NAŽIVO

Armáda Izraela uviedla, že počas náletu na Libanon zabila člena Kuds, ktorého obviňovala z plánovania útokov proti Izraelu.

Včera 19:56

Vo dvoch vlakoch smerujúcich z Ukrajiny do Maďarska bola nahlásená bomba. Jedná sa o rýchliky Transcarpathia a Ruthenia (Zakarpatská a Podkarpatská Rus).

„Ukrajinskí pyrotechnici skontrolovali vlaky a podľa našich informácií sa v oboch prípadoch ukázalo, že ide o falošný poplach: odborníci nenašli žiadne výbušné zariadenia ani iné zdroje nebezpečenstva,“ napísali v odpovedi na otázku novín.
Hrozba prišla od neznámeho volajúceho.

Včera 19:54

Denník Aftonbladet uviedol, že polícia prešetruje incident vo švédskom meste Boden, pri ktorom na Prvý sviatok vianočný zahynula jedna žena a ďalšie dve zranené osoby museli hospitalizovať.

Včera 19:17

Muža bez známok života našli vo štvrtok ráno v Prievidzi. Polícia príčiny jeho úmrtia vyšetruje, začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Pre TASR to potvrdila vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Ingrid Krajčíková. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné v súčasnej dobe poskytnúť viac informácií,“ uviedla Krajčíková.

Včera 19:04

Zelenskyj oznámil, že telefonoval s Witkoffom a Kushnerom. Zelenskyj uviedol, že viedli veľmi dobrý rozhovor, a obom poďakoval za konštruktívny prístup a intenzívne úsilie.

Včera 18:21

Rusko je pripravené poskytnúť krajinám NATO právne záruky, že nemá v úmysle útočiť na členské štáty NATO. Uviedla to hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.

„Konkrétna forma sa dá určiť počas rokovaní, ale musí ísť o plnohodnotný medzinárodný právny akt. Rusko zostáva otvorené serióznym rokovaniam, na rozdiel od väčšiny západných krajín, ktoré si zvolili vojensko-politickú a ekonomickú eskaláciu, ktorá sa transformovala na nátlak,“ povedala a dodala, že práve tieto štáty sú „plne zodpovedné za eskaláciu situácie a premárnené príležitosti“.

Včera 18:16

Michelle Bolsonarová oznámila, že Bolsonaro sa podrobil úspešnej operácii v dôsledku slabinovej prietrže.

Včera 18:14

Kráľ Karol III. apeloval počas svojho tradičného vianočného posolstva národu na ľudí, aby sa miesto konfliktov sústredili na láskavosť a jednotu.

Včera 17:36

Jisrael Kac uviedol, že Izrael nikdy nestiahne všetkých svojich vojakov z Pásma Gazy.

Včera 17:13

Hlavný index burzy Dow Jones Industrial Average vzrástol o 289,40 bodu (0,60 %) na 48.731,81 bodu. Index burzy S&P 500 zaznamenal rast o 22,34 bodu (0,32 %) na 6932,13 bodu, uviedla agentúra Reuters. V obidvoch prípadoch to predstavuje nový rekord, pričom S&P 500 smeruje za celý rok k rastu takmer o 18 %.

Včera 16:14

Poľská armáda informovala, že Poľsko zaznamenalo v blízkosti svojho vzdušného priestoru nad Baltským morom ruské prieskumné lietadlo. Z oblasti ho eskortovali poľské stíhačky.

Včera 16:13

Včera 16:11

Sýrske úrady počas operácie vykonanej v spolupráci s koalíciou vedenou USA zabili vysokopostaveného lídra Islamského štátu.

Včera 15:41

Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie vyhlásilo, že v rokovaniach s USA o Ukrajine dochádza k „pomalému, ale stabilnému pokroku“.

Tiež vyhlásilo, že Moskva je pripravená pokračovať v spolupráci s Washingtonom „v rámci dohôd dosiahnutých na samite na Aljaške“.

Pripomíname, že Zelenskyj oznámil 20-bodový plán, na ktorý teraz čaká reakcia Ruskej federácie.

Včera 15:28

Cena ropnej zmesi Brent s dodávkou vo februári dosiahla na záver stredajšieho (24. 12.) obchodovania 62,24 USD za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 14 centov (0,22 %). Cena ľahkej ropy WTI, rovnako s februárovým kontraktom, uzatvorila na úrovni 58,35 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje pokles o tri centy alebo 0,05 %.

Včera 15:27

Londýnska biskupka Sarah Mullallyová vo svojej vianočnej kázni upozornila, že celonárodná diskusia o imigrácii rozdeľuje britskú spoločnosť.

Včera 15:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Po Bille aj Tesco podľahlo tlaku slniečkarov a vo svojich predajniach nebude predávať časopis Zem a Vek

Spoločnosť Tesco podľahlo tlaku skupiny aktivistov, podľa ktorých bude demokraciou to, keď sa v každej predajni objavia len tituly Denník N, SME, Týždeň…

❚❚
.

Tesco v piatok potvrdilo stiahnutie časopisu Zem a Vek na základe sťažnosti aktivistu Petra Hajdina.

“Dobrý deň, zarazilo a znepokojilo ma, keď som dnes vo vašej predajni zistil, že predávate časopis Zem & Vek, ktorý šíri konšpiračné teórie, antisemitské postoje a podobné vyslovene spoločensky škodlivé a nebezpečné myšlienky. Považujem to za veľmi zlý signál a nedobrý príklad zo strany takého veľkého predajcu, ako je váš reťazec. Ocením, keď sa rozhodnete podobné médiá stiahnuť z predaja. Kým sa tak nestane, budem nakupovať inde a na túto skutočnosť budem upozorňovať aj svojich blízkych,” uviedol ešte začiatkom júna vo svojej sťažnosti Hajdin.

Reťazec na túto sťažnosť na sociálnej sieti najprv odpovedal neutrálne. “Naša spoločnosť je apolitická a uvedomujeme si, že každý má svoje občianske a plnohodnotné právo na slobodu slova a prejavu. Tesco je maloobchodník, ktorý ponúka zákazníkom širokú škálu tovaru vrátane periodickej i neperiodickej tlače s rôznorodým zameraním. Ubezpečujeme vás, že predajom žiadnych z tlačovín v našich obchodoch, ktoré ponúkame, absolútne nevyjadrujeme názor v mene našej spoločnosti, ani ohľadom tém, ktoré sú ich obsahom. Je demokratickou voľbou zákazníka a tiež jeho vôľou, čo vyhľadáva a či sa s konkrétnymi titulmi a témami stotožní, a najmä, aký individuálny názor si vytvorí. Ďakujeme, Pavol.”

.

Po opakovaných apeloch liberálnych aktivistov sa však postoj spoločnosti zmenil. Medzi protestujúcimi bol aj známy aktivista a bloger na Denníku N Jakub Goda, ktorý apeloval za stiahnutie titulu Zem a Vek z pultov predajní Billa. “Zdravím Tesco Slovensko, nesiem vám drobnú inšpiráciu od vašej konkurencie, takto sa správajú zodpovedné a nealibistické firmy v roku 2018.”

Tesco následne prisľúbilo audit periodík: “Uvedomujeme si tiež, že sme zodpovedná obchodná spoločnosť, ktorá určuje sortiment a kritériá jeho výberu. Na podnet verejnosti sme sa preto rozhodli v blízkej dobe vykonať interný audit všetkých ponúkaných periodík v spolupráci s nezávislými partnermi a v prípade, že by niektoré z periodík nespĺňali naše interné kritéria, vrátane obsahu, akým by mohlo byť podnecovanie verejnosti k nenávisti, neznášanlivosti, či porušovaniu ľudských práv, vyradíme ho z našej ponuky.”

“Tak napokon dobrá správa, Tesco potvrdilo, že od ďalšieho čísla bude Zem & Vek sťahovať z predajní,” uviedol aktuálne Hajdin.

Tesco potvrdilo, že s distribútorom tlače sa dohodlo na ukončení predaja Zem a Vek od ďalšieho čísla. “Aktuálne číslo je v predaji už od 31. augusta. Akonáhle vydavateľ zašle nášmu distribútorovi nové vydania, toto vydanie bude zaradené do našej predajnej siete a pôvodné číslo sa tiahne. Stiahnutie bude prebiehať v najbližších dňoch.”

 

.

Vyjadrenie vydavateľa časopisu Zem a vek Tibora Eliota Rostasa:

Milí priatelia,

je už dávno nepriehliadnuteľným faktom, že ideologická nenávisť a zaslepenosť na Slovensku voči iným názorom prekračuje všetky doposiaľ predstaviteľné medze. V mene tolerancie a názorovej plurality sme sa už dostali až tak ďaleko, že ideológom už nestačí rušenie besied v knižniciach, ale knižnice už dokonca pranierujú aj za to, že archivujú riadne zaregistrované periodikum MK SR. Najnovšie bolo pod politickým tlakom prinútené TESCO, aby ZEM&VEK vyradili zo svojej ponuky. Ako sa však v praxi ukázalo, podobný krok v súvislosti s vyradením nášho mesačníka zo siete BILLA nemalo žiaden vplyv na predajnosť, naopak, počet predaných kusov za august 2018 vzrástol. Náš mimoriadne prenasledovaný časopis je tŕňom v oku politických aj finančných skupín, zakúpiť si ho však môžete v novinových stánkoch po celom Slovensku. Ideálnym riešením však naďalej ostáva, ak si nás predplatíte.

S touto situáciou bude potrebné niečo robiť

Dospeli sme do doby, keď zahraničné obchodné reťazce určujú, čo bude občan na Slovensku čítať a čo nie a tým v podstate nepriamo ovplyvňujú aj politickú situáciu v Slovenskej republike v prospech vybraných politických subjektov. Žiaden zahraničný subjekt však nesmie zasahovať do politiky na Slovensku. Bude preto potrebné legislatívne upraviť, aby tak nemohli robiť ani obchodné spoločnosti a iné právnické osoby.

.

Treba hľadať vhodné legislatívne opatrenia, k čomu vyzývame aj súčasnú vládu. Je možné právnické subjekty, ktoré sa dali na politickú dráhu, dodatočne zdaniť, akousi daňou z politickej angažovanosti, alebo vyvodiť trestnoprávne dôsledky voči ich vedeniu, či už ide o občanov slovenskej republiky alebo cudzincov.

Každopádne nie je prípustné pre žiadny štát, aby cudzie subjekty zasahovali do politiky v ňom. Vidíme to aj na príklade spojených štátov, ktoré práve riešia takéto zasahovanie zo strany Ruska či Číny.

Aj Slovenská republika ako samostatný a suverénny subjekt medzinárodného práva, musí dokázať ochrániť svoje politické prostredie a svojich občanov pred zásahmi cudzích subjektov.

 

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Zdeno Drdol

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.

Rusko je pripravené poskytnúť krajinám NATO právne záruky

Moskva by mohla vydať dokument, ktorý by sa dotkol všetkých členských štátov NATO – ale nie tak, ako by si…

25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vo dvoch vlakoch smerujúcich z Ukrajiny do Maďarska bola nahlásená bomba

Rýchliky Transcarpathia a Ruthenia boli vo štvrtok večer vystavené bombovej hrozbe, potvrdila agentúra Telex pre denník Mandiner

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mindiča našli v Izraeli

Pravá ruka Zelenského Timur Mindič, ktorý je hľadaný na Ukrajine, bol vypátraný v Izraeli: povedal, že „nemôže“ prezradiť svoje stanovisko…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kedy by sa mohla skončiť vojna na Ukrajine? Trumpov predstaviteľ stanovil dátum

Podľa predstaviteľa Spojených štátov pri NATO sa mierové rokovania blížia ku konečnej dohode

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

India sa pripravuje na konflikt s Čínou

India aktívne buduje cesty, tunely a pristávacie dráhy v Himalájach, pripravujúc sa na možné budúce konflikty s Čínou, informuje The…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Gašpar rozdával darčeky opozičným lídrom. Pozrite sa, čo by dostali Šimečka, Gröhling, Majerský či Matovič

Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar sa počas Vianoc rozhodol obdarovať štyroch opozičných lídrov. Pozrite sa, čo by si u Gašpara pod…

25. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa deje v Kupjansku a prečo?

Včera sa v sieti ruských vojenských verejných skupín, ktoré predtým aktívne podporovali Prigožina a viedli kampaň proti veleniu armády RF,…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Zelenskyj ide na to“. Čo znamenajú vyhlásenia o príprave volieb na Ukrajine?

Tento týždeň okolo témy prezidentských volieb na Ukrajine kolujú rôzne správy. Prečítajte si tri možné varianty

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vo vianočnom príhovore zaželal Putinovi smrť

V tradičnom prejave na Štedrý večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril želanie Ukrajincov, aby „Putin zahynul“

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Turecko prekazilo militantom Islamskému štátu plánovaný teroristický útok

Turecké úrady zadržali 115 podozrivých členov teroristickej organizácie Islamský štát , ktorí mali podľa informácií plánovať útoky počas vianočných a…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Armáda Ruskej federácie po dlhej prestávke pokračuje v postupe v Sumskom regióne

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vianočné posolstvo pápeža Leva XIV.: „Ak by sme všetci dokázali vcítiť sa do utrpenia druhých, svet by sa zmenil“

Pápež Lev XIV. vo svojej prvej vianočnej homílii odsúdil „nezmyselnosť“ vojny a „otvorené rany“, ktoré zanecháva, pričom vyjadril nádej na…

25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nór Bakken mal v čase smrti na sebe výškovú masku. Údajne hlásil problémy po tretej dávke vakcíny

Zosnulý nórsky biatlonista Sivert Guttorm Bakken, ktorého našli mŕtveho v hotelovej izbe v Taliansku, mal na sebe výškovú masku, čo…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Ťažké roky a platy

Slovákov čaká ťažký rok. Platovo sme na chvoste Únie

25. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hunter Biden označil Ukrajinu za „ohnisko zla“

Hunter Biden, „podarený“ syn bývalého amerického prezidenta Joea Bidena, nazval Ukrajinu „ohniskom zla“ s „neuveriteľnou mierou korupcie“ a svoju prácu…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Ukrajina sa môže rozpadnúť“

Ešte dlho pred vojnou na Ukrajine Putin varoval USA, že Moskva bude brániť vstupu Ukrajiny do NATO – aj prostredníctvom…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bosnianska volebná komisia “čiastočne” zrušila výsledky prezidentských volieb v Republike srbskej

Bosnianska volebná komisia v stredu zrušila výsledky v 136 volebných miestnostiach pre „nezrovnalosti“ počas novembrových predčasných volieb na post nástupcu…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Viktor Orbán odmieta logiku “vojnovej ekonomiky”

„V Maďarsku budeme mať Vianoce bez vojny, ale nebezpečenstvo vojny ešte nepominulo,“ varoval maďarský premiér Viktor Orbán v televíznom programe…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Odmietne Kremeľ 20-bodový mierový plán Zelenského?

Americký denník The New York Times sa domnieva, že Kremeľ odmietne 20-bodový mierový plán, ktorý predložil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj,…

25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump na Štedrý deň zaútočil na demokratov ako na „radikálnu ľavicovú spodinu“

Americký prezident Donald Trump využil Štedrý deň ako príležitosť na ostrú kritiku opozičných demokratov, ktorých označil za „radikálnu ľavicovú spodinu“,…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spájanie kontinentov? Na Africkom pohári národov sa objavuje reklamná kampaň Európskej komisie

Mnohí fanúšikovia futbalového Afrického pohára národov, ktorý sa od 21. decembra koná v Maroku, si počas úvodných zápasov na reklamných…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Moskovský patriarcha: "Súčasná Európa už nevytvorí novú, postkresťanskú kultúru a civilizáciu – jednoducho zmizne z dejín"

Brusel, 25. decembra 2025 - Pred týždňom Európska komisia vylúčila Federáciu katolíckych rodinných asociácií Európy zo všetkých zdrojov financovania EÚ…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska únia ostro odsudzuje americké sankcie voči piatim európskym predstaviteľom

Európska únia a niektoré členské štáty ostro reagovali na americké sankcie voči piatim európskym predstaviteľom zapojeným do regulácie technologických spoločností,…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Advokát Karlosa Vémolu sa vyjadril k drogovej kauze

Počas vianočného obdobia športových i šoubiznisových fanúšikov zaskočila správa o veľkej razii vo vile českej hviezdy - najznámejšieho MMA bojovníka…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Kresťania na Slovensku i vo svete slávia jeden z najväčších sviatkov

Slávnosť Narodenia Pána, ktorá je popri Veľkej noci a Turícach najväčším cirkevným sviatkom, slávi vo štvrtok väčšina kresťanov na Slovensku…

25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

"Ak je pripravená zvonku, tak aj zvnútra" – expert varuje pred severokórejskou jadrovou ponorkou

Pchjongjang, 25. decembra 2025 - Líder KĽDR navštívil miesto, kde prebieha výstavba jadrovej ponorky. Podľa správ z Pchjongjangu bude výtlak…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Rozdiely, ktoré vás potrápia: Nájdete ich na tomto obrázku?

Rozdiely medzi dvoma takmer identickými obrázkami dokážu poriadne potrápiť aj tie najbystrejšie oči. Táto populárna vizuálna výzva preverí vaše sústredenie,…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

USA vytvárajú viac problémov, ako ich riešia, tvrdí prieskum Politico

Väčšina občanov v Nemecku, Francúzsku a Kanade považuje Spojené štáty za krajinu, ktorá vytvára viac problémov, ako ich rieši. Vyplýva…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pavel Durov označil francúzskeho prezidenta Macrona za homosexuála

Pavel Durov nazval francúzskeho prezidenta Macrona homosexuálom

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Armáda Izraela uviedla, že počas náletu na Libanon zabila člena Kuds, ktorého obviňovala z plánovania útokov proti Izraelu.

Včera 19:56

Vo dvoch vlakoch smerujúcich z Ukrajiny do Maďarska bola nahlásená bomba. Jedná sa o rýchliky Transcarpathia a Ruthenia (Zakarpatská a Podkarpatská Rus).

„Ukrajinskí pyrotechnici skontrolovali vlaky a podľa našich informácií sa v oboch prípadoch ukázalo, že ide o falošný poplach: odborníci nenašli žiadne výbušné zariadenia ani iné zdroje nebezpečenstva,“ napísali v odpovedi na otázku novín.
Hrozba prišla od neznámeho volajúceho.

Včera 19:54

Denník Aftonbladet uviedol, že polícia prešetruje incident vo švédskom meste Boden, pri ktorom na Prvý sviatok vianočný zahynula jedna žena a ďalšie dve zranené osoby museli hospitalizovať.

Včera 19:17

Muža bez známok života našli vo štvrtok ráno v Prievidzi. Polícia príčiny jeho úmrtia vyšetruje, začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Pre TASR to potvrdila vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Ingrid Krajčíková. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné v súčasnej dobe poskytnúť viac informácií,“ uviedla Krajčíková.

Včera 19:04

.

Od začátku to budilo jen pohoršení…

Představte si to. Spasitel, Kristus král, Boží syn… a on se narodí ve chlívě jako nemanželské dítě. Syn tesařův. Žádný…

25. 12. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Je čas skoncovať s liberálnou migračnou politikou

„Verejná bezpečnosť v Európe sa výrazne zhoršila tým, že európske krajiny považovali nelegálnu migráciu za humanitárnu otázku” - upozornil György…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská, píše The Washington Post, ktorý analyzuje návrh mierovej dohody, ktorý prezident…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruský rubeľ sa na konci roka dostal do top 5 najvýnosnejších aktív

Ruský rubeľ sa na konci roka dostal do top 5 najvýnosnejších aktív po platine, striebre, paládiu a zlate, informuje Bloomberg

25. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rubín: Kráľ drahokamov a symbol moci

Rubín je už tisíce rokov považovaný za kráľa drahokamov a patrí medzi najuznávanejšie a najcennejšie farebné kamene na svete. Jeho…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Tvrdý zásah. Američania uvalili sankcie na európskych úradníkov za cenzúru

Americká podtajomníčka ministerstva zahraničných vecí Sarah Rogers zverejnila zoznam piatich Európanov, ktorých Washington sankcionoval za extrateritoriálnu cenzúru Američanov, informuje CNN

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Zdeno Drdol

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov