NAŽIVO

Colná politika amerického prezidenta Donalda Trumpa znamená pre nemecké hospodárstvo trvalú záťaž napriek dosiahnutej obchodnej dohode medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou, upozorňuje ekonomický inštitút Ifo. Informáciu priniesla správa agentúry DPA.

14:21

Akcie v USA v piatok (16. 1.) takmer stagnovali, no za celý týždeň sa oslabili. Trhy spracovávali nové vyjadrenia prezidenta Donalda Trumpa týkajúce sa americkej centrálnej banky (Fed) a geopolitiky. Informovala o tom správa CNBC.

14:13

Až 29 % zamestnávateľov na Slovensku očakáva v nasledujúcom období pokles počtu svojich zamestnancov. Zvyšovanie ich počtu očakáva iba 25 % firiem. Čistý index trhu práce na Slovensku, ktorý vyjadruje rozdiel medzi podielom zamestnávateľov plánujúcich zvyšovať počet zamestnancov a podielom tých, ktorí počítajú s jeho znižovaním, tak dosahuje záporné hodnoty. Vyplýva to z prieskumu ManpowerGroup Employment Outlook Survey pre 1. štvrťrok 2026, ktorý oslovil v októbri 2025 celkovo 39.063 zamestnávateľov v 41 krajinách.

14:12

Ozbrojenci v sobotu skoro ráno zastrelili v štvrti neďaleko Kapského Mesta v Juhoafrickej republike (JAR) sedem ľudí. Podľa tamojšej polície tento incident pravdepodobne súvisí s vydieraním. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Polícia vyšetruje streľbu v Marikane, pri ktorej zahynulo sedem ľudí – jedna žena a šesť mužov vo veku od 30 do 50 rokov,“ polícia uviedla vo svojom vyhlásení.

14:10

Český expremiér a končiaci predseda opozičnej ODS Petr Fiala v prejave na 32. kongrese strany označil občianskych demokratov za najlepšiu a najúspešnejšiu politickú stranu v krajine. Zároveň dodal, že o jej vedenie sa už neuchádza, aby dal priestor ambicióznym spolustraníkom, a tiež vylúčil svoju kandidatúru na post prezidenta, informuje správa servera iDnes.cz.

Petr Fiala
Na snímke Petr Fiala / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
14:09

Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí v sobotu obvinil amerického prezidenta Donalda Trumpa zo zodpovednosti za „obete“ počas vlny protestov v krajine. Podľa ľudskoprávnych skupín boli celoštátne masové demonštrácie v Iráne krvavo potlačené iránskou vládou, informuje správa agentúry AFP.

“Americkému prezidentovi pripisujeme zodpovednosť za obete, škody a obvinenia, ktoré vzniesol proti iránskemu národu,“ vyhlásil Chameneí pred davom svojich stúpencov počas prejavu pri príležitosti náboženského sviatku.

Trump-Mideast ajatolláh Alí Chameneí
Na tejto kombinácii fotografií je prezident Donald Trump (vľavo) počas prejavu na spoločnom zasadnutí Kongresu v Kapitole vo Washingtone 4. marca 2025 a najvyšší vodca ajatolláh Alí Chameneí na slávnostnej ceremónii v Teheráne v Iráne 8. marca 2025 / Foto: TASR/AP-Ben Curtis – Office of the Iranian Supreme Leader via AP
14:07

Sýrska armáda oznámila, že jej jednotky v sobotu prevzali kontrolu nad časťou regiónu východne od mesta Aleppo. Stalo sa tak po tom, ako kurdské sily v piatok súhlasili, že sa z tejto oblasti po niekoľkých dňoch bojov stiahnu. Informovali o tom správy agentúr AFP a AP.

14:04

Londýnska polícia v piatok počas protestov pred iránskym veľvyslanectvom zadržala niekoľko osôb. Podľa polície utrpelo zranenia viacero jej príslušníkov. Informovali o tom správy agentúr AFP a DPA.

„Počas prebiehajúcej demonštrácie pred iránskym veľvyslanectvom dnes večer jeden z demonštrantov nelegálne vstúpil na súkromný pozemok, preliezol cez viacero balkónov na strechu veľvyslanectva a odstránil z nej (iránsku) vlajku,“ uviedla londýnska polícia v príspevku na platforme X.

10:29

Ekvádor v piatok nasadil 10.000 vojakov v troch pobrežných provinciách, kde budú zasahovať proti gangom obchodujúcim s drogami, ktoré tamojšie úrady obviňujú z nárastu násilia v krajine. Informovala o tom agentúra AFP.

10:28

Nový Zéland a Slovensko v piatok oznámili, že pre zhoršujúcu sa bezpečnostnú situáciu v Iráne dočasne zatvorili svoje ambasády v Teheráne a evakuovali diplomatov.

Novozélandské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že jeho personál bezpečne opustil Irán v noci na piatok prostredníctvom komerčných leteckých liniek a prevádzka ambasády bola presunutá do Ankary v Turecku.

08:46

Ministerstvo spravodlivosti USA vyšetruje guvernéra amerického štátu Minnesota Tima Walza a starostu mesta Minneapolis Jacoba Freya vo veci údajného sprisahania s cieľom brániť federálnym agentom vo výkone imigračných zákonov. Informuje o tom správa zverejnená stanicou CBS News.

08:06

Sudkyňa v piatok nariadila federálnym imigračným agentom obmedziť zásahy proti pokojne protestujúcim osobám v americkom štáte Minnesota po tom, čo prezident Donald Trump vyhlásil, že v súvislosti s demonštráciami nie je bezprostredne potrebné uplatňovať zákon o povstaní (Insurrection Act). Informovala o tom agentúra AFP.

08:00

Americký prezident Donald Trump v piatok vymenoval ministra zahraničných vecí USA Marca Rubia a bývalého britského premiéra Tonyho Blaira za zakladajúcich členov tzv. Rady mieru pre Gazu. Informovala o tom správa agentúry AFP.

07:21

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu (MAAE) v piatok uviedla, že sprostredkovala dohodu medzi Ruskom a Ukrajinou o obmedzenom prímerí v okolí Záporožskej jadrovej elektrárne (ZAES), aby sa mohli začať opravy jej zostávajúceho núdzového elektrického vedenia. Informovala o tom agentúra Reuters.

07:14

Venezuelská opozičná líderka María Corina Machadová v piatok vyhlásila, že v jej krajine sa začína „skutočný prechod k demokracii“ a s podporou Spojených štátov a prezidenta Donalda Trumpa sa stane slobodnou. Informovala o tom správa agentúry AFP.

María Corina Machadová
Na snímke María Corina Machadová / Foto: SITA/AP-Stian Lysberg Solum/NTB Scanpix, Pool Photo via AP
07:14

Počas americkej operácie na zajatie venezuelského prezidenta Nicolasa Madura bolo zabitých 47 venezuelských vojenských príslušníkov vrátane 9 žien. Oznámil to venezuelský minister obrany Vladimir Padrino López.

Celkovo bolo zabitých 83 ľudí a viac ako 112 bolo zranených. López dodal, že bolo zabitých 32 kubánskych vojenských príslušníkov.

07:13

Iránskym predstaviteľom vrátane ministra zahraničných vecí Abbása Arákčího zrušili pozvánky na Mníchovskú bezpečnostnú konferenciu pre násilné potláčanie protivládnych demonštrácií. Informuje o tom správa agentúry DPA.

Včera 20:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Peter Vačok: Polícia bola vtedy riadená a bola pod vplyvom politiky

Od smrti Róberta Remiáša oplynie 20 rokov. Zomrel pri výbuchu svojho auta dňa 29. apríla 1996 v Bratislave

❚❚
.

“Aj keď je tam veľký odstup času, tak sa nedá zabudnúť na toto obdobie. Hneď som bol presvedčený, že keď došlo k vražde Remiáša, tak som to spájal s osobou Oskara Fegyveresa, pretože mi bol zrejmý motív,” uviedol ďalej Vačok.

“V súvislosti s týmto prípadom mám aj takú pilotnú satisfakciu, pretože keď som bol odvolaný z funkcie zástupcu krajského riaditeľa a prevelený na mestský úrad vyšetrovania, tak jeden z kolegov sa vtedy vyjadril nevhodne, povedal, že sme to na kraji prehnali a myslím vo väzbe za trestný čin zavlečenia (Michala Kováča mladšieho – poznámka TASR). Mňa sa to dosť dotklo a nakoniec ten istý vyšetrovateľ potom dostal vyšetrovanie prípadu Remiáša. Ja som mu s odstupom času povedal, že ja som síce mal prípad dosť závažný, ale v podstate poškodený žije, je doma, ale že on má mŕtveho človeka a že mu prajem pri vyšetrovaní všetko najlepšie,” povedal ďalej Vačok, ktorý bol jedným z vyšetrovateľov únosu prezidentovho syna Michala Kováča mladšieho do Rakúska.

.

“Nakoniec ma tento vyšetrovateľ vyhľadal, ospravedlnil sa mi, povedal, že odchádza zo zboru, ale že zistil, že to bola vražda, že to nebol výbuch plynu, ale že tam bol nástražný výbušný systém a vysvetlil mi výsledky znaleckého skúmania, ktoré to jednoznačne potvrdili. Takže to bola jedna z obrovských satisfakcií. Za najhoršie považujem to, že sa vedenie polície podujalo na to, že vysvetľovali, že išlo o výbuch plynu a nie o výbuch nástražného systému, pritom nemali na takéto tvrdenia podklad. Čiže tam sa jednoznačne preukazuje, že tá polícia bola riadená a bola pod vplyvom politiky a vedenia štátu, čo je strašné, ozaj by malo byť oddelenie v tejto moci od moci politickej,” zdôraznil na záver Vačok.

Vyšetrovateľ Policajného zboru vydal dňa 8. februára tohto roku uznesenie, ktorým pokračuje v prerušenom trestnom stíhaní v prípade smrti Róberta Remiáša z apríla 1996. Na vydanie tohto rozhodnutia dal písomný pokyn prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave. TASR o tom prvý aprílový deň informovali hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka a hovorkyňa Generálnej prokuratúry (GP) SR Andrea Predajňová.

Róbert Remiáš zomrel pri výbuchu svojho auta dňa 29. apríla 1996 v Bratislave na križovatke ulíc Botanická, Karloveská a Devínska cesta. Muž mal byť spojkou s bývalým príslušníkom SIS Oskarom Fegyveresom, ktorý mal vypovedať, že na zavlečení syna vtedajšieho prezidenta Michala Kováča sa podieľala tajná služba. Policajný vyšetrovateľ obvinil z vraždy Remiáša dvoch údajných vykonávateľov Jozefa Roháča a Imricha Oláha.

Šéf vyšetrovateľov polície Jaroslav Ivor v roku 1999 uviedol, že Remiáša sa podarilo zavraždiť až na druhý pokus. Ešte pred 31. augustom 1995, kedy bol unesený exprezidentov syn Michal Kováč ml., mal Miroslav Sýkora požiadať Jozefa Roháča, aby zabezpečil výbušninu, zhotovil nástražný výbušný systém a umiestnil ho pod vozidlo BMW Remiášovej manželky. Iniciáciu výbušného systému mal zabezpečiť Imrich Oláh spolu s dvoma mužmi. Tento systém však zlyhal. Nový nástražný výbušný systém niekedy medzi 31. augustom 1995 a 29. aprílom 1996 umiestnili pod zadnú nápravu vozidla. Remiáš umrel na šok, spôsobený v dôsledku nadmerných účinkov ohňa a vysokej teploty.

Pre údajný návod na Remiášovu vraždu bol od decembra 2002 stíhaný aj bývalý riaditeľ SIS Ivan Lexa. Ten obvinenie označil za vykonštruované. Na vražde sa mal podieľať aj bývalý boss bratislavského podsvetia Miroslav Sýkora, u ktorého si podľa obvinenia Ivan Lexa vraždu objednal. Miroslava Sýkoru zavraždili 6. februára 1997 pri bratislavskom hoteli Holiday Inn.

.

Bratislavská krajská prokuratúra zastavila trestné stíhanie Imricha Oláha a Jozefa Roháča za vraždu Róberta Remiáša dňa 18. septembra 2006. “Vyšetrovaním bolo preukázané, že títo dvaja obvinení skutok nespáchali,” uviedol vtedajší generálny prokurátor SR Dobroslav Trnka. V roku 2006 taktiež zastavili trestné stíhanie Ivana Lexu.

 

Juraj Zábojník: Vyšetrenie vraždy Róberta Remiáša spoločnosť dlhuje pozostalým

Vyšetrenie vraždy Róberta Remiáša, ku ktorej došlo 29. apríla 1996, teda onedlho pred 20. rokmi, dlhuje spoločnosť pozostalým obete. Zdôraznil pre TASR bezpečnostný analytik Juraj Zábojník.

Pritom dodal, že “nielen obnovenie vyšetrovania vraždy Róberta Remiáša, ale i dôkladné vyšetrenie každej vraždy, pokiaľ ide o preukázanú vraždu, vníma on ako niečo, čo dlhuje táto spoločnosť pozostalým každej obete”. “Je to prirodzené i v tom, že verejnosť žiada vysvetlenie, objasnenie vraždy a, samozrejme, potrestanie vinníkov. Pokiaľ viem, toto vyšetrovanie bolo viackrát prerušené a obnovené. Ak sa pristúpilo k ďalšiemu obnoveniu konania, tak sú na to asi patričné dôvody a držím vyšetrovateľom palce a hlavne, aby disponovali dostatkom dôkazového materiálu, pretože ten je veľmi dôležitý,” povedal bývalý dlhoročný príslušník polície a exšéf úradu pre ochranu ústavných činiteľov.

.

“Čo považujem za veľmi dôležité, je personálna zostava tímu profesionálov, ktorí to dotiahnu do konca a hlavne ich nezávislosť. Vyhodnotia správne všetky nové informácie a budú určitou základovou doskou úspešného uzavretia prípadu s následným potrestaním vinníkov v rámci tejto neskutočne dlhej a verejnosť traumatizujúcej trajektórie. Nemenej dôležitý pohľad je potom i na novozozbieraný materiál zo strany prokurátora a následne súdu, ktorý vo veci rozhodne,” uviedol ďalej Zábojník.

“Som veľmi smutný z toho, že Slovensko už dlhé roky mátajú rôzne kauzy, ako je i táto, a veľmi tvrdo zasiahli do bezpečnostných zložiek. Rozdelili ľudí v tomto priestore, a to má neskutočný negatívny dopad na objektívne posudzovanie. Nie je nič horšie, ako politickým rozhodnutím nominovaný diletant do vedúcej pozície v bezpečnostných zložkách. Bohužiaľ, ich bolo v minulosti dosť, ale čo je tragické, v mnohých prípadoch sa to opakuje dodnes,” zdôraznil mimo iného na záver bezpečnostný analytik.

 

Ondrej Mularčík: Ak nebolo vznesené obvinenie, tak sa to po 20 rokoch premlčuje

Ak nebolo v prípade vraždy Róberta Remiáša vznesené za 20 rokov obvinenie voči konkrétnej osobe, tak sa tento trestný čin premlčuje. Zdôraznil pre TASR advokát Ondrej Mularčík.

“Pokiaľ ide o premlčaciu dobu, ktorá v tomto prípade je 20 rokov, tak uplynutím, odkedy sa stala táto udalosť, 20 rokov ak nebolo voči konkrétnej osobe vznesené obvinenie, tak sa to premlčuje. Premlčuje sa to vo vzťahu k tým osobám, ktoré by po tých 20 rokoch eventuálne prichádzali do úvahy ako podozriví, lebo voči týmto osobám je to už premlčané,” vysvetlil ďalej.

“Ak niekto spomína, že sa prerušila premlčacia doba, tak vždy len voči tej konkrétnej osobe, voči ktorej v priebehu premlčacej doby bolo vedené trestné stíhanie. Čiže ak bola nejaká XY osoba stíhaná a bolo to vo vzťahu k tejto osobe zastavené, alebo nejakým spôsobom ukončené trestné konanie, tak tá doba, pokiaľ prebiehalo vyšetrovanie voči konkrétnej osobe, sa do tej premlčacej doby podľa mňa nezapočítava,” dodal Ondrej Mularčík.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Chameneí obvinil USA z podnecovania protestov a Trumpa vinní za obete

Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí v sobotu vyhlásil, že úrady „musia zlomiť chrbát buričom“ a obvinil amerického prezidenta…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Postaví sa Ukrajina proti USA v otázke Grónska?

Uprostred škandálu okolo pokusov USA o odobratie Grónska od Dánska mnohí diskutujú o tom, ako zareagujú spojenci Kodane – krajiny…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Petr Pavel chce Ukrajine dodať bojové lietadlá

Český prezident Pavel sľúbil Zelenskému bojové lietadlá schopné zostreľovať drony, informuje agentúra Reuters

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Stoltenberga je potrebné viesť dialóg s Ruskom „ako so susedom“

Bývalý generálny tajomník NATO Stoltenberg vyzval na dialóg s Ruskom „ako so susedom“. Uviedol to v rozhovore pre nemecký časopis…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Miliónová pokuta, ktorá „zmizla“ v dohode o urovnaní

Kontajnerové mestečko v Lešti ukazuje, ako sa dá „časovou tiesňou“ obísť súťaž a zo zmluvnej sankcie spraviť vyjednávací žetón

17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

Vynikajúca správa! Vlhová oznámila svoj návrat po takmer dvoch rokoch, chce súťažiť aj na ZOH

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na sociálnej sieti zdieľala video, v ktorom sa prihovorila svojim priaznivcom a oznámila informácie o jej…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Nič osobné, len biznis. Prvá ropa z Venezuely bola dodaná Trumpovmu sponzorovi

USA, 17. januára 2026 - Sadzby za prepravu tankermi prudko vzrástli v dôsledku posledných udalostí vo Venezuele. Zásah Washingtonu do…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Pracovníci Veľvyslanectva SR v Teheráne sú už v bezpečí, ministerstvo radí občanom urýchlene opustiť krajinu

Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár rozhodol o evakuácii personálu a dočasnom uzatvorení Veľvyslanectva SR v Teheráne. Dôvodom je zhoršujúca sa…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kadyrov mladší mal mať vážnu autonehodu

Syn Ramzana Kadyrova bol hospitalizovaný po vážnej autonehode, informuje ruský opozičný denník „Kavkaz Realii“ s odvolaním sa na svoje zdroje

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Použila Americká armáda vo Venezuele vysokofrekvenčné mikrovlnné zbrane?

USA, 17. januára 2026 - Americká armáda mohla počas operácie na zajatie venezuelského prezidenta Nicolasa Madura použiť silné sonické alebo…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Machadová navždy ostáva nositeľkou Nobelovej ceny za mier, potvrdil jej výbor

Nobelova cena mieru je neoddeliteľná od osoby, ktorá ju získala, uviedol v piatok Nobelov výbor v reakcii na štvrtkové oznámenie…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pochybujem, že sa KDH podarí spojiť konzervatívne sily, komentuje publicista

Zámer predsedu KDH Milana Majerského pokúsiť sa v nadchádzajúcich parlamentných voľbách spojiť na kandidátnej listine tohto hnutia konzervatívne sily môže…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tisíce ľudí v Kodani protestovali proti Trumpovým snahám o získanie Grónska

Tisíce ľudí vyšli v sobotu do ulíc dánskej metropoly na protest proti snahám amerického prezidenta Donalda Trumpa získať kontrolu nad…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Taiwan ako silná Putinova karta pri vyjednávaní o ukončení konfliktu na Ukrajine

Rusko, 17. januára 2026 - Zatiaľ čo sa pozornosť svetovej politiky upiera k bojiskám na východe Ukrajiny, skutočné vyjednávacie pole…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Herec Matthew McConaughey bojuje proti AI po svojom

Herec Matthew McConaughey si dal zaregistrovať svoju ikonickú frázu „alright, alright, alright“ ako ochrannú známku, aby zabránil jej zneužívaniu umelou…

17. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Lišku sa hokej v KHL ani život v Rusku od začatia vojny a zavedenia sankcií príliš nezmenil

Slovenský hokejový reprezentant a kapitán tímu KHL Severstaľ Čerepovec Adam Liška sa tento týždeň zaskvel štvorbodovým zápasom a hetrikom do…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Kuba dokáže vyrobiť len polovicu elektriny, ktorú potrebuje

Kuba v roku 2025 vyrobila len približne polovicu elektriny, ktorú potrebuje na pokrytie svojej spotreby, informuje agentúra AFP na základe…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

V rámci „integrácie” migranti znásilňovali študentov

Rezidenčný komplex s názvom Stek Oost bol v roku 2018 predstavený ako vzorový projekt riešenia bytovej a migračnej krízy. Podľa…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Odborník odhadol, že až 150-tisíc Kyjevčanom môže prasknúť zamrznuté potrubie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Nemecká armáda posiela do Grónska 13-členný tím na podporu Dánska

Nemecké ministerstvo obrany vo štvrtok uviedlo, že prieskumná misia niekoľkých európskych členov Organizácie Severoatlantickej zmluvy v Grónsku má za cieľ…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

SaS chce opätovne ustanoviť 17. november ako deň pracovného pokoja

Opozičná strana SaS chce opätovne ustanoviť štátny sviatok Deň boja za slobodu a demokraciu ako deň pracovného pokoja. Upozorňuje pri…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


V beznádeji urobil Zelenskyj niečo, čo nikto nečakal

Ukrajinský prezident sa posadil sa za rokovací stôl so svojím najväčším rivalom. Chcel týmto stretnutím vyslať jasný signál, píše denník…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Na územie, kde sa bude stavať nová jadrová elektráreň, sa pozrú najskôr archeológovia

Krajský pamiatkový úrad v Trnave v súvislosti s plánovanou výstavbou nového jadrového zdroja v Jaslovských Bohuniciach rozhodol o vykonaní predstihového…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump si uťahoval z Kanady, že už 32 rokov nezískala Stanleyho pohár. Darí sa nám lepšie ako im, povedal

Hokejisti Floridy Panthers zavítali do Bieleho domu v americkom Wahsingtone druhýkrát v rade vďaka dvom po sebe idúcim triumfom vo…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Blanár rozhodol o evakuácii a zatvorení veľvyslanectva SR v Iráne

Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár rozhodol o evakuácii personálu a dočasnom uzatvorení Veľvyslanectva SR v Teheráne.…

16. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Colná politika amerického prezidenta Donalda Trumpa znamená pre nemecké hospodárstvo trvalú záťaž napriek dosiahnutej obchodnej dohode medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou, upozorňuje ekonomický inštitút Ifo. Informáciu priniesla správa agentúry DPA.

14:21

Akcie v USA v piatok (16. 1.) takmer stagnovali, no za celý týždeň sa oslabili. Trhy spracovávali nové vyjadrenia prezidenta Donalda Trumpa týkajúce sa americkej centrálnej banky (Fed) a geopolitiky. Informovala o tom správa CNBC.

14:13

Až 29 % zamestnávateľov na Slovensku očakáva v nasledujúcom období pokles počtu svojich zamestnancov. Zvyšovanie ich počtu očakáva iba 25 % firiem. Čistý index trhu práce na Slovensku, ktorý vyjadruje rozdiel medzi podielom zamestnávateľov plánujúcich zvyšovať počet zamestnancov a podielom tých, ktorí počítajú s jeho znižovaním, tak dosahuje záporné hodnoty. Vyplýva to z prieskumu ManpowerGroup Employment Outlook Survey pre 1. štvrťrok 2026, ktorý oslovil v októbri 2025 celkovo 39.063 zamestnávateľov v 41 krajinách.

14:12

Ozbrojenci v sobotu skoro ráno zastrelili v štvrti neďaleko Kapského Mesta v Juhoafrickej republike (JAR) sedem ľudí. Podľa tamojšej polície tento incident pravdepodobne súvisí s vydieraním. Informovala o tom správa agentúry AFP.

„Polícia vyšetruje streľbu v Marikane, pri ktorej zahynulo sedem ľudí – jedna žena a šesť mužov vo veku od 30 do 50 rokov,“ polícia uviedla vo svojom vyhlásení.

14:10

.

Putin ide na súd kvôli 200 miliardám eur zmrazeným v Európe

Moskovská sudkyňa začala súdny spor medzi Ruskou centrálnou bankou a belgickou spoločnosťou Euroclear, ktorá spravuje viac ako 200 miliárd eur…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Opozícia ma obviňuje, že som americký agent

Pracovná cesta do USA je v plnom súlade so suverénnou slovenskou zahraničnou politikou. Uviedol to z amerického Washingtonu na sociálnej…

16. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Donald Trump hrozí clami krajinám, ktoré nepodporia jeho plán prevziať Grónsko

Americký prezident Donald Trump v piatok vyhlásil, že nevylučuje zavedenie obchodných ciel voči krajinám, ktoré nepodporia jeho plán prevziať kontrolu…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Morální povinnost

Ve stejné době, kdy probíhala schůze poslanecké sněmovny s hlasováním o důvěře, dojel náš prezidentčík na Ukrajinu. Na vojenském hřbitově…

17. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Pokuta 33 miliónov: Prečo NABU útočí na Tymošenkovú a ako to môže zmeniť rozloženie síl v Rade

Dnes súd vo veci Júlie Tymošenovej zvolil ako opatrenie na zabránenie jej úteku kauciu vo výške 33 miliónov hrivien, zákaz…

16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov