NAŽIVO

Britská ekonomika je na ceste k prekonaniu prognózy rastu v tomto roku, ale v rokoch 2026 až 2029 sa pravdepodobne spomalí viac, ako sa očakávalo. Uviedol to v stredu Úrad pre rozpočtovú zodpovednosť (Office for Budget Responsibility, OBR). Informovala o tom správa AFP.

14:21

Členstvo Srbska v Európskej únii by prinieslo hospodársky rast, ale nepripravenosť Ukrajiny a korupcia na úrovni štátu by zničili finančný a poľnohospodársky systém bloku. Podľa agentúry MTI to vyhlásil v stredu v Belehrade maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po schôdzke so šéfom srbskej diplomacie Markom Djuričom.

14:20

Predstavitelia administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa rokujú s Bieloruskom o možnom prepustení najmenej stovky bieloruských politických väzňov v blízkej budúcnosti. Agentúra Reuters o tom informovala s odvolaním sa na tri zdroje oboznámené s rokovaniami.

14:17

Úrady na Bali presadzujú, aby všetky pláže na ostrove boli prístupné pre verejnosť. Súvisí to s rastúcimi sťažnosťami miestnych obyvateľov, že hotely a plážové kluby uzatvárajú pobrežné oblasti iba pre svojich klientov. Informoval o tom web euronews.

13:32

Ministerstvo zdravotníctva pod správou palestínskeho militantného hnutia Hamas v Pásme Gazy v stredu potvrdilo, že Izrael vrátil telá 15 palestínskych väzňov v rámci dohody o prímerí. Informovala o tom agentúra AFP.

13:20

Verdikt Súdneho dvora Európskej únie, ktorý členským štátom prikazuje uznávať manželstvá osôb rovnakého pohlavia uzavreté v inom štáte Únie, vyvolal v Poľsku protichodné reakcie. Postoje politikov a právnikov oscilujú medzi obranou ústavnej definície manželstva a výzvami na rešpektovanie záväzkov vyplývajúcich z práva EÚ.

13:14

Stavy ošípaných boli na Slovensku k 15. novembru 2025 na úrovni 501.894 kusov (ks). Vyplýva to z informácie o aktuálnej situácii so šírením afrického moru ošípaných z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, ktorú v stredu na výjazdovom rokovaní vo Vyšnom Orlíku (okres Svidník) vzala na vedomie vláda.

13:13

Najväčším rizikom do budúcnosti sú mzdové tlaky v službách a živočíšna výroba. Práve tieto segmenty môžu brániť rýchlejšiemu poklesu aj pri spotrebiteľskej inflácii. Celkovo však výrobné ceny pôsobia ako „tlmič inflácie“, nie ako nový motor zdražovania a aj na začiatku budúceho roka by sa situácia meniť nemala. Uviedol to Tomáš Boháček, analytik 365.bank, v komentári k údajom o októbrových cenách priemyselných a poľnohospodárskych výrobcov, ktoré zverejnil Štatistický úrad SR.

13:10

Posilnenie a nastavenie ďalšieho smerovania sociálnej ekonomiky a sociálneho podnikania na Slovensku je cieľom novely zákona o sociálnej ekonomike a sociálnych podnikoch, ktorú predložilo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR a ktorú v stredu schválila vláda SR. Vláda zároveň požiadala Národnú radu SR o prerokovanie tohto návrhu v skrátenom legislatívnom konaní.

13:09

Turecký súd odsúdil na štyri roky a dva mesiace väzenia známeho novinára a politického komentátora Fatiha Altayliho za „vyhrážanie sa“ prezidentovi Recepovi Tayyipovi Erdoganovi. Novinár sa proti rozsudku plánuje odvolať.

13:08

Najmenej štyria ľudia zahynuli pri požiari výškového obytného komplexu v mestskej štvrti Tchaj Po na severe Hongkongu. Viacero osôb je stále uväznených v horiacich budovách. Jednou z obetí je podľa miestnych médií aj hasič, tri ďalšie osoby boli hospitalizované, z toho dve vo vážnom stave.

13:07

Ruský prezident Vladimir Putin musí prijať, že nemá možnosť úspešne ukončiť vojnu na Ukrajine. V príhovore v dolnej komore nemeckého parlamentu (Bundestagu) to uviedol kancelár Friedrich Merz.

13:06

V Belgicku tretím a zároveň posledným dňom pokračuje celonárodný štrajk proti plánom vlády premiéra Barta De Wevera zreformovať dôchodkový systém a trh práce. Štrajk zorganizovali hlavné odborové organizácie a ochromil verejnú dopravu vrátane leteckej.

13:05

Európska komisia je pripravená predložiť právny text o využití zmrazených ruských aktív ako pôžičky pre Ukrajinu, oznámila predsedníčka EK Ursula von der Leyenová pred europoslancami v Štrasburgu.

11:47

Poradca ruského prezidenta Vladimira Putina pre zahraničnú politiku Jurij Ušakov uviedol, že niektoré časti poslednej verzie amerického mierového plánu na ukončenie vojny na Ukrajine sú pozitívne, no mnohé bude treba ešte prediskutovať. 

11:46

Skupina pre práva na internete podala žalobu na zastavenie účinnosti austrálskych zákonov, ktoré čoskoro zakážu prístup na sociálne siete osobám mladším ako 16 rokov. 

11:45

V opozičnej strane Právo a spravodlivosť rastie napätie medzi táborom bývalého premiéra Mateusza Morawieckého a skupinou okolo exministra spravodlivosti Zbigniewa Ziobra. Podľa zdrojov agentúry PAP z prostredia strany prevláda frustrácia z jeho správania a spôsobu, akým sa bráni obvineniam.

11:44
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pellegrini vyzval prezidentku,aby nepodpísala novelu zákona o prokuratúre

Podpredseda Národnej rady (NR) SR Peter Pellegrini (nezaradený) vyzval prezidentku SR Zuzanu Čaputovú, aby zvážila nepodpísanie novely zákona o prokuratúre a vrátila ho na prerokovanie do parlamentu aj so svojimi pripomienkami. Informoval o tom na štvrtkovej tlačovej konferencii

❚❚
.

“Myslím si, že aj ona sama má k tomu svoj odborný postoj. Ale v tomto prípade už nik iný nemôže zabrániť tejto snahe politikov, ovládnuť všetky silové a iné zložky v štáte, ako pani prezidentka,” uviedol Pellegrini.

Poslanec Matúš Šutaj Eštok (nezaradený) podotkol, že vládna koalícia odmietala všetky výhrady odbornej verejnosti. Hovorí, že prijatím novely zavŕšila proces politizovania generálnej prokuratúry a cez pozmeňujúci návrh, tzv. prílepok, aj špeciálnej prokuratúry.

Tvrdí, že poslanci okolo Pellegriniho chceli odstrániť účelovosť novely tým, že navrhovali, aby sa generálnym prokurátorom mohol stať len úplne bezúhonný človek. Odstrániť chceli aj vágne ustanovenie o odvolávaní generálneho a špeciálneho prokurátora. Koalícia však odmietla v pléne ich predložené návrhy na zmeny.

.

Plénum v stredu (15. 7.) schválilo novelu zákona o prokuratúre. Rozšíriť sa má okruh uchádzačov na funkciu generálneho i špeciálneho prokurátora. Na obe funkcie by už nemusel kandidovať len prokurátor. Rozšíriť by sa mal tiež okruh osôb a inštitúcií, ktoré kandidátov navrhujú. Schválená legislatíva tiež upravuje dôvody na odvolanie špeciálneho i generálneho prokurátora.

Vládna strana Sloboda a Solidarita (SaS) považuje schválenie novely zákona o prokuratúre za zásadnú udalosť na ceste k vymožiteľnosti práva a spravodlivému Slovensku.

 

Pri minimálnej mzde sa vláda stavia na stranu zamestnávateľov, tvrdí Pellegrini

Pri návrhu na zvýšenie minimálnej mzdy od začiatku budúceho roka zo súčasných 580 eur na 620 eur sa vláda Igora Matoviča opäť stavia na stranu zamestnávateľov a firiem. Na štvrtkovej tlačovej besede to povedal líder vznikajúcej strany Hlas-sociálna demokracia Peter Pellegrini. “Budeme stáť na strane pracujúcich, na strane odborárov,” povedal. Razantnejšie zvýšenie minimálnych hrubých zárobkov podľa expremiéra nebude mať dopad na to, že sa bude ekonomika rúcať. “Urobíme všetko pre to, aby sa nám podarilo tento antisociálny smer vlády zastaviť,” povedal Pellegrini.

.

Nezaradený poslanec NR SR Erik Tomáš tvrdí, že vláda ide pri minimálnej mzde podviesť voličov. Najnižšie hrubé zárobky totiž majú podľa platného znenia zákona od začiatku budúceho roka tvoriť 60 % z priemernej mzdy na Slovensku za rok 2019, čo predstavuje 656 eur. “Ľudia mali dostať 656 eur a dostanú o 36 eur menej,” reagoval na návrh ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka, aby sa minimálna mzda od januára budúceho roka zvýšila na 620 eur. S týmto návrhom Tomáš nesúhlasí. “Je to krok smerom k zamestnávateľom,” povedal. Odmieta aj návrh na zavedenie tzv. štartovacej minimálnej mzdy pre dlhodobo nezamestnaných.

Zamestnávatelia naďalej trvajú na tom, aby minimálna mzda na Slovensku na rok 2021 zostala na aktuálnej sume 580 eur. “Vzhľadom na súčasný i očakávaný vývoj v ekonomike budeme trvať na zmrazení výšky minimálnej mzdy na tohtoročnej úrovni,” uviedol pre agentúru SITA tajomník Republikovej únie zamestnávateľov (RÚZ) Martin Hošták. Zamestnávateľská únia tiež bude podľa neho požadovať prehodnotenie zákona o minimálnej mzde, vrátane nastavenia mechanizmu automatickej valorizácie najnižších zárobkov. Poukazuje na súčasnú situáciu, ktorá je charakteristická bezprecedentným poklesom ekonomiky a pokračujúcim zhoršovaním situácie na trhu práce. “Mechanizmus by mal stanoviť výšku sumy mesačnej minimálnej mzdy na 50 % mediánu mzdy v národnom hospodárstve v prípade nedohody sociálnych partnerov,” tvrdí Hošták. Medián mzdy je hodnota, pri ktorej polovica ľudí zarába menej a polovica, naopak, viac.

“Naďalej požadujeme odpojenie minimálnej mzdy od príplatkov a odstránenie viacerých stupňov minimálnej mzdy,” uviedol tajomník RÚZ. Vzťah minimálnej mzdy ako referenčnej veličiny pre určitú kategóriu príplatkov podľa neho spôsobuje negatívny tlak na pravidelný rast mzdových nákladov pre zamestnávateľov, ktorý nekorešponduje s celkovou mzdovou situáciou v danom odvetví, ani charakterom vykonávanej práce a produktivitou. V súvislosti s návrhom na zavedenie tzv. štartovacej minimálnej mzdy, ktorá má byť vo výške 75 % minimálnej mzdy a majú ju dostávať dlhodobo nezamestnaní, uviedol, že to môže v niektorých prípadoch uľahčiť vstup na trh práce. “Absolútne to však nerieši problém spojený s prepúšťaním v dôsledku neprimeraného rastu minimálnej mzdy. Pracovné miesta teda nezachráni,” dodal Hošták.Návrh ministra práce a sociálnych vecí Milana Krajniaka na zvýšenie najnižších hrubých zárobkov na 620 eur vníma negatívne aj Asociácia priemyselných zväzov (APZ).

Minister práce a sociálnych vecí Milan Krajniak navrhuje, aby sa hrubá minimálna mzda na Slovensku od začiatku budúceho roka zvýšila zo súčasných 580 eur na 620 eur. Informoval o tom na stredajšej tlačovej besede. V čistom by tak zamestnanci pracujúci za minimálnu mzdu mali od začiatku budúceho roka zarábať 506 eur, čo je o 30 eur viac ako v tomto roku. Šéf rezortu práce tak reaguje vlastným návrhom na to, že sa zamestnávateľom a odborárom na spoločných rokovaniach do 15. júla tohto roka nepodarilo dohodnúť na výške minimálnej mzdy na rok 2021. Návrh novely zákona o minimálnej mzde, ktorý stanovuje najnižšie hrubé zárobky na rok 2021 na sumu 620 eur, rezort práce predložil do medzirezortného pripomienkového konania. “Minimálna mzda sa bude týkať 121-tisíc 600 ľudí,” povedal minister. Títo ľudia si tak podľa neho v čistom prilepšia o 360 eur ročne.

Rezort práce chce tiež zaviesť tzv. štartovaciu hrubú minimálnu mzdu vo výške 75 % z minimálnych hrubých mesačných zárobkov, v budúcom roku by išlo o sumu 465 eur. V čistom vyjadrení by štartovacia minimálna mzda dosiahla 404 eur. Túto minimálnu mzdu môžu podľa navrhovanej novely dostávať dlhodobo nezamestnaní, ktorí sú v evidencii úradov práce viac ako jeden rok. Štartovaciu minimálnu mzdu by mohlo podľa Krajniaka počas najviac jedného roka poberať 62,6-tisíca dlhodobo nezamestnaných. Ak si tieto osoby nájdu prácu, po roku poberania štartovacej minimálnej mzdy prejdú na minimálnu mzdu vo výške 100 % minimálneho zárobku, teda na klasickú minimálnu mzdu.

.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

.
.
.

Skončil samit G20 v Južnej Afrike, ktorý bojkotovali USA

Donald Trump sa nezúčastnil samitu G20 v Južnej Afrike 22. – 23. novembra, ale snažil sa uplatniť svoj vplyv z…

26. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Orbán sa chystá stretnúť s Putinom v Moskve uprostred rokovaní o dohode s Ukrajinou

Podľa správ médií sa maďarský premiér Viktor Orbán stretne v Moskve s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Orbán vyzval Európsku úniu…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rubio s Kallasovou nediskutuje

Americký minister zahraničných vecí sa vyhýba rokovaniam s Kajou Kallasovou. Denník Berliner Zeitung sa pozrel na to, prečo sa Marco…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: Lajčák neurobil nič, čo by ma nútilo ho odvolať

Predseda vlády SR Robert Fico neodvolá zo zboru svojich poradcov bývalého ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka.…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump sľubuje, že sa nestretne s Putinom ani Zelenským kým „dohoda o ukončení vojny nebude definitívna“

Prezidentovo vyhlásenie prišlo po správach, že Ukrajina súhlasila s podmienkami potenciálnej mierovej dohody, uvádza The Daily Wire

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Sudkyňa Dudzíková pre HS: Útok na súkromie, aký tu doteraz ešte nebol, čistý extrém

Chat-control je jednou z mimoriadne dôležitých vecí, ktoré sa bruselský byrokratický moloch snažil zaviesť do životov všetkých obyvateľov EÚ. Napriek…

26. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Skúsme pochopiť mentálny svet mainstreamových novinárov. Ak sa to dá

Asi nič nie je pravde ďalej, ako informácie v mainstreamových médiách. Všetci to poznáte. Niektorí aj na vlastnej koži. Ani…

26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Daniel Bombic ostáva vo väzbe, Ústavný súd SR mu zamietol obe sťažnosti

Daniel Bombic, známy ako Danny Kollár, ostáva vo väzbe. Ústavný súd SR mu totiž zamietol obe sťažnosti. Bombic, ktorý je…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kniha, ktorá odhaľuje budovanie liberálnej spoločnosti

Kniha Beseda v pekle alebo ako by mohlo prebehnúť stretnutie Niccola Machiavelliho a Charlesa Louisa Montesquieua. Nájdete ju TU

26. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kauza Balogh – Žilinka: keď generálny prokurátor rozhoduje aj o tom, kto môže svedčiť proti nemu

Maroš Žilinka síce pred poslancami vystúpil, no odmietol konfrontáciu s prokurátormi, ktorí naňho podali podnet a po prednese svojho stanoviska…

26. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Najvyšší správny súd oslobodil predsedu ŠTS Michala Trubana spod disciplinárneho návrhu

Disciplinárny senát Najvyššieho správneho súdu SR oslobodil súčasného predsedu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Michala Trubana spod disciplinárneho návrhu. Nebolo dokázané,…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

EÚ sa pohráva s právami suverénnych krajín. Na rade je Poľsko. Ďalší sme my

Európsky súdny dvor rozhodol, že Poľsko musí akceptovať homosexuálne manželstvá uzavreté v zahraničí. Na pretrase bude čochvíľa aj novela Ústavy SR

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump nečakal, že Čína zahrá týmto tromfom

Musk priamo vyhlásil: „USA sa v podstate už nedajú zachrániť!“ Čína zasadila trojitý strategický úder USA na najzraniteľnejších miestach, uviedol

26. 11. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Žilinka doručil predsedovi NR SR list s výhradami k transformácii ÚOO

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka doručil predsedovi Národnej rady SR Richardovi Rašimu list s výhradami k návrhu transformácie Úradu na…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák definitívne neuspel v spore s Remišovou, trestné oznámenie odmietol vyšetrovateľ aj prokurátor

Minister obrany Robert Kaliňák definitívne neuspel v spore s poslankyňou a predsedníčkou Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií Veronikou Remišovou…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Epstein mal so záhadným mužom riešiť ženu z mimovládky, ktorá sa má stať hlavou štátu

V elektronickej pošte zosnulého amerického miliardára s kriminálnym pozadím sa objavilo aj meno Zuzany Čaputovej

26. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Deep State potvrdzuje vstup ruských vojakov do centra Pokrovska

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump urobil rázne rozhodnutie. Vykoľajil Jermaka, ktorý je teraz deprimovaný

Trump svojím príspevkom, v ktorom dal najavo, že sa teraz nebude stretávať so Zelenským, „vykoľajil“ šéfa prezidentskej kancelárie Jermaka. Bol…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri požiari rodinného domu v Kozárovciach prišli o život žena a jej tri deti

Pri požiari rodinného domu v obci Kozárovce v okrese Levice prišli o život štyria ľudia. Požiar vypukol v utorok po…

26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Aktualizované 26. 11. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Oznamovatelia, protesty, a Čurilla

V utorok prebiehalo rokovanie NR SR o zmenách na Úrade oznamovateľov protispoločenskej činnosti za rušných okolností. Kým vonku mokli protestujúci…

26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Protislovenské kroky progresívneho lídra

Líder opozičnej strany Progresívne Slovensko Michal Šimečka prišiel s ďalším protislovenským nápadom a vyhlásil, že zvrchovanosť Slovenskej republiky nie je…

26. 11. 2025 | Z domova | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | PR článok | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Nech to stojí, čo to stojí

Nech to stojí, čo to stojí. Alebo čím horšie, tým lepšie. Asi tak možno hodnotiť návrh najzvrhlejšieho politického subjektu na…

26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Transgender športovca zbavili titulu najsilnejšej ženy planéty

Americká trans atlétka Jammie Bookerová bola zbavená titulu \"Najsilnejšia žena sveta\". Komisia súhlasila s námietkami ostatných súťažiacich, že Bookerovej nikdy…

26. 11. 2025 | 0 komentárov

V mierovom návrhu sa zmenil bod o početnosti ukrajinskej armády

V upravenom návrhu mierového plánu boli odstránené slová o „obmedzení“ počtu ukrajinskej armády na úrovni 600 tisíc – namiesto toho…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vyberte si miesto za stolom, ktoré o vás prezradí viac, ako si myslíte

Tento test osobnosti odhaľuje váš spoločenský štýl na základe toho, ktoré miesto za stolom si intuitívne vyberiete. Výber miesta pri…

26. 11. 2025 | 0 komentárov

.

„Pohyb jedným smerom“: Trump predpovedá ďalší ruský pokrok

Prezident Donald Trump v rozhovore s novinármi na palube Air Force One povedal, že situácia na Ukrajine sa „pohybuje len…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

NHL má v pláne expandovať v Európe. Mohla by údajne vzniknúť celá nová divízia

V médiách sa tento týždeň znovu rozšírili špekulácie o tom, že v elitnej zámorskej hokejovej lige by do niekoľkých rokov…

26. 11. 2025 | 0 komentárov

Monako sa postavilo na ochranu najzraniteľnejších. Monacký Princ: Potrat nemôže byť nikdy označovaný za „právo“, pretože priamo ničí prvé zo všetkých práv

Monacké knieža Albert II. potvrdil začiatkom tohto mesiaca, že v Monaku nezlegalizuje potraty, informuje spravodajský portál Aleteia

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pandorina skrinka a obava o suverenitu. Hlas-SD: Táto snaha PS je mimoriadne nebezpečný a neuvážený krok

Snaha Progresívneho Slovenska otvoriť tému Benešových dekrétov je mimoriadne nebezpečný a neuvážený krok, ktorý môže mať vážne dôsledky pre Slovenskú…

26. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Britská ekonomika je na ceste k prekonaniu prognózy rastu v tomto roku, ale v rokoch 2026 až 2029 sa pravdepodobne spomalí viac, ako sa očakávalo. Uviedol to v stredu Úrad pre rozpočtovú zodpovednosť (Office for Budget Responsibility, OBR). Informovala o tom správa AFP.

14:21

Členstvo Srbska v Európskej únii by prinieslo hospodársky rast, ale nepripravenosť Ukrajiny a korupcia na úrovni štátu by zničili finančný a poľnohospodársky systém bloku. Podľa agentúry MTI to vyhlásil v stredu v Belehrade maďarský minister zahraničných vecí Péter Szijjártó po schôdzke so šéfom srbskej diplomacie Markom Djuričom.

14:20

Predstavitelia administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa rokujú s Bieloruskom o možnom prepustení najmenej stovky bieloruských politických väzňov v blízkej budúcnosti. Agentúra Reuters o tom informovala s odvolaním sa na tri zdroje oboznámené s rokovaniami.

14:17

Úrady na Bali presadzujú, aby všetky pláže na ostrove boli prístupné pre verejnosť. Súvisí to s rastúcimi sťažnosťami miestnych obyvateľov, že hotely a plážové kluby uzatvárajú pobrežné oblasti iba pre svojich klientov. Informoval o tom web euronews.

13:32

.

Tajná zbraň Bruselu proti Slovensku a Maďarsku

Za poslednými útokmi proti Maďarsku a Slovensku stojí koordinovaná sieť zahraničných organizácií, ktoré svojím financovaním a mandátmi jednoznačne sledujú záujmy…

26. 11. 2025 | 0 komentárov

Konanie EÚ voči Maďarsku je podľa europoslanca „cez všetky čiary“

Európska únia odštartovala hon voči našim južným susedom. Europoslanec Ľuboš Blaha kroky Európskej komisie označil za politický lynč a Maďarov…

26. 11. 2025 | Z domova | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | PR článok | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kandidáti na sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva sú známi

Slovensko doposiaľ nemá tretieho kandidáta na sudcu Európskeho súdu pre ľudské práva . Na zasadnutí Súdnej rady SR v júni…

26. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Greta Thunberg dostala pokutu a zákaz vstupu do Benátok

Stalo sa to potom, čo Extinction Rebellion zafarbila Canal Grande na zeleno. Akcia sa konala v čase klimatickej konferencie COP30.…

26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Hypotéky na Slovensku opäť rastú, priemerná pôžička láme rekordy

Úverová aktivita domácností na Slovensku zostáva silná a podľa novembrovej správy o finančnej stabilite Národnej banky Slovenska pokračuje rastový trend…

26. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 11. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Ivan Štubňa

Marek Brna

Gustáv Murín

Andrej Sablič

Miroslav Urban

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov