PAHREBA. Zúfalé štekanie Mainstreamu na Trumpa pokračuje, ale prestane hneď na druhý deň, ako sa ujme svojej funkcie

Bratislava 20. novembra 2016 (HSP/Foto:TASR/AP-Evan Vucci)

 

Celý „slobodný a demokratický svet“ a Mainstream si ani nevšimli, že sa americké prezidentské voľby skončili, a stále zúrivo štekajú na Trumpa. Páni, budete to vidieť, ako hneď sklapnú, keď v januári nastúpi do svojej funkcie!..

Na snímke Donald Trump
Na snímke Donald Trump

Nazdar, Jožo. Prosím ťa, nemusíš toľko čítať tie noviny – sotva tam nájdeš niečo nové.

A vieš, že máš pravdu? Už sú pomaly dva týždne po amerických prezidentských voľbách, ale vôbec nič sa nezmenilo: médiá stále kydajú na Trumpa a strašia nešťastných čitateľov, divákov či poslucháčov. Mám taký debilný dojem, že mainstream si ani nevšimol, že už je po voľbách. Stále sa mi zdá, že nás presviedčajú, aby sme nevolili toho nešťastníka Trumpa! Ale potom dve veci nesedia: voľby sa už dávno skončili a navyše my, Slováci, amerického prezidenta nevolíme – netreba nás presviedčať, koho treba a koho netreba voliť. Ale v našich médiách volebná kampaň pokračuje. A stále je rovnako zúrivá, zúfalá a škandalózna.

No, bratu ja sa vôbec nečudujem. Veď fakticky celý ten takzvaný slobodný demokratický a civilizovaný svet chcel za prezidentku babičku Hillary. A bum – bác – Američania si do Bieleho domu poslali excentrika Trumpa. Celý mainstream ho ohováral, opľúval, nadával a démonizoval. Všetci demokrati, globalisti a liberáli, ako sa spieva v proletárskej ľudovej pesničke Internacionále, skočili do jednej kopy, aby zabránili Trumpovi usadiť sa v Bielom dome. A hľa, už je tam… To je sranda, čo?

No… ukázalo sa, že ešte nie všetkých Američanov otrávili hamburgermi a Coca Colou a niektorým ešte v tej hlave zostal ten nejaký mozog. Pochopili, že zúrivá babička by zruinovala vlastnú krajinu a priviedla by ju na pokraj svetovej vojny a radšej si zvolili šoumena, ktorý je síce za každú srandu, ale katastrofu a vojnu asi nepripustí, pretože by to už nebola sranda… Chce sa postarať predovšetkým o domáce hospodárstvo a postaviť svoju krajinu z hlavy zasa na nohy. Politici v Amerike zjavne zlyhali. Potrebujú niečo nové, aby ožila. Raz túto krajinu prebudil herec – prečo by to neurobil tentokrát excentrický miliardár?

Stále mi nejde do hlavy. Dobre, polovica Američanov chcela Demokratov, polovica Republikánov – je to politický boj vnútri krajiny, šou, lotéria. Je to záležitosť obyvateľov Ameriky. Ale prečo bolo to zúrivé štekanie po celej Európe, prečo mnohí naši politici a mainstream štekali tak, akoby im išlo o život? Rozumiem, to, čo sa odohráva v USA, tak alebo onak dotkne sa aj nás. V poriadku. Ale, páni, až takto?!

Nuž, po Brexite je to už druhá pohroma pre „civilizovaný“ svet. Ale samotní Američania to vidia inak ako na iných kontinentoch: varia sa vo vlastnej šťave a oveľa lepšie vedia, čo je pre nich dobré a čo zlé. Mnohým už je to jedno, či Amerika bude aj naďalej svetovým lídrom a bude riadiť celú planétu a trestať všetky „nepohodlné“ štáty. Potrebujú, aby sa urobil poriadok doma, chcú pozametať pred vlastným prahom. A práve takúto možnosť im ponúka  Trump. Chce sa predovšetkým postarať o vlastnú krajinu a zvyšok sveta môže počkať…

Je to celkom možné. Veď pomaly celé storočie americká politika bola orientovaná na udržiavanie existencie jednopolárneho sveta, v ktorom USA dominovali a odstavovali alebo aj likvidovali konkurentov: Nemecko, Anglicko, ZSSR, Čína a pod. Trestali aj menšie krajiny, ktoré „neposlúchali“ – v tom zozname bude aj stovka štátov… Ale svet sa zasa stáva mnohopolárnym. Američania pochopili, že by Clintonová chcela udržať tú „monogamiu“ aj za cenu tretej svetovej vojny. Ale akurát to by Američanom chýbalo! Majú málo vlastných problémov? Trump im ponúkol „tretiu“ cestu – a zvolili si ho.

Jasne, že sa „neoconi“ búria – ako americkí, tak aj naši, európski. Nechcú žiadne  kompromisy s Ruskom alebo s Čínou. Jediné východisko je vojna. A kto to potrebuje? Potrebuje ju ten istý obyvateľ Ameriky vychovaný na hamburgeroch a Coca Cole? Nepotrebuje. Potrebuje pokoj a svoj hamburger. Nemá miliardy, nepotrebuje vládnuť svetu – a preto nevolil Clintonovú. Babička si myslela, že americký ľud to sú samí kreténi a globalisti a stádo pôjde tam, kam ho poženú. Omyl, väčšina ľudí predsa nie je dobytok a má aj vlastnú hlavu. Nestačili ani šou, ani miliardové kampane. Predsa časť Američanov má rozum.

Určite Spojené štáty budú mať problémy po nástupe Trumpa. Ale, myslím si, mali by aj väčšie, keby vyhrala Clintonová, pretože tá by priviedla svoju krajinu a možno aj celý svet ku katastrofe. A čo teraz? Jasné, že dolár poklesne. Pravdepodobne americká ekonomika bude pokrivkávať. Jasné, že Washington sa bude musieť dohodnúť s najvýznamnejšími hráčmi na trhu s ropou. Na betón mnohé štáty – „vazali USA” sa oslobodia zo slučky. Nové pravidlá hry vo svete už nebudú diktovať iba USA, ale ešte aj Rusko, Čína a ak sa posnažíme aj my, tak aspoň čiastočne aj Európska únia. Problémy určite budú, ale boli by mnohonásobne horšie, keby vyhrala Clintonová. A práve to je hlavné, čo pochopili americkí voliči, a nechcú ani pochopiť, ani prijať naši demokrati, liberáli a ostatní členovia tejto „eseročky“. Preto tak štekajú, ale o chvíľu prestanú… 

Lebo sú tupci. Z výsledkov amerických volieb im vyplýva iba jediný fakt – vyhral Putin! A pre nich je to ešte horšia skutočnosť, ako keby nás obsadili a polovicu povraždili Marťania!.. Mainstream sa dusí hnevom: prehrala Amerika, EÚ a NATO, vyhral Putin. Basta, nič iné. Trump iba utrúsil poznámku, že sa pokúsi dohodnúť s Putinom – a už ho odstavil celý západný svet a zúrivo podporoval babičku Hillary. A čo teraz? Debilní novinári ešte stále štekajú a politici sa už tlačia do radu, každý sa snaží jedným z prvých začať Turmpovi sa strkať do za… no veď vieš kam. Politici sa zorientovali oveľa rýchlejšie ako médiá – predsa sú to politici a vedia rýchlo obracať kabáty. Všetci Trumpovi posielajú gratulácie, pozývajú ho na návštevu, ponížene sa pýtajú, kedy sa oni sami môžu dostaviť k nemu na koberec do Bieleho domu… Cirkus Humberto! Politici sa ihneď zorientovali, kde je sever. Vedia, že mohli štekať na uja Trumpa, keď bol prezidentským kandidátom, ale teraz je situácia úplne iná.

A náš vrelo milovaný mainstream ako vždy zaspal a stále nás presviedča, aby sme nevolili Trumpa. Tak úbohú novinársku obec sme už dávno nemali na Slovensku. Ešteže sa u nás narodil Nemainstream a rýchlo rastie a naberá sily. Mainstreamovi hlupáčikovia sa strašne obávajú, že Trump náhodou dodrží niektoré zo svojich predvolebných sľubov – potom by to pre nich bola hotová pohroma.

Tak to by zasa nemali zabúdať na to, že sľuby sa sľubujú a… karavána ide ďalej. Politici, hlavne americkí prezidentskí kandidáti toho nasľubovali habadej – aj modré z neba. Veľa zo svojich sľubov dodržali rôzni Bushovia, Reaganovia, Clintonovia či Obamovia? Takmer žiadne. Ani Trump to vôbec nemusí dodržať. Zbytočne sa obáva náš mainstream a liberáli. Ani gigantický múr na hranici s Mexikom nemusia postaviť, ani reštrikcie proti moslimom nemusia byť, ani nedokončenú Obamovu reformu Trump nemusí zrušiť a vôbec nie je isté, že bude nejakým kamarátom s Putinom. Takže zbytočne robia paniku naši akože demokrati…

Nuž, musíš ich pochopiť: boja sa – a čo, keď náhodou… Možno by Trumpovi odpustili všetky jeho hriechy a prešľapy, ale dobré alebo aspoň trochu korektné vzťahy s Putinom – nikdy. Preto štekajú. Ale možno máš pravdu. Teraz štekať môžu. Aj preto, že sa ešte nezorientovali a nepochopili, že vlak už odišiel a Trump už bude prezidentom. A aj preto, že ešte ním nie je, ale keď sa ním stane, tak hneď sklapnú. Kto už sa potom odváži štekať na prezidenta samotných Spojených štátov – najmocnejšieho muža na svete?! Môže byť taký alebo onaký, ale bude to prezident USA – a hneď sklapnú…

Moja reč. A pozri sa, aký je nervózny z Trumpa najmierumilovnejší a najprogresívnejší spolok na svete – NATO. Čo teraz? Američania nebudú obkľučovať Rusko svojimi základňami? Aspoň trochu odstúpia od ruských hraníc? Nedajboh povolajú aspoň časť svojich vojsk a techniky z Európy? A najväčším kriminálom zo strany Trumpa by bolo, keby požiadal, aby si EÚ financovala svoju armádu z vlastných zdrojov. Chcete sa hrať na nešťastné a ohrozené štáty Ruskom, chcete sa s ním ťahať za fúzy? Tak si financujte svoju armádu sami a nečakajte na peniažky od strýčka Sama. Chcete sa hrať na vojačikov – nech sa páči – ale za vlastné peniaze. Veď sa potom naši liberáli a demokrati zbláznia! A rýchlo sa zistí, že žiadne Rusko nás neohrozuje a nemusíme zbrojiť, robiť paniku a strašiť vlastné obyvateľstvo mýtickou hrozbou. Veď všetky strašidelné mýty hneď padnú! Čo potom?..

A čo tí Rusi? Asi sa tešia, že Trump vyhral? Určite Clintonovú nechceli.

Mnohí nechceli. Ale predsa v Rusku oveľa triezvejšie berú výsledky amerických volieb. Mnohí si myslia, že ak by vyhrala Clintonová, rusko-americké vzťahy by padli pod bod mrazu a možno by sa ľudstvo zasa ocitlo na pokraji svetovej vojny. Na druhej strane nemajú ani prehnanú eufóriu na margo Trumpovho víťazstva. Vedia, že nemusí dodržať svoje sľuby. Ale predsa dúfajú, že sa americko-ruské vzťahy konečne zlepšia a bude tu šanca aj pre celý svet, že predsa to porozumenie medzi štátmi a bežnými smrteľníkmi sa zlepší. Samotný Putin povedal, že americký ľud povstal proti médiám, bankám, establishmentu – proti všetkému, čo škodilo. Aj mainstream. Američania majú toho plné zuby, chcú zmeny. Nuž, čo dodať?

Som iba zvedavý, kedy na Trumpa prestane štekať náš mainstream – aspoň 24 hodín pred jeho inauguráciou, alebo až po nej? Kedy sa mu minú zásoby jedu?

Myslím si, že oveľa skôr. Inštinktívne ešte bude štekať zopár dní, ale rýchlo zbadá, že to nemá význam a nikoho to štekanie nezaujíma. Potom sa otrasie, spamätá sa a…z ničoho nič začne nachádzať v novom americkom prezidentovi iba tie najlepšie vlastnosti. Náš mainstream je „prieberčivý“: na nejakého cirkusanta Trumpa môže štekať, koľko len chce, ale na prezidenta Spojených štátov – to si nikdy nedovolí. Hneď budú aj ovce celé, aj vlci sýti – aj Trump bude dobrý, aj jeho konanie bude považované za logické a správne a aj o družbe USA a EÚ na večné časy zasa začnú spievať hymny. Zasa si mainstream prezlečie kabáty a bude pokračovať a otravovať verejnosť svojimi bludmi. Ako vravíš: nič sa nezmenilo a tak ľahko sa nezmení – nezávisle na tom, kto je prezidentom Spojených štátov.

Eugen Rusnák

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Boris Klempa: Účinnosť vakcín proti mutáciám koronavírusu ešte nie je jednoznačná

0 icon

Bratislava 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Či budú vakcíny účinné voči mutáciám nového koronavírusu, nie je v tejto chvíli úplne jednoznačné Existujú štúdie, ktoré naznačujú, že juhoafrický a brazílsky variant zrejme budú spôsobovať nižšiu účinnosť očkovacích látok. Uviedol to Boris Klempa z Virologického ústavu Biomedicínskeho centra Slovenskej akadémie vied…

Starosta Becík, ktorý vypovedal poslušnosť vláde, zabezpečil Ivermectín pre obyvateľov svojej obce: „Čakať na vládu nemá zmysle. Začíname nielen s liečením, ale aj prevenciou. To všetko pod prísnym drobnohľadom lekárky“

0 icon

Bratislava 25. februára 2021 (HSP/Foto:Facebook-Branislav Becík)   Branislav Becík, starosta obce Dvory nad Žitavou, ktorý skončil so skríningovým testovaním vo svojej obci a namiesto toho zabezpečil pre občanov vitamíny a respirátory, prišiel s ďalšou zaujímavou iniciatívou Na Slovensku Ivermectín doteraz nebol registrovaný, ministerstvo zdravotníctva pre neho nakoniec pred pár týždňami…

Nemeckého občana obvinili zo špionáže v Bundestagu pre Rusko

0 icon

Berlín 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Nemecká prokuratúra vzniesla vo štvrtok obvinenie zo špionáže voči nemeckému občanovi, ktorý je podozrivý z poskytnutia údajov Spolkového snemu ruským tajným službám. Informoval o tom agentúra AFP Podozrivý pracoval pre spoločnosť, ktorá bola poverená pravidelnou kontrolou elektrických zariadení v nemeckom parlamente. "Vďaka tejto práci…

Advokáti žiadajú Kolíkovú o zaradenie do kritickej infraštruktúry

0 icon

Bratislava 25. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Predseda Slovenskej advokátskej komory (SAK) Viliam Karas poslal ministerke spravodlivosti Márii Kolíkovej (Za ľudí) list s výzvou, aby boli advokáti zaradení medzi pracovníkov kritickej infraštruktúry v justícii Advokáti by tak mali možnosť dať sa zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. SAK dlhodobo upozorňuje, že pri…

Situácia v nemocniciach na východe Slovenska je kritická

0 icon

Humenné 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Svet zdravia)   Situácia v nemocniciach na východe Slovenska je kritická, je potrebné ju riešiť. Tvrdí to súkromný zriaďovateľ siete nemocníc Svet zdravia. Navrhuje preto premeniť jednu zo svojich nemocníc na Zemplíne na takzvanú červenú  "Za posledných desať dní sa výrazne zvýšil počet hospitalizovaných covidových pacientov…

Via Iuris: Proces prijímania zmien v ústave musí byť prísnejší a kvalitnejší, tvrdia predstavitelia súdnej moci

0 icon

Bratislava 25. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Štefan Puškáš)   Proces prijímania zmien v ústave musí byť prísnejší a kvalitnejší. Na utorňajšej diskusii mimovládnej organizácie Via Iuris, o ktorej v tlačovej správe informovala Katarína Žitniaková z Via Iuris, to uviedli predstavitelia súdnej moci Hosťami diskusie boli ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí), predseda…

Ombudsmanka: Slovensko je jedinou krajinou Európy, ktorá karantenizuje celé rómske komunity

0 icon

Bratislava 25. februára 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian   Slovensko je v druhej vlne pandémie jedinou krajinou v Európe, kde naďalej dochádza ku karantenizácii celých rómskych komunít. Na zistenia Agentúry Európskej únie (EÚ) pre základné práva poukázala verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová Ombudsmanka sa preto listom obrátila na generálneho prokurátora Ombudsmanka sa…

Na NAKA prebiehajú ďalšie výsluchy. Vypovedá aj bývalý policajný funkcionár Slobodník. „Je mi to ľúto, hanbím sa za to,“ povedal novinárom

0 icon

Bratislava 25. februára 2021 (HSP/Foto:TASR – Jakub Kotian)   Na NAKA dnes vypovedajú ďalší dôležití svedkovia policajných káuz. Podľa medializovaných informácií vypovedajú bývalý šéf Národnej jednotky finančnej polície NAKA Bernard Slobodník a bývalý generálny riaditeľ sekcie daní a ciel finančnej správy Daniel Čech Bernard Slobodník prišiel vo štvrtok ráno do…

Krajský súd v Banskej Bystrici zamietol odvolanie Róberta Petluša, trest 24 rokov tak platí

0 icon

Banská Bystrica 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lenka Krošláková)   Krajský súd (KS) v Banskej Bystrici vo štvrtok zamietol odvolanie exvyšetrovateľa Róberta Petluša, ktorý je odsúdený za vraždu podnikateľa Jána Kubašiaka z Polomky z roku 2006. Trest 24 rokov za tento skutok je tak od dnešného dňa právoplatný. TASR o tom informoval…

Zbor väzenskej a justičnej stráže od marca 2020 pozitívne testoval 1831 príslušníkov a zamestnancov zboru

0 icon

Bratislava 25. februára 2021 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)   Zbor väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) za necelý rok pozitívne otestoval na nový koronavírus 1831 príslušníkov a zamestnancov zboru. TASR o tom informovala hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská s tým, že celkový počet pozitívne testovaných je vrátane celoplošného testovania antigénovými a PCR testami "Od prvého…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Pavel Polák

Mutanti

0icon

Neviem presne, čo obsahujú očkovacie látky od spoločností Pfizer/Biontech a Moderna, nie som virológ ani biochemik. Ale jedno viem iste. Nie sú to vakcíny. Ten názov sa používa len preto, že ľudia na celom svete vakcínam dôverujú...každý z nás bol v minulosti vakcinovaný proti niektorým chorobám. Pre spresnenie pred tromi rokmi som sa…

Pavel Jacz

Sčítanie ľudu je obyčajná fraška na otravovanie ľudí.

0icon

Ten, kto už vyplňoval v týchto dňoch nezmyselný dotazník štatistického úradu sa musel diviť. "Neanonymný" dotazník (rodné číslo, ktoré majú všetky štátne inštitúcie zaregistrované spolu s vašou identifikáciou o Vás prezradí všetko). Všetko, načo sa elektronické zrátanie obyvateľov na Slovensku pýta, neprinesie žiadnu novú informáciu pre inštitúcie. Vezmime si to…

Ivan Lehotský st.

O mládeži, aj o všeličom inom

0icon

Pavol Országh Hviezdoslav už prvými slovami vo svojej básni Ó, mládež naša, tys´ držiteľkou rána... vyjadril myšlienku, že v mládeži je nádej posunúť Slovensko do lepšej budúcnosti. On i národní buditelia boli presvedčení, že výchovou mládeže k pracovitosti, ku krásnemu vzťahu k prírode, k pohybu, k záujmu o históriu, kultúru…

Peter Švec

Keď sú vojská nedisciplinované generál nemá autoritu: Sun-Tzu? 9.

0icon

Pokračujem 9. časťou z trinástich zo seriálu múdrostí staročínskeho Majstra Sun.  Tento originálny autorský preklad z roku 1996 poskytujem pre Inštitút sociálno-ekonomických otázok, pre Armádny magazín v Hlavných správach a pre všetky médiá, presadzujúce slobodu slova, ktoré si ho osvoja. Je určený pre všetkých múdrych vlasti oddaných Slovákov bez ohľadu na národnosť, ktorí chcú…

Marián Tkáč

Naši drahí hlupáci tam hore: chorých liečte a zdravých nechajte na pokoji!

0icon

Nie, tí tam hore si nezaslúžia iné meno: hlupák je totiž aj ten, ktorý činí čo nevie, a aj ten, ktorý činí, čo mu iní prikážu. To, čo s nami utajení samovládcovia sveta zamýšľajú, to raz v náznakoch, inokedy otvorene dávajú najavo. Zbigniew Brzezinski, poľský rodák, zakladateľ Trilaterálnej komisie, ktorá sa podieľa na…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

10 domov v Belgicku, ktoré sú také škaredé, až je neuveriteľné, že vôbec existujú

0 icon

Vďaka blogerovi Hannesovi Coudenysovi a samozrejme aj samotným architektom sa Belgicko stalo notoricky známou krajinou pre svoje bizarné budovy. V roku 2012 sa Coudeny rozhodol začať dokumentovať zvláštnosti belgickej architektúry na Instagramovom účte s názvom „Ugly Belgian Houses“, alebo teda po našom "Škaredé domy v Belgicku", ktorým dáva belgické výtvory do povedomia nadšencom…

Prekliata budova Dakota a záhadné udalosti

0 icon

Newyorská budova, ktorú v rokoch 1880 až 1884 postavili na 72. ulici v mestskej časti Upper West Side na Manhattane, sa vždy spájala so záhadnými udalosťami. Prinášame ďalší zaujímavý článok o udalostiach, ktoré sa jednoducho vysvetliť nevedia. Budovu Dakota navrhol architekt Hnery Janeaway Hardenbergh (1847 až 1918). Jej výstavbu financovali Newyorčania Isaac Merritt…

Y2K: Najväčší podvod v dejinách? 1. časť

0 icon

Y2K, označované aj ako chyba tisícročia, je predmetom nášho ďalšieho článku, v ktorom vám priblížime, o čo vlastne išlo. 31. decembra 1999 celý svet s napätím čakal, čo spôsobí tzv. „problém roku 2000“. Nakoniec sa nič vážne nestalo a mnohí tvrdia, že išlo o najväčší podvod v dejinách. V rámci dvojdielneho článku sa spoločne pozrieme na údajne…

10 celebrít, ktoré ukrývajú nečakaný skrytý talent

0 icon

Celebrity žijú pod mikroskopom. Napriek tomu sa niektorým z nich podarilo ukryť tajný talent. Čomu sa venujú mimo herectva či hudby? Niektoré z celebrít sa začali venovať maľovaniu ešte pred tým, ako sa stali celebritami, iné objavili svoj talent až neskôr v živote. Niektoré celebrity maľovali pod pseudonymom a je možné, že si…

Satan a jeho tajné posolstvá 1. časť

0 icon

Elvis Presley, The Beatles, Led Zeppelin, Judas Priest ... Množstvo hudobných interpretov sa stretlo s obvineniami, že ich texty obsahujú tajné Satanove posolstvá, ktorý vzývajú zlé bytosti. Čo je na tom pravdy, sa pozrieme spoločne v rámci dvojdielneho článku s názvom Satan a jeho tajné posolstvá. Neuvedomená správa je zamaskované znamenie, ktoré človek za…

Vo svete IT

Toto je TOP 10 celosvetovo najpopulárnejších smartfónov za rok 2020. Zoznam vás určite prekvapí

0 icon

Každoročný rebríček najpopulárnejších smartfónov za predošlý rok je opäť na stole. Tentokrát prišla s komplexným reportom za rok 2020 analytická spoločnosť Omdia, ktorej výsledky boli zverejnené na zahraničnom portáli Phonearena.com. Spoločnosť Omdia vytvorila zoznam „najpopulárnejších“ smartfónov za rok 2020, ktorý vychádza z celkových dodávok týchto zariadení po celom svete. Výsledky…

Google Mapy dostávajú tmavý režim. Takto si ho môžu aktivovať prví šťastlivci, ktorí ho už majú k dispozícii!

0 icon

V priebehu včerajšieho dňa sme vás informovali o tom, že spoločnosť Google začala s distribúciou viacerých nových funkcií pre Android smartfóny. Jednou z nich je aj natívna podpora tmavého režimu pre aplikáciu Google Mapy. Tmavý režim v Google Mapách je postupne distribuovaný Spoločnosť Google v súvislosti s uvoľnením tejto funkcie…

Sčítanie obyvateľov 2021: Kde, kedy a ako? Pozor, prebieha online!

0 icon

Sčítanie obyvateľov na našom území má dlhú históriu, ktorej začiatok sa datuje ku koncu 18. storočia. Ide tak o jeden z najstarších druhov štatistík, ktorý sa v pravidelných intervaloch opakuje. Jeho cieľom je zistiť nielen to, koľko ľudí žije na území štátu, či miest, ale aj zistiť bližšie demografické informácie…

YouTube dá rodičom čoskoro viac kontroly nad obsahom, ku ktorému pristupujú ich ratolesti

0 icon

YouTube oznámil pre používateľov, hlavne rodičov, nový nástroj, prostredníctvom ktorého budú môcť lepšie prispôsobiť obsah pre svoje ratolesti. Nový nástroj v rámci rodičovských nástrojov má ponúknuť deťom viac slobody v porovnaní s YouTube Kids účtami, ale rovnako im bude obmedzený prístup k nevhodnému obsahu. YouTube Kids služba bola predstavená ešte…

Pozrite si veľký prehľad platených aplikácií a hier pre váš Android, ktoré stiahnete aktuálne zadarmo

0 icon

Pracovný týždeň máme v plnom prúde a spolu s tým, ako nám plynie, vám prinášame pravidelnú nádielku plateného softwaru, ktorý stiahnete po obmedzený čas zadarmo. Na zozname nižšie nájdete niečo málo cez 20 aplikácií, z ktorých neprehliadnite Manuelle Kamera. Ide o pokročilú fotoaplikáciu, ktorú ocenia hlavne zručnejší používatelia, ktorí sa…

Armádny Magazín

Izraelský analytik Kedmi odhalil zákerný plán USA o obetovaní Ukrajiny

0 icon

Izrael, 25. februára 2021 (AM) – Izraelský expert Jakov Kedmi uviedol, že USA nedokázali „podplatiť“ Ruskú federáciu tým, že jej odovzdali pobaltské štáty a Ukrajinu.   Dnes je hlavným geostrategickým cieľom Washingtonu narušenie vzťahov medzi Ruskom a Čínou. Obe mocnosti považujú Američania za kľúčových oponentov. Moskva vystup

Debut slovenského rýpadla na vojenskej výstave v Abu Dhabí

0 icon

Abu Dhabí, 25. februára 2021 (AM) - História spoločnosti CSM INDUSTRY sa v Československu začala písať v roku 1967. V roku 1976 sa začala výroba legendárneho univerzálneho dokončovacieho stroja UDS. Za 50 rokov sa na celom svete vyrobilo a exportovalo viac ako 30 000 strojov a konštrukčných mechanizmov UDS. Stroj je…

Ako cvičenie NATO takmer vyvolalo jadrovú vojnu so ZSSR

0 icon

Rusko, 25. februára 2021 (AM) – Kvôli rozsiahlemu cvičeniu NATO Able Archer sa ZSSR v roku 1983 pripravoval na jadrovú vojnu so Spojenými štátmi, píše The Drive s odvolaním sa na odtajnené materiály amerického ministerstva zahraničia. Dokument obs

Vrtuľníky Bell Huye II putujú do libanonských vzdušných síl

0 icon

FORT WORTH, Texas (25. februára 2021) – Spoločnosť Bell tento mesiac dodala libanonským vzdušným silám (LAF) tri vrtuľníky Bell UH-1H-II. Stroje rozšíria existujúcu flotilu letectva Libanonu, ktoré ich plánuje nasadiť pri najrôznejších pátracích a záchranárskych operáciách, pri transporte vojakov alebo počas hasičských a p

Bezkonkurenčná Derivácia. Najnovší protilietadlový delostrelecký komplex

0 icon

Rusko, 25. február 2021 (AM) - Viete, že Rusko o 5-7 rokov dodá na trh asi 50 nových druhov zbraní a špeciálnej techniky? Určite bude medzi nimi protilietadlový delostrelecký komplex „Derivácia-PVO“ 2S38, predurčený na boj s dronmi, riadené rakety „Grom-E1“ a „Grom-E2“...  

Svetlo sveta

Používanie učebníc „Láske sa treba učiť“ je na území arcidiecézy i naďalej zakázané

0 icon

„Napriek tejto zmene, prezentovanej Mons. Mariánom Chovancom, musím, žiaľ, opätovne zdôrazniť moje negatívne stanovisko a vyjadriť tak moje presvedčenie, že tieto učebnice nie sú vhodné ani ako pomôcky katolíckych pedagógov a rodičov pre sexuálnu výchovu detí predškolského veku, ani ako učebnice pre žiakov katolíckych škôl. Preto som sa rozhodol potvrdiť…

Svätý Peter – Prvá hlava a základ Cirkvi

0 icon

Jeho pôvodne meno bolo Šimon, ale podľa evanjelistov Ježiš mu dal prezývku Kéfa, po aramejsky Kefas, po grécky Πέτρα  (v mužskom rode Πέτρος), čo znamená skala. Bol synom Jonáša a pochádzal z mestečka Betsaida, kde sa živil ako rybár. Keď sa ako mladý muž oženil, presťahoval sa aj s bratom Andrejom o niekoľko kilometrov ďalej…

V Devíne sme si uctili svätých Cyrila a Metoda

0 icon

V nedeľu 14. februára 2021 uplynulo 1152 rokov od smrti Konštantína – sv. Cyrila. Riaditeľka Ruského centra vedy a kultúry v Bratislave Inna V. Kuznecova, predsedníčka občianskeho združenia Cyrilometodiada Daniela Suchá spolu s Mons. Mariánom Gavendom si uctili svätých solúnskych bratov položením kvetov k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred…

Dokedy budeme pozerať na našu slávnu históriu českými očami?

0 icon

Stanovisko k stvárneniu dokumentu o sv. Cyrilovi a Metodovi Vážený pán generálny riaditeľ, na začiatok musíme len zopakovať, že idea vytvoriť a odvysielať vo verejnoprávnej RTVS „Slovenský panteón“ je dobrá a nádejná, realizácia už menej. Po tom, čo sme vzniesli pripomienky k Andrejovi Hlinkovi, robíme tak aj k časti venovanej sv. Cyrilovi a Metodovi. Ide nám o to, aby Panteón bol…

KBS: Zneužitie sčítania obyvateľstva na kampaň proti Cirkvi

0 icon

Katolícki biskupi združení v Konferencii biskupov Slovenska na 98. plenárnom zasadnutí, ktoré sa konalo online formou, prijali vyhlásenie ku kampaniam, ktoré zneužívajú sčítanie obyvateľstva. Text prináša Tlačová kancelária KBS v plnom znení. Zneužitie sčítania obyvateľstva na kampaň proti Cirkvi “My, katolícki biskupi Slovenska, zídení cez internet na 98. plenárnom zasadaní KBS, s veľkým znepokojením vnímame ako…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali