PAHREBA: Veľký študentský protikorupčný pochod: opačná stránka mince – organizátori, poradcovia, sponzori

Bratislava, 11. júna 2017 (HSP/Foto:TASR/AP-Martin Baumann)

 

Pred týždňom slovenskí študenti sa zúčastnili už na druhom Veľkom protikorupčnom pochode v Bratislave, Košiciach a dokonca aj v Prahe. Kto by nesúhlasil, že proti korupcii treba bojovať? Rozdiel je iba v metódach a cieľoch tohto boja…

Nazdar, Jožo, čo hovoríš na ten študentský protikorupčný pochod? Bolo to dobre?

Čo by som povedal? Každá minca má dve stránky. Pozri sa, kto by bol proti boju proti korupcii, kto by s tým nesúhlasil? Ono je to všetko však trochu zložitejšie. Všetci kričia o slobode, demokracii, zákonoch, pravde, ale každý to myslí inak. Každý si tú slobodu a demokraciu predstavuje po svojom, chce zaviesť svoje zákony a pravidla hry, každý má svoju pravdu… To je celé. Presne tak je to aj s tým protikorupčným pochodom: kto by namietal proti podobným akciám alebo proti samotnému boju proti korupcii? Lenže vždy si treba všímať nielen samotný skutok, akciu, ale aj to, čo je za tým, v čom je vlastne podstata.

A čo je za tým? No nič iné – mladí ľudia žiadajú skoncovať s korupciou – čo by si ešte chcel? Aká podstata? Čo mudruješ? Všetko je jasné, ako facka a nič za tým nie je.

Toto by mohli povedať akurát tí študenti a iní mladí ľudia v ich veku. My sme už niečo odskákali, máme trochu viac skúseností, vieme, že obal síce predáva tovar, ale pekný obal vôbec neznamená, že aj tovar je kvalitný – často to býva práve naopak. Taký je život.

Ty si večný pesimista a ignorant. Je tu korupcia? Je. Treba proti nej bojovať? Treba. Študenti to povedali a zdôraznili, že našim „kompetentným“ sa v tejto veci akosi nedarí. Tak čo ešte chceš? S čím nesúhlasíš? Máš niečo proti tomu, čo chcú študenti?

Ale áno, teoreticky so všetkým súhlasím: korupcia existuje a proti nej treba bojovať. Mnohé ich požiadavky sú spravodlivé a aktuálne. Nemám nič proti tomu. Lenže… Niečo tu smrdí. Je to ako keď vojdeš do ružovej záhrady, chceš sa nadýchnuť, vychutnať si nádherné vône a… Zacítiš smrad: niekto urobil „kopu“ priamo pred bránou. Bol to človek alebo pes – je to jedno, ale to smrdí a kazí celú atmosféru a hneď zhoršuje náladu. Aj v týchto študentských pochodoch je cítiť akýsi „smrad“… Základné heslo je zrozumiteľné – bojujme proti korupcii, ale veď sú tam aj mnohé iné požiadavky, ale niektoré z nich sú, povedzme, podozrivé.

Vôbec ti nerozumiem. Čo tu pletieš? Aký smrad, aké požiadavky? Čo sa tam skrýva?

Je to jednoduché, brate. Je to ako s ponukami a zmluvami mnohých poisťovní, bánk, požičovní peňazí a pod. Na prvej stránke obrovskými písmenami sú vypísané lákavé ponuky a podmienky, ale niekde na zadnej stránke maličkými, takmer neviditeľnými písmenkami je vyznačená celá podstata zmluvy: čo odnáša, čo musíš splniť, aké sú postihy. A práve tam, na zadnej stránke, je ukrytá celá podstata tej zmluvy. A veľa razy si dôverčiví občania tu zmluvu podpísali, ale si nevšimli „vysvetlivky“ na zadnej stránke a potom si všetko oľutovali…

Čo to miešaš? Banky, zmluvy, veľké písmená, malé písmená… Mladí ľudia protestovali proti korupcii – to je všetko. Podporili ich mnohí politici, herci, média. Je to správne.

Boj proti korupcii? Je to správne. Myslíš si, že samotní študenti poznajú správne metódy a správnu cestu? Nehovoriac o tom, či vedia správne určiť, kto je a kto nie je korupčník alebo dajú si „poradiť“ od šedých kardinálov, ktorí im povedia, na koho treba útočiť a koho treba odstaviť? Myslíš si, že študenti budú bojovať proti korupcii sami alebo im niekto „poradí“?

Ale veď nie sú to decká, nie sú hlupáci: vedia rozpoznať, čo je dobré a čo je zlé.

Vo všeobecnosti áno. Ale čo sa týka detailov – veľmi pochybujem. Trochu skôr či neskôr nájde sa starší vodca, ktorý povedie za sebou študentov. A vieš presne, kam ich povedie – či správnou alebo nesprávnou cestou? Začnú bojom proti korupcii a skončí sa to vytvorením novej politickej strany, ktorá si na hladinu vypláva na vlnách týchto protestov a pochodov.

Ale načo to teraz riešiš – čo bude a čo nebude? Treba bojovať proti korupcii? Treba.

Zasa hovorím, vo všeobecnosti s tebou a so študentmi každý súhlasí. Ale práve ide o tie „maličkosti“. Kto je korupčník, koho treba odstaviť, ako? Každý si to vidí inak. Presne tak, ako všetko ostatné. Po lopate – na slovenskom príklade. Každá politická skupinka u nás všetko vidí a poníma po svojom: korupciu, slobodu, demokraciu, zákonnosť, ľudské práva – ficovci, dankovci, bugárovci, matovičovci, kollárovci, kotlebovci a pod. Študenti bojujú proti korupcii – fajn. Bude veľmi dôležité, kto ich povedie, kto im bude radiť a, bohužiaľ, aj financovať. Určite súhlasíš, že bude to odlišné, či ich povedie, povedzme, Fico, Danko, Sulík, Matovič alebo Kotleba. A potom aj ich vnímanie korupčníkov a konanie bude odlišné.

Ale dobre, bude v tom rozdiel, ale predsa vo všeobecnosti každý vie, čo je to korupcia, ako vyzerá, aké má metódy – a študenti to tiež vedia. Čo je na tom, kto ich povedie?

Je tu taká malá perlička. Už teraz sa na tých študentov nalepujú rôzne „osoby a organizácie“. To sa vždy stáva – po celom svete. Objavujú sa „poradcovia a sponzori“, ktorí sa neskôr premenia na šéfov. Už dnes títo „prílepenci“ po svojom „rozširujú“ protikorupčný program študentov: už počujeme požiadavky o zmene migračnej politiky – čítaj medzi riadkami: mali by sem prúdiť stovky a tisícky prisťahovalcov a meniť tu „klímu“, o „demokratizácii spoločnosti“ – čítaj medzi riadkami: nech žije LGBT, o všeobecnej globalizácii – čítaj medzi riadkami: zbohom národnostné povedomie, tradície, kultúra, zvyky a pod. Nevidíš to?

Len to nepreháňaj! Ľudia chcú bojovať proti korupcii, ale ty do toho miešaš bohviečo.

Ja miešam? Miešajú iní… A miešajú sa iní. Dobre, ku študentom sa pridalo zopár hercov, muzikantov, skrachovaných politikov a pod. Ale medzi nimi už snoria desiatky zástupcov rôznych mimovládok, ktoré tu už dlhé roky mútia vodu a kazia vzduch, pobehávajú rôzni „odborníci a inštruktori“ vyškolení a vycvičení v rôznych „školách a nadáciách“, zo všetkých strán sa prikrádajú členovia rôznych Sorosových „nadácií a fondov“… Onedlho „najlepších študentov“ začnú sponzorovať – a to znamená, že ich „zastrešia“: začnú školiť, ovplyvňovať a nakoniec riadiť. A trochu neskôr budeš tu mať tradičný Majdan a príslušný bordel a chaos.

Prosím ťa, v Európskej únii nik nepripustí žiaden Majdan! Brusel to nie je Kyjev.

Dokonca s tebou súhlasím. Podobný Majdan, ako v Kyjeve, tu nepripustia – Brusel, Berlín a ostatné Paríži to nedopustia. Lenže nedovolia rozdúchať otvorený Majdan, ale na druhej strane tajný, „demokratický Majdan“ tu zariadia rýchlo, profesionálne a „slobodne“. Potichu tu spackajú také zmeny na čele štátu, že tí istí študenti a spol. si zvolia takých „odborníkov a demokratov“, ktorí budú na slovo poslúchať Brusel, Paríž a ostatné Berlíny… A o pár rokov tu budeš mať LGBT–moslimsko-globalistický raj, ktorý bude mať posmešnú prezývku Slovensko… A na tom už dávno pracujú politici, „experti“, mainstream – u nás a v zahraničí.

Určite študenti nie sú takí hlúpi, aby dovolili sebou manipulovať. Sú to vzdelaní mladí ľudia, ktorí majú informácie, majú vlastné hlavy, vedia si odlíšiť, čo je dobré a čo zlé.

Jasné, sú vzdelaní, majú vlastné hlavy, vedia odlíšiť… Rôzni experti a poradcovia, politici a mainstream, sponzori a „dobroprajníci“ dokázali zmanipulovať celé generácie, celé štáty, celé národy – a ty tu vyhlasuješ, že nedokážu zmanipulovať našich vysoko vzdelaných študentov… Servus, budíček! Už sa na tom pracuje. Myslíš si, že strýčko Soros bude len tak napchávať peniaze do rôznych fondov, nadácií a „demokratov“? Budem fandiť študentom, nech hľadajú pravdu, bojujú proti korupcii. Je to naša budúcnosť, naša zmena a doprajem jej iba to najlepšie. Lenže musí sa veľmi dobre obzerať a pozorovať, kto a čo jej radí, kto a ako ju omotáva okolo prstu, kto a prečo ju podpláca, radí a naviguje. Už aj oveľa starších, lepších, múdrejších a skúsenejších ľudí oklamali a podviedli títo „dobroprajníci“. A veď nie sú to jednotlivé prípady: oklamali, podviedli a zničili životy miliónom ľudí. Študenti, pozor na to…

Na rozdiel od teba, verím, že naši študenti sú dostatočne múdri, aby dokázali sa zorientovať a konať správne. A čo sa týka skúseností, tak tie určite prídu.

Samozrejme, len aby nerobili tragické chyby. Ako sa hovorí, radšej sa poučiť na cudzích chybách. Postačí, aby naši chlapci a dievčatá rozoznali, kto, čo, ako a prečo robí na tomto svete. Aby si dokázali odlíšiť, kto hovorí pravdu a kto klame. Aby sa nedali zmanipulovať a zatiahnuť do špinavej hry. Doprajem im to najlepšie, veď mládež je to naša budúcnosť…

Eugen Rusnák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Belousovová: Ak nás niekto pozoruje, musí si myslieť, že sme idioti. Matovič prezradil, ktorá žena je klamárka a ktorá naivná

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann, Facebook, Screenshot)   Počas víkendu mal bulvár mediálne hody. V bratislavskom bare došlo k fyzickej potýčke medzi Jankou Bittó Cigánikovou a Romanou Tabák. Nový čas vyzval svedkov incidentu, aby sa prihlásili. Romana Tabák žiadala od Cigánikovej, aby sa dala testovať na drogy.…

Európsky parlament je znepokojený z perspektívy, že novou premiérkou Talianska by sa mohla stať Giorgia Meloniová

0 icon

Bratislava 26. september 2022 (Foto: TASR/AP-Riccardo De Luca)   Giorgia Meloniová, predsedníčka strany Bratia Talianska, ktorá je niekedy považovaná aj za dedičku Mussoliniho politickej tradície, je horúcim kandidátom na prvú ženu v pozícii šéfky exekutívy na Apeninskom polostrove. Táto perspektíva vyvoláva veľké znepokojenie nielen v Európskej komisii, ale aj v Európskom parlamente Nemecká…

Poľsko odsúdilo “škandalózne a protidemokratické” výroky šéfky EÚ von der Leyenovej

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Notesfrompoland/Foto:TASR/AP-Michael Probst)   Poľská vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) odsúdila "škandalózne" výroky predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej z tohto týždňa o Poľsku, Maďarsku a Taliansku. Tvrdí, že sú ďalším dôkazom "protidemokratického" zasahovania EÚ do vnútornej politiky členských štátov. V prejave na Princetonskej univerzite…

Radosť zo spustenia tretieho bloku Mochoviec vystriedala panika z hroziaceho bankrotu Slovenských elektrární

0 icon

Bratislava 26. september 2022 (Foto: TASR - Pavol Zachar)   Iba pred pár týždňami bola Slovákom v istom „mienkotvornom“ denníku s veľkou pompou zvestovaná radostná novinka o tom, ako „sa už dymí z jadrovej elektrárne Mochovce“ po začatí prác na spustení 3. bloku elektrárne. Radosť bola o to väčšia, že…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – DĽR a LĽR: Referendá o pripojení k Rusku sú platné

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Mykola Tys)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií   8:40 - Ruské ozbrojené sily vykonávajú počiatočný výcvik vojakov na nízkej úrovni a bezprostredne v rámci…

Šok v dodávkach ropy je na spadnutie

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Oilprice/Foto:TASR)   Keď začiatkom tohto týždňa výkonný riaditeľ spoločnosti Aramco povedal, že roky nedostatočných investícií narušili rovnováhu medzi ponukou a dopytom na trhu s ropou, malo to byť pre tých, ktorí majú rozhodovacie právomoci, varovným signálom. Namiesto toho generálny tajomník OSN opäť pokarhal ropný priemysel za…

Americké médiá sa tak zaplietli do dvojzmyselnej vojny, že čitatelia majú dojem, že Ukrajina už niekoľkokrát porazila Rusko

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Wikimedia,Twitter)   Vojna je stálym prvkom medzi fiktívnymi superštátmi Oceánia, Eurázia a Eastázia v románe Georgea Orwella 1984. Vláda v tomto dystopickom románe využíva svoju takmer dokonalú kontrolu nad médiami na prepisovanie histórie vždy, keď sa starý spojenec stane novým nepriateľom, takže sa zdá, že "Oceánia…

Mravná zvrhlosť na STV1

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Vždy som si rád pozrel v televízii historické filmy a seriály. Mám teraz na mysli tie kvalitné. Preto som veľmi sklamaný z podradnej úrovne 6-dielneho nemecko-rakúskeho historického seriálu Sisi, ktorý na pokračovanie uvádza každú nedeľu naša STV1. František Jozef I., cisár habsburskej monarchie, je tam prezentovaný ako…

‘Io Sono Giorgia’

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube)   Ohnivá talianska premiérka: Som matka! Som Talianka! Som kresťanka! Nevezmete mi to! Toto je žena, ktorá bola práve zvolená za taliansku premiérku. Vychutnajte si to:     Ak je toto fašizmus, nech je ho viac! píše Rod Dreher Samozrejme, že v žiadnom prípade…

Najlepší novinári sú prenasledovaní a opovrhovaní

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Caitlinjohnstone/Foto:Pixabay,TASR/AP - Matt Dunham, File)   Najlepší novinári sú v drvivej väčšine opovrhovaní, zatiaľ čo tí najhorší sú uznávaní milionári. Západná civilizácia je postavená na lži, závisí od lži a je poháňaná lžou. Neusilujte sa o všeobecný súhlas. Je to bezcenné, píše Caitlin Johnstone vo svojom…

NAJNOVŠIE

BLOG

Gustáv Murín

Výtvor žltej tlače - Matovič

0icon

Je to bizarné! Naša žltá tlač v cudzích službách (SME-čko, denník N-ádor, týždeň, aktuality.sk a v počiatkoch aj Trend) vypustili džina z fľaše – teda Matoviča z psychiatrie – a teraz by ho radi natlačili späť. Ale nejde to. Vydláždili mu cestu k moci vopred absurdne vykonštruovaným obvinením, že Ficova vlád

Boris Mesár

ŠPECIÁLNA OPERÁCIA RF V USA ? ČO SA DEJE V ŠTÁTOCH? 

0icon

Američania sľúbili Európanom, že im poskytnú svoj LNG, ktorý nahradí ruský plyn. Takto sa rozhodli zbaviť EÚ závislosti od energie z Ruska. Tento plán však obsahuje príliš veľké ALE. Konkrétne ide o to, že v USA za nejasných okolností zhorelo približne 20 tovární na výrobu skvapalneného zemného plynu. Prečo sa…

Slavěna Vorobelová

Pomajdanová excelencia predčasné voľby asi nedovolí

0icon

Dnes (25.9.2022) sa konajú v Taliansku predčasné parlamentné voľby. Nejdem sa teraz zaoberať tým, čo vyvolalo v Taliansku predčasné parlamentné voľby, ale chcem len poukázať na to, že predčasné voľby sú vo vyspelých demokraciách úplne štandardné (teda, ak Taliansko spĺňa túto euroatlantickú definíciu). U nás sme už tiež mali dočinenia…

Pavel Pakoš

Moc pápeža nad Cirkvou je „neobmedzená“ ?

0icon

Kardinál Gerhard Ludwig Müller v novom rozhovore prezradil , že počas diskusií na nedávnom stretnutí kolégia kardinálov v Ríme, ktoré sa konalo 29. – 30. augusta, novovymenovaný kardinál a kľúčový pápežský poradca naznačil, že moc pápeža nad Cirkvou je „neobmedzená“. Müller uviedol, že kardinál Gianfranco Ghirlanda, SJ, kanonick&yacut

Patrik Spišiak

Rast cien prekvapil väčšinu ekonómov napriek tomu, že bol ľahko predpovedateľný

0icon

Tento článok som publikoval už v apríli, ale dnes je ešte aktuálnejší.  

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke hríby nazbierané v Malej Fatre v obci Strečno, okres Žilina

Autor: FOTO TASR - Erika Ďurčová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Belousovová: Ak nás niekto pozoruje, musí si myslieť, že sme idioti. Matovič prezradil, ktorá žena je klamárka a ktorá naivná

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto: TASR-Martin Baumann, Facebook, Screenshot)   Počas víkendu mal bulvár mediálne hody. V bratislavskom bare došlo k fyzickej potýčke medzi Jankou Bittó Cigánikovou a Romanou Tabák. Nový čas vyzval svedkov incidentu, aby sa prihlásili. Romana Tabák žiadala od Cigánikovej, aby sa dala testovať na drogy.…

Európsky parlament je znepokojený z perspektívy, že novou premiérkou Talianska by sa mohla stať Giorgia Meloniová

0 icon

Bratislava 26. september 2022 (Foto: TASR/AP-Riccardo De Luca)   Giorgia Meloniová, predsedníčka strany Bratia Talianska, ktorá je niekedy považovaná aj za dedičku Mussoliniho politickej tradície, je horúcim kandidátom na prvú ženu v pozícii šéfky exekutívy na Apeninskom polostrove. Táto perspektíva vyvoláva veľké znepokojenie nielen v Európskej komisii, ale aj v Európskom parlamente Nemecká…

Poľsko odsúdilo “škandalózne a protidemokratické” výroky šéfky EÚ von der Leyenovej

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Notesfrompoland/Foto:TASR/AP-Michael Probst)   Poľská vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) odsúdila "škandalózne" výroky predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyenovej z tohto týždňa o Poľsku, Maďarsku a Taliansku. Tvrdí, že sú ďalším dôkazom "protidemokratického" zasahovania EÚ do vnútornej politiky členských štátov. V prejave na Princetonskej univerzite…

Radosť zo spustenia tretieho bloku Mochoviec vystriedala panika z hroziaceho bankrotu Slovenských elektrární

0 icon

Bratislava 26. september 2022 (Foto: TASR - Pavol Zachar)   Iba pred pár týždňami bola Slovákom v istom „mienkotvornom“ denníku s veľkou pompou zvestovaná radostná novinka o tom, ako „sa už dymí z jadrovej elektrárne Mochovce“ po začatí prác na spustení 3. bloku elektrárne. Radosť bola o to väčšia, že…

To najdôležitejšie z Ukrajiny – DĽR a LĽR: Referendá o pripojení k Rusku sú platné

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/AP-Mykola Tys)   V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej strany, ako aj ďalších zahraničných médií   8:40 - Ruské ozbrojené sily vykonávajú počiatočný výcvik vojakov na nízkej úrovni a bezprostredne v rámci…

Šok v dodávkach ropy je na spadnutie

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Oilprice/Foto:TASR)   Keď začiatkom tohto týždňa výkonný riaditeľ spoločnosti Aramco povedal, že roky nedostatočných investícií narušili rovnováhu medzi ponukou a dopytom na trhu s ropou, malo to byť pre tých, ktorí majú rozhodovacie právomoci, varovným signálom. Namiesto toho generálny tajomník OSN opäť pokarhal ropný priemysel za…

Americké médiá sa tak zaplietli do dvojzmyselnej vojny, že čitatelia majú dojem, že Ukrajina už niekoľkokrát porazila Rusko

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Wikimedia,Twitter)   Vojna je stálym prvkom medzi fiktívnymi superštátmi Oceánia, Eurázia a Eastázia v románe Georgea Orwella 1984. Vláda v tomto dystopickom románe využíva svoju takmer dokonalú kontrolu nad médiami na prepisovanie histórie vždy, keď sa starý spojenec stane novým nepriateľom, takže sa zdá, že "Oceánia…

Mravná zvrhlosť na STV1

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Foto:Facebook)   Vždy som si rád pozrel v televízii historické filmy a seriály. Mám teraz na mysli tie kvalitné. Preto som veľmi sklamaný z podradnej úrovne 6-dielneho nemecko-rakúskeho historického seriálu Sisi, ktorý na pokračovanie uvádza každú nedeľu naša STV1. František Jozef I., cisár habsburskej monarchie, je tam prezentovaný ako…

‘Io Sono Giorgia’

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Theamericanconservative/Foto:Screenshot Youtube)   Ohnivá talianska premiérka: Som matka! Som Talianka! Som kresťanka! Nevezmete mi to! Toto je žena, ktorá bola práve zvolená za taliansku premiérku. Vychutnajte si to:     Ak je toto fašizmus, nech je ho viac! píše Rod Dreher Samozrejme, že v žiadnom prípade…

Najlepší novinári sú prenasledovaní a opovrhovaní

0 icon

Bratislava 26. septembra 2022 (HSP/Caitlinjohnstone/Foto:Pixabay,TASR/AP - Matt Dunham, File)   Najlepší novinári sú v drvivej väčšine opovrhovaní, zatiaľ čo tí najhorší sú uznávaní milionári. Západná civilizácia je postavená na lži, závisí od lži a je poháňaná lžou. Neusilujte sa o všeobecný súhlas. Je to bezcenné, píše Caitlin Johnstone vo svojom…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Gustáv Murín

Výtvor žltej tlače - Matovič

0icon

Je to bizarné! Naša žltá tlač v cudzích službách (SME-čko, denník N-ádor, týždeň, aktuality.sk a v počiatkoch aj Trend) vypustili džina z fľaše – teda Matoviča z psychiatrie – a teraz by ho radi natlačili späť. Ale nejde to. Vydláždili mu cestu k moci vopred absurdne vykonštruovaným obvinením, že Ficova vlád

Boris Mesár

ŠPECIÁLNA OPERÁCIA RF V USA ? ČO SA DEJE V ŠTÁTOCH? 

0icon

Američania sľúbili Európanom, že im poskytnú svoj LNG, ktorý nahradí ruský plyn. Takto sa rozhodli zbaviť EÚ závislosti od energie z Ruska. Tento plán však obsahuje príliš veľké ALE. Konkrétne ide o to, že v USA za nejasných okolností zhorelo približne 20 tovární na výrobu skvapalneného zemného plynu. Prečo sa…

Slavěna Vorobelová

Pomajdanová excelencia predčasné voľby asi nedovolí

0icon

Dnes (25.9.2022) sa konajú v Taliansku predčasné parlamentné voľby. Nejdem sa teraz zaoberať tým, čo vyvolalo v Taliansku predčasné parlamentné voľby, ale chcem len poukázať na to, že predčasné voľby sú vo vyspelých demokraciách úplne štandardné (teda, ak Taliansko spĺňa túto euroatlantickú definíciu). U nás sme už tiež mali dočinenia…

Pavel Pakoš

Moc pápeža nad Cirkvou je „neobmedzená“ ?

0icon

Kardinál Gerhard Ludwig Müller v novom rozhovore prezradil , že počas diskusií na nedávnom stretnutí kolégia kardinálov v Ríme, ktoré sa konalo 29. – 30. augusta, novovymenovaný kardinál a kľúčový pápežský poradca naznačil, že moc pápeža nad Cirkvou je „neobmedzená“. Müller uviedol, že kardinál Gianfranco Ghirlanda, SJ, kanonick&yacut

Patrik Spišiak

Rast cien prekvapil väčšinu ekonómov napriek tomu, že bol ľahko predpovedateľný

0icon

Tento článok som publikoval už v apríli, ale dnes je ešte aktuálnejší.  

Armádny Magazín

"Ideálny polygón". Čo ponúkla ukrajinská armáda Západu?

0 icon

Ukrajina sa stala testovacím miestom pre západné zbraňové systémy, vojenské technológie a taktiky. Predstavitelia kyjevského režimu o tom bez rozpakov hovoria otvorene. Najmä námestník ministra obrany Vladimir Gavrilov na konferencii amerického národného obranného priemyslu v Texase vyzval Biely dom, aby pokračoval v dodávkach najnovších technológií a zariadení, aby bol

V Iráne sa deje všetko čo sa dialo v Kyjeve v roku 2014

0 icon

Irán, 26.september 2022 (AM) – Okrem zvláštnych a znepokojivých správ, ktoré teraz prichádzajú z Číny, prichádzajú nemenej znepokojujúce správy z Iránu. Tu vo viacerých mestách priamo prebieha pokus o „farebnú revolúciu“. Všetko sa deje podľa starej dobrej metodiky. Prvé boli demonštrácie požadujúce lepší život. Potom počas týchto demonštrácií úrady údajne za

Turecko predložilo dôkazy o presune gréckych vojsk na sporné demilitarizované ostrovy

0 icon

Turecko, 26.september 2022 (AM) – Vzťahy medzi Gréckom a Tureckom, členmi bloku NATO, boli desaťročia napäté, no v poslednom čase sa vážne zhoršili. Rozpory medzi Aténami a Ankarou dosiahli vrchol, krajiny si neprestávajú posielať agresívne hrozby a robiť agresívne gestá, ktoré môžu v

Na Putinovu výzvu Burjatsko, Jakutsko a Tuva povolávajú skúsených veteránov ostreľovačov

0 icon

Burjatsko, 26.september 2022 (AM) – Rodák z Burjatska Badma Cyrendoržiev ide na Ukrajinu medzi mobilizovanými z republiky. Podľa jeho slov je to už jeho tretia „vojna“. Prvá bola v Afganistane, kde skončil ako súčasť 860. motostreleckého pluku, kde si odslúžil vojenskú službu.   Po prvom nácviku streľby na strelnici ho zaradili…

Andrej Fursov: Nové otroctvo - progres „temných“ treba vykoľajiť

0 icon

Rusko, 26.september 2022 (AM) – V 70. rokoch sa určité segmenty priemyslu začali presúvať z jadra kapitalistického systému, predovšetkým zo Spojených štátov, do krajín vtedajšieho tretieho sveta, predovšetkým do Kórey a Taiwanu. A čoskoro sa začalo rozprávať o „východoázijských tigroch“ a tak ďalej. Presun priemyslu priniesol buržoázii „technologického jad

FOTO DŇA

Na snímke hríby nazbierané v Malej Fatre v obci Strečno, okres Žilina

Autor: FOTO TASR - Erika Ďurčová

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali