NAŽIVO

Český prezident Petr Pavel v novoročnom prejave vyzval k tomu, aby ľudia neplytvali silu na konflikty, ktoré nič neprinesú, ale, naopak, aby hľadali to, čo majú spoločné. Apeloval k väčšej súdržnosti a zdôraznil rolu mladých v spoločnosti, ktorým by mal byť podľa neho daný väčší priestor pri rozhodovaní.

„V súlade s prezidentským sľubom sa budem po celú dobu zaujímať, či vláda a jednotliví ministri napĺňajú svoj sľub a či nerobia kroky, ktoré môžu ohroziť našu demokraciu, jej inštitúcie, našu bezpečnosť alebo spolupatričnosť so slobodným svetom,“ podotkol prezident.

Včera 19:40

Irán v minulom roku popravil najmenej 1500 ľudí, uviedla vo štvrtok nórska mimovládna skupina Iran Human Rights (IRH) a označila to za „bezprecedentný“ nárast používania trestu smrti. Informovala o tom agentúra AFP.

„Je to veľmi alarmujúce,“ povedal riaditeľ IRH a neurovedec Mahmúd Amiry-Moghaddam. „Je to bezprecedentný počet za posledných 35 rokov. Odkedy IRH existuje, nikdy sme nemali takéto čísla,“ dodal.

Včera 19:38

Rok 2025 bol z hľadiska počtu podaných žiadostí a žiadostí o zvýšenie úveru na podporu bývania zo zdrojov Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) rekordný. Ich celkový počet dosiahol 1619 s požadovanou výškou podpory vyše 536 miliónov eur. Pre TASR to uviedol riaditeľ odboru personalistiky, stratégie a komunikácie ŠFRB Pavol Čorba.

Včera 19:30

Státisíce ľudí sa vo štvrtok v Istanbule zúčastnili na novoročnom zhromaždení pre podporu Pásma Gazy, mávali palestínskymi a tureckými vlajkami a vyzývali na ukončenie násilia vo vojnou zničenej palestínskej enkláve. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Včera 19:29

Najvyšší súd Brazílie zamietol žiadosť bývalého prezidenta Jaira Bolsonara o zmenu jeho väzenského trestu na domáce väzenie, vyplýva to zo súdneho rozhodnutia zverejneného vo štvrtok. Bolsonaro je odsúdený za pokus o prevrat a minulý týždeň podstúpil operáciu a následne aj neplánovaný zákrok z dôvodu pretrvávajúcej štikútky. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Bolsonara uznali za vinného z pokusu o štátny prevrat
Na snímke bývalý brazílsky prezident Jair Bolsonaro / Foto: TASR/AP-Luis Nova
Včera 19:23

Ukrajina predstierala smrť veliteľa a zakladateľa Ruského dobrovoľníckeho zboru Denisa Kapustina, bojujúceho na strane Ukrajiny. Ukrajinská vojenská rozviedka HUR vo štvrtok uviedla, že dôvodom na zinscenovanie smrti Kapustina bolo zabrániť jeho zabitiu, ktoré údajne nariadili ruské špeciálne jednotky. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Včera 19:11

Cyprus vo štvrtok od Dánska na nasledujúcich šesť mesiacov prevzal predsedníctvo v Rade EÚ. Krajina sa tak do čela Rady EÚ postavila už druhýkrát. Heslom cyperského predsedníctva je „Autonómna únia otvorená svetu“. Informovala o tom správa agentúry CNA.

Včera 19:11

Loď, ktorú v stredu zadržala fínska pobrežná stráž pre podozrenie z poškodenia podmorského telekomunikačného kábla medzi Helsinkami a Tallinnom, prevážala ruskú oceľ sankcionovanú Európskou úniou. Vo štvrtok to oznámil fínsky colný úrad, informuje správa agentúry AFP.

Včera 19:09

 


 

Včera 19:08

Ukrajinské ozbrojené sily dostali do výzbroje dva americké systémy Patriot, informovalo ministerstvo obrany. Podľa ministra Šmyhala sa to podarilo dosiahnuť vďaka nedávnym dohodám s nemeckou vládou.

Včera 14:03

Zohran Mamdani vo štvrtok zložil prísahu ako prvý moslim a najmladší starosta New Yorku. Do funkcie ho inaugurovala krátko po polnoci miestneho času generálna prokurátorka štátu New York Letitia Jamesová na historickej stanici metra Old City Hall. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.

„Toto je skutočne česť a privilégium na celý život,“ povedal Mamdani novinárom po zložení prísahy v sprievode manželky Ramy Duwajiovej.

Mamdani-jd20251106
Na snímke novozvolený starosta New Yorku Zohran Mamdani / Foto: TASR/AP-Heather Khalifa
Včera 12:23

Designovaný český premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby Česká republika bola najlepšie miesto na život na celej planéte. Predseda hnutia ANO to povedal vo svojom novoročnom prejave na sociálnej sieti, informuje web idnes.cz.

„Urobíme všetko pre to, aby sa rozdelená krajina začala zjednocovať,“ povedal Babiš v novoročnom prejave a poďakoval sa voličom za dôveru vo voľbách.

Andrej Babiš
Na snímke český premiér Andrej Babiš / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
Včera 12:19

Pravdepodobne až desiatky mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar a explózia počas osláv nového roka v bare Le Constellation v luxusnom švajčiarskom stredisku Crans Montana. Vyplýva to zo správ miestnych médií a agentúr AP a AFP.

Včera 12:17

Poľský prezident Karol Nawrocki vo svojom prvom novoročnom prejave vo funkcii uviedol, že rok 2026 bude pre Poľsko prelomový, keďže krajina sa po prvý raz zúčastní na samite skupiny G20. Zdôraznil, že pozvanie do spoločenstva najväčších svetových ekonomík je výsledkom dlhoročného úsilia Poliakov a symbolom uznania ich hospodárskeho pokroku. Podľa neho musí byť účasť Poľska v G20 začiatkom novej etapy rozvoja, bezpečnosti a lepšieho života občanov.

Karol Nawrocki
Na snímke poľský prezident Karol Nawrocki. / Foto: AP Photo/Czarek Sokolowski
Včera 12:15

V piatok očakávame oblačno až zamračené a popoludní lokálne aj menej oblačnosti. Miestami, najmä v Žilinskom kraji, sneženie alebo snehové prehánky. Na severe a na horských priechodoch lokálne tvorba snehových jazykov.

Najvyššia denná teplota 0 až 5, na Orave, pod Tatrami a Horehroní okolo -2 stupne C.

Včera 12:13

Mierová dohoda s Ruskom je „z 90 percent pripravená“, ale kľúčové body zostávajú stále otvorené, uviedol v novoročnom prejave ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Mierová dohoda je hotová na 90 percent. Zostáva desať percent. A to je oveľa viac než len čísla,“ uviedol Zelenskyj vo vystúpení zverejnenom na platforme Telegram. „Týchto desať percent rozhodne o osude mieru, o osude Ukrajiny a Európy,“ dodal.

Včera 11:56

Rok 2025 bol z pohľadu ekonomiky náročný, ale vláde a Ministerstvu financií (MF) SR sa podarilo splniť svoje základné ciele. Tým najväčším bolo schválenie štátneho rozpočtu na rok 2026, ktorý stanovil jasný cieľ zníženia deficitu verejných financií na úroveň 4,1 % hrubého domáceho produktu (HDP), uviedol to v súvislosti s hodnotením uplynulého roka minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

Včera 09:46

Počas protestov proti zlej ekonomickej situácii v Iráne bol zabitý dobrovoľník iránskych Revolučných gárd, informovala vo štvrtok štátna televízia s odvolaním sa na predstaviteľa provincie Lorestán. Informáciu priniesli agentúry AFP a AP.

„21-ročný člen hnutia Basídž z mesta Kuhdašt bol včera večer (v stredu) zabitý výtržníkmi pri obrane verejného poriadku,“ uviedla televízia s odvolaním sa na Saida Pouraliho, zástupcu guvernéra provincie Lorestán juhozápadne od Teheránu.

Včera 09:44
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

PAHREBA. Prezident, predseda parlamentu a premiér si podali ruky a pohrozili, že nás vtlačia do „jadra“ a navždy zamrazia v NATO

Bratislava, 29. októbra 2017 (HSP/Foto: Facebook A. Kisku)

 

Slovenská pospolitosť spozornela: traja najvyšší ústavní činitelia – prezident Andrej Kiska, predseda parlamentu Andrej Danko a premiér Róbert Fico sa prekvapivo dohodli a vyhrážajú sa, že nás vtlačia do európskeho „jadra“. Čo zlé sme im spravili?..

Nazdar, Jožo. Čo sa to deje? Kiska, Danko a Fico si podali ruky a povedali, že sa dohodli. Samozrejme, neverím, že budú ťahať spolu, ale predsa je to dosť čudný signál.

Samozrejme, že nebudú ťahať spolu – až príliš sa neznášajú, aby sa aspoň na niečom dohodli. Asi celý ten cirkus bol iba preto, aby nám, ale predovšetkým Bruselu ukázali, že najvyššie vedenie štátu má rovnaké ciele. O nič iné asi nešlo. Aj žiakovi základnej školy bolo jasné, že to bol cirkus. Ale mne osobne nevonia práve to, že aj napriek ich nezhodám a neznášanlivosti v niektorých otázkach budú hlásať za rovnaké smernice, ako napríklad, to nešťastné európske „jadro“, nadvládu Bruselu a NATO. Hlavne ten posledný spolok vôbec nemusí byť.

.

Ako to? Veď všade trúbime, že NATO je záchranca sveta a mieru.

Prosím ťa, kedy a koho zachránilo NATO. Kde a kedy zastavilo vojnu? Ak si naopak chceš spomenúť, kde a kedy NATO rozpútalo vojnu, tak príkladov budeš mať habadej. Ale aby niekomu pomohlo, nastolilo mier? Pamätáš sa na niečo také? A my musíme byť členmi tejto „eseročky“, ktorá iba rozdúchava konflikty a vojny? A ešte sa musíme pýšiť, že patríme do tohto trestného komanda?! Nech sa na mňa nehnevá pán prezident, predseda parlamentu a samotný premiér – vďaka za dôveru, chlapci, ale radšej, keby sa NATO zaobišlo bez nás.

Prosím ťa, to sú konšpiračné reči! Celá Európska únia sa modlí za NATO a ty ho takto podceňuješ a kritizuješ. Možno ešte povieš, že nechceš ani do európskeho jadra?

No samozrejme! Čo som zabudol v tom „jadre“? Stále nás do niečoho tlačia, aj keď sami presne nevedia, čo to vlastne bude. Práve takto sme sa dostali do toho NATO: naše horné vedenie presne nevedelo, čo je to za spolok a vopchalo nás do NATO. Vždy hovorím: načo je NATO? A tak to je aj s tým „jadrom“. Ešte ani jeden pes nevie, čo to bude, ako to bude, ale naše vrchnosti sa už postavili do radu: chceme do jadra!.. A načo je to jadro, čo s nami budú robiť v tom jadre, akú cenu za to zaplatíme, ako pevne nám sadne na krk Brusel – to ešte nevieme, ale hlásime sa do jadra!.. To je presne ako s anonymnou ochutnávkou jedál: neviem, čo je v tom jedle – pochúťka, lajno alebo jed – ale daj si, nech sa páči, ochutnaj to…

No… prečo hneď porovnávaš jadro Európskej únie s lajnom alebo jedom? Hádam, prezident, parlament a vláda vedia, čo máme robiť a čo je pre nás vhodné, a vedia to lepšie, ako ty, mudrlant. Takí ľudia, ako si ty, iba všetko kritizujú, všetko sa vám nepáči, ani neviete, čo by ste chceli. Hádam, si nemyslíš, že si múdrejší, ako premiér?

.

To neviem, ešte sme spolu nesúťažili. Ale paradoxom je, že v priebehu ostatných rokov naši najmúdrejší, najkompetentnejší a najskúsenejší nás furt tlačili do nejakých jadier, spolkov a kampaní a vo väčšine prípadov sme sa dostali práve do toho vyše spomínaného lajna. Nevieš, čím to je? Ale veď tiež všetci sa pýšili, že sú múdrejší, ako národ. A ako dopadli?

Ale zasa nemôžeš povedať, že sa neurobilo nič dobre.  Hospodárstvo sa rozvíja, nezamestnanosť klesá, v obchodoch máme všetko, budujeme diaľnice a obchody.

V poriadku. A nemohlo to byť ešte lepšie, rýchlejšie, jednoduchšie a s menšími finančnými nákladmi a s menším stresom? Veď nikdy som netvrdil, že naše vrchnosti vždy robili iba všetko zle. Len hovorím, že sa treba vyvarovať veľkých chýb. Podľa mňa, to jadro a to NATO je to obrovská chýba. Pretože nevieme, čo to vlastne bude – to jadro, ale zároveň vieme, čo je to NATO – to je práve to lajno a jed… Tak ďakujem, ale toto si neprosím…

No tak to potiahni ešte ďalej, ako to robia naši radikáli – ešte povedz, že treba zrušiť Európsku úniu, a už budeš mať „celý balík“. Nevedel som, že si taký radikál…

Ale prečo hneď radikál? Keď niekto navrhuje rozumné riešenie, ktoré nechápu niektoré naše primrznuté vrchnosti, tak hneď je to radikál, terorista a obluda? A pre mnohých našich „vyššie postavených“ sme iba dav, šedá masa, mravce? Zaujíma ich, čo si myslia a čo si želajú tieto „mravce“? Veď aj samotný prezident na stretnutí s premiérom a predsedom parlamentu povedal: „Nemôžeme sa automaticky spoliehať na podporu verejnej mienky, musíme byť k ľuďom úprimní, uchádzať sa o podporu verejnosti pri našich rozhodnutiach.“ Vidíš, nemôžu sa na nás spoliehať. Ale nás budú presviedčať. A čo, keby si aj nás vypočuli?

.

No akurát, aký si múdry!.. Trúfaš si na funkciu poradcu prezidenta?

No a? Myslíš si, že som horší, ako je ten, ktorého má? Možno trochu reálnejšie, ako naše vrchnosti, si predstavujem, čo to bude to „jadro“: hlbšia integrácia v rámci EU, zároveň strata posledných pozostatkov vlastnej identity, suverenity a štátnosti, diktát zo strany silnejších – Nemecko, Francúzsko a morálne a hospodárske otroctvo. Toto je cesta do budúcnosti?..

No neviem, asi to vidíme odlišne. Podľa mňa, by bolo dobre, keby sme boli v jadre – v spolku silnejších a mocnejších. Je to lepšie, ako sa nachádzať v skupine slabých.

Mali by sme sa predovšetkým nachádzať v skupine rozumných! Nevšimol som si, žeby sa naši V-štvorkoví susedia tlačili do toho nešťastného jadra… A prečo? Sú sprostejší ako sme my? Nemyslím si. Prečo sa za každú cenu netlačia do skupiny „vyvolených“? Asi vedia, že by to nebol dobrý nápad. Tak prečo si naše vrchnosti myslia, že sú múdrejší? Niečo tu nesedí.

Takýmto ľuďom, ako si ty, vždy sa niečo nepáči. Ak sa vadí prezident s premiérom a predsedom parlamentu, je to zle. Ak si podali ruky, je to tiež zle. Tak čo chcete?

Ak mienia ťahať za jeden koniec, tak je to v poriadku. Ale hlavné, aby ťahali za jeden koniec správnym smerom – potom to bude dobre. Ale mám taký dojem, že sa dohodli, aby to ťahali spoločne nesprávnym smerom. Tak to ma znepokojuje. A preto som o tom hovoril: naše vrchnosti by sa občas mali pozrieť aj dole: čo chcú bežní ľudia, aké majú názory, ako si to predstavujú? Možno by sa potom lepšie zorientovali aj v otázkach jadra a NATO. Ako sa hovorí, jeden rozum je super, ale dva rozumy sú lepšie. A my máme milióny rozumov…

Som iba zvedavý, ako naša verejnosť bude reagovať na tento „trojuholník“…

Je to veľmi jednoduché. Kisku druhý raz nezvolia – je to jasné, ako facka. Dankovi a Ficovi preferencie budú klesať: ich vlastní voliči im neodpustia podobnú zradu a toto politické šou. Fakt, nechápem, načo zorganizovali tento cirkus: tým znechutili časť svojich voličov a zhoršili svoje „percenta“. Tí vládni stratégovia robia jednu chybu za druhou. Kto im poradil takúto hlúposť?

Eugen Rusnák

 

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Kostol v plameňoch, boje s políciou a dvaja mŕtvi. Čo o nás vypovedá novoročný chaos

Novoročné oslavy v holandskom Amsterdame zaznamenali bezprecedentnú vlnu násilia. „A bude hůř,” povedal by klasik…

01. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Danko: Zabudnime na Pellegriniho. Smer, Hlas, SNS a Republika sa musia spojiť

K prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu som stratil dôveru ako k politikovi aj ako osobe. V novoročnom príhovore to vyhlásil predseda…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vnuk Stepana Bandera, vyhlásil, že na úplný prechod Ukrajincov na štátny jazyk je potrebná „druhá Buča“

Vnuk Stepana Bandera, ktorý žije v Kanade, vyhlásil, že na úplný prechod Ukrajincov na štátny jazyk je potrebná „druhá Buča“

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump prehovoril o svojom zdraví. Toto je dôvod, prečo sa mu robia modriny

Donald Trump už asi 25 rokov užíva veľké dávky aspirínu, kvôli čomu sa mu ľahko tvoria modriny

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nové dôkazy v prípade útoku na Putinovu rezidenciu

Technická expertíza navigačného systému jedného z bezpilotných lietadiel, ktoré bolo zostrelené v noci 29. decembra nad Novgorodskou oblasťou, ukázala, že…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Približne 40 mŕtvych a 100 zranených.“ Silvestrovský výbuch v bare v alpskom stredisku Crans Montana je obrovskou tragédiou

Niekoľko ľudí zahynulo a ďalší utrpeli zranenia po výbuchu, ktorý vo štvrtok nadránom zničil bar v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Protesty proti vysokým životným nákladom v Iráne majú prvé obete na životoch

Protivládne protesty v Iráne majú prvé tri obete po tom, čo boli vo štvrtok zabití dvaja civilisti a jeden príslušník…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Hlavným cieľom nie je poraziť Putina”. Arestovič tvrdí, že plán je väčší

„Hlavným cieľom nie je poraziť Putina, ale Trumpa.“ Ukrajinská vláda a jej spojenci na Západe nechcú ukončiť vojnu, pretože rátajú…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér: Rozdiely v pohľade na realitu sa budú v roku 2026 prehlbovať

Rozdiely v pohľade na slovenskú realitu sa budú v roku 2026 prehlbovať. V novoročnom príhovore to uviedol premiér Robert Fico…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Doslova sa báli vysloviť slovo „Ukrajina“

Americký minister vojny Pete Hegseth od svojho vymenovania zastáva názor, že peniaze určené na pomoc Ukrajine by mali byť smerované…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Novoročný príhovor prezidenta SR Petra Pellegriniho. Pokarhal politikov a pridal aj varovania

Rok 2025 priniesol množstvo turbulentných chvíľ na domácej scéne aj búrlivý vývoj v medzinárodných vzťahoch. V novoročnom príhovore na to…

01. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Denník N ide až do konca roka tvrdú banderovskú a rusofóbnu propagandu, upozorňuje exminister

Denník N ide až do konca roka tvrdú banderovskú a rusofóbnu propagandu, upozorňuje exminister Juraj Draxler a uvádza hneď dva…

01. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Znamenie? Obrovský požiar zachvátil 150-ročný kostol Vondelkerk v Amsterdame, priamo na Nový rok

V Amsterdame v noci na 1. januára začala horieť jedna z najznámejších budov – 150-ročný kostol Vondelkerk

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na Silvestra zaútočila 20-ročná žena nožom na svojho 21-ročného druha

V obci Gemerská Ves v Revúckom okrese počas silvestrovskej noci zaútočila 20-ročná žena nožom na svojho 21-ročného druha. Spôsobila mu…

01. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku dnes nadobudol platnosť zákon o reforme povinnej vojenskej služby

V Nemecku dnes nadobudol platnosť zákon o reforme povinnej vojenskej služby v Bundeswehre, píše Deutsche Welle. Spolkový snem schválil tento…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko po rokoch prezradil, prečo Putin neprišiel na samit BRICS-u

Lukašenko vyhlásil, že v roku 2023 varoval Putina pred možným atentátom počas samitu BRICS v Juhoafrickej republike, kvôli čomu ruský…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Čo čaká slovenských motoristov v roku 2026?

Rok 2026 môže byť pre motoristov aj podnikateľov v doprave obdobím zvýšenej neistoty pri cenách pohonných hmôt. Vývoj na ropnom…

01. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európa sa môže stať ďalšou kolóniou veľmocí

Západ - na čele so Spojenými štátmi a Európskou komisiou vedenou Ursulou von der Leyenovou - je formálne ešte pri…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Otvorený list prezidentovi

Otvorený list prezidentovi Slovenskej republiky k Benešovým dekrétom

01. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Djokovič potešil fanúšikov. Raketu tak skoro na klinec nezavesí. Dostať sa k tenisu mu pomohol "zásah Boha"

Novak Djokovič avizoval, že hoci má už 38 rokov, ešte neuvažuje o ukončení profesionálnej kariéry. Tenisový fenomén kedysi tvrdil, že…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Prvé bábätká roka 2026: Pozrite si ich zoznam z jednotlivých nemocníc na celom Slovensku

Prvým bábätkom, ktoré sa v novom roku narodilo v Nemocnici Dunajská Streda v noci na štvrtok o 2.45 h, je…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Maresca skončil ako tréner v Chelsea. Dôvodom sú zlé výsledky a ešte horšie vzťahy

Mal zmluvu do leta 2029 a ešte aj s ročnou opciou, ale rozhodne ju nenaplní. Enzo Maresca už nie je…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Ústavný súd zasiahol. ÚOO sa od Nového roka neruší, takto budú pokračovať

Úrad na ochranu oznamovateľov sa od 1. januára 2026 neruší. Nateraz pokračuje vo fungovaní bez zmien. Ústavný súd (ÚS) SR…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 celebrít a ich skutočné mená, ktoré ste nikdy nepočuli

Skutočné mená známych osobností často vôbec nie sú tie, pod ktorými ich pozná celý svet. Mnohé celebrity si zvolili umelecké…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Konflikty, PRIDE-futbal, cesta na Mesiac. Očakávané udalosti roku 2026

Minule sme vám priniesli súhrn najvýznamnejších udalostí uplynulého roka – teraz sa pozrieme na horúce témy, ktoré nám otvorí prebudenie…

01. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ako hollywodské trháky oživili Stalina

USA, 1. januára 2026 - O filme „Archanjel“ s Danielom Craigom. Na plátna kín prišla tretia časť retro detektívky „“Na…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Křišťálová koule v FDA

Tak začíná zvolna vyplouvat na povrch, co všechno americké úřady věděly a neřekly o takzvané „vakcíně“ proti covidu. Račte se…

01. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Umerov informoval Zelenského o výsledkoch telefonického rozhovoru s americkými a európskymi partnermi

Tajomník Národnej bezpečnostnej rady Rustem Umerov informoval Volodymyra Zelenského o výsledkoch telefonického rozhovoru s americkými a európskymi partnermi, o čom…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Český prezident Petr Pavel v novoročnom prejave vyzval k tomu, aby ľudia neplytvali silu na konflikty, ktoré nič neprinesú, ale, naopak, aby hľadali to, čo majú spoločné. Apeloval k väčšej súdržnosti a zdôraznil rolu mladých v spoločnosti, ktorým by mal byť podľa neho daný väčší priestor pri rozhodovaní.

„V súlade s prezidentským sľubom sa budem po celú dobu zaujímať, či vláda a jednotliví ministri napĺňajú svoj sľub a či nerobia kroky, ktoré môžu ohroziť našu demokraciu, jej inštitúcie, našu bezpečnosť alebo spolupatričnosť so slobodným svetom,“ podotkol prezident.

Včera 19:40

Irán v minulom roku popravil najmenej 1500 ľudí, uviedla vo štvrtok nórska mimovládna skupina Iran Human Rights (IRH) a označila to za „bezprecedentný“ nárast používania trestu smrti. Informovala o tom agentúra AFP.

„Je to veľmi alarmujúce,“ povedal riaditeľ IRH a neurovedec Mahmúd Amiry-Moghaddam. „Je to bezprecedentný počet za posledných 35 rokov. Odkedy IRH existuje, nikdy sme nemali takéto čísla,“ dodal.

Včera 19:38

Rok 2025 bol z hľadiska počtu podaných žiadostí a žiadostí o zvýšenie úveru na podporu bývania zo zdrojov Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) rekordný. Ich celkový počet dosiahol 1619 s požadovanou výškou podpory vyše 536 miliónov eur. Pre TASR to uviedol riaditeľ odboru personalistiky, stratégie a komunikácie ŠFRB Pavol Čorba.

Včera 19:30

Státisíce ľudí sa vo štvrtok v Istanbule zúčastnili na novoročnom zhromaždení pre podporu Pásma Gazy, mávali palestínskymi a tureckými vlajkami a vyzývali na ukončenie násilia vo vojnou zničenej palestínskej enkláve. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Včera 19:29

.

Dvadsiatka prehrala so Švajčiarmi 2:3 a v štvrťfinále ju čaká náročný zámorský súper

Hokejová reprezentácia do 20 rokov počas silvestrovského večera odohrala posledný zápas skupinovej fázy juniorských MS v USA. Nestačila v ňom…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Splní sa Trumpov sen o „zlatej flotile“?

USA, 31. decembra 2025 - Strácajúc popularitu, majiteľ Bieleho domu hľadá podporu u monštier vojensko-priemyselného komplexu.   23. decembra americký…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Výzva na spoluprácu pre dobro Slovenska v roku 2026

Kresťanskí seniori na prahu nového roka sa zamýšľajú nad tým, čo sme v uplynulom roku prežili a čo nás čaká…

01. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Migaľ si v novoročnom príhovore opäť kopol do Hlasu

Minister investícií Samuel Migaľ hovorí o aktuálnej situácii v strane Hlas-SD, z ktorej ho vylúčili, ako o politickej chybe. To,…

01. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov