PAHREBA. Merkelová ani po brutálnych vraždách nemení pozíciu: migrantov mieni  kontrolovať, ale dvere pre nich aj naďalej zostanú otvorené

Bratislava, 31. júla 2016 (HSP/Foto: Facebook)

 

Celý svet už dlhšie čakal na vyjadrenie sa Angely Merkelovej na margo teroristických útokov v Nemecku. Všetci, ktorí čakali, že nemecká kancelárka zmení rétoriku, boli sklamaní: zaslepená Merkelová aj naďalej chce vítať migrantov ako vzácnych hostí…

Merkelova nemeni poziciu

 

Ahoj, Jožo, čítaš noviny? A čo je nového a zaujímavého? Zasa utečenci a migranti?

Plus domáce škandály, vojna v Sýrii a na Donbase, ruská hrozba a americké voľby – kultúrny sortiment našich médií. A čo sa týka tých migrantov a utečencov, tak tu máš novinku: genoska Merkelová sa konečne bližšie vyjadrila ku teroristickým útokom v Nemecku. Chuderka! Aby povedala svetu to isté, čo sme už počuli viac razy, prerušila svoju vzácnu dovolenku. Musela sa takto namáhať, aby zopakovala to isté, čo stále dookola melie?

 

Počúvaj, ale tie útoky v Nemecku boli akési iné, ako by som to nazval? Amatérske. Jeden mladík so sekerou naháňal okoloidúcich a zranil niekoľko ľudí. Bol to asi skôr debil alebo blázon, ako terorista. Druhý sa síce zahral na teroristu, ale tiež dosť amatérsky: na hudobnom festivalu blízko Mníchova vyhodil do luftu seba a zranil asi 15 návštevníkov, ale určite chcel zrealizovať oveľa väčší krvák… Tretí mačetou rozporcoval svoju družku a kolegyňu v práci a potom začal naháňať okoloidúcich. Jediné ten strelec toho napáchal viac. Aj ten bol nemecký občan, žiaden utečenec, aj keď tiež voľakedy prisťahoval do Nemecka. Je to všetko trochu zamotané.

Aha, čítaš náš mainstream? Ten robí to isté, čo aj nemecký alebo iný európsky mainstream a samotná madam Merkelová: všetci sa snažia rozmazať, ututlať, zamaskovať fakt, že zločiny a teroristické činy páchajú prisťahovalci – či už tí, ktorí dlhšie bývajú v EÚ, alebo tí „čerství“. Teroristické činy „premaľujú“ na trestné činy, na konanie bláznov a duševne chorých ľudí a pod. Stále nechápem, načo ututlávajú problémy s migrantmi – kto má z toho výhodu? Bežní obyvatelia Európy určite nemajú. Nechápem, prečo aj napriek udalostiam z posledných dní naši politici a mainstream sa vôbec nepoučili a nezmenili svoju rétoriku? Je to choré.

 

Možno netreba maľovať čerta na stenu, možno to nie je až také zlé. Kvôli pár zloduchom a debilom teraz vyhodíme preč všetkých migrantov, ktorí u nás hľadajú pomoc? A čo také pojmy ako milosrdenstvo, pomoc iným, kresťanské hodnoty?

Fakt, ty si nakazený mainstreamom… Vlastne sa nečudujem, nie si sám. Keď už aj nemecká kancelárka, niektorí prezidenti a premiéri zastávajú migrantov – tak aj niektorí bežní ľudia sú pobláznení. Lenže niektorí to vidia celkom realisticky – dokonca aj v tom istom Nemecku. Napríklad, bavorský premiér vždy žiadal poslať migrantov preč a teraz v súvislosti s teroristickými činmi v Nemecku tvrdí, že sa deje práve to, čo predpovedal, pred čím varoval. Bavorský minister vnútra podčiarkol, že samovražedný atentátnik, ktorý úradoval na hudobnom festivalu, to nebol jednotlivec, ale člen rozsiahlej teroristickej siete, pretože ho riadili cez mobilný telefón – nekonal sám a v afekte, ale plnil rozkazy nadriadených…

 

Dobre, ale zasa sú to jednotlivci. Nik netvrdí, a to nehovorí ani tak tebou nenávidený mainstream, že v Európe nie sú islamistickí teroristi. Ale zasa – sú to jednotlivci alebo menšie skupiny. A teraz kvôli ním poslať státisíce a milióny normálnych moslimov preč, naspäť do vlasti – do vojny a hladu? Existuje predsa nejaká ľudskosť a humanizmus?

Kurník, ako by som čítal úvodník v niektorých našich novinách alebo počul seniorku Merkelovú… Načo vlastne prerušila svoju dovolenku? Tie žvásty nemusela opakovať, to všetko poznáme. Čo nové povedala alebo navrhla? Dokopy nič. Po prvé, prízvukovala to isté, čo aj ty: kvôli pár teroristom, zločincom a debilom nemôžeme posielať späť všetkých moslimov. Prízvukovala, že výtržníci zneužívajú a zahanbujú meno krajiny, ktorá ich prijala. Tak na to islamisti zvysoka kašľú. Akurát ich zaujíma prestíž a záujmy krajiny, kde sa usalašili! Ani hánodou. Po druhé, Merkelová zasa potvrdila, že migračnú politiku meniť nebude. Kým bude pri moci, nič sa nezmení. Je fakt, nenapraviteľná… Po tretie, navrhla prísnejšie kontroly prichádzajúcich občanov, aby so sebou neprinášali príliš veľa zbraní a výbušnín. Tak to je obrovská pomoc! Zbrane a výbušniny sú aj v Európe – teroristi nebude pociťovať „hlad“. A po štvrté, zopakovala niečo tajuplné a záhadné, čo stále opakujú viacerí európski lídri: treba rozhodnejšie odpovedať na teroristické činy… A čo to konkrétne znamená? Tým mi pripomína niektorých našich politikov, ktorí dookola omieľajú, že u nás všetko treba zlepšiť, zmodernizovať, zefektívniť, zdokonaliť a pod. Bla-bla-bla…

 

Nemáš celkom pravdu, veď nemecká kancelárka prízvukovala, že útoky vo Würzburgu a Ansbachu spáchali utečenci – neskrývala a nerozmazávala to, ako tvrdíš. Dokonca to označila za potupu Nemecka a vyzvala, aby v žiadnom prípade nik nepomáhal teroristom. Varovala pred podobnými činmi aj prichádzajúcich do krajiny migrantov. 

Aha, a preto si všetci migranti hneď vstúpia do svedomia a budú sa hrať na anjelov!

 

No dobre, a čo iné mohla povedať? Veď otvorene uznala, že tie útoky boli prejavom islamského terorizmu. Nerobila však paniku a prisľúbila, že Nemecko predsa zvládne migračnú krízu. Prízvukovala, že prichádzajúci do krajiny utečenci by sa mali lepšie snažiť adaptovať v Nemecku a prispôsobiť sa k existujúcim tu pravidlám hry. Na druhej strane chce, aby spoločnosť pomáhala migrantom a preto štát bude rozširovať sieť integračných a jazykových kurzov pre migrantov.

Lenže tých migrantov by mali učiť aspoň trochu vážiť si zákony a pravidla hry v krajinách, kam prichádzajú. Lebo chcú tu robiť podobné somariny a zverstva, ako v rodnej vlasti.
Veď aj na to Merkelová upozornila. Nehovor, že si to nevšimol. Prízvukovala, že tí, ktorí prichádzajú do Nemecka, musia vážiť si zákony tejto krajiny. Varovala, že v žiadnom prípade nik nemôže používať násilie a nasadzovať svoje pravidla hry. Zdôraznila, že migranti musia pochopiť, že v Nemecku a celkovo v Európe je demokracia, sloboda slova a náboženská sloboda. Dokonca migrantom pripomenula, že v Nemecku, samozrejme, iná kuchyňa, ako v arabských krajinách a preto by si prisťahovalci mali prispôsobiť tomu, ako sa dá. Podľa mňa povedala to, čo mala povedať.

Aha, aj s tou kuchyňou. Na jednej strane prisťahovalci by sa mohli trochu prispôsobiť, ale na druhej podporila novinku, že kvôli moslimom na školách a v podnikoch už začnú meniť jedálničky a prispôsobovať to ku zvykom moslimov: bude menej jedál z bravčového mäsa a pod. Takže aj Nemci sa vo svojej krajine musia prispôsobovať a meniť svoje tisícročné zvyky – a prečo, z akého dôvodu? Pretože sem prichádzajú ľudia z úplne iného kultúrneho prostredia? No skús niečo zmeniť v arabských krajinách – hneď zostaneš bez hlavy alebo aspoň bez ruky. Ale my sa im musíme prispôsobovať, pretože láskavo presťahovali k nám, aby sme ich tu živili a aby oni nás donútili žiť tak, ako oni si zvykli. Ďakujem pekne!

 

Až tak to nepreháňaj. Svet sa neobrátil hore dnom – čo také sa v Európe zmenilo? Samozrejme, nastávajú menšie zmeny, ale nie je to také drastické a dramatické. 

No ozaj to nie je zatiaľ také dramatické, ale je to už zreteľný varovný signál! Je to náznak, že bude to predsa aj drastické a dramatické – a vo veľkom! Madam Merkelová pochválila aj prednedávnom schválený migračný zákon v Nemecku, označila ho za šancu pre Nemecku. Tak v tomto sa s ňou súhlasím: je to šanca pre Nemecko – reálna šanca do hrobu…

 

To sú konšpirácie a pesimizmus. Čo je zlého na tom novom zákone? Merkelová povedala, že je to akoby učebnica pre migrantov a celá spoločnosť od nich očakáva, že sa budú učiť podľa tejto učebnice – budú študovať nemčinu a prispôsobia sa aj k súčasným nemeckým zákonom. Takže predsa je to šanca a možno to nebude také zlé.

Ale bude! Pomaly už nie je ani jeden deň, keď migranti niekoho nezavraždia alebo nevyhodia do vzduchu. Tá „migračná vojna“ sa už začala a rýchlo sa rozširuje. Ak ju nezastavíme, môžeme sa prežehnať a pochovať sa vlastnými rukami. Merkelová je nepoučiteľná a nič nedokáže napraviť, bude všetko iba zhoršovať. Uvidíš, budúce generácie po celom svete a aj samotní Nemci – potomkovia naň budú spomínať takisto v zlom ako na Hitlera a na iných zloduchov, ktorí priniesli do ich krajín najväčšiu skazu a pohromu. Zostáva nám posledná šanca zachrániť náš dom a našu kultúru. Chceš, aby si na našu generáciu potomkovia spomínali iba v zlom, pretože zničíme kultúru, ktorá sa vyvíjala tisícročia a kvôli pár debilom zanikla? Akú budúcnosť darujeme našim deťom a vnukom? Na to by sme si všetci mali myslieť… Ak tu nechceme mať európsky kalifát, tak mali by sme tu migračnú politiku zmeniť…
Eugen Rusnák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Slovensko čakajú ďalšie tri kolá testovania na koronavírus

0 icon

Bratislava 23. novembra 2020 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovensko čakajú ďalšie tri kolá testovania na ochorenie COVID-19. Uviedol to premiér Igor Matovič (OĽaNO), ktorý na brífingu informoval o výsledkoch dnešného rokovania Ústredného krízového štábu. Testovanie štáb schválil, použije sa naň osem miliónov antigénových testov „Určite tento víkend nestíhame. Reálne to vieme…

Štyri nové expresné autobusové linky

0 icon

Bratislava 24. novembra 2020 (HSP/Foto:PekneRuska.sk)   Vzhľadom na vývoj aktuálnej situácie, ktorá nie je priaznivá pre cestovný ruch nielen v zahraničí ale ani doma, sa v Cestovnej kancelárii DAKA rozhodli využiť ľudské a hlavne technické kapacity pre služby širokej verejnosti. Občania budú môcť využívať nové pravidelné a hlavne expresné autobusové…

Inflácia na Slovensku je najvyššia v celej eurozóne. Väčšina krajín s eurom pritom zažíva pokles cien

0 icon

Bratislava 23. novembra 2020 (HSP/Foto:Pixabay)   V rámci eurozóny má najrýchlejší rast cien Slovensko, keď v októbri u nás dosiahla inflácia 1,6 percenta. Česká republika si zase "uhájila" pomyselnú bronzovú priečku podľa miery inflácie v rebríčku celej EÚ. Vôbec najrýchlejšie v celej Európskej únii rástli v októbri medziročne spotrebiteľské ceny…

Plastického chirurga obvinili za smrť dvoch žien po zväčšení pozadia

0 icon

Düsseldorf 23. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Dve ženy požadujúce oblejšie tvary zadnej časti tela zomreli po absolvovaní plastickej operácie v Nemecku, čo viedlo v pondelok k obvineniu lekára. Informovala o tom tlačová agentúra DPA Chirurg čelí dvom obvineniam zo spôsobenia fyzického zranenia z nedbanlivosti s následkom smrti a jednému obvineniu…

Biden vybral šéfa diplomacie aj osobitného vyslanca pre klímu

0 icon

Washington 23. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Andrew Harnik)   Novozvolený americký prezident Joe Biden oznámil v pondelok kľúčové postavy svojho kabinetu. Za ministra zahraničných vecí vybral dlhoročného poradcu pre zahraničnú politiku Antonyho Blinkena a za osobitného vyslanca pre klímu bývalého šéfa americkej diplomacie Johna Kerryho. Informácie priniesla tlačová agentúra AFP Biden tiež…

EÚ: Počas jarnej vlny pandémie sa v niektorých mestách Európy zlepšila kvalita ovzdušia

0 icon

Brusel 23. novembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Flightradar24,com via AP)   Vo viacerých európskych metropolitných oblastiach sa vďaka prísnym opatreniam na potlačenie šírenia koronavírusu v jarných mesiacoch výrazne zlepšila kvalita ovzdušia. Uviedli to v pondelok predstavitelia Európskej únie Pozoruhodné zlepšenie zaznamenali predovšetkým v prípade oxidu dusičitého a jemných tuhých častíc, ktoré môžu mať…

Čína predkladá návrhy na svetový poriadok po pandémii

0 icon

Peking 23. novembra 2020 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Maurizio Gambarini)   Čínsky prezident Si Ťin-pching, ktorý vystúpil v sobotu na samite G20, predložil návrhy týkajúce sa úlohy "dvadsiatky" v medzinárodnom poriadku a svetovom poriadku po skončení pandémie covidu-19 V novembri tohto roku, kedy sa najvyšší predstavitelia krajín G20 zúčastňujú 15. samitu, svet čelí ešte…

V Anglicku sa skončí lockdown, na niektoré štadióny sa opäť dostanú fanúšikovia

0 icon

Londýn 23. novembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:SITA/AP-Matt Dunham)   Britský premiér Boris Johnson v pondelok informoval zákonodarcov, že vláda 2. decembra ukončí lockdown platný na území Anglicka. Opäť sa tak otvoria obchody, kaderníctva, kozmetické salóny či fitness centrá. Na niektoré štadióny navyše opäť budú môcť zavítať športoví fanúšikovia Štvortýždňový lockdown v Anglicku…

Katar identifikoval matku novorodenca odhodeného v koši na letiskových toaletách

0 icon

Dauha 23. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Jacquelyn Martin, Pool)   Katar v pondelok oznámil, že identifikoval matku novorodeného dievčatka, ktoré našli v odpadkovom koši na toaletách medzinárodného letiska v hlavnom meste Dauha. V súvislosti s incidentom muselo niekoľko pasažierok podstúpiť invazívnu gynekologickú prehliadku, ktorá vyvolala všeobecné rozhorčenie, uviedla agentúra AFP Tamojšia prokuratúra…

Saudská Arábia poprela správy o stretnutí Netanjahua s princom Muhammadom

0 icon

Rijád 23. novembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Mandel Ngan/Pool Photo via AP)   Saudská Arábia v pondelok poprela správy izraelských médií o rozhovoroch medzi izraelským premiérom Benjaminom Netanjahuom a saudskoarabským korunným princom Muhammadom bin Salmánom počas nedeľňajšej návštevy amerického ministra zahraničných vecí Mikea Pompea v Saudskej Arábii. Informovali o tom agentúry AFP a…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marek Danko

Bidenovo víťazstvo zmení Ukrajinu na vojenský obvod

0icon

Ukrajina nemá dôvod radovať sa z výsledkov volieb v USA. Je zbytočné dúfať, že od Spojených štátov získa nejaké výhody. Nie je také dôležité, kto by sa presne stal prezidentom USA – Biden alebo niekto iný z jeho členov politickej strany. Demokrati sa k moci dostanú v Spojených štátoch. Ale sú najagresívnejšou časťou americkej politiky.…

Gabriel Dragon

Izrael ako ďalší aspekt vo vojne o Karabach

0icon

Na to aby sme pochopili úlohu Izraela v konflikte Arménska a Azerbajdžanu o Náhorný Karabach sa musíme preniesť o 12 rokov späť a pripomenieme si konflikt Gruzínsko – Južné Osetsko. Gruzínsko-Južné Osetsko 2008 Rusko podporovalo separatistov z Južného Osetska a susedného Abcházska, ktoré ležia na území Gruzínska a v ktorých žije početná ruská menšina. V 90.tych rokoch oba regióny…

Štefan Paulov

Minister školstva rúbe ypsilonky.

0icon

               MINISTER ŠKOLSTVA RÚBE YPSILONKY.         Dnes o 9.00 podpredseda vlády, minister hospodárstva Richard Sulík, minister školstva Branislav Grohling a poslankyňa národnej rady Janka Bittó-Cigániková predstavili svoj plán „Semafor zdravia“. Semafor sa zdal celkom zaujímavý, ale pri treťom obrázku mi stŕpli zuby, keď som si prečítal: NOSENIE RÚŠOK

Ivan Štubňa

Farmaceutické megaspoločnosti idú v Mengeleho stopách...

0icon

Farmaceutické megaspoločnosti, ktoré môžeme tiež označiť ako Mengele korporácie sú pripravené na frontálny útok proti ľudstvu!!! Americký neofašizmus sa demaskuje...A to všetko za podpory politikov vrátane Matoviča. Článok má veľkú výpovednú hodnotu lebo otvorene zverejnil plány amerického prehnitého systému v nadväznosti na farmaceutické spoločnosti. Článok bol zverejnený na českom portáli ZVEDAVEC, a uverejňujem…

Peter Švec

Vďaka vám vojaci, dokázali ste zabrániť občianskej vojne. Vrabčiak s jastrabími chúťkami pustil do gatí.

0icon

Dôstojnícku a poddôstojnícku česť sme si v očiach národa nepošpinili. Zásah ozbrojených síl by znamenal občiansku vojnu. Toto si uvedomuje každý vojak so strategickým vzdelaním a myslením. Toto ale nemusí tušiť vrabčiak s jastrabím apetítom, ktorému za jeho služby vykonávacieho agenta cudzej protištátky zahraniční sponzori dohodili funkciu ministra obrany v kolaborantskej vláde národnej zrady. Výzva…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Prečo je každá planéta vo vesmíre guľatá?

0 icon

Náš vesmír má najmenej jednu sextilionovú planétu. Ale každá jedna zo šesťdesiatich planét vo vesmíre je guľatá. Nie je medzi nimi ani jeden kváder ani žiadna planétka pripomínajúca Toblerone. Žiadna planéta nie je guľatá „od narodenia“. Planéta začína svoj život ako mrak hornín a prachových častích rotujúcich okolo hviezdy. Častice sa…

Smrť princeznej Diany: 1. časť

0 icon

V nedeľu dňa 31. augusta 1997 otriasla v raných hodinách svetom správa o smrti princeznej Diany. Zomrela spoločne so svojím milencom Dodim Al-Fayedom pri autonehode, ktorá sa stala v noci v jednom z parížskych tunelov. Vodič automobilu Henri Paul tiež zomrel. Dianin bodyguard Trevor Rees Jones bol vážne zranený. Nejak tak môže vyzerať XY ďalších ranných…

Pristátie na Mesiaci a nekončiace konšpirácie. 4. časť

0 icon

Bolo pristátie sfalšované? A kde je kráter? Ako mohli prežiť astronauti a zariadenie v module Apollo 11 Van Allenov radiačný pás? A čo mesačné kamene a výprava Wernhera von Brauna na antarktickú expedíciu? To je len výber najčastejších otázok, ktorými rôzni konšpirátori už po desaťročia zaplavujú internet. Prinášame vám štvrtý…

Kde sa nachádza najdaždivejšie miesto na Zemi?

0 icon

Ak  sa niekto spýta, kde je asi najdaždivejšie miesto na Zemi, čo by ťa napadlo ako prvé? Dažďové pralesy alebo možno Anglicko? Prekvapivo to je v Indii. Podľa Guinessovej knihy svetových rekordov je najdaždivejšie miesto, tzn. z najvyššími priemernými ročnými zrážkami, dedina Mawsynram. Nachádza sa na severovýchode Indie a podľa získaných údajov tam…

Smrť Johna Lennona a konšpirácie: 1. časť

0 icon

Prinášame vám sériu článkov o velikánovi nielen svojej doby, členovi legendárnej skupiny Beatles – Johnovi Lennonovi a jeho smrti, ktorá šokovala verejnosť. V súvislosti s ňou sa vynorilo kopec možných otázok, na ktoré nepoznáme ani do dnešných dní odpovede. Práve v súvislosti s tým sa rozmohli aj rôzne konšpiračné teórie, okrem iných aj s FBI. Je na…

Vo svete IT

Tímu vedcov sa podarilo vytvoriť najdetailnejšiu mapu červenej planéty

0 icon

Tím zložený z amatérskych, ale aj profesionálnych astronómov, priniesol mapu Marsu, ktorá má väčšie rozlíšenie, ako ktorákoľvek iná, globálna mapa červenej planéty, píše portál Universe Today. Zábery boli zhotovené pomocou metrového teleskopu, ktorý sa nachádza v observatóriu Pic-du-Midi. Fotografie vznikali počas niekoľkých nocí na prelome októbra a novembra tohto roka. Pre astronómov išlo…

Asimove zákony robotiky už vraj nie sú aktuálnymi. Myslí si to profesor, ktorý ich navrhuje takto upraviť

0 icon

Isaac Asimov ešte v roku 1942 prišiel s 3 zákonmi robotiky, ktoré sa stali akousi „mantrou“ robotizácie. Ide o zákony, ktoré hovoria pravidlách, ktoré by roboty nemali nikdy porušiť. Robot nesmie ublížiť človeku, ani nečinnosťou pripustiť, aby človek utrpel hocakú škodu. Robot musí poslúchať rozkazy, ktoré mu dá človek, okrem…

Xiaomi začalo s testovaním Androidu 11 na ďalších smartfónoch. Je medzi nimi aj váš?

0 icon

Posledné dni priniesli viacero veľkých softwarových aktualizácií pre telefóny spoločnosti Xiaomi. Bohužiaľ však mnohé z nich sú zatiaľ dostupný len pre čínsky trh. Ide napríklad o novú verziu nadstavby MIUI 12.2, ktorá je založená na Androide 11. Dostupnou je pre modely smartfónov Mi 10, Mi 10 Pro a Redmi K30 Pro (resp.…

Najlepšie filmy na Netflixe: Týchto 10 filmov by ste nemali prehliadať

0 icon

Služba Netflix je stále populárnejšiu a to aj v našom regióne. Dôvodom je, že je neustále aktualizovanou o nový  a zaujímavý video obsah. A práve preto by sme vám chceli dať do pozornosti niekoľko zaujímavých filmov, ktoré pribudli v nedávnej minulosti. Pevne veríme, že výber filmov nižšie sa vám bude…

EMUI 11 nadstavba bude už čoskoro dostupnou pre prvé smartfóny v Európe. Tu je očakávaný harmonogram!

0 icon

Spoločnosť Huawei ešte koncom októbra zverejnila zoznam smartfón, pre ktoré plánuje uvoľniť aktualizáciu s EMUI 11 nadstavbou. Celkovo má byť aktualizovaných približne 40 modelov smartfónov. Najnovšie sa dozvedáme približné termíny, kedy má byť nová nadstavba v stabilnej verzii dostupnou naprieč jednotlivými regiónmi sveta. Zoznam prvých zariadení vrátane očakávaného termínu dostupnosti…

Armádny Magazín

Zúfalá situácia vo Francúzsku vyžaduje zúfalé činy - budú môcť vojaci používať svoje zbrane aj mimo služby?

0 icon

Francúzsko, 23. november 2020 (AM) - Vo francúzskom parlamente sa objavil ďalší návrh, aby mohli vojaci nosiť a prípadne použiť svoju služobnú zbraň aj mimo služby v prípade teroristického útoku.   Po útokoch z 13. novembra 2015 boli policajti a žandári vo Francúzsku oprávnení ponechať si svoje zbrane mimo svojej pracovnej…

Vyvíjajú Američania nového "nepriateľa" pre ruské tanky Armata?

0 icon

USA, 23. november 2020 (AM) - Nie sme tak ďaleko od chvíle, kedy budú ľudia len istou opciou pre tank. Nie je síce potrebné brať tieto slová doslovne, avšak popredné svetové podniky vojenského priemyslu venujú veľkú pozornosť vývoju bezpilotných technológií, vrátane konštruovania tankov. Bolo by teda

Mike Pompeo sa pri návšteve posnažil: Grécko má v úmysle kúpiť až 24 stíhačiek F-35

0 icon

Grécko, 23. november 2020 (AM) - V októbri grécky denník Estia informoval, že možnosť nákupu lietadiel F-35A pre grécke letectvo sa zvýšila počas cesty do Grécka, ktorú pred niekoľkými týždňami uskutočnil Mike Pompeo, šéf americkej diplomacie. Vysvetlil, že šesť lietadiel odobratých z dávky objednanej Tureckom bolo možné dodať veľmi rýchlo, pričom…

5 hlavných záhad Druhej Karabašskej vojny

0 icon

Arménsko, 23. november 2020 (AM) - Ukončenie Druhej karabachskej vojny zrodilo množstvo záhad a konšpiračných verzií. A to z dôvodu, že podľa obyčajnej vojenskej logiky sú niektoré jej okolnosti naozaj záhadné, či dokonca paradoxné. Ktoré záhady vyvolávajú najviac otázok a provokujú objavenie sa (nielen) v Arménsku „teórie sprisahania“? &

Prečo Poľsko neodpovedá na otázky o ukrajinských SS?

0 icon

Poľsko, 23. november 2020 (AM) - Vyšetrovací výbor RF v rámci vyšetrovania o zločinoch, ktoré spáchali počas 2. sv. vojny Ukrajinci z divízie Waffen SS Halič (Galizien), poslal Poľsku požiadavku o právnej pomoci, na ktorú však nedostal odpoveď. Na medzinárodnom fóre „Poučenia Norimbe

Svetlo sveta

Otec Urbančok: Blíži sa bibliou predpovedaný koniec sveta ?

0 icon

Homília na 25. nedeľu po Turícach – Misál sv. Jána XXIII. Mt 24,15-35 Keď uvidíte ohavnosť spustošenia na svätom mieste, ako predpovedal prorok Daniel – kto číta, nech pochopí: vtedy tí, čo budú v Judei, nech utečú do hôr, kto bude na streche, nech nezostupuje vziať si niečo z domu,…

Arcibiskup Fulton J. Sheen: Nebo nie je až tak ďaleko

0 icon

V jednej známej piesni sa hovorí: “Keď som pri tebe, som v nebi.” Nech to znie akokoľvek ľúbivo, toto nie je nebo, o ktoré človek na zemi zápasí. Ak chceme hovoriť o nebi, musíme najskôr pochopiť, prečo nebo je večnosť. Hovoriť o večnosti znamená pochopiť čas. V nebi nie je…

Očistec je miestom utrpenia, ale zároveň predĺžením Božieho milosrdenstva po smrti

0 icon

Pre veľkú väčšinu ľudí je takmer nemožné dosiahnuť na tomto svete dokonalosť. A preto Cirkev hovorí o Očistci. Pre väčšinu z nás je nemožné zomrieť v stave dokonalosti. Ďakujme Bohu, že vo svojom milosrdenstve, nám ľuďom, dal Očistec. Očistec je pre nás rozšírením Božieho milosrdenstva z tohto sveta do nadprirodzeného.…

Dva spôsoby ako odkláňa diabol cnostných ľudí od svätosti

0 icon

Aj ľudia, ktorí žijú cnostným životom sú vystavení boju diabla. Ten dokonca samotnú cnosť vie využiť ako prostriedok a príležitosť na odpadnutie od Boha. V 16 storočí kňaz Lorenzo Scupoli predstavil a rozobral dve diablove stratégie, kedy je cnosť a túžba po dosiahnutí cnosti, využitá diablom na odklonenie duše od…

Je ľahšie uveriť v prítomnosť Ježiša v Eucharistii alebo, že dieťa v maštali je Bohom?

0 icon

Raz na sviatok Zjavenia Pána jeden svätec povedal: „Boh sa nezjavuje ľuďom, ktorým stačí jedna kniha na celý život. Boh sa zjavuje buď úplne jednoduchým ľuďom ako boli pastierikovia alebo mudrcom, ako boli Traja králi. Obe skupiny ľudí totiž vedia, že o Bohu nič nevedia a sú pokorní. Tá tretia kategória ľudí…

icon FOTO DŇA