NAŽIVO

Švajčiarsko schválilo jednorazové odškodnenie 55.506 eur pre preživších a rodiny pozostalých  požiaru v bare v lyžiarskom stredisku Crans-Montana.

Včera 20:28

Špeciálny predstaviteľ prezidenta Ruskej federácie Kirill Dmitriev naznačil, že je možné uzavretie „energetickej“ dohody medzi Moskvou a Washingtonom vzhľadom na skokový nárast cien ropy v dôsledku vojny v Iráne.

„Dialóg medzi Ruskom a USA je životne dôležitý pre celý svet, pretože len spoločne s Ruskom je možné obnoviť a zabezpečiť globálnu energetickú bezpečnosť. Sledujte správy,“ napísal Dmitrijev.

Včera 20:02

Macron uviedol, že Izrael a USA nemôžu dosiahnuť zmeny vo vedení Iránu len bombardovaním.

Včera 19:53

Holandská vláda na žiadosť Francúzska vyšle fregatu do Stredozemného mora. Pomôže pri ochrane Cypru a zabezpečí námornú dopravu.

Včera 19:29

Ministerstvo zahraničných vecí Izraela označilo nového najvyššieho iránskeho vodcu Modžtabu Chameneího za rovnakého tyrana ako bol jeho otec.

Včera 19:26

Kallasová upozornila na riziko otvorenia druhého frontu v Libanone. Odsúdila zároveň útok Hibzalláhu na Izrael.

Včera 19:06

Orbán oznámil, že maďarská vláda zavedie s platnosťou od utorňajšej polnoci cenový strop pre benzín a naftu.

Včera 19:05

Podľa Erdogana Irán napriek opakovaným varovaniam opäť podnikol provokatívne kroky, ktoré poškodzujú vzťahy s Ankarou.

Včera 18:54

Prezident Madagaskaru Michael Randrianirina odvolal premiéra a celú jeho vládu.

Včera 18:52

Andrej Sibiga uviedol, že zaistenie nákladu ukrajinských prepravcov peňazí v Maďarsku vyčerpáva pojmy štátneho vydierania a terorizmu.

Včera 17:54

Arákčí nazval americkú vojenskú operáciou Ohromujúca chyba. Poukázal tým na rast cien ropy spôsobený operáciou s oficiálnym názvom Ohromujúca zúrivosť.

Včera 17:53

Indická spoločnosť Reliance nakupuje 6 miliónov barelov ruskej ropy s dodávkou v marci, informuje agentúra Reuters.Podľa jedného zo zdrojov spoločnosť Reliance nakúpila dodávky hlavnej ruskej exportnej značky Urals za cenu od mínus 1 dolár do plus 1 dolár k cene ropy Brent Dated.

Okrem toho sa uvádza, že indické ropné spoločnosti tiež nakúpili milióny barelov ruskej ropy s okamžitou dodávkou .

India, tretí najväčší dovozca ropy na svete, získava približne 40 % svojej ropy z Blízkeho východu, ktorej dodávky prechádzajú cez Hormuzský prieliv.

Včera 17:35

Trump vyhlásil, že nie je spokojný s výberom Modžtabu Chameneího za nového najvyššieho vodcu Iránu.

Včera 17:15

Prezident Libanonu Džúzíf Awn vyzval na priame rokovania s Izraelom o ukončení bojov, ktoré na území Libanonu vedie proti Hizballáhu.

Včera 17:04

Ďalšie kolo rokovaní medzi Ukrajinou, Ruskom a USA by sa malo uskutočniť 11. marca v Istanbule, informujú ukrajinské médiá s odvolaním sa na zdroje.

Včera 17:02

Od nedele si izraelské nálety a ostreľovanie v meste Gaza vyžiadali životy najmenej šiestich Palestínčanov.

Včera 16:59
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Otvorený list Petra Marčeka Igorovi Matovičovi

Prinášame vám otvorený list Petra Marčeka Igorovi Matovičovi bez redakčných zásahov

❚❚
.

Vážený pán Matovič,

Desať rokov sledujem diletanstvo hodné pacienta psychiatrickej liečebne, ktoré predvádzate v slovenskej politike. Za tých desať rokov ste oblbli ľudí natoľko, že si na vaše klauniády zvykli a berú ich ako niečo samozrejmé. Nikto sa už nepozastavuje nad tým, či je normálne spať opitý v parlamente pod kabátom, sypať kolegovi na hlavu injekčné striekačky, pobiť sa o papierovú figurínu, hulákať do megafónu po uliciach ako nepríčetný alebo neustále narušovať dôstojnosť slovenského parlamentu svojimi tragikomickými teátrami.

Všetci to skrátka berú ako normálnu súčasť slovenskej politiky, ktorá sa tak postupne degraduje a „zmatovičieva“. Vy sa z úlohy verejného gašpara vytešujete, hoci normálny človek by sa ňu hanbil. No s týmto by som sa ešte vedel zmieriť – veď nejedna inštitúcia má svojho maskota, prečo by ho nemohol mať aj parlament. Ako však hovorí klasik, maskot sa nepúšťa na ihrisko. To patrí hráčom, ktorí dodržujú pravidlá, zatiaľ čo maskot svojimi opičkami zabáva publikum.

.

No predstava, že by ste sa po najbližších parlamentných voľbách mohli stať predsedom vlády, je absolútne desivá. Ak sa z maskota stane kapitán, mužstvo je nevyhnutne odsúdené na tragédiu. Všetci preberú jeho šialené spôsoby, fauly sa stanú pravidlom, pľuvanie na súpera normou a nerešpektovanie rozhodcu tou najväčšou zábavou. Predseda vlády je jedným z troch najvyšších reprezentantov slovenského národa! Vy chcete zastupovať Slovensko, keď každý slušný človek sa za Vás hanbí už teraz? Vy chcete rokovať s Angelou Merkelovou, Emanuelom Macronom či Donaldom Trumpom? Však ešte aj ten Trump sa z vás bude smiať, a to už je čo povedať.

Nedá sa na takejto krátkej ploche zhrnúť všetka zloba, ktorú ste v slovenskej politike spôsobili. No skúsim pripomenúť aspoň základné fakty, ktoré vás absolútne diskvalifikujú na akúkoľvek verejnú funkciu.

Začnem tým najčerstvejším. Vy že ste bojovník proti korupcii? Dovoľte, aby som sa zasmial. Prvým Vaším verejným počinom vo funkcii poslanca bolo predsa oznámenie, že Vám niekto ponúkol úplatok 20 miliónov korún, ak povalíte Radičovej vládu. Po pár dňoch ste to obrátili na žart. Pýtam sa Vás – prečo ste dodnes nezverejnili meno toho človeka? A ako vysvetlíte, že o rok a pol ste spravili presne to, za čo vám sľubovali peniaze – a povalili ste svoju vlastnú vládu?

Váš boj proti korupcii je primitívne divadlo pre kamery a o úrovni slovenskej žurnalistiky najlepšie vypovedá fakt, že Vám to novinári stále žerú. Prečo nezverejníte odpočet, koľko Vami hrmotne ohlasovaných káuz skončilo vypátraním a odsúdením  páchateľa? Ja neviem ani o jednej. A ak niektoré vyšetrovatelia či prokurátori preverili a nenašli žiadne porušenie zákona, ospravedlnili ste sa ľuďom, ktorých ste verejne zhanobili? Neviem ani o jedinom takom prípade.

Vy že budete chrániť naše spoločné peniaze? Vy – usvedčený daňový podvodník? Veď len premlčanie vášho zločinu bráni tomu, aby ste za svoje podvody pykali. Neváhali ste do nich zatiahnuť vlastnú matku, keď ste tvrdili, že ste spolu s ňou denne najazdili 600 kilometrov, každý jeden deň, víkend či sviatok! To sa fakt nehanbíte?

.

Vy že budete transparentný? Tak prečo nepoviete celému Slovensku, ako Vaše štvorčlenné hnutie, či skôr politická štvorosobová eseročka, minula za osem rokov  vyše desať miliónov eur? Áno, presne toľko ste dostali zo štátneho rozpočtu. Prečo nedáte rozpis, koľko CT-čiek sa u toho dalo nakúpiť? Veď to robíte pri každej príležitosti.

Mimochodom, Vaše štvorčlenné hnutie. Akým právom vás polointeligentní novinári a komentátori zaraďujú medzi „demokratickú opozíciu“? Čo je na Vašom hnutí demokratické? Máte stanovy? Verejne volených funkcionárov? Predsedu? Môže sa Vaším členom stať ktokoľvek, kto sa stotožňuje s Vaším programom? Na všetky otázky je odpoveď „nie“. Takže žiadne hnutie, ale obyčajná uzavretá sekta vedená diktátorom. Okolo demokracie ste neprešli ani rýchlikom.

Opisovať Vaše cirkusové výkony v parlamente by vydalo na „zobrané spisy“, takže pripomeniem len to najdôležitejšie. Rozumiete, že podľa všetkých platných zákonov už dávno nie ste poslanec? Áno, ako prvý človek v slovenskej histórii ste dvakrát porušili zákon o konflikte záujmov, za čo je jasná sankcia – odobratie mandátu! Len opatrnosť, ak nechcem povedať priamo zbabelosť niektorých parlamentných kolegov spôsobila, že Vám nakoniec Národná rada nekonštatovala zánik mandátu. Nechceli riskovať, že sa budete vydávať za druhého Gauliedera alebo že sa na tlačovke zasa rozplačete. No pre mňa dávno nie ste poslancom.

Napokon, ani ste ním istý čas neboli. Ešte som v živote nevidel, aby niekto len tak,  z vlastného rozhodnutia, nechodil pol roka do práce. Vy ste to urobili. Pol roka ste neboli v parlamente. To je to najhrubšie pohŕdanie voličmi, aké som kedy zažil. Hej, dali ste mi mandát, ale mne sa nechce – tak vás mám v paži.

Ale voličmi pohŕdate aj inak. Neplníte svoje sľuby a klamete. Dvakrát ste sľúbili referendum, raz ste dokonca kvôli tomu oblepili Slovensko svojím prihlúplym úsmevom – a nič. Sľúbili ste, že ak v eurovoľbách nedostanete aspoň 50-tisíc krúžkov, odídete z Národnej rady. Dostali ste nula krúžkov, lebo ste nesplnili ani len ten sľub, že budete kandidovať. V parlamente ste stále. Jednoducho klamete, až sa vám práši z úst. Mimochodom, klame mnoho politikov – ale okrem vás sa nikto nezníži k tomu, aby voličom servíroval čaj so svojou fotkou ako „dúšok plný pravdy“. Snáď z toho nikomu neprišlo nevoľno.

.

Najviac zábavné je, keď sa vaši potenciálni koaliční partneri vo vidine válovov začnú predháňať v ubezpečeniach, že Vaša vláda by vydržala celé štyri roky. No pravdaže. Veď vy ste v opozícii dvakrát nedokázali udržať vlastný klub! A vždy ste sa porozchádzali v zlom a vzájomne ste na seba brýzgali.

O vzťahu ku koaličným partnerom ani nehovorím. Niet medzi nimi ani jedného, ktorého by ste do krvi neurazili. Ale to je predsa váš postoj – vraziť jednou rukou dýku do chrbta a druhou sa ísť objímať. Tak ako ste pred štyrmi rokmi ako ten najhorší eštébák nahrali Radoslava Procházku a potom ste sa náramne čudovali, že s Vami nechce vládnuť. Keby sa dnes Vaši potenciálni partneri tak netriasli do vládnych kresiel, dali by Vám košom takisto.

Pán Matovič, som presvedčený, že slovenský národ vo voľbách nepripustí, aby ho reprezentoval človek ako vy.

Podľa môjho úsudku ste šialený, nebezpečný, no najmä zlý človek. Desím sa toho, kam by sa Slovensko pod Vaším vedením dostalo.

Jedinou možnosťou, ako tomu zabrániť, je dať hlas stranám, ktoré sú zárukou normálneho, demokratického vývoja a ktoré plne rešpektujú slovenské národné, kresťanské a sociálne hodnoty.

Peter Marček, poslanec Národnej rady SR, kandidát strany Hlas ľudu

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Americký senátor sa pustil do Saudskej Arábie, lebo sa nechce zapojiť do vojny

„Jastrab“ republikán Lindsey Graham, jeden z hlavných ideológov útoku na Irán, hrozí Saudskej Arábii „dôsledkami“ za to, že nevstúpila do…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izrael zaútočil na Ruský dom v Libanone

Izraelská armáda zaútočila na Ruský dom v libanonskom meste Nabatie, vyhlásil šéf Rossotrudničestva Jevgenij Primakov

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Beňová: Posilňovanie jednotného trhu si vyžaduje aj odstraňovanie nefungujúcich regulácií

Plénum Európskeho parlamentu sa bude na tohto týždňovom zasadnutí spolu so zástupcami Rady a Komisie opätovne zaoberať aj otázkami fungovania…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán je pripravený viesť dlhodobú vojnu proti USA

Vyhlásil to pre CNN poradca pre zahraničnú politiku v kancelárii najvyššieho vodcu krajiny Kamal Kharazi

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kým bude Zelenskyj pri moci, mier nebude,“ vyhlásil ukrajinský historik

Podľa Konstantina Bondarenka ukrajinský prezident nie je štátnik, ale herec túžiaci po potlesku, ktorý sa stal závislým na svojej popularite,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.

Niektorí vysokopostavení izraelskí lídri sa začínajú obávať

Ich obavy sa týkajú najmä eskalácie situácie okolo Iránu, rastu nákladov na vojenskú kampaň, ako aj z poškodenia regiónu a…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Americký senátor sa pustil do Saudskej Arábie, lebo sa nechce zapojiť do vojny

„Jastrab“ republikán Lindsey Graham, jeden z hlavných ideológov útoku na Irán, hrozí Saudskej Arábii „dôsledkami“ za to, že nevstúpila do…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Izrael zaútočil na Ruský dom v Libanone

Izraelská armáda zaútočila na Ruský dom v libanonskom meste Nabatie, vyhlásil šéf Rossotrudničestva Jevgenij Primakov

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Kým bude Zelenskyj pri moci, mier nebude,“ vyhlásil ukrajinský historik

Podľa Konstantina Bondarenka ukrajinský prezident nie je štátnik, ale herec túžiaci po potlesku, ktorý sa stal závislým na svojej popularite,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Premiér: „Dajte Šimečkovi kazajku!“

Premiér Slovenskej republiky Robert Fico si vždy želal, aby v opozícii boli inteligentní „čirkáší“, potmehúdi, lapaji a výmyselníci. Stojí proti…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rusko je pripravené dodávať energetické zdroje spoľahlivým partnerom do Európy… Vyslovene menoval dvoch

Ale potrebuje „signály o tom, že EÚ je na to pripravená“, vyhlásil prezident Ruskej federácie Vladimir Putin

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rokovania o mieri na Ukrajine sa odkladajú

Stretnutie USA, Ukrajiny a Ruska, ktoré bolo naplánované na tento týždeň, sa odkladá kvôli situácii s Iránom z iniciatívy Washingtonu,…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Macron sľubuje obnovenie lodnej dopravy v Hormuzskom prielive

Napísal to na sociálnej sieti X počas návštevy Cypru

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského “protidronový manéver”

Pozrime sa na to, ako chce Kyjev minimalizovať škody spôsobené pretrvávajúcou vojnou v Iráne

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
.

“Katastrofa”. Udalosti v Teheráne vyvolali paniku na Západe

Zničenie skladov paliva americkými vojskami povedie k ekologickej katastrofe na Blízkom východe s ďalekosiahlymi dôsledkami, vyhlásil profesor Univerzity juhovýchodného Nórska…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Traja pátrači sú späť

Séria sa symbolicky približuje k magickej stovke prípadov. Traja pátrači na čele s Jupiterom stoja pred záhadnou úlohou – rozlúštiť…

09. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Maďarský premiér chce, aby EÚ pozastavila sankcie na ruskú ropu

Maďarský premiér Viktor Orbán vyzval Európsku úniu , aby pozastavila sankcie na ruskú ropu a plyn, ktoré podľa neho prispievajú…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina poskytla informácie o zadržaných osobách z Oščadbanky

Ukrajinské ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo podrobnosti o zadržaní siedmich pokladničných pracovníkov z Oščadbanky v Maďarsku, ktorých tamojšie úrady zadržali 5.…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Meloniová sa zosmiešnila, keď hovorila o útoku USA na Irán

Talianska premiérka Giorgia Meloniová sa v rozhovore pre televíznu stanicu Rete 4 neúspešne pokúsila ospravedlniť útok USA na Irán

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Drogy ako cukríky pre deti

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok upozorňuje na protidrogovú akciu v Poprade, pri ktorej sa v automate zaistila látka, ktorá…

09. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó požaduje okamžité zrušenie zákazu EÚ na ruské energonosiče

EÚ musí okamžite povoliť dodávky ruskej ropy a plynu, aby sa zabránilo prudkému rastu cien v krajinách únie, vyhlásil maďarský…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Dovoz nekvalitných a zdraviu škodlivých potravín treba zastaviť, nie podporovať, tvrdí Suja

Miroslav Suja z hnutia Republika vo svojom príspevku na sociálnej sieti vyzýva, aby sa zastavil dovoz nekvalitných a zdraviu škodlivých…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

“To je jedno!” Kým progresívci prekrucujú fakty, koalícia sa posiela niekam

Evidujeme, že Andrej Danko by rád videl premiéra na pozícii ústavného sudcu. To by však znamenalo výrazné oslabenie SMERu (a…

09. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Novým najvyšším vodcom Iránu sa stal syn zavraždeného Chameneího

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Aktualizované 09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Krajiny G7 zvolajú mimoriadne zasadnutie o rope

Krajiny G7 sa v pondelok stretnú na mimoriadnom zasadnutí, aby diskutovali o raste cien ropy, keďže cena surovej ropy presiahla…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Na paralympiáde zaznela ruská hymna prvý raz od roku 2014

Ruská hymna dnes zaznela na paralympijských hrách prvýkrát od roku 2014 Hrali ju na počesť alpskej lyžiarky Varvary Vorončichinovej, ktorá…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Čurillovci na slobode, kde sa stala chyba?

Ukázalo sa, že všetky verejné udalosti uplynulého týždňa – agresia USA a Izraela voči Iránu, odchod Samsungu zo Slovenska, či…

09. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská paralympionička bola pokarhaná kvôli náušniciam s motívom "Stop vojne"

Ukrajinská paralympionička, biatlonistka Oleksandra Kononovová, dostala od Medzinárodného paralympijského výboru pokarhanie za to, že 7. marca v prvý deň súťaží…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Fascinujúce objavy, ktoré otvárajú okno do minulosti

Objavy z minulosti nám umožňujú nahliadnuť do sveta, ktorý existoval dávno pred nami. Každý takýto artefakt, umelecké dielo či archeologický…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Tieto fotografie dokazujú, že niektoré nápady by mali zostať len v hlave

Nápady môžu byť skvelé, kreatívne a niekedy dokonca geniálne. Problém nastáva vtedy, keď sa niektoré nápady realizujú bez premýšľania alebo…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Medzi USA a Izraelom vznikajú problémy

Medzi USA a Izraelom vzniklo napätie po útokoch na ropnú infraštruktúru Iránu informoval izraelský 12. kanál

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Veľká Británia má zásoby plynu na menej ako dva dni

Veľká Británia má zásoby plynu na menej ako dva dni v dôsledku výpadkov na svetovom trhu s energetickými zdrojmi, píše…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Toto nikdy nemôžeme dovoliť!

Poslanec NR SR Michal Bartek tvrdí, že líder opozície Michal Šimečka (PS) je dlhodobo pripravovaný, aby prevzal na Slovensku moc…

09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Chce Trump rýchle ukončenie vojny s Iránom?

Existuje rozšírený názor, že hlavnou úlohou Trumpa je teraz podporiť nástup umiernených síl k moci v Iráne, ktoré budú ochotné…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Švajčiarsko schválilo jednorazové odškodnenie 55.506 eur pre preživších a rodiny pozostalých  požiaru v bare v lyžiarskom stredisku Crans-Montana.

Včera 20:28

Špeciálny predstaviteľ prezidenta Ruskej federácie Kirill Dmitriev naznačil, že je možné uzavretie „energetickej“ dohody medzi Moskvou a Washingtonom vzhľadom na skokový nárast cien ropy v dôsledku vojny v Iráne.

„Dialóg medzi Ruskom a USA je životne dôležitý pre celý svet, pretože len spoločne s Ruskom je možné obnoviť a zabezpečiť globálnu energetickú bezpečnosť. Sledujte správy,“ napísal Dmitrijev.

Včera 20:02

Macron uviedol, že Izrael a USA nemôžu dosiahnuť zmeny vo vedení Iránu len bombardovaním.

Včera 19:53

Holandská vláda na žiadosť Francúzska vyšle fregatu do Stredozemného mora. Pomôže pri ochrane Cypru a zabezpečí námornú dopravu.

Včera 19:29

.

"Nielen Arabi". Taliansky publicista pripomína, že aj jeho krajina slúži ako „lietadlová loď“ pre tankovanie amerických bombardérov

Irán, 9. marca 2026 - Prvé zásadné ponaučenie z útoku na Irán.   Týždeň po barbarskom útoku na Irán možno konštatovať niekoľko…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

Ako si umelo získať sympatie: Plavákovej falošná hra na obeť

Lekciu z vedenia politického boja jemnými manipulatívnymi metódami uštedrila verejnosti Lucia Plaváková . Pretože jej posledné mediálne vyjadrenia by ste…

08. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 03. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Takmer 500 ľudí skončilo vo februári v bankrote, najviac dlžníkov pribudlo na východe

Vo februári zbankrotovalo na Slovensku 492 dlžníkov, čo predstavuje medzimesačný nárast. Oproti januáru, keď bankrot postihol 415 ľudí, ide o…

09. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dav obklopil autobus s iránskymi futbalistkami pri odchode z Austrálie. Doma im údajne hrozí ten najprísnejší trest

Iránske futbalistky pri prvom zápase na ázijskom šampionáte v Austrálii nespievali iránsku štátnu hymnu a zvolili tichý protest. Následne pred…

09. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Jsme na to sami…

Pamatuju si jako dneska, když Hamás provedl svůj diverzní výpad z Gazy a Izraelské tajné služby, které teď údajně vědí…

09. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Human Rights Watch obviňuje Izrael z použitia bieleho fosforu v Libanone

Medzinárodná ľudskoprávna organizácia Human Rights Watch v pondelok obvinila Izrael z „nezákonného“ použitia bieleho fosforu pri útokoch na juhu Libanonu.…

09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov