Ruský vojenský expert Jurij Knutov na portáli Politexpert uviedol, že Američania zaostávajú za Ruskom v oblasti vývoja moderných nadzvukových rakiet minimálne o jednu generáciu a najbližších 10 rokov nedokážu Rusko dostihnúť ani v prípade, ak by Rusko vo vývoji svojich moderných rakiet nepokračovalo.
Náčelník štábu pozemných vojsk USA James C. McConville je z existujúceho stavu čiastočne frustrovaný. V jednom zo svojich vyhlásení uviedol, že moderné ruské rakety nemôžu zmeniť súčasný rozklad síl vo svete. Takisto uviedol, že ešte nevidel najmodernejšie ruské raketové systémy v akcii, takže ich nemôže hodnotiť. Z jeho strany ide o dezinformáciu s cieľom upokojiť americké obyvateľstvo, pretože Rusi už vyskúšali niekoľko Zirkonov a vyskúšali ich tak, aby mohli ich testy Američania sledovať. To že generál James C. McConville odmieta výsledky testov akceptovať je jeho súkromnou vecou, na rýchlosť a ničivú silu Zirkonov nemá pochybovanie James C. McConvilla žiaden dopad a čo je ešte dôležitejšie, Američania nemajú adekvátnu obranu ani proti podstatne primitívnejším ruským raketám ako sú Zirkony alebo Avangardy.
Rusko pokračuje vo vývoji svojich moderných zbraní, najmä ponoriek, letectva a moderných rakiet. Technologický skok, ktorý Rusko uskutočnilo ho vzdialil od USA minimálne o generáciu. Rusi modernizovali množstvo svojich zbraní, pri podstatne nižšom vojenskom rozpočte ako majú Američania. Rusi naďalej financujú výskum vo vývoji moderných zbraní a v oblasti rakiet nemajú šancu Američania Rusko dostihnúť v najbližších 10 rokoch. Ruský prezident Vladimír Putin uviedol, že dnes je to po prvýkrát v existencii Ruska či ZSSR, kedy nie Rusko musí technologicky vo vojenskej sfére dostihnúť Západ, ale je to práve Západ, kto výrazne zaostáva.