Martin Muránsky Juraj Blanár

NAŽIVO

Spevák a skladateľ Barry Manilow oznámil, že má rakovinu pľúc a pre operáciu musí zmeniť termíny svojich januárových koncertov.

19:58

Bulharská súkromná televízna stanica bTV oznámila, že pre opakované porušovanie interných redakčných pravidiel ukončuje spoluprácu s moderátorkou Marijou Cancarovovou, ktorá viedla politické diskusné relácie. Stanica zdôraznila, že netoleruje „politický aktivizmus“.

19:55

Z prieskumu agentúry IBRiS pre denník Rzeczpospolita vyplýva, že Poliaci sú rozdelení v otázke uznávania manželstiev osôb rovnakého pohlavia uzavretých v iných štátoch EÚ. Súhlas s takýmto krokom vyjadrilo takmer 49 percent opýtaných, zatiaľ čo viac než 44 percent bolo proti.

19:11

EÚ podporila Dánsko po tom, čo USA vymenovali guvernéra štátu Louisiana Jeffa Landryho za osobitného vyslanca pre Grónsko. Grónsko je pritom súčasťou dánskeho územia.

19:10

Európska komisia vyplatila Ukrajine 2,3 miliardy eur na podporu jej verejných financií a správy. Komisia zároveň oznámila úspešné presťahovanie tepelnej elektrárne z Litvy na Ukrajinu. Elektráreň bude podľa vyjadrenia Komisie zásobovať energiou milión Ukrajincov.

18:56

Fico nevylúčil možné rozpustenie Úradu pre verejné obstarávanie. Dôvodom je podľa neho zrušenie súťaže na výstavbu úseku diaľnice D1 Turany – Hubová.

18:46

Spotová cena zlata dosiahla do 13.00 h SEČ 4410,54 USD za troyskú uncu. V pondelok tak prvýkrát prekonala hranicu 4400 USD/unca.

18:45

Turecká tajná služba zadržala tureckého štátneho príslušníka s vysokým postavením v zoskupení Islamský štát. Podozrivý bol identifikovaný ako Mehmet Gören, ktorý údajne slúžil v zoskupení Islamský štát Chórasán, kde mal za úlohu organizovať samovražedné útoky zamerané na civilistov v Afganistane, Pakistane, Turecku a Európe.

18:44

Súd vo Švajčiarsku pripustil klimatickú žalobu z Indonézie proti švajčiarskemu výrobcovi cementu Holcim. Štyria žalobcovia z ostrova Pari tvrdia, že Holcim prispieva k zvyšovaniu hladiny mora svojimi emisiami oxidu uhličitého.

18:43

Fínsko od budúceho roka zvýši hornú vekovú hranicu pre príslušníkov armádnych záloh zo 60 na 65 rokov. Cieľom je posilniť vojenskú pripravenosť Fínska voči akejkoľvek hrozbe zo strany susedného Ruska.

18:33

Lukašenko uviedol, že na území Bieloruska bude rozmiestnených maximálne desať systémov na odpaľovanie ruských balistických rakiet Orešnik.

18:32

Libanon oznámil, že pri izraelskom útoku v blízkosti mesta Sidon zahynuli traja ľudia. Podľa Izraela boli terčom zásahu operatívci Hizballáhu.

18:29

Izraelská vláda schválila zatvorenie vojenskej rozhlasovej stanice, pričom zamietla námietky generálnej prokuratúry, ktorá upozornila, že tento krok ohrozuje slobodu médií.

16:59

Babiš označil českú muničnú iniciatívu, ktorá je súčasťou pomoci pre Ukrajinu, za v princípe dobrú vec, otázne však podľa neho zostáva, či bola bez korupcie.

16:58

Riabkov uviedol, že Rusko a USA zaznamenávajú v rokovaniach o pláne na ukončenie vojny na Ukrajine „pomalý pokrok“.

16:57
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Novým veľvyslancom SR v Českej republike bude Martin Muránsky, asistent poslanca Smeru Faiča

Novým slovenským veľvyslancom v Českej republike bude Martin Muránsky. Doteraz pracovne pôsobil v riadiacich pozíciách vo Filozofickom ústave Slovenskej akadémie vied a v Správnej rade vzdelávacieho a vydavateľského inštitútu ASA (Analýzy-Stratégie-Alternatívy). Výboru pre európske záležitosti v pondelok predložil návrh zamerania činnosti veľvyslanectva SR v Českej republike

Martin Muránsky Juraj Blanár
Na snímke Martin Muránsky a Juraj Blanár / Foto: Facebook
❚❚
.

Opozícia na výbore naznačila pochybnosti o jeho nezávislosti, keďže je už tretie volebné obdobie asistentom poslanca Vladimír Faiča zo Smeru-SD. Od roku 2014 do roku 2020 bol členom Zboru poradcov predsedu vlády SR počas dvoch vlád Roberta Fica, šéfom zboru poradcov bol Faič. Poslankyňa za Progresívne Slovensko Beáta Jurík poukázala na to, že Muránsky doteraz pôsobil len na akademickej pôde a nemá predchádzajúce skúsenosti z diplomacie. Vo funkcii veľvyslanca má nahradiť ekonómku a diplomatku Ingrid Brockovú, ktorá post zastávala len 1,5 roka. Jurík nevidí dôvod na jej výmenu, pretože si podľa nej vynikajúco plnila svoje povinnosti.

Muránsky chce podľa svojich slov posilňovať politický dialóg, ako aj ekonomickú diplomaciu. Naše vzájomné vzťahy treba podľa neho zviditeľniť v tých sektoroch, v ktorých sú naše krajiny „odsúdené na spoluprácu“, spomenul sektory energetiky a obrany. Pre obnovenie spoločných zasadnutí vlád Českej republiky a Slovenskej republiky vidí priestor až po českých voľbách. Problémom podľa neho je, že v oboch krajinách je tendencia k démonizácii politických oponentov a akékoľvek prehĺbenie spolupráce medzi českým a slovenským vládnym kabinetom môže byť veľmi ľahko zneužiteľné v predvolebnom boji.

Česká republika je historicky najbližší sused Slovenska. „Slovensko-česká spolupráca pokračuje spolu s rozvojom a prehlbovaním našich vzťahov. Spája nás absolútna väčšina tém, a preto máme naďalej záujem o kvalitnú spoluprácu v prospech obyvateľov Slovenska aj Česka, o čom svedčia stretnutia prezidentov, premiérov i jednotlivých ministrov,“ zdôraznil šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár. Unikátnosť vzťahov medzi SR a ČR pramení tiež z intenzívnych prepojení medzi slovenskými a českými občanmi, ich rodinami, podnikaním či štúdiom.

V Česku aktuálne pracuje alebo študuje 242-tisíc slovenských občanov, čím tvoria najväčšiu národnostnú menšinu a druhú najväčšiu zahraničnú komunitu. „Jednou z mojich priorít bude preto motivovať slovenských profesionálov žijúcich v Českej republike v ich zapojení sa do hospodárskeho diania na Slovensku,“ uviedol nový veľvyslanec Martin Muránsky s tým, že Česko je pre Slovensko prirodzeným partnerom v širokom spektre oblastí – od podpory jadrovej energie cez rozvoj automobilového a obranného priemyslu. Rezort diplomacie má záujem zriadiť nové honorárne konzuláty v Ostrave a Pardubiciach, ktoré by mali okrem posilnenia ekonomickej a kultúrnej diplomacie na starosti aj konzulárnu asistenciu občanom SR. V súčasnosti pôsobí na území ČR slovenský honorárny konzulárny úrad v Brne.

Jedným z dôležitých cieľov Zastupiteľského úradu SR v Prahe bude zároveň pomáhať slovenským exportérom. „Česko si udržiava pozíciu druhého najvýznamnejšieho obchodného partnera Slovenska a tretieho najväčšieho investora v SR. Obrat vzájomného obchodu rastie a ročne dosahuje 23,5 miliardy eur. Mojím zámerom je zintenzívniť aktivity rovnako v tejto oblasti, ktorá zásadne prispieva do slovenskej ekonomiky,“ dodal Muránsky.

.

 

Novým slovenským veľvyslancom v Spojenom kráľovstve bude Peter Susko, brat ministra Borisa Suska

Novým veľvyslancom Slovenskej republiky v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska bude Peter Susko, brat ministra spravodlivosti za Smer-SD Borisa Suska. Vo funkcii nahradí odvolaného Róberta Ondrejcsáka, ktorý otvoreným listom verejne ostro skritizoval súčasné nastavenie slovenskej zahraničnej politiky. Susko v minulosti pôsobil ako veľvyslanec v Chorvátsku a tiež ako zástupca slovenského veľvyslanca v Srbsku. Na pozíciu vedúceho zastupiteľského úradu v Londýne odchádza z funkcie generálneho riaditeľa sekcie verejnej a kultúrnej diplomacie Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR. V minulosti bol okrem toho riaditeľom tlačového odboru rezortu diplomacie, zahraničným korešpondentom verejnoprávneho rozhlasu v Ríme a Washingtone, bol tiež šéfredaktorom spravodajstva Markízy aj časopisu Playboy.

Spojené kráľovstvo je podľa rezortu zahraničia najvýznamnejším európskym partnerom Slovenska mimo Európskej únie, s ktorou ostrovná krajina aj po brexite naďalej intenzívne spolupracuje. Ako uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Juraj Blanár (Smer-SD), britskí partneri zvyknú zdôrazňovať, že síce odišli z Európskej únie, ale nikdy neodišli z Európy. „Môžem potvrdiť, že Slovenská republika vníma Spojené kráľovstvo ako jedného z našich kľúčových bezpečnostných spojencov. Nie je to len z dôvodu spoločného členstva v Severoatlantickej aliancii, ale taktiež pre pozíciu Veľkej Británie ako jadrovej veľmoci, významného prispievateľa do medzinárodných operácií a stáleho člena Bezpečnostnej rady Organizácie Spojených národov,“ vyzdvihol minister.

Popri silnej prítomnosti na medzinárodnej scéne je Spojené kráľovstvo šiestou najväčšou ekonomikou na svete a druhou najväčšou v Európe. Rovnako je tak dôležitým obchodno-investičným partnerom Slovenska. Vzájomný obrat je na historickom maxime v ročnej výške 6,2 miliardy eur. „Aktívnou prezentáciou Slovenskej republiky, sieťovaním predstaviteľov slovenského a britského biznisu a podporou našich podnikateľov sa budem snažiť pomôcť ďalšiemu rozvoju slovensko-britských investícií,“ uviedol nový veľvyslanec Peter Susko.

Na britských ostrovoch žije zároveň silná slovenská komunita. Podľa oficiálnych údajov ide približne o 60-tisíc občanov Slovenskej republiky, podľa odhadov môže byť tento počet až na úrovni 160-tisíc. „Jednou zo zásadných úloh Zastupiteľského úradu SR v Londýne je konzulárna asistencia početným slovenským občanom a aktívna starostlivosť o našich krajanov, v čom budeme naďalej spolupracovať aj s minulý rok otvoreným Slovenským inštitútom,“ priblížil Peter Susko. Od 2. apríla 2025 zavádza britská vláda pre občanov EÚ registračný systém elektronickej cestovnej autorizácie ETA (Electronic Travel Authorisation). Po novom nebude pri vstupe do krajiny postačovať preukázanie sa platným cestovným pasom, ale bude nutné vopred sa registrovať a získať elektronické povolenie ETA.

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.

Rusko je pripravené právne potvrdiť, že nemá v úmysle napadnúť krajiny EÚ a NATO

Po skončení vojny na Ukrajine je Rusko pripravené právne potvrdiť, že nemá v úmysle napadnúť krajiny EÚ a NATO, vyhlásil…

22. 12. 2025 | Aktualizované 22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vo veci zaistených drog v budove Slovenského rozhlasu a televízie padla obžaloba

Vo veci zaistených drog v budove Slovenského rozhlasu a televízie padla obžaloba. Ako informovala prokurátorka Krajskej prokuratúry v Bratislave Gabriela…

22. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Generálny prokurátor reagoval na prezidentove výroky v televíznej relácii, uviedol k nim dve odborné poznámky

Generálny prokurátor Maroš Žilinka reagoval na nedeľňajšie výroky prezidenta Petra Pellegriniho v spravodajskej televízii TA3 a uviedol k nim dve…

22. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rubio a Witkoff vedú neverejný boj o úlohu v „mierovom procese“ na Ukrajine

Americký štátny tajomník Rubio a osobitný predstaviteľ prezidenta Witkoff vedú neverejný boj o úlohu v „mierovom procese“ na Ukrajine, informuje…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minister Susko podpísal s odborármi zo Zboru väzenskej a justičnej stráže kolektívnu zmluvu

Minister spravodlivosti Boris Susko podpísal v pondelok spolu s odborovým predsedom Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS) Ivanom Cabanom kolektívnu…

22. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Fínska vláda zvýšila vekovú hranicu vojakov v zálohe zo šesťdesiat na šesťdesiatpäť rokov

Fínsko oznámilo, že od budúceho roka zvýši vek záložníkov zo 60 na 65 rokov, aby posilnilo vojenskú pripravenosť voči hrozbám…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Japonsko sa chystá opäť spustiť najväčšiu jadrovú elektráreň od katastrofy vo Fukušime

Japonské regionálne zhromaždenie v Niigate v pondelok 22. decembra podporilo plán na opätovné spustenie jadrovej elektrárne Kashiwazaki-Kariwa, najväčšej na svete,…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

22. 12. 2025 | Aktualizované 22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Aktualizované 22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Je smutné, že sa študenti nechávajú nachytať“

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar sa vo svojom príspevku na sociálnej sieti vyjadril k výzve študentov, aby poslankyňa Paula Puškárová…

22. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Odvolaný veľvyslanec USA na Slovensku Gautam Rana vyzdvihol osobné vzťahy i vykonanú prácu

Veľvyslanec Spojených štátov v SR Gautam Rana, ktorého americká vláda odvolala z funkcie, v pondelok uviedol, že po januárovom odchode…

22. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto získa Donbas? Vance prehovoril a naznačil, čo zostáva vážnou prekážkou rokovaní

Ukrajinskí vyjednávači uznávajú nevyhnutnosť straty celého Donbasu, ale územná otázka zostáva hlavnou prekážkou v rokovaniach, vyhlásil viceprezident USA Vance v…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zomrel britský spevák Chris Rea, symbolicky pár dní pred Vianocami

Britský spevák a skladateľ Chris Rea, známy najmä vianočným hitom z 80. rokov „Driving Home for Christmas“, zomrel vo veku…

22. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Rumunsku sa otvorí nové centrum NATO, čím sa zdvojnásobia dodávky zbraní na Ukrajinu

Tým sa vyrieši problém „naliehavých potrieb v oblasti protivzdušnej obrany, a predovšetkým rakiet, munície atď.,“ zhodnotili odborníci z Defense Express,…

22. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Tesco zosmiešňovalo svoje zamestnankyne. Opozičné sufražetky sú ticho. Bekmatov: Zvážim založenie odborov

Týchto pár riadkov nevenujem tomu, aby som kopal do Fera Jokea. Každý príčetný človek musí jeho incident odmietnuť. Kto sa…

22. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vladimír Prorok pre HS: Elity majú len PR a Európska únia stratila schopnosť riešiť vlastné problémy. V dnešnej podobe nemôže fungovať

Český politológ a analytik Vladimír Prorok v rozhovore pre Hlavné správy hovorí o príčinách narastajúcich politických konfliktov v Európe aj…

22. 12. 2025 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Rozhovory | 15 min. čítania | 0 komentárov

Putinov vyslanec Dmitriev opúšťa USA — “Nasledujúca zastávka: Moskva”. Witkoff reaguje

Generálny riaditeľ Ruského fondu priamych investícií Kirill Dmitriev, ktorý je zároveň osobitným zástupcom ruského prezidenta pre investície a hospodársku spoluprácu…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čína tvrdí, že vyvinula vlastný čip umelej inteligencie, ktorý je porovnateľný s americkým čipom Nvidia

Čína tvrdí, že vyvinula vlastný čip umelej inteligencie, ktorý je porovnateľný s americkým čipom Nvidia, informuje Caixin Global

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump zaskočil mnohých. Odvolal 29 diplomatov z veľvyslaneckých postov, aj na Slovensku

Americká vláda odvoláva takmer 30 kariérnych diplomatov z postov veľvyslancov alebo iných vysokých pozícií na ambasádach. Toto rozhodnutie sa týka…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia nakoniec použije ruské aktíva na úhradu nákladov na vojnu na Ukrajine

Európska únia jedného dňa použije zmrazené ruské aktíva na pomoc Ukrajine, hoci sa na tom lídri na minulotýždňovom samite nedohodli.…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Výsledkom plaveckého maratónu vo Zvolene je finančná podpora pre trojročnú Natálku

Dvanásť hodín vytrvalosti, stovky záberov a tisíce metrov spojili športovcov aj verejnosť na zvolenskej mestskej plavárni. Výsledkom plaveckého maratónu je…

22. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Požiar bytu v Skalici spôsobil škodu predbežne vyčíslenú na 80.000 eur

Hasiči zasahovali v nedeľu vo večerných hodinách pri požiari bytu na prvom poschodí bytového domu v Skalici, ktorý spôsobil silné…

22. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Nebezpeční ukrajinskí priatelia maďarskej strany Tisza

Objavili sa ďalšie dôkazy o tom, že Ukrajinec Roland Ceber Ivanovič, ktorý bol predtým z Maďarska vyhostený pre podozrenie zo…

22. 12. 2025 | 0 komentárov

Nemecko ruší niektoré vianočné trhy. Gabbardová otvorene a bez servítky: Táto ideológia je najväčšou samostatnou hrozbou!

„Keďže sa blížia Vianoce, práve teraz v Nemecku rušia vianočné trhy kvôli tejto hrozbe.“ Riaditeľka Národnej spravodajskej služby Tulsi Gabbardová…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Aj takto vyzerali staré telefóny. Dnes sú mnohé z nich na smiech

Staré telefóny sú dokonalou pripomienkou čias, keď výrobcovia ešte len hádali, aká veľkosť zariadenia je pre človeka ideálna. Dizajnéri sa…

22. 12. 2025 | 0 komentárov

Explózia výbušného zariadenia zabila ďalšieho ruského generála

Vysokopostavený ruský generál zahynul v pondelok na juhu Moskvy, keď explodovalo výbušné zariadenie umiestnené pod jeho autom. Ruský vyšetrovací výbor…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Chvíle hrôzy v bundeslige. Pohotová reakcia mladíka možno zachránila súperovi život

Futbalista Hamburgu Luka Vuškovič po zranení Rasmusa Kristensena počas zápasu proti Eintrachtu Frankfurt v 15. kole I. bundesligy vykonal skutok,…

22. 12. 2025 | 0 komentárov

Nové zistenia o pandemických machináciách potvrdzujú podozrenia

Vedci nepriznali miliónové dotácie od záujmových skupín v čase boja proti covidu

22. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Americký politológ o rozpade EÚ: Ursula je slabá, Macron chce zaujať jej miesto

Brusel, 22. decembra 2025 - „Vojna Kyjeva je krízou EÚ, nie Ruska.“ Pod takýmto nadpisom dnes na stránkach il Fatto…

22. 12. 2025 | 0 komentárov

Ústavný súd v zajatí progresivistickej ideológie

Ak sa mnohí z nás nádejali, že zloženie Ústavného súdu, kde všetkých kandidátov vyberala parlamentná väčšina v roku 2019 bude…

22. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Spevák a skladateľ Barry Manilow oznámil, že má rakovinu pľúc a pre operáciu musí zmeniť termíny svojich januárových koncertov.

19:58

Bulharská súkromná televízna stanica bTV oznámila, že pre opakované porušovanie interných redakčných pravidiel ukončuje spoluprácu s moderátorkou Marijou Cancarovovou, ktorá viedla politické diskusné relácie. Stanica zdôraznila, že netoleruje „politický aktivizmus“.

19:55

Z prieskumu agentúry IBRiS pre denník Rzeczpospolita vyplýva, že Poliaci sú rozdelení v otázke uznávania manželstiev osôb rovnakého pohlavia uzavretých v iných štátoch EÚ. Súhlas s takýmto krokom vyjadrilo takmer 49 percent opýtaných, zatiaľ čo viac než 44 percent bolo proti.

19:11

.

Na čele rebríčka FIFA sú naďalej Španieli. Ako sú na tom Slováci?

Futbalová reprezentácia Španielska je naďalej lídrom rebríčka mužských výberov Medzinárodnej futbalovej federácie . Zverenci trénera Luisa de la Fuenteho v…

22. 12. 2025 | 0 komentárov

Online priestor zaplavili v súvislosti s vianočnými trhmi v Nemecku falošné videá

Po nedávnych smrtiacich útokoch boli na nemeckých vianočných trhoch sprísnené bezpečnostné opatrenia. Ak by sa však malo veriť niektorým online…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Zlý“ alebo „úplne zlý": Ruský expert predstavil scenáre ďalšieho vývoja konfliktu na Ukrajine

Rusko, 22. decembra 2025 - Na najbližšie dva roky bude Kyjev potrebovať 135 miliárd eur, konštatuje populárny ruský analytik Valentin…

22. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska obrana je ako fatamorgána: veľa peňazí, málo stratégie

Európska únia sa rozhodla hovoriť jazykom vojny. Nová správa MCC Brussels spochybňuje, či ohlásené plány Európskej komisie na zbrojenie môžu…

22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Raši pripúšťa, že sa poslanci nemuseli dostať k zákonu o covidových amnestiách

Predseda Národnej rady SR Richard Raši (Hlas-SD) pripúšťa, že by sa parlament v tomto volebnom období nemusel dostať k rokovaniu…

22. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
22. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Miroslav Urban

Marek Brna

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov