NAŽIVO

Ceny ropy vzrástli vo štvrtok o takmer 4 %, pričom cena ropy Brent sa posunula k hranici 65 USD za barel (159 litrov). Vývoj na trhu ovplyvnila opätovná zmena postoja amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý zvýšil tlak na Rusko s cieľom prinútiť ruského prezidenta Vladimira Putina rokovať o ukončení vojny na Ukrajine. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

08:47

Za „teroristický útok“ označil v stredu srbský prezident Aleksandar Vučič požiar a streľbu v stanovom tábore pred budovou srbského parlamentu v centre hlavného mesta Belehrad. Pri incidente utrpela zranenia jedna osoba, informuje agentúra AP.

Aleksandar Vučič
Na snímke srbský prezident Aleksandar Vučić / Foto: SITA/AP-Darko Vojinovic
08:45

Nemecká polícia počas rozsiahleho cvičenia ozbrojených síl (Bundeswehr) v bavorskom meste Erding pre nedorozumenie postrelila jedného z vojakov. Utrpel ľahké zranenia. Polícia uviedla, že reagovala na hlásenia o mužovi so zbraňou, informovala agentúra DPA.

08:44

Traja väzni v parížskej väznici La Santé boli vypočúvaní políciou pre údajné vyhrážky voči bývalému francúzskemu prezidentovi Nicolasovi Sarkozymu, ktorý v utorok nastúpil na výkon trestu, informovali v stredu miestne médiá. Informovali o tom správa agentúr DPA a Reuters a televízie Sky News.

08:40

Mongolský ústavný súd v noci na štvrtok označil minulotýždňové vyslovenie nedôvery zo strany parlamentu voči premiérovi Gombožavynaovi Zandanšataraovi za protiústavné. Rozhodnutie zákonodarného zboru už predtým vetoval prezident Uchnaagijn Chürelsüch. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

07:59

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) evakuovala z Pásma Gazy 41 kriticky chorých pacientov a 145 sprievodcov, oznámil v stredu šéf WHO Tedros Adhanon Ghebreyesus. Na evakuáciu z palestínskej enklávy podľa neho čaká približne 15.000 pacientov. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

„Naďalej vyzývame krajiny, aby preukázali svoju solidaritu a na otvorenie všetkých trás s cieľom urýchliť lekársku evakuáciu,“ napísal Ghebreyesus na sociálnej sieti X.

07:59

Na Kube zatkli čínskeho fentanylového bossa známeho pod prezývkou „Brat Wang“. V júli utiekol z domáceho väzenia v Mexiku, kde sa rozhodovalo o jeho vydaní do Spojených štátov. Pre agentúru AFP to v stredu uviedli zdroje z mexických bezpečnostných zložiek. Komunistická Kuba sa k údajnému zatknutiu oficiálne nevyjadrila.

07:34

Nórsko predloží rezolúciu Valného zhromaždenia OSN, aby Izrael zrušil obmedzenia týkajúce sa pomoci pre Palestínčanov. Uviedol to v stredu minister zahraničných vecí Espen Barth Eide. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Medzinárodný súdny dvor (MSD) v stredu uviedol, že Izrael je povinný uľahčiť prísun humanitárnej pomoci do Pásma Gazy a zabezpečiť „základné potreby“ tamojšieho obyvateľstva.

Espen Barth Eide
Na snímke nórsky minister obrany Espen Barth Eide / Foto: TASR-Vladimír Benko

 

07:29

Európska únia plánuje rozšíriť spoluprácu s Egyptom a pomôcť krajine v boji proti ilegálnej migrácii. Oznámila to predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová po stredajšom historicky prvom summite Európskej únie a Egypta. Informovala o tom správa agentúry DPA.

EÚ uzavrela s Egyptom dohody na základe, ktorých krajine poskytne 75 miliónov eur v podobe grantov na podporu egyptského zdravotníctva a vodného hospodárstva, ako aj sociálneho systému.

07:27

Nová japonská premiérka Sanae Takaičiová plánuje urýchliť zvýšenie investícií do obrany a cieľ vynakladať na obranu dve percentá HDP by chcela dosiahnuť už koncom tohto fiškálneho roka. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Kľúčový spojenec Japonska Spojené štáty, ktoré majú v krajine nasadených viac ako 60.000 vojakov, požadujú, aby Tokio vynaložilo viac prostriedkov na vlastnú obranu.

07:22

Sýrske úrady v stredu oznámili, že zatkli bývalého vojenského predstaviteľa zodpovedného za popravy a mučenie vo väznici Sajdnájá počas vlády bývalého prezidenta Bašára Asada. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Vo väznici Sajdnájá, ležiacej severne od Damasku, Asadova vláda protiprávne zadržiavala a mučila tisíce ľudí.

07:20

Rokovania o možnom stretnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa a jeho brazílskeho partnera Luiza Inácia Lulu da Silvu prebiehajú, informovali v stredu agentúru AFP predstavitelia oboch krajín. Podľa nich by sa mohli stretnúť na summite Združenia krajín juhovýchodnej Ázie (ASEAN) v Malajzii, ktorý sa začína v nedeľu.

Luiz Inacio Lula da Silva
Na snímke brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva / Foto: SITA/AP-Eraldo Peres
07:20

Americký prezident Donald Trump v stredu večer potvrdil, že plánované stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom bolo zrušené. Naznačil však, že k rokovaniu so šéfom Kremľa by mohlo dôjsť v budúcnosti. Hlavnou témou stretnutia malo byť mierové riešenie konfliktu na Ukrajine. Informovala o tom správa agentúry DPA.

07:14

Lídri členských krajín Európskej únie sa vo štvrtok ráno zídu na summite Európskej rady (ER) v Bruseli. Rokovaniam budú dominovať štyri hlavné témy – vojna na Ukrajine, konkurencieschopnosť bloku, európska obrana a vývoj na Blízkom východe. Diskutovať sa bude aj o migrácii či cenovo dostupnom bývaní. Slovensko bude na zasadnutí zastupovať premiér Robert Fico.

07:13

Americký minister zahraničných vecí Marco Rubio v noci na štvrtok vyhlásil, že izraelskí poslanci ohrozujú mierovú dohodu v Pásme Gazy. Reagoval tak na rozhodnutie izraelského parlamentu, ktorý v stredu posunul do ďalšieho čítania dva návrhy zákonov zamerané na anexiu okupovaného Západného brehu Jordána. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Rubio: Trump sa pravdepodobne stretne so Zelenským budúci týždeň
Na snímke americký minister zahraničných vecí Marco Rubio / Foto: TASR/AP-Nathan Howard
07:11

Ruské ministerstvo obrany v stredu večer oznámilo, že jeho sily dobyli ďalšie dve dediny na juhovýchode Ukrajiny. Kontrolu prevzali nad obcou Pavlivka v Záporožskej oblasti a nad dedinou Ivanivka v Dnepropetrovskej oblasti. Informovala o tom správa agentúry Reuters.

07:10
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Niektoré politické strany by chceli vrátiť podniky naspäť do rúk štátu, SaS sa nebráni ich doprivatizácii

Niektoré politické strany by v prípade svojej účasti v novej vláde rady dostali sprivatizované energetické podniky naspäť do rúk štátu. Skupovanie už dávnejšie predaných akcií energetických spoločností avizujú SMER-SD, ĽS Naše Slovensko a SNS. Hnutie SME Rodina by chcelo naspäť kúpiť predané akcie Západoslovenskej energetiky, Východoslovenskej energetiky a Stredoslovenskej energetiky. Naopak, doprivatizácii niektorých akcií energetických podnikov strategickým investorom by sa nebránili liberáli z SaS

❚❚
.

Privatizácia energetických firiem počas pravicových vlád, keď v nich štát stratil manažérsku kontrolu, bola podľa strany SMER-SD chybným a nevýhodným krokom. „Štát sa má jednoznačne snažiť tieto zlé rozhodnutia zvrátiť a využiť možnosti na opätovné získanie kontroly, aby mal priamy dosah napríklad na energetickú bezpečnosť, strategický rozvoj alebo náklady pre zraniteľných odberateľov,“ zdôraznil pre agentúru SITA vedúci tlačového oddelenia strany SMER-SD Ján Mažgút s tým, že dobrým príkladom je vrátenie Slovenského plynárenského priemyslu pod úplnú kontrolu štátu.

Podľa hnutia OĽaNO sa doteraz neosvedčil ani predaj majetku strategickým investorom, ani spätné odkúpenie akcií do rúk štátu. „V súčasnosti treba najmä to, aby si štát dôsledne začal uplatňovať svoje kontrolné práva v podnikoch. Hovoríme o dôslednejšom výkone akcionára,“ povedal pre agentúru SITA Eduard Heger z hnutia OĽaNO.

ĽS Naše Slovensko má v otázke spätného odkúpenia akcií energetických spoločností do rúk štátu jasno. „Sme za získanie týchto spoločností naspäť do rúk štátu,“ zdôraznil podpredseda strany Martin Beluský.

.

Energetický sektor je podľa strany Za Ľudí vhodnou platformou na PPP projekt (Public-Private Partnership). „Účasť štátu v tomto biznise má svoje racionálne opodstatnenie – chrániť verejný záujem. Na druhej strane štát nie je ani prísľub ani garancia efektívneho riadenia firmy a takzvaných “nízkych cien energií“,“ povedal pre agentúru SITA člen predsedníctva strany Za Ľudí Marek Antal. Štát si podľa neho môže ponechať podiely v spoločnostiach, ktoré majú charakter prirodzeného monopolu. „No nesmie sa zbavovať manažérskeho vplyvu a účinnej kontroly ako to vidíme dnes, pretože ide o principiálnu zodpovednosť štátu za napĺňanie verejného záujmu,“ dodal Antal.

Koalícia PS/Spolu je za ponechanie rozhodujúceho štátneho podielu v energetických spoločnostiach, ktoré majú charakter prirodzených monopolov. Koalícia neplánuje doprivatizáciu štátnych akcií v energetických podnikoch, ale ani ich masívny spätný odkup. „V spoločnostiach, ktoré pôsobia na konkurenčnom trhu, a kde sa štátne vlastníctvo neosvedčilo, zvážime postup a rozsah privatizácie štátnych podielov. Vytvoríme nástroj, ktorý umožní štátu zasahovať do zmeny vlastníctva v strategických podnikoch, aj keď v nich štát nemá rozhodujúci podiel,“ povedal pre agentúru SITA expert koalície na energetiku Karel Hirman.

Pri privatizácií energetických spoločností sa podľa hnutia SME Rodina urobili viaceré chyby. „Najväčšia chyba bola, že legislatívne prostredie na Slovensku bolo v tom čase veľmi mizerné. Predpoklad, že privatizácia vyrieši všetky problémy v energetike bol veľmi chybný,“ doplnil expert hnutia pre energetiku Michal Janíček. Hnutie je toho názoru, že energeticky strategické a monopolné podniky by mali ostať vo vlastníctve štátu. „Akcie ZSE, SSE a VSE by mal štát mať snahu získať naspäť. Do toho času by sa mal nájsť spôsob menovania zástupcov štátu do týchto firiem, ktorí by tam robili nielen v predstavenstve, respektíve dozornej rade, ale aj vo výkonných a riadiacich funkciách. Z úrovne člena dozornej rady, respektíve člena predstavenstva sa nedá riadiť firma,“ konštatoval Janíček.

V energetických spoločnostiach, ktoré pôsobia na voľnom trhu, štát podľa liberálov z SaS jednoducho nemá čo robiť. Najlepším príkladom je podľa nich 100-percentné zoštátnenie Slovenského plynárenského podniku, ktorý podľa liberálov každoročne vytvára niekoľkomiliónovú stratu. „Podobným príkladom sú aj Slovenské elektrárne, ktoré však majú všetok svoj majetok založený a preto o ich doprivatizácií je možné hovoriť až po úspešnom uvedení tretieho a štvrtého bloku Atómovej elektrárne Mochovce,“ povedal pre agentúru SITA podpredseda SaS a tímlíder pre energetiku Karol Galek. Čo sa týka monopolných spoločností venujúcich sa distribúcií elektriny a plynu, tam je súčasný pomer vlastníctva zo strany štátu podľa neho akceptovateľný. „Avšak podmienkou do budúcnosti by malo byť posilnenie rozhodovacích a kontrolných právomocí štátu ako majoritného vlastníka,“ doplnil Galek.

Národniari z SNS nad doprivatizáciou akcií v energetických spoločnostiach ani neuvažujú. Práve naopak. „Sme za postupné spätné odkúpenie podielov v slovenských energetických podnikoch,“ zdôraznil pre agentúru SITA Tibor Mikuš z SNS.

.

Podľa strany Dobrá voľba privatizácia energetických spoločností nie je témou dňa. „Skôr je potrebné zaoberať sa vysokými cenami elektrickej energie, analyzovať súvis so štruktúrou trhu na Slovensku a prijať opatrenia na zreálnenie cien. Zároveň sa musíme veľmi vážne zaoberať znižovaním energetickej náročnosti produkcie na Slovensku a analýzou vplyvu nových technológií na výrobu a distribúciu elektrickej energie,“ povedala pre agentúru SITA hovorkyňa Dobrej voľby Martina Šoltésová.

Strana Most-Híd je toho názoru, že štát nemusí byť nevyhnutne zlým hospodárom. Všetko podľa nich závisí od kvality manažérov, ktorí riadia spoločnosť. „Predaj a kúpa akcií sa deje aj v bežnom živote a každý má možnosť kúpiť si akcie tých podnikov, ktorým verí, že budú úspešné a výnosné. Zároveň prirodzené monopoly, alebo aj strategické podniky, ktoré majú významné trhové podiely na vymedzenom trhu je potrebné regulovať, aby nedochádzalo k zneužívaniu ich postavenia. Ak štát bude riadený zodpovednými politikmi a kvalitnými manažérmi, štátny rozpočet bude hospodárne a rozumne vyvážený, nebude potrebné „doprivatizovať“ energetické podniky,“ uzavrela hovorkyňa strany Klára Magdeme.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Michal Dunaj

Milan Šupa

Michal Durila

Marián Tkáč

Ivan Štubňa

.
.

Mikloško pre HS: Západ sa topí v dlhoch a chaose, stratil rovnováhu, chýbajú mu lídri a médiá klamú. Slovensko je ešte stále krajina, kde sa dá pokojne žiť

Jozef Mikoško starší patrí k osobnostiam, ktoré sa vymykajú jednoduchému zaradeniu. Je starším bratom politika Františka Mikloška a otcom súčasného komisára…

23. 10. 2025 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

.

Fínsko vyzýva Trumpa: Nechajte Zelenského zasiahnuť Rusko raketami Tomahawk

Fínsky premiér Petteri Orpo sa v rozhovore pre bruselský denník Politico vyjadril, že „Ukrajina musí byť vybavená tak, aby mohla vyrovnať…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Aké témy budú dominovať dnešnému samitu EÚ?

27 lídrov Európskej únie sa pripravuje na dnešný napätý samit v Bruseli. Očakáva sa nabitý program venovaný Ukrajine, klimatickým cieľom…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Prečo ukrajinské drony stále úspešne zasahujú ruské rafinérie? Odpoveď má dve časti

Jednou z tajomných otázok súčasnej vojny je, prečo ukrajinské drony stále útočia na ruské ropné rafinérie?

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump si myslí, že Putin je pripravený na rokovania a „pripravený uzavrieť dohodu“

„Vždy som mal pocit, že chcel získať celú Ukrajinu, nie len jej časť. Ale myslím si, že teraz je trochu…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Aj keby mal syn vytetovanú Karkulku, aj tak by ho spochybňovali, tvrdí podpredseda parlamentu

Aj kedy mal šéf Slovenskej informačnej služby Pavol Gašpar vytetovanú Karkulku, spochybňovali by ho. V rozhovore pre agentúru SITA to…

23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ministerstvo si umýva ruky, ale kryje cudziu agendu. Britská príručka pre školy vznikla bez zmluvy a bez kontroly

Britská vláda zaplatila, IREX pripravil a slovenské ministerstvo dalo svoje logo. Tak vznikla príručka, ktorá sa dostala do našich škôl…

23. 10. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina predstavila inovovaný dron „Sea Baby“, ktorý podľa jej tvrdení môže útočiť kdekoľvek v Čiernom mori

Štátna bezpečnostná služba Ukrajiny predstavila vylepšený námorný dron, ktorý podľa jej tvrdení môže operovať kdekoľvek v Čiernom mori, niesť ťažšie…

23. 10. 2025 | | 6 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovenský Las Vegas? O hazarde sa rokovalo do noci

Poslanci za PS, bývalé Oľano, alebo KDH idú ostatné dni v NR SR na jednej vlne. Snažia sa návrh zákona…

23. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Kto nám bude vládnuť v novom svetovom poriadku?

Na to, čo môžeme očakávať na svetovej politickej scéne v nasledujúcich rokoch, sa snažili odpovedať účastníci tohto týždňovej okrúhlej diskusie…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

Nabírá to rychlost…

Kolik článků vydal v posledních dnech Deník N o Filipu Turkovi? Víc než sto. Kolik článků napsal ve stejné době…

23. 10. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Krajiny NATO zakúpili od USA zbrane pre Ukrajinu v hodnote 2 miliardy dolárov

Krajiny NATO zakúpili od USA zbrane pre Ukrajinu v hodnote 2 miliardy dolárov, vyhlásil generálny tajomník aliancie Mark Rutte

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Požiar na Bratislavskej ulici v Žiline spôsobil škodu za takmer 300.000 eur

Nočný požiar bytového domu na Bratislavskej ulici v Žiline spôsobil škodu za takmer 300.000 eur. Po rannom zasadnutí krízového štábu…

23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Takáč reaguje „na nezmysly a výmysly,“ ktoré šíri opozícia

Richard Takáč, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR, sa rozhodol reagovať „na nezmysly a výmysly,“ ktoré šíri opozícia

23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švédsko bude môcť dodať prvú várku stíhačiek Gripen Ukrajine až o tri roky, a celú várku dodajú za 15 rokov

Švédsko bude môcť dodať prvú várku stíhačiek Gripen Ukrajine až o tri roky, a celú várku dodajú za 15 rokov,…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Aktualizované 23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Do ženy narazilo malé lietadlo pri núdzovom pristátí na futbalovom ihrisku

Núdzové pristátie sa uskutočnilo na futbalovom ihrisku v Heartwell Parku v Long Beach. Podľa úradov do ženy z Kalifornie narazilo…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

„Dokedy budú gangy imigrantov vraždiť, znásilňovať a vysmievať sa policajtom?“ pýta sa europoslanec

Milan Uhrík to v Europarlamente povedal naplno, že v prvom rade sú Progresívci politicky zodpovední za všetky „znásilnenia, krádeže a…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ceny ropy prudko vzrástli na pozadí správ o sankciách USA proti spoločnostiam Lukoil a Rosneft

Podľa agentúry Bloomberg cena ropy Brent vzrástla o 5 % – trh reagoval na hrozbu prerušenia dodávok ruskej ropy

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump povolil CIA vykonávať tajné operácie

Trump povolil CIA vykonávať tajné operácie, informuje The Washington Post

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Títo ľudia našli náhodou odkaz z minulosti

Milujete odkaz z minulosti? Niekedy sa prehrabávate vo svojich veciach - a zrazu narazíte na kúsok minulosti: zažltnutý list, fotografiu…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

.

EÚ schválila 19. balík sankcií proti Rusku

EÚ schválila 19. balík sankcií proti Rusku, informuje agentúra Reuters

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Antarktída ako ju nepoznáte. Toto sú tie najdivnejšie objavy

Antarktída ako ju nepoznáte. Toto sú tie najdivnejšie objavy, ktoré na nej boli objavené. Toto vás pravdepodobne šokuje. Antarktída je…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Ján Kapistránsky

Bojovný kňaz a apoštol Európy

23. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vďaka Anglosasom a ich stratégii sa svet neposúva ku globálnemu poriadku, ale sa od neho vzďaľuje

Rusko, 22. októbra 2025 - Európa je pre USA zdrojom, ktorý možno využiť na vyvíjanie tlaku na Čínu alebo na…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

.
Mikloško o adopcii

23. 10. 2025

Mikloško o KDH

23. 10. 2025

Mikloško o Bohu

23. 10. 2025


Letisko vo Vilniuse zatvorili po tom, čo spozorovali balóny pašujúce cigarety

Litovské úrady obvinili Bielorusko z incidentu, ktorý narušil cestovné plány 4 000 cestujúcich. Litva v noci uzavrela letisko vo Vilniuse po…

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Michail Chazin: V Rusku dochádza k ostrej konfrontácii medzi liberálnou elitou a vlastencami

Rusko, 22. októbra 2025 - Od zavedenia rekordných obchodných ciel až po zhoršenie hospodárskej krízy v Rusku - uplynulý týždeň…

23. 10. 2025 | 0 komentárov

V budúcnosti ľudia nebudú musieť pracovať vďaka robotom a umelej inteligencii, vyhlásil Musk

V budúcnosti ľudia nebudú musieť pracovať vďaka robotom a umelej inteligencii, vyhlásil Elon Musk

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šesť ľudí zatknutých po tom, čo protimigračný protest v Dubline prerástol do násilia

Po správach o údajnom sexuálnom napadnutí mladého dievčaťa vypukli demonštrácie v hoteli, kde sú ubytovaní žiadatelia o azyl, uvádza Euronews

23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ceny ropy vzrástli vo štvrtok o takmer 4 %, pričom cena ropy Brent sa posunula k hranici 65 USD za barel (159 litrov). Vývoj na trhu ovplyvnila opätovná zmena postoja amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý zvýšil tlak na Rusko s cieľom prinútiť ruského prezidenta Vladimira Putina rokovať o ukončení vojny na Ukrajine. Informovala o tom agentúra Bloomberg.

08:47

.

Premiér naložil progresívcom: Od Putina by ste dostali vyrážku!

Progresívci sa na výbore pokúsili „ugrilovať” predsedu vlády. Vyšlo im to?

23. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
23. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Poľský minister zahraničných vecí Sikorski vyslovil nádej, že Ukrajinci zničia Družbu

Poľský minister zahraničných vecí Radosław Sikorski vyjadril nádej, že veliteľ bezpilotných systémov Robert „Magyar“ Brovdi vyradí z prevádzky ropovod „Družba“,…

22. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Gedra reaguje na článok mainstreamového plátku: „Peniaze z EÚ a opravy po 50 rokoch!“

Pred pár dňami spustil mainstreamový portál Aktuality.sk poplach článkom, v ktorom obvinil šéfa Úradu vlády Juraja Gedru z toho, že…

22. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
22. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj podporil Trumpov návrh rokovať s Ruskom na základe súčasnej línie frontu

Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj podporil návrh svojho amerického náprotivka Donalda Trumpa, aby sa súčasná línia frontu stala základom pre rokovania…

22. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
22. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Szijjártó v CNN prehovoril o stretnutí Trumpa s Putinom v Budapešti. Moderátora musel napomenúť

Maďarský minister zahraničných vecí vystúpil v americkej televízii CNN a opravil moderátora, keď sa ho opýtal na zrušené stretnutie Trumpa a Putina v…

22. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
22. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Michal Dunaj

Milan Šupa

Michal Durila

Marián Tkáč

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov