Ukrajina, NATO, vlajky

NAŽIVO

Ruskí predstavitelia uviedli, že ruský súd odsúdil Poliaka na 13 rokov väzenia kvôli tomu, že bojoval na strane Ukrajiny.

17:11

Hegseth uviedol, že USA sú pripravené obnoviť bojové operácie, ak Irán nebude súhlasiť s mierovou dohodou.

17:10

Luiz Inácio Lula da Silva povedal, že Trump nemá právo vyhrážať sa krajinám.

17:09

Prezident Libanonu poďakoval Rubiovi za snahu USA dosiahnuť prímerie v Libanone, kde Izrael a Hizballáh na seba útočia.

16:14

Markus Lammert uviedol, že Európska komisia bude sledovať vývoj okolo návrhu vlády ČR na zmenu financovania verejnoprávnych médií.

16:13

Z prieskumu agentúry OGBV vyplýva, že v poľských prezidentských voľbách by v apríli vyhral Nawrocki.

16:11

Pápež pricestoval do kamerunského mesta Bamenda. V prejave odsúdil situáciu v regióne. Zároveň kritizoval svetových lídrov, ktorí míňajú miliardy na vojny.

16:10

Medzinárodná energetická agentúra uvádza, že zásoby leteckého paliva vystačia Európe na približne 6 týždňov.

15:02

Európska komisia informovala, že EÚ od začiatku vojny na Ukrajine pomohla evakuovať viac než 5000 pacientov z Ukrajiny na ošetrenie do európskych nemocníc.

14:49

Pakistanský premiér pricestoval do Kataru. Tam je ako sprostredkovateľ, ktorý sa zasadzuje o uskutočnenie druhého kola mierových rokovaní medzi USA a Iránom.

14:44

Berlín chystá systém BerlinPay, ktorý bude odmeňovať ekologické správanie návštevníkov za výhody v múzeách alebo na kultúrnych podujatiach.

14:43

Zelenskyj si v Middelburgu prevzal Cenu štyroch slobôd. Roosveltova nadácia uviedla, že Zelenskyj a ukrajinský ľud ocenenie dostali ako uznanie za ich odvážny boj za slobodu a demokraciu za mimoriadne ťažkých okolností.

14:19

Čína odporučila občanom, aby sa pri cestách do USA vyhli príchodu cez letisko Seattle-Tacoma. Podľa Pekingu tam boli čínski občania nedávno vystavení zákerným kontrolám.

14:07
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Nepúšťajte Ukrajinu do NATO ani do NATO plus

USA by nemali Ukrajinu do NATO vťahovať, odporúča Doug Bandow pre americký militantný časopis 19fortyfive

Ukrajina, NATO, vlajky
Ilustračné foto
❚❚
.

V čase, keď medzi Ruskom a Ukrajinou stále zúri vojna, si Kyjev hľadá budúcich vojenských spojencov. „Pracujeme na tom, aby sa najsilnejšie subjekty slobodného sveta stali garantmi bezpečnosti nášho štátu,“ vyhlásil minulý týždeň ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

To je však len dočasný cieľ Kyjeva. Vedúci prezidentskej kancelárie Andrij Jermak vyzval na vytvorenie tzv. kyjevského bezpečnostného paktu, kým nebude udelené členstvo v NATO. Vysvetlil to: „Aby bolo možné úspešne realizovať tieto úlohy, Ukrajina musí získať zaručenú bezpečnosť po vojne. To znamená, že by sme mali dostať spoľahlivé medzinárodné bezpečnostné záruky na obdobie, kým sa Ukrajina nestane plnoprávnym členom EÚ a NATO.“

Spolu s bývalým generálnym tajomníkom NATO Andersom Foghom Rasmussenom, spolupredsedom pracovnej skupiny pre medzinárodné bezpečnostné záruky pre Ukrajinu, Jermak zverejnil podrobný plán na vytvorenie ekvivalentu členstva v NATO, kým nebude k dispozícii skutočná dohoda. V správe sa vysvetľuje: „Snaha Ukrajiny vstúpiť do NATO a využívať jeho dohody o vzájomnej obrane je zabezpečená v jej ústave. Táto ašpirácia je suverénnym rozhodnutím Ukrajiny. V prechodnom období Ukrajina potrebuje železné bezpečnostné záruky. Tie budú pochádzať prevažne – aj keď nie výlučne – od krajín NATO.“

.

Dočasné obdobie vlastne znie ako NATO plus, pričom politiku určuje Kyjev, nie jeho garanti. Dokument predpokladá „viacročnú snahu o trvalé investície do ukrajinskej obrannej priemyselnej základne, škálovateľné transfery zbraní a spravodajskú podporu od spojencov, intenzívne výcvikové misie a spoločné cvičenia pod vlajkami Európskej únie a NATO“. Okrem toho by spojenci, počnúc USA, ale až po Turecko a dokonca Austráliu, prijali „celý rad záväzkov“, ktoré by „boli záväzné na základe bilaterálnych dohôd, ale združené v spoločnom dokumente strategického partnerstva – Kyjevskej bezpečnostnej dohode”.

Túžba Ukrajiny po ochrane zo strany Ameriky a ostatných krajín nie je nová. V roku 2008 sa administratíva Georgea W. Busha, čerstvá po katastrofálnej invázii do Iraku, ktorá mala za následok státisíce mŕtvych Iračanov, vydala hľadať ďalšie vojny, ktoré by mohla viesť. Administratíva diskutovala o intervencii v krátko trvajúcej rusko-gruzínskej vojne, ktorú vyvolali gruzínske útoky na ruské jednotky na odštiepeneckom území Južné Osetsko. Tento pomätený návrh by pravdepodobne vyústil do vojny s Moskvou. Našťastie zvíťazil zdravý rozum. Washington však stále tlačil na NATO, aby prisľúbilo prípadné členstvo Ukrajine a Gruzínsku, hoci Európania dali jasne najavo, že ich konečný súhlas nebude.

Po tom, ako Bushova administratíva milosrdne odišla do histórie, sa podpora USA pre vstup týchto dvoch štátov do NATO skončila. Ale namiesto toho, aby sa Kyjev a Tbilisi vyrovnali a priznali, že Amerika ani Európa nemajú záujem brániť ani jednu z týchto krajín, spojeneckí predstavitelia dôsledne klamali a pravidelne vyhlasovali, ako veľmi chcú oba štáty prijať do transatlantickej aliancie hneď, ako budú splnené kritériá členstva, čo sa však nikdy nestane. Pred februárovou inváziou Ruska na Ukrajinu USA a ďalší členovia NATO opakovali ten istý klamlivý refrén.

Vlády spojencov pochopili, že cieľom NATO je brániť svoje národy, a nie ponúkať vojenskú charitu žiadateľom o bezpečnosť. Gruzínsko ani Ukrajina neboli pre obranu Ameriky alebo Európy životne dôležité. A ako ukázali udalosti, ich pridanie by znamenalo riziko vojny. Obe mali pre Rusko veľký význam. Ich vstup do aliancie by totiž znamenal definitívne porušenie viacerých sľubov daných vládam Michaila Gorbačova a Borisa Jeľcina, že aliancia sa nerozšíri k hraniciam Ruska.

Tak ako ich NATO odmietlo pridať pred ruskou inváziou, ani po nej žiadny člen aliancie nezasiahol v prospech Ukrajiny. To poukázalo na pretrvávajúcu nečestnosť Západu voči Ukrajine, najmä po tom, ako bezohľadná a nečestná politika Západu voči Rusku pomohla vyvolať konflikt. Iste, ak spojenci len čakali na správnu chvíľu, aby uznali Ukrajinu, čo by znamenalo ochotu bojovať za ukrajinský ľud, NATO malo konať, aby zastavilo inváziu Moskvy. Prečo aliancia nezasiahla priamo? Pretože jej členovia uznali, že ísť do vojny s Ruskom kvôli Kyjevu nie je v ich záujme.

.

Ak členovia NATO neveria, že Ukrajina stojí za vojnu, keď je napadnutá, prečo by sa USA alebo Európa mali zaviazať bojovať za Kyjev v budúcnosti? Najmä keď spojenci našli dokonalé riešenie: pomôcť Ukrajine v boji proti Rusku do posledného Ukrajinca. USA a Európania získajú všetko, čo chcú, a ešte viac – zachovanie Kyjeva ako kvázi-úradu a oslabenie Moskvy ako potenciálneho protivníka – bez straty jediného vojaka alebo civilistu.

Vo svetle z ukrajinského pohľadu „úspešného protiútoku“ pri Charkove Zelenskyj veľkolepo hovoril o znovuzískaní Krymu. Putinova vláda odpovedala vlastnou eskaláciou. Prezident Vladimir Putin vyhlásil „čiastočnú mobilizáciu“, povolal záložníkov a pohrozil, že na obranu Ruska „použijeme všetky prostriedky, ktoré máme k dispozícii“, predpokladá sa, že vrátane jadrových zbraní. Žiadny člen NATO sa nechce zapojiť, ak obe strany zvyšujú stávky.

Ak sa však spojenci nezapoja teraz, prečo by mali v budúcnosti podporovať Kyjevskú bezpečnostnú dohodu? Bez ohľadu na výsledok súčasného konfliktu by nemal existovať žiadny Kyjevský bezpečnostný pakt alebo jeho ekvivalent.

 

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Lev XIV. navštívil Veľkú mešitu v Alžíre a vyzdvihol vzájomnú úctu , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Minister Drucker rokoval so zástupcami Európskej komisie o záverečnej fáze implementácie Plánu obnovy a odolnosti

Minister školstva Tomáš Drucker , poverený vedením Úrad podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku (ÚPPV POZE), rokoval…

16. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia predstavila návrh opatrení, ako musí Google zdieľať údaje s konkurenciou

Európska komisia predstavila návrh opatrení, ktoré majú zabezpečiť, aby Google sprístupnil širokú škálu dát konkurentom v súlade s pravidlami EÚ…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko nepodporí sankčný balík, ak nebude v prevádzke ropovod Družba

Slovensko nepodporí ďalší sankčný balík Európskej únie proti Rusku, ak nebude v prevádzke ropovod Družba. Vyplýva to z vyjadrenia ministra…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Horecký označil systém e-prihlášok za nefunkčný, žiada Druckera zrušiť automat

Poslanec opozičného KDH a bývalý minister školstva Ján Horecký označil jednotný systém na podávanie prihlášok ePrihlášky za nefunkčný. Upozornil, že…

16. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Súd dal AfD za pravdu

Súd rozhodol, že článok, ktorý vyvolal masové protesty proti AfD krátko pred nemeckými voľbami, bol „úplne vymyslený“, informuje Brussels Signal

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.

Už to začína: Povzbudení progresívci volajú po spájaní, ale zabudli na jednu vec

Situácia v Maďarsku dostala našu opozíciu na kone – majú pocit, že slovenský volič sa nechá inšpirovať južným susedom, a…

16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Slovensko nepodporí sankčný balík, ak nebude v prevádzke ropovod Družba

Slovensko nepodporí ďalší sankčný balík Európskej únie proti Rusku, ak nebude v prevádzke ropovod Družba. Vyplýva to z vyjadrenia ministra…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Súd dal AfD za pravdu

Súd rozhodol, že článok, ktorý vyvolal masové protesty proti AfD krátko pred nemeckými voľbami, bol „úplne vymyslený“, informuje Brussels Signal

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Čo ste si navarili, to si aj zjedzte

V PS neobratne otvorili tému Benešových dekrétov. V relácii Téma s Petrom Bielikom o tom hovoril poslanec György Gyimesi

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Otázka Šimečkovi: koľko peňazí by vám ostalo, keby ste skritizovali maličký štátik?

Pýta sa exminister Juraj Draxler na sociálnej sieti. Jeho status vám prinášame v plnom znení

16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Kaliňák: Slovensko dostalo prvý systém PVO Barak

Slovensko dostalo prvú dodávku objednaného systému protivzdušnej obrany Barak MX. Prvá batéria je už rozvinutá na bližšie neurčenom mieste. Informoval…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

SEKLO MA … ale liečim sa

Kniha „SEKLO MA … ale liečim sa“ nie je amatérskym vysvetľovaním problému našich platničiek. Ide o dielo štyroch vysoko profesionálnych…

16. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská armáda stojí pred vážnym problémom

Počet obyvateľov Ukrajiny sa drasticky znížil, a preto najväčším problémom armády už nie je nedostatok zbraní. Bude ukrajinská armáda nútená…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Posielal Orbán zámerne utečencov na naše hranice? Opozícia mobilizuje, rezort vnútra reaguje

Ministerstvo vnútra reaguje na vyjadrenia opozičných politických strán ohľadom nelegálnej migrácie, na ktorú mal poukazovať víťaz parlamentných volieb v Maďarsku…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Drulák pre HS: Magyar si roky nahrával vlastnú manželku, všetko si archivoval a neskôr to využil ako odrazový mostík pre svoj politický nástup. To je neospravedlniteľné a pre mňa je to ľudský odpad

Petr Drulák nepatrí k tým, ktorí slová vyberajú opatrne a sú za každú cenu politicky korektní. A víťazstvo Pétera Magyara…

16. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Rozhovory | 17 min. čítania | 0 komentárov

Polícia odovzdala Česku ženu údajne zapojenú do útoku v Pardubiciach

Slovenská polícia vo štvrtok odovzdala českým úradom zadržanú americkú štátnu občianku údajne zapojenú do útoku v Pardubiciach. V Českej republike…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Nové vedenie Iránu sa ukázalo byť ešte tvrdšie

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matovič nechal Gašparovi odkaz. Netušil však, že si tým zavaril

Líder opozičného hnutia Slovensko Igor Matovič sa opäť utrhol z reťaze. Najnovšie zanechal v kancelárii podpredsedu parlamentu Tibora Gašpara (SMER-SSD) odkaz s pripomenutím,…

16. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Rusko plánuje umiestniť na obežnú dráhu jadrové zbrane

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tragická zrážka vlaku s kamiónom: Hlásia úmrtie a 21 zranených

Z dôvodu zrážky vlaku s kamiónom na železničnom priecestí je prerušená železničná doprava v úseku Dunajská Streda – Dolný Štál.…

16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Aktualizované 16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Plán USA zlyhal

Plán USA zlyhal: nové vedenie Iránu sa ukázalo byť ešte tvrdšie ako to predchádzajúce, píše The Wall Street Journal

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Progresívci povýšili heslo „Dosť bolo Fica“ na „Rusi domov“

Opozícii po maďarských voľbách načisto preplo. A už sa cítia víťazmi budúcich parlamentných volieb. Pritom si neuvedomujú jednu podstatnú vec,…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


„Aj Goebbels by si oblízal prsty“. Magyarova krížová výprava proti médiám začala tvrdým útokom

Víťaz maďarských volieb poskytol rozhovor v štúdiu verejnoprávnej televízie M1. Moderátorka ani nestihla otvoriť tému, už sa vyhrážal „nápravou” mediálneho…

16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Pozor zmena! Pri petícii za referendum platí novinka

Pri petícii, ktorou občania žiadajú vyhlásenie referenda, bude po novom povinné uviesť aj dátum narodenia. Vyplýva to z novely zákona…

16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ktoré krajiny nemajú oficiálnu menu? Prehľad vás prekvapí

Oficiálna mena je základom fungovania väčšiny štátov, no existujú aj výnimky. Niektoré krajiny oficiálna mena vôbec nemajú a namiesto nej…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Vlastný grant, cudzí smer

Štát platí projekt, ktorý neladí s hodnotovým kurzom vlády. Komu pripravuje právne podklady na zmenu, ktorú voličom nesľuboval?

16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Prístavy, stanice, továrne: Rusko uskutočnilo kombinovaný útok na zadné ukrajinské oblasti

Rusko, 16. apríl 2026 - Ruské jednotky od večera uskutočnili silný spoločný útok na zadné ukrajinské oblasti. Na útoky na…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Aliancia za rodinu: Prečo sa zabúda na siroty? Výzva poslancom NR SR

V Národnej rade sa nachádza návrh zákona, ktorým sa má zvýšiť minimálne výživné na nezaopatrené dieťa z výšky 30% životného…

16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mladá Boleslav získala produktívneho kanadského útočníka zo slovenskej extraligy

Český hokejový klub BK Mladá Boleslav príchod novej posily na sezónu 2026/2027. Stal sa ňou kanadský útočník Jordan Martel, ktorý…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Trump opäť zaútočil na Meloniovú: „Už nemáme vzťah ako kedysi“

Napätie medzi USA a Talianskom sa prehlbuje

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Irán bude hrať na MS 2026 napriek vojne, Infantino hovorí o „budovaní mostov“

Prezident Medzinárodnej futbalovej federácie Gianni Infantino potvrdil, že Irán sa zúčastní na tohtoročných majstrovstvách sveta, a to napriek pretrvávajúcemu konfliktu…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

Rusko pripravilo asymetrickú odpoveď na novú hrozbu

Rusko, 16. apríl 2026 - Neúspešné rokovania medzi Iránom a USA v podstate odsúdili Hormuzský prieliv. Jedna z hlavných obchodných…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

LNG v ohrození: vojna na Blízkom východe zvyšuje energetické riziká

Logistický reťazec skvapalneného zemného plynu je vážne narušený. Kríza by mohla prinútiť zákazníkov v Ázii, aby sa odvrátili od tohto…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo sa psy točia pred vykonávaním potreby? Toto vás prekvapí

Prečo sa psy točia pred vykonávaním potreby a čo za tým vlastne stojí? Tento zvláštny zvyk, pri ktorom sa psy…

16. 04. 2026 | 0 komentárov

.


.

Čokoládovú výrobu z Trnavy vlastník Figara presunie do Českej republiky

Výrobu z čokoládovne Figaro v Trnave chce spoločnosť Valeo Foods v priebehu tohto roku premiestniť do závodu v Rohatci, ktorý…

16. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kšefty s drogami v automatoch končia. Minister Eštok sľubuje nulovú toleranciu

Najznámejšie predajne so syntetickými drogami, ktoré ich ponúkali v takzvaných „ružových automatoch“, ohlasujú koniec, informoval minister vnútra Matúš Šutaj Eštok

16. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pár aktuálních souvislostí…

Dnes se mělo v Islámábádu konat další kolo jednání mezi Spojenými státy a Íránem. Mezitím Donald vyřešil odblokování Hormuzu tím,…

16. 04. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Vojna s dronmi: Nová bezpečnostná hrozba pre Európu

Paríž do roku 2030 štvornásobne zvýši svoj arzenál samovražedných dronov, pričom EÚ v dôsledku rýchleho pokroku v oblasti dronovej technológie…

16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Spojenec? Vazal? Možná ani jedno…

Milí čtenáři, výsledky voleb v Maďarsku vyvolaly vlnu analýz, co se stalo, proč se stalo a jak se to stalo,…

16. 04. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 04. 2026 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marián Tkáč

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Zdeno Drdol

Elena Šebová

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov