Na snahy o akceptáciu pedofílie reagujú so zdesením ďalší analytici a politici. „Nemôžem tomu uveriť“, hovorí Chmelár. „Pedofili nie, za perverzákov má SME len Cirkev a kňazov?!“, reaguje Kollár

Bratislava 9. júla 2019 (HSP/Foto:Facebook)

 

Politickí komentátori Eduard Chmelár a Ján Baránek sa vyjadrili ku kontroverznej sérii článkov na tému pedofílie, ktorú v pondelok publikoval denník SME. Na zľahčovanie pedofilov a ich vzťahov s neplnoletými osobami so zdesením reagovali aj politici

Ilustračné foto

Politológ Eduard Chmelár uviedol, že ako otec, ako občan a ako človek kategoricky odmieta neodborný prístup denníka SME, akým vpálil do najcitlivejšej oblasti ľudského vnímania. „Naša spoločnosť potrebuje chrániť deti a nie vciťovať sa do pohnútok pedofilov,“ apeloval.

„Mienkotvorné skupiny, ktoré nevedia riešiť problémy bežných rodín, ktorých nechávajú chladnými osudy dôchodcov a robotníkov, ktoré zavrávajú sociálne tragédie odohrávajúce sa na okraji spoločnosti, no detailne sa zaoberajú snahou o pochopenie pedofilov, nie sú liberálne, ale šialené. Nemienim čakať, kým sa začne rovnako posudzovať aj zoofília a nekrofília. Budem vášnivo bojovať proti tým, ktorí tvrdia, že pedofília nie je zločin, ale sexuálna orientácia,“ uviedol.

Podľa Chmelára láska je nezlučiteľná s ubližovaním. „Nemôžem uveriť, že k tomu došlo, že sa niečo také dostalo na titulnú stranu vraj seriózneho denníka a mrzne mi z toho mozog. Som však presvedčený, že je v záujme tých, ktorí bojujú za zrovnoprávnenie ľudí s inou sexuálnou orientáciou, aby sa od tejto zvrátenej formy uhorkovej sezóny dištancovali. Toto je červená, cez ktorú sa nechodí a naozaj nemienim vysvetľovať, prečo,“ upozornil na záver.

 

 

Baránek upozorňuje pomätených žurnalistov

K článkom o pedofílii, ktoré priniesol denník SME zaujal stanovisko aj politický analytik Ján Baránek: „Chcel by som upozorniť niektorých pomätených žurnalistov, že okrem pedofilov, ktorým z neuchopiteľných dôvodov venujete zrazu nadštandardnú pozornosť, existujú aj iné sexuálne vyšinuté menšiny, ktoré si snáď zaslúžia vašu pozornosť. Napríklad nekrofili alebo koprofili,“ podotkol.

„Rada zdarma (moja osobná podpora vašej záslužnej práce): Nekrofilov najskôr nájdete v domoch smútku, pitevniach a pod. Koprofilov nájdete snáď na verejných WC, ale skúste aj toalety v nákupných centrách. A ešte niečo – v rámci politickej korektnosti by ste snáď nechceli opomenúť aj tieto, síce nechutné, ale pre okolie omnoho menej nebezpečné menšiny, ako sú pedofili. Takže, hor sa do úplného zblbnutia!,“ dodáva ironicky Baránek.

 

Kde sú hranice?

Podľa poslankyne národnej rady za SNS Evy Smolíkovej každý jeden normálny človek musel mat včera z článkov v SME zvýšený tlak „blízko kolapsu“.

„Ide tu niekto obhajovať ľudí, ktorí nesmú byť v blízkosti detí a už vôbec ich učiť? To kde už majú títo jediní “slušní, morálni, vzdelaní, odborní, liberálni” nadľudia ľudské hranice?! To im už naozaj nie je nič sväte? Ani dieťa? Cely život som sa venovala deťom, prežila som v školskom prostredí 30 rokov. Vždy som vnímala, že deti sú najväčším bohatstvom rodičov, ktorí nám s vkladajú do rúk dôveru, aby sme im pomohli pri vzdelávaní a výchove. Nemôžeme sklamať ich dôveru nielen ako učitelia, ale hlavne ako ľudia, ktorí pracujú s ich deťmi. Ktorí majú okrem vzdelávania chrániť, rešpektovať každé jedno dieťa,“ upozornila.

„Nikdy, opakujem, nikdy som sa nestretla s učiteľom, ktorý by tu posvätnú hranicu medzi dospelým a dieťaťom bol býval čo len náznakom prekročil! Pozrieť sa inak na dieťa, než ako na dieťa, je predsa nemožné. Dieťa nevie ešte vyhodnotiť obludnosť takejto situácie, lebo dôveruje, verí. A dospelý, ktorý ma iné pocity ohľadne detí, jednoducho medzi ne nepatrí!,“ prízvukuje.

„Žiadne ospravedlňovania pedofilov vážení! To myslí ten “novinár”ozaj vážne? Čo keby jeho deti mal niekto tak “úprimne rád”? Aj to je OK, vážený? Aj vtedy by ste dokázali takéto čosi obhajovať? No som presvedčená, že určite nie. Viem, že moja poslanecká aktivita o predložení odpisu z registra trestov pre pedagogických a odborných zamestnancov bola v učiteľskej obci prijatá rôzne. Ale opakujem, čo ak len jedno dieťa by sme týmto zachránili od podobného, má to zmysel!“

Spozornieť by podľa poslankyne mali hlavne rodičia a zároveň všetci učitelia, ktorým sa snažia niektorí novinári podsunúť, že čo je OK pri kontakte s ich deťmi. „Áno aj pred dvomi rokmi už mohla táto právna norma fungovať v praxi, no vtedajšia predkladateľka ju stiahla. Z jediného dôvodu, lebo okrem iných a jasných požiadaviek na bezúhonnosť učiteľa som kládla aj požiadavku na zákaz a používanie drog.“

„Žiaľ, život ukázal, že bolo treba zaviesť predsa túto povinnosť odpisu nielen pre ochranu deti, ale de facto aj ich. A ten zákaz drog tam je. A poslanci NR SR za SNS spolu s ďalšími za môj návrh zahlasovali. A dnes píšem o nenormálnosti a absurdite ktorú čítam a ktorú nám zase tí, čo vedia predsa všetko lepšie než všetci ostatní, podsúvajú. Ako taký plaziaci sa mor,“ dodáva.

„Kam až chcete zájsť? Kde sú vaše hranice? Ak toto ma byť “cesta” pre naše deti, pre Slovensko, tak ďakujem. Ale nie! Ešte viacej sa budem venovať tejto problematike, pretože deti sú jedine skutočné bohatstvo, ktoré máme. A to, čo, a kto ich bude učiť, formovať, je na nás,“ prizvukuje na záver Smolíková.

 

… potom už nebudú písať, ale rovno implementovať

Salámovú metódu mainstreamu odmieta aj šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár, ktorý k téme napísal, že z denníka SME – „hlavného propagátora progresívnosti a slušnosti“ – sme sa dozvedeli, že pedofili, „ktorí neslintajú, len nimi sú, majú právo na život bez predsudkov…“

„A dozvedeli sme sa, že vlastne, kto tu je za perverzných úchylákov, a to sú podla SME kňaz a cirkev! No mňa práve vyvrátilo. Toto už hraničí s absolútnou stratou súdnosti kam až chcú zájsť?!,“ pýta sa Kollár.

„Ja sa desím až nám začne tento progresivizmus vládnuť, lebo potom už o tom nebudú písať, ale rovno implementovať cez zákony do života ľudí. Des,“ upozornil Kollár.

 

 

Trvalý bojkot všetkých lživých médií platených a riadených zo zahraničia

Podľa Lukáša Machalu z SNS nás chcú „SMEtiari presvedčiť, že pedofília je v poriadku“. „O tomto nás chcú najnovšie presvedčiť liberálni extrémisti z tzv. “dôveryhodných” médií. Podľa týchto pomätených “novinárov” je ubližovanie bezbranným čistým detským dušiam vlastne trendy. Choré, zvrátené a nemorálna.“

„Milí pisálkovia slúžiaci zlu… zabudnite že sa budem v tichosti prizerať ako svojimi lžami a manipuláciami chcete zničiť tradičnú slovenskú spoločnosť. Nebudete tu víriť prach a šíriť dezinformácie. Deviácie a ťažké psychické poruchy nikdy nemôžeme považovať za niečo normálne,“ zdôrazňuje. 

Slovensko podľa Machalu nie je pokusné laboratórium  antihumánnych experimentov. „Takéto “progresívne spolu za ľudí “ metódy si skúšajte na svojich deťoch a vašich zahraničných sponzoroch…“

„Slovenky, Slováci, odporúčam Vám dať naveky zbohom liberálnym extrémistickým médiám. Ako dlhoročný novinár sa hanbím za ľudí, ktorí ničia povesť slovenskej žurnalistiky. Osobne vyhlasujem trvalý bojkot všetkých lživých médií platených a riadených zo zahraničia, ako aj ich zapredaných žoldnierov-pisálkov,“ uviedol v závere Machala.

 

Falošná tolerancia

Poslanec NR SR za stranu Smer-SD Ján Podmanický podotýka, že „väčší hnus už dávno nevidel“.

„Pod pláštikom falošnej tolerancie sa tu niekto systematicky snaží presadzovať do slovenskej spoločnosti úplné zvrátenosti. Klasický postup: najskôr sú normálni ľudia šokovaní, potom to už berú normálne, napokon to nejaká Rada vyhlási za ľudské právo, až to skončí tým, že ak bude mat niekto iný názor, tak pôjde do väzenia za homofóbiu.“

„Rodičia, ktorí ste si ešte nedali zobrať zdravý rozum, v mene ochrany našich deti, sa treba tomuto svinstvu rázne postaviť!“ Vyzval poslanec Podmanický.

 


Po ostrých negatívnych reakciách blokovanie

Včera sme tiež spomenuli komentár novinárky denníka SME Zuzany Kovačič Hanzelovej, ktorá obhajovala postup svojho zamestnávateľa (viac v článku). Po búrke nenávisti, ktorú Hanzelová dostala za obhajobu pedofílie od množsvta ľudí, sa rozhodla, že ich na svojom profile bude blokovať.

„Priatelia, opäť mám nevídaný hatemail, a opäť ma to nebaví. Všetci, ktorí sem prichádzate z profilov, ktoré šíria nenávisť a nehovoria pravdu, prosím vás, zamyslite sa nad tým, či sa takýmto spôsobom bežne rozprávate s ľuďmi na ulici, a či by ste si to dovolili aj naživo. Vy možno mate pocit, že, ak je niekto verejne známa osoba, musí znášať nadávky, nenávisť a invektívy, ale ja vám nepatrím a nie je to tak. Sloboda slova neznamená vulgárne nadávanie komukoľvek. Tak to nefunguje.“

Hanzelová oznámila, že vulgárnych ľudí rad radom blokuje. „Nie je to ani normálne, ani zdravé a ľudia sa tak bežne nerozprávajú, takže to tu nebudem tolerovať. Treba sa na chvíľku odlogovať zo sociálnych sieti a žiť normálny, slušný každodenný život. Prospeje vám to,“ myslí si novinárka z denníka SME.

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Korčok: Rusko je bezpečnostnou výzvou pre NATO aj Slovensko

0 icon

Bratislava/Brusel 1. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Šéf slovenskej diplomacie Ivan Korčok vyjadril v utorok presvedčenie, že silná Severoatlantická aliancia pripravená na výzvy budúceho desaťročia je životným záujmom Slovenska. Ďalej označil Rusko za bezpečnostnú výzvu pre Alianciu aj pre SR ako jednu z jej členských krajín Korčokove vyjadrenia zazneli v…

Koalícia mala večer indikatívne hlasovanie o šéfovi Generálnej prokuratúry. Prihováral sa Matovič a Sulík

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Koaliční poslanci mali večer v Národnej rade (NR) SR skúšať hlasovanie o kandidátovi na šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktorým si mali overiť, ako by dopadli výsledky hlasovania. Indikatívne hlasovanie sa malo začať o 19.00 h. TASR to potvrdili viaceré zdroje z koalície…

Boj proti hnusobe a boj o zrno – politické balenie banality do celofánu bombastickosti. Podobnosť a pôvod fráz moderných ideológií

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (HSP/Christianitas/Foto:Pixabay)   Keď hora porodí myš… S príchodom modernej doby, ktorú môžeme datovať približne od roku 1789, sa vynoril v rámci politickej komunikácie medzi predstaviteľmi moci, ich propagandistickým aparátom a ľudom, zaujímavý jav: veci banálne, ktoré boli vždy bežnou súčasťou života spoločnosti, dostali odrazu vo frázach používaných sekulárnymi ideológiami…

Je rozhodnuté: Žiaci ostanú doma minimálne do Vianoc

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Školy na Slovensku sa od pondelka 7. decembra neotvoria. Po rokovaní Ústredného krízového štábu (ÚKŠ) to povedal minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Ako ďalej priblížil, zároveň bol poverený vypracovaním tretieho návrhu, ako dospieť k otvoreniu škôl od 8. januára Plán by chcel…

Marek Krajčí: „Epidemiologická situácia nie je úplne priaznivá, pravidelné testovanie by bolo cestou uvoľnenia opatrení.“ Od Gröhlinga čakal, že nájde zdravotníkov, ktorí pretestujú žiakov a ich rodičov

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Epidemiologická situácia v súvislosti s ochorením COVID-19 na Slovensku nie je úplne priaznivá. Po rokovaní ústredného krízového štábu (ÚKŠ) to uviedol minister zdravotníctva Marek Krajčí (OĽANO) s tým, že preto by nebolo dobré uvoľnenie opatrení a otvorenie škôl. Poukázal tiež na to,…

Richard Sulík: Je možné dospieť k tomu, aby sme našli spoločného kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry. Podľa Krajniaka by sa dnes mali stretnúť a dohodnúť

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (TASR/SITA/HSP/Foto:TASR–Dano Veselský, Pavol Zachar)   Minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) si myslí, že "spojený poslanecký klub celej koalície" dospeje k tomu, aby našli spoločného kandidáta na šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR. Uviedol to v utorok počas rokovania ústredného krízového štábu. Ako dodal, rokovanie k tejto téme…

Prvé reakcie politikov na zadržanie Haščáka. Veľavravné slová premiéra na sociálnej sieti

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (SITA/TASR/HSP/Foto: TASR-Jakub Kotian, TASR/AP-Olivier Matthys)   Gorila, Marian K., obchody so štátom a šedá zóna biznisu a politiky sa podľa vicepremiérky Veroniky Remišovej (Za ľudí) spájajú s postavou zadržaného finančníka Jaroslava H. Ako ďalej napísala vo svojom profile na sociálnej sieti, je podľa nej dnes aj…

Čarnogurský ml.: Diskriminácia žiakov na základe kovid-testovania je protiprávna. Žiaci sa môžu na súde domáhať vstupu do školy, aj žalovať o náhradu škody

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (HSP/Foto:TASR-Roman Hanc,Facebook)   Podľa informácií od pána ministra školstva Gröhlinga, ak sa „dobrovoľne“ neotestuje viac ako 80% žiakov a ich rodičov z niektorej školy, tak neumožní vstup do tejto školy žiadnym žiakom a budú sa musieť naďalej učiť z domu. Žiaci na iných školách sa vraj…

Richard Sulík zastavil nákup testov, žiada zmeniť zadanie alebo obstarávateľa

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (TASR/HSP/Foto:SITA/Branislav Bibel)   Minister hospodárstva SR Richard Sulík (SaS) žiada zmeniť zadanie, resp. realizátora nákupu antigénových testov, ktorým ho pred dvomi týždňami poverila vláda. "Dôvodom je nesúlad medzi žiadosťou predsedu vlády a pôvodným zadaním ministerstva zdravotníctva," vysvetlil novinárom po tom, ako o situácii informoval člen ústredného…

Taliansko chce stále presadiť celoeurópsky zákaz lyžiarskej sezóny, francúzska vláda chce obyvateľom zakázať lyžovačky vo Švajčiarsku

0 icon

Bratislava 1. decembra 2020 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR/AP-Mauro Scrobogna, John Thys)   Taliansky premiér Giuseppe Conte sa naďalej usiluje o celoeurópsky zákaz zimnej turistickej sezóny. Oznámil to v utorok minister pre regionálne záležitosti Francesco Boccia. Ako dodal, premiér s partnermi v EÚ stále rokuje o plošnom zatvorení lyžiarskych centier počas Vianoc „Ak Taliansko…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Marián Tkáč

Nebojme sa a nenechajme sa ohlúpovať, Slovenky a Slováci. Biskupi, buďte na našej strane!

0icon

Bratia, známy je výrok raz pripisovaný Goebelsovi, inokedy Göringovi: stačí nahnať ľuďom strach a všetko bude možné. Uvedmme si, dnes sa práve preto celý svet zmieta v strachu. Covid-19 ukázal, ako jednoducho možno zmanipulovať celý svet, miliardy ľudí. Stačí mať v rukách média všetkého druhu a sme v zajatí strachu a hlúposti. Strachu a hlúposti! Sme poddajní…

Štefan Harabin

Policajný prezident Kovařik zrejme nemyslí na to, že pokiaľ bude kryť zjavnú trestnú činnosť Matoviča a jeho fašistickej chunty, sa za chvíľu ocitne vo väzbe ako generál Gašpar.

0icon

Už teraz sa teším ako má Kovařik  bude stíhať, že som sa postavil proti mučeniu a že ako zdravý nenosím rúško, keďže nemám takú právnu povinnosť. Odporúčam mu aby sám viedol vyšetrovanie, lebo až tam sa možno už konečne dozvie aký je platný právny stav. V rámci platného a účinného Trestného zákona aj…

Boris Mesár

"Sedem krokov od pandémie k totalite" . Vyšlo 29.4. 2020

0icon

autor Valentin katasonov Na pozadí bezprecedentného mediálneho preťaženia správami o šírení vírusovej infekcie COVID-19 je zaujímavé zverejniť informácie na alternatívnych  médiách, ktoré nie sú kontrolované veľkým kapitálom ani jedn

Peter Švec

Dajme stopku vládno-mediálnemu teroru korona-témami

0icon

Ide o najrýdzejšiu formu psychologickej vojny. Zároveň najočividnejšiu a najbezohľadnejšiu. Otvorím noviny, zapnem rádio, na tých pár minút denne zapnem televízor, zalistujem v časopise, spustím internet – všade sa na nás valí jediná téma – COVID19, testovanie, vakcinácia ... Akoby nič iné neexistovalo. Presne ako v čase vojny. Čírou náhodou k nám v strede koronakrízy zavíta…

Roman Bača

Očakávanie Mesiáša.

0icon

Očakávanie Mesiáša. Vstupom do prvého advetného týždňa Vianoc je možno dobré si pripomenúť v čom spočíva oslava Vianoc a čo má, akú udalosť z minulosti pripomínať a sprítomňovať. Boh Izraelitom uz mnoho rokov cez svojich božích prorokov prisľuboval záchranu a záchrancu v osobe kráľa ktory bude kraľovať židovskému národu skrze…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Incident vo Waco: 1. časť

0 icon

Za posledných niekoľko desaťročí Amerikou otriaslo niekoľko udalostí, ktoré urobili malú časť Američanov cynických voči správaniu sa ich vlastnej vlády. O mnohých z nich sme už na TOPdesať písali. Medzi týmito udalosťami môžeme nájsť aj incident, ktorý sa v prvej polovici roka 1993 odohral v sídle sekty Davidiánov v blízkosti mesta Waco v Texase. V tejto vládou…

Aj majster tesár sa niekedy utne... Tieto fotografie ťa pobavia!

0 icon

Slovenské príslovie "Aj majster tesár sa niekedy utne." nadobúda pri týchto fotografiách úplne nový rozmer. Alebo žeby to vôbec nebol majster, kto sa uťal? Je totiž len ťažké uveriť, že toto robili profesionáli vo svojom odbore... Internetom sa často šíria fotografie, na ktorých sa baví celý svet. Táto zbierka obrázkov…

Čo by sa stalo s jadrovou elektrárňou, keby v nej nebola voda?

0 icon

Niektoré jadrové reaktory sa spoliehajú na vodu ako primárny spôsob ochladzovanie systému. Čo sa stane s jadrovou elektrárňou, ak tento systém chladenia zlyhá? V niektorých jadrových reaktoroch sa ako chladivo používa voda. Ak tento chladiaci mechanizmus zlyhá, môže teplota v aktívnej zóne reaktora stúpať nebezpečne vysoko. Najdramatickejším takýmto rozpadom bola černobyľská katastrofa z…

Boh Quetzalcoatl: Napoly had, napoly vták

0 icon

Aztécky boh Quetzalcoatl, napoly vták, napoly had, múdry učiteľ a láskavý vládca, opustil ľudí, aby dokončil svoje poslanie. Sľúbil však, že sa vráti a v oblastiach, kde po sebe zanechal stopy v podobe najväčších záhad Ameriky, ho stále čakajú. Prinášame vám ďalší článok z edície mýtických bytostí, o ktorých ste pravdepodobne ešte nepočuli. Boh rozvoja Quetzalcoatl,…

Smrť princeznej Diany: Zabila Dianu MI6? 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku, kde sa bližšie pozeráme na udalosť spred viac ako 20 rokov, ktorá stále oplýva tajomstvami a nezrovnalosťami. Zabila Dianu MI6? Zo začiatku sa v tlači písalo, že celá táto tragická udalosť bola len obyčajná autonehoda spôsobená chybou vodiča Henriho Paula. Neskôr sa však začalo vynárať, že Paul, ktorý…

Vo svete IT

Akým spôsobom budú astronauti na Marse získavať kyslík?

0 icon

Ak sa ľudstvo rozhodne, že vycestuje na Mars, musíme sa najprv uistiť, že budeme mať dostatok zdrojov na to, aby sme mohli na červenej planéte prežiť a úspešne sa vrátiť domov, píše portál Arstechnica. Najnovšie výskumy ukazujú, že na povrchu planéty sa nachádzajú látky, ktoré by nám mohli pomôcť. Najnovšia…

Prieskum južnej hemisféry odhalil za pár dní rekordné množstvo galaxií

0 icon

Astronómom sa podarilo zmapovať milión doteraz neobjavených galaxií. Ide o doteraz najdetailnejší prieskum južnej hemisféry, pomocou rádiových vĺn, píše portál Science Alert. Najnovší prieskum bol vyhotovený rádiovým teleskopom ASKAP (pozn. redakcie: Australian SKA Pathfinder). Čo je však pozoruhodné, zoznam nových galaxií priniesol za menej ako týždeň. Podobným prieskumom trvalo niekoľko rokov,…

Spomalil sa Vám záhadne internet? Pozrite sa, či sa Vám na neho niekto cudzí nenapojil! Ak áno, tak takto ho odpojíte

0 icon

Určite to poznáte, internet sa Vám spomalí keď to najmenej potrebujete. Napríklad počas sledovania filmu a  v „lepšom prípade“ počas sledovania nejakého športového podujatia, na ktoré ste sa tešili aspoň jeden týždeň dopredu. Spomalil sa Vám záhadne internet? Dôvodov prečo sa môže spomaliť internet je viacero. Dnes, štandardne vo väčších…

Môžu webové stránky vidieť vašu reálnu polohu?

0 icon

Môže webové stránky pristupovať k vašej reálnej polohe? Ide o otázku, ktorá bezpochyby zaujíma mnohých z nás. Poďme si ju preto zodpovedať. Téme sa venoval portál howtogeek.com. Čo hovorí vaša IP adresa webstránke? IP adresou označujeme sled čísiel, ktoré sú prideľované zariadeniam, ktoré sa pripájajú k internetu prostredníctvom protokolu IP.…

Pozrite sa, ako môžete na Android smartfóne vytvoriť Wi-Fi Hotspot sieť a zdieľať internet

0 icon

Nefunkčné internetové pripojenie môže v mnohých prípadoch spraviť vcelku veľké problémy obzvlášť keď ho potrebujete za účelom práce. Ako je možné však vyriešiť tento problém, ak vám nefunguje pevný internet? Alternatívnym riešením je využitie mobilného internetu a funkcie Hotspot, ktorá umožňuje zdieľanie internetu zo smartfónu do ďalších zariadení. Čo je to Wi-Fi…

Armádny Magazín

Usvedčené zločiny austrálskych špeciálnych jednotiek v Afghanistane - budú aj odsúdení za vraždenie civilistov?

0 icon

Austrália, 1.December 2020 (AM) - Odhalenie vojnových zločinov v Afganistane: 13 vojakov vylúčených z austrálskej armády.   Šéf austrálskej armády oznámil prepustenie svojich 13. mužov po zverejnení správy, ktorá dospela k záveru, že špeciálne jednotky dokázateľne „nelegálne zabili“ najmenej 39 Afgancov. Austrálska armáda 27. novembra

Front, ktorý nepochodoval na Prehliadke víťazstva

0 icon

Rusko, 1.December 2020 (AM) - Táto správa bude veľmi zaujímavá aj pre slovenského čitateľa. V podstate sme ju mali pred očami stále, no, ruku na srdce, kto si to vôbec uvedomil? Prehliadka Víťazstva na Červenom námestí sa konala 24. júna 1945. Slávnostným pochodom sa po

Iránske bojové námorníctvo spúšťa na vodu budúcu plávajúcu základňu - tanker prerobený na vrtuľníkovú loď

0 icon

Irán, 1.December 2020 (AM) - Najnovšie satelitné snímky ukazujú zaplavený suchý dok, čo je znak bezprostredného spustenia najnovšej a možno najmenej známej lode iránskeho námorníctva. Nové plavidlo sa považuje za vysunutú základňu - koncepčne podobnú expedičnej mobilnej základni (EMB).   [caption id="attachment_28669" align="a

„Teoretický blaf“: expert zhodnotil model ukrajinského tanku, ktorý bol predstavený ako „vrah Armaty“

0 icon

Ukrajina, 1.december 2020 (AM) - Vojenský expert a publicista Komsomolskaja pravda Viktor Baranec uviedol, že informácie o tom, že nový ukrajinský tank Nota sa stane „zabijakom“ ruskej Armaty, sú „teoretickým blafom“. "Na Ukrajine bola táto veľká výroba tanku takmer úplne zničená." Škola je zavretá, ná

Video z Čečenska: Zadržaní boli dvaja bývalí členovia Basajevovho a Chattabovho gangu

0 icon

Čečensko, 1.December 2020 (AM) - V Čečensku boli zadržaní dvaja bývalí členovia gangu Šamila Basajeva a Chattába, ktorí sa podieľali na vražde 15 ruských vojakov v roku 1999. Informuje o tom FSB Ruska.  

Svetlo sveta

Najvyšší súd v USA zablokoval uplatňovanie prísnejších pandemických opatrení na kostoly ako na obchody

0 icon

Kým sme na Slovensku svedkami ako náboženské inštitúcie spolupravujú s vládou pri aplikácii reštrikčných opatrení uvalených na bohoslužby, v USA náboženské organizácie zvolili presne opačný prístup a podali v predmetnej veci právnu žalobu. Predmetom žaloby na Najvyššom súde Spojených štátov bolo, aby súd vydal predbežné opatrenie, že nariadenia zamedzujúce ľuďom návštevu bohoslužieb a zároveň neuplatňovanie…

Prečo nazývame Abrahama „otcom všetkých národov“ alebo „všetkých veriacich“?

0 icon

Abrahám je pôvodným menom Abram, čo v preklade znamená „vznešený.“ Je to odrazom vznešenosti ako žil svoj život v chaldeskej krajine, v prosperujúcom meste Ur na území dnešného Iraku, kedy napriek tomu, že bol bohatý, dokázal rozpoznať volanie Boha, aby všetko pohodlie zanechal a vydal sa na Božie volanie do neznáma. Spoločnosť, v ktorej Abram…

Otec Urbančok: Covid presmeroval ľudí do novodobých chrámov

0 icon

Milovaní Bratia a Sestry! Je to už takmer rok, čo sa z Číny dostal COVID pomaly do celého sveta. Následkom neho došlo k historickému precedensu, zrušeniu slávenia verejných svätých omší už niekoľkokrát. Tí veriaci, ktorí žili naozaj životom živej viery a boli si vedomí hodnoty sviatostí, zažili skutočné duchovné utrpenie, tí, ktorí ju až…

Ako vznikol kult svätého Petra a Pavla

0 icon

Kult svätého Petra nevznikol v starokresťanskej tradícii hneď po apoštolovej smrti; jeho rozvoj je nerozlučne spojený s utváraním kultu svätého Pavla, ktorý bol sťatý mečom roku 67 na mieste nazývanom ad Aquas Salvias, na južnom okraji Ríma v blízkosti Ostijskej cesty (Via Ostiense). V období, keď obidvaja podstúpili mučenícku smrť, kresťania predstavovali v Ríme…

25.11. Svätá Katarína Alexandrijská, mučenica čistoty

0 icon

Svätá Katarína Alexandrijská je mučenica, ktorá bola ako 18 ročná umučená rukami pohanského vládcu Maxentiusa. Cirkev ju zaraďuje medzi 14 svätých pomocníkov v núdzi, ktorých orodovanie u Boha sa uznáva ako osobitne účinné. Svätá Katarína bola o 1100 rokov identifikovaná svätou Johankou z Arku ako jednou z tých, ktorá sa…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali