NAŽIVO

V izraelských médiách sa s odvolaním na zdroje v tajných službách aktívne šíri verzia, že za teroristickým útokom v Sydney stojí Irán.

Na to už reagovali v USA.

„Ak bol útok v Austrálii spáchaný na pokyn Iránu, Izrael má plnú legitimitu zo strany USA na úder proti Iránu,“ vyhlásil vysokopostavený americký zdroj pre televíznu stanicu Fox News.

14:29

Protestujúci grécki roľníci sú rozhodnutí pokračovať v blokádach ciest druhý týždeň po sebe. Pre zmenu tohto postoja im nestačí vyjadrenie premiéra, že vláda je otvorená rokovaniam.

14:19

Zelenskyj vyhlásil, že je pripravený na „dialóg“. Krátko po poludní priletel do Berlína, kde sa začnú dôležité rokovania Zelenského o ukončení vojny s Ruskom s Witkoffom a Trumpovým zaťom Jaredom Kushnerom a európskymi lídrami.

13:31

Zástupcovia Trumpa Whitkoff a Kushner pricestovali do Berlína, kde sa uskutočnia rokovania so Zelenským o mierovom pláne.

Informuje o tom Associated Press. Skôr sa uvádzalo, že rokovania sa uskutočnia zajtra.

Západné médiá píšu, že na tomto stretnutí budú americkí zástupcovia vyvíjať tlak na Kyjev s cieľom prijať tento plán.

12:57

Exilový šéf Hamasu Chalíl Hajja vyhlásil, že Hamas má „legitímne právo“ držať zbrane a že akýkoľvek návrh na ďalšie fázy prímeria v Pásme Gazy musí toto právo dodržiavať.

12:22

Líder strany oznámil, že najstaršia prodemokratická strana v Hongkongu formálne rozhodla o svojom rozpustení.

12:00

Ministerstvo vnútra Sýrie uviedlo, že strelec, ktorý zabil troch Američanov v oblasti Palmýry, bol príslušník bezpečnostných síl a mal byť prepustený pre extrémizmus.

11:59

Exilový šéf Hamasu Chalíl Hajja potvrdil, že vedúci výroby zbraní Hamasu bol deň predtým zabitý pri izraelskom útoku v Pásme Gazy.

11:58

Polícia  v Berlíne rozohnala demonštráciu proti policajnému násiliu, ktorej účastníci napádali policajtov a odpaľovali pyrotechniku.

11:57

Casa di Giulietta vo Verone je pre návštevníkov podľa nových pravidiel až do 6. januára prístupný iba so vstupenkou za 12 eur pre dospelých. Platí aj 60-sekundový limit pre páry, ktoré sa chcú fotografovať.

09:56

V Čile v nedeľu voliči hlasujú v druhom kole prezidentských volieb. Podľa predvolebných prieskumov je ich favoritom José Antonio Kast pred Jeannette Jarovou.

09:24
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Opoziční politici Faktor a Novotný majú na zdravotníctvo kritický názor

Smer-SD štyri roky vládnutia v zdravotníctve podľa experta KDH pre zdravotníctvo Mariana Faktora premrhal. Podľa Viliama Novotného úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti sa nezlepšila

❚❚
.

“Jednofarebná vláda svoju politickú silu vôbec nevyužila na potrebné zmeny v zdravotníctve – na posilnenie postavenia pacienta. Nedokázala ani len pokračovať v rozbehnutých zmenách z obdobia vlády Ivety Radičovej. Boj s korupciou nenadviazal na našu snahu. Naopak, kauzy, ako boli pochybné zmluvy, CT, či predražená strava od luxemburských schránok, Smer reálne neriešil, len zahmlieval a hral do stratena,” skonštatoval.

Napriek tomu, kritizoval ďalej, že Smer mal možnosť, neprijal ani opatrenia, na ktorých je široká zhoda ako eHealth, spravodlivé financovanie nemocníc cez DRG a výstavba novej nemocnice. Všetko sa odložilo za horizont volieb. Podľa neho Smer-SD zmeškal tiež príležitosť posilniť práva a postavenie pacienta definovaním nároku na zdravotnú starostlivosť. Situáciu mal, naopak, zhoršiť, zákazom poplatkov, ktorý v praxi nefunguje a spôsobil chaos.

“Z rečí o boji so zadlžovaním nemocníc napokon nebolo nič. Nemocnice sa zadlžovali veselo ďalej a dlh sa potom, čo vláda Ivety Radičovej nemocnice oddlžila, opäť blíži k 500 miliónom eur,” poukázal Faktor. Upozornil, že jednou z kľúčových vecí nového ministra bude preto pripraviť funkčný plán na zastavenie zadlžovania. “A bude musieť mať veľmi dobrý plán, pretože musí presvedčiť vládu, že ide naozaj o posledné oddlženie,” podotkol.

.

Príkladom premrhanej príležitosti má byť elektronizácia zdravotníctva, ktorá by systému ušetrila desiatky miliónov eur. “Nezavedenie e-healthu do praxe je zlyhaním ministerstva zdravotníctva. Sám som podobný systém v súkromnom sektore zavádzal a zvládli sme to za rok a necelé tri milióny eur. Ten štátny stál už 50 miliónov eur a každý rok nás stojí ďalších desať miliónov eur. Jeho bodkou mal byť nákup duplicitných kartičiek poistenca za 20 miliónov eur,” povedal Faktor.

Úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti sa podľa jeho slov zlepšuje iba individuálne. “Sú prípady, keď nemocnice, lekári a iní poskytovatelia sa snažia a úroveň držia, alebo aj zlepšujú. Ale je to nie vďaka, ale napriek celkovému smerovaniu slovenského zdravotníctva,” poznamenal. Myslí si však, že všeobecne sa úroveň zdravotnej starostlivosti za posledné roky výrazne zhoršila, čo má potvrdzovať aj aktuálny rebríček EHCI – hodnotenie zdravotných systémov z pohľadu pacienta.

“Z neho vyplýva, že úroveň zdravotnej starostlivosti od roku 2012, teda prakticky celé toto volebné obdobie, klesá. Kým vtedy sme boli hodnotení podobne ako susedná Česká republika, dnes sú oni na 13. mieste a my na 24. mieste. Takže kritika Smeru na adresu opozície, ale aj tretích strán, ako je cirkev, že ide o politikárčenie, je klamanie ľudí na Slovensku. Subjektívne skúsenosti pacientov, zdravotníkov, ale aj nezávislé hodnotenia sú toho dôkazom,” zhodnotil.

Pozitívne vníma, že vláda aspoň zaviedla do praxe prerozdeľovací mechanizmus medzi poisťovňami, ktorý bol pripravený za Radičovej vlády. “Istý náznak snahy je aj prijatie stratégie rozvoja slovenského zdravotníctva. Problém je, že k nej vláda už neprijala konkrétne opatrenia na jej naplnenie. Určite dobrou správou je aj to, že sa pokračovalo v referencovaní cien liekov, na druhej strane sa mu nepodarilo zabezpečiť dostupnosť liekov pre slovenského pacienta. Treba povedať, že posun vpred je aj rezidenčný program pre praktických lekárov. A hoci celkovo obnova nemocníc bola opäť nezvládnutá, v Bratislave pribudla aspoň nová nemocnica sv. Michala,” zhrnul Faktor.

 

.

Viliam Novotný: Úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti sa nezlepšila

Najhoršou správou pre zdravotníctvo je, že sa za posledné štyri roky vládnutia kabinetu Roberta Fica (Smer-SD) nezlepšila úroveň poskytovanej zdravotnej starostlivosti. Myslí si to člen parlamentného výboru pre zdravotníctvo a podpredseda mimoparlamentnej strany Šanca Viliam Novotný.

“Je ťažko povedať, či sa kvalita zdravotnej starostlivosti zvýšila, alebo znížila, keďže sa nemeria a neobjektivizuje. Pacienti však veľmi citlivo vnímajú pokles úrovne služieb, poplatky, čakanie, prístup zdravotníkov, vybavenie nemocníc, a tu sa stav zhoršuje,” skonštatoval. Pôsobenie Smeru-SD v zdravotníctve hodnotí ako roky premárnených príležitostí.

“Nedokázali dotlačiť DRG či eHealth do cieľa, vyvolali poplatkový chaos v ambulanciách, dlh štátnych nemocníc sa vyšplhal na 420 miliónov eur a aj tender na novú bratislavskú nemocnicu úplne zbabrali. Rezort prerástlo organizované rozkrádanie verejných zdrojov, kde sa len pozriete. Počnúc CT, cez stravovanie a upratovanie, až po „tety Anky“. Minister Viliam Čislák (nominant Smer-SD) mal viacero príležitostí začať naozaj riadiť slovenské zdravotníctvo, urobiť v ňom poriadok a riešiť jeho problémy. Ale ich nevyužil. Napriek sľubom neprijal protikorupčné opatrenia, nezačal riešiť otázku reexportu liekov,” zhodnotil Novotný.

Pozitívne vníma “sebareflexiu” ministerstva, ktoré ustúpilo od projektu integrovaných zdravotných centier. “A napríklad prerozdeľovanie peňazí medzi poisťovňami podľa chorobnosti a predpisovaných liekov (PCG), ktorý pripravila ešte vláda Ivety Radičovej či spustenie rezidenčného programu pre všeobecných lekárov, boli zmysluplné kroky,” poznamenal.

.

Naopak, vláda podľa neho dlhodobo podcenila problematiku odmeňovania zdravotníkov. “Od rozhodnutia Ústavného súdu v lete 2012 o pozastavení účinnosti zákona o odmeňovaní sestier ministerstvo zdravotníctva len analyzovalo. A keď na jeseň minulého roka prišli s riešením pre zdravotníkov, nesplnili požiadavky sestier a nemali ho ani kryté. Minister sa potom natoľko vyhýbal stretnutiam so zdravotnými sestrami, až si ich nakoniec popudil proti sebe a podávajú hromadné výpovede,” poukázal Novotný.

Novotný dlhodobo kritizuje tiež projekt novej univerzitnej nemocnice v Bratislave. Tento týždeň sa pre tender na PPP projekt nemocnice obrátil so žiadosťou o kontrolu na Úrad pre verejné obstarávanie a ministerstvo financií. Tvrdí, že v rámci projektu sa len míňajú peniaze, ale k novej nemocnici nepovedie. Predpovedá, že nová nemocnica sa nezrealizuje vôbec, alebo sa zrealizuje zle. Riešenie vidí v zrušení súťaže a po diskusii vypísaní novej.

Negatívne hodnotní aj plán zaviesť jednu štátnu zdravotnú poisťovňu, ktorý sa napokon neuskutočnil. “Bol to nezmysel, od začiatku do konca. Slúžil hlavne na odpútavanie pozornosti od reálnych problémov zdravotníctva. Jedna poisťovňa viac zdravia neprinesie. Štúdie Inštitútu finančnej politiky MF SR to nakoniec jasne dokázali. Paradoxne najväčším úspechom tohto projektu bolo, že sa nezrealizoval. Vláda pochopila, že jedna zdravotná poisťovňa je nezmysel, ktorý nanajvýš nedokážu ani právne čisto zrealizovať,” zhrnul.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

Marek Brna

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.
.

Čo očakáva Rusko do zajtrajšieho stretnutia USA – Ukrajina

Rusko a USA na stretnutiach v Moskve nediskutovali o „kórejskom variante“ riešenia územnej otázky na Ukrajine. Táto otázka sa vôbec…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Kaliňák sa zastal svojho štátneho tajomníka

Minister obrany Robert Kaliňák sa zastal svojho štátneho tajomníka Igora Melichra, ktorý vyhlásil, že Ukrajina by mala byť celá po…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Desať mŕtvych po streľbe počas osláv židovského sviatku na pláži v Sydney

Desať ľudí zomrelo po streľbe, ktorá sa v nedeľu odohrala na slávnej pláži Bondi v Sydney, informovala polícia agentúru AFP,…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Čím je pozoruhodný dnešný útok na Odesu

Dnešný útok na Odeskú oblasť je pozoruhodný tým, že Rusi po prvýkrát za dlhú dobu opäť použili na tento región…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šéf národniarov poprel, že by bol v parlamente opitý

Tvrdenia opozície, že predseda koaličnej Slovenskej národnej strany a podpredseda Národnej rady SR Andrej Danko bol v parlamente pod vplyvom…

14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Unikli detaily. Zelenského odpoveď na Trumpov mierový plán sa zhrňuje do formulky: „áno, ale…“

Ukrajina vo svojej verzii mierového plánu požaduje kontrolu nad Záporožskou jadrovou elektrárňou a zachovanie súčasného počtu vojakov Ukrajinskej národnej armády,…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matovič pritvrdzuje a koaličné poslankyne primitívne uráža: Arogantné, skorumpované, falošné, klamárske fuchtle!

Namiesto ospravedlnenia ďalší primitívny útok. Igor Matovič si opäť kopol do koaličných poslankýň

14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Saková: Slovensko zvažuje podanie žaloby pre zákaz ruského plynu

Slovensko zvažuje podanie žaloby pre zámer Európskej únie úplne sa odstrihnúť od dodávok ruského plynu. Uviedla to v diskusnej relácii…

14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lavrov varuje pred tým, čo sa deje v Bosne a správaním Západu

V článku pre srbský denník Politika ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov obvinil Západ z rozpútania „viacúrovňovej kampane proti Srbom“,…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér: V roku 2026 by sa mohli niektorým zamestnancom znížiť odvody

Budúci rok by sa mohli pri určitých kategóriách zamestnancov znížiť odvody. Muselo by to však byť spojené s nejakými opatreniami.…

14. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa brucho nadúva: Sprievodca pre brucho bez bublín a myseľ bez starostí

Čo majú spoločné lekárska ambulancia, kňazi v starom Egypte a črevný mikrobióm? Všetkých spája jeden nenápadný, no všadeprítomný jav –…

14. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hampl pre HS: Časť súčasných elít EÚ stratila schopnosť dohody aj diplomacie, správajú sa ako spoločenský odpad a viac už nemajú kam klesnúť

Vraj ak má človek v bežnom prejave slovník plný vulgarizmov rôzneho druhu, svedčí to o tom, že má skvelé rečnícke schopnosti.…

14. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Rozhovory | 13 min. čítania | 0 komentárov

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť 10 nových politických strán

Na Slovensku chce aktuálne vzniknúť desať nových politických strán. Oznámenia o zbere potrebných podpisov sú zverejnené na webstránke Ministerstva vnútra…

14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Triky malého podvodníka.” Zelenského „volebný“ ťah. O čo v skutočnosti ide

„Je zrejmé, že sa snaží vyhnúť Trumpovým požiadavkám, aby do 25. decembra podpísal dohodu o odstúpení určitých území a súhlasil…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polícia pátra po páchateľovi, ktorý zabil dvoch ľudí na univerzite v USA

Stovky policajtov v nedeľu pátrali po páchateľovi, ktorý na Brownovej univerzite v americkom Providence v štáte Rhode Island zastrelil dvoch…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Komisár pre deti kritizuje poslancov za roztržku v parlamente: Normalizujete násilie, legitimizujete nenávisť a vysielate deťom a mladým ľuďom mimoriadne nebezpečný signál

Komisár pre deti Jozef Mikloško vyjadril hlboké znepokojenie nad správaním, ktoré sprevádzalo poslednú schôdzu parlamentu. Ako uviedol vo výzve poslancom,…

14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Najnovší vývoj hovorí jasne: Novinárske akreditácie treba sprísniť

V rámci udržiavania zdravého ovzdušia vo verejnom priestore, ako aj dodržiavania dobrého tónu na tlačovkách štátnych zamestnancov je nevyhnutné, aby…

14. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Zmatení jazyků…

Biblický příběh o Babylonské věži znáte, ne? Lid byl jednoho ducha a jedné mysli a pustili se do díla, které…

14. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Aktualizované 14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Daniel Lipšic sa má v stredu opäť postaviť pred disciplinárny súd

Bývalý a posledný šéf Úradu špeciálnej prokuratúry Daniel Lipšic sa má v stredu (17. 12.) opäť postaviť pred disciplinárny súd.…

14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico vyzýva Žilinku: “Čo ešte preboha Lipšic robí na generálnej prokuratúre?”

Premiér Robert Fico vyhlásil, že vlastní voliči súčasnej vládnej koalície politikom pri moci najviac vyčítajú to, že “neurobili poriadok” s…

13. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

„Kreatívni“ európski úradníci našli dieru v zákone v snahe obísť veto

Krajiny EÚ schválili právny mechanizmus na neobmedzené zmrazenie zlatých a devízových rezerv Ruskej centrálnej banky v hodnote 210 miliárd eur.…

14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zo zahraničia | 13 min. čítania | 0 komentárov

Premotivovaný moderátor požaduje neskutočne tvrdý trest pre Weissa za slová o "čiernych chlapcoch"

Typický príklad progresívnej západnej \"cancel culture\". Moderátor známeho podcastu chce, aby bol jeden z najúspešnejších futbalových trénerov slovenskej histórie Vladimír…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Obyvatelia Skalice v miestnom referende odmietli výstavbu spaľovne komunálnych odpadov

Obyvatelia Skalice v miestnom referende odmietli výstavbu spaľovne komunálneho odpadu v katastrálnom území mesta. Referendum je platné, z 12 735…

14. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Alergická astma sa nedá vyliečiť. Pozor! Deťom do dvoch rokov by sa takéto lieky ani nemali dávať

Alergická astma sa vyliečiť nedá, cieľom pri liečbe je dosiahnuť, aby pacient bol bez príznakov, respektíve len s minimom prejavov.…

14. 12. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Zaujímavosti | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Kresťania slávia tretiu adventnú nedeľu

Kresťania slávia 14. decembra tretiu adventnú nedeľu. Ružová farba ju odlišuje od ostatných adventných dní, ktoré sú spojené s fialovou…

14. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Za čo vlastne bojujú progresívni aktivisti?

Liberálni aktivisti sa síce často stavajú do úlohy moderných mesiášov, no pravidelne v súvislosti s nimi prepukajú škandály, ktoré tento…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Belgicko, Bulharsko, Malta a Taliansko sa pridávajú k Slovensku a Maďarsku a sú proti zhabaniu ruských aktív v Európe

Štyri európske krajiny Belgicko, Bulharsko, Malta a Taliansko sa vyslovili proti použitiu ruských aktív na poskytnutie reparančného úveru Ukrajine a…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ďalšia rana pre Országha z USA. Šimon Nemec sa zranil na tréningu

V kanadsko-americkej NHL sú aktuálne medzi zranenými Slováci: Martin Pospíšil, Samuel Honzek a obranca Erik Černák (Tampa Bay). V sobotu…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V izraelských médiách sa s odvolaním na zdroje v tajných službách aktívne šíri verzia, že za teroristickým útokom v Sydney stojí Irán.

Na to už reagovali v USA.

„Ak bol útok v Austrálii spáchaný na pokyn Iránu, Izrael má plnú legitimitu zo strany USA na úder proti Iránu,“ vyhlásil vysokopostavený americký zdroj pre televíznu stanicu Fox News.

14:29

Protestujúci grécki roľníci sú rozhodnutí pokračovať v blokádach ciest druhý týždeň po sebe. Pre zmenu tohto postoja im nestačí vyjadrenie premiéra, že vláda je otvorená rokovaniam.

14:19

.

Berlín pošle vojakov na posilnenie poľských hraníc

Nemecko oznámilo, že pošle skupinu vojakov do Poľska, aby pomohli s projektom posilnenia východnej hranice krajiny, kde narastajú obavy z…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bolestivé drahé nehody, ktoré sa podarilo zachytiť na fotografiách

Drahé nehody patria medzi tie momenty, ktoré bolia nielen fyzicky, ale najmä finančne, a pri ktorých človek okamžite rozmýšľa, či…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Budovy pre budúcnosť a slovenské bývanie. Kto v skutočnosti formuje pravidlá hry?

Kto dnes na Slovensku rozhoduje o tom, ako budeme bývať? Budovy pre budúcnosť vystupujú ako odborný hlas, no ich financovanie,…

13. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Prečo je lev známy ako kráľ džungle?

Lev je už po stáročia považovaný za Kráľa džungle, hoci v skutočnosti žije najmä v afrických savanách. Tento majestátny predátor…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zomrel bývalý poslanec NR SR za Smer-SD

Zomrel bývalý poslanec Národnej rady SR Vladimír Matejička. V parlamente pôsobil za Smer-SD. O jeho úmrtí informovali predseda parlamentu Richard…

13. 12. 2025 | Aktualizované 13. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Aktualizované 13. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rusko otvorilo cestu k posledným „pevnostiam“ ukrajinskej armády v Donbase

Ukrajina, 13. decembra 2025 - Od 11. decembra sa Severský smer už nebude objavovať v správach. Teraz je to Slavjansko-Kramatorský…

14. 12. 2025 | 0 komentárov

Trump, Clintonová, Gates a princ Andrew… Zverejnili fotografie z Epsteinovej villy, ktoré nie sú v spise

Predstavitelia Demokratickej strany z výboru pre dohľad nad Snemovňou reprezentantov Kongresu USA zverejnili fotografie z vily sexuálneho zločinca Epsteina, medzi…

13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Dušan Hirjak

Marek Brna

Erik Majercak

Ivan Štubňa

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov