NAŽIVO

V ukrajinskej Dnepropetrovskej oblasti zostal po ruských útokoch na kritickú infraštruktúru bez vody a kúrenia viac ako milión ľudí. Vyhlásil to ukrajinský vicepremiér pre obnovu Olexij Kuleba.

10:24

Napriek množstvu napadaného snehu v Maďarsku autobusová doprava funguje a väčšina vlakov premáva podľa cestovného poriadku. 

10:23

Francúzski farmári vo štvrtok ráno prišli do Paríža na traktoroch na protest proti dohode o voľnom obchode, ktorá by podľa nich mohla viesť k neférovej konkurencii. Na jednom z traktorov je nápis „Nie Mercosuru“, ktorý odkazuje na dohodu o voľnom obchodecso združením latinskoamerických štátov Mercosur.

farmári protest Paríž Mercosur
Na snímke francúzski farmári protestujú pred Víťazným oblúkom proti uzavretiu obchodnej dohody medzi EÚ a združením juhoamerických krajín Mercosur v Paríži vo štvrtok 8. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Emma Da Silva
Čítať viac | 10:21

Niekoľko republikánskych kongresmanov kritizovalo potenciálne vojenské operácie zamerané na anektovanie Grónska. Dištancovali sa tým od tvrdení prezidenta Donalda Trumpa, že USA potrebujú autonómny dánsky ostrov pre zaistenie národnej bezpečnosti.

10:16

Občianska koalícia Donalda Tuska by podľa prieskumu agentúry United Surveys v prípade volieb získala podporu 31 percent voličov, opozičné Právo a spravodlivosť 26 percent a Konfederácia 11 percent. Súčasná vládna koalícia by však podľa týchto výsledkov v Sejme stratila potrebnú väčšinu.

10:15

Francúzsko, Nemecko a Poľsko v stredu vyzvali na rýchle podpísanie dohody o voľnom obchode medzi Európskou úniou a Indiou, ktorú označili za „rozhodujúci krok“ v bilaterálnych vzťahoch, uviedol francúzsky minister zahraničných vecí Jean-Noel Barrot.

Weimarský trojuholník
Na snímke sprava poľský minister zahraničných vecí Radoslaw Sikorski, šéf francúzskej diplomacie Jean-Noël Barrot a nemecký minister zahraničných vecí Johann Wadephul / Foto: TASR/AP-Yoan Valat, Pool Photo via AP
Čítať viac | 10:08

Prezident Donald Trump v rozhovore pre denník The New York Times zverejnenom vyhlásil, že „len čas ukáže“, ako dlho budú Spojené štáty kontrolovať Venezuelu. 

09:50

Americký Senát by mohol už budúci týždeň hlasovať o nových sankciách s cieľom vyvinúť tlak na Rusko, aby ukončilo vojnu s Ukrajinou. Po stretnutí s prezidentom Donaldom Trumpom to povedal senátor Lindsey Graham.

09:43

Takmer polovica Poliakov sa obáva vypuknutia vojny s Ruskom, zatiaľ čo 42 percent takúto možnosť nepripúšťa. Poliaci tiež očakávajú pokračovanie ruských sabotáží. Vyplýva to z prieskumu agentúry IPSOS pre Rádio ZET.

09:36

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová a šéf Európskej rady António Costa plánujú tento týždeň počas cesty na Blízky východ prisľúbiť prehĺbenie vzťahov a zvýšenie finančnej pomoci pre Jordánsko, Sýriu a Libanon. Cieľom ich cesty je reagovať na otázky imigrácie a regionálnej stability.

09:35

Teploty v niektorých častiach juhozápadnej Austrálie by v najbližších dňoch mohli presiahnuť 40 stupňov Celzia. Sucho a horúčavy tam v súčasnosti vytvárajú ideálne podmienky na vznik rozsiahlych lesných požiarov.

09:34

Libanonská armáda  dosiahla „efektívnym a viditeľným spôsobom“ cieľ štátneho monopolu pre zbrane na juhu krajiny. Zdôraznila, že je potrebné urobiť ešte veľa práce najmä pri odstraňovaní nevybuchnutej munície a tunelov v tejto oblasti.

09:26

Americký Národný úrad pre letectvo a vesmír zvažuje predčasný návrat posádky misie Crew-11 z Medzinárodnej vesmírnej stanice pre nešpecifikované zdravotné problémy jedného z astronautov.

09:08

Poľské ministerstvo obrany podpísalo so spoločnosťou Huta Stalowa Wola zmluvu v hodnote 240 miliónov eur na výrobu pásových vozidiel Baobab-G pre automatizované kladenie mín s dodávkami plánovanými do roku 2029. 

09:06

Protestujúci francúzski farmári sa začali presúvať k Eiffelovej veži a Víťaznému oblúku v Paríži, aby vyjadrili nesúhlas s uzavretím obchodnej dohody medzi EÚ a združením juhoamerických krajín Mercosur. 

Protestujúci farmári budú s traktormi blokovať centrum Paríža
Na snímke francúzski farmári odstavili svoje traktory pred Víťazným oblúkom na protest proti uzavretiu obchodnej dohody medzi EÚ a združením juhoamerických krajín Mercosur v Paríži / Foto: TASR/AP-Emma Da Silva
08:54
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Maďarič nesúhlasí s rozpočtom kultúry, chýbajú zdroje na podporu filmu

Pre chýbajúce zdroje na podporu rozvoja audiovizuálneho priemyslu na Slovensku pre Audiovizuálny fond (AVF) v budúcoročnom rozpočte nepodporil bývalý minister kultúry Marek Maďarič na dnešnom Výbore NR SR pre médiá a kultúru návrh rozpočtu Ministerstva kultúry (MK) SR na rok 2019. Podpora filmu, ale aj ochrana pamiatok a platy pracovníkov v kultúre dominovali dnešnej diskusii o budúcoročnom rozpočte MK SR. Výbor konštatoval, že nedostal k návrhu žiadne pripomienky a návrh rozpočtu MK SR na budúci rok zobral na vedomie ôsmimi hlasmi. Plénu navrhuje jeho schválenie. Štyria z prítomných poslancov sa zdržali hlasovania, medzi nimi aj Maďarič

❚❚
.

Podľa návrhu rozpočtu MK SR pre rok 2019 na transfery pre verejnoprávne inštitúcie – RTVS, AVF, TASR, Fond na podporu umenia a Fond na podporu kultúry národnostných menšín je vyhradených 62,2 milióna eur. Je to zníženie o 779-tisíc eur oproti schválenému rozpočtu na rok 2018. Zo spomínaných inštitúcií dostane menej iba AVF, a to spolu 6 miliónov eur na podporu audiovizuálnej kultúry, ktoré rozdelí cez výzvy na vývoj, tvorbu, distribúciu. Okrem tejto sumy by mal AVF dostať aj pohyblivú zložku svojho rozpočtu na rozvoj filmového priemyslu, ktorá sa každoročne mení v závislosti od záujmu filmových producentov. Pre rok 2019 mala byť 4,7 mil. eur a tento rok bola vo výške 779-tisíc eur. Spomínaná suma 4,7 mil. eur však v návrhu rozpočtu chýba. Fakt, že táto suma garantovaná v rozpočte nie je, ohrozuje filmové projekty, robí systém nedôveryhodným, doplnil Maďarič.

Exminister kultúry a člen kultúrneho výboru parlamentu Maďarič (nezaradený poslanec) podotkol, že so sumou 4,7 mil. eur na rozvoj audiovizuálneho priemyslu počítalo aj ministerstvo financií. Pripomenul, že ide o systém podpory subjektov súkromných producentov. V prípade, že ich projekty splnia kritéria a sú pripravení preukázať, že preinvestujú istú sumu zo svojich prostriedkov na Slovensku, majú nárok na vrátenie 20 percent nákladov. Systém je podľa Maďariča veľmi dobre nastavený a znamená prínos pre verejné financie. To, že AVF nedostane tieto zdroje ohrozí plnenie jeho úloh.

Ako počas diskusie vo výbore konštatoval k téme filmovej podpory štátny tajomník MK SR Ivan Sečík, nebol pri diskusii, po ktorej sa položka 4,7 mil. na podporu audiovizuálneho priemyslu v rozpočte škrtla. MK SR však podľa neho má záujem dodržať tento záväzok, lebo je to zákonná povinnosť. Výbor informoval o tom, že sa v uplynulých dňoch uskutočnili rokovania medzi MK SR a AVF, a výsledkom je dohoda, že sa táto suma bude splácať štvrťročne. Ministerstvo financií zároveň podľa Sečíka garantovalo, že tieto zdroje zaistí tak, ako bude vznikať potreba na ich výplatu. Dodal, že momentálne je systém motivačný aj pre slovenské produkcie a väčšina žiadosti o podporu pochádza zo slovenského filmového prostredia.

.

Maďarič však nepovažuje takéto garancie za dostatočné, tvrdí, že jedinou garanciou je štátny rozpočet. Ako povedal pre médiá, „nemôžem prijať filozofiu, že síce to v rozpočte nie je, ale bude to nejako garantované. Dnes schvaľujeme návrh rozpočtu, a tam to musí byť. Ja sa nemôžem ako poslanec spoliehať na to. To by sme potom vlastne mohli schváliť rozpočet v akejkoľvek podobe, lebo by nám mohli povedať príslušní ministri, že majú sľúbené z ministerstva financií, že aj na to dostanú, aj na to dostanú, aj na to dostanú“.

Ministerstvo kultúry prišlo so snahou pritiahnuť na Slovensko veľkých filmových producentov, podporiť investície do filmového priemyslu, a tým aj vznik nových pracovných miest v roku 2013. Zaistilo to novelou zákona o Audiovizuálnom fonde, ktorá začala platiť 1. januára 2014. AVF takto môže poskytovať spätnú dotáciu vo výške 20 percent tým filmovým projektom, ktorých rozpočet oprávnených výdavkov zrealizovaných na Slovensku dosiahol istú sumu. Zo začiatku to bolo najmenej dva milióny eur a od 1. augusta 2017 platí, že sa táto hranica znížila na 150-tisíc eur, resp. 300-tisíc eur v závislosti od rozsahu filmového projektu. Žiadať o dotáciu vo výške 20 percent preinvestovaných zdrojov na Slovensku môžu najmä producenti hraných, dokumentárnych alebo animovaných diel určených pre kinodistribúciu alebo pre televízne vysielanie. O podporu sa môžu uchádzať domáce aj zahraničné produkcie. Do sumy oprávnených výdavkov, z ktorých sa počíta 20-percentná podpora, sa nepočítajú slovenské verejné zdroje, teda dotácie z AVF. O dotácie sa môžu uchádzať produkcie, ktoré splnia tzv. kultúrny test. Z podpory sú úplne vylúčené diela pornografického charakteru alebo diela schvaľujúce násilie. Podrobnosti upravuje vyhláška, ktorá obsahuje aj vzor tlačiva kultúrneho testu. Jeho vyplnenie je podmienkou uchádzania sa o podporu.

Podľa členky výboru Viery Dubačovej (nezaradená) je rozpočet MK SR na rok 2019 málo ambiciózny. Očakávala výraznejšie zvýšenie platov pracovníkov v rezorte kultúry. Podľa Sečíka ide o 10-percentné navýšenie platov. Dubačová by ďalej privítala viac zdrojov na rekonštrukciu ohrozených pamiatok. K tejto téme štátny tajomník MK SR pripomenul, že sa MK SR podarilo zvýšiť v uplynulých rokoch zdroje na obnovu pamiatok, aj keď „ten dlh, ktorý tu vznikal roky, je skutočne neúnosný“. Doplnil, že na ministerstve začali systémovo riešiť ochranu a obnovu pamiatok a do vlády by sa mal dostať materiál, v ktorom by sa dlh SR v tejto oblasti presnejšie definoval. Sečík zároveň na otázku poslankyne Dubačovej objasnil situáciu vo výzvach v oblasti kreatívneho priemyslu. Tie pozastavili kontroly na slovenskej aj bruselskej úrovni a mali by sa na jar budúceho roka opäť rozbehnúť.

Ministerstvo kultúry by malo dostať zo štátneho rozpočtu na budúci rok 255 miliónov eur. Oproti schválenému rozpočtu na tento rok je to o 25 miliónov eur menej (8,91 percenta). Dôvodom je, že tento rok boli jednorazovo zvýšené výdavky rezortu kultúry na rekonštrukciu a modernizáciu sídla Slovenskej národnej galérie (SNG) v Bratislave. Na osobné výdavky v rezorte kultúry by malo v roku 2019 spolu ísť 19,5 mil. eur, čo je oproti schválenému rozpočtu na rok 2018 viac o 965-tisíc eur (5,20 %). Zvýšenie spôsobí najmä valorizácia platov. Na dotačný systém MK SR by malo ísť 16 miliónov eur, čo je rovnaká suma ako tento rok. Jeho súčasťou je program Obnovme si svoj dom (12 mil. eur) určený na obnovu národných kultúrnych pamiatok.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.

PS znovu nahralo Orbánovým protivníkom. Je slovenská štátnosť v ohrození?

Kým naša opozícia mľaská nad teoretickými postihmi za verejné popieranie Benešových dekrétov po novej úprave Trestného zákona, svoj kúsok torty…

08. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Szijjártó: „Západné európske krajiny vytvárajú hrozbu priamej vojny s Ruskom“

Maďarský minister zahraničných vecí komentoval závery stretnutia „Koalície ochotných“ v Paríži. Péter Szijjártó odmieta bruselské „rozhodnutie o vojne“ a varuje…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kde najbližšie zasiahne Trump?

Portál Axios pripravil zoznam krajín,  kde by americký prezident Donald Trump mohol vykonať vojenskú akciu

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Nvotová oznámila, že bojuje so zákernou diagnózou

Slovenská herečka a speváčka Dorota Nvotová oznámila, že bojuje so zákernou diagnózou

08. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj počas ceremoniálu na Cypre diktoval svoje podmienky EÚ

Volodymyr Zelenskyj počas prejavu na Cypre opäť diktoval Európanom podmienky: poskytnúť Ukrajine viac peňazí v čo najkratšom čase a urýchliť vstup krajiny…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Koľkokrát ste už v ambulancii, počuli vetu „Všetko máte v poriadku“ – a predsa ste sa necítili zdraví?

Koľkokrát ste už sedeli v ambulancii, počuli vetu „Všetko máte v poriadku“ – a predsa ste sa necítili zdraví? Koľkokrát…

08. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Ľudia platia stále viac, ale stovky miliónov ďalej končia vo vreckách oligarchov!“

Europoslanec Milan Uhrík informuje, že hnutie Republika sa v mene občanov pripája k výzve zamestnancov v zdravotníctve a žiadajú od…

08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka prišiel s ďalším „skvelým“ nápadom

Michal  Šimečka prišiel s ďalším „skvelým“ nápadom a vyzval premiéra, aby zrušil zákazku na nový blok jadrovej elektrárne v Jaslovských…

08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šeliga, ďalší hoaxer na opozičnej scéne

Po uplynutí sviatkov sa drvivá časť našej populácie pomaličky vracia do pracovného procesu. Týka sa to i politikov, ktorí sa…

08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Rubio hovorí, že má v pláne stretnúť sa budúci týždeň s dánskymi predstaviteľmi, aby diskutovali o záujme Spojených štátov o Grónsko

Napätie medzi členmi NATO eskalovalo po tom, ako Biely dom v utorok vyhlásil, že „americká armáda je vždy jednou z…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Napriek zadržaniu tankerov si Trump zachová otvorené a úprimné vzťahy s Putinom a Si Ťin-pchingom

Tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavittová vyhlásila, že napriek zadržaniu tankerov si Trump zachová otvorené a úprimné vzťahy s Putinom…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vlajka ako dôkaz viny

Podujatie Tour de Ski, ktoré sa konalo v období 28.12.2025 – 4.1.2026 sa nezaobišlo bez škandálu týkajúceho sa Ruska. Tentokrát však…

08. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | | 5 min. čítania | 0 komentárov

Digitálne euro už nie je len teória

Rada EÚ dala projektu mandát a teraz sa láme, či z toho bude verejný prínos, alebo nový nástroj moci

08. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Väčšina námorníkov zadržaných USA na ruskom tankeri sú Ukrajinci

Väčšina námorníkov zadržaných USA na ruskom tankeri „Marinera“ sú Ukrajinci, informuje ruská televízna stanica RenTV

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Americký ropný gigant Chevron má záujem o zahraničné aktíva ruského Lukoilu

Americký ropný gigant Chevron a súkromná investičná spoločnosť Quantum Capital Group predložili spoločnú ponuku na získanie medzinárodných aktív sankcionovanej ruskej…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Umerov oznámil rokovania medzi Zelenským, Trumpom a európskymi lídrami

Rustem Umerov oznámil rokovania medzi ukrajinský prezidentom Volodymyrom Zelenským, americkým prezidentom Donaldom Trumpom a európskymi lídrami

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na sociálnych sieťach sa objavil “návod” pre migrantov

Návod zverejnený na sociálnych médiách vysvetľuje migrantom, ako nelegálne vstúpiť z Francúzska  do Veľkej Británie, upozornil The European Conservative

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 01. 2026 | Aktualizované 08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Aktualizované 08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Možnosť kúpy Grónska Spojenými štátmi aktívne diskutuje Trump a jeho tím, uviedla hovorkyňa Bieleho domu

Možnosť kúpy Grónska Spojenými štátmi aktívne diskutuje Trump a jeho tím, uviedla tlačová tajomníčka Bieleho domu Karoline Leavittová

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Jako před kopírák

Netušíme, jaká bude další budoucnost Venezuely, co podniknou Američané a do dalšího do toho promluví. Celkem jasně se ale rýsuje,…

08. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump a kolumbijský prezident sa dohodli na osobnom stretnutí v Bielom dome

Trump a kolumbijský prezident Petro sa dohodli na osobnom stretnutí v Bielom dome – po nedávnej verejnej hádke kvôli útoku…

08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Jak je důležité míti Filipa…

Přátelé, dnes jsem trochu jak Buridanův osel, který má pře sebou dvě otýpky a neví, ze které má žrát jako…

08. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
08. 01. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Štyri góly za 16 minút. FC Barcelona rozdrvil Athletic Bilbao a postúpil do finále Superpohára

Obhajca titulu suverénne postúpil do finále. FC Barcelona sa zaskvel v prvom semifinále Španielskeho superpohára a súpera Athletic Bilbao vyprevadil…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Progresívci garantujú vysoké ceny energií

Podľa najnovšej správy Maďarského úradu pre reguláciu energetiky a verejných služieb bola priemerná cena jednej kilowatthodiny zemného plynu pre domácnosti…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Ruské ozbrojené sily zlikvidovali v Odese asi desať dôstojníkov NATO

Ruské ozbrojené sily zlikvidovali dôstojníkov NATO a elitných ukrajinských bojovníkov v Odese, informoval koordinátor nikolaevského podzemného hnutia Sergej Lebedev

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Slafkovský pomohol Montrealu asistenciou a Texier tromi bodmi. Slovák už má 33 bodov

Hokejisti Montrealu potvrdili skvelú formu v NHL aj proti kanadskému súperovi z Calgary. Pod domáce víťazstvo 4:1 sa podpísal aj…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Starmer: Nasadenie vojakov na Ukrajine bude schvaľovať parlament

Britský premiér Keir Starmer v stredu oznámil, že plány na vyslanie britských vojakov na Ukrajinu po prípadnom uzavretí prímeria medzi…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Farebné revolúcie už nie sú aktuálne – USA majú nové know-how

USA, 7. januára 2026 - Vo Venezuele USA nezvrhli len prezidenta, ktorý im nebol podriadený. Únosom Nicolasa Madura predstavili Spojené…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Tanker, ktorému Rusi poslali naproti vojnové lode, Američania dnes zadržali

Ruské vojenské námorníctvo vyslalo najmenej jedno svoje plavidlo, aby sprevádzalo ropný tanker, ktorý prenasleduje americká pobrežná a tá ho však…

07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Aktualizované 07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO


.

Vtipné fotografie, ktoré pobavili internet v roku 2025

Vtipné fotografie z roku 2025 nám pripomínajú, že aj v období plnom chaosu, neistoty a zvláštnych udalostí sa dalo nájsť…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

Fico: Plány koalície ochotných nevedú k skorému ukončeniu vojny na Ukrajine. Preto dávam prednosť bilaterálnej vzájomne výhodnej spolupráci s Ukrajinou

Ostatné udalosti na medzinárodnej scéne čoraz viac odhaľujú, aká nebezpečná by pre Slovensko bola nová vláda zložená zo súčasnej opozície.…

07. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Únava nie je normálna

Prečo toľko ľudí žije na autopilote a považuje vyčerpanie za normu? Praktický lekár funkčnej medicíny Jan Vojáček odhaľuje, ako vzniká…

07. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Británia si pripomenula svoju pirátsku minulosť, priznala účasť na zajatí "ruského" tankera

USA, 7. januára 2026 - Britské ministerstvo obrany potvrdilo účasť na zajatí tankera „Marinera“. Britská armáda poskytla USA základne a…

08. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Merz: Zelenskyj by mal udržať svojich mužov doma. Ukrajina si má „urobiť domáce úlohy“

Nemecký kancelár adresoval tieto požiadavky priamo ukrajinskému prezidentovi Volodmymyrovi  Zelenskému – konkrétne kroky, ktoré Berlín plánuje podniknúť, však zostávajú otvorené.…

07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Šutaj Eštok: V minulom roku zachytilo Slovensko pod 50 nelegálnych migrantov

V minulom roku zachytilo Slovensko menej ako 50 nelegálnych migrantov. Krajina si chráni hranice efektívne. Počas brífingu v rámci cvičenia…

07. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Gustáv Murín

Miroslav Urban

Milan Šupa

Ján Droppa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov