NAŽIVO

Spojené arabské emiráty stiahnu zvyšok svojich síl z Jemenu. Ministerstvo obrany SAE vo svojom vyhlásení rozhodnutie odôvodnilo „nedávnym vývojom a jeho potenciálnymi dôsledkami na bezpečnosť a účinnosť protiteroristických operácií“. Neuviedlo však, kedy k stiahnutiu dôjde.

16:35

Vývoz ruského plynu do Európy cez plynovody klesol v tomto roku o vyše 40 % a dosiahol najnižší objem za viac než polstoročie.

16:15

Spotová cena zlata dosiahla do 12.30 h SEČ 4387,29 USD za troyskú uncu. Oproti záveru predchádzajúceho obchodovania to predstavuje zvýšenie o 1,3 %.

16:14

Bývalého starostu mesta Jaroslavľ prepustili z väzenia po odpykaní si viac ako desaťročného väzenia za korupciu.

16:13

Lavrov vyhlásil, že Západ musí pochopiť, že ruské jednotky majú vo vojne na Ukrajine „strategickú iniciatívu“. „Náš principiálny postoj zostáva nezmenený. Strategická iniciatíva zostáva úplne v rukách ruskej armády a Západ to chápe,“ uviedol minister.

16:04

Pri vlámaní do trezoru pobočky sporiteľne v nemeckom meste Gelsenkirchen ukradli zatiaľ neznámi páchatelia približne 30 miliónov eur.

15:55

Izrael od začiatku budúceho roka zastaví činnosť viacerých humanitárnych organizácií v Pásme Gazy vrátane Lekárov bez hraníc.

15:46

Dmitrij Medvedev pohrozil  Zelenskému bezprostrednou smrťou, pričom jeho meno priamo nespomenul. Na platforme X Medvedev obvinil Zelenského z „pokusu o zmarenie urovnania konfliktu“. „Chce vojnu. No, aspoň teraz bude musieť zostať v úkryte po zvyšok svojho bezcenného života,“ napísal Medvedev.

15:29

Spojené arabské emiráty popreli tvrdenia Saudskej Arábie, že v zničenej zásielke do Jemenu sa nachádzali zbrane. Koalícia vedená Rijádom zaútočila v noci na utorok na jemenský prístav Mukallá, kam cez víkend dorazili zo SAE dve lode údajne naložené zbraňami a bojovými vozidlami.

15:28

Vémola podstúpil operáciu čeľuste. Operovali ho na stomatochirurgickom oddelení Všeobecnej fakultnej nemocnice v Prahe.

15:27

Úrady vyhlásili večerný zákaz vychádzania v sýrskom meste Lázikíja. Reagujú tak na nepokoje vo štvrtiach prevažne obývanými alavitmi.

14:47

Väznený vodca Strany kurdských pracujúcich Abdullah Öcalan vyzval tureckú vládu, aby sprostredkovala mierovú dohodu medzi kurdskými Sýrskymi demokratickými silami a dočasnou vládou v Damasku.

14:29

Merz oznámil, že lídri z Európy a Kanady v utorok rokovali o vojne na Ukrajine. Podľa neho je v rokovaniach potrebná transparentnosť, a to aj zo strany Ruska.

14:20
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Ľuboš Blaha: “Nevieme, či je komunikácia z Threemy autentická. Nevieme, či ju zmanipuloval bývalý spravodajca Tóth alebo údajná agentka Tódová alebo niekto iný. Zistíme to, až keď to preverí súd”

V súvislosti s ex-štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti Monikou Jankovskou, ktorá odstúpila podľa jej slov po mediálnom nátlaku na jej osobu, po zverejnení údajnej komunikácie obvineného podnikateľa Mariana Kočnera, a po najnovšie zverejnených ďalších správach z Kočnerovej Threemy hovorí vládny poslanec Ľuboš Blaha, ktorý je členom poslaneckého klubu Smer-SD,o “zovšeobecneniach a konšpiráciách” liberálnych médii.

❚❚
.

To, že tento týždeň v známych mainstreamových médiách vyšli ďalšie články o Monike Jankovskej, v ktorých sa opäť vo veľkom poukazuje na údajné prepojenia Mariana Kočnera so Smerom-SD, vníma Ľuboš Blaha ako účelové. “Prepánakráľa, čo tu slniečkari onanujú nad Jankovskou? Odišla z vládnej funkcie – vybavené. Ak sa preukáže, že porušila zákon, bude niesť následky. Ale o tom môže rozhodnúť len súd, nie Denník N ani denník SME.”

Tvrdí, že jeden z vlastníkov novín SME Haščák by mal radšej vysvetľovať svoje sms-ky s Kočnerom o “odj…ní ču..a”. “A Tódová z Denníka N nech vysvetľuje, že došla podvodom k titulu,” píše Ľuboš Blaha na Facebooku.

“Politicky bola zodpovednosť vyvodená, to je celé. Na základe údajného individuálneho zlyhania tu teraz vytvárať zovšeobecnenia o vláde a liberálne konšpirácie, je primitívne a hlúpe. Jediné, čo sa k tomu dá povedať – padni, komu padni. Vôbec sa tým netreba zaoberať, je to vec vyšetrovateľov, nie politikov.”

.

Na kauze Jankovskej je podľa Ľuboša Blahu zaujímavé to, že Denník N má k dispozícii celú komunikáciu Threemy a či je autentická, zatiaľ nevieme. “Či ju zmanipuloval bývalý spravodajca Tóth alebo údajná agentka Tódová alebo niekto iný, nevieme. To zistíme, až keď to preverí súd. Ale jedna vec je mimoriadne zaujímavá. Ešte raz – Denník N má od začiatku k dispozícii celú komunikáciu Kočnera. Čiže Denník N má celý čas aj komunikáciu, ktorú dnes vydali médiá. Povedzte – ako je možné, že sa táto komunikácia zverejnila až dnes?”

“Prečo nešla von povedzme v čase odvolávania premiéra? Alebo hneď, ako sa prevalila kauza s Jankovskou? Prečo?” Pýta sa médii a ich vlastníkov šéf výboru NR SR pre európske záležitosti. Vysvetlení podľa jeho názoru nie je veľa. “Zjavne ľudí ťahajú za nos. A dávkujú svoje informácie. Pretože chcú politicky vyťažiť z informácií od Kočnera. Zároveň tým maria vyšetrovanie – opäť v prospech Kočnera. Slúžia mu? To je prvá možnosť.”

“Alebo slúžia niekomu inému. A mstia sa tým Smeru, lebo zrejme ich mocipánom ušli nejaké kšefty. Stačí sa zamyslieť, kto vlastní tých, kto vypúšťajú týmto mimoriadne čudným spôsobom závažné informácie. Penta vlastní SME, Eset vlastní Denník N. Sorry, ale to nie sú žiadne družstvá ani obecné podniky. Tieto médiá, čo tu dnes politicky zneužívajú trestnoprávnu kauzu, sú vlastnené dvoma najbohatšími finančnými skupinami/firmami na Slovensku, ktoré tu majú brutal záujmy – ono to asi nebude o ideáloch, že.”

Blaha sa znova pýta tú istú ozázku “Ako je možné, že niekto skrýva tieto informácie a dávkuje ich? Celý čas má to, čo vyšlo dnes. A skrýva to. Tutle to. Čaká. Ak niekto nie je idiot, tak sa spýta: na čo čaká? Prečo to nedal von hneď? Prečo taktizuje? Prečo manipuluje? Je to iba spravodajská hra? Vydierajú niekoho? Možno naznačujú, že to nemusia uverejniť, ak…? Prečo otáľajú? Prečo to nezverejnia celé?”

“Mňa nezaujíma Jankovská, to nech rieši súd. Mňa zaujíma Denník N a SME – lebo to, čo robia, je sakramentsky podozrivé. To, čo robia, sú predsa praktiky mafie, alebo praktiky tajných služieb, ale celkom isto nie praktiky žurnalistov. Videli ste už novinárov, ktorí majú kompromitujúci materiál a neuverejnia ho? A čakajú a postupne ho dávkujú?”

.

Toto podľa neho robia iba novinári, ktorí na tom chcú zbohatnúť, alebo slúžia nejakej spravodajskej službe, alebo politicky niekomu slúžia. “Ak chcete naplniť svoje novinárske poslanie, informáciu uverejnite. Celú. Lebo ide o to, aby svet vedel, čo ste zistili. Nerobíte politiku, informujete. Ste novinár. Toto ale Denník N ani SME nerobia. Veľká otázka – prečo?”

Následne sa Ľuboš Blaha zameral na reportérku Moniku Tódovú, ktorá spracúva gro o Kočnerovi, Threeme, Smere. Prvou možnosťou je podľa neho to, že “Tódová chce lóve a myslí si, že jej niekto zaplatí za to, že niečo neuverejní. Čisto špekulácia, ale logicky – dáva to zmysel. Prečo inak by Threemu dávkovala? Prečo by ju nezverejnila celú? Naznačuje niekomu, že niečo ísť von nemusí?”

“Po druhé, Todová je v tajnej službe. A má nejaké spravodajské úlohy. Niekoho zničiť. Postupne. Áno, hovorí sa to o nej, že slúžila. A áno, má informácie, ku ktorým sa nemá ako inak dostať. Tiež je to špekulácia, ale presne takto nejako vyzerá spravodajská hra… Čiže?”

Treťou možnosťou je podľa Blahu, že Monika Tódová niekomu politicky slúži. “Niekomu, kto chce vyvíjať nátlak na vládnu koalíciu. Lebo Jankovská je z vládnej strany. A tak si to chce niekto užiť. A politicky zneužiť. Problém je, že to robí za asistencie akože nezávislej novinárky. Bezodplatne? A robí to ESET alebo Penta? Ak áno, je to v súlade so zákonom? Zneužívať vyšetrovací spis na politiku? A na útok na štát? Nemala by tento prípad vyšetrovať NAKA?”

“Lebo, drahí moji, jedna vec je prísť k informáciám nezákonným spôsobom. A vyšetrovací spis je neverejný, čiže ide o porušovanie zákona. Ale úplne iná vec je s týmito informáciami kšeftovať. A ohrozovať národnú bezpečnosť. Je tu veľké podozrenie, že Denník N a SME týmto páchajú trestný čin. A ja fakt netuším, prečo naši drahí ochrancovia zákona z NAKA ešte pojedajú šišky. Adresu Denníka N predsa máte, príslušníci. Niekto tu hrá čudné spravodajské hry so Slovenskom. Je najvyšší čas dopapať.”

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

.
.
.

Herci sa búria. V Činohre SND by mala po Novom roku skončiť pätica hercov a herečiek, medzi nimi aj Pauhofová či Poláčik

V Činohre Slovenského národného divadla by mala po Novom roku skončiť pätica hercov a herečiek. Malo by ísť o hercov…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Peková reaguje na obvinenia aj na zastavenie odbornej činnosti

Opozičný poslanec Tomáš Szalay   podal podnet na českú molekulárnu biologičku Soňu Pekovú, ktorá vypracovala kritický posudok vakcín COVID-19, o…

30. 12. 2025 | | 8 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | | 8 min. čítania | 0 komentárov

Putin posielal novoročné pozdravy zahraničným lídrom, Fico a Orbán sú jediní z EÚ

Premiéri Maďarska a Slovenska Viktor Orbán a Robert Fico sú jediní lídri štátov Európskej únie , ktorým ruský prezident Vladimir…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tempo územných strát Ukrajiny sa zvýšilo a hrozí prielom na fronte

Tempo strát území Ukrajiny za uplynulý rok sa výrazne zvýšilo, vyhlásil dobrovoľník Taras Čmut

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

V Dolných Ozorovciach sa zrazilo auto s vlakom, vodiča auta ošetrili

Zrážka osobného auta s vlakom v utorok napoludnie v bánovskej mestskej časti Dolné Ozorovce si nevyžiadala vážnejšie zranenia. Vodiča osobného…

30. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Teherán zaradil Kráľovské kanadské námorníctvo medzi teroristické organizácie

Iránske ministerstvo zahraničných vecí v utorok označilo Kráľovské kanadské námorníctvo za teroristickú organizáciu. Podľa Teheránu ide o odvetu za to,…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Poľský premiér sa bojí o Európu aj Ukrajinu

Poľský premiér Donald Tusk povedal, že ak sa Rusku podarí rozdeliť Západ, Ukrajine hrozí porážka. Podobne sa vyjadril aj poľský…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Päť rokov od smrti generála Lučanského: Tragédia, ktorá sa už nikdy nesmie opakovať

Uplynulo päť rokov od smrti generála Milana Lučanského – od udalosti, ktorá hlboko zasiahla verejnosť a vážne narušila dôveru občanov…

30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vodu káže, víno pije. Vyvodí voči sebe dôsledky?

Poslanec KDH Martin Šmilňák nafúkal 0,16 promile . Po zrážke s lesnou zverou. Odstúpi?

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Trump je veľmi nahnevaný kvôli ukrajinskému útoku na Putinovu rezidenciu

Americký prezident Donald Trump uviedol, že ruský prezident Vladimir Putin mu povedal, že Ukrajina sa pokúsila zaútočiť na jeho rezidenciu…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vzdoruje

Volodymyr Zelenskyj uviedol, že Ukrajina sa v rámci akejkoľvek mierovej dohody s Ruskom nemôže jednoducho stiahnuť zo “svojho územia”. Zdôraznil,…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

TOP5: Najlepších futbalistov, ktorí presedlali na nové športy

Mnoho profesionálnych futbalistov strávi celý svoj život pri milovanom športe. Tvrdo trénujú, súťažia na najvyššej úrovni a snažia sa dosiahnuť…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Šimečka optimisticky: PS, SaS, KDH a Demokrati majú najväčšiu šancu zostaviť stabilnú vládu

Štvorica strán PS, SaS, KDH a mimoparlamentní Demokrati má podľa lídra PS Michala Šimečku najväčšiu šancu zostaviť vládu, ktorá zostane…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Tak typické pre farizejov z KDH. Poslanec Šmilňák po zrážke nafúkal

Poslanec KDH Martin Šmilňák mal dopravnú nehodu. Išlo o zrážku so zverou, dychová skúška odhalila alkohol

30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vaše výroky budú kontrolované. EÚ spúšťa novú éru “bonzáctva”

Európska únia zverejnila zoznam „dôveryhodných” oznamovateľov „nenávistného” či „dezinformačného” obsahu na webe

30. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Po útoku na symbol ruskej štátnej moci je osud hlavného kyjevského teroristu Volodymyra Zelenského nezávideniahodný

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Aktualizované 30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Soros sa nezastaví, naďalej financuje hlavných politických oponentov Trumpa

Fakty hovoria samy za seba. George Soros už roky financuje najextrémnejšie projekty radikálnej ľavice

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Obhajca Littler sa poďakoval bučiacim fanúšikom, že mu zaplatili odmeny

Obhajca titulu majstra sveta v šípkach Angličan Luke Littler postúpil už do štvrťfinále svetového šampionátu v Londýne, ale nebolo to…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Európski lídri po stretnutí Trumpa so Zelenským požadujú bezpečnostné záruky

Európski lídri po stretnutí prezidenta USA Donalda Trumpa s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským požadujú bezpečnostné záruky pre Kyjev, uvádza denník…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusko a Európa: Hybridná vojna je v niečom horšia ako plnohodnotná vojna

Brusel, 30. decembra 2025 - Celý minulý rok boli vzťahy medzi Ruskom a EÚ mimoriadne jasné. V novembri 2024 bolo…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Podľa Lavrova USA žiadajú ukrajinské voľby a právo hlasovať z Ruska

Minister zahraničných vecí Ruskej federácie Lavrov vyhlásil, že USA trvajú na organizovaní volieb na Ukrajine a zasadzujú sa za udelenie…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Kto je medzi Maďarmi najpopulárnejší?

Podľa prieskumu Maďarského inštitútu pre výskum spoločnosti z konca decembra vykazuje index sympatií maďarského predsedu vlády dvojciferný náskok pred predsedom…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Na vojenskom letisku v Kuchyni pristáli ďalšie tri nové stíhačky F-16

Na vojenskom letisku v Kuchyni pri Malackách pristáli v utorok tri ďalšie nové stíhačky F-16 pre Ozbrojené sily SR. Pôvodne…

30. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Produkty z 90. rokov, ktoré boli kedysi hitom, no dnes sú len kúsky minulosti

Produkty, ktoré v 90. rokoch pôsobili futuristicky a nevyhnutne, dnes vyvolávajú skôr úsmev než obdiv. Kedysi sme sa vďaka nim…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

AfD už nie je vylúčená z Mníchovskej bezpečnostnej konferencie

Členovia najväčšej nemeckej opozičnej strany, pravicovej Alternatívy pre Nemecko , boli pozvaní na Mníchovskú bezpečnostnú konferenciu. Dva roky však bola…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Tomáš Bobček sa stal najužitočnejším hráčom jesennej časti poľskej Ekstraklasy

Útočník slovenskej futbalovej reprezentácie Tomáš Bobček, pôsobiaci v poľskom klube Lechia Gdansk, je nielen najlepším strelcom tamojšej Ekstraklasy 2025/2026, ale…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Rusko momentálne nemá v úmysle zaútočiť na žiadnu pobaltskú krajinu, tvrdí estónsky šéf rozviedky

Rusko v súčasnosti nemá v úmysle zaútočiť na žiadnu pobaltskú krajinu ani na Organizáciu Severoatlantickej zmluvy ako celok. V rozhovore…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Po útoku na prezidentskú rezidenciu sa na mapách ruského generálneho štábu objavia nové oblasti Ukrajiny

Rusko, 30. decembra 2025 -Vytrvalosť, s akou Zelenskyj odmieta rokovania za ruských podmienok, vedie k tomu, že časť ruských území,…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Kéry: „Bez pravdy o minulosti nebude mier v budúcnosti. A bez mieru nebude Európa“

Krátko pred vianočnými sviatkami adresoval popredný americký ekonóm a politológ Jeffrey Sachs otvorený a značne kritický list nemeckému kancelárovi Friedrichovi Merzovi. Marián…

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Čo o vás môžu prezradiť čmáranice na papieri?

Čmáranice, ktoré si nevedome kreslíme počas telefonovania, porád alebo premýšľania, môžu odhaliť viac, než by sme čakali. Odborníci tvrdia, že…

30. 12. 2025 | 0 komentárov

Po rozhovore Trumpa a Putina sa Zelenskyj spojil s Witkoffom

Po rozhovore amerického prezidenta Donalda Trumpa a ruského prezidenta Vladimira Putina sa ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj spojil so Stevom Witkoffom

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätá Anysia

Nebojácna svedkyňa

30. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pakistanský premiér odsúdil útok na Putinovu rezidenciu

Pakistanský premiér odsúdil útok na Putinovu rezidenciu, ktorý oznámila Ruská federácia a za ktorý Moskva obvinila Ukrajinu

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nový výskum spája aj malé množstvo alkoholu s rakovinou úst

Podľa najnovších výskumov už jeden alkoholický nápoj denne zvyšuje riziko rakoviny ústnej dutiny o 50 percent

30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov