NAŽIVO

Pápež Lev XIV. si v nedeľu modlitbou pripomenul ľudí, ktorí zahynuli pri protestoch v Iráne a počas konfliktu v Sýrii.

Pápež tiež vyzval k dialógu a mieru na celom svete. Informuje agentúra AFP.

pápež Lev XIV.
Na snímke pápež Lev XIV. / Foto: TASR/AP-Gregorio Borgia
18:38

Vo veku 90 rokov zomrel švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken, oznámila jeho kancelária.

Von Däniken zomrel v sobotu po krátkom pobyte v nemocnici v Unterseene neďaleko švajčiarskeho hlavného mesta Bern. Informujú agentúry AP a DPA.

Erich von Däniken
Na archívnej snímke z 23. apríla 2003 švajčiarsky spisovateľ Erich von Däniken / Foto: TASR/AP-Gaetan Ball/Keystone via AP
18:36

Švédsko vynaloží 15 miliárd korún (1,6 miliardy dolárov) na protivzdušnú obranu zameranú predovšetkým na ochranu civilistov a civilnej infraštruktúry, uviedla švédska vláda. Informuje agentúra Reuters.

18:33

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes vyjadril nádej, že Irán sa čoskoro oslobodí od „tyranie“ v súvislosti s masovými protestami, ktoré sa v krajine v posledných dňoch konajú. Podľa neho by potom obe krajiny mohli spolu znovu spolupracovať. Informuje agentúra AFP.

18:33

Argentína USA v plnom rozsahu splatila krátkodobú finančnú pomoc poskytnutú v amerických dolároch. Uviedol americký minister financií Scott Bessent. Informuje agentúra DPA.

18:31

Rakúske domácnosti budú môcť od pondelka 12. januára žiadať štátny príspevok na opravu elektrických a elektronických zariadení.

Ide o program pod názvom „Prémia za záchranu zariadenia“ (Geräte-Retter-Prämie), ktorý sa zameriava napríklad na práčky, chladničky, kávovary alebo vysávače. Okrem toho štát podporí aj zariadenia pre ošetrovanie chorých, akými sú invalidné vozíky, polohovateľné postele a dýchacie prístroje. Informuje agentúra APA.

18:30

Viac ako polovica pracujúcej populácie v Nemecku je otvorená prípadnej zmene zamestnania. Poukázal prieskum, ktorý sa uskutočnil v decembri 2025 na objednávku pracovného portálu Indeed na vzorke približne tisíc zamestnancov. Informuje agentúra DPA.

18:29

Nemecká priemyselná a obchodná komora vníma Indiu ako strategicky dôležitý budúci trh pre najväčšiu európsku ekonomiku. Vďaka svojej hospodárskej dynamike, mladému obyvateľstvu a rastúcej priemyselnej základni India rýchlo získava na význame pre nemecké spoločnosti, vyhlásil Volker Treier, vedúci sekcie zahraničného obchodu v DIHK. Informuje agentúra DPA.

18:28

Najväčšia španielska ropná a plynárenská spoločnosť Repsol je pripravená investovať vo Venezuele. Uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Josu Jon Imaz. Informuje agentúra DPA.

18:26

Po Vianociach a výpredajoch museli logistické firmy opäť zvládnuť aj spätnú, teda reverznú logistiku. Naspäť k obchodníkom totiž putujú nevhodné darčeky alebo nesprávne veľkosti výrobkov. Vratky môžu dosiahnuť aj vyše 30 % z celkového objemu logistických operácií, informovala spoločnosť Kuehne+Nagel Slovensko.

18:24

V severnej Európe popierajú nebezpečenstvo útoku Ruska na Grónsko, o čom nedávno vyhlásil Donald Trump, píše Financial Times.

Podľa zdrojov v oblasti bezpečnosti a obrany severských krajín sa ruské a čínske lode a ponorky neobjavujú pri brehoch Grónska.

„Je nesprávne domnievať sa, že pôsobia vo vodách okolo Grónska. Ich prítomnosť je v Arktíde, ale v ruskej zóne,“ píše FT.

16:50

Švédsko je veľmi kritické voči „výhražnej rétorike“ voči Grónsku a Dánsku zo strany administratívy amerického prezidenta Donalda Trumpa, uviedol premiér Ulf Kristersson.

Podľa neho je svetový poriadok v súčasnosti vystavený väčšej hrozbe ako za posledných niekoľko desaťročí. Informuje agentúra Reuters.

15:16

Medzinárodné právo sa vzťahuje rovnako na všetkých vrátane Spojených štátov a o budúcnosti Grónska by preto mali rozhodovať Dánsko a Grónsko. Vyhlásil nemecký vicekancelár a minister financií Lars Klingbeil. Informujú agentúry DPA a Reuters.

15:15
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Le Penová v Národnej rade. Progresívci vyzývajú na protest “proti európskym extrémistom”. Beblavý: Hurban sa práve v hrobe otáča

Šéfka francúzskeho hnutia Národné zhromaždenie Marine Le Penová na pozvanie Borisa Kollára zo Sme rodina v pondelok navštívila Národnú radu. Voči francúzskej političke vyzývajú na dnešný protest mimoparlamentní progresívci

❚❚
.

Strana Progresívne Slovensko vyzýva na sociálnej sieti, aby sa verejnosť pridala dnes o 13:30 a prišla spoločne s predstaviteľmi strany “slušne, ale jasne vyjadriť svoj nesúhlas s extrémistickou a populistickou politikou” Marine Le Penovej a Sme rodina Borisa Kollára.

 

.

 

Le Penová si v budove Národnej rady pozrela oficiálne priestory a aktuálne výstavy. Jej návštevu vysielal naživo na sociálnej sieti poslanec Sme rodina Peter Pčolinský.


Beblavý: Odmietame rozbíjačov Európy

Predseda strany Spolu, ktorá je v koalícii s Progresívnym Slovenskom – Miroslav Beblavý komentoval návštevu Marine Le Penovej na Slovensko slovami, že jej jedinými zbraňami sú hnev a šírenie klamstiev.

“Hurban sa práve v hrobe otáča. Boris Kollár do parlamentu k jeho soche priviedol Marine Le Penovú. Političku, ktorej jedinou zbraňou sú hnev, falošné hrozby, šírenie klamstiev a strašenie ľudí. Extrémisti spájajú sily do európskych volieb, aby oslabili a rozbili spoločnú Európu. Do Bratislavy prišli na pozvanie Borisa Kollára. Žiaľ, zdá sa, že v Sme rodina si už vybrali, kam chcú patriť.”

.

Beblavý píše, že lepší život neprinesie šírenie klamstiev a hoaxov. “Na vyššie platy, nové nemocnice či účinnú pomoc pre mladé rodiny potrebujeme novú vládu tu doma a bezpečnú, silnú Európsku úniu. Aby sme dokázali využiť príležitosti, ktoré spoločná Európa ponúka. To garantuje iba naša koalícia PS/SPOLU ako jediná proeurópska sila na Slovensku.”

“V európskych voľbách ide o veľa. Do Európskeho parlamentu sa tlačia fašisti a rozbíjači Európy spájajú sily naprieč krajinami. Ľudia na Slovensku však vedia, že EÚ je dobrý projekt. Ak chceme žiť zdravý, dôstojný a úspešný život, odpoveďou je iba jednotná a akcieschopná Európa,” uvádza na záver Beblavý.

 

 

.

Danko: Nacionalizmus by nemal rozbíjať Európsku úniu

Nacionalizmus by nemal rozbíjať Európsku úniu (EÚ). Vyhlásil to predseda Národnej rady (NR) SR Andrej Danko (SNS) pred stretnutím opozičného hnutia Sme rodina so šéfkou Národného združenia Marine Le Penovou.

“Mali by sme EÚ reformovať, pokúsiť sa opraviť to, čo nás spája. Nemali by sme dovoliť rozbitie EÚ,” uviedol Danko, ktorý verí, že po májových eurovoľbách bude EÚ jednotnejšia. “A že bude mať silných lídrov, ktorí budú partnermi Trumpa, Putina a budú vedieť zastupovať naše záujmy,” doplnil Danko.

Nechce hodnotiť iných politikov, ani to, že si Sme rodina robí takúto kampaň pred eurovoľbami. Zdôrazňuje však, že národné cítenie by nemalo byť egoistické. Zároveň zdôrazňuje, že je veľký rozdiel medzi vlastenectvom a nacionalizmom.

Francúzsku političku hostí Sme rodina. Líder hnutia Boris Kollár uviedol, že ich spájajú tri hodnoty – ochrana hraníc EÚ, ochrana tradícií a ochrana práce. Predseda Mosta-Híd Béla Bugár cez víkend reagoval, že je veľmi tenká hranica medzi národovectvom a nacionalizmom. “Národovec hovorí napríklad aj o ochrane tradícií. Ale nacionalista a extrémista na úkor iných. V tom je rozdiel a Le Penová to chce robiť na úkor iných,” povedal.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

Komentátora denníka SME Petra Schutza mali napadnúť v košickom Auparku, čaká na operáciu

Komentátora denníka SME Petra Schutza v sobotu poobede v košickom nákupnom centre Aupark mal napadnúť neznámy muž. Ako informoval denník,…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

„Kým nie je neskoro!“ Trump hrozí Kube

Trump hrozí Kube, že Kubánci musia uzavrieť „dohodu“ so Spojenými štátmi, „kým nie je neskoro“

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pri zatknutí Madura použili americké jednotky záhadnú zbraň

Počas operácie na zajatie Nicolasa Madura použili americkí vojaci silnú neznámu zbraň, ktorá zneškodnila venezuelských vojakov a techniku, píše denník…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najmodernejší nemecký systém PVO nedokáže Orešnik zachytiť

Nový systém protiraketovej obrany Arrow-3, nasadený v Nemecku, nie je pripravený na zachytenie rakety „Orešnik“, píše Die Welt

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Plán odplaty: Rusko, po incidente s tankerom Marinera, pripravuje pre USA prekvapenia

Rusko tak ľahko nezabudne na incident s tankerom Marinera. Pripravujú sa štyri varianty odplaty a to je len prvá fáza…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Hnízdil pre HS: Kto cez covid hovoril o zdraví, bol dezinformátor. Kto teraz hovorí o mieri, je dezolát. Ako môžu žiť zdraví ľudia v atmosfére vojny, keď vojnová propaganda beží na plné obrátky?

Jan Hnízdil je známy český všeobecný a rehabilitačný lekár, zdravotný poradca, publicista, a je aj jedným z priekopníkov českej psychosomatickej…

11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Rozhovory | 19 min. čítania | 0 komentárov

Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo

Na začiatku roka 2026 Rusko po prvýkrát použilo proti Ukrajine nové útočné bezpilotné lietadlo „Geraň-5“

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Počuli ste niekedy niečo o nejakej záhadnej Tartárii? Čo a prečo to pred nami taja?

Bola Veľká Tartaria úmyselne vymazaná z oficiálnej historiografie? A keď, tak prečo? Kto boli jej obyvatelia? Neboli to dnešní Tatari?…

10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Pellegrini prelomil mlčanie a prehovoril o vývoji strany Hlas

Prezident Peter Pellegrini je naďalej v kontakte s predstaviteľmi strany Hlas-SD, žiadnym spôsobom však neovplyvňuje procesy v strane

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Výborný nápad ako urobiť z Kanady ďalší štát USA. Veľká Británia, Austrália a Kanada chcú zakázať X

Informuje o tom britské vydanie GBnews s odvolaním sa na vyhlásenia predstaviteľov oboch krajín. Austrálsky premiér Anthony Albanese kritizoval X…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Šialené a nezákonné.” Trump poveril velenie špeciálnych operácií, aby pripravilo plán invázie

V Trumpovom okolí sa diskutuje o možnosti vojenskej invázie na Grónsko. Ako píše The Mail on Sunday s odvolaním sa…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Šimečka opäť perlil. Generál si neodpustil reakciu

Ukázalo sa, že Šimečka pokračuje aj v roku 2026 bez okolkov. Falošný, nevýrazný, bezobsažný, ale zato prehnane ambiciózny. Uviedol v…

11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Ako narábať správne s peniazmi a zvýšiť svoj príjem

Philipp J. Müller, finančný mentor a majiteľ najväčšej finančnej akadémie v Európe ponúka svoje skúsenosti a naučí vás pracovať s…

11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico: Nová jadrová elektráreň bude čisto štátna, prebiehajú diskusie o odkúpení podielu ČEZ v Jadrovej energetickej spoločnosti

Slovensko a Spojené štáty americké podpíšu dohodu o spolupráci v oblasti jadrovej energetiky. Podľa predsedu vlády Roberta Fica nepôjde len…

11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Aktualizované 11. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Maďarsko v hľadáčiku Bruselu. EÚ hľadá cesty, ako obísť národné veto

Európska únia čoraz otvorenejšie hľadá spôsoby, ako obísť právo veta členských štátov – a Slovensko sa v tejto debate objavuje…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Je chyba ak vidíte len dve: Ruský analytik vymenoval súčasné západné skupiny ktoré proti sebe bojujú o svetovú moc

Rusko, 11. januára 2026 - Pri téme protikladu medzi Trumpom a „neoglobálnym Londýnom“ je hlavná chyba, že vidíme len dvoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Pustí sa EÚ do sporu s Trumpom? Pod rúškom misie pripravujú plán pre Grónsko

Európa zvažuje možnosť vyslania vojsk do Grónska pod rúškom misie NATO. Ak Trump odmietne, môžu byť uvalené sankcie na americké…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bizarné fotografie, pri ktorých si poviete: „Naozaj sa to deje?“

Bizarné fotografie zachytávajú ľudí, ktorí sa rozhodli ignorovať spoločenské pravidlá s absolútnou sebadôverou. Nejde o náhodu ani o zlý deň,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

“Vybral by som si Putina,” odpovedal britský minister obrany na otázku, ktorého svetového lídra by najradšej uniesol

Britský minister obrany John Healye vyhlásil, že by chcel uniesť Putina

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Analytik predpovedá plány vojnových štváčov na tento rok

USA, 11. januára 2026 - Po vyhlásení, že sa neriadi medzinárodným právom, ale vlastnou morálkou, Trump oznámil plány operácie v…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Zatváracie špendlíky majú detail, ktorý rozhoduje o ich sile

Zatváracie špendlíky sú jedným z najbežnejších predmetov v domácnosti, no len málokto sa zamyslí nad tým, ako vlastne fungujú. Zdanlivo…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Ďalší korupčný škandál otriasa ukrajinskými vojenskými nákupmi

Ukrajinský generálny prokurátor odhalil rozsiahly prípad úplatkov a podvodov, v ktorom súkromná spoločnosť dodávala na front nepoužiteľné míny a nebezpečnú…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Cloudflare hrozí stiahnutím služieb v Taliansku, postihnúť by to mohlo ZOH 2026

Americká internetová spoločnosť Cloudflare pohrozila, že ukončí svoje pôsobenie v Taliansku vrátane poskytovania služieb pre zimné olympijské hry, po tom,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Sýria v plameňoch. Americké bomby na IS, Kurdi opúšťajú Aleppo a hrozí regionálna eskalácia

Sýria zažíva jeden z najnapätejších momentov od pádu Baššára al-Asada. Spojené štáty spolu so spojencami oznámili „rozsiahle“ letecké údery proti…

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

“Spojené štáty európske”? Federalisti znovu vystrkujú rožky

Bývalý poslanec NR SR Andrej Stančík sa svojich sledovateľov pýta, či by boli za „Spojené štáty európske”. Myslíte, že by…

11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ďalší cieľ Donalda Trumpa

Kanada sa obáva, že by mohla byť ďalším cieľom prezidenta Trumpa po Venezuele a Grónsku, informuje agentúra Bloomberg

11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ruský plyn: slovenská pasca, maďarská výhoda

Nové tarify za prepravu plynu vyhlásené na rok 2026 jasne ukazujú, kto sa dokázal prispôsobiť zmeneným podmienkam a kto sa…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Prezident udelil štátne vyznamenania 22 osobnostiam, z toho štyrom in memoriam

Prezident SR Peter Pellegrini ocenil v sobotu 22 osobností spoločenského, kultúrneho, vedeckého ako aj športového života, štyroch z nich in…

11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Pápež Lev XIV. si v nedeľu modlitbou pripomenul ľudí, ktorí zahynuli pri protestoch v Iráne a počas konfliktu v Sýrii.

Pápež tiež vyzval k dialógu a mieru na celom svete. Informuje agentúra AFP.

pápež Lev XIV.
Na snímke pápež Lev XIV. / Foto: TASR/AP-Gregorio Borgia
18:38

.

Nemala som šancu, tak som riskovala, vravela Vonnová po triumfe. V nedeľu už počasie nepustilo lyžiarky na trať

Americká lyžiarska legenda Lindsey Vonnová si v sobotňajšom zjazde v rakúskom Zauchensee pripísala na konto už 84. triumf v pretekoch…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

V Mýte pod Ďumbierom zrazil muža na detskom vleku sánkar

Horskí záchranári pomáhali v sobotu večer 55-ročnému mužovi, ktorého na detskom vleku v Mýte pod Ďumbierom zrazil sánkar. Horská záchranná…

11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Konečne vieme viac o tom, kto zrejme udal Vémolu a do akej drogovej kauzy má byť zapletený

Ostro sledovaný kriminálny prípad českej hviezdy MMA Karlosa \"Terminátora\" Vémolu bol dlho zahalený viacerými protichodnými informáciami. Polícia deň pred Vianocami…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

Kto bol kráľ Levie srdce a prečo ho pozná celý svet?

Kráľ Levie srdce patrí medzi najznámejšie historické prezývky stredoveku a dodnes vyvoláva predstavy odvahy, sily a rytierstva. Ide o titul,…

11. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Spěchá…

V Íránu se dál protestuje, ale ajatoláhové tam vypnuli internet, takže informací je málo. Občas se objeví obrázky hořících mešit…

11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 01. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Londýn vyčlenil 200 miliónov libier na prípravu nasadenia vojakov na Ukrajine

 Spojené kráľovstvo v piatok vyčlenilo 200 miliónov libier na prípravu britských vojakov, ktorí budú nasadení na Ukrajine ako súčasť „mnohonárodných“…

10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
10. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Marek Brna

Andrej Valihora

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov