NAŽIVO

Víťaz maďarských volieb, vyhlásil, že bude rokovať s Putinom. Konkrétne o dodávkach energetických zdrojov.

„Budeme musieť zasadnúť za rokovací stôl s ruským prezidentom. Geografická poloha ani Ruska, ani Maďarska sa nezmení. Naša energetická závislosť od Ruska takisto pretrvá. Budeme rokovať,“ vyhlásil.

08:32

Trump vyhlásil, že prehodnotí otázku americkej ochrany členských štátov NATO pred Ruskom.

„Na NATO sme vynaložili bilióny dolárov, aby sme im pomohli brániť sa pred Ruskom. Keď sa nad tým zamyslíte, bránime sa pred Ruskom. Už dlho si myslím, že je to trochu smiešne, ale vynaložili sme na to bilióny dolárov. Myslím si, že táto otázka bude dôkladne prehodnotená,“ vyhlásil americký prezident novinárom na leteckej základni Andrews.

08:31

Tesla ako prvá zavádza pokročilú verziu svojho systému autonómneho riadenia v Holandsku.

Firma uviedla, že FSD pred schválením testovala po celej Európe a usiluje sa o povolenie aj v ďalších krajinách.

Ako uvádza agentúra DPA, v USA je softvér dostupný už roky – spočiatku sprevádzaný viacerými chybami, no podľa Elona Muska sa výrazne zlepšil.

 

07:53

Novozélanďania sa po ústupe cyklónu Vaianu začali vracať domov. Búrka tretej kategórie sa podľa meteorológov presunula na more.

Ako informovala agentúra Reuters, v zasiahnutých oblastiach prebieha odstraňovanie popadaných stromov, hodnotí sa riziko zosuvov a pretrvávajú výpadky elektriny.

 

07:41

Peruánska volebná komisia oznámila, že v pondelok znovu otvorí časť volebných miestností, keďže logistické problémy znemožnili hlasovanie desaťtisícom voličov.

Ako uvádza agentúra AFP, pre nedostatok lístkov, urien a ďalších pomôcok nemohlo odovzdať hlas približne 63‑tisíc ľudí.

Peru_Election-jd2026041303
Na snímke dcéra bývalého prezidenta Alberta Fujimoriho a prezidentská kandidátka Keiko Fujimoriová odovzdáva svoj hlasovací lístok počas prezidentských a parlamentných volieb v Lime / Foto: TASR/AP-Bruno Elias
07:17

Iránsky námorný veliteľ Šahrám Irání označil hrozbu prezidenta Donalda Trumpa o blokáde Hormuzského prielivu za „smiešnu“. Reagoval tak na neúspešné rokovania medzi Teheránom a Washingtonom v Pakistane o ukončení vojny na Blízkom východe.

Podľa iránskej štátnej televízie Irání a agentúry AFP vyhlásil, že iránske námorné sily pozorne sledujú americké aktivity v regióne a Trumpove vyjadrenia považujú za absurdné.

 

 

07:03

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí uviedol, že Teherán bol počas víkendových rokovaní s USA v Pakistane „len kúsok“ od dohody.

Na platforme X napísal, že Irán rokoval v dobrej viere s cieľom ukončiť konflikt, no narazil na „maximalizmus a zmenu podmienok“ zo strany Washingtonu, uviedla agentúra AFP.

 

07:02

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu vymenoval nového šéfa Mosadu. Od 2. júna 2026 sa ním stane generálmajor Roman Gofman, ktorý nahradí Davida Barnea po uplynutí jeho päťročného mandátu.

Ako informovala agentúra AFP, Gofman pritom doteraz nepôsobil v spravodajských službách.

Benjamin Netanjahu
Na snímke Benjamin Netanjahu / Foto: TASR/AP-Alex Kolomoisky
07:00

Prezident USA Donald Trump v nedeľu na sociálnych sieťach ostro kritizoval pápeža Leva XIV., ktorého označil za príliš liberálneho a nekompetentného.

Reagoval tak na sobotňajšiu výzvu hlavy katolíckej cirkvi na mier na Blízkom východe.

Ako uviedli agentúry AP a AFP, Trump napísal, že pápež je „slabý pri otázkach zločinu“ a „katastrofálny v zahraničnej politike“, pričom dodal, že podľa neho „neodvádza dobrú prácu“ a nie je jeho priaznivcom.

 

06:57

Prvé odhady z Maďarska 55 ku 38 v prospech Magyara. Prieskum organizova Telex a prebiehal v niekoľkých posledných dňoch.

Včera 19:37

Projekt Lesopark v žilinskom Bôriku bol zaradený medzi štátom podporované nájomné bývanie. Tri skolaudované bytové domy ponúkajú spolu 121 bytov a AŠPNB chce v apríli spustiť záväzný záujem.

Byty by mali byť odovzdávané v najbližších mesiacoch. O nájomné bývanie prejavujú záujem aj štátne inštitúcie, no projektov je zatiaľ málo – výstavba ďalších má začať tento rok, napríklad v Košiciach s plánom na 800 bytov.

Včera 18:23

Ministerstvo práce pripravuje opatrenie, podľa ktorého by rodič pri dlhodobom záškoláctve dieťaťa prišiel o prídavok na dieťa. Najprv by ho na tri mesiace prebral osobitný príjemca (zvyčajne samospráva) a ak by sa situácia nezlepšila, rodič by o dávku dočasne prišiel úplne.

Minister Erik Tomáš tvrdí, že cieľom je ochrana detí a motivácia k pravidelnej školskej dochádzke. Opatrenie podporili aj komisár pre deti Jozef Mikloško a minister školstva Tomáš Drucker.

Včera 18:20

V Peru sa otvorili volebné miestnosti, pričom 27 miliónov voličov rozhoduje o novom prezidentovi aj zložení parlamentu. O hlasy sa uchádza 35 kandidátov, no podľa prieskumov žiadny z nich nemá viac než 15 %, takže druhé kolo je veľmi pravdepodobné. Ako uvádza agentúra AFP, kampaň ovládli témy kriminality a politickej nestability – krajina mení prezidentov takmer každý rok.

 

Včera 18:19

Kuvajtské úrady zadržali 24 ľudí podozrivých z financovania teroristických skupín. Ministerstvo vnútra tvrdí, že odhalilo organizovanú schému, ktorá pod „náboženskými zámienkami“ zhromažďovala peniaze na transfer do zahraničia. Medzi zadržanými je aj päť bývalých poslancov. Zásah prichádza v čase zvýšeného napätia v regióne po iránskych útokoch na štáty Perzského zálivu.

Včera 18:18

Účasť v maďarských parlamentných voľbách presiahla po 17.00 h hranicu 74 %, čo je najviac od roku 1989. Ako informoval server 24.hu, k urnám prišlo 74,23 % oprávnených voličov, čím už popoludní padol doterajší rekord z roku 2002. Priebeh volieb je pokojný, hlasovanie sa končí o 19.00 h.

 

Včera 18:12

Cyklón tretej kategórie Vaianu zasiahol severný ostrov Nového Zélandu, kde spôsobil záplavy a škody na infraštruktúre. Najľudnatejšiemu Aucklandu sa vyhol. Nad pevninu dorazil popoludní v oblasti Bay of Plenty s nárazmi vetra presahujúcimi 130 km/h. Informovali o tom agentúry Reuters a AFP.

 

Včera 15:53

Hizballáh odmietol tvrdenia sýrskeho ministerstva vnútra, že bunka zadržaná v Damasku plánovala útok na náboženského predstaviteľa a bola napojená na toto hnutie.

Ako uviedla agentúra AFP, Hizballáh tvrdí, že obvinenia sú „vymyslené“ a že v Sýrii nepôsobí. Sýrske úrady uviedli, že členovia bunky absolvovali vojenský výcvik v zahraničí a pokúsili sa umiestniť výbušninu pri dome duchovného.

 

Včera 15:51
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Katarína Koščová pokrstí v pondelok nový album Hranica dažďa

Slovenská speváčka Katarína Koščová uvedie v pondelok večer v prešovskom Kine Scala do života nový album Hranica dažďa, na ktorom autorsky spolupracovala s klaviristom a skladateľom Danielom Špinerom

❚❚
.

Nahrávka pozostávajúca z trinástich skladieb sa podľa Koščovej nesie v pochmúrnejšej jesennej atmosfére. „Je to zvláštne, ale ja asi neviem písať veselé pesničky… Aj tento album je taký. Celý jeho zvuk je jesenný, vyslovene sa hodí k tomuto ročnému obdobiu. Mám pocit, že celá naša tvorba je taká nejaká jesenná, aj sa v tom dobre cítime,“ povedala Koščová v rozhovore pre agentúru SITA. „Ja som skôr baladický typ, mám naozaj veľa rôznych balád a takých ťaživejších skladieb. Tento album je možno špeciálny v tom, že síce sú tie pesničky v prvotnej myšlienke a v textoch smutné, ale sú tam aj tanečnejšie a dynamickejšie skladby,“ uviedla.

V jednotlivých songoch sa pritom sympatická speváčka sama často pasuje s rôznou dynamikou hlasu. „Asi som bola pri tomto albume odvážnejšia aj v rámci vlastného prejavu. Ja zvyknem tvoriť pesničky tak, aby sa mi hlavne dobre spievali na koncertoch. Robím to z vlastnej skúsenosti. Pri predchádzajúcich dvoch albumoch som totiž šla aj do piesní, ktoré sa mi potom naživo dobre nespievali, až som ich napokon nespievala už vôbec… Tomu som sa chcela vyhnúť. Som typ autora a interpreta, ktorý sa rád pohybuje vo svojej komfortnej zóne, ani som nikdy nemala rada také tie veľmi ukričané pesničky, akurát teraz som napísala niektoré také, kde sa to bez toho úplne nedalo, nejaký ten protest song a tak… Tam sa žiadalo na tom hlase tak trošku pridať… Občas som teda vyliezla zo svojej škatuľky a zakričala si alebo som prešla z plného hlasu do falzetu. Myslím však, že to nie je prehnané,“ usúdila 37-ročná Prešovčanka.

Tematicky je album podľa nej celkom rôznorodý. „V niekoľkých piesňach sa zaoberám časom vo všeobecnosti, tým, koľko máme času a tým, ako plynie, ako uteká… To je taká téma, ktorá ma sprevádza celý život. Potom sa tam občas objaví leitmotív vody, ten je často prítomný aj v tvorbe Martina Geišberga, s ktorým spolu občas vystupujeme. A voda je živel, ktorý tiež akoby súvisí s nejakým plynutím a očistou… Potom sa vo dvoch či troch skladbách zaoberám spoločenskou situáciou a zaradila som na album aj jeden eko protest song. Tieto protest songy, to je niečo, v čom cítim, že sú moje limity už vyčerpané… Stále mám pocit, že v nich neviem uchopiť tú poetiku tak, ako by som chcela. No a potom sú na albume aj klasické baladické vzťahové záležitosti,“ vymenovala Koščová.

.

Nová nahrávka vznikala, ako tvrdí, veľmi pomaly a postupne, pričom silným momentom, ktorý ju pohol k tvorbe, bolo pritom štipendium z Fondu na podporu umenia. „To ma, pravdupovediac, zachránilo. Dokopalo ma k tvorbe, inak by som sa nerozhýbala asi ešte veľmi dlho. Síce som vedela, že by bolo už treba niečo robiť, no nedokázala som sa k tomu dostať… Toto bolo ako v škole, keď musíte odovzdať domácu úlohu… Ja potrebujem mať na tvorbu a odovzdanie projektu ohraničený čas, vtedy to ide,“ priznala.

Pri tvorbe piesní sa zároveň nebála experimentovať a z času na čas sa oslobodila od zvuku klavíra, ktorý ju obvykle sprevádza. „Povedala som si, prečo si neskúsiť niečo brnkať aj na gitare, to ma veľmi uvoľnilo… Síce poznám dokopy päť akordov, no šlo to a napokon sú na albume až štyri gitarové skladby! Všetky majú síce tie isté akordy, no veľmi ma to bavilo, môcť si sadnúť ako veľmi amatérsky muzikant-nemuzikant a skúšať si sama do spevu hrať…,“ zaspomínala si na kreatívne chvíľky. „Mám z toho celého obrovskú radosť, aj z toho, že som k tomu bola vlastne dokopaná. Posledné roky som totiž mala pocit, že už nikdy nenapíšem žiadnu pesničku… Teším sa, že sa mi to podarilo celé nejako odkliať,“ vyznala sa.

Na čerstvej štúdiovke sa stretlo viacero hudobníkov, medzi nimi napríklad gitarista Peter Tomko, akordeonista Peter Katina, huslisti Martin Jeriga a Kamila Dujavová, violoncelistka Jana Ivanecká, violista Šimon Truszka a klarinetista Adrián Harvan. Z nich väčšina si zahrá aj na pondelňajšom krste. „Možno to bude jediný koncert, ktorý takto dopadne… Vystúpi so mnou až na jednu zmenu plná albumová zostava. Inokedy už takáto možnosť asi nebude, tak si to chcem poriadne užiť. Dúfam, že sa to celé podarí a že to bude mať peknú atmosféru,“ poznamenala Koščová.

Fanúšikovia a fanúšičky si na koncerte budú môcť vypočuť všetky piesne z novej štúdiovky. „Rozmýšľali sme, ktorú by sme vynechali, no asi by sme radi zahrali všetky… Nezvykne sa to robiť, no keď už tam budú všetci tí muzikanti, tak prečo nie. A do repertoára pridáme aj zopár starších piesní, ktoré sme prearanžovali tak, aby v nich dostalo priestor aj sláčikové kvarteto, klarinet či akordeón…,“ ozrejmila speváčka, ktorá na prelome februára a marca so Špinerom a ďalšími vyrazí i na menšie turné po Slovensku. „Do konca roka to už nestíhame, keďže nás onedlho čakajú vianočné koncerty, no koncom zimy by sme chceli zahrať aspoň v piatich mestách. Na budúcoročných koncertoch s nami nebudú všetci hudobníci, no radi by sme zachovali aspoň sláčikové kvarteto. Uvidíme, ako to vyjde a kam sa nám podarí dostať,“ uzavrela speváčka.

 

.

V tomto článku sme sa venovali konkrétnej téme, ak máte chuť pokračovať v čítaní, určite si nenechajte ujsť aj ďalší článok Vyradený motorový vozeň bude slúžiť v meste Prievidza ako učebňa dopravnej výchovy , v ktorom sa venujeme inej oblasti a prinášame ďalšie zaujímavé pohľady a praktické informácie.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Slováci oslávili Nedeľu Božieho milosrdenstva v diecéznych svätyniach

Druhá veľkonočná nedeľa, ktorú Cirkev od roku 2000 slávi ako Nedeľu Božieho milosrdenstva, spojila veriacich na celom Slovensku aj v…

13. 04. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Uplynulo 76 rokov od násilného vyvezenia rehoľníkov z kláštorov (Akcie K)

V pondelok 13. apríla 2026 si pripomíname už 76. výročie Akcie Kláštory, známej aj ako Barbarská noc. Tento tragický míľnik…

13. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hasiči minulý týždeň zasahovali 668-krát, v 350 prípadoch pre požiare

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru zasahovali minulý týždeň na Slovensku 668-krát. Informuje o tom HaZZ na sociálnej sieti

13. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Národný inštitút vzdelávania a mládeže pripravil sprievodcu pre podporu detí odídencov z Ukrajiny v školách

Národný inštitút vzdelávania a mládeže zverejnil nového sprievodcu, ktorý sa zameriava na podporu pri zápise a začleňovaní detí odídencov z…

13. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vo Vysokých Tatrách nad 2200 m n. m. platí mierne lavínové nebezpečenstvo

Vo Vysokých Tatrách je v pondelok v polohách nad 2200 metrov nad morom vyhlásené mierne lavínové nebezpečenstvo, druhý stupeň z…

13. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marián Tkáč

.
.

„Ruszki, haza!” Tisa sa vyliala, nič už nebude, ako predtým

Tri z krajín V4 držali doposiaľ pokope predstavitelia zdravého rozumu: Fico, Babiš, a predovšetkým Orbán. Od pondelka bude všetko ináč,…

13. 04. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Deň po voľbách v Maďarsku: Magyar pripúšťa rokovania s Putinom

Sledujte spolu s nami deň po voľbách v Maďarsku

13. 04. 2026 | Aktualizované 13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Aktualizované 13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Orbán bol úspešný autokrat, teraz výrazne prehral. Ako to naozaj zmení maďarskú politiku?

Úprimne, v kľúčových veciach o dosť menej, ako by sa mohlo zdať z niektorých titulkov. Píše Juraj Draxler vo svojom…

13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump ostro zaútočil na pápeža Leva

Americký prezident Donald Trump skritizoval pápeža Leva XIV. za jeho postoj k Iránu

13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ad: Monika Tódová a jej reakcia na rozsudok dovolacieho senátu Najvyššieho súdu SR

Dňa 2. apríla 2026 bol zverejnený v Denníku N článok autorky Moniky Tódovej s názvom „O Kováčikovi som písala fakty,…

13. 04. 2026 | Z domova | 13 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Z domova | 13 min. čítania | 0 komentárov
.

Blbej den…

Tak je to oficiální, Viktor Orbán volby tak moc nevyhrál, až je drtivě prohrál, zato Donald Trump zvítězil nad Íránem…

13. 04. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Česky | 7 min. čítania | 0 komentárov

Uhorskí králi

Uhorskí králi od autora Franciscus Babai ponúka prehľad dejín uhorských panovníkov a ich vlády. Knihu nájdete tu 

13. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

13. 04. 2026 | Aktualizované 13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Aktualizované 13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čierny deň pre Maďarsko, čierny deň pre Európu

Magyar vyhral voľby. Pripomína mi to rok 2020 na Slovensku. Uviedol Ľuboš Blaha vo svojom statuse. Ten vám prinášame v…

13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér reaguje na výsledok maďarských volieb. Posiela odkaz Magyarovi a Orbánovi. Reagujú aj ďalší ústavní činitelia

Predseda vlády SR Robert Fico v pondelok uviedol, že je pripravený na intenzívnu spoluprácu s novým maďarským premiérom, ktorému zároveň…

13. 04. 2026 | Aktualizované 13. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Aktualizované 13. 04. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Naživo: Magyar zdrvujúco vyhral. Tisza získala ústavnú väčšinu

V tomto článku vás budeme informovať o priebežných výsledkoch dnešných parlamentných volieb v Maďarsku

13. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Dosť bolo progresívneho osočovania a amaterizmu

Sledovať včerajšie „diskusné“ výkony predstaviteľov PS a SaS, to je stratený čas. Ukázalo sa to v plnej nahote a v…

13. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Prímerie skončilo

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

13. 04. 2026 | Aktualizované 13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
13. 04. 2026 | Aktualizované 13. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Mazurek nedostal víza do USA, podľa asistenta to nebolo pre členstvo v Republike

Slovenskému europoslancovi Milanovi Mazurekovi tento týždeň americké veľvyslanectvo v Belgicku zamietlo vstup do USA. Ako v nedeľu uviedol pre TASR…

12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Test osobnosti: Vyberte si predmet a objavte svoju základnú energiu

Test osobnosti vám môže pomôcť odhaliť skryté stránky vašej povahy. Test osobnosti založený na výbere starovekého predmetu odhaľuje vašu vnútornú…

13. 04. 2026 | 0 komentárov

Pripravil Orbán nástupcovi pascu? Aj po voľbách môže zostať pri moci v pozadí

Aj keby opozičný líder vyhral parlamentné voľby v Maďarsku, vládnutie by preňho mohlo byť mimoriadne komplikované. Súčasný premiér Viktor Orbán…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšik vulgárne nadával Škrtelovi, že je homosexuál. Ten rázne reaguje

Minulý týždeň bol športový riaditeľ Spartaku Trnava a bývalý dlhoročný reprezentačný obranca Martin Škrtel stredobodom pozornosti kvôli konfliktu, ktorý mal…

13. 04. 2026 | 0 komentárov

.


Trump oznámil začatie námornej blokády Hormuzského prielivu. Čo to znamená

Trump oznámil začatie námornej blokády Hormuzského prielivu, o čom už skôr informovali médiá

12. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinské mobilizačné bandy sa stali organizovanou zločineckou skupinou

Ukrajina, 13. apríl 2026 - Násilná mobilizácia vyvoláva čoraz väčší konflikt medzi vládou a spoločnosťou.   Ukrajinskí občania sa s…

13. 04. 2026 | 0 komentárov

Danko vysvetľoval Tarabovu prihlášku do SNS

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko v relácii Na telo v televízii Markíza potvrdil, že strana obdržala prihlášku od ministra…

12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Znepokojujúce historické fotografie, ktoré vás nenechajú pokojnými

Znepokojujúce historické fotografie odhaľujú temné, zvláštne a často nepochopiteľné momenty minulosti. Práve takéto fotografie dokážu vyvolať silné emócie aj bez…

13. 04. 2026 | 0 komentárov

Ktoré udalosti Budanov myslel a čoho sa obáva?

Budanov avizoval istú približujúcu sa „spúšťaciu udalosť“, ktorá môže pre Ukrajinu skončiť katastrofálne, „ak nebude jednota“

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dominik Greif znovu zatiahol roletu. Má už 14 čistých kont v sezóne

Slovenský brankár francúzskeho veľkoklubu Olympique Lyon Dominik Greif odohral celý zápas pri nedeľnej výhre svojho tímu 2:0 v ligovom dueli…

13. 04. 2026 | 0 komentárov

Syn ugandského prezidenta požaduje od Turecka miliardu dolárov a najkrajšiu ženu za manželku

Včera Muhuzi Kainerugaba – náčelník generálneho štábu ugandskej armády a syn ugandského prezidenta Yoweri Museveniho – zverejnil na internete sériu…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Maďarsku takticky vyhral režim Zelenského

Maďarsko, 13. apríl 2026 - Viktor Orbán: \"Výsledky volieb, hoci nie sú konečné, sú jasné. Zodpovednosť a možnosť riadiť krajinu…

13. 04. 2026 | 0 komentárov

Americké lode išli demonštrovať bezpečnosť prechodu cez prieliv, ale radšej sa otočili

Vojenské lode USA včera skutočne vstúpili do Hormuzského prielivu, ale po objavení sa iránskeho bezpilotného lietadla sa otočili a odplávali

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ideológia gender bola rozbitá na kúsky. Zničené životy už ale nevráti nik

Takzvaná rodová dysfória je podľa najnovšej fínskej štúdie len sekundárny psychologický problém a tranzícia nie je riešením – práve naopak, môže…

12. 04. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zrážku dvoch vetroňov neprežil občan Poľska

Zrážku dvoch vetroňov v nedeľu v ťažko dostupnom teréne nad vrchom Borišov vo Veľkej Fatre v okrese Martin neprežil jeden…

12. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trumpov tromf proti Iránu

Tromf, ktorý môže Trump použiť proti Iránu, ak rokovania zlyhajú, je námorná blokáda

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Víťaz maďarských volieb, vyhlásil, že bude rokovať s Putinom. Konkrétne o dodávkach energetických zdrojov.

„Budeme musieť zasadnúť za rokovací stôl s ruským prezidentom. Geografická poloha ani Ruska, ani Maďarska sa nezmení. Naša energetická závislosť od Ruska takisto pretrvá. Budeme rokovať,“ vyhlásil.

08:32

Trump vyhlásil, že prehodnotí otázku americkej ochrany členských štátov NATO pred Ruskom.

„Na NATO sme vynaložili bilióny dolárov, aby sme im pomohli brániť sa pred Ruskom. Keď sa nad tým zamyslíte, bránime sa pred Ruskom. Už dlho si myslím, že je to trochu smiešne, ale vynaložili sme na to bilióny dolárov. Myslím si, že táto otázka bude dôkladne prehodnotená,“ vyhlásil americký prezident novinárom na leteckej základni Andrews.

08:31

.

„Budú padať jedno po druhom“ – taký je predpoklad vývoja situácie na Ukrajine po Veľkej noci

Po veľkonočnom prímerí hrozí ukrajinským ozbrojeným silám strata kontroly nad poslednými územiami na Donbase v dôsledku zintenzívnenia ruskej ofenzívy, uviedol…

12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Majerský potvrdil, že KDH vo vláde neplánuje presadzovať konzervatívne hodnoty

Súčasná opozícia v prípadnej budúcej vláde musí dať kultúrno-etické otázky bokom. Riešiť by mala ekonomiku, zdravotníctvo či školstvo. Myslí si…

12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Od šachu k Človeče, nehnevaj sa

Hovorí sa, že kto sa nepoučí z histórie, nezaslúži si budúcnosť. A z vlastných chýb sa nepoučí iba hlupák. Ako…

12. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

KDH: Ukončenie rokovaní USA a Iránu je sklamaním, EÚ musí konať

Opozičné KDH je sklamané z ukončenia rokovaní USA a Iránu. Apeluje na Európsku úniu , aby jasne a rázne tlačila…

12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










NAŽIVO o dianí na Blízkom východe – Trump: „Irán by som mohol zničiť za jeden deň, ale nechcem“

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

12. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
12. 04. 2026 | Aktualizované 12. 04. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Milan Šupa

Rastislav Vasilišin

Ivan Štubňa

Gustáv Murín

Marián Tkáč

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov