NAŽIVO

70 % Nemcov je nespokojných s kancelárom Friedrichom Merzom, informuje Bild s odvolaním sa na výsledky prieskumu sociologického inštitútu INSA.

„Situácia kancelára sa ešte viac zhoršila: v porovnaní s predchádzajúcim prieskumom klesajú hodnotenia jeho osoby. Podľa týchto údajov je len 23 percent opýtaných naďalej spokojných s prácou kancelára Merza, čo je o päť percentuálnych bodov menej ako v predchádzajúcom prieskume. Na druhej strane, 67 percent je nespokojných (plus 5 percent). Zdá sa, že nedávny nárast spokojnosti s prácou Mertza (v januári bol o štyri percentuálne body vyšší) bol len prechodným javom,” píše Bild.

Na tomto pozadí rastie podpora pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko. Opäť sa dostala do čela s ratingom 26 %.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/DPA via AP, Pool
14:50

Generálny štáb ukrajinskej armády vyhlásil, že počas útoku na cvičisko Kapustin Jar (odkiaľ sa podľa všetkého odpalujú rakety Orešnik) bol poškodený objekt slúžiaci na obsluhu balistických rakiet.

Rusko útoky nepotvrdilo.

Generálny štáb ukrajinskej armády skôr oznámil, že na cvičisko „Kapustin Jar“ bol vykonaný útok raketami raketou Flamingo.

útok-jd2026020817
Útok na Kapustin jar / Foto: Screenshot Telegram
11:13

08:32

Páchateľom atentátu na ruského generála Alexsejeva bol ruský občan Korba. Bol zadržaný za pomoci partnerov zo SAE a odovzdaný Ruskej federácii.

Spolupracovníkmi boli Rusi V. Vasin a Z. Serebritskaja. Vasina zadržali v Moskve, Serebritskaja ušla na Ukrajinu. Vyšetrovanie prípadu pokračuje.

V noci došlo k silnému bombardovaniu mesta Kramatorsk v Doneckej oblasti, zasiahnutá bola obytná výšková budova. Sú zranení.

08:12

Päťdesiattri miliónov oprávnených voličov v Thajsku v nedeľu volí nový parlament a zároveň v referende rozhoduje o tom, či sa začnú prípravy na vytvorenie novej ústavy. Cieľom je demokratizovať politický systém a znížiť vplyv nevolených inštitúcií v tejto krajine v juhovýchodnej Ázii. Vo svojich správach o tom píšu agentúry DPA a AFP.

Podľa prieskumov verejnej mienky mierne vedie v boji o dominanciu v 500-člennej dolnej komore parlamentu reformne orientovaná Ľudová strana (PP), nástupkyňa strany Vpred, ktorú rozpustil Ústavný súd.

08:06

Americký prezident Donald Trump v sobotu po stretnutí vo svojom rezorte Mar-a-Lago na Floride pochválil honduraskú hlavu štátu Nasryho Asfuru. Toho zároveň podporil počas volebnej kampane. Informovala o tom správa  agentúry AFP.

08:05

Po intenzívnych ruských raketových útokoch na rozvodne a vysokonapäťové vedenia vyrábajú ukrajinské jadrové elektrárne menej elektriny, vyhlásil v sobotu prezident Volodymyr Zelenskyj. Informuje o tom správa agentúry DPA.

08:04

Ekonomické náklady dlhotrvajúcej krízy v Nemecku sa za posledné roky vyšplhali na takmer bilión eur.

Hrubý domáci produkt (HDP) za šesť rokov od roku 2020 klesol o celkovo 940 miliárd eur, uvádza sa v štúdii, ktorú zverejnil v sobotu Nemecký ekonomický inštitút (IW).

Posledné tri roky hospodárska aktivita v Nemecku neprekročila úroveň z roku 2019. V dôsledku tejto de facto stagnácie sa ekonomické straty v posledných rokoch neustále a výrazne zvyšovali, uzavrel ekonóm.

07:58

Americký denník The Washington Post (WP) v sobotu oznámil, že jeho generálny riaditeľ a vydavateľ Will Lewis s okamžitou platnosťou odchádza z pozície, len niekoľko dní po tom, čo tento slávny denník miliardára a zakladateľa technologickej spoločnosti Amazon Jeff Bezos, pristúpil k drastickému znižovaniu počtu pracovných miest. Informuje o tom správa agentúry AFP.

07:42

Juhoafrická republika stiahne svojich 700 vojakov nasadených v rámci mierovej misie Organizácie Spojených národov v konfliktmi sužovanej Konžskej demokratickej republike (KDR). Informuje o tom správa agentúry AFP, ktorá sa odvoláva informácie z prezidentskej kancelárie.

07:41

Po vypršaní mandátu prechodnej prezidentskej rady sa prehlbuje politická kríza na Haiti, pretože rade zriadenej v apríli 2024 sa nepodarilo stabilizovať bezpečnostnú situáciu ani pripraviť podmienky pre usporiadanie volieb. Píše o tom agentúra DPA.

„Jasne a s pocitom zodpovednosti dnes uznávam, že napriek neustálym snahám, obetiam a neprestajnej ochote konať v najlepšom záujme národa sa stanovené ciele nepodarilo úplne dosiahnuť,“ napísal člen rady Emmanuel Vertilaire v príspevku na sieti X.

07:40

V Japonsku sa v nedeľu o 7.00 miestneho času (v sobotu o 23.00 SEČ) začali voľby do dolnej komory parlamentu – Snemovne reprezentantov. Prieskumy verejnej mienky jasne favorizujú Liberálnodemokratickú stranu (LDP) premiérky Sanae Takičiovej. Informovali o tom správy AFP a televízie BBC.

Takaičiová-jd2025112105
Na snímke japonská premiérka Sanae Takaičiová / Foto: TASR/AP-Eugene Hoshiko
07:34

Netanjahu sa v stredu vo Washingtone stretne s Trumpom. Hlavnou témou ich rozhovorov bude Irán. „Premiér je presvedčený, že akékoľvek rokovania musia zahŕňať obmedzenia týkajúce sa balistických rakiet a ukončenie podpory iránskej osi,“ uviedol úrad izraelského predsedu vlády.

Včera 20:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Trofej pre Kanadu, Šatan: “Halák bol základ úspechu”

Hokejisti Kanady otočili skóre až v samom závere

❚❚
.

Výber “starého kontinentu” nadviazal na sympatický výkon z prvého finále (Kanaďania vyhrali 3:1), hral discplinovane, dokázal otupiť útočné ostrie favorita a v ofenzíve predviedol viacero nápaditých akcií. V prvej tretine sa ujal vedenia zásluhou gólu slovenského obrancu Zdena Cháru po prihrávke krajana Andreja Sekeru a tento stav vydržal až do samého záveru. V ňom domáci vygradovali svoj nápor, v 58. minúte vyrovnal v presilovke Patrice Bergeron a 44 sekúnd pred koncom rozhodol v oslabení Brad Marchand. Európskemu tímu nestačil ani excelentný výkon slovenského brankára Jaroslava Haláka, ktorý pochytal 32 súperových striel.

Kanaďania vyhrali všetkých šesť zápasov na turnaji, keď na vyrovnaného súpera narazili až vo finále. Obhájili tak titul spred 12 rokov, v histórii Kanadských a Svetových pohárov získali už šiestu trofej. Podčiarkli tak svoju súčasnú dominanciu na medzinárodnej scéne, keď predtým ovládli aj olympijské turnaje vo Vancouveri 2010 a Soči 2015 a získali i zlato na MS 2015 a 2016.

.

 

 

Svetový pohár 2016 – druhý finálový zápas:

Tím Európa – Kanada 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Góly: 7. CHÁRA (SEKERA, Nielsen) – 58. Bergeron (Burns, Crosby), 60. Marchand (Toews, Pietrangelo). Strely na bránku: 33:34. Rozhodcovia: O’Rourke, O’Halloran – Amell, Murray (všetci Kan.), vylúčení: 5:2 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 19.080 divákov.

.

 

Konečný stav série: 0:2.

Zostavy

Tím Európa:

HALÁK – Josi, Seidenberg, SEKERA, CHÁRA, Streit, Ehrhoff – HOSSA, Kopitar, TATAR – Zuccarello, Nielsen, Rieder – Hansen, Bellemare, Vanek – Niederreiter, Draisaitl, Bödker

.

Kanada:

Price – Weber, Vlasic, Doughty, Bouwmeester, Burns, Pietrangelo – Bergeron, Crosby, Marchand – Stamkos, Getzlaf, Tavares – Perry, Toews, Couture – Duchene, O’Reilly, Thornton

 

Marchand 44 sekúnd pred treťou sirénou namieril presne k pravej žŕdke a rozhodol

Druhé finále sa začalo opäť v úžasnom tempe, oproti prvému duelu však hrali tímy vzadu opatrnejšie, najmä obrancovia európskeho tímu si dávali pozor, aby nespravili zbytočné hrúbky. Výber “starého kontinentu” bol v úvode aktívnejší, po piatich minútach viedol na strely 5:1, keď favoritovi toho veľa nedovolil. Halák si pripísal prvý zákrok až na začiatku 6. minúty, následne musel po ľahkovážnom striedaní spoluhráčov skrotiť tečovanú delovku Webera. Európania hýrili pohybom a v 7. min. sa dočkali úvodného zásahu. Po pravom krídle sa vrútil do útočného pásma Nielsen, prihral na stred Sekerovi, ten namiesto očakávanej strely ešte podržal puk a vyzval Cháru, ktorý z ľavého kruhu zamieril presne do vzdialenejšieho rohu na Priceovu vyrážačku – 1:0. Následne pohrozila aj Kopitarova formácia a Price zlikvidoval dva pokusy Hossu. Kanaďania sa nevedeli dostať do súvislého tlaku, hrozili zväčša strelami z diaľky, ktoré sa snažili pred Halákom tečovať. V 11. min. si Crosby vypýtal faul a domáci si prvýkrát zahrali presilovku, no bol to súper, kto mohol skórovať. Najprv Riedera vychytal v nájazde Price a následne unikol Hossa s Hansenom, slovenského krídelníka v brejku fauloval Burns, rozhodcovia však nenariadili trestné strieľanie, ale iba dve minúty za hákovanie pre kanadského beka. Aj v hre 4 na 4 bol výber Európy živší. Kanaďania sa herne hľadali, na vyšší stupeň prehodili až v ďalšej presilovke, no súperovi obrancovia hrali v oslabení obetavo a Halák musel riešiť iba pokus Thorntona.

Na snímke brankár Tímu Európy Slovák Jaroslav Halák a Kanaďan John Tavares v druhom zápase finále Kanada - Tím Európa
Na snímke brankár Tímu Európy Slovák Jaroslav Halák a Kanaďan John Tavares v druhom zápase finále Kanada – Tím Európa

Druhú tretinu odštartovalo prísne vylúčenie Hossu, Kanaďania pri početnej výhode roztočili v útočnom pásme kolotoč prihrávok a Halák mal dvakrát šťastie. Najprv keď ho Crosbyho strela zasiahla do masky a potom Tavares trafil žŕdku v momente, keď pred ním zívala prázdna bránka. Potom však prebral opraty zápasu opäť výber “starého kontinentu”. V 24. min. sa drzo natlačil pred Pricea agilný Bödker a bekhendovým blafákom minul ľavú žŕdku. Kanaďania zaskočení vývojom iba sledovali, ako ich brankár s námahou vyrazil Ehrhoffovu jedovku a po výbornej práci Tatara prefrčala delovka Kopitara tesne vedľa hornej žŕdky. Kanaďania sa snažili dostať k svojej typickej hre s viacnásobnými výmenami puku v útočnom pásme, no súperovi hráči ich umne vytláčali do rohov a nepúšťali do väčších šancí. Naopak, sami vyčkávali na možné brejky a prečíslenia, ako ukázali v 33. min, keď v situácii 2 na 1 Vanek hľadal Hansena, ten ale osamotený ťažkú prihrávku nespracoval. Pred Priceom nepochodil ani Rakúšan Vanek po pase Kopitara. Pokračoval hokej v obrovskom nasadení, sľubné možnosti na vyrovnanie mali na domácej strane Doughty, Perry a Crosby, ale Halák opäť odolal. Menšia šarvátka sa strhla pred kanadskou bránkou, keď Hossa natlačený Pietrangelom vrazil do Pricea a strhol mu masku, rozhodcovia ale nevylučovali.

Hráči z kolísky hokeja zvýšili v treťom dejstve svoje úsilie a blízko k vyrovnaniu bol Tavares, z dorážky však trafil stále bezchybného Haláka. “Európania” sa s pribúdajúcim časom čoraz viac spoliehali na brejky, výraznejšie dokázala súperovej obrane “podkúriť” len Kopitarova formácia so skvelým Hossom, v 45. min. mohol zvýšiť náskok Tatar, ale Price jeho pokus zneškodnil. Vzápätí tutovku zahodil Nielsen, ktorého vysunul Rieder. Kanaďania chvíľami zatlačili súpera, no nevedeli si vytvoriť súvislý nápor, ktorým by donútili protivníka k chybám. Halák exceloval aj pri strelách Tavaresa, Pietrangela či dorážke Toewsa. V ďalších minútach pokračovalo márne kanadské dobýjanie európskej bránky, Halák podržal svoj tím aj pri nebezpečnej strele Crosbyho. Domáci v závere vygradovali svoj tlak, Halák vytiahol ďalší neskutočný zákrok na kanadského kapitána, Perry v šanci mieril nepresne. Tri minúty pred koncom putoval na trestnú Kopitar a domáci už ďalšiu presilovku využili, keď Burnsovu delovku tečoval vo vzduchu Bergeron – 1:1. Gól uznali arbitri až po porade s videorozhodcom, domáci útočník trafil letiaci puk pod úrovňou hornej žŕdky. V samom závere mal európsky výber šancu rozhodnúť duel vo svoj prospech, keď fauloval Doughty. V početnej výhode Josi delovkou rozozvučal žŕdku Priceovej bránky a vzápätí Price čaroval pri šanciach Kopitara a Hossu. Platilo okrídlené “nedáš, dostaneš”. V oslabení vymanévroval s pukom Toews, prenechal ho Marchandovi, ktorý 44 sekúnd pred treťou sirénou namieril presne k pravej žŕdke a rozhodol. Európanom už nepomohla k vyrovnaniu ani záverečná power play. Po záverečnom klaksóne mohli už iba sledovať kanadské oslavy.

 

Reakcie po zápase

zdroj: TV Dajto, AP

.

Matt Duchene, útočník Kanady: “Bolo to dramatické vyvrcholenie turnaja. Európsky tím hral úžasne, odviedol výbornú prácu a dokázal, že si finále zaslúžil. Je to pre nás skvelý začiatok sezóny. Pre toto sme sem prišli, je to fantastický pocit. Teraz sa začnú oslavy. Po triumfe na zimnej olympiáde v Soči je to môj druhý najväčší úspech v kariére.”

Brad Marchand, autor víťazného gólu Kanady: “Je to neuveriteľná pocta, trumfovali sme na najvrcholnejšom hokejovom podujatí na svete.”

Sidney Crosby, MVP turnaja: “Je bláznivé, ako sa to v závere všetko rozuzlilo. Keď v záverečných minútach za vyrovnaného stavu inkasujete dvojminútový trest, snažíte sa to väčšinou iba ubrániť a doviesť zápas do predĺženia. Je to niečo výnimočné vyhrať 16 zápasov v rade.”

Ralph Krueger, tréner Tímu Európa: “Je veľmi bolestivé, ako sa veci v závere vyvinuli. No treba si otvoriť oči, aby sme videli celý obraz o našej hre a celú našu parádnu jazdu. Bolo veľkolepé, ako sme si tu počínali. Obrátili sme naruby všetky papierové predpoklady a postarali sme sa o pekelné finále, ktoré nikto neočakával.”

Zdeno Chára, obranca Tímu Európa: “Je to tvrdá prehra, pretože sme ich dokázali naháňať a tlačili sme ich celý zápas až na okraj. Bol to veľmi vyrovnaný zápas.”

.

Miroslav Šatan, generálny manažér Tímu Európa: “Myslím si, že Jaro Halák sa zlepšuje s vekom. Na tomto turnaji hral najlepšie, ako som kedy videl. Je jednoznačne jeden zo základných kameňov nášho úspechu.”

Anže Kopitar, kapitán a útočník Tímu Európa: “Užili sme si veľa zábavy. Zišli sme sa tu špeciálna skupina hráčov a som si istý, že ostaneme v kontakte ešte veľmi, veľmi dlho.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.

Raši: Nepovažujeme voľbu nového generálneho prokurátora v tomto volebnom období za tému

Podľa predsedu parlamentu Richarda Rašiho nepovažujú voľbu nového generálneho prokurátora v tomto volebnom období za tému. V relácii O 5…

08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Nebude zo psa slanina ani z Mikloška ďalší svätý František

Historik Anton Hrnko vysvetlil, prečo z Františka Mikloška nebude nikdy svätec. Jeho príspevok vám prinášame v plnom znení

08. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov

Durov má svoj názor na to, prečo sa politici snažia zakázať sociálne siete pre deti

Zakladateľ Telegramu Pavel Durov kritizoval európske orgány za zákaz sociálnych sietí pre deti

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

O atentáte na generála Aleksejeva a jeho následkoch

Putin včera osobne poďakoval prezidentovi SAE za pomoc pri zadržaní podozrivého z atentátu na prvého zástupcu šéfa ruskej GRU generála…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Matúš Šutaj Eštok k Šimečkovej matke: V tomto prípade ide o takú zlodejinu, že až sa práši

Kauza dotácií pre Projekt Fórum Marty Šimečkovej nesúvisí podľa poslanca Michala Trubana s hnutím Progresívne Slovensko. Vyhlásil to v relácii…

08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Londýn zvažuje nasadenie vojakov na zadržanie tankerov ruskej „tieňovej flotily“

Spojené kráľovstvo zvažuje vojenské možnosti skonfiškovania tankerov z ruskej „tieňovej flotily“. Referuje o tom web The Guardian s odvolaním sa…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

VIDEO: Výkriky bolesti na olympíjskej trati. Veľký príbeh Vonnovej sa končí katastrofálne

AKTUALIZOVANÉ o video: Skúsená americká zjazdárka Lindsey Vonnová sa rozhodla štartovať na ZOH 2026 aj keď len pred niekoľkými dňami…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Gröhlinga veľmi vyrušuje myšlienka voľby nového generálneho prokurátora ešte pred najbližšími parlamentnými voľbami

Veľmi ma to vyrušuje, skonštatoval predseda strany Sloboda a Solidarita Branislav Gröhling na margo myšlienky voľby nového generálneho prokurátora ešte…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

Zadržali vraha ruského generála Aleksejeva

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Systém komunikácie na Ukrajine sa začal rozpadávať

Systém komunikácie na Ukrajine sa začal rozpadávať, vyhlásil poslanec parlamentu za stranu „Sluha národa“ a predseda podvýboru pre otázky kybernetickej…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prokuratúra si z vlády robí dobrý deň. Črtá sa hrozivý scenár

Tento týždeň zasiahli občanov znepokojených šafarením predošlých vlád tvrdé údery – podpásovky zo strany niektorých prokurátorov. Politický boj sa očividne…

08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA údajne pripravujú novú vládu pre Irán v prípade pádu ajatolláhovho režimu

Spojené štáty pravdepodobne pracujú na vytvorení dočasnej vlády v Iráne pre prípad, že by súčasná vláda už nebola schopná riadiť…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Babiš obvinil z pokračovania vojny západného politika

Český premiér Babiš vyhlásil, že v roku 2022 bola pre externé zasahovanie premárnená šanca na mier medzi Ruskom a Ukrajinou.…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Správanie holandskej hviezdy Jutty Leerdamovej na olympiáde vyvoláva pobúrenie

Správanie 27-ročnej holandskej rýchlokorčuliarskej hviezdy Jutty Leerdamovej na zimných olympijských hrách v Miláne a Cortine d\'Ampezzo vyvolalo pobúrenie. Na sociálnych…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Slovensko sa chveje: pro-opozičné sily útočia na všetkých frontoch

Ak by existoval koordinovaný útok proti vláde, nevyzeral by ináč…

08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nechať ľudí mrznúť v tme je teror, odkázal Putinovi litovský minister

Litovský minister zahraničných vecí Kestutis Budrys vyhlásil, že ruský prezident Vladimir Putin iba blufuje o prímerí v oblasti energetiky a…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Teória spochybňuje Epsteinovu smrť: Čo ak je stále nažive?

Svojho času sa šírili povesti, že samovražda odsúdeného pedofila Jeffreyho Epsteina je len trik. S otvorením jeho spisov však vychádzajú na…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Blízky východ straší trhy, ponuka tlačí ceny dole. Čo čaká vodičov?

Ceny pohonných látok na Slovensku sa na prelome januára a februára opäť posunuli o pár centov nahor. No ako upozorňuje…

08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Američania očakávajú pád vlády v Havane už tento rok

Kubánska vláda môže už tento rok padnúť pod tlakom USA, píše The New York Times s odvolaním sa na zdroje…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To, ako skončí vojna na Ukrajine, rozhodne o „osude Nemecka a Európy”

Ukončenie vojny na Ukrajine nie je pre Európu výhodné, znova vyhlásil predseda Mníchovskej konferencie Wolfgang Ischinger

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tieto krajiny majú najväčšie zásoby uránu v roku 2026

Zásoby uránu v roku 2026 zohrávajú kľúčovú úlohu v globálnej energetike a jadrovej bezpečnosti. Rastúci záujem o jadrovú energiu zvyšuje…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – 20 hodín za deň bez elektriny, to je realita v Kyjeve

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Aktualizované 08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Beriem to, chcem mužstvo ťahať. Slafkovský sa nebojí ťažkých výziev na olympijskom turnaji

Oficiálny web NHL priniesol zaujímavý článok, v ktorom sa pozrel na šance Slovákov na hokejovom turnaji v rámci Zimných olympijských…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Nějak si troufají…

Dnes na chvíli obrátíme hlavu od domácích problémů do daleké ciziny, kde se rozhoduje o třetí světové válce – na…

08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Rusko spúšťa Európe závory. Všetky! Úplne všetky!

Rusko, 8. februára 2026 - Rusko precitlo. Vracia sa domov. Konečne si uvedomilo, že je veľké a bohaté. A začína…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Vznikla v Európe nová mocenská os medzi Nemeckom a Talianskom?

Francúzsko je „novým Talianskom“, tvrdí jeden britský portál, keďže Francúzsko pod vedením Emmanuela Macrona začína vyzerať ako „problematický členský štát…

05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 02. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pedofilný škandál, ktorý môže pochovať britskú kráľovskú rodinu

Londýn, 8. februára 2026 - Politická budúcnosť premiéra bývalej veľkej Británie Keira Starmera sa ocitla pod vážnou hrozbou kvôli zverejneným…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

Generálny prokurátor Žilinka reaguje na premiéra

Generálny prokurátor Maroš Žilinka sa ohradil voči vyjadreniam premiéra Roberta Fica, ktoré odzneli v sobotnej diskusnej relácii STVR Sobotné dialógy.…

07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 ľudí, ktorí zabudli na rozum a prekonali hranice logiky

Rozum je skvelá vec, kým ho niekto nezabudne doma, sadne do auta a rozhodne sa, že fyzikálne zákony sú len…

08. 02. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

70 % Nemcov je nespokojných s kancelárom Friedrichom Merzom, informuje Bild s odvolaním sa na výsledky prieskumu sociologického inštitútu INSA.

„Situácia kancelára sa ešte viac zhoršila: v porovnaní s predchádzajúcim prieskumom klesajú hodnotenia jeho osoby. Podľa týchto údajov je len 23 percent opýtaných naďalej spokojných s prácou kancelára Merza, čo je o päť percentuálnych bodov menej ako v predchádzajúcom prieskume. Na druhej strane, 67 percent je nespokojných (plus 5 percent). Zdá sa, že nedávny nárast spokojnosti s prácou Mertza (v januári bol o štyri percentuálne body vyšší) bol len prechodným javom,” píše Bild.

Na tomto pozadí rastie podpora pravicovej strany Alternatíva pre Nemecko. Opäť sa dostala do čela s ratingom 26 %.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/DPA via AP, Pool
14:50

.

Zlyhanie rokovaní medzi USA a Iránom. Je vojna nevyhnutná?

V Ománe prebehli nepriame rokovania medzi USA a Iránom. Podľa slov ministra zahraničných vecí Iránu Abbása Arákčího sa týkali výlučne…

08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Závoj svätej Agáty

História a tradícia

08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Paralelní mocenské struktury

Charlieho Tillyho, teoretika revolucí a velkých společenských změn obecně, jsme zde citovali již dvakrát. Nejprve jeho výčet toho, jaké nutné záležitosti musí…

08. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov
08. 02. 2026 | Česky | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fico označil Žilinkovu tlačovku za „nepodarený vtip“. Moderátora uzemnil hneď v úvode

Žilinku nemožno odvolať, no u predstaviteľov vládnej koalície stratil akúkoľvek dôveru. Uviedol to predseda vlády Robert Fico v relácii STVR…

07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Od Migov-29 po S-300: Keď politika preváži nad ústavou a bezpečnosťou štátu

Rozhodnutie krajského prokurátora Rastislava Remetu zastaviť trestné stíhanie bývalého ministra obrany Jaroslava Naďa za darovanie vojenskej techniky Ukrajine nepredstavuje len…

07. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
07. 02. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Marek Brna

Michal Durila

Ján Droppa

Ivan Štubňa

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov