NAŽIVO

Americký štátny tajomník Rubio sa pripojí k rokovaniam s ruskou delegáciou, ktoré sa majú konať dnes v Miami, píše agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

Podľa ich informácií sa na stretnutí okrem Rubia zúčastnia zo strany USA Whitkoff a Kushner, a zo strany Ruska Putinov osobitný predstaviteľ Kirill Dmitriev.

11:16

Správa agentúry Reuters: Americká spravodajská služba odhaduje, že Putin stále chce obsadiť celú Ukrajinu a kontrolovať regióny v európskych krajinách, ktoré boli predtým súčasťou Sovietskeho zväzu.

Táto správa je v rozpore s postojom prezidenta Trumpa a jeho zástupcov, ktorí tvrdia, že Putin chce ukončiť konflikt, ako aj s oficiálnymi vyhláseniami Putina, že nemá v úmysle napadnúť Európu.

09:20

V Iráne popravili muža odsúdeného za špionáž pre izraelskú spravodajskú službu Mosad a izraelskú armádu, informovali štátne médiá. Informujú agentúry AFP a AP.

09:19

V indickom štáte Ásam v skorých ranných hodinách narazil osobný vlak do stáda slonov. Slony prechádzali cez koľaje.

Pri zrážke zahynulo sedem divokých slonov ázijských a jedno mláďa utrpelo zranenia. Ako informovali miestne úrady pri zrážke neboli hlásené žiadne ľudské obete. Informuje agentúra AP.

09:18

Veľká Británia sa vzápätí po EÚ rozhodla tiež nevyužiť zmrazené ruské aktíva na pomoc Ukrajine. Kyjevu však neposkytla ani nové úvery.

08:30

Bývalý brazílsky prezident Jair Bolsonaro dostal v piatok povolenie opustiť väzenie kvôli operácii prietrže. Dátum operácie zatiaľ nie je známy. Informuje agentúra AP.

Pripomeňme, že Bolsonaro si od novembra odpykáva svoj 27-ročný trest odňatia slobody za pokus o prevrat v krajine.

07:54

Republikánska kongresmanka Elise Stefaniková včera oznámila, že zastavuje svoju kampaň na post guvernérky štátu New York. Tie oznámila, že nebude sa uchádzať ani o znovuzvolenie do Kongresu. Informovala agentúra AP.

Elise Stefaniková
Na snímke Elise Stefaniková / Foto: TASR/Ap-Jose Luis Magana
07:52

Sudca brazílskeho Najvyššieho súdu včera odmietol nové odvolanie bývalého prezidenta Jaira Bolsonara proti odsúdeniu za pokus o prevrat. Informuje AFP.

07:51

Americké ministerstvo spravodlivosti začalo včera zverejňovať dokumenty týkajúce sa trestného stíhania zosnulého finančníka Jeffreyho Epsteina. Informuje agentúra AP a BBC.

07:50

USA sa v súvislosti s Venezuelou neobávajú eskalácie s Ruskom, povedal americký minister zahraničných vecí Marco Rubio. Informuje agentúra Reuters.

07:49

Americký minister obrany Pete Hegseth oznámil začatie operácie zameranej na „elimináciu bojovníkov Islamského štátu, infraštruktúry a skladov zbraní“ v Sýrii po smrti troch občanov USA. Informuje agentúra AP.

07:48

Ruským leteckým silám boli dodané dva strategické bombardéry Tu-160M, oznámil ruský minister obrany Andrej Belousov. Informuje agentúra TASS.

07:46

Špeciálny predstaviteľ Putina Dmitrijev sa chystá do Miami na stretnutie s Whitkoffom a Kushnerom. Informoval o tom Reuters zdroj, ktorý je oboznámený s prípravami návštevy.

07:31
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Jaroslav Naď: S americkými základňami je to úplne inak – ministerstvo zahraničia by nikdy nepodpísalo niečo v rozpore s ústavou a zákonmi

Čo je nové vo veci pripravovanej zmluvy o obrannej spolupráci (DCA) medzi Spojenými štátmi americkými a Slovenskou republikou, sme sa spýtali tieňového ministra obrany za politické hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Jaroslava Naďa

❚❚
.

Hlavné správy: Čo je nové vo veci obrannej zmluvy s Američanmi?

Naď: „Diskusie prebiehajú, tak ako predtým. Je úplne zrejmé, že celú túto tému vytiahla Slovenská národná strana len kvôli eurovoľbám. Pán poslanec Paška si chcel jednoducho nazbierať na tom nejaké body, chcel sa stať tvárou bojovníka za Slovenskú republiku a za jej suverenitu a akonáhle sa skončili voľby, kde bol neúspešný, už o tom nikto nehovorí. Ako sa hovorí, že psi brešú a karavána ide ďalej, rokuje sa naďalej, diskutuje ako Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí, tak aj Ministerstvo obrany. Všetko je tak ako bolo a to iba dokazuje absurditu celej tej diskusie, ktorá okolo toho bola.“

 

.

Hlavné správy: Sú stanovené aj nejaké termíny, dokedy majú byť rokovania uzavreté a Američania budú môcť začať konať?

Naď: „Nie sú stanovené žiadne termíny. Jednoducho, sú jasné pozície, ktoré stanovuje Slovenská republika prostredníctvom ministerstva zahraničia ako vyjednávača zo slovenskej strany, a potom sú pozície, ktoré majú Spojené štáty a vyjednáva sa. Keď sa dohodnú na všetkom, tak sa dohodnú. Ak sa budú dohadovať na čiastkových veciach, tak to nebude dohodnuté, kým nebude dohodnuté všetko. Či to bude trvať pol roka, rok, dva roky alebo sa nedohodnú vôbec, všetky tieto možnosti sú otvorené. Ja si myslím, a stále som to hovoril, že tieto negociácie naozaj nie sú jednoduché, pretože naše pozície sú absolútne v súlade s našimi záujmami a jednoducho, ministerstvo zahraničia sa ich drží. Z tohto hľadiska je to fér a ak sa chce partner s nami dohodnúť, tak sa môže, ak splní naše očakávania, ktoré od toho máme. Ak nesplní, tak sa nedohodneme, nič sa nedeje.“

 

Hlavné správy: Bolo spomínaných niekoľko základných podmienok, z ktorých by Slovensko v žiadnom prípade nemalo zľaviť: 1) aby nebola ohrozená suverenita SR, 2) aby tu neboli americkí vojaci v nejakom neštandardnom režime, 3) aby tu neboli americké základne, 4) aby tu neboli žiadne muničné sklady amerických zbraní. Je to tak?

Naď: „Sú rôzne možnosti. Tie dokumenty, ktoré som mal k dispozícii, boli dosť exaktné. Boli to oveľa novšie dokumenty ako tie, ktoré ste napríklad vy zverejnili, a v tých dokumentoch boli jasne stanovené pozície Slovenskej republiky, a bolo to čierne na bielom, jednoducho aj ten zahraničný partner to videl: toto je pozícia Slovenskej republiky, buď s tým budete súhlasiť, alebo s tým súhlasiť nebudete. Možno že v niektorých čiastočných veciach vieme ustúpiť aj my, ale v základných veciach, ktoré sa týkajú Ústavy Slovenskej republiky a platných zákonov, jednoducho my ustupovať nebudeme v žiadnom prípade, a ani to nemôžeme urobiť. Ale treba sa vrátiť k tej základnej veci: celá diskusia o obrannej spolupráci s USA vznikla na základe požiadavky ministerstva obrany. Treba sa ich opýtať, prečo chceli od začiatku, aby sa takáto zmluva podpísala – no jednoducho bolo to preto, lebo chceli, aby tie základne boli opravené, lebo na ich opravu, ktorá je nevyhnutná, nemajú peniaze a Američania to chceli zaplatiť.“

.

Toľko Jaroslav Naď. Dozvedeli sme sa teda, že môžeme byť pokojní, lebo vyjednávateľ, ministerstvo zahraničia, by určite nepodpísalo niečo proti platnej ústave a zákonom SR. Veď napokon, práve tá ústava a zákony mu to ani nedovoľujú, všakáno. Dozvedeli sme sa tiež, že na papieri už je jasne sformulvaný postoj SR, z ktorého trochu môžeme zľaviť, ale nie príliš – samozrejme, z toho, čo je na papieri dnes, ešte nič neplatí, keďže zmluva ešte nie je podpísaná.

Dozvedeli sme sa tiež, ako to vlastne bolo: že celú vec vymyslela SNS: minister Gajdoš (nominant SNS) potreboval peniaze na opravu letísk a Američania mu ich nezištne ponúkli, ale skôr než tak mohli urobiť, tak sa SNS obrátila proti Američanom a všetko to rozmazala v médiách, pričom tá diskusia bola „absurdná“, ako uviedol pán Naď. Dáva to perfektnú logiku, nie?

Takže, ako povedal pán Naď, psi brešú a karavána ide ďalej. Dlhý je rad európskych krajín, ktoré s USA podpísali štandardnú zmluvu DCA, ktorá umožňuje americkým vojskám operovať na území týchto štátov – takže môžete byť úplne pokojní, akýkoľvek pocit, že nám niečo hrozí, a že sa tu deje niečo nekalé, je úplne mylný.

Pripomeňme si, že prvý, kto médiá upozornil na to, že sa pripravuje dohoda o obrannej spolupráci (DCA) medzi USA a Slovenskom, ktorá predpokladá aj zvýšenú americkú vojenskú prítomnosť na Slovensku, bol publicista Eduard Chmelár, ktorý tú informáciu získal od maďarského ministra zahraničných vecí. Ten pri informovaní o podobnej zmluve s Američanmi, ktorú rieši Maďarsko, medzi rečou náhodou spomenul, že niečo podobné sa pripravuje aj u nás.

Ministerstvo vtedy uviedlo, že Chmelár klame, ale keď sa o veci aj vďaka Hlavným správam začalo otvorene hovoriť, museli zodpovední vyjsť s pravdou von: áno, rokuje sa, a áno, Američania nám ponúkli na podpis zmluvu s takým návrhom textu, ktorý by im umožnil pri voľnejšom výklade si na Slovensku robiť vlastne takmer čokoľvek.

.

Ministerstvo zahraničia neraz poprelo, že by sa rokovalo o budovaní trvalých amerických základní, a naozaj, asi tu skutočne nie je reč o trvalých základniach. Američania totiž nemajú čas budovať „kamenné“ základne pri svojom urýchlenom pokuse tlačiť na Rusko, a preto vyvinuli pre potreby svojho letectva nový systém kontajnerových základní.

Tento „Deployable Air Base System“ (nasaditeľný systém leteckých základní) pozostávajúci z letecky prepraviteľných kontajnerových súprav, známych ako súpravy DABS, umožňuje v prípade potreby rýchlo vybudovať kontajnerovú základňu pri akejkoľvek vhodnej pristávacej ploche a pohotovo začať bojové „misie“. Má tiež široké možnosti, ako základňu dynamicky meniť, upravovať, či rozširovať.

Jaroslav Paška z SNS uviedol, že US Air Force sa podľa plánu rozmiestnenia svojich nových leteckých základní v Európe už rozhodli použiť pre svoje potreby aj naše letiská na Sliači a v Kuchyni pri Malackách a oficiálne si na to vyčlenili už aj potrebný finančný balík. Inými slovami, Pentagon sa netají tým, že oficiálne plánuje viesť z našich letísk a z nášho územia vojnu, a takto do nej zatiahnuť aj nás.

„V tomto kontexte je preto pokračovanie rokovaní Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR o americkom návrhu zmluvy ,Defense Cooperation Agreement‘ pre Slovensko nepchopiteľnou a veľmi zlou správou, neoprávneným a neprijateľným odklonom od legitímnej požiadavky našich občanov žiť v pokoji, mieri a nepodieľať sa na žiadnych agresiách či vojnách voči iným slobodným národom,” uviedol Paška.

Ako to teda bude? Niektorí zlí konšpiratívci tvrdia, že jeden zo scenárov je napríklad ten, že sa bude ešte trištvrte roka jednať, rokovať, negociovať a tak podobne, a po voľbách nová progresívna vláda ukáže Američanom, akí sme my tvrdí: slávnostne podpíšeme s nimi takú super zmluvu, ktorá bude úplným víťazstvom slovenskej strany, pretože sa neporuší ústava Slovenskej republiky, ani žiadny zákon, a pritom Američania dostanú svoju štandardnú DCA zmluvu za ešte lepších podmienok, než majú v iných krajinách, a budú mať na Slovensku voľné ruky pri obrane našej vlasti proti akýmkoľvek útočníkom. A tá zmluva bude mať pre nás ešte jeden benefit, ako čerešničku na torte: v prípade jadrovej vojny, kým niekde inde sa budú aj celé týždne trápiť v rádioaktívnom bahne, tak my Slováci, najmä na Záhorí a v okolí Sliača, to budeme mať za sebou okamžite a bezbolestne, keďže si budeme môcť tú dejinnú udalosť vychutnať ako celebrity priamo v epicentre diania.

Ivan Lehotský

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.

Národniari vyzývajú Lajčáka na zverejnenie toho, či mal od Epsteina majetkové výhody

Národniari vyzývajú Lajčáka na zverejnenie toho, či mal od Epsteina majetkové výhody. Slovenská národná strana tak reaguje v súvislosti s…

20. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Belgický premiér: Je čas, aby som sa vrátil na svoju chatu pri Petrohrade

„Je čas, aby som sa vrátil na svoju chatu pri Petrohrade, k mojim susedom Gérardovi Depardieuovi a Bašárovi Asadovi“

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

34 miliónov ľudí zomrie do 5 hodín? V prípade invázie do Kaliningradu budú okamžite použité jadrové zbrane

Čínsky portál Sohu píše, že v prípade útoku na Kaliningrad nezostane z Európy nič

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto kryje Igora Matoviča

Ako prepojený svet ESETu, Denníka N a Nadácie Zastavme korupciu formuje obraz korupcie na Slovensku

20. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Dôjde v Kyjeve k bojom o chlieb? Ako funguje vojnová ekonomika

„Dokonca aj v Kyjeve môžu nastať výpadky dodávok chleba.“ Ako výpadky elektriny ovplyvňujú ceny a ukrajinský biznis. Povieme vám, ako…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Šamko: Kajúcnik má motiváciu klamať, podľa sudcu však aktuálny koaličný návrh problém nerieši

Kajúcnik je páchateľ trestnej činnosti a často má motiváciu klamať. V relácii PubliQ Mira Frindta to zdôraznil sudca Krajského súdu…

20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Radosť z víťazstva “V3” nemusí trvať dlho

Pôžička kyjevskému režimu teda prešla aj bez nás, a reakcie nenechali na seba dlho čakať…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump nevylúčil vojnu s Venezuelou. Konečne priznal pravý dôvod

Americký prezident Donald Trump v piatok v rozhovore pre NBC News pripustil možnosť vojenského konfliktu s Venezuelou. Vyhlásenie prišlo po…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ceny potravín v novembri 2025 klesli prvýkrát od mája 2021

S dobrou správou, že ceny potravín po prvýkrát za takmer 5 rokov klesli, prišiel minister financií Ladislva Kamenický. Pokles cien…

20. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Kým Orbán je čoraz silnejší, maďarská opozícia upadá

Podpora kandidátnej listiny strany Fidesz medzi rozhodnutými voličmi dosiahla 49 percent - v porovnaní so 40 percentami strany Tisza -,…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Gašpar: Rokovanie o zákonoch sa má upraviť na konkrétnu časovú hranicu

Rokovanie o zákonoch v Národnej rade SR by sa mohlo po novom upraviť na konkrétnu časovú hranicu. Každý poslanecký klub…

20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo znamená neúspech reparačnej pôžičky Ukrajine pre vojnu a mier?

Včera v noci EÚ zamietla projekt poskytnutia reparančného úveru Kyjevu. Zamietla ho napriek výzvam Zelenského, Európskej komisie, Mertza a mnohých…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Rusko chce pomocou zintenzívnenia útokov izolovať juh Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

20. 12. 2025 | Aktualizované 20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Aktualizované 20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Svetové hviezdy na čele s favorizovaným Odermattom zaskočil český reprezentant Zabystřan

Český reprezentant Jan Zabystřan šokoval konkurenciu a stal sa víťazom superobrovského slalomu na pretekoch Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Za slová do basy, za násilie práca. A že kto má zlý trestný zákon

Britské trestné právo umožnilo aplikáciu dvojakého metra. Hrozí väzenie za vyjadrovanie aj u nás?

20. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Dárek na odchodnou…

Jednání na Evropské radě se protáhlo dlouho do noci a skončilo až v pátek nad ránem. Nepřekvapivě nejdéle trvala záležitost…

20. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

USA a Jordánsko podnikajú rozsiahle odvetné údery za smrť vojakov v Sýrii

USA, 20. decembra 2025 - Podľa informácií zverejnených v noci v spoločnom magazíne amerických vzdušných a kozmických síl sa začal…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Už niekoľko dní prebieha na X výmena obvinení medzi ukrajinským a maďarským vedením

„Obchádzajúc Maďarsko a porušujúc európske právne predpisy za bieleho dňa, Bruselčania podnikajú kroky na zabavenie zmrazených ruských aktív – to…

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

"Pravda sa na Slovensku nenosí!" Golonka sa vyjadril negatívne na adresu SZĽH. Komentoval aj Slafkovského

Legendárny česko-slovenský reprezentant Jozef Golonka sa vyjadril k téme líderstva a výberu kapitána národného tímu pre blížiace sa olympijské hry…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Ukrajinci zasiahli ruskú vojenskú loď a ropnú plošinu

Generálny štáb ukrajinskej armády oznámil nové útoky na Rusov v Kaspickom mori

20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko začína šetriť. Teraz na nezamestnaných

V Nemecku sa od 1. júla 2026 zavádza nový systém dávok pre nezamestnaných – Grundsicherung, ktorý bude prísnejšie trestať za…

19. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Michael Chazin: Trumpove nové geopolitické koncepcie a preformátovanie svetového poriadku

USA, 19. decembra 2025 - Za posledný týždeň Donald Trump predstavil dva zásadne nové geopolitické koncepty, ktoré môžu radikálne zmeniť…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Vincent Romano

Patrón trpiacich rakovinou hrdla

20. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinci strácajú Guljajpole, rozviedka hovorí o "vnútornej sabotáži"

Rusko, 19. decembra 2025 - Ukrajinské zdroje píšu o zvýšenom riziku straty Guljajpole pre Ozbrojené sily Ukrajiny.     Hlavné…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Mít pořádek v politických režimech

Alexis de Tocqueville v knize Starý režim a revoluce pojednal rozdíly mezi francouzskou monarchií a systémem, který ji nahradil. Název…

20. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
20. 12. 2025 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Otrasné jedlá, ktoré nevyzerali ako fotografie z ponuky

Otrasné jedlá sú presne tým, čo nikto nechce vidieť, keď je hladný a teší sa na dobrý obed alebo večeru.…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Počas Vianoc rastie potreba akútnej psychiatrickej pomoci, najmä u ľudí v produktívnom veku

Hoci sú Vianoce tradične vnímané ako čas pokoja, rodinnej pohody a oddychu, pre mnohých ľudí predstavujú jedno z najnáročnejších období…

19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

V stredu bol hrdinom finále Interkontinentálneho pohára. Rus Safonov z PSG si pre zlomeninu ruky istý čas nezachytá

Hviezda penaltového rozstrelu v stredajšom finále Interkontinentálneho pohára si už v tomto roku nezachytá. Ruský brankár Matvej Safonov z francúzskeho…

20. 12. 2025 | 0 komentárov

Prokurátor Špirko je pripravený podať voči premiérovi Ficovi žalobu na ochranu osobnosti

Prokurátor Vasiľ Špirko je pripravený podať voči premiérovi Robertovi Ficovi žalobu na ochranu osobnosti. Informuje o tom Denník N s…

19. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Rím zavedie poplatok za vstup k Fontáne di Trevi, turisti zaplatia dva eurá

Turisti budú musieť od 1. februára zaplatiť dvojeurový poplatok, ak sa budú chcieť priblížiť k slávnej rímskej Fontáne di Trevi,…

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Koncoročná tlačová konferencia Putina: Rusko nebude zasahovať do iných krajín, ak „budete k nám pristupovať s rešpektom“

Dnes prebehla koncoročná priama linka ruského prezidenta Vladimira Putina, keď niekoľko hodín odpovedá na zvedavé otázky prítomných novinárov ale aj…

19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Aktualizované 19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Prieskum: Voľby by v decembri vyhralo PS, Prepadla sa Republika

Voľby do Národnej rady SR by v decembri vyhralo hnutie Progresívne Slovensko (PS) so ziskom 23,6 percenta hlasov. Druhá by…

19. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico okomentoval fotku svojho poradcu so sexuálnym predátorom Epsteinom

Premiéra Roberta Fica mrzí, že keď už nie je čo, vytiahne sa téma spojenia Lajčáka s Epsteinom. Zareagoval tak na…

19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Zákulisné rokovania, ultimátá a tajné dohody. Ako sa rozpadol plán na konfiškáciu ruských aktív

Zákulisné rokovania, ultimátá a tajné dohody. Noviny Politico s odvolaním sa na 23 súčasných a bývalých úradníkov EÚ opisujú, ako…

19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

René Pavlík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov