Berlín 28. septembra (TASR) – Člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky (ECB) Jörg Asmussen je ochotný podporiť nákup dlhopisov vysoko zadlžených krajín eurozóny len pod podmienkou, že sa nezmierni tlak na tieto krajiny, aby pokračovali v dôsledných reformách.
"Iba ak sa bude naďalej tlačiť na reformy (v krajinách vo finančných problémoch)," uviedol Asmussen v súvislosti s plánom nákupu dlhopisov, ktorý začiatkom septembra oznámil prezident ECB Mario Draghi.
Asmussen, ktorý vystúpil na podujatí v Berlíne, organizovanom Spoločnosťou Alfreda Herrhausena, povedal, že cieľom nového programu ECB nie je zabezpečiť jednotné náklady na obsluhu dlhu naprieč celou eurozónou. Zároveň dodal, že ECB aj naďalej ostáva verná svojmu hlavnému cieľu, ktorým je udržanie cenovej stability.
Informovala o tom agentúra Reuters.