NAŽIVO

Polícia v Žiline zasahuje na rôznych miestach pre podozrenie na únik neznámej látky. Žilinská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.

Polícia zasahuje v Žiline pre podozrenie na únik neznámej látky
Polícia zasahuje v Žiline pre podozrenie na únik neznámej látky / Foto: Facebook-Polícia SR – Žilinský kraj
Čítať viac | 08:43

Kancelária juhokórejského prezidenta I Če-mjonga potvrdila, že šesť občanov Južnej Kórey je už roky zadržiavaných v KĽDR. I Če-mjong počas brífingu so zahraničnými médiami ešte povedal, že o tom doposiaľ nevedel.

08:32

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vo štvrtok v Pekingu vyzval čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, aby pomohol ukončiť vojnu na Ukrajine.

Macron Si Ťin-pching
Na snímke francúzsky prezident Emmanuel Macron (vľavo) si podáva ruku s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom / Foto: SITA/AP-Adek Berry/Pool Photo via AP
Čítať viac | 08:29

Spoločnosť Winkelmann plánuje svoju výrobu v novopostavenom podniku v Rimavskej Sobote rozbehnúť v polovici roka 2026. Nemecký investor chcel pôvodne prevádzku spustiť už toto leto, dodávateľ stavby však meškal s výstavbou fabriky.

08:13

Väčšina občanov vybraných deviatich krajín EÚ vníma riziko vypuknutia vojny medzi členmi EÚ a Ruskom ako vysoké. Vyplýva to z prieskumu nezávislého inštitútu Cluster 17, ktorý bol uverejnený vo francúzskom časopise Le Grand Continent citovanom agentúrou AFP.

08:12

Venezuelský prezident Nicolás Maduro potvrdil, že pred približne desiatimi dňami telefonoval s americkým prezidentom Donaldom Trumpom. Rozhovor označil za „úctivý a srdečný“.

07:41

Izraelská armáda a ministerstvo zahraničných vecí identifikovali ostatky predposledného rukojemníka navráteného z Gazy ako Thajčana Sudthisaka Rinthalaka. 

07:32

Prvého z lekárov, ktorí nelegálne dodávali ketamín hercovi Matthewovi Perrymu, federálny súd v americkej Kalifornii odsúdil na dva a pol roka väzenia. Hviezda seriálu Priatelia sa týmto sedatívom predávkovala v roku 2023,

07:31

Deväťdesiatjeden krajín sveta vrátane Spojených štátov v stredu podporilo rezolúciu Organizácie Spojených národov, ktorá vyzýva Rusko „zabezpečiť okamžitý, bezpečný a bezpodmienečný návrat všetkých ukrajinských detí, ktoré boli násilne presídlené alebo deportované“ od začiatku vojny na Ukrajine.

07:30

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že po „pomerne dobrom“ rokovaní jeho vyslancov Steva Witkoffa a Jareda Kushnera s ruským prezidentom Vladimirom Putinom je cesta k mieru na Ukrajine nejasná. 

07:29

Americký technologický gigant Meta oznámil, že začal s odstraňovaním státisícov účtov austrálskych tínedžerov na svojich sociálnych sieťach Instagram, Facebook a Threads. Robí tak na základe zákona, ktorý zakazuje vlastniť účty osobám mladším ako 16 rokov.

07:28

Ruský kozmonaut Oleg Artemiev bol niekoľko mesiacov pred štartom na Medzinárodnú vesmírnu stanicu vyradený z posádky kozmickej lode Crew-12. 

07:27

Ruský prezident Vladimir Putin odcestoval na pozvanie indického premiéra Naréndru Módího na dvojdennú štátnu návštevu Indie. 

07:26

Vyjednávači Európskeho parlamentu a Rady Európskej únie dosiahli dohodu o zmiernení pravidiel v oblasti vývoja rastlín takzvanými novými genómovými technikami. 

07:24

Francúzsky prezident Emmanuel Macron sa v Pekingu stretol s čínskym prezidentom Si Ťin-pchingom. Rokovali o posilnení obchodných väzieb či o vojne na Ukrajine.

07:21

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj oznámil, že v nadväznosti na stretnutie amerických predstaviteľov s ruským prezidentom Vladimirom Putinom v Moskve ukrajinská delegácia pripravuje nové kolo rokovaní s vyslancami amerického prezidenta Donalda Trumpa v Spojených štátoch. 

07:17

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier dnes spolu s manželkou Elke Büdenbenderovou pricestoval do Spojeného kráľovstva na oficiálnu trojdňovú návštevu.

Ide o prvú cestu nemeckého prezidenta do Británie za posledných 27 rokov. Informujú agentúry DPA a Reuters.

Steinmeier Starmer
Na snímke nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier (vpravo) a britský premiér Keir Starmer / Foto: TASR/AP-Thomas Krych
Včera 20:07

Ukončenie vojny Ruska na Ukrajine by malo byť v súlade s medzinárodným právom, uviedol generálny tajomník OSN António Guterres.

Podľa vlastných slov si myslí, že riešenie je ešte stále ďaleko. Informuje agentúra Reuters.

Včera 20:06
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hrozí EÚ koniec? Hlavný kandidát ľudovcov na náhradu Junckera, ktorý žiada prešetriť väzby Kočnera na SMER, je podľa Blahu “nemecký Slota”

Šéf ľudovcov v europarlamente Nemec Manfred Weber pravidelne zasahuje do vnútorných záležitostí európskych štátov, viackrát vyjadril podporu prezidentovi Kiskovi, najnovšie žiada prešetriť väzby podnikateľa Mariana Kočnera na vládnu stranu Smer-SD. Kto je v skutočnosti tento pán?

❚❚
.

 

Poslanec parlamentu a predseda výbor NR SR pre európske záležitosti Ľuboš Blaha pripomína, že Weber útočí na Smer už niekoľko mesiacov. “Weber je mimoriadne kontroverzný politik, ktorý nedávno dokonca vyzval ku „konečnému riešeniu utečeneckej otázky“, čo si v Nemecku žiaden politik od Hitlera nedovolil. Je to taký „Jano Slota“ nemeckej politiky a tak treba vnímať aj jeho výroky. Nepremyslené, zbrklé a hulvátske,” uviedol Blaha.

Vo svojom komentári na sociálnej sieti vysvetľuje, že najdesivejšie je, že Manfred Weber má reálnu šancu stať sa novým predsedom Európskej komisie po Junckerovi. “Je totiž lídrom európskych ľudovcov, najsilnejšej frakcie v EP. Predstavte si, že bude toto isté robiť aj v pozícii predsedu komisie – však on sa správa ako nejaký gubernátor, ktorý poučuje svoje kolónie. To je nehorázne! Takto vstupovať do vnútornej politiky cudzích štátov, to si nikdy nikto na takejto vysokej úrovni nedovolil. A už vôbec nie Nemec.”

.

Blaha uvádza, že vzhľadom na európsku históriu je vrcholový nemecký politik takéhoto razenia pre budúcnosť EÚ čistou katastrofou. Pod Weberovým vedením sa Európska únia jednoducho rozpadne, pretože členské štáty nebudú tolerovať takúto nafúkanosť a aroganciu.

“Vytvára to dojem, že sa Nemci voči menším štátom správajú povýšenecky, intervenčne a hegemonicky. A to je niečo, čo ľudí v krajinách ako Slovensko, Maďarsko či Česko mimoriadne dráždi. Kvôli takýmto politikom razantne porastie euroskepsa a odpor voči nemeckej hegemónii. Weber je pre EÚ časovanou bombou.”

Podľa neho sa Weber v posledných mesiacoch úplne utrhol z reťaze. “Nielenže ako zahraničný politik otvorene vstupuje do slovenskej politiky vyjadrovaním podpory Kiskovi a kritikou Fica a Kaliňáka (on tu dokonca posielal personálne pokyny!), ale tento pánko sa svojho času dokonca vyjadril, že „premiér by mal v prvom rade brať do úvahy názor ľudí na uliciach“. No jasné, Manfred, a preto ste vy v Nemecku brali do úvahy názory ľudí na uliciach v Chemnitzi – pamätáme si. Hrozne by mal zaujímalo, ako by ste sa v Nemecku tvárili, milý Manfred, keby vrcholoví slovenskí politici začali poučovať Nemecko, že má počúvať demonštrantov z Chemnitzu, že kancelárka zlyháva, a že nemecká opozícia to robí lepšie. Milý Manfred, ak si myslíš, že toto je cesta pre európsku spoluprácu, že si vzájomne budeme kafrať do domácich záležitostí, môžeš veľmi skoro ochutnať vlastnú medicínu. A nebude sa Ti to páčiť.”

Najnovšie Manfred Weber vydal vyhlásenie, že Smer má údajne nejaké väzby na podnikateľa Mariana Kočnera, ktoré treba prešetriť. “Týmto len dokázal, že o Slovensku nič nevie, pretože jediné politické väzby, ktoré tu niekto mal na Kočnera, bol Sulík, líder opozície,” napísal Ľuboš Blaha. “Kým tu vládla Radičovej vláda (mimochodom, takmer kompletne vyskladaná z politikov z Weberovej EPP), Kočner v tejto vláde fungoval ako skrytý koaličný partner – cez Sulíka organizoval voľbu generálneho prokurátora, lustroval členov SaS, tajne spriadali politické plány s vtedajším predsedom parlamentu na slávnych „raňajkách u Kočnera“…” Toto však Weber zamlčí a žiada vysvetliť nejaké väzby, ktoré neexistujú a sú len zbožným želaním slovenských médií a opozície. “Z jeho strany je to len obyčajné vyrývanie – drzé a zaujaté vyrývanie.”

“A viete, čo je na tom najlepšie? Že táto výzva je nielen neohrabaná a neslušná, ale aj politicky účelová. Weber je súčasťou EPP (patria sem kresťanskodemokratické a ľudové strany, napr. KDH), ktorá v Európskom parlamente vytvorila koalíciu s ECR (sem patria tvrdšie pravicové strany, napr. SaS). Čiže Weber a Sulík sú dnes v EP koaliční partneri. Takže keď Weber vydá vyhlásenie, v ktorom vyzýva konkurenčnú sociálnu demokraciu na Slovensku, aby objasnila väzby, ktoré neexistujú a zároveň ignoruje väzby Sulíka, ktorý s Kočnerom dohadoval voľbu generálneho prokurátora, potom sa pýtam: čo je toto za úbohý politický faul? Kto uverí tomu, že Weber si len nemastí vlastnú politickú polievku?”

.

Podľa poslanca Blahu je zjavné, že slovenská pravica už zase raz zneužíva zahraničie na to, aby kopala do Slovenska. Pretože takéto zasahovanie zo strany Webera podľa neho nie je len útokom na sociálnu demokraciu, ale aj útokom na najsilnejšiu vládnu stranu, ktorá dnes reprezentuje Slovensko. Weber neútočí na Fica, ale na Slovensko ako štát. “On si možno myslí, že tým pomáha svojmu koaličnému partnerovi Sulíkovi, alebo svojim pravicovým „súdruhom“ Štefanocovi či Dzurindovi, ktorí ho pravdepodobne hecujú, ale chalan by si mal uvedomiť, že on svojimi jednostrannými politickými výzvami uráža polovicu Slovenska – a to si ako vrcholový európsky politik jednoducho nemôže dovoliť. To by si nemal dovoliť ani ako predseda JRD, nie ako budúci líder EÚ.”

Dodáva, že Weber zjavne nedorástol ani na provinčného afrického politika, pretože aj v Afrike vedia, že strkať nos do vnútorných záležitostí u susedov sa na vrcholovej politickej úrovni nepatrí. Ak toto má byť budúci šéf Európskej komisie, pripravme sa na najhoršie – Európa zažije krízu, akú ešte nezažila. Pretože takéto účelové politické fauly členské štáty tolerovať nebudú.

Podľa Blahu to znamená tieto závery: “Po prvé, Európsky parlament dnes dramaticky škodí európskej spolupráci a jeho kompetencie by mali byť radikálne oklieštené. S politikmi ako Weber je Európsky parlament nebezpečný pre udržanie zmieru v Európe. Rozoštváva európsku spoločnosť a porušuje národnú suverenitu. Po druhé, Nemecko by si malo dávať pozor, akých politikov vysiela do Európskeho parlamentu, pretože pre budúcnosť Európy nie je nič horšie, než keď ľudia nadobudnú dojem, že Nemci chcú takto arogantne ako Weber ovládať európske štáty a vnucovať im svoj politický názor.”

“Weber prestrelil. Nie preto, že by sme si na jeho výstredné rečičky na Slovensku už nezvykli. Zvykli a nerobíme si z toho ťažkú hlavu. Veď kto by už bral vážne Manfreda Webera? Chlapíka, ktorý sa v roku 2018 oháňa “konečným riešením”. Ale tento pán prestrelil preto, lebo svojou aroganciou ohrozuje budúcnosť Európy a dobré meno Nemecka. Myslím, že najlepšie by urobil, ak by po tomto zlyhaní odstúpil z pozície „špičkového kandidáta“ EPP do najbližších volieb. Pre dobro Európy,” uviedol Blaha vyzval európskeho politika: “Odíďte, pán Weber, to je jediné vaše „konečné riešenie“, ktoré sa očakáva.”

 

.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

O nás bez nás: Brusel by obišiel slovenské a maďarské veto

Európska únia plánuje dotovať Ukrajinu zmrazenými ruskými aktívami stoj čo stoj. Ako ďaleko sú bruselskí úradníci skutočne ochotní zájsť?

04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Blaha sa vyjadril ku krokom SAV: Za kritiku poprava

V liberálne naladenej Slovenskej akadémii vied prebiehajú čistky. Riaditeľ SAV Martin Venhart sa prekecol, že využije reštrukturalizáciu – v hľadáčiku je hlavne…

04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Škandály, ktoré sú prepletené s Európskou komisiou už dávno presahujú mieru slušnosti

Po tom, ako sa médiami prehnala správa, že Federica Mogheriniová, bývalá šéfka únijnej diplomacie bola obvinená z podvodu, sa oprávnene…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fínsko nemá v úmysle poskytovať Ukrajine žiadne bezpečnostné záruky

Fínsko nemá v úmysle poskytovať Ukrajine žiadne bezpečnostné záruky, vyhlásil premiér krajiny Petteri Orpo, ktorého slová cituje Yle

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump: Mali pomerne dobré stretnutie s prezidentom Putinom

Prezident USA Donald Trump v stredu vyhlásil, že verí, že ruský prezident Vladimír Putin chce ukončiť vojnu na Ukrajine, hoci…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Švajčiarsko zahadzuje svoju neutralitu

Švajčiarsko ruší zákaz predaja zbraní krajinám, ktoré sú zapojené do vojenského konfliktu. Na úkor vojny na Ukrajine hazarduje so svojou…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Bude Ursula von der Leyenová ďalšou na rade?

V Bruseli tento týždeň prebehli razie v diplomatickom zbore EÚ. Chápadlá korupčnej chobotnice siahajú do najvyšších kruhov. Ku najnovšej kauze

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zvrat v kauze kontroverzného nákupu NITC Voderady. Zasiahol Drucker

Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR poverený vedením Úradu podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku Tomáš…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia pokračuje v útokoch na Maďarsko

Strana Fidesz v Európskom parlamente – frakcia Patrioti pre Európu – reagovala obhajobou suverenity Maďarska a požadovaním zodpovednosti za korupciu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Hra na zdržovanou pro dva?

Dostal jsem vynadáno, že se v posledních dnech zabývám takřka výhradně zahraniční politikou a málo řeším náš domácí rybníček a…

04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ako dokážu lekárske organizácie manipulovať s verejnou mienkou

Americkú lekársku politiku v oblasti „liečby“ transrodových detí riadi progresívna ideológia a nie veda. Proces rencenzného konania správy o pediatrickej…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský po 24 hodinách znovu s gólom v presilovej hre

Po včerajšom kanadskom derby s Ottawou aj dnes Montreal na domácom ľade privítal ďalší kanadský celok - Winnipeg Jets a…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Srbská vláda schválila zatvorenie jedinej ropnej rafinérie v krajine v dôsledku amerických sankcií proti Rusku

Srbsko nedostalo od Spojených štátov kladnú odpoveď ohľadom licencie na pokračovanie dodávok ropy do rafinérie srbskej ropnej spoločnosti NIS v…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Svätec dňa: Svätá Barbora

Príbeh odvahy a svetla

04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výber sviečky odhalí energiu vo vašom vnútri

Výber sviečky môže byť prekvapivo presným zrkadlom toho, akú energiu v sebe nosíte a ako reagujete na životné výzvy. Tento…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron Sea Baby v Čiernom mori, informuje ministerstvo obrany krajiny

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dizajnérske zlyhania, ktoré u vás vyvolajú množstvo otázok

Dizajnérske zlyhania nám pripomínajú, že aj profesionáli sa niekedy nechajú uniesť nápadom, ktorý síce vyzerá originálne, no v praxi absolútne…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Kotlár: Odďaľujem predloženie správy o pandémii, chcem dokončiť objasňovanie

Splnomocnenec vlády pre preverenie procesu riadenia a manažovania zdrojov počas pandémie COVID-19 Peter Kotlár odďaľuje čas predloženia svojej správy o…

03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako Rusko ničí ukrajinskú „stenu dronov“

Rusko, 3. decembra 2025 - „Ruské jednotky postupujú v smere Zaporožia tempom, ktoré nám zaručuje splnenie všetkých úloh, ktoré pred nami…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Situácia je vážna. Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde

Tisíc ukrajinských vojakov sa ocitlo v obkľúčení v Mirnograde a žiada o pomoc, píše Bild s odvolaním sa na jedného…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Rumunské námorníctvo odstrelilo Ukrajincom ich námorný dron v Čiernom mori

Rumunsko, 3. decembra 2025 - Rumunská armáda zničila ukrajinský bezposádkový čln objavený v Čiernom mori, ktorý ohrozoval bezpečnosť plavby. Podľa…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Vláda posúdila možnosti žaloby v prípade ukončenia dovozu plynu z Ruska

Pokiaľ budú po prijatí nariadenia o postupnom ukončení dovozu zemného plynu z Ruska pretrvávať relevantné právne výhrady, ktoré by mohli…

03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Aktualizované 03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najstarší dažďový prales na Zemi: Objavte pôvod najstarších pralesov sveta

Dažďový prales je jedným z najstarších a najcennejších ekosystémov na planéte a jeho starobylé korene odhaľujú históriu Zeme starú desiatky…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Brutálna vražda syna ukrajinského politika. Vo Viedni našli jeho upálené telo

Pod traťou Ostbahn vo Viedni bolo v spálenom tmavom Mercedese s ukrajinskými značkami nájdené telo muža.  Len 21-ročný muž bol mučený…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Predstaviteľky opozície chcú vyvodenie dôsledkov voči Lajčákovi, zaslali otvorený list Ficovi a spustili petíciu

Predstaviteľky opozície zaslali otvorený list premiérovi Robertovi Ficovi so žiadosťou, aby prestal chrániť kamarátov sexuálneho predátora Jeffreyho Epsteina. Veronika Remišová…

03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.


.

Bude radšej hrať golf ako byť dvojkou v reprezentácii? Znovu ožíva konflikt Calzona - Greif

Slovenská futbalová reprezentácia zažila rozpačitý rok 2025. Najskôr sa síce nedostala do B-divízie Ligy národov, no v jeseni si napravila…

03. 12. 2025 | 0 komentárov

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom

Vyhlásenia Ušakova po stretnutí Whitkoffa a Kushnera s Putinom:

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska komisia tlačí na použitie ruských zmrazených aktív

Európska komisia oficiálne predložila svoj návrh na poskytnutie Ukrajine „reparačného úveru“, ktorý ešte pred stretnutím odmietlo Belgicko

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemecké ozbrojené sily okradli

Nemecké ministerstvo obrany informovalo, že koncom novembra došlo k rozsiahlej krádeži. Neznámi páchatelia ukradli tisíce nábojov z nákladného vozidla na…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nový riaditeľ Slovenského rozhlasu: Čo od neho môže verejnosť očakávať?

Peter Janků prichádza do čela Slovenského rozhlasu v čase, keď rozhlasová aj televízna časť STVR stoja pred úlohou naplniť verejnoprávne…

03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov