NAŽIVO

Trump vyhlásil, že vojna na Ukrajine môže byť vyriešená „už čoskoro“.

„Vyriešili sme osem konfliktov a myslíme si, že čoskoro vyriešime ďalší. Steve Witkcoff pracuje veľmi usilovne, rovnako ako Jared (Kushner – pozn. red.) a všetci ostatní, a myslím si, že čoskoro ho (konflikt na Ukrajine) vyriešime,“ povedal americký prezident počas stretnutia so svojou administratívou.

18:12

Európska únia prijala rozhodnutia proti Ruskej federácii a Iránu.

Rusko bolo zaradené na čiernu listinu v boji proti praniu špinavých peňazí.

Rozhodnutie týkajúce sa Ruskej federácie zaväzuje európske banky kontrolovať všetky transakcie s ňou spojené.

17:57

Irán odsúdil a označil za veľkú strategickú chybu rozhodnutie EÚ zaradiť iránske Revolučné gardy na únijný zoznam teroristických organizácií. Izrael tento krok privítal a považuje ho za dôležité a historické rozhodnutie.

17:56

Agentúra Reuters s odvolaním sa na anonymný zdroj informovala, že námorníctvo USA poslalo do regiónu Blízkeho východu ďalšiu vojnovú loď.

17:45

Mexická prezidentka Claudia Sheinbaumová absolvovala „produktívny a srdečný“ rozhovor s Trumpom.

17:44

Krajiny OBSE oznámili, že založia expertnú misiu, ktorá sa bude zaoberať zhoršujúcou sa situáciou v oblasti ľudských práv v Gruzínsku.

17:43

V Afganistane zomrela matka a jej šesť detí po tom, ako sa v dôsledku silných dažďov zrútil ich dom, keď v ňom v noci spali.

17:42

Armáda Talianska prevzala prvé štyri bojové vozidlá Lynx KF-41. Ich výrobcom je Leonardo Rheinmetall Military Vehicles.

17:42

Tom Homan, člen Trumpovej administratívy zodpovedný za ochranu hraníc povedal, že Trump uznal potrebu zaviesť zmeny v imigračných operáciách po zabití dvoch amerických občanov federálnymi agentami v Minneapolise.

17:41

Dánsky kráľ Frederik X. v polovici februára navštívi Grónsko. Vyhlásil, že spolu so svojou manželkou kráľovnou Máriou súcitia s obyvateľmi Grónska.

17:38

Irán oznámil, že 1. a 2. februára uskutoční vojenské cvičenia s bojovou streľbou v Hormuzskom prielive, cez ktorý prechádza približne 20 % svetových dodávok ropy, informuje Al Arabiya.

Dnes Teherán sľúbil „drvivú odpoveď“ na akýkoľvek útok po Trumpových hrozbách zaútočiť.

Prednedávnom zástupca veliteľa námorných síl pohrozil uzavretím Hormuzského prielivu, životne dôležitej vodnej cesty, ktorú Teherán už v minulosti viackrát hrozil uzavrieť, ale nikdy tak neurobil.

17:09

Trump zvažuje cielené údery proti iránskemu vedeniu a bezpečnostným silám, aby inšpiroval protestujúcich k obsadeniu vládnych budov, informuje agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

Americký prezident chce vytvoriť podmienky pre zmenu režimu po potlačení nedávnych protestov. Konečné rozhodnutie však zatiaľ neprijal.

Podľa médií je úder možný v priebehu najbližších 48 hodín. Iné zdroje uvádzajú, že USA očakávajú ďalšie rokovania cez víkend.

16:47

Kallasová informovala, že ministri zahraničných vecí EÚ sa dohodli na zaradení iránskych Revolučných gárd na únijný zoznam teroristických organizácií. Dôvodom je násilné potláčanie nedávnych masových protestov v krajine.

16:26

Izraelská armáda priznala smrť 70-tisíc obyvateľov Gazy počas bombardovania, ale vyhlásila, že 25-tisíc z nich boli členmi Hamasu.

Informuje o tom The Jerusalem Post.

Izraelské ozbrojené sily tiež popierajú údaje OSN a tvrdia, že počas vojny nezomrel ani jeden Palestínčan v dôsledku hladomoru.

16:16
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Hokej: Šatan možno už proti Petrohradu, po sezóne ukončí kariéru (2)

Bratislava 3. decembra (TASR) – Slovenský hokejista Miroslav Šatan po svojom pondelňajšom prílete z USA sledoval večer v bratislavskej Slovnaft aréne víťazstvo Slovana nad Čerepovcom 3:2, v utorok predpoludním už s časťou svojich staronových spoluhráčov trénoval. Na ľade sa objavil s Brankom Radivojevičom ako centrom a Liborom Hudáčkom na ľavej strane. O tom, či ale nastúpi už v stredajšom domácom zápase KHL proti SKA Petrohrad, ešte definitíva nepadla. Isté ale podľa jeho slov je to, že po sezóne ukončí hráčsku kariéru.

"Rozprával som sa o tejto možnosti s trénerom, ale rozhodne sa až v stredu po rozkorčuľovaní. Všetko to bude záležať od mojich pocitov, ale samozrejme aj na rozhodnutí trénera. Jedna vec je herný výpadok, druhá, že som priletel len v pondelok, dnes v noci som spal dve hodiny. Momentálne mám z toho taký čudný pocit, no určite to nie je zatiaľ na nejaké extra výkony. Potrebujem čas, prekonať ten časový odstup a potom určite aj nejakých pár tréningov by bolo ešte vhodných. Možno by mi preto viac vyhovoval až ten ďalší zápas. Ale zatiaľ sme to nechali otvorené," povedal Šatan na utorňajšom brífingu v tlačovom centre Slovana. Na tréningu sa cítil dobre. "Bol len pozápasový, takže bol taký ľahký a nemyslím si, že by ma nejako otestoval. Napokon tých tréningov som ja mal dosť, čiže v tom žiadny problém nebol. Cítil som sa veľmi dobre, ale čo mi chýbalo, sú zápasy. Musím teda nejaké odohrať, aby som naozaj zistil, ako na tom som, lebo tréning ma neotestuje a tých mám v nohách naozaj dosť," komentoval Šatan svoje prvé pocity strávené po dlhšom čase na bratislavskom ľade.

O tom, čo bolo po sezóne a ako sa napokon znova ocitol v Slovane, Šatan povedal, že s vedením naposledy sedel spolu v máji. "Bolo to po majstrovstvách sveta, kedy sme si povedali svoje stanoviská a ja som potom odcestoval do Spojených štátov. Kontakty sa potom nejako prerušili a riešilo sa to skôr mediálne, ako cez telefóny, čo si myslím, že bolo na škodu veci. Nakoniec to vyústilo k tomu, že k dohode neprišlo a ja som sa rozhodol, že nebudem hrať celú sezónu. Rozhodol som sa byť doma a udržiaval som sa v takom predprípravnom stave, že som trénoval sám individuálne." Neskôr v auguste trénoval spolu s hráčmi NY Islanders, pre ktorých to vtedy bola príprava na kemp. "Potom to už bolo zase znova len individuálne. Ale nebolo to tak, ako sa písalo, že v lete som rokoval s Medveščakom Záhreb, alebo že si hľadám angažmán v NHL a pdobné záležitosti," uviedol na správnu mieru. Podľa vlastných slov bol vtedy rozhodnutý nehrať a len čakať na vývoj situácie. "Chcel som si v prvom rade oddýchnuť a chcel som dať čas svojmu telu, aby sa zotavilo, zregenerovalo po tom zranení a tej takej ‘zvláštnej’ sezóne. Ja som počas leta hlavne trávil tým, aby som zosilnel, aby som robil rehabilitačný program, ktorý vyplynul z tohto zranenia. Popri tom som samozrejme individuálne trénoval na ľade a v posilňovni, aby som si nechal otvorenú šancu neskôr v sezóne hrať."

Na takéto rozhodnutie čakal dlho, nič nehľadal, bol spokojný tak ako to bolo doma. V tom období celý jeho čas venoval len rodine a tak mu to vraj vyhovovalo. "Dá sa teda povedať, že som to natiahol ako sa len dalo a ešte aj pred nejakými dvoma-troma týždňami som si nebol istý, či hrať budem, ale nie. Myslím si, že to moje rozhodnutie trocha do roviny hrania posunuli rozhovory s trénerom Vůjtekom. A potom to bol Rišo Lintner, ktorý mi tým svojím pozitívnym myslením presvedčil z môjho nerozhodnutia do toho, aby som začal hrať. Tak som začal intenzívne hľadať možnosti a on malo pre mňa pripravené na stole tie ponuky, o ktorých sa aj písalo. Boli z Fínska, niečo bolo zo Švajčiarska. Rozhodnutie ísť znova hrať padlo možno až pred dvoma týždňami, kedy sa to začalo intezívne riešiť už s tým, že kam. Keď som nad tým uvažoval, tak pre mňa sa ako najlepšie riešenie ukazovalo prísť späť do Slovana, keď som sa už tú polovicu sezóny rozhodol hrať."

Ako priznal, chcel ju hrať doma, pred slovenskými fanúšikmi. "Je to možno taká naivná predstava, ale keď som roky hrával v NHL, tak som si hovoril, že ten posledný rok, alebo ten koniec chcem stráviť niekde doma na Slovensku pred vlastnými fanúšikmi. Myslím si, že to bol ten hlavný dôvod, porečo som sa rozhodol znova vrátiť do Slovana. Chcem mu pomôcť, pretože si myslím, že aj Slovan bol v tej fáze, že nejakú pomoc hľadal. A keď sa to začalo minulý týždeň riešiť, bol ešte nejakých osem-deväť bodov od play off, teraz po tej zlej sérii vonku sa to natiahlo na 14 bodov. Ale to je úplne jedno, ja som tu, v podstate sa na spoluprácu s trénerom aj chlapcami teším, samozrejme že aj na fanúšikov. Sám som zvedavý ako to bude."

Sezónu sa bude snažiť dohrať v plnom zdraví, Slovanu v jej zvyšku chce venovať všetky svoje sily a po jej skončení si myslí, že to bude pre neho definitívny záver kariéry. "Ten chcem stráviť na Slovensku pred slovenskými fanúšikmi," zdôraznil Šatan. V tejto súvislosti odmietol tvrdenia, že sa rozhodol hrať pre blížiace sa zimné olympijské hry v Soči, aj keď si myslí, že veľa ľudí to tak bude posudzovať. "Keď si to ale zoberiete, olympiáda je veľmi krátky turnaj a trénovať, alebo hrať celý rok kvôli dvojtýždňovému turnaju, neviem, kto by to robil. Tréner si určite bude vyberať najlepších hráčov. Ja budem hrať, snažiť sa pomôcť Slovanu ako najviac budem vedieť a otázka olympiády sa vyrieši nejak sama až neskôr." Olympiáda nebola pre neho prvoradou, na ZOH už hral. Možno, keby to mala byť pre neho prvá, tak by začal hrávať skôr. Pre neho bolo ale dôležité venovať sa maximálne rodine, synovi, ktorého brával na hokej. Lebo na Slovensku sa po tom nešťastnom zranení cítil miestami ako na úteku, aj preto sa utiahol do Ameriky, kde žil v anonymite. "Čas v New Yorku mi padol veľmi vhod, zregeneroval som sa fyzicky aj psychicky a užitočné to bolo aj pre moju rodinu, hlavne deti." To isté by v jeho prípade vraj platilo aj pre pozvánku na Švajčiarsky pohár, s trénerom by sa o tom porozprával.

.

Tridsaťdeväťročný krídelník naposledy nastúpil za Slovan pred viac ako rokom v sobotu 3. novembra 2012 v pražskej Tipsport Aréne proti HC Lev Praha. Po zákroku reprezentačného kolegu Zdena Cháru v 10. minúte druhej tretiny musel zo zápasu odstúpiť a od toho momentu neodohral na klubovej úrovni žiadny zápas. Ani teraz ešte podľa jeho slov nie je stopercentne v poriadku. "Je to asi tak, ako to bolo počas majstrovstiev sveta. Na snímkach vidieť, že platničky sú stále vysunuté a je tam stále nejaké to riziko. Konzultoval som to aj s lekármi. Pred tým, než som sa rozhodol znova hrať a prísť na Slovensko som to konzultoval so špecialistom na krčnú chrbticu a je to stále taký hraničný prípad. Nedá sa povedať, či hrať, či nehrať, všetko je to na mojom rozhodnutí a na tom riziku, ktoré som ochotný znášať."

Šatan sa tak vrátil do známeho prostredia. V uplynulých dvoch ročníkoch nosil na "belasom" drese kapitánske C-čko, pričom sezónu 2011/2012 zakončil ziskom majstrovského titulu ako najproduktívnejší hráč play off slovenskej extraligy. V uplynulej sezóne odohral Šatan za Slovan až do novembrového zranenia 21 zápasov a na svoje konto si pripísal 12 bodov (7+5). Až do konca základnej časti a aj v štyroch zápasoch play off chýbal. Do tréningového procesu dosť nečakane naskočil až pred majstrovstvami sveta, na ktorých aj reprezentoval.

Slovan sledoval, aj keď bol v zámorí, cez internet. "Samozrejme, že výsledky som vždy sledoval. Keď sa chlapcom nedarilo, ťažko sa na to pozeralo, zvlášť preto, že to prostredie tu poznám, rovnako hráčov i trénera. Ale keď padlo rozhodnutie hrať, som si pomyslel, že je to dobrá situácia pre Slovan i mňa. Verím, že aj keď tá strata je teraz dosť hrozivá, tak mužstvo je mladé a dôležité je, že sa netreba pozerať na to, či play off bude alebo nebude. Hlavne tu pôjde o prístup k jednotlivým zápasom a momentálne cieľ mužstva je zabrzdiť zostup a snažiť sa naštartovať a povyhrávať nejaké zápasy a možno dať dokopy nejakú šnúru dobrých výsledkov. A ten január by mohol byť ešte zaujímavý."

Šatan je 11-násobným účastníkom turnajov A-kategórie MS a držiteľom všetkých štyroch slovenských medailí zo svetových šampionátov. Absolvoval aj všetky štyri hlavné olympijské turnaje v samostatnej ére krajiny. V roku 2009 sa v NHL tešil v drese Pittsburghu zo zisku Stanleyho pohára.

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.

Peklo je prázdne, diabli sedia v opozičných laviciach

Priebeh zasadnutia NR SR vo štvrtok bol horúci už od rána. Predsedajúci Andrej Danko musel vyhlásiť prestávku, a to nie…

29. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump vyhlásil, že vojna na Ukrajine môže byť vyriešená „už čoskoro“. Požiadal Putina, aby počas mrazivých dní týždeň neútočil

„Vyriešili sme osem konfliktov a myslíme si, že čoskoro vyriešime ďalší. Steve Witkcoff pracuje veľmi usilovne, rovnako ako Jared a…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Macron označil stretnutie s Ficom za „strategické prebudenie“

Predseda vlády SR Robert Fico sa vo štvrtok v Paríži stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Podľa jeho slov viedli…

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tri scenáre vývoja vojny na Ukrajine

Denník The Wall Street Journal opisuje, ako by sa situácia vo vojne na Ukrajine mohla v roku 2026 vyvíjať :…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó : „Brusel úplne ovládol vojnový fanatizmus“

Na zasadnutí Rady Európskej únie pre zahraničné veci bolo po prvýkrát otvorene vyhlásené, že spoločenstvo nie je pripravené na mier,…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Zaujímajú vás udalosti najdôležitejších bitiek? Toto si potom musíte prečítať!

Monografia rokov 1689 až 1791 mapuje závažné historické medzníky a udalosti po skončení tridsaťročnej vojny. Venuje sa vojne o falcké…

29. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Apokalypsa je bližšie, než si myslíme. Vedci stanovili dátum

Koniec ľudstva síce znie ako katastrofický scenár, no vedci čoraz častejšie varujú, že súčasný model fungovania spoločnosti je dlhodobo neudržateľný.…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kyjev sa obracia na Muska

Ukrajinský minister obrany Mychajlo Fedorov vo štvrtok oznámil, že Kyjev je v úzkom kontakte so spoločnosťou SpaceX v súvislosti s…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Arakčí sa ostro vyjadril k postoju EÚ voči ozbrojeným silám Iránu

Európa podnecuje konflikt na Blízkom východe, vyhlásil iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arakčí v reakcii na rozhodnutie EÚ uznať Iránske…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér sa prihovoril pred stretnutím s Macronom. Priblížil kľúčové body

Premiér Robert Fico vo štvrtok skritizoval eurokomisára pre energetiku Dana Jorgensena za jeho vyjadrenie o obavách zo závislosti Európskej únie…

29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Raši sa vyjadril k novele rokovacieho poriadku: Nevieme dať poslancovi „fúkať“, bol zvolený, má mandát na štyri roky

V súčasnosti sa nedá poslancovi Národnej rady SR dať „fúkať“ na prítomnosť alkoholu, pretože bol do parlamentu zvolený ľuďmi a…

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Nezávislosť Alberty od Kanady? Trumpov tím v tichosti plánuje referendum

Predstavitelia Trumpovej administratívy sa tajne stretávajú so skupinou, ktorá presadzuje nezávislosť Alberty od Kanady, informuje Financial Times s odvolaním sa…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lindtner pre HS o prípade Bombic: Výroky o Kovačič Hanzelovej nie sú trestným činom

Na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku v týchto dňoch prebieha ostro sledovaný proces s Danielom Bombicom, ktorý je obvinený z viacerých trestných činov, súvisiacich…

29. 01. 2026 | Rozhovory | 22 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Rozhovory | 22 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecký kancelár vyhlásil, že Ukrajina nebude môcť vstúpiť do Európskej únie v roku 2027. Pridávajú sa ďalší lídri

Podľa informácií denníka Financial Times USA v prípade, že Ukrajina bude súhlasiť s mierovou dohodou, jej sľubujú nielen bezpečnostné záruky,…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ušakov odmieta tvrdenia Rubia o územných otázkach

Kremeľ nesúhlasí s americkým ministrom zahraničných vecí Marcom Rubiom, ktorý vyhlásil, že otázka území je jediná, na ktorej sa Ukrajina…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Minister Huliak s okamžitou platnosťou stopol financie pre SFZ

Slovenský futbalový zväz od štvrtka 29. januára 2026 prišiel dočasne o status prijímateľa verejných finančných prostriedkov. O túto výsadu ho…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Kremeľ odmieta, aby sa bilaterálne rokovania konali „kdekoľvek inde ako v Moskve“

Kremeľ sa vyslovil proti tomu, aby sa rokovania Zelenského a Putina konali „kdekoľvek inde ako v Moskve“

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Ropný gigant predal svoje zahranične aktíva súkromnej americkej investičnej firme

Druhý najväčší ruský producent ropy Lukoil podpísal dohodu o predaji svojich zahraničných aktív súkromnej americkej investičnej firme The Carlyle Group

29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

29. 01. 2026 | Aktualizované 29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Aktualizované 29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Český vedec podáva trestné oznámenie na Kotlára

Český biochemik a profesor imunológie Zdeněk Hel podáva trestné oznámenie na splnomocnenca vlády pre vyšetrovanie pandémie Petra Kotlára

29. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nikolaj Starikov: „Sovietsky koráb v rukách Dánska sa stane neprekonateľnou prekážkou pre expanzívne plány imperialistickej Ameriky“

USA, 29. januára 2026 - „Budem bojovať za Dánsko a Grónsko a budem bojovať za Európu. <…> Hlavnou hrozbou pre…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

700 miliónov ročne pre mimovládky? Je to len časť príbehu

Občan dnes nevie jednoducho rozlíšiť verejnoprospešnú službu od politickej infraštruktúry. A bez jednotných dát nevidí, kto komu, koľko a za…

29. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov

Nikto nezostal: Čínsky vodca uvoľňuje cestu novej vojenskej elite

Čína, 29. januára 2026 - Odvolal celé vedenie Čínskej ľudovej oslobodeneckej armády . Je to paranoja alebo plán? Bezpečnostné agentúry…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Zlato prudko stúpa k 5 600 dolárom, zatiaľ čo Trump „štrngá šabľami“ kvôli Iránu

Cena zlata vo štvrtok prudko vzrástla na nový rekord blízko 5 600 USD, zatiaľ čo ropa sa zotavila po tom,…

29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fico má pravdu, píše Rafael Pinto Borges

Slovenský premiér Robert Fico často hovorí priamo. A je v tom aj dobrý. Keď sa 23. januára verejne opýtal, na…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Cibulková potvrdila rozchod s manželom. V emotívnom liste toho vyjadrila viac

Bývalá slovenská tenistka Dominika Cibulková potvrdila, že sa jej rozpadlo manželstvo s Michalom Navarom. Vzali sa v roku 2016 po…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Zima ukázala svoju silu na týchto zaujímavých fotografiách

Zima vie byť čarovná aj krutá zároveň a práve extrémne snehové búrky v Spojených štátoch to opäť naplno ukázali. Zatiaľ…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Klamári a propagandisti

Médiá sa radi pasujú do role morálnych arbitrov a strážcov pravdy. Denne nám kážu, čo je správne si myslieť, koho…

29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kremeľ vyzýva na rokovania medzi Teheránom a USA po Trumpových hrozbách útokmi na iránske ciele

Kremeľ vo štvrtok vyhlásil, že v napätí medzi Iránom a Spojenými štátmi stále existuje priestor na rokovania, a to aj…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Trump vyhlásil, že vojna na Ukrajine môže byť vyriešená „už čoskoro“.

„Vyriešili sme osem konfliktov a myslíme si, že čoskoro vyriešime ďalší. Steve Witkcoff pracuje veľmi usilovne, rovnako ako Jared (Kushner – pozn. red.) a všetci ostatní, a myslím si, že čoskoro ho (konflikt na Ukrajine) vyriešime,“ povedal americký prezident počas stretnutia so svojou administratívou.

18:12

.

Ovládli ich blázni a šialenci! Ringo Čech nešetril kritikou voči Nemecku a jeho klip sa stal virálnym

Český spisovateľ Tomáš Lukavec vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí s českým hudobníkom Františkom Ringo Čechom o tom, že…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nemecko chce „Úniu v Únii“. Berlín navrhuje obísť brzdiacich členov a tlačí na dvojrýchlostnú Európu

Nemecká vláda oficiálne otvorila debatu o vytvorení takzvanej „dvojrýchlostnej“ Európskej únie

29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Ekonomika | 2 min. čítania | 0 komentárov

Závažné podozrenia z obchodovania s ukrajinskými deťmi ukazujú na Londýn

Moderný západ je z hľadiska štátnej bezpečnosti postavený na sledovaní, veď kamery sú na každom rohu a elektronická evidencia sprostredkuje…

29. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Podozriví s nožmi „majú len bielu pleť“, tvrdí bývalá členka Strany zelených. Jej názor je úplne odtrhnutý od reality

Vysoko postavená aktivistka Strany zelených tvrdí, že na nemeckých železničných staniciach by mali byť kontrolovaní bieli muži, nie cudzinci, ale…

29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










VIDEO: Djokovič ukázal neuveriteľný cit pre fair-play

Po tom, čo srbský tenisový velikán Novak Djokovič v stredu v noci postúpil do semifinále dvojhry na prestížnom Australian Open,…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Medvedev: „Úspechy ruského obranného priemyslu sú sedatívom pre neurotikov z klubu nepriateľov Ruska“

Rusko, 29. januára 2026 - Podpredseda Bezpečnostnej rady Ruskej federácie Dmitrij Medvedev o kľúčovej rusko-americkej dohode, ktorej platnosť vyprší vo…

29. 01. 2026 | 0 komentárov

Strana vidieka zásadne nesúhlasí s legislatívnymi návrhmi, ktoré podľa nej smerujú k ďalšiemu šikanovaniu občanov a zvyšovaniu ich finančného zaťaženia

Strana vidieka zásadne nesúhlasí s legislatívnymi návrhmi, ktoré podľa nej smerujú k ďalšiemu šikanovaniu občanov a zvyšovaniu ich finančného zaťaženia

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Andrej Sablič

Peter Bielik

Viktor Pondělík

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov