Bratislava 22. augusta (TASR) – Únik ropných produktov z potápajúcej sa nákladnej lode v priestoroch Lodenica Bratislava vo Vlčom hrdle dnes ráno zmobilizoval hasičov. Incident bol ohlásený krátko po 8. hodine.
Na mieste udalosti zasahujú príslušníci Hasičského a záchranného útvaru hl. mesta SR Bratislavy. Nasadených je sedem kusov hasičskej techniky a 24 hasičov.
Po príjazde na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že ide o únik ropných produktov z naklonenej lode v priestoroch SPaP Lodenica Bratislava vo Vlčom hrdle č. 77 v Bratislave. Príslušníci odčerpávajú zamorenú vodu zo strojovne plavidla, na vodnú hladinu dávajú sorpčné hady a norné steny, aby zachytili uniknuté ropné produkty a pracujú na odmastení vodnej hladiny.
TASR dnes informovalo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Bratislave.
Varovanie
Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.