František Ringo Čech: Najväčšou skazou Európy sú imigranti, nakoniec to bude Červená armáda, ktorá moslimov vyženie z Európy

Praha 25. júla 2015 (HSP/parlamentnilisty.cz/Foto:parlamentnilisty)

 

Viete niečo o našich europoslancoch? Bojujú za niečo? Stoja len vo fronte pri mzdovej pokladni! Hovorí okrem iného v rozhovore hudobník, spisovateľ a bývalý politik František Ringo Čech

Je to už sedem rokov od začiatku veľkej ekonomickej krízy, ktorá začala krachom amerických bánk. Myslíte si, že budúcnosť hospodárskeho poriadku sveta je práve v kapitalizme? Čo povedať o úspešnosti javov: kapitalizmus, globalizácia a voľný trh? Je potrebné podľa vás dať šancu inému ekonomickému smeru?

Kapitalizmus je nezničiteľný, ale je možné, že sa premení, bude mať inú formu. Nezničiteľný je preto, že rešpektuje a ctí súkromné vlastníctvo a umožňuje, aby ľudia bohatli, čo zvlášť Gustáv Husák s Brežnevom neradi videli. Ja ale verím ­ rovnako ako sa hovorilo, že je komunizmus mladosťou ľudstva ­, že kapitalizmus prežije, avšak vo svojej starobe v inej forme. Bude to taký kapitalizmus s ľudskou tvárou. A ak je reč o kríze, tak tá tu žiadna ani nebola. Ozajstná kríza bola v roku 1929, kedy bol krach na newyorskej burze. Až príde niečo podobné, potom až to bude tuhé ­,krízy kapitálového sveta sú totiž neodvratné. To so sebou jednoducho nesie onen systém. Ale globalizácia je záhuba.

Myslíte si, že sa dá niečím voľný trh nahradiť?

Nedá, je to normálny obchod. Ale my sme predsa svedkami hrozného rozdelenia občanov Európy na občanov prvej kategórie a občanov druhej kategórie, keď my tu máme iné pasty na zuby, inú coca­colu sladenú sirupom, a nie cukrom, mäsové výrobky bez mäsa … Dá sa povedať, že nás úplne vydali napospas týmto firemným molochom. Hygienická služba nás v krčme nechá jesť kurčatá plné penicilínu, nechajú nás jesť zvieratá, ktoré sa kŕmia mäsokostnou múčkou; a namiesto toho, aby proti tomu zasiahli, tak strážia, či krčmár má jeden hrniec na zemiaky a iný na šupky. Vôbec nikto občanov nechráni. To je nevýhoda kapitalistického systému, čo ma ale neuveriteľne štve; sú to veci, s ktorými sa dá niečo robiť, avšak nerobí sa.

V akom bode podľa vás teraz “uviazla” európska myšlienka s ohľadom na vývoj v Grécku? Smerujeme aj po gréckej kríze k ešte väčšiemu zjednoteniu Európy? A máme sa o to vôbec usilovať? Čo sa vlastne s EÚ stalo od doby nášho vstupu? Čo teda podľa vás urobiť s EÚ, ­ ešte viac zjednotiť, nechať takto, zrušiť euro, zrušiť celú EÚ?

EÚ sa už viac zjednotiť nemôže, pretože to je diktát. Je to diktát postsocialistov, ktorí sa usadili v Európskom parlamente a realizujú tam svoju utopistickú víziu. To je ale podľa mňa nezmysel. Hoci som bol veľkým priateľom zjednotenej Európy a som dodnes nadšený zo schengenského priestoru, tak som EÚ zatratil a pochopil som, že je odsúdená ku skaze. Jiří Mucha, môj veľký vzor, vždy hovoril, že veci končia na tom, na čom začínajú. Keď sa dávala dokopy európska ústava, tak tam jeden Talian chcel vložiť pasáž, že EÚ vychádza z kresťanských základov a tradícií. A to vie každý blb, že tomu tak je; je to neoddiskutovateľné, ale oni to vyškrtli. Asi aby nepopudili moslimských bratov. V ten moment, kedy sa Európa neprihlásila k svojej podstate, je to ako keď zapriete svojich rodičov a minulosť. Navyše ja osobne som v ten moment pochopil, že to nie je Európa, ktorú by som chcel. Dnešná EÚ, kde vládnu byrokrati, ktorí sa starajú o vyvažovacie olovká v pneumatikách, o zaguľatenie banánov, o diery v ementále, o nátierkové maslo, to je katastrofa! Kedysi mi Vladimír Železný opísal, ako stoja v Bruseli vedľa seba tri mrakodrapy, ktoré sú plné úradníkov, ktorí neustále vymýšľajú kraviny, pretože nemajú inú pracovnú náplň. Platíme si jednoducho svoju vlastnú skazu. Podľa mňa Európa musí urobiť zmenu, ale ja dúfam, že tá nebude taká, aby viedla k rozpadu.

Žijeme medzi Západom a Ruskom. S obidvoma stranami sme si zažili dobré aj zlé. Aký vzťah máme nájsť k Rusku? Rusko modernizuje svoje zbraňové systémy, posilňuje vojenskú prítomnosť blízko svojich hraníc. Ako toto môže dopadnúť?

To ale robí každý! Veď predsa viete, že Rusi trpia fóbiou, že ich neustále niekto ohrozuje. A nie sú tak ďaleko od pravdy, veď každý “išiel” do Ruska ­ či už Napoleon, či Hitler. Veď ide o krajinu plnú nielen nerastného bohatstva! Rusi ale robia iba takú veľmocenskú politiku, akú by na ich mieste robila aj Amerika, Anglicko či Francúzsko, proste každý veľký štát. Podľa mňa od Ruska nehrozí nebezpečenstvo. Myslím si, že Rusi nemajú momentálne na to, aby rozpútali nejakú agresiu. Ide len o harašenie zbraňami.

Máme sa Ruska báť? Síce to bol predtým náš spojenec, ale teraz stojíme na opačnej strane …

My sa máme báť všetkých a všetkého. Sme malý národ, ktorý je ohrozený zo všetkých strán. Trebárs naši poslanci za Rakúsko-­Uhorska vzdorovali, ­slovanskí poslanci sa proste búrili a bolo ich počuť. Ale viete niečo o našich europoslancoch? Bojujú za niečo? Stoja len vo fronte pri mzdovej pokladni!

A náš vzťah s Nemeckom? Prebolelo už všetko a nemusíme sa Nemcov obávať? A čo ich nároky kvôli povojnovému odsunu? Vicepremiér Pavel Bělobrádek, pri svojej pracovnej návšteve Bavorska navštívil v Mníchove Sudetonemecký dom, kde k ucteniu pamiatky obetí povojnového odsunu Nemcov z Československa položil veniec..

Mal k tomu dodať, že tá nemecká krutosť bola tak strašná, že naši ľudia boli plný nenávisti, nielen kvôli heydrichiáde.

Takže my sme v otázke odsunu Nemcov nič nezavinili?

Nie, bolo to úplne legálne. My sme vyhostili občanov, čo bojovali proti našej republike. Bola to piata kolóna, boli to henleinovci. Samozrejme, že aj Hitler pozatváral sociálnych demokratov v pohraničí … ale doba bola taká, inak sa to nedalo robiť.

Nad ruským nebezpečenstvom v súčasnosti prevláda nebezpečenstvo tzv. Islamského štátu, ktorý rozvracia štáty zakreslené na mape a namiesto nich nastoľuje zriadenie založené na brutálnych interpretáciách islamu. Hrozí nášmu svetu vážne nebezpečenstvo zo strany takto expanzívneho štátneho útvaru?

Základom je, že najväčšou skazou Európy sú imigranti. Štáty EÚ sa navyše vo veci ich prijímania nedohodli, ale pánsky kočiš z Česka už išiel ponúkať, že ich prijmeme 1500. Pritom to zatiaľ od nás nikto nechcel. Trebárs Slováci ešte nepovedali, koľko ich prijmú. Všetci čakajú, len my nie. Imigrácia je zhubná, pretože náboženstvo prisťahovalcov je nepriateľské. Ale to v EÚ neriešia, a keď prichádzajú nové lode, tak ich ani nezastavujú. Iba hovoria, že uvažujú o tom, že ich budú zastavovať. Z kancelárie sa o rozdeľovaní imigrantov hovorí ľahko, ale oni za tým všetkým nevidia tých mladých, nadržaných chlapcov plných energie, plných sexuálnej vitality a túžby po bohatstve. To je ale skaza a úplný koniec. Niekde som k tomu povedal, že nakoniec to bude Červená armáda, ktorá moslimov vyženie z Európy; ale mám pocit, že už sa to nepodarí. Bitka je prehraná. A pritom sme si tento zničujúci prvok pustili do Európy sami; a ani si neuvedomujeme, že za päť rokov sa s tým nebude môcť nič robiť. Bude sa, bohužiaľ, v Európe bojovať. Naše deti a vnukov preto čakajú strašné veci! Mňa na tom mrzí ešte jedna vec, ­že dnešní vinníci zmiznú do svojich viliek, so svojimi dôchodkami a potom budú kolaborovať a dajú si mená ako Mohamed a Musúf a Mustafa a to bude nešťastie. Na internete sa objavilo krásne prirovnanie, že horí les a namiesto, aby sme požiar hasili, tak si jednotlivé štáty rozoberajú horiace stromy do svojich lesov.

A myslíte si, že sa k nám môžu dostať spolu s imigrantmi zo severnej Afriky či Blízkeho východu islamskí radikáli, alebo priamo zástupcovi Islamského štátu (IS)?

To ale nemá s islamskou republikou nič spoločné, to je tlak islamu ako takého. Keby IS chceli zlikvidovať, tak ho zlikvidujú. Európa má schopnú techniku, že by pri jej užití z Islamského štátu nezostalo vôbec nič; i ten piesok by bol rozprášený! Musíme si tiež uvedomiť, že oni nič nevedia, nie sú vzdelaní, a teraz budú chcieť to, čo uvidia v Carrefouri, v Ikei, alebo u našich obyvateľov. A ak to budú chcieť, tak si pre to tiež pôjdu! A to z nich potom tých radikálnych moslimov urobí! Možno si myslíme, že im bude stačiť, keď ich budeme živiť a šatiť , ­české holky na nich už čakajú, ­ale oni budú chcieť viac. A keď im ešte imám povie, že na to majú právo, tak sa zradikalizujú. Keď sa pýtali najvyššieho islamského predstaviteľa v Anglicku, prečo nejdú do krajín, ktoré im sú vzhľadom k ich náboženstvu bližšie, tak im na to povedal, že Alahovi patrí predsa celý svet, a teda aj Anglicko. Viete, čo je zvláštne na tých protiimigrantských demonštráciách v Česku? Že sa tam objaví vždy pár idiotov, ktorí majú buď v rukách šibenice, alebo hajlujú, a to odradí desaťtisíce ľudí, ktorí by tam inak normálne prišli, pretože aj oni chcú vyjadriť svoj strach a odpor k imigrácii. Preto je ich tam tak málo. Odpor v národe ale vzrastá každým dňom.

A čo sa týka politických strán, bude hrať podľa vášho súdu prím pravica, alebo ľavica?

Tu ale nie je pravica a ľavica, sú tu len partie, ktoré sa hádajú o ministerská kreslá a o posty a o miesta v senáte. Jediný človek, ktorý myslí jasne, a z ktorého urobili veľmi rýchlo nepriateľa, aby nemal vplyv, tak to je Tomio Okamura. Podľa mňa on nie je rasista, ale realista! A tiež je naivný, lebo sa obklopil ľuďmi, čo ho zradili hneď na druhý deň. Cisára pána na ne!

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Rumunský prezident poveril zostavením vlády ministra obrany Ciucu

0 icon

Bukurešť 21. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Andreea Alexandru)   Rumunský prezident Klaus Iohannis poveril vo štvrtok zostavením novej vlády súčasného ministra obrany Nicolae Ciucu z Národnej liberálnej strany (PNL). Urobil tak po konzultáciách so zástupcami politických strán zastúpených v parlamente, píše agentúra APA Už v decembri 2020 bol Ciuca (54) vymenovaný za…

Kremeľ vydal zatykač na Navaľného spolupracovníčku Soboľovú

0 icon

Moskva 21. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Alexander Zemlianichenko)   Ruské úrady vydali zatykač na Ľubov Soboľovú, hlavnú spolupracovníčku väzneného opozičného politika a kritika Kremľa Alexeja Navaľného, informujú o tom agentúry AFP a Reuters Právnička Soboľová sa v stredu večer objavila na zozname hľadaných osôb na internetovej stránke ruského ministerstva vnútra. Soboľová opustila…

Návrhy ministra práce Milana Krajniaka sa prevádzkovateľom gastro podnikov nepozdávajú

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Tretia vlna pandémie koronavírusu naberá na sile a kompenzácie pre gastro sektor sa podľa Aliancie slovenskej gastronómie (ASG) ani so sprísňujúcimi sa opatreniami nijako nezlepšujú, práve naopak „Aktuálna pomoc z dielne rezortu práce za mesiac september je pre gastro sektor nečerpateľná, a za…

Štátny podnik Lesy SR mení svoju organizačnú štruktúru aj obchodnú politiku

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Organizačná štruktúra štátneho podniku Lesy SR bude rovnocennejšia. Počet odštepných závodov sa zníži zo súčasných 23 na 12. Dva špecializované odštepné závody - Odštepný závod lesnej techniky a OZ Semenoles, zostanú zachované v nezmenenej forme. Počet lesných správ sa zoštíhli zo súčasných 129…

Ministerstvo práce: Podávame ruku uplatňovaniu ľudských práv a slobôd pre dôstojný život každého z nás

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (HSP/Foto:MPSVR SR)   Poradenstvo a vzdelávanie v oblasti dodržiavania ľudských práv a slobôd, rovnakého zaobchádzania aj ochrany pred diskrimináciou sú hlavným cieľom Memoranda ľudských práv a dodržiavania horizontálnych princípov Spoluprácu medzi Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR (MPSVR SR) a Slovenského národného strediska pre ľudské…

Kollár zvolal schôdzu parlamentu o odvolaní Sulíka z funkcie ministra

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) zvolal schôdzu poslaneckej snemovne, na ktorej sa má rokovať o vyslovení nedôvery ministrovi hospodárstva Richardovi Sulíkovi (SaS). Schôdza sa uskutoční v utorok 26. októbra o 14:00 O zvolanie schôdze požiadali poslanci opozičnej strany Smer – sociálna demokracia…

Nie je modeling ako modeling. Prezidentský palác je v šialenom konflikte záujmov, upozorňuje Blaha

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann, Facebook)   Poslanec strany Smer-SD Ľuboš Blaha v súvislosti s verejne dostupnými informáciami, prezidentkou Zuzanou Čaputovou, jej dcérou Emmou a módnou prehliadkou upozornil na možný konflikt záujmov Prezidentského paláca Ľuboš Blaha v úvode svojho statusu na sociálnej sieti priznal, že vôbec netušil,…

Protisrbské násilie v Kosove pokračuje aj v roku 2021

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Darko Vojinovic)   Na jeseň 2021 sa na severe Kosova objavila nová séria represálií voči tamojšiemu srbskému obyvateľstvu. Kosovská polícia to oficiálne odôvodnila bojom proti pašeráctvu, problémom je však to, že Priština znemožňuje do Kosova dovoz srbských tovarov, od liekov až po potraviny To predstavuje veľký…

Hrad zverejnil video s hospitalizovaným prezidentom Zemanom

0 icon

Praha 21. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot z videa/Facebook)   Kancelária českého prezidenta Miloša Zemana zverejnila vo štvrtok na tlačovej konferencii videozáznam z návštevy predsedu Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Radka Vondráčka u Zemana v nemocnici. Zeman na zázname podpisuje dokument o zvolaní ustanovujúcej schôdze dolnej komory parlamentu na 8. novembra. Podľa vedúceho…

Nielen 10 dní – viac! Ostatní členovia domácnosti s nakazeným človekom musia ostať v karanténe 15 dní

0 icon

Bratislava 21. októbra 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Hlavná odborníčka Ministerstva zdravotníctva SR pre primárnu pediatriu Elena Prokopová v rámci tlačovej besedy po rokovaní konzília odborníkov zopakovala pravidlá dodržiavania desaťdňovej karantény v prípade nakazenia sa niektorého člena domácnosti, napríklad dieťaťa „Domácnosť je s ním v karanténe, a to päť plus 10…

Podkasty

Video Podcast

icon

Bratislava Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Výtržnosti z nedeľňajšieho zápasu francúzskej...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

icon

Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ivan Štubňa

Ignorácia záverov Rady Európy členskými štátmi - Covid 19...

0icon

V Európe i na Slovensku je situácia pomerne známa a vieme „kto za koho kope“ zo štátnych úradníkov. Smutné je len to, že táto „hra“ má na konci tisíce mŕtvych, ktorí mohli žiť, keby vláda prijímala ozaj odborné riešenia a nie pseudoriešenia. Mozaiku udalostí doplníme napríklad o tieto informácie:  V januári t.r. na Parlamentnom zhromaždení Rady…

Petr Koval

Pokrútené hodnoty HANBY slovenského aktivizmu

0icon

Bývalý šéf autodopravcov a súčasný lokaj a pravá ruka Mgr. Klányiho z Občianskeho tribunálu sa platonicky zamiloval do o 47 rokov mladšej dievčiny, s ktorou teraz tvorí "nádejný" pár. Nebolo by natom nič divné, že? Mnoho starcov si často dopraje na staré kolená "mladé mäsko", avšak skúste si pozrieť sériu…

Ivan Lehotský st.

Vysvedčenie vládnucej chunte

0icon

Žiaci dostávajú v škole známky a vysvedčenia za zvládnutie učiva, za svoje úsilie v plnení školských povinností, dnes v podobe číselného vyjadrenia. Bohužiaľ, nikomu sa nepodarilo hodnotiť prácu politikov podobným spôsobom. Oficiálne sa to robí veľmi nepresnými a nepravdivými odhadmi popularity. Tie sú rôzne, ale medzi nimi sú nepochybne aj…

Peter Štrba

Soňa Peková na Slobodnom vysielači

0icon

Slobodnému vysielaču sa podaril ďalší skvelý "úlovok", keď v pondelok mal moderátor Stanislav Novotný v relácii Na prahu zmien molekulárnu genetičku Soňu Pekovú a takmer dve aj pol hodiny analyzovali to najdôležitejšie zo súčasnej korona-situácie - samotný vírus, mutácie, testovanie, očkovanie, druhy vakcín. Zároveň, aj vďaka otázkam poslucháčov, sa doktorka…

Juraj Tušš

Výzva 21.storočia

0icon

Ešte predtým ako vám predstavím najväčšiu výzvu našich čias, je potrebné vysvetliť z akého koncepčného základu výzva pochádza a dôvod, prečo sa zaraďuje medzi najväčšiu výzvu 21.storočia. Ten kto ju pochopí, ten kto si ju uvedomí, s určitosťou patrí medzi najmúdrejších z nás ;). . . SVET DNES STOJÍ NA POKRAJI ENVIRONMENTÁLNEJ-EKONOMICKO-MORÁLNEJ KATASTROFY .…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Muži v žiarivých brneniach: biblické bytosti alebo mimozemšťania? 3. časť

0 icon

Zvláštne na svetelných démonoch - okrem iného - je to, akým spôsobom sa vymykajú bežnej náboženskej viere svojej doby. „Pýtal som sa ich na nesmrteľnosť duše a oni povedali, že neprežije nič. Povedali, že svet sa tvorí každým okamihom, a ak by Boh stratil odvahu, svet by okamžite zahynul,“ poznamenal…

Zimné pneumatiky: Otázka bezpečnosti, ak jazdíme pri teplotách pod 7°C

0 icon

Či chceme či nie, postupne sa blíži časť roka, kedy začnú v ranných a nočných hodinách pribúdať na teplomeroch mínusové teploty. Už vopred by sme mali dbať o to, aby naše vozidlo bolo prispôsobené aj na horšie podmienky na vozovke. Ideálnym začiatkom sú práve zimné pneumatiky. Pneumatiky sú pre niekoho možno nie príliš…

Takto by vyzerali moderné technológie v 80. rokoch

0 icon

Svet by už zrejme bez internetu nedokázal existovať. Internet je jednoducho našou každodennou súčasťou. Rovnako sú súčasťou nášho života aj moderné technológie - počítače, mobily a rôzne ďalšie výdobytky doby. Napadlo ti niekedy, ako by to asi vyzeralo v 80. rokoch minulého storočia, ak by už vtedy boli dostupné moderné…

Vypadávanie vlasov: Môžu za to gény alebo ovzdušie?

0 icon

Vypadávanie vlasov nie je vôbec príjemným javom. Bez rozdielu postihuje mužov aj ženy a spôsobuje mierne depresívne stavy. Vypadávanie vlasov sa odborne nazýva alopécia – tento názov je odvodený z gréckeho slova alopekia, čo označuje líšku, u ktorej sa vyskytuje „škvrnitá plešivosť“. Alopécia je pre väčšinu postihnutých nepríjemným hendikepom, a…

5 psychologických experimentov, ktoré odhalili krutú pravdu o ľuďoch

0 icon

Hoci ako ľudia sme boli vždy fascinovaní fungovaním mysle a dôvodmi nášho správania, až do začiatku 20. storočia bola experimentálna psychológia prakticky neznámym pojmom. Zahŕňajúc celý rad oblastí, od behaviorálnych štúdií po sociálnu dynamiku a zložité biologické procesy vyskytujúce sa v mozgu, starostlivo kontrolované štúdie vykonané v mene experimentálnej psychológie nás naučili toľko…

Armádny Magazín

Akademik Kozin: Západ nedokáže prinútiť Rusko opustiť systém "Mŕtva ruka"

0 icon

Rusko, 21. október 2021 (AM) – "Západné vojensko -politické elity šíria zámerne nepravdivé informácie o ruských strategických zbraniach - najmä o systéme zaručených  odvetných úderov." Uviedol člen ruskej Akadémie vojenských vied Vladimir Kozin.   "Systém Perimeter j

Video: Kalašnikov ukázal novú verziu samopalu PPK-20 pre ozbrojené sily Ruskej federácie

0 icon

Rusko, 21. október 2021 (AM) – Pred rokom na veľtrhu Armija 2020 predstavil Kalašnikov novú karabínu na pištoľové náboje – PPK-20 ( Pistolet Pulemet Kalašnikova). Karabína je pokračovaním 9mm pušky Viťaz-MO. Aj keď je Viťaz z veľkej časti založený na ikonickej puške Michaila Kalašnikova, je dielom jeho syna – Viktora Kalašnikova. V…

Varovanie ruského ministra obrany Sergeja Šojgu pre "kolektívny Západ"

0 icon

Rusko, 21. október 2021 (AM) – Vojenský analytik Viktor Baranec tvrdí, že Kyjev využil dieru v ústave, aby zaplavil krajinu tajnými základňami NATO. Hoci Ukrajina nie je členom NATO, na jej území už existujú skryté základne Severoatlantickej aliancie. Ukrajinská ústava však ustanovuje, že vytváranie vojenských základní a prítomnosť cudzích ozbrojen

Dohoda aliancie AUKUS: Námorníctvo USA dostane viacúčelové malé prieskumné lode z Austrálie

0 icon

Austrália, 20. október 2021 (AM) – Americká námorná pechota potrebuje dopravný prostriedok, s ktorým môže vojenský personál ako prvý spozorovať a zasiahnuť nepriateľa. Na splnenie tejto potreby dostanú americkí námorníci z Austrálie viacúčelové malé prieskumné člny (MMRC).   Výrobcom tohto plavidla je austrálska spoločnosť Aries Defense. Loď má nízky ra

Rheinmetall predstavil austrálske bojové vozidlo Lynx

0 icon

Austrália, 20. október 2021 (AM) – Spoločnosť Rheinmetall, najväčší dodávateľ vojenských vozidiel pre austrálske obranné sily, dnes vo svojom stredisku MILVHECO v Redbanku (Queensland) prvýkrát v Austrálii predstavila nové vozidlo bojovej podpory Lynx (CSV – Combat Support Vehicle).  

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali