Ventspils 22. júla 2016 (TASR/HSP/Foto:TASR-Lukáš Grinaj)
Do 3. predkola postúpila Slavia Praha
Futbalisti FC Aberdeen postúpili do 3. predkola Európskej ligy UEFA 2016/2017. Po domácej výhre 3:0 nad FK Ventspils uspeli proti súperovi z Lotyšska aj na jeho pôde a vyhrali 1:0. Jediným úspešným strelcom duelu bol Adam Rooney.
Do 3. predkola postúpila Slavia Praha. Po prehre na pôde Levadie Tallin 1:3 doma vyhrala 2:0 po góloch Milana Škodu a Gina van Kessela a postúpila vďaka gólu na ihrisku súpera. Slovenský futbalista Jaroslav Mihalík za domácich nastúpil v 61. minúte.
Do 3. predkola postúpila aj Austria Viedeň, ktorá vyhrala na ihrisku albánskeho FK Kukësi 4:1 a potvrdila domácu výhru 1:0. V 3. predkole sa Rakúšania stretnú so Spartakom Trnava. “Andeli” zdolali arménsky Širak Gjumri doma 2:0 a v boji o play off ich čaká práve viedenský tím.
Odvety 2. predkola EL UEFA 2016/2017:
FK Ventspils – FC Aberdeen 0:1 (0:0)
Gól: 79. Rooney
/prvý zápas: 0:3, Aberdeen postúpil do 3. predkola EL/
Torpedo Žodino – VSC Debrecín 1:0 (1:0)
Gól: 25. Demidovič
/prvý zápas: 2:1, do 3. predkola postúpilo Žodino/
HJK Helsinki – Beroe Stara Zagora 1:0 (1:0)
Gól: 25. Tanaka
/prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpili Helsinki/
Lokomotiva Záhreb – RoPS Rovaniemi 3:0 (1:0)
Góly: 44. Fiolič, 49. a 82. Marič. ČK: 34. Pirinen, 90. Jammeh (obaja RoPS)
/prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpil Záhreb/
FC Vaduz – FC Midtjylland 2:2 (0:1)
Góly: 83. M. Brunner, 86. Costanzo (z 11 m) – 41. a 68. Sisto, ČK: 45.+2 J. Poulsen (Midtjylland)
/prvý zápas: 0:3, do 3. predkola postúpil Midtjylland /
Slavia Praha – Levadia Tallinn 2:0 (1:0)
Góly: 10. Škoda, 67. van Kessel
/J. Mihalík za domácich nastúpil v 61. min./
/prvý zápas: 1:3, do 3. predkola postúpila Slavia/
Nomme Kalju – Maccabi Haifa 1:1 (0:1), 5:3 po rozstrele zo značky 11 m
Góly: 90. Neemelo – 34. Rukavycja
/prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpilo Kalju/
Omonia Nikózia – Beitar Jeruzalem 3:2 (2:2)
Góly: 26. Agajev, 45.+ Sheridan, 81. Rousias – 17. a 45. Atzily (druhý z 11 m)
/prvý zápas: 0:1, do 3. predkola postúpil Jeruzalem/
Levski Sofia – NK Maribor 1:1 (1:0)
Góly: 22. Narh – 68. Tavares
/prvý zápas: 0:0, do 3. predkola postúpil Maribor/
/R. Procházka za domácich celý zápas/
IFK Göteborg – Piast Gliwice 0:0
/prvý zápas: 3:0, do 3. predkola postúpil Göteborg/
/M. Bukata celý zápas + ŽK, D. Rusov (obaja Piast) celý zápas/
Grasshoppers Zürich – KR Reykjavík 2:1 (1:0)
Góly: 45. a 68. Sigurjonsson – 52. Andersen
/prvý zápas: 3:3, do 3. predkola postúpil Zürich/
AEK Larnaca – FC Cliftonville 2:0 (1:0)
Góly: 45. Boljevič, 48. Tomas, ČK: 11. Bonner (Cliftonville)
/prvý zápas: 3:2, do 3. predkola postúpila Larnaca/
College Europa – AIK Štokholm 0:1 (0:0)
Gól: 55. Markkänen
/prvý zápas: 0:1, do 3. predkola postúpil Štokholm/
Maccabi Tel Aviv – Kajrat Almaty 2:1 (1:0)
Góly: 5. Ben Haim, 86. Alberman – 64. Gohou
/prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpilo Maccabi/
FK Gabala – MTK Budapešť 2:0 (2:0)
Góly: 7. Zenjov, 37. Weeks
/prvý zápas: 2:1, do 3. predkola postúpila Gabala/
Odds BK – PAS Giannina 3:1 pp (3:0, 0:0)
Góly: 55. Nordkvelle (z 11 m), 57. Akabueze, 89. Ruud – 98. Koutris
/prvý zápas: 0:3, do 3. predkola postúpila Giannina/
Strömsgodset IF – SönderjyskE 2:2 pp (2:1, 2:0)
Góly: 17. a 45.+2 Keita – 69. Uhre, 120. Klove
/prvý zápas: 1:2, do 3. predkola postúpilo SönderjyskE/
FK Kukësi – Austria Viedeň 1:4 (0:1)
Góly: 78. Hallaçi – 16. a 58. Kayode, 67. Holzhauser, 90.+4 Martschinko
/prvý zápas: 0:1, do 3. predkola postúpila Austria/
Connah’s Quay FC – Vojvodina Novi Sad 1:2 (0:1)
Góly: 65. Wilde – 8. a 49. Meleg (druhý z 11 m), rozhodoval: Královič (SR)
/prvý zápas: 0:1, do 3. predkola postúpila Vojvodina/
Osmanlispor – Zimbru Kišiňov 5:0 (2:0)
Góly: 16., 26. a 50. Umar (prvý z 11 m), 74. Kilicaslan, 83. Rusescu
/prvý zápas: 2:2, do 3. predkola postúpil Osmanlispor/
FK Škendija Tetovo – Neftči Baku 1:0 (1:0)
Gól: 31. Ibraimi, ČK: 72. Šikov /Baku)
/prvý zápas: 0:0, do 2. predkola postúpilo Tetovo/
NK Domžale – Šachťor Soligorsk 2:1 (1:0)
Góly: 35. Alvir, 69. Majer – 61. Laptev
/prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpilo Domžale/
Čukarički Belehrad – Videoton Fehérvár 1:1 (1:0)
Góly: 13. Fofana – 76. Geresi
/prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpil Videoton/
Hajduk Split – CSMS Iasi 2:1 (1:1)
Góly: 22. Tudor, 90. Ohandza – 26. Ciucur
/prvý zápas: 2:2, do 3. predkola postúpil Hajduk/
Bröndby IF – FC Hibernian 0:1 pp (0:1, 0:0), 5:3 rozstrel z 11 m
Gól: 62. Gray
/prvý zápas: 1:0, do 3. predkola postúpilo Bröndby/
Cork City – BK Häcken 1:0 (1:0)
Gól: 26. O’Connor
/prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpil Cork/
St Patrick’s Athletic – Dinamo Minsk 0:1 (0:1)
Gól: 18. Rassadkin, ČK: 84. Chvaščinskij (Minsk)
/prvý zápas: 1:1, do 3. predkola postúpil Minsk/
Heart of Midlothian – FC Birkirkara 1:2 (0:0)
Góly: 74. Sammon – 55. Bubalovič, 67. Herrera
/prvý zápas: 0:0, do 3. predkola postúpila Birkirkara/
Budučnost Podgorica – KRC Genk 2:0 pp (2:0, 2:0), 2:4 rozstrel z 11 m
Góly: 1. Djalovič, 40. Raickovič, ČK: 74. Kumordzi (Genk)
/prvý zápas: 0:2, do 3. predkola postúpil Genk/
Zaglebie Lubin – Partizan Belehrad 0:0 pp, 4:3 rozstrel z 11 m
/za domácich M. Polaček odchytal celý zápas, L. Guldan odohral celý zápas a v rozstrele premenil penaltu, J. Vlasko nastúpil v 61. min. a v rozstrele premenil rozhodujúcu penaltu/
/prvý zápas: 0:0, do 3. predkola postúpil/