Stretnutie ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO v Osle

NAŽIVO

Na diaľnici D1 v Trenčianskom a Žilinskom samosprávnom kraji je pre husté sneženie znížená maximálna povolená rýchlosť. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

V úseku Trenčín – Horná Streda znížili maximálnu rýchlosť na 80 kilometrov za hodinu, medzi Trenčínom a Žilinou je rýchlosť znížená na 100 kilometrov za hodinu.

Včera 18:51

Peking sa ostro ohradil voči kritike Japonska a Austrálie týkajúcej sa čínskych vojenských cvičení vo vodách okolo Taiwanu. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:49

Poľsko od začiatku uplynulého roka zaznamenalo takmer 30.000 nelegálnych vstupov do krajiny z Bieloruska, uviedla pre agentúru PAP pohraničná stráž.

Včera 18:48

Čínska ekonomika by mala za tento rok dosiahnuť stanovený rastový cieľ na úrovni približne 5 %, povedal čínsky prezident Si Ťin-pching. Tiež dodal, že stanovené tempo rastu by ekonomika mala zaznamenať napriek „tlakom počas roka,“ ktoré označil za „veľmi nezvyčajné“. Informovala agentúra AFP.

Včera 18:43

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo svojom novoročnom posolstve zverejnenom na sociálnych sieťach poďakoval obrancom, vďaka ktorým krajina už takmer štyri roky odoláva ruskej invázii. Zdôraznil tiež, že Ukrajina verí v mier, bojuje zaň a pracuje na jeho dosiahnutí.

Včera 18:34

Európa musí dôraznejšie presadzovať svoje záujmy, aby si v roku 2026 zabezpečila mier a prosperitu napriek výzvam, ktoré pre ňu predstavuje ruská agresia, globálny protekcionizmus a meniace sa väzby so Spojenými štátmi. Uviedol to nemecký spolkový kancelár Friedrich Merz vo svojom novoročnom prejave. Informuje agentúra Reuters.

Friedrich Merz
Na snímke nemecký kancelár Friedrich Merz / Foto: TASR/AP-Kay Nietfeld/DPA via AP, Pool
Včera 18:02

Americký prezident Donald Trump tento týždeň po prvý raz počas svojho druhého funkčného obdobia využil právo veta.

Zamietol návrhy zákonov o výstavbe vodovodu a rozšírení rezervácie pre domorodých obyvateľov. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:00

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v liste adresovanom zahraničným partnerom z viacerých štátov vyzval na medzinárodné odsúdenie hrozieb zo strany amerického prezidenta Donalda Trumpa voči islamskej republike. Informuje agentúra DPA.

Včera 17:59

Rumunsko a Chorvátsko sa pripojili k mechanizmu PURL, v rámci ktorého spojenci nakupujú od USA zbrane a muníciu pre Ukrajinu. Uviedol ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Včera 17:57

Pápež Lev XIV. privítal počas svojej poslednej týždennej generálnej audiencie v tomto roku približne 35 mladých palestínskych katolíkov zo Západného brehu Jordánu. Informuje agentúra ANSA.

Včera 17:47

Iránsky prezident Masúd Pezeškiján vyzval obyvateľov krajiny, aby v čase prehlbujúcej sa krízy zachovali pokoj a prejavili solidaritu namiesto organizovania protestov. Informuje agentúra DPA.

Včera 17:46

Čínsky prezident Si Ťin-pching vyzdvihol technologický pokrok svojej krajiny v oblastiach. Ide o oblasti ako sú umelá inteligencia či polovodiče. Zároveň opäť zdôraznil, že Čína pripojí k svojmu územiu samosprávny Taiwan. Informuje agentúra AP.

Včera 17:45

Rok 2026 o 14.00 h SEČ privítali aj obyvatelia juhovýchodnej Austrálie. V Sydney si prišlo viac ako milión ľudí pozrieť veľkolepý ohňostroj.

Austrália Nový Rok Oslavy
Na snímke ohňostroj exploduje nad mostom Harbour Bridge (Prístavný most) počas osláv Nového roka v Sydney vo štvrtok 1. januára 2026 / Foto: TASR/AP-Rick Rycroft
Včera 17:27

Francúzsko pripravuje nový zákon na ochranu mladistvých pred nadmerným trávením času pred obrazovkou. Od septembra tiež plánuje zakázať prístup k sociálnym médiám deťom mladším ako 15 rokov. Informuje agentúra AFP.

Včera 17:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Dobrý termín…

Dnes budu pokračovat ve válečném týdnu. Vojenský bacil, který se mě chytil v sobotu, stále ještě nepustil a nutí mě k dalším a dalším úvahám na téma ukrajinské války. Ale asi by mě to drželo i bez zážitku s Andorem Šándorem… Poté, co jsem slyšel Řehku mluvit o velkém konfliktu Ruska a NATO, tak už nic dalšího ke štěstí vlastně nepotřebuju a začínám si přeměřovat sklep

Stretnutie ministrov zahraničných vecí členských krajín NATO v Osle
Na snímke generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg
❚❚
.

Předevčírem jsme řešili přípravy naší kriegsministryně a generálního štábu, včera jsem se zamýšlel nad hodnotou informací přicházejících z Ukrajiny i Ruska, má dnešní úvaha bude tak trochu antitezí té včerejší – bude se točit okolo posledního vyjádření prezidenta Zelenského, že termín henté protiofenzívy je už stanoven. Prokydáme si možnost, že ukrajinská ofenzíva nejsou jen řečičky, že neztratili všechny síly u Bachmutu v boji proti „bandě prigožinových kriminálníků,“ ale opravdu mají něco nachystaného.

Ono je totiž stanoveno víc termínů, než jen termín ofenzívy. Například summit NATO ve Vilniusu. Ten se bude odehrávat 12. a 13. července. Teď za necelých čtrnáct dní bude zase velké cvičení NATO, při kterém se může také stát ledacos… Téma přijetí Ukrajiny do NATO už rezonuje, Stoltenberg o tom mluví jako o hotové věci a diplomatické argumenty bude potřebné podepřít něčím reálnějším. Například úspěšným postupem na východní frontě. Výsledný úspěch pak „zakonzervovat“ přijetím do Největší Americké Teroristické Organizace

Stejně tak asi nebude náhoda, že Rusové znovu zesilují ostřelování celé Ukrajiny. Původně rozptýlené vojenské hračky jsou postupně koncentrovány a přesouvány směrem k frontě, to znamená, že je možné je snáze vidět a tím pádem i snáze zničit. Zdá se, že Rusům opět nedošly rakety, jen si je šetřili na tuto situaci. Stejně tak se zdá, že v předchozích měsících si jen pilovali taktiku na protivzdušnou obranu. Zdá se, že první jdou drony na zahlcení protivzdušné obrany, pak nastupují hypersonické rakety, které protivzdušnou obranu ničí a následují další střely, které ničí to, co Rusové chtějí zničit.

.

Trochu to teď připomíná počátek války, kdy ruské rakety lítaly takřka neustále.

Vypadá to, že Rusové nehodlají neschopně čekat v zákopech (k velikému smutku všech gaučových generálů) a používají to, co si právě na takový okamžik připravili. I Ukrajinci zesílili ostřelování ruského týlu a zřejmě si na mapách pomalu kroužkují místa, která se jeví nejslabší. Petr Pavel měl pravdu, když řekl, že Ukrajina má na ofenzívu jen jeden pokus. Buď uspějí a ve Vilniusu to bude použito při tlaku na evropské členy NATO, aby souhlasili s přijetím Ukrajiny i za cenu jaderné konfrontace, nebo Ukrajina neuspěje a pak se už bude jen hledat způsob, jak vycouvat z dalšího amerického válečného dobrodružství, aby si za ně zlámali nohy jen Ukrajinci.

Všichni ti, co se sjedou do Litvy, ti nejsou ohrožení ruským ostřelováním. Těm hrozí vyhazov z funkce a možná i něco horšího, pokud by se ukázalo, že vedli válku k prohře. Vítěz má vždycky pravdu a vždycky se najde dost filozofů s deseti tituly před i za jménem, kteří to morálně i politicky zdůvodní. Budou mít spoustu důvodů, aby udělali všechno možné i nemožné na obranu svých prebend. Dost z nich se v té válce vysloveně našlo a nemohou se dočkat, až budou šturmovat na Moskvu. Jim je jedno, že kvůli tomu zemře spousta lidí.

Možná bychom si měli připustit, to, co si zatím nepřipustil ani náš náčelník štábu. Pokud vypukne válka mezi Ruskem a NATO, tak v ní budeme od první minuty, ale je dost možné že po dvaceti minutách už v ní zase nebudeme, protože nebudeme vůbec. Vůbec mám v poslední době pocit, že je naše zemička vysloveně připravovaná k postradatelnosti… Montovny se postaví snadno a rychle kdekoliv jinde, uhlí ani železo se už skoro netěží, Kolář s Hřibem dělali všechno pro to, aby Putina nasrali… Já vím, že jsem hrozný škarohlíd, ale skoro si říkám, že Praha je ideální testovací místo na které by mohli Rusové zkusit, jestli to Američany pohne k odpalu svého jaderného arzenálu… Praha je pořád ještě východ, Rusové nás už nemají rádi, do Karlových Varů také nejezdí…. kdo by chtěl dát New York za Prahu, že?

Černochová navíc vypadá, že by se v atomovém výbuchu vypařila s nadšením, jen když to pomůže tomu velkému černochovi, co s ním podepsala hentu obrannou dohodu.

.

Opata rezignoval těsně před ruskou invazí na Ukrajinu. Řehka chtěl rezignovat teď. Jako by se oba dozvěděli, co brzy nastane a usoudili, že to na svých zádech neponesou. Možná se dočkáme překvapení i u našeho generálprezidenta… Vlastně bych se tomu ani nedivil. Přidejte si k tomu bezotyšné rabování naší země od Pětidemolice a ono se to začíná skládat dohromady.

Možná bychom se měli dívat do nejbližšího okolí naší země, jak to vypadá tam. U nás se samozřejmě pojede jasná proamerická linka ze které se neuhne ani o píď, ale vsadím se, že země okolo nás nebudou nadšeny vyhlídkou jaderného armagedonu… a i kdyby ano, tak se budou připravovat i jinak, než prostým lezením do americké řiti. Signály by měly být vnímatelné i pro nás dezoláty. Přece jenom už jsme schopni ledacos vidět i slyšet a jsme schopni to rozšířit mezi lidi. Sledujme to.

Daniel Vidlák
Článok pôvodne vyšiel na portáli vidlakovykydy.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Konflikty, PRIDE-futbal, cesta na Mesiac. Očakávané udalosti roku 2026

Minule sme vám priniesli súhrn najvýznamnejších udalostí uplynulého roka – teraz sa pozrieme na horúce témy, ktoré nám otvorí prebudenie…

01. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Doslova sa báli vysloviť slovo „Ukrajina“

Americký minister vojny Pete Hegseth od svojho vymenovania zastáva názor, že peniaze určené na pomoc Ukrajine by mali byť smerované…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Otvorený list prezidentovi

Otvorený list prezidentovi Slovenskej republiky k Benešovým dekrétom

01. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Umerov informoval Zelenského o výsledkoch telefonického rozhovoru s americkými a európskymi partnermi

Tajomník Národnej bezpečnostnej rady Rustem Umerov informoval Volodymyra Zelenského o výsledkoch telefonického rozhovoru s americkými a európskymi partnermi, o čom…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V EÚ bol vypracovaný plán na vyslanie 10-15 tisíc vojakov EÚ a NATO na Ukrajinu

V EÚ bol za vedúcej účasti expertov z Francúzska a Veľkej Británie vypracovaný plán na vyslanie 10-15 tisíc vojakov EÚ…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Putin v silvestrovskom príhovore vyjadril presvedčenie, že jeho krajina vo vojne na Ukrajine zvíťazí

Ruský prezident Vladimir Putin vo svojom tradičnom silvestrovskom prejave v stredu povedal, že jeho krajina verí vo víťazstvo na Ukrajine,…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Francúzsko a Veľká Británia pripravené monitorovať prímerie na Ukrajine bez mandátu OSN či EÚ

Francúzsko a Veľká Británia sú pripravené „podieľať sa na monitorovaní dodržiavania prímeria aj bez mandátu OSN alebo EÚ“, stačí im…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump nazval Kellogga “idiotom”

Americký prezident Donald Trump nazval svojho vtedajšieho poradcu pre národnú bezpečnosť Keitha Kellogga „idiotom“ kvôli podpore ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského,…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Šmilňák prehovoril o nehode: Za svoj skutok sa ospravedlňujem a prosím o odpustenie

Poslanec Národnej rady SR za KDH Martin Šmilňák prijme v najbližších dňoch osobnú politickú zodpovednosť za nedeľnú dopravnú nehodu, po…

31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecko vypracovalo obranný plán pre prípad vojny. Nevylučuje ani priamy útok

Nemecko vypracovalo tajný plán vojny v Európe, ktorý zahŕňa päť fáz eskalácie, informuje web Politico po preskúmaní dôverného 24-stranového vládneho…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Zelenskyj v pasci”

The New York Times píše, že zmrazením vojenskej pomoci v marci Trumpov tím po prvýkrát dosiahol od Ukrajiny súhlas s…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Herečka Táňa Pauhofová sa na sociálnej sieti vyjadrila k svojej situácii v činohre SND

Herečka Táňa Pauhofová sa na sociálnej sieti vyjadrila k svojej situácii v Činohre Slovenského národného divadla . Pauhofová je jednou…

31. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Ukrajina sa tento rok nepriblížila k vstupu do EÚ, zmeniť to môže mierový plán

Ukrajina sa tento rok nepriblížila k vstupu do EÚ, zmeniť to môže stanovenie takejto podmienky v mierovom pláne, píše Politico

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lídri EÚ viedli urgentnú diskusiu

Lídri EÚ viedli urgentnú diskusiu na pozadí sprísnenia postoja Ruskej federácie v dôsledku útoku na Putinovu rezidenciu, informuje agentúra Bloomberg

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prispeje maďarská opozícia k vypuknutiu tretej svetovej vojny?

Analytická rubrika britskej spravodajskej agentúry tvrdí, že Európa by sa po incidente na Ukrajine mohla ocitnúť na prahu tretej svetovej…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Demokrati odmietajú uznať, že v roku 2024 zlyhali

Zakladateľ a prominentný prieskumník verejnej mienky strany FiveThirtyEight Nate Silver prezradil, že ho prekvapilo ako sa veľká časť demokratov správa,…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Tatar a Fehérváry majú dôvod na radosť. Jednému sa narodila dcérka, druhý čaká s priateľkou prvého potomka

Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa na sociálnej sieti pochválil fotografiou svojej novonarodenej dcéry Thie. Útočník sa stal prvýkrát otcom \"Niektoré…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Historický okamih: OSN zasadilo úder LGBTi aktivistom

Ľudstvo v jeho nekonečnej márnotratnosti nakoniec zastavuje nečakaný štát…

31. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Ruský expert navrhol lízing severokórejských „havranov"

Rusko, 31. decembra 2025 - Reč pochopiteľne ide o sovietskych podzvukových opancierovaných bitevných lietadlách Su-25, ktoré majú v ruských vojskách…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Lukašenko predpokladá, že Zelenskyj nekonal samostatne, keď Rusko oznámilo útok na Putinovu rezidenciu

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko predpokladá, že jeho ukrajinský náprotivok Volodymyr Zelenskyj nekonal samostatne, keď Rusko oznámilo útok na Putinovu rezidenciu

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Rodák a Duda čelili Ronaldovi. Portugalčan skóroval chrbtom, ale jeho tím prišiel o unikátnu sériu

Slovenskí futbalisti Marek Rodák a Ondrej Duda majú za sebou pomerne vydarený zápas proti portugalskej megahviezde Cristianovi Ronaldovi v saudskoarabskej…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Prípad “Haub”: Nezvestný dedič Tengelmannovcov mal väzby na Epsteina

Dedič Tengelmannovcov Karl-Erivan Haub, ktorý za podivných okolností zmizol v roku 2018 vo Švajčiarsku, mal blízke väzby na odsúdeného sexuálneho…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vedenie Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov prehovorilo o nezákonnostiach aj o (ne)konaní Polície SR

Bratislava, 31. decembra 2025 - Predsedníctvo Ústrednej rady Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov nám poslalo vyjadrenie k nezákonnostiam vo Zväze i…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Novým generálnym riaditeľom Štátnej opery Banská Bystrica bude Ondrej Bernát

Novým generálnym riaditeľom Štátnej opery Banská Bystrica bude od 1. januára Ondrej Bernát, ktorý doposiaľ pôsobil v Národnom divadle Košice.…

31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Aktualizované 31. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Najhoršie vianočné darčeky: 15 príkladov, ktoré vás prinútia sa zasmiať

Najhoršie vianočné darčeky môžu pokaziť sviatočnú náladu aj tým najtrpezlivejším obdarovaným. Niekedy sú tak absurdné alebo nevhodné, že sa nad…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Šaško: Zrušenie tendra sme pripravení obhájiť aj na súde

Rezort je pripravený obhájiť zrušenie záchrankového tendra aj na súde. Uviedol to minister zdravotníctva Kamil Šaško v rozhovore pre TASR.…

31. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zamyslenie nad rôznymi otázkami: Fotografie, ktoré dávajú odpovede

Zamyslenie nad bežnými situáciami je pre ľudí úplne prirodzené a často nás vedie k otázkam typu „čo keby“. Niektoré odpovede…

31. 12. 2025 | 0 komentárov

Bulharsko sa lúči s levom. Euro vstupuje do krajiny s nádejami aj obavami

Bulharsko sa na prelome rokov pripravuje na historický moment. O polnoci sa krajina rozlúči s národnou menou lev a stane…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Na diaľnici D1 v Trenčianskom a Žilinskom samosprávnom kraji je pre husté sneženie znížená maximálna povolená rýchlosť. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.

V úseku Trenčín – Horná Streda znížili maximálnu rýchlosť na 80 kilometrov za hodinu, medzi Trenčínom a Žilinou je rýchlosť znížená na 100 kilometrov za hodinu.

Včera 18:51

Peking sa ostro ohradil voči kritike Japonska a Austrálie týkajúcej sa čínskych vojenských cvičení vo vodách okolo Taiwanu. Informuje agentúra AFP.

Včera 18:49

Poľsko od začiatku uplynulého roka zaznamenalo takmer 30.000 nelegálnych vstupov do krajiny z Bieloruska, uviedla pre agentúru PAP pohraničná stráž.

Včera 18:48

Čínska ekonomika by mala za tento rok dosiahnuť stanovený rastový cieľ na úrovni približne 5 %, povedal čínsky prezident Si Ťin-pching. Tiež dodal, že stanovené tempo rastu by ekonomika mala zaznamenať napriek „tlakom počas roka,“ ktoré označil za „veľmi nezvyčajné“. Informovala agentúra AFP.

Včera 18:43

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa vo svojom novoročnom posolstve zverejnenom na sociálnych sieťach poďakoval obrancom, vďaka ktorým krajina už takmer štyri roky odoláva ruskej invázii. Zdôraznil tiež, že Ukrajina verí v mier, bojuje zaň a pracuje na jeho dosiahnutí.

Včera 18:34

.

Trumpove sankcie voči rope testujú právne limity blokádou venezuelských tankerov

Nasadením námorných síl na zachytávanie sankcionovaných dodávok venezuelskej ropy posúva Trumpova administratíva vynucovanie sankcií na ropu do nezmapovaného právneho teritória,…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Neusněme na vavřínech…

Rok 2025 pro mě začal inaugurací Donalda Trumpa. Protože v ten den skončil svět, jak jsme ho znali. Velký oranžový…

31. 12. 2025 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Česky | 8 min. čítania | 0 komentárov

Pracovné príležitosti pre nezamestnaných sú na historicky nízkej úrovni

Okrem ťažkej ekonomiky sa uchádzači o zamestnanie musia potýkať aj s umelou inteligenciou. Hoci mantrou zostáva, že Nemecko potrebuje dovážať…

31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Polícia v Piešťanoch vyšetruje incident, pri ktorom zákazník zranil pracovníka SBS

Polícia vyšetruje incident, ktorý sa stal v utorok v jednej z obchodných prevádzok v Piešťanoch medzi zákazníkom a pracovníkom súkromnej…

31. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Psa je vhodné počas Silvestra zobrať na prechádzku v predstihu

Psa je vhodné počas Silvestra zobrať na prechádzku ešte pred hlavnou „paľbou“ pyrotechniky. Dôležité je mať ho na vôdzke a…

31. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
31. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov