Európska únia sídlo vlajky uctenie obete

NAŽIVO

Český prezident Petr Pavel v novoročnom prejave vyzval k tomu, aby ľudia neplytvali silu na konflikty, ktoré nič neprinesú, ale, naopak, aby hľadali to, čo majú spoločné. Apeloval k väčšej súdržnosti a zdôraznil rolu mladých v spoločnosti, ktorým by mal byť podľa neho daný väčší priestor pri rozhodovaní.

„V súlade s prezidentským sľubom sa budem po celú dobu zaujímať, či vláda a jednotliví ministri napĺňajú svoj sľub a či nerobia kroky, ktoré môžu ohroziť našu demokraciu, jej inštitúcie, našu bezpečnosť alebo spolupatričnosť so slobodným svetom,“ podotkol prezident.

19:40

Irán v minulom roku popravil najmenej 1500 ľudí, uviedla vo štvrtok nórska mimovládna skupina Iran Human Rights (IRH) a označila to za „bezprecedentný“ nárast používania trestu smrti. Informovala o tom agentúra AFP.

„Je to veľmi alarmujúce,“ povedal riaditeľ IRH a neurovedec Mahmúd Amiry-Moghaddam. „Je to bezprecedentný počet za posledných 35 rokov. Odkedy IRH existuje, nikdy sme nemali takéto čísla,“ dodal.

19:38

Rok 2025 bol z hľadiska počtu podaných žiadostí a žiadostí o zvýšenie úveru na podporu bývania zo zdrojov Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) rekordný. Ich celkový počet dosiahol 1619 s požadovanou výškou podpory vyše 536 miliónov eur. Pre TASR to uviedol riaditeľ odboru personalistiky, stratégie a komunikácie ŠFRB Pavol Čorba.

19:30

Státisíce ľudí sa vo štvrtok v Istanbule zúčastnili na novoročnom zhromaždení pre podporu Pásma Gazy, mávali palestínskymi a tureckými vlajkami a vyzývali na ukončenie násilia vo vojnou zničenej palestínskej enkláve. Informovala o tom správa agentúry AFP.

19:29

Najvyšší súd Brazílie zamietol žiadosť bývalého prezidenta Jaira Bolsonara o zmenu jeho väzenského trestu na domáce väzenie, vyplýva to zo súdneho rozhodnutia zverejneného vo štvrtok. Bolsonaro je odsúdený za pokus o prevrat a minulý týždeň podstúpil operáciu a následne aj neplánovaný zákrok z dôvodu pretrvávajúcej štikútky. Informovala o tom správa agentúry AFP.

Bolsonara uznali za vinného z pokusu o štátny prevrat
Na snímke bývalý brazílsky prezident Jair Bolsonaro / Foto: TASR/AP-Luis Nova
19:23

Ukrajina predstierala smrť veliteľa a zakladateľa Ruského dobrovoľníckeho zboru Denisa Kapustina, bojujúceho na strane Ukrajiny. Ukrajinská vojenská rozviedka HUR vo štvrtok uviedla, že dôvodom na zinscenovanie smrti Kapustina bolo zabrániť jeho zabitiu, ktoré údajne nariadili ruské špeciálne jednotky. Informovala o tom správa agentúry AFP.

19:11

Cyprus vo štvrtok od Dánska na nasledujúcich šesť mesiacov prevzal predsedníctvo v Rade EÚ. Krajina sa tak do čela Rady EÚ postavila už druhýkrát. Heslom cyperského predsedníctva je „Autonómna únia otvorená svetu“. Informovala o tom správa agentúry CNA.

19:11

Loď, ktorú v stredu zadržala fínska pobrežná stráž pre podozrenie z poškodenia podmorského telekomunikačného kábla medzi Helsinkami a Tallinnom, prevážala ruskú oceľ sankcionovanú Európskou úniou. Vo štvrtok to oznámil fínsky colný úrad, informuje správa agentúry AFP.

19:09

 


 

19:08

Ukrajinské ozbrojené sily dostali do výzbroje dva americké systémy Patriot, informovalo ministerstvo obrany. Podľa ministra Šmyhala sa to podarilo dosiahnuť vďaka nedávnym dohodám s nemeckou vládou.

14:03

Zohran Mamdani vo štvrtok zložil prísahu ako prvý moslim a najmladší starosta New Yorku. Do funkcie ho inaugurovala krátko po polnoci miestneho času generálna prokurátorka štátu New York Letitia Jamesová na historickej stanici metra Old City Hall. Informovali o tom agentúry AFP a DPA.

„Toto je skutočne česť a privilégium na celý život,“ povedal Mamdani novinárom po zložení prísahy v sprievode manželky Ramy Duwajiovej.

Mamdani-jd20251106
Na snímke novozvolený starosta New Yorku Zohran Mamdani / Foto: TASR/AP-Heather Khalifa
12:23

Designovaný český premiér Andrej Babiš (ANO) chce, aby Česká republika bola najlepšie miesto na život na celej planéte. Predseda hnutia ANO to povedal vo svojom novoročnom prejave na sociálnej sieti, informuje web idnes.cz.

„Urobíme všetko pre to, aby sa rozdelená krajina začala zjednocovať,“ povedal Babiš v novoročnom prejave a poďakoval sa voličom za dôveru vo voľbách.

Andrej Babiš
Na snímke český premiér Andrej Babiš / Foto: TASR-Barbora Vizváryová
12:19

Pravdepodobne až desiatky mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar a explózia počas osláv nového roka v bare Le Constellation v luxusnom švajčiarskom stredisku Crans Montana. Vyplýva to zo správ miestnych médií a agentúr AP a AFP.

12:17

Poľský prezident Karol Nawrocki vo svojom prvom novoročnom prejave vo funkcii uviedol, že rok 2026 bude pre Poľsko prelomový, keďže krajina sa po prvý raz zúčastní na samite skupiny G20. Zdôraznil, že pozvanie do spoločenstva najväčších svetových ekonomík je výsledkom dlhoročného úsilia Poliakov a symbolom uznania ich hospodárskeho pokroku. Podľa neho musí byť účasť Poľska v G20 začiatkom novej etapy rozvoja, bezpečnosti a lepšieho života občanov.

Karol Nawrocki
Na snímke poľský prezident Karol Nawrocki. / Foto: AP Photo/Czarek Sokolowski
12:15

V piatok očakávame oblačno až zamračené a popoludní lokálne aj menej oblačnosti. Miestami, najmä v Žilinskom kraji, sneženie alebo snehové prehánky. Na severe a na horských priechodoch lokálne tvorba snehových jazykov.

Najvyššia denná teplota 0 až 5, na Orave, pod Tatrami a Horehroní okolo -2 stupne C.

12:13

Mierová dohoda s Ruskom je „z 90 percent pripravená“, ale kľúčové body zostávajú stále otvorené, uviedol v novoročnom prejave ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

„Mierová dohoda je hotová na 90 percent. Zostáva desať percent. A to je oveľa viac než len čísla,“ uviedol Zelenskyj vo vystúpení zverejnenom na platforme Telegram. „Týchto desať percent rozhodne o osude mieru, o osude Ukrajiny a Európy,“ dodal.

11:56

Rok 2025 bol z pohľadu ekonomiky náročný, ale vláde a Ministerstvu financií (MF) SR sa podarilo splniť svoje základné ciele. Tým najväčším bolo schválenie štátneho rozpočtu na rok 2026, ktorý stanovil jasný cieľ zníženia deficitu verejných financií na úroveň 4,1 % hrubého domáceho produktu (HDP), uviedol to v súvislosti s hodnotením uplynulého roka minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD).

09:46

Počas protestov proti zlej ekonomickej situácii v Iráne bol zabitý dobrovoľník iránskych Revolučných gárd, informovala vo štvrtok štátna televízia s odvolaním sa na predstaviteľa provincie Lorestán. Informáciu priniesli agentúry AFP a AP.

„21-ročný člen hnutia Basídž z mesta Kuhdašt bol včera večer (v stredu) zabitý výtržníkmi pri obrane verejného poriadku,“ uviedla televízia s odvolaním sa na Saida Pouraliho, zástupcu guvernéra provincie Lorestán juhozápadne od Teheránu.

09:44
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Co udělali dobře

Drtivá většina mých článků je kritická vůči líbodémo. Nijak se tím netajím, že je považuju za součást problému, že současné směřování naší zemičky i celé EU mi přijde pochybný a v konečném důsledku nebezpečný

Európska únia sídlo vlajky uctenie obete
Ilustračné foto / Foto: TASR/AP-Virginia Mayo
❚❚
.

Takřka nikdy neopomenu dodat, že naše směřování do řiti se stále zrychluje, že centra moci, technologie i výroby se nám jaksi přesunuly a tady se vládne, jako by Británie byla pánem moří, USA byly výrobcem všeho jako za Forda a Němci měli obrovskou Wehrmacht. Naše české Ojrohodnoty se zase tváří, jako by nám sem kapitalismus přinesl samá pozitiva a sociální jistoty a jediné, co nám chybí ke světovosti, jsou zaprdění čecháčci, kteří podléhají ruské propagandě.

.

Od začátku mého blogování se snažím najít odpověď, jak je možné, že jsme v celé Evropě vlastně naprosto v klidu odevzdali všechno, co nás činilo velkými? Jak je možné, že se zdemontovaly továrny, zrušily doly, zavřely elektrárny? Jak je možné, že se naše pračky vyrábějí v Turecku a naše léky i injekce v Číně? Vykastrovali jsme sami sebe, ale vlastně to pořád vadí jen menšině lidí. Až teď, po třiceti letech vyvstávají v celé nahotě všechny ty chyby. Až teď je najednou vidět, že trubky vedou z východu sem a ne naopak. Až teď je vidět, co s námi udělala zelená politika.

O nastávající krizi už nemluví jen bezcharakterní vlastizrádci, co podlehli Putinovi. Už o ní mluví všichni. V televizi už můžete vidět návody, kterak si zahřát ruce ve studeném bytě. I samotní líbodémo vládci se teď dohadují, zda bude lepší zavřít plyn domácnostem, aby se zachránil průmysl a zaměstnanost, nebo zavřít plyn průmyslu, aby nebyly sociální bouře. Svým způsobem vidíme budoucnost všichni stejně. Už se lišíme jen v míře víry, zda americké zázračné zbraně zvrátí situaci na východní frontě. Přesto tu máme stále statisíce a miliony občanů, kteří jsou v klidu. Fiala to nějak zvládne, vláda se o nás postará a nenechá nikoho padnout. To je stále ještě běžně slyšitelné krédo.

Já bych dneska nahodil jeden z důvodů, proč to tak je.

Oni ti naši líbodémo politici sice vždycky kradli jak straky (ti nelíbodémo kradli taky), ale vždycky dokázali alespoň část těch peněz nasměrovat na výchovu další generace. Nikdy nezapomněli přisypat Pánkovi i Jakubovi Jandovi. Nikdy nevynechali Českou televizi, Knihovnu Václava Havla, přidali peníze na Hřebejkovy výchovné filmy o tom, jak byl komunismus fůůůj, prostě nenacpali všechno jen do předvolební kampaně a na svoje vily, ale udělali si CEVRO a podobné instituce. Je jedno, že se ODS uměla hádat s TOPkou jako psi. Je jedno, že jedni byli ojroskeptici a druzí ojrohujeři. Vždycky se postarali, aby „občanská společnost“ měla své učitele a když na to přišlo, nebyl problém vytvořit i revolucionáře z Milionu chvilek.

Měli to samozřejmě jednoduché. Tohle jim jako první vysvětlili jejich školitelé v zámoří. Takhle se investuje do soft power. Sami školitelé sem také investovali a přisypávali peníze na ty správné integrační projekty a školy. Naši líbodémo to prostě začali dělat také a rukou společnou a nerozbornou se dopracovali k dnešku, kdy se celá investice začíná vyplácet. Podpora války je značná, protesty především z řad studentů (což jsou přece ti nositelé revolučních myšlenek) nejsou žádné. Mediální narativ je jednotný až hanba, argumentace je vymyšlená a hodně hlasitá. Všechno jede, že se člověk až děsí, čeho by mohli dosáhnout, kdyby v jejich čele nestál senilní stařík, ale nějaký novodobý Napoleon.

.

Tohle udělali dobře, a udělali to už dávno. Odklonili dostatek peněz na výchovu nové generace. Vytvořili obrovskou síť líbodémo farností s chrámy i kazatelnami. Vyškolili dostatek kněží, kteří jsou pochybní už od pohledu, ale hovoří unisono a pořád dokola. Vytvořili vazby mezi úředníky, tajemníky, novináři, politiky, učiteli, profesory, velvyslanci a dělali to třicet let. Teď mohou být spokojeni, protože ve chvíli největší potřeby, kdy je třeba vést válku a všechny poddané vydojit až na kost, tak to mohou dělat zcela beztrestně za nadšeného potlesku těch, na které to dopadne nejvíc.

Babiš byl premiérem čtyři roky, ale ani se nepokusil vytvořit si svojí vlastní síť. A pochybuju, že by u SPD někdo myslel na to, že by to chtělo vlasteneckou neziskovku. Myslím, že kromě mladého Klause nikdo z Alternativy nikdy nezkoušel „indoktrinovat mládež“ ve škole.

Pokud mě čte nějaký poslanec či vysoký úředník, pokud někdo vidí svět podobně jako já, pokud někomu záleží na budoucnosti tohoto národa i jinak než jako lokajské provincie, kde se od nás očekává držet hubu a krok a udržovat iluzi Západu pomocí naší krve, tak by měl zkoušet prosadit nějaké peníze právě na tohle. Potřebujeme vytvořit vlastní síť. Je jedno, jak těžké budou začátky… my jsme se těm integračním projevům s Dojčlandy také smáli a podívejte, kolik našich politiků teď jezdí na sudetoněmecké sjezdy. Také jsme se smáli Jakubu Jandovi, že je hloupoučký a tupý… ale podívejte, kolik lidí mu to žere. Kde myslíte, že se vynořil Vrábel a jeho sémantické vize? Kde myslíte, že se vzal Cemper a jemu podobní? Podívejte, jak snadno obrátil Čulík, když dostal prachy od Madlenky Ólbrajtové.

Naši protivníci totiž nehrabali jen pod sebe. Vždycky dali desátek. Součástí temných privatizačních dohod byly i ty lavičky Václava Havla a peníze na umělecká dílka o tom, jak je třeba podporovat migraci a zelený úděl.

Třicet let jsme jen v obraně. Ano, někdy jsme dokonce byli i úspěšní. Není tu americký radar, není tu Drahoš nebo kníže Kchárl jako prezident. Pětikolka tu vládne zatím půl roku a nikoliv čtyři a půl. Ale upřímně – ta obrana nás docela vyčerpává a je to partyzánská činnost. Krok za krokem ustupujeme a oni nám krok za krokem berou území. A jakmile zase obsadí nějakou instituci nebo školu, už ji nedostaneme zpátky. Jsme v naší vlastní zemi stále většími disidenty a naše názory mají stále méně prostoru.

.

Musíme naprosto nezbytně vyrazit do útoku. Musíme ty naše izolované enklávy sjednotit. Musíme donutit těch nemnoho zástupců, co ještě máme ve veřejných funkcích, aby svoje prebendy dali ve prospěch národa. Musíme přesvědčit těch nemnoho podnikatelů a bohatých, co ještě koketují s myšlenkou svobodného národa, aby dali peníze na nové „národní divadlo.“ Musíme mít svoje sítě, svoje neziskovky, svoje školy. Musíme začít vychovávat naše elity. Musíme oslovovat masy, musíme je přesvědčit, aby dali alespoň pár grošíků na český úděl, protože jinak dají všechno na oltář USA.

Program naší budoucnost má tři body:

Svolávat
Spojovat
Sjednocovat
Stručněji už to neumím.

Daniel Vidlák

Článok pôvodne vyšiel na portáli Vidlákovy kydy.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Kostol v plameňoch, boje s políciou a dvaja mŕtvi. Čo o nás vypovedá novoročný chaos

Novoročné oslavy v holandskom Amsterdame zaznamenali bezprecedentnú vlnu násilia. „A bude hůř,” povedal by klasik…

01. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Danko: Zabudnime na Pellegriniho. Smer, Hlas, SNS a Republika sa musia spojiť

K prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu som stratil dôveru ako k politikovi aj ako osobe. V novoročnom príhovore to vyhlásil predseda…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vnuk Stepana Bandera, vyhlásil, že na úplný prechod Ukrajincov na štátny jazyk je potrebná „druhá Buča“

Vnuk Stepana Bandera, ktorý žije v Kanade, vyhlásil, že na úplný prechod Ukrajincov na štátny jazyk je potrebná „druhá Buča“

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trump prehovoril o svojom zdraví. Toto je dôvod, prečo sa mu robia modriny

Donald Trump už asi 25 rokov užíva veľké dávky aspirínu, kvôli čomu sa mu ľahko tvoria modriny

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nové dôkazy v prípade útoku na Putinovu rezidenciu

Technická expertíza navigačného systému jedného z bezpilotných lietadiel, ktoré bolo zostrelené v noci 29. decembra nad Novgorodskou oblasťou, ukázala, že…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

„Približne 40 mŕtvych a 100 zranených.“ Silvestrovský výbuch v bare v alpskom stredisku Crans Montana je obrovskou tragédiou

Niekoľko ľudí zahynulo a ďalší utrpeli zranenia po výbuchu, ktorý vo štvrtok nadránom zničil bar v luxusnom švajčiarskom lyžiarskom stredisku…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Protesty proti vysokým životným nákladom v Iráne majú prvé obete na životoch

Protivládne protesty v Iráne majú prvé tri obete po tom, čo boli vo štvrtok zabití dvaja civilisti a jeden príslušník…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Hlavným cieľom nie je poraziť Putina”. Arestovič tvrdí, že plán je väčší

„Hlavným cieľom nie je poraziť Putina, ale Trumpa.“ Ukrajinská vláda a jej spojenci na Západe nechcú ukončiť vojnu, pretože rátajú…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Premiér: Rozdiely v pohľade na realitu sa budú v roku 2026 prehlbovať

Rozdiely v pohľade na slovenskú realitu sa budú v roku 2026 prehlbovať. V novoročnom príhovore to uviedol premiér Robert Fico…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Doslova sa báli vysloviť slovo „Ukrajina“

Americký minister vojny Pete Hegseth od svojho vymenovania zastáva názor, že peniaze určené na pomoc Ukrajine by mali byť smerované…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Novoročný príhovor prezidenta SR Petra Pellegriniho. Pokarhal politikov a pridal aj varovania

Rok 2025 priniesol množstvo turbulentných chvíľ na domácej scéne aj búrlivý vývoj v medzinárodných vzťahoch. V novoročnom príhovore na to…

01. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Denník N ide až do konca roka tvrdú banderovskú a rusofóbnu propagandu, upozorňuje exminister

Denník N ide až do konca roka tvrdú banderovskú a rusofóbnu propagandu, upozorňuje exminister Juraj Draxler a uvádza hneď dva…

01. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Znamenie? Obrovský požiar zachvátil 150-ročný kostol Vondelkerk v Amsterdame, priamo na Nový rok

V Amsterdame v noci na 1. januára začala horieť jedna z najznámejších budov – 150-ročný kostol Vondelkerk

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Na Silvestra zaútočila 20-ročná žena nožom na svojho 21-ročného druha

V obci Gemerská Ves v Revúckom okrese počas silvestrovskej noci zaútočila 20-ročná žena nožom na svojho 21-ročného druha. Spôsobila mu…

01. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Nemecku dnes nadobudol platnosť zákon o reforme povinnej vojenskej služby

V Nemecku dnes nadobudol platnosť zákon o reforme povinnej vojenskej služby v Bundeswehre, píše Deutsche Welle. Spolkový snem schválil tento…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Lukašenko po rokoch prezradil, prečo Putin neprišiel na samit BRICS-u

Lukašenko vyhlásil, že v roku 2023 varoval Putina pred možným atentátom počas samitu BRICS v Juhoafrickej republike, kvôli čomu ruský…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Čo čaká slovenských motoristov v roku 2026?

Rok 2026 môže byť pre motoristov aj podnikateľov v doprave obdobím zvýšenej neistoty pri cenách pohonných hmôt. Vývoj na ropnom…

01. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Európa sa môže stať ďalšou kolóniou veľmocí

Západ - na čele so Spojenými štátmi a Európskou komisiou vedenou Ursulou von der Leyenovou - je formálne ešte pri…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Otvorený list prezidentovi

Otvorený list prezidentovi Slovenskej republiky k Benešovým dekrétom

01. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Djokovič potešil fanúšikov. Raketu tak skoro na klinec nezavesí. Dostať sa k tenisu mu pomohol "zásah Boha"

Novak Djokovič avizoval, že hoci má už 38 rokov, ešte neuvažuje o ukončení profesionálnej kariéry. Tenisový fenomén kedysi tvrdil, že…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Prvé bábätká roka 2026: Pozrite si ich zoznam z jednotlivých nemocníc na celom Slovensku

Prvým bábätkom, ktoré sa v novom roku narodilo v Nemocnici Dunajská Streda v noci na štvrtok o 2.45 h, je…

01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Aktualizované 01. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Maresca skončil ako tréner v Chelsea. Dôvodom sú zlé výsledky a ešte horšie vzťahy

Mal zmluvu do leta 2029 a ešte aj s ročnou opciou, ale rozhodne ju nenaplní. Enzo Maresca už nie je…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Ústavný súd zasiahol. ÚOO sa od Nového roka neruší, takto budú pokračovať

Úrad na ochranu oznamovateľov sa od 1. januára 2026 neruší. Nateraz pokračuje vo fungovaní bez zmien. Ústavný súd (ÚS) SR…

01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

15 celebrít a ich skutočné mená, ktoré ste nikdy nepočuli

Skutočné mená známych osobností často vôbec nie sú tie, pod ktorými ich pozná celý svet. Mnohé celebrity si zvolili umelecké…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Konflikty, PRIDE-futbal, cesta na Mesiac. Očakávané udalosti roku 2026

Minule sme vám priniesli súhrn najvýznamnejších udalostí uplynulého roka – teraz sa pozrieme na horúce témy, ktoré nám otvorí prebudenie…

01. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ako hollywodské trháky oživili Stalina

USA, 1. januára 2026 - O filme „Archanjel“ s Danielom Craigom. Na plátna kín prišla tretia časť retro detektívky „“Na…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Křišťálová koule v FDA

Tak začíná zvolna vyplouvat na povrch, co všechno americké úřady věděly a neřekly o takzvané „vakcíně“ proti covidu. Račte se…

01. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Česky | 2 min. čítania | 0 komentárov

Umerov informoval Zelenského o výsledkoch telefonického rozhovoru s americkými a európskymi partnermi

Tajomník Národnej bezpečnostnej rady Rustem Umerov informoval Volodymyra Zelenského o výsledkoch telefonického rozhovoru s americkými a európskymi partnermi, o čom…

01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Český prezident Petr Pavel v novoročnom prejave vyzval k tomu, aby ľudia neplytvali silu na konflikty, ktoré nič neprinesú, ale, naopak, aby hľadali to, čo majú spoločné. Apeloval k väčšej súdržnosti a zdôraznil rolu mladých v spoločnosti, ktorým by mal byť podľa neho daný väčší priestor pri rozhodovaní.

„V súlade s prezidentským sľubom sa budem po celú dobu zaujímať, či vláda a jednotliví ministri napĺňajú svoj sľub a či nerobia kroky, ktoré môžu ohroziť našu demokraciu, jej inštitúcie, našu bezpečnosť alebo spolupatričnosť so slobodným svetom,“ podotkol prezident.

19:40

Irán v minulom roku popravil najmenej 1500 ľudí, uviedla vo štvrtok nórska mimovládna skupina Iran Human Rights (IRH) a označila to za „bezprecedentný“ nárast používania trestu smrti. Informovala o tom agentúra AFP.

„Je to veľmi alarmujúce,“ povedal riaditeľ IRH a neurovedec Mahmúd Amiry-Moghaddam. „Je to bezprecedentný počet za posledných 35 rokov. Odkedy IRH existuje, nikdy sme nemali takéto čísla,“ dodal.

19:38

Rok 2025 bol z hľadiska počtu podaných žiadostí a žiadostí o zvýšenie úveru na podporu bývania zo zdrojov Štátneho fondu rozvoja bývania (ŠFRB) rekordný. Ich celkový počet dosiahol 1619 s požadovanou výškou podpory vyše 536 miliónov eur. Pre TASR to uviedol riaditeľ odboru personalistiky, stratégie a komunikácie ŠFRB Pavol Čorba.

19:30

Státisíce ľudí sa vo štvrtok v Istanbule zúčastnili na novoročnom zhromaždení pre podporu Pásma Gazy, mávali palestínskymi a tureckými vlajkami a vyzývali na ukončenie násilia vo vojnou zničenej palestínskej enkláve. Informovala o tom správa agentúry AFP.

19:29

.

Dvadsiatka prehrala so Švajčiarmi 2:3 a v štvrťfinále ju čaká náročný zámorský súper

Hokejová reprezentácia do 20 rokov počas silvestrovského večera odohrala posledný zápas skupinovej fázy juniorských MS v USA. Nestačila v ňom…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Splní sa Trumpov sen o „zlatej flotile“?

USA, 31. decembra 2025 - Strácajúc popularitu, majiteľ Bieleho domu hľadá podporu u monštier vojensko-priemyselného komplexu.   23. decembra americký…

01. 01. 2026 | 0 komentárov

Výzva na spoluprácu pre dobro Slovenska v roku 2026

Kresťanskí seniori na prahu nového roka sa zamýšľajú nad tým, čo sme v uplynulom roku prežili a čo nás čaká…

01. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Migaľ si v novoročnom príhovore opäť kopol do Hlasu

Minister investícií Samuel Migaľ hovorí o aktuálnej situácii v strane Hlas-SD, z ktorej ho vylúčili, ako o politickej chybe. To,…

01. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Gustáv Murín

Milan Šupa

Marek Brna

Andrej Sablič

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov