NAŽIVO

Kriminálny úrad finančnej správy odhalil v obci Nižná Jedľová v okrese Svidník jednu z najväčších nelegálnych výrobní cigariet na východnom Slovensku. Denne v nej vyrobili 3,5 milióna kusov. Pri akcii Šarišan zadržali 29 osôb. Ako TASR informovala riaditeľka odboru komunikácie a organizácie finančnej správy Lucia Verchovodková, predbežná celková škoda je vyčíslená na viac ako 9,2 milióna eur.

14:37

Ministri členských krajín EÚ na zasadnutí Rady pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti v Bruseli urobili ďalší krok na predchádzanie chorôb z povolania a na ochranu pracovníkov pred vystavením škodlivým látkam, ktoré môžu viesť k vážnym ochoreniam, ako je rakovina a vývojové poruchy. 

14:36

Český prezident Petr Pavel pokračoval v neformálnych schôdzkach s nominantmi na ministrov budúcej českej vlády. Na Pražský hrad za ním dorazili ďalší traja kandidáti z hnutia ANO – Karel Havlíček, Alena Schillerová a Aleš Juchelka. Všetci ocenili Pavlovu pripravenosť, rokovania označili za vecné a konštruktívne. Juchelka prezidentovi priniesol darček – špeciálne vydanie Biblie.

14:35

Hongkonská polícia oznámila, že v súvislosti s požiarom výškového bytového komplexu v štvrti Tchaj Pcho zadržala celkovo 13 ľudí. Tento požiar si vyžiadal najmenej 151 obetí. 

14:34

V bojoch na Ukrajine padol ďalší český občan. Vyplýva to zo smútočného oznámenia, ktoré na svojom webe zverejnila pohrebná služba pôsobiaca v meste Odry v Moravskosliezskom kraji. Podľa oznámenia išlo o Čecha, ktorý na Ukrajine žil.

14:33

Rusko nemôže poskytnúť žiadne informácie o pobyte zosadeného sýrskeho prezidenta Bašára Asada, vyhlásil v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Asad po minuloročnom zosadení utiekol do Ruska, ktoré vojensky podporovalo Asadovu vládu počas občianskej vojny v Sýrii.

13:43

Predčasné parlamentné voľby v stredoázijskej republike Kirgizsko síce prebehli hladko, no v obmedzujúcom prostredí, ktoré utlmilo účasť kandidátov a voličov. Navyše nesplnili viaceré medzinárodné štandardy pre demokratické voľby. V správe zverejnenej v pondelok na to upozornila monitorovacia misia Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe.

13:42

Predseda opozičného PS Michal Šimečka uviedol, že minister Ráž má prevziať politickú zodpovednosť za incidenty, ktoré sa za posledný mesiac na tratiach udiali. „Bez ohľadu na to, ako dopadne mimoriadna schôdza, minister Ráž by mal ako základné gesto politickej úrovne a úcty k poškodeným podať demisiu sám a bez výhovoriek,“ skonštatoval Šimečka.

13:08

Nezávislí pozorovatelia v pondelok uviedli, že predčasné parlamentné voľby v Kirgizsku nespĺňali viacero medzinárodných štandardov pre demokratické voľby a konali sa v „reštriktívnom“ prostredí kampane.

Kirgizsko voľby
Na snímke členovia volebnej komisie počítajú hlasovacie lístky vo volebnej miestnosti po predčasných parlamentných voľbách v Biškeku 30. novembra 2025 / Foto: TASR/AP-Vladimir Voronin
Čítať viac | 13:01

Pápež Lev XIV. v pondelok v rámci svojej návštevy v Libanone zavítal do Kláštora svätého Marona v meste Annájá neďaleko Byblosu. V kláštore sa pomodlil pri hrobe svätého Šarbela Machlúfa – pustovníka a patróna Libanonu z 19. storočia. Podľa spravodajského webu L’Orient-Le Jour, ktorý o tom informoval, šlo o bezprecedentný okamih v dejinách pápežských návštev Libanonu.

pápež-jd2025120124
Na snímke pápež Lev XIV. / Foto: TASR/AP-Domenico Stinellis
12:16

Neschopnosť Európskej únie doteraz nájsť jasný spôsob, ako finančne podporiť Ukrajinu, nie je vinou Belgicka, ale výsledkom tvrdohlavosti Únie, povedal magazínu Politico belgický minister zahraničných vecí Maxime Prévot. Potvrdil tak doterajší odmietavý postoj premiéra Barta De Wevera voči návrhu použiť na takzvanú reparačnú pôžičku pre Ukrajinu zmrazené ruské aktíva.

12:15

Ruský prezident Vladimir Putin bude v utorok popoludní v Moskve rokovať s osobitným vyslancom amerického prezidenta Stevom Witkoffom. Potvrdil to v pondelok hovorca Kremľa Dmitrij Peskov. Dvojica sa stretne po nedeľných rokovaniach amerických a ukrajinských predstaviteľov o americkom pláne pre ukončenie vojny na Ukrajine. Informovala o tom správa agentúry AFP.

12:15

Slovenské poľnohospodárstvo sa musí v budúcnosti viac zamerať na špeciálnu rastlinnú výrobu, najmä na produkciu ovocia, zeleniny, zemiakov či viniča. Uviedol to v pondelok v Senci minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD), za účasti predstaviteľov agrosamosprávy, pestovateľov zemiakov, ovocia a zeleniny, pri príležitosti tradičného seminára Budúcnosť špeciálnej rastlinnej výroby na Slovensku.

Výjazdové rokovanie vlády SR v Borši
Na snímke minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD) / Foto: TASR – Roman Hanc
12:12

Predaj áut automobilky Tesla vykázal v Škandinávii nepriaznivé údaje aj za november, navyše, po októbrovom raste sa objem predaja prepadol aj vo Francúzsku. Informovali o tom agentúra Reuters a portál talianskeho denníka Il Sole 24 Ore.

12:11

Ministri členských krajín EÚ sa v pondelok na zasadnutí Rady pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti (EPSCO) dohodli na svojej pozícii k nariadeniu EÚ, ktorého cieľom je rozšíriť rozsah pôsobnosti Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii (EGF) a rozšíriť podporu na pracovníkov, ktorí čelia nezamestnanosti.

Nové pravidlá by sa uplatňovali do konca roka 2027, keď sa skončí súčasný program EGF.

12:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Číž: Obávam sa, že prezident Kiska bude svoje práva zneužívať

Hoci je teoreticky možné, že voľba kandidátov na ústavných sudcov v parlamente a následné vymenovanie sudcov prezidentom Andrejom Kiskom prebehne bez problémov, podpredseda poslaneckého klubu Smeru-SD Miroslav Číž takýto vývoj reálne neočakáva. „Napriek nášmu úsiliu je spoločnosť opäť rozdelená veľmi ostrým politickým zápasom. Absolútne konfliktným. V tejto atmosfére ideme voliť ústavných sudcov. A ešte do toho vstupujú ďalší hráči, napríklad pán prezident,” povedal Číž v diskusii na Tablet.tv

❚❚
.

Prezident by podľa neho mal byť akýmsi hovorcom všetkých občanov a dôležitou osobou pri riešení politických kríz a upokojovaní situácie. „Dnes je situácia taká, že pán prezident sa, podľa nášho názoru, postavil na čelo opozície. Na chvíľu. Keď opoziční predstavitelia zistili, že pán prezident chce byť ich lídrom so svojou stranou, začali vo vzťahu k pánovi prezidentovi odstredivé tendencie, ako vidieť z vyhlásení pána Matoviča a pána Sulíka. Situácia je veľmi zložitá,” tvrdí Číž.

Komplikované podľa neho nie sú iba vzťahy medzi koalíciou a opozíciou, ale aj v samotnej vládnej koalícii. „Dnes už Smer nie je v takej situácii, ako keď vládol sám a na ústavnú väčšinu mu stačilo získať jedného partnera. Dnes je aj situácia v koalícii veľmi zložitá. Ja si túto koalíciu veľmi vážim, aj predsedov všetkých strán, že zabezpečili chod tohto štátu, ale tvoria ju tri dramaticky odlišné strany. Je to koalícia tzv. tradičných strán, ktoré rešpektujú isté kánony politického života,” poznamenal Číž.

Ak by sa legislatíva nezmenila, bude úlohou parlamentu zvoliť na miesta deviatich ústavných sudcov, ktorým končí funkčné obdobie 16. februára budúceho roka, osemnástich kandidátov. Z nich by mal následne prezident vybrať a vymenovať deviatich nových sudcov.

.

Hoci podľa Číža ústava hovorí o tom, že parlament má na jedno uvoľnené miesto sudcu zvoliť vždy dvojicu kandidátov a prezident má na uvoľnený post vybrať jedného z tejto dvojice, Andrej Kiska už v minulosti vytvoril precedens tým, že postupoval inak. „V ústave je pritom napísané, že vyberie vždy zo zvolenej dvojice jedného, čo pán prezident pri poslednom menovaní ústavných sudcov dramatickým spôsobom obišiel,” komentoval rozhodnutie prezidenta vyberať potrebný počet sudcov naraz z celej skupiny zvolených kandidátov.

Číž upozornil, že ak by sa napríklad v koalícii dohodli, že z deviatich uprázdnených miest sudcov na štyri nominuje ľudí Smer-SD, po dve pozície získajú ostatné koaličné strany a jeden post prenechajú opozícii, pri navolení dvojnásobného počtu kandidátov môže prezident účelovo vybrať dvoch opozičných sudcov, štyroch za Most – Híd a Smer-SD s SNS by tak do kresla ústavného sudcu presadili iba po jednej nominácii. „Prezident sa dopredu nevyjadrí a nikto nevie, akým spôsobom bude využívať svoje práva. A je veľká obava, že ich bude zneužívať. A je to faktor pri rozhodovaní,” poznamenal Číž. „V našej ústave je prezident reprezentantom výkonnej moci, ale pritom sa vlastne plazivo dostávame k poloprezidentskému systému. Pán prezident zrazu chce byť akousi štvrtou mocou v štáte,” dodal.

Na druhej strane, ak by sa do 16. februára nepodarilo vymenovať nových sudcov, Ústavný súd (ÚS) SR, ktorý by mal namiesto trinástich iba štyroch sudcov, by stratil schopnosť rozhodovať v pléne. „Bol by to obrovský problém,” priznal Číž. Ak by boli voľba a menovanie sudcov zablokované kvôli rôznym právnym názorom na ústavný postup, ÚS by nebol schopný podať autoritatívny výklad ústavy. „Nebude môcť, o tom rozhoduje plénum, je na to potrebných sedem sudcov. Tam sa nedá nič robiť. Samozrejme, bol som účastný aj diskusií, aby sme ústavným zákonom toto kvórum znížili. Myslím si, že toto cesta nie je. Existuje iná cesta, ktorú sme zvolili napríklad pri Najvyššom kontrolnom úrade. Mali by sme v tejto situácii, keď sú legitímne obavy, že bude veľký problém s voľbou ústavných sudcov, zvažovať, že by až do zvolenia nových sudcov vykonávali svoje funkcie súčasní sudcovia,” naznačil Číž.

V hre sú však aj ďalšie možné legislatívne zmeny, vrátane návrhu, ktorý na základe programového vyhlásenia vlády pripravil rezort spravodlivosti pod vedením Gábora Gála (Most-Híd).

Jediná cesta, ako odvrátiť hroziaci problém na ÚS, sú podľa Číža rokovania. „Naša základná úloha je nájsť zhodu v koalícii. Je prirodzená tendencia Mosta viac ‘tendovať’ k názorom pána prezidenta a aj, odpustite mi, bratislavskej kaviarne. Ak sa nájde konsenzus v rámci koalície, bude musieť začať tvrdá politická práca v parlamente a rokovania so stranami na tému ústavného súdu a jeho potrieb,” povedal s tým, že od Smeru-SD, ako najväčšej koaličnej strany, sa očakáva v tejto otázke iniciatíva.

.

V diskusii sa Číž vyjadril aj k aktuálnemu zadržaniu osôb podozrivých z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky Martiny Kušnírovej a prebiehajúcemu vyšetrovaniu únosu vietnamského podnikateľa.

Pre Smer-SD podľa Číža nemôže byť lepšej správy ako to, ak by boli vrahovia Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej vypátraní a následne potrestaní. „Nestrannému pozorovateľovi musí byť úplne jasné, že ak niekomu vražda novinára Kuciaka (politicky) uškodila, bola to moja strana. Zásadným spôsobom ovplyvnila politický priestor, k výmene predsedu vlády došlo aj v tejto súvislosti. Takže akákoľvek správa, že sa to podarí vyšetriť, je pre nás pozitívna,” povedal Číž.

Dodal, že ministri vnútra za Smer-SD od začiatku robili všetko preto, aby reálne pomohli orgánom činným v trestnom konaní pri objasňovaní prípadu. „Minister vnútra okamžite požiadal medzinárodné orgány, súčasťou vyšetrovacieho tímu sú už niekoľko mesiacov ľudia z medzinárodného vyšetrovacieho prostredia. Je úzka spolupráca s rôznymi stranami, kde boli naznačené indície, je veľmi úzka spolupráca aj s Talianmi kvôli potenciálnemu pôsobeniu talianskej mafie na Slovensku,” zdôraznil Číž.

Zároveň ale konštatoval, že sa vražda veľmi rýchlo spolitizovala. „V každom prípade, táto vražda sa stala súčasťou veľmi zásadného politického zápasu,” dodal podpredseda poslaneckého klubu Smeru-SD.

Nemyslí si, že vyšetrovaniu pomohol občiansky tlak. Naopak, očakáva, že ak by sa aj podarilo kauzu dvojnásobnej vraždy úplne vyriešiť, na protestoch ju nahradia iné témy. „Či protesty, ktoré vznikli, sú spontánne alebo sú súčasťou širšieho a nejakým spôsobom riadeného procesu, k tomu predbieha diskusia v rámci celého Slovenska. Ja osobne patrím k tým, ktorí si myslia, že ide o riadený a sprostredkovaný proces. Totiž, je tam celý rad PR aktivít, ktoré sú viditeľné,” tvrdí Číž.

.

Na margo únosu vietnamského podnikateľa povedal, že ide o udalosť, ktorá sa udiala minulý rok na území Nemecka, ale existuje riziko, že bola zneužitá aj pohostinnosť Slovenskej republiky. „V súčasnosti sa vedie veľmi vážny dialóg, pani ministerka Saková (Smer-SD) rozprávala s nemeckým ministrom. Bola veľmi ostrá reakcia nášho ministra zahraničných vecí, ktorý veľmi dôrazne žiada svojho vietnamského partnera, aby vysvetlil všetky okolnosti súvisiace s únosom. S tým, že nevysvetlenie môže vážne ohroziť slovensko – vietnamské vzťahy. V diplomatickom jazyku je to veľmi ostrá výhrada,” dodal.

On osobne žiadne zásadné indície o tom, že by bol do únosu vedome zapletený niekto zo slovenského ministerstva vnútra, nevidí a nehovorí o nich podľa neho ani nemecká strana. „Pokiaľ registrujem, zúčastňujem sa na rôznych úrovniach aktivít aj s našimi nemeckými priateľmi, nikdy sa táto otázka ani nepostavila na stôl,” poznamenal. Slovenská strana však podľa neho preveruje aj túto možnosť. „Pokiaľ ide o nejakú vedomú, cielenú alebo organizovanú účasť našich orgánov, ministerstvo vnútro zbavilo všetky dotknuté osoby mlčanlivosti. Čo môže urobiť viac?,” opýtal sa Číž. „Napriek tomu sa to živí ako kauza. Pre mňa je to opäť jedna z PR akcií v tom zmysle, že čo ešte môžeme nájsť proti Smeru,” uzavrel.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

.
.
.

Igor Matovič na súde prehral spor s predsedom vlády Robertom Ficom

Šéf opozičného hnutia Igor Matovič na prvostupňovom súde prehral spor s predsedom vlády Robertom Ficom, ktorý od neho žiada ospravedlnenie.…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Balogh vs. Žilinka: Krajský prokurátor je presvedčený, že spadá pod ochranu oznamovateľov, nemali by ho preto odvolať

Žilinský krajský prokurátor Tomáš Balogh je presvedčený, že spadá pod ochranu Úradu na ochranu oznamovateľov. Ako dnes povedal pre médiá,…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Liberálny prieskum: PS vedie pred Smerom

Ak by sa parlamentné voľby konali koncom novembra, zvíťazilo by v nich hnutie Progresívne Slovensko . Volilo by ich 23,6…

01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pri výkone práce v Štrbe prišiel o život zamestnanec ŽSR

Pri výkone práce v Štrbe prišiel v pondelok o život zamestnanec Železníc Slovenskej republiky . TASR o tom informovali z…

01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Arcibiskup Orosch vs. matka zavraždeného chlapca spred Teplárne: Okresný súd rozhodol

Tragédia, ktorá sa stala 12.10.2022 pred bratislavským podnikom Tepláreň, v nás dodnes zanecháva silné emócie. Kvôli silným emóciám však mnohí…

01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Záver tajného stretnutia vo Vilniuse: Európa v súčasnosti nie je schopná konkurovať ruskému vojenskému priemyslu

Vysokopostavení predstavitelia zahraničných vecí, obrany a priemyslu na uzavretom samite vo Vilniuse analyzovali súčasnú obranyschopnosť Európy.  Účastníci sa jednohlasne zhodli,…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Po rokovaniach s USA je potrebné vyriešiť „zložité veci“, vyhlásil Zelenskyj

„Všetko bolo veľmi konštruktívne. Existujú zložité veci, na ktorých je ešte potrebné popracovať. Naši zástupcovia sa v najbližších dňoch vrátia…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

PS navrhuje riešenia, ktoré sú účinné ako lepiaca páska na deravú fľašu vody, tvrdí minister vnútra

Riešenia Progresívneho Slovenska vyzerajú dobre len na sociálnych sieťach, v praxi sú to návrhy účinné asi ako lepiaca páska na…

01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Set pre milovníkov pečenia a šou Pečie celé Slovensko

Získajte jedinečný set, ktorý ponúkame v limitovanom množstve. Pri tomto sete ušetríte až 15 eur oproti pôvodnej cene kníh. Nepremeškajte…

01. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

NATO chce preštudovať možnosť “preventívneho úderu” na Rusko

Organizácia Severoatlantickej zmluvy zvažuje „agresívnejšiu“ reakciu na kybernetické útoky, narušenia vzdušného priestoru a ďalšie hrozby zo strany Ruska. Ako referuje…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Belgicko súhlasí s prevodom ruských aktív na Ukrajinu po splnení troch podmienok

Belgicko súhlasí s prevodom ruských aktív na Ukrajinu po splnení troch podmienok, informuje Suddeutsche Zeitung s odvolaním sa na list…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Bruselského poučovania máme už plné zuby“

Europoslanec Milan Uhrík v Európskom parlamente hovoril o demokracii a o tom, že Brusel robí presný opak toho čo nazýva…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Aký je „správny“ vek na to, aby ste svojmu dieťaťu kúpili smartfón?

Mnohé krajiny diskutujú o zavedení zákazu sociálnych sietí pre deti a mladistvých, niektoré navrhujú dokonca obmedzenie mobilných telefónov. Existuje vôbec správny vek,…

01. 12. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

Podľa najnovších informácií sa na stretnutí delegácie USA a Ukrajiny nepodarilo dosiahnuť dohodu v žiadnej z kľúčových otázok

Podľa zdrojov vydania RBC-Ukrajina sa na stretnutí delegácie USA a Ukrajiny v Miami nepodarilo dosiahnuť dohodu v žiadnej z kľúčových…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Neviem, či…

Neviem, či sa mám smiať alebo plakať, keď sa pozerám na posledný vývin v „Tátokrajine”, lebo nazvať to, čo ju…

01. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

Orbán kričí „budíček” Európe snívajúcej o vojne

Keď hovoríme o európskych politikoch, nemyslíme tým všetkých. Existujú aj osviežujúce výnimky. Napríklad maďarský premiér Viktor Orbán, ktorého prejav na…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Vyhlásenie Rubia po rokovaniach s ukrajinskou delegáciou v USA

Prinášame vám úplné vyhlásenie ministra zahraničných vecí Marca Rubia po rokovaniach s ukrajinskou delegáciou v USA

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Telo známej rakúskej influencerky našli v Slovinsku v lese ukryté v kufri

Telo známej rakúskej influencerky a vizážistky z Grazu, Stefanie Pieperovej, ktorá má na Instagrame desiatky tisíc sledovateľov, našli v Slovinsku…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Maskovaná skupina mužov použila sekery. Pozrite si záznam z lúpeže v bratislavskom klenotníctve

V nákupnom centre pri bratislavských Zlatých pieskoch ukradla v nedeľu skupina maskovaných osôb šperky. Polícia po nich pátra. TASR o…

01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Aktualizované 01. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Diskutuje sa o variante, pri ktorej Ukrajina fakticky stratí možnosť vstúpiť do NATO

Na rokovaniach v USA sa diskutuje o variante, pri ktorej Ukrajina fakticky stratí možnosť vstúpiť do NATO, informuje televízny kanál…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Čínsky online gigant Shein bojkotuje nariadenia Európskej únie

Shein, čínsky online predajca tzv. „rýchlej módy“, odmietol výzvy Európskeho parlamentu zúčastniť sa vypočutia, ktoré sa malo týkať predaja nelegálnych…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trenčín šokoval Nitru tromi gólmi za 24 sekúnd, Žilina pretrhla sériu prehier

V 24. kole Tipsport ligy až tri tímy zdolali svojich súperov suverénne na nulu. Košice si doma poradili s Liptovským…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Umerov „dosiahol hmatateľný pokrok na ceste k nastoleniu spravodlivého mieru“

Umerov po rokovaniach vyhlásil, že „dosiahol hmatateľný pokrok na ceste k nastoleniu spravodlivého mieru“

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

McLaren urobil v Katare strategickú chybu. Posledné preteky rozhodnú o všetkom

Šéf McLarenu Andrea Stella priznal, že jeho tím urobil obrovskú strategickú chybu počas Veľkej ceny Kataru. Tá podľa neho stála…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Slovenská televízia prekvapivo objektívne informovala o Proteste proti progresivizmu

Košice, 1. decembra 2025 - \"Protestom proti progresivizmu v Košiciach sme chceli poukázať na škodlivosť nebezpečnej a podľa nás aj…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Karol de Foucauld

Bože, ak existuješ, daj sa mi poznať

01. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Keď nás opustí zdravý rozum, môže to dopadnúť aj takto

Zdravý rozum by mal byť naším verným sprievodcom pri rozhodovaní, no ako ukazujú tieto fotografie, nie každý ho má vždy…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Otázka prímeria bola hlavnou témou včerajších rokovaní medzi Ukrajinou a USA. Stretnutie bolo “zložité” a “napäté”

Otázka prímeria bola hlavnou témou včerajších rokovaní medzi Ukrajinou a USA, informuje Axios s odvolaním sa na ukrajinské zdroje, ktoré…

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kriminálny úrad finančnej správy odhalil v obci Nižná Jedľová v okrese Svidník jednu z najväčších nelegálnych výrobní cigariet na východnom Slovensku. Denne v nej vyrobili 3,5 milióna kusov. Pri akcii Šarišan zadržali 29 osôb. Ako TASR informovala riaditeľka odboru komunikácie a organizácie finančnej správy Lucia Verchovodková, predbežná celková škoda je vyčíslená na viac ako 9,2 milióna eur.

14:37

Ministri členských krajín EÚ na zasadnutí Rady pre zamestnanosť, sociálnu politiku, zdravie a spotrebiteľské záležitosti v Bruseli urobili ďalší krok na predchádzanie chorôb z povolania a na ochranu pracovníkov pred vystavením škodlivým látkam, ktoré môžu viesť k vážnym ochoreniam, ako je rakovina a vývojové poruchy. 

14:36

Český prezident Petr Pavel pokračoval v neformálnych schôdzkach s nominantmi na ministrov budúcej českej vlády. Na Pražský hrad za ním dorazili ďalší traja kandidáti z hnutia ANO – Karel Havlíček, Alena Schillerová a Aleš Juchelka. Všetci ocenili Pavlovu pripravenosť, rokovania označili za vecné a konštruktívne. Juchelka prezidentovi priniesol darček – špeciálne vydanie Biblie.

14:35

Hongkonská polícia oznámila, že v súvislosti s požiarom výškového bytového komplexu v štvrti Tchaj Pcho zadržala celkovo 13 ľudí. Tento požiar si vyžiadal najmenej 151 obetí. 

14:34

V bojoch na Ukrajine padol ďalší český občan. Vyplýva to zo smútočného oznámenia, ktoré na svojom webe zverejnila pohrebná služba pôsobiaca v meste Odry v Moravskosliezskom kraji. Podľa oznámenia išlo o Čecha, ktorý na Ukrajine žil.

14:33

.

Operácia „Dayton“: Rusko presadzuje oslobodenie Bosny a Hercegoviny od zahraničného riadenia

USA, 1. decembra 2025 - Dayton je jedným zo symbolov medzinárodného poriadku, ktorý vznikol na troskách Sovietskeho zväzu, Juhoslávie a…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Volodymyra Zelenského v pondelok príjme v Paríži Emmanuel Macron

Toto oznámenie prichádza v čase, keď ukrajinská delegácia navštívila Spojené štáty, aby diskutovala o americkom mierovom pláne, uvádza Euronews

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo by ste nemali používať alobal na zvyšky jedla?

Alobal síce patrí do každej kuchyne, no jeho používanie na skladovanie zvyškov jedla môže predstavovať viac rizík, než si myslíte.…

01. 12. 2025 | 0 komentárov

Korupčný škandál na Ukrajine „vôbec nepomáha“ rokovaniam o ukončení vojny, vyhlásil Trump

Nedávne odhalenie korupčných schém na Ukrajine označil za „zložitý problém“

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Trump potvrdil, že viedol rokovania s venezuelským prezidentom Nicolasom Madurom

Podrobnosti odmietol prezradiť. Americké médiá skôr informovali, že Trump vyzval Madura, aby odstúpil

01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
01. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

Ivan Štubňa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov