dron

NAŽIVO

Grécka vláda sa v utorok snažila nastoliť poriadok na Kréte po tom, čo farmári zablokovali dve hlavné letiská ostrova, aby požadovali vyplatenie dotácií EÚ.

Grécko Kréta poľnohospodári protest
Na snímke poľnohospodári počas protestu proti oneskoreným poľnohospodárskym dotáciám EÚ v Chanii na Kréte v Grécku v pondelok 8. decembra 2025 / Foto: TASR/AP-Eurokinissi via AP
Čítať viac | 10:30

Počas celoslovenskej osobitnej kontroly, ktorú vykonala polícia v noci z soboty na nedeľu (6. – 7. 12.), odhalili viaceré porušenia dopravných predpisov. Išlo o viac ako 750 priestupkov, prevažne prekročenie rýchlosti (271) či nedostatky technického stavu vozidiel (102). TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Lea Vilhanová.
Počas akcie vykonala polícia takmer 8000 dychových skúšok, v 18 prípadoch zistila alkohol u vodičov. V tejto súvislosti zadržala 12 vodičských preukazov. „Vykonali sme viac ako 90 ‚drogtestov‘, pričom v desiatich prípadoch bola zistená ich prítomnosť,“ doplnila Vilhanová.
Do akcie sa zapojilo viac ako 600 policajtov.

10:04

Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Žiline odvolalo pátranie po nezvestnej 14-ročnej Diane Svrčkovej. TASR o tom v utorok informovala žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.
„Nezvestná bola vypátraná hliadkou obvodného oddelenia Policajného zboru Brezno živá a zdravá,“ uviedla Šefčíková.
Maloletá bola nezvestná od 8. decembra, keď odišla z Centra pre deti a rodiny v Bytči, ale do Základnej školy na Ulici mieru neprišla.

08:27

Podľa Wadephula už samotná ponuka Číny, že európskym podnikom umožní vývoz vzácnych zemín na základe všeobecných licencií, naznačuje možné zmiernenie obchodného napätia medzi Čínou a EÚ.

Včera 20:18

Orbán oznámil, že Turecko zaručí pokračovanie dodávok ruského plynu do Maďarska.

Včera 20:03

Európska komisia uviedla, že Meta, ktorej patria sociálne siete Facebook a Instagram, poskytne užívateľom v EÚ väčšiu kontrolu nad svojimi údajmi a bude sa im zobrazovať menej personalizovaných reklám.

Včera 20:02

EÚ vyzvala Thajsko i Kambodžu, aby „prejavili maximálnu zdržanlivosť“ po obnovení bojov v ich spornom pohraničí a naliehavo vyzvala obe krajiny, aby sa vrátili k pozastavenej mierovej dohode.

Včera 19:48

Pápež položil veniec bielych kvetov k stĺpu sochy Nepoškvrneného počatia Panny Márie na Španielskom námestí v Ríme. Pripomenul, že katolícka cirkev 8. decembra slávi Slávnosť Nepoškvrneného počatia Panny Márie.

Včera 19:23

Orbán po rokovaní s Erdoganom povedal, že európska ekonomika sa zmenila, vojenský priemysel bude mať čoraz väčší význam. Medzi Maďarskom a Tureckom, boli vybudované mosty, ktoré umožňujú vojensko-priemyselnú spoluprácu.

Včera 19:22

Zelenskyj opäť potvrdil, že kompromis v otázke územia v rámci mierových rokovaní v Ukrajine zatiaľ nebol dosiahnutý.

Pripomíname, že Rusko požaduje od Ukrajiny odovzdať celé územie Doneckej oblasti. Podľa médií túto požiadavku podporujú aj Američania, ktorí vyvíjajú tlak na Kyjev.

Včera 19:00

Film Jedna bitka za druhou o Paula Thomasa Andersona je s deviatimi nomináciami favoritom cien Zlatý glóbus. Nominácie oznámili v pondelok v Beverly Hills.

Včera 18:36

Grécki farmári požadujúci vyplatenie dotácií EÚ zastavili prevádzku dvoch hlavných medzinárodných letísk na ostrove Kréta – v Irakliu a Chanii.

Včera 18:14

Zelensky opustil Downing Street po rokovaniach s britským premiérom Starmerom bez komentára pre tlač, informujú ukrajinské médiá.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a nemecký kancelár Friedrich Merz opustili rezidenciu britského premiéra ešte skôr.

Včera 18:11
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Čínske sankcie proti americkému výrobcovi dronov sú len začiatkom

Peking zablokoval predaj batérií americkej spoločnosti vyrábajúcej drony pre Ukrajinu, píše FT. Čínske sankcie vystrašili úradníkov v USA: obávajú sa, že ide len o predzvesť blížiacich sa problémov. Článok pre Financial Times napísal Demetri Sevastopulo, Kathrin Hille a Ryan McMorrow

dron
Ilustračné foto
❚❚
.

Spoločnosť Skydio, najväčší výrobca dronov v USA a jeden z dodávateľov ukrajinskej armády, čelí kríze v zásobovaní po tom, ako Peking uvalil sankcie zakazujúce čínskym spoločnostiam predávať jej kľúčové konštrukčné celky.

Po rozhodnutí Pekingu, ktorý zablokoval predaj batérií a pripravil tak spoločnosť o jediného dodávateľa, sa Skydio ponáhľa s hľadaním alternatívnych zdrojov, uviedli informovaní ľudia pre Financial Times.

Výrobca dronov už požiadal o pomoc Bidenovu administratívu. Generálny riaditeľ Adam Bry sa minulý týždeň stretol s námestníkom ministra zahraničných vecí USA Kurtom Campbellom a rokoval s vysokými predstaviteľmi Bieleho domu.

.

Americkí predstavitelia sú znepokojení tým, že Čína narúša dodávateľské reťazce USA a narúša dodávky bezpilotných lietadiel na zber spravodajských informácií na Ukrajinu.

„Toto je moment pravdy pre celý priemysel dronov,“ napísal Brie v poznámke pre klientov, na ktorú upozornil denník Financial Times. – „Ak predtým mohli existovať nejaké pochybnosti, tieto kroky jasne ukazujú, že čínska vláda sa neštíti premeniť dodávateľské reťazce na zbrane s cieľom presadzovať svoje vlastné záujmy na úkor našich.

„Ide o pokus zlikvidovať poprednú americkú spoločnosť vyrábajúcu drony a prehĺbiť celosvetovú závislosť od čínskych dodávateľov,“ dodal.

Kríza spoločnosti Skydio poukazuje na potenciálne riziká pre spoločnosti USA závislé od Číny a odohrala sa uprostred dozrievajúcich obáv v podnikateľských kruhoch, že Peking bude využívať zákony o bezpečnosti, začne zadržiavať miestnych zamestnancov a robiť razie v korporáciách.

Čínske sankcie uvalené 11. októbra postihli niekoľko amerických skupín vrátane súkromnej spoločnosti Skydio. Ide o reakciu na rozhodnutie Washingtonu schváliť predaj útočných dronov Taiwanu. Spoločnosť Skydio nedávno získala zmluvu s taiwanskou hasičskou službou.

.

Peking uvalil sankcie bez toho, aby počkal, kým spoločnosť Skydio nájde alternatívnych dodávateľov.

Jeden z dobre informovaných zdrojov uviedol, že čínske orgány sa objavili u dodávateľov spoločnosti Skydio vrátane Dongguan Poweramp – dcérskej spoločnosti japonskej TDK, ktorá vyrába batérie pre drony – a požadovali prerušenie väzieb.

Spoločnosť Skydio v stredu oznámila zákazníkom, že odteraz obmedzuje počet batérií dodávaných do bezpilotných lietadiel kvôli opatreniam Číny, a dodala, že neočakáva získanie nových dodávateľov do jari.

Skydio rokuje so spoločnosťami v Ázii vrátane Taiwanu. Jeden z dobre informovaných zdrojov uviedol, že americkí predstavitelia kontaktovali ázijských spojencov a diskutovali o možnostiach pomoci spoločnosti. Spoločnosť Skydio sa v tejto veci spojila aj s viceprezidentom Taiwanu Hsiao Bi-khim.

Spoločnosť so sídlom v San Mateo predáva produkty firemným a vládnym zákazníkom vrátane americkej armády. Uviedla, že na Ukrajinu poslala viac ako 1 000 bezpilotných lietadiel na zhromažďovanie spravodajských informácií na pomoc pri zameriavaní a navádzaní zbraní.

.

Spoločnosť Skydio uviedla, že jej najnovší model X10 bol prvým americkým dronom, ktorý prežil testy elektronického boja na Ukrajine. Je ťažké ich potlačiť, preto si ich Kyjev vyžiadal tisíce.

Predtým začal americký Kongres zvažovať návrh zákona, ktorý by Američanom zakázal lietať s dronmi vyrobenými spoločnosťou DJI so sídlom v čínskom Šen-čene, ktorá je jedným zo svetových lídrov v odvetví komerčných dronov.

„Máme podozrenie, že Peking sa zameral na Skydio, pretože ho považuje za konkurenta spoločnosti DJI,“ uviedol jeden z amerických predstaviteľov. – Ak je na tom niečo dobré, tak to, že túto epizódu môžeme využiť na urýchlenie našej práce na diverzifikácii našich dodávateľských reťazcov a na ďalšie odpútanie sa od Číny.“

Americkí predstavitelia vyjadrili nádej, že kríza Skydio pripomenie súkromnému sektoru nebezpečenstvo koncentrácie dodávateľského reťazca v Číne.

Čína v minulosti obmedzila dodávky vzácnych zemín v snahe vyvinúť tlak na iné krajiny a nedávno pohrozila Japonsku zastavením dodávok kľúčových nerastov, ak Tokio prijme Washingtonom zavedené kontroly vývozu.

V posledných rokoch Peking uvalil sankcie na viaceré americké obranné spoločnosti vrátane spoločností Lockheed Martin, Raytheon, Boeing a Anduril Industries, ktoré okrem iného vyrábajú útočné drony posielané na Taiwan.

„Dnes sa čínske sankcie zameriavajú na výrobcov obranných zariadení a dronov, zajtra sa takmer určite rozšíria aj na ďalšie priemyselné odvetvia, keďže vzťahy s USA sa zhoršujú,“ povedal Craig Singleton z Nadácie na obranu demokracií. – Batérie a kovy vzácnych zemín sú len predzvesťou blížiacich sa problémov, akýmsi kanárikom v uhoľnej bani.“

Biely dom, ministerstvo zahraničných vecí a spoločnosť TDK sa odmietli vyjadriť.

 

Prečítajte si tiež:

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.

Uzavretý ekosystém namiesto nezávislosti. Ako sa regulácia obsahu ocitla v rukách úradníkov a mimovládok

Slovensko sa môže ocitnúť v najhoršej verzii implementácie DSA: regulácia obsahu sa dostáva do rúk úradníkov a mimovládok, ktorých mená…

09. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

.

MMF varuje EÚ pred zámerom siahnuť na zmrazené ruské aktíva

Medzinárodný menový fond vyzval európskych lídrov, aby rešpektovali národné a medzinárodné právo vzhľadom na ich plány využiť ruské aktíva na…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Prezident Petr Pavel vymenoval Andreja Babiša za premiéra

Český prezident Petr Pavel v utorok na Pražskom hrade vymenoval predsedu hnutia ANO Andreja Babiša za premiéra. Babišovu tretiu vládu…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Slepá ulička. Čo sa deje ohľadne mierových rokovaní na Ukrajine?

Posledné vyhlásenia Trumpa a Zelenského naznačujú, že nezhody medzi Kyjevom a Washingtonom ohľadom plánu na ukončenie vojny pretrvávajú a zatiaľ…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Von der Leyenová si zvýšila plat, zatiaľ čo Európska únia sa ďalej zadlžuje

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová opäť zvýšila svoj plat, ako aj platy svojich kolegov z bruselských úradov, a…

09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Black Friday ponuky sú späť! Doživotné balíky Office za menej ako 30€ a ďalšie kľúče s 90% zľavou!

Pozor! Godeal24 Vám znovu prináša výpredaj Black Friday! Toto je posledný týždeň, kedy počítačový softvér s mimoriadnym výkonom bude zrazu stáť…

09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | PR článok | 4 min. čítania | 0 komentárov

Stratégie národnej bezpečnosti USA je šokom pre európske elity

Piateho decembra bola zverejnená Stratégia národnej bezpečnosti USA. 29 strán textu odzrkadľuje víziu Donalda Trumpa a jeho stúpencov o nových…

09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Pravdivý opis bitky pri Moháči

Bitka pri Moháči bola dôležitým medzníkom vo vývoji európskeho kontinentu. Osmanská armáda po dvojhodinovom zápase porazila uhorské vojská a predznamenala…

09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

S každým alebo s nikým?

Právnik a kontroverziami sprevádzaný podnikateľ Zoroslav Kollár sa v poslednom čase činil: okrem videí, v ktorých rozoberá osobnosti verejného života…

09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Čo sa na Ukrajinu pošle, to sa aj ukradne

Syn amerického prezidenta Donald Trump Jr. si nedáva servítku pred ústa a otvorene povedal, kam sa „tratia“ peniaze, ktoré na Ukrajinu…

09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čoho sa bojí Zelenskyj, že pojednávania s Kolomojským sa už štvrtýkrát neuskutočnilo?

Advokáti Igora Kolomojského vyhlásili, že už štvrtý týždeň po sebe nebol podnikateľ predvedený na súdne pojednávania

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Éra tzv. dúhovej liberálnej demokracie na Západe pomaly končí“

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti uvádza, že ľudia už nechcú „totalitu slniečkarov“ ale chcú „skutočnú demokraciu“

09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vyšetrovanie korupcie odhaľuje dvojité štandardy Bruselu

Vysokopostavení predstavitelia členských štátov Európskej únie, ktorí sú už dlho terčom bruselského establišmentu pre údajné „porušovanie“ zásad právneho štátu, sú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

V obľúbenom morskom kúpalisku na španielskom ostrove Tenerife zahynuli dvaja Slováci

Prírodné kúpalisko na Isla Cangrejo, na pobreží Los Gigantes na Tenerife, je podľa miestnych médií obľúbené u zahraničných turistov, informuje…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Meta po pokute z EÚ podniká prvé kroky. Môžeme čakať menej reklám?

Spoločnosť Meta, gigant v oblasti sociálnych médií, sa poddala tlaku Európskej únie a dáva používateľom jej platforiem na výber. Opatrenia spoločnosti budú…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Aktualizované 09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Každý štvrtý Poliak chce „Polexit“

Podľa medzinárodného prieskumu dosiahla úroveň podpory pre vystúpenie Poľska z Európskej únie – „Polexit“ – historické maximum

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Vzniká tretia sila v multipolárnom svete?

08. 12. 2025 | 0 komentárov
Putin Modi

Chránia progresívci korupčníkov?

08. 12. 2025 | 0 komentárov
Jermak a Zelenskyj

Bude RT India strategickým zlomom?

08. 12. 2025 | 0 komentárov
RT India

Ukrajinci nás zaplavujú nebezpečnými dezinformáciami

Podľa najnovšej analýzy maďarského Úradu na ochranu suverenity sa viac ako 56 percent maďarského obyvateľstva stretlo s vojnovou propagandou v…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Hegseth obhajuje smrtiace útoky na údajné lode kartelu v Karibiku

V rámci protidrogovej kampane Pentagónu sa Spojené štáty zameriavajú na plavidlá v Karibiku, kde zasiahli desiatky lodí a zabili najmenej…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Niektoré rodiny budú mať skromnú štedrú večeru do 20 eur, päť zo sto rodín plánuje minúť viac ako 200 eur

Slováci sú ochotní za štedrú večeru zaplatiť 50 až 100 eur, za vianočné upratovanie si však oproti vlaňajšku priplatia. Okrem…

09. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov

Fáze popírání…

Že je situace s Evropou vážná, došlo o víkendu i Milionu chvilek. Vydali svoji analýzu, ve které konstatovali, že Spojené…

09. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Kyberšikana medzi deťmi narastá vo všetkých európskych krajinách: Ktoré z nich trpia najviac?

Euronews Next spravodajského portálu Euronews sa podrobne zaoberá rastúcim fenoménom kyberšikany medzi adolescentmi v celej Európe. Odborníci vysvetľujú, prečo sa…

09. 12. 2025 | Zaujímavosti | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zaujímavosti | 6 min. čítania | 0 komentárov

Tlak na boj proti drogám v Belgicku narastá

Za jediný týždeň boli v rámci niekoľkých veľkých operácií v Belgicku zadržaní užívatelia drog a pašeráci. Úrady spustili koordinované akcie…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Ambróz

Medový učiteľ a neochvejný stĺp Cirkvi

09. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

Prístup Newcastlu ho šokoval. Dúbravka sa vrátil k rozhodnutiu neodísť do Saudskej Arábie

Bývalý brankár Newcastle United Martin Dúbravka prezradil, že sa počas posledných týždňov v klube zo St James\' Park hneval na…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Európska únia vstúpila s USA do vojny ideológií

Rusko, 8.decembra 2025 - Európska komisia musí prísne dodržiavať svoje digitálne pravidlá. S takouto výzvou vystúpil Bas Eickhout, spolupredseda strany…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Rada STVR schválila návrh rozpočtu, v uznesení aj povinnosti pre Flašíkovú

STVR bude v roku 2026 hospodáriť s rozpočtom bežných výdavkov vo výške 189.375.099 eur, kapitálovými výdavkami vo výške 12.889.849 eur,…

08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nemec sa chystal na 3. svetovú vojnu namiesto toho musí desiatykrát vysvetľovať, prečo nebude Poliakom platiť za 2. svetovú vojnu

Nemecko, 8.decembra 2025 - Situácia, keď na konci roka 2025 priletí do Berlína poľský premiér s požiadavkou vyplatiť reparácie za…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Policajti z Varšavy odhalili skupinu ukrajinských hackerov. Mohla skupina operovať aj u nás?

Policajti z varšavského okresu Śródmieście zadržali troch ukrajinských občanov. Podozrivé osoby „cestovali po Európe“ v osobnom aute, ktoré bolo plné hackerského…

08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Grécka vláda sa v utorok snažila nastoliť poriadok na Kréte po tom, čo farmári zablokovali dve hlavné letiská ostrova, aby požadovali vyplatenie dotácií EÚ.

Grécko Kréta poľnohospodári protest
Na snímke poľnohospodári počas protestu proti oneskoreným poľnohospodárskym dotáciám EÚ v Chanii na Kréte v Grécku v pondelok 8. decembra 2025 / Foto: TASR/AP-Eurokinissi via AP
Čítať viac | 10:30

Počas celoslovenskej osobitnej kontroly, ktorú vykonala polícia v noci z soboty na nedeľu (6. – 7. 12.), odhalili viaceré porušenia dopravných predpisov. Išlo o viac ako 750 priestupkov, prevažne prekročenie rýchlosti (271) či nedostatky technického stavu vozidiel (102). TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Lea Vilhanová.
Počas akcie vykonala polícia takmer 8000 dychových skúšok, v 18 prípadoch zistila alkohol u vodičov. V tejto súvislosti zadržala 12 vodičských preukazov. „Vykonali sme viac ako 90 ‚drogtestov‘, pričom v desiatich prípadoch bola zistená ich prítomnosť,“ doplnila Vilhanová.
Do akcie sa zapojilo viac ako 600 policajtov.

10:04

.

Nostalgia na kolesách: Tieto veci nám chýbajú na moderných autách

Nostalgia na kolesách sa začína vo chvíli, keď si spomenieme na roky, keď šoférovanie znamenalo slobodu a nie aktualizáciu softvéru…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Macron v snahe získať kontrolu nad médiami narazil. Vzoprela sa pravica aj médiá

Francúzsky prezident pred časom navrhol, aby médiá niesli označenie udelené odborníkmi, ktoré by ich odlišovalo od šíriteľov falošných alebo neoverených…

08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Odborník predvída, že Dvorský môže v St. Louis nasledovať cestu veľkej hviezdy

Odkedy bol nádejný center Dalibor Dvorský v posledný októbrový deň povolaný z AHL do prvého tímu St. Louis Blues odohral…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

Viete, ktorý mravec je najväčší na svete?

Najväčší mravec fascinuje vedcov aj laikov, pretože medzi týmito spoločenskými druhmi existujú skutoční obri, ktorí ďaleko presahujú veľkosť bežných druhov.…

09. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Nový austrálsky zákaz sociálnych sietí pre deti vyvoláva diskusiu, keďže niektoré platformy dostali výnimku

Austrália sa čoskoro stane prvou krajinou, ktorá zakáže deťom mladším ako 16 rokov vytvárať účty na mnohých sociálnych sieťach, ale…

09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
09. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Únia odmieta výzvy Elona Muska na jej rozpustenie

Európska únia v pondelok odmietla online útoky miliardára Elona Muska po tom, čo jeho sociálna sieť X dostala od Bruselu…

08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
08. 12. 2025 | Aktualizované 08. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

Gustáv Murín

Ivan Štubňa

Ladislav Kubík

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov