Aký je postoj známych osobností k očkovaniu detí? Budú ho odporúčať svojim známym?

Bratislava 14. júna 2021 (HSP/Foto: SITA/AP-Andreea Alexandru, archív TT, SITA/Úrad vlády SR, archív MR, archív JM, Facebook JD, TASR-Martin Baumann, archív Mt, Viera Haruštiaková)

 

Začiatkom júna spustili čakáreň na očkovanie proti Covid-19 aj pre deti vo veku 12 až 15 rokov. Mediálne známi lekári pôsobiaci pri vláde SR vyzývajú rodičov, aby dali svoje deti očkovať. My sme sa opýtali známych osobností, či budú svojim známym odporúčať očkovať aj deti, prípadne, či dajú zaočkovať svoje deti, ak sú v uvedenom veku. Na naše otázky odpovedali Tomáš Taraba, Peter Pollák, Miroslav Radačovský, Jozef Mikloško, Jozef Laurinec, Juraj Droba, Milan Uhrík, Marián Tkáč a Štefan Hrušovský

Tomáš Taraba, Peter Pollák, Miroslav Radačovský, Jozef Mikloško, Juraj Droba, Milan Uhrík, Marián Tkáč a Štefan Hrušovský
Na snímke Na snímke Tomáš Taraba, Peter Pollák, Miroslav Radačovský, Jozef Mikloško, Juraj Droba, Milan Uhrík, Marián Tkáč a Štefan Hrušovský

Čakáreň otvorená aj pre deti

Od 7. júna je už čakáreň na očkovanie dostupná aj pre deti vo veku 12 až 15 rokov. Deti majú byť očkované vakcínou Pfizer/BioNTech.

„Deti staršie ako 12 rokov už môžu byť prihlásené do Čakárne na očkovanie, pre túto vekovú kategóriu sa otvorila z dôvodu nastavenia predbežných kapacít a na zmonitorovanie predbežného záujmu,“ spresnila hovorkyňa rezortu zdravotníctva Zuzana Eliášová.

 

Argumenty za očkovanie

Hlavná slovenská pediatrička Elena Prokopová a ďalší členovia konzília odborníkov pri vláde verejne odporúčajú očkovanie detí. Prokopová zároveň hlása, že v jeseni by už mohli očkovať aj deti od 2 do 12 rokov.

Hlavným argumentom lekárov za očkovanie detí je, aj keď väčšina detí má bezpríznakový priebeh ochorenia Covid-19, to, že sú aj také, ktoré mali závažnejší priebeh a zomreli. Pediatrička tiež tvrdí, že mnohé deti, ktoré mali ľahký priebeh, trpia následne dlhodobým Covidom. Epidemiologička Alexandra Bražinová uvádza, že sa ma prejavovať únavou, bolesťou kĺbov a svalov.

Peter Sabaka argumentuje, že obavy nad dlhodobými účinkami po vakcíne nie sú opodstatnené, keďže pri žiadnych iných vakcínach takéto účinky preukázané doteraz neboli. Sabaka tiež potvrdil, že očkovaním detí chcú zvýšiť aj celkovú zaočkovanosť populácie.


Prerušené očkovanie

Uplynulý štvrtok český portál lidovky.cz zverejnil informáciu, že nemecká Stála očkovacia komisia (Stiko) pre nedostatok vedeckých údajov neodporúča plošnú vakcináciu detí a mládeže proti ochoreniu COVID-19.

Komisia už skôr avizovala, že nemá dostatok vedeckých podkladov na to, aby mohla všeobecné odporúčanie vydať. Keďže nie sú jasné riziká, ktoré deťom pri imunizácii hrozia. Na druhej strane však podporila očkovanie detí so zdravotnými problémami.

Stiko sa k očkovaniu nevyjadrila po prvýkrát. Už skôr neodporúčala vakcíny od AstraZeneca a Johnson & Johnson pre ľudí mladších ako 60 rokov. Dôvodom boli prípady mozgovej žilovej trombózy.

rumunsko ockovanie
Na snímke dievča dostáva vakcínu Pfizer BioNTech

Následne v piatok televízia Markíza informovala, že Ministerstvo zdravotníctva SR prerušilo očkovanie uvedenej vekovej skupiny detí.

Štát aktuálne tvrdí, že pôvodne čakáreň pre deti otvoril, aby zistil záujem a nastavil systém. Pri očkovaní totiž musí byť aj pediater. A práve to začalo spôsobovať komplikácie. V očkovacích centrách, kde bol pediater, deti dostali vakcínu. Podľa informácií televízie zrušili termíny, kde v čase očkovania nebol pediater, resp. ho odvolali.

Hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová otázku, prečo centrum vôbec rozosielalo termíny, nechcela komentovať. „Rozhodli sme sa, že to pozastavíme, aby sme to mali dobre nastavené a fungovalo očkovanie v praxi,“ doplnila.

 

Stanovisko politikov a ďalších slovenských osobností

Vzhľadom na uvedené informácie a verejné odporúčania sme sa ešte pred prerušením očkovania opýtali politikov i nepolitikov,0 či budú odporúčať svojim známym, aby dali zaočkovať ich deti vo veku 12 až 18 rokov, prípadne či dajú zaočkovať svoje deti, ak majú uvedený vek.

 

Tomáš Taraba – poslanec NR SR (Život – Národná strana):

„Som otec piatich deti, ale ani jedno ešte nie je v danej vekovej kategórii. Odmietam, aby deti boli používané ako nastroj budovania kolektívnej imunity, o to väčšmi, že v tejto vekovej kategórii nie je koronavírus považovaný za výrazný rizikový faktor.

Tomáš Taraba
Na snímke Tomáš Taraba

Chcem apelovať na všetkých rodičov, aby si uvedomili, ako sa rýchlo menia informácie ohľadom tejto choroby. Pred rokom boli hoaxeri tí, čo odmietali verziu, že vírus nie je produktom netopiera, ale unikol z laboratória. Dnes už prepisujú články a hlavná verzia začína byť, že ide o vyrobený vírus.

Treba zachovať zdravý rozum a nepodliehať štátnej propagande a už vôbec nie, ak ide o zdravie a bezpečnosť deti. Moja skúsenosť z parlamentu je, že politici aj pri vakcínach idú po povrchu a nevedia o nich nič. Nakoniec by som určite neveril vláde, ktorá okrem chaosu nevie robiť nič poriadne. Preto očkovať  deti určite nedám.“

 

Peter Pollák – europoslanec (OĽaNO):

„Od prepuknutia pandémie som dlhý čas pôsobil priamo v prvej línii a videl som, čo môže napáchať Covid-19. Častokrát to boli práve deti, ktoré koronavírus rozšírili aj medzi svojimi blízkymi.

Covid-19 sme mali aj u nás doma, nakazili sa ním všetky moje malé deti, keď nákazu priniesla moja najmladšia štvorročná dcérka z materskej školy, kde bola iba jeden jediný deň. Bola to britská mutácia a mali veľmi silnú vírusovú nálož, ktorá narobila všetkým mojim deťom problémy.

Peter Pollák
Na snímke europoslanec Peter Pollák (OĽaNO)

Z vlastnej skúsenosti viem, že vakcína funguje, pretože som sa o svoje nakazené deti staral, teda som s nimi bol celý čas v intenzívnom kontakte, Covid-19 som nedostal,  preto aj na základe mojich skúseností budem odporúčať známym, aby dali svoje deti zaočkovať a ja urobím to isté.“

 

Miroslav Radačovský – europoslanec (Slovenský Patriot):

„Neviem si osobne vôbec predstaviť, ako by som to zdôvodnil, pokiaľ by som rodičom odporučil deti očkovať a ako by som zdôvodnil, keby som to neodporučil. Ako právnik, europoslanec a predseda politickej strany Slovenský Patriot, odborne nie som absolútne spôsobilý posúdiť pandémiu Covid ako takú a už teda vonkoncom nie niekomu v tomto smere odporučiť alebo neodporučiť očkovanie alebo iné opatrenie, ktoré je výlučne medicínskeho charakteru.

poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Radačovský
Na snímke poslanec Európskeho parlamentu Miroslav Radačovský

Taktiež si dovolím uviesť, že vo svojej činnosti sa otázkam očkovania alebo neočkovania nezaoberám, hoci chápem, že je to spoločensky dôležitá téma. Ponechávam rozhodnutia o týchto otázkach na rozhodnutie občanov a odborné posúdenie lekárov. Každý občan, resp. skoro každý má svojho zmluvného lekára, ktorému buď dôveruje alebo nedôveruje. Pokiaľ mu dôveruje, tak by sa s ním mal o tejto otázke poradiť. Pokiaľ mu nedôveruje, mal by si zmeniť lekára na takého, ktorému môže dôverovať a dať si poradiť. Lekár je totiž viazaný hippokratovou prísahou a nemal by pre neho byť problém poskytnúť pomoc rodičom pri rozhodovaní o možnom zaočkovaní alebo nezaočkovaní detí.

Pokiaľ sa týka maloletých detí od 12 – 15 rokov, tu stojí otázka aj inak. Zodpovednosť za takéto deti vo všetkých otázkach má ich zákonný zástupca. Predovšetkým sú ako zákonní zástupcovia rodičia a niekedy aj iné osoby, ktorým boli deti zverené do výchovy a opatery. Za takejto situácie jedine zákonný zástupca maloletých detí má právo, ba dokonca aj povinnosť, rozhodovať o ich zdraví, teda aj o možnom zaočkovaní a nikto nemá právo mu do toho zasahovať. Preto si dovolím uviesť, že na túto otázku nie som oprávnený odpovedať ani ja a už vonkoncom nie žiadni politici.

 

Jozef Mikloško – bývalý veľvyslanec v Taliansku a podpredseda vlády ČSFR :

„Čo sa týka Covidu 19, na očkovanie vo veku 12-16 rokov sa u nás doteraz prihlásilo asi 10 tisíc detí. Osôb medzi 12-30 rokom je asi milión, na Covid 19 ich doteraz zomrelo asi 20.

Myslím si že deti nepotrebujú očkovanie, ktoré im prináša riziká. Deti ľahšie prekonávajú Covid, ukázalo sa, že aj poočkovaní môžu ochorieť a šíriť vírus. O dlhodobých následkoch očkovaných na zdravie sa ešte nič nevie. Toho roku očkovať deti a mladistvých kvôli dvom týždňom školy nie je rozumné.

Jozef Mikloško, NR SR
Na snímke Jozef Mikloško ako poslanec NR SR

Aj očkovanie je dnes veľmi dobrý biznis. Očkovacie látky kupujeme z cudziny, aj keď sme ich schopní sami vyrobiť v Šarišských Michaľanoch. Poznamenávam, že firmy, ktoré vyrábajú očkovacie látky, sú často tie isté, čo sa snažia aj o zníženie rastu ľudskej populácie.

Nemecká očkovacia komisia pre nedostatok vedeckých údajov neodporúča plošnú vakcináciu detí a mládeže proti ochoreniu COVID-19. Na Slovensku k 9.6.2021 podľa údajov Národného centra zdravotníckych informácií prvou dávkou zaočkovaných 1.852.580 osôb a druhou dávkou 1.046.405 osôb. V súvislosti s očkovaním ŠÚKL k 10.6.2021 eviduje 5795 hlásených podozrení na nežiaduce účinky. Z celkového počtu hlásení je 447 závažných, čo predstavuje 7,7 percenta hlásení.

 

Jozef Laurinec – lekárnik:

„NIE. Vakcína je založená na fragmentoch mRNA (messenger ribonukleová kyselina), teda na genetickom materiáli. Doposiaľ nebola schválená žiadna technológia mRNA založená na vakcínach proti žiadnemu ochoreniu, aj keď niektoré z nich dosiahli druhú fázu testovania (Calina a kol., Towards effective COVID-19 vaccines: Updates, perspectives and challenges (Review), 2020). Napriek tomu, že sa jedná o podávanie genetického materiálu, neuskutočnili sa žiadne štúdie genotoxicity a karcinogenity.

Vôbec sa nediskutuje o možných vplyvoch vakcíny na epigenetické mechanizmy dospievajúcej mládeže, ktorých narušenie môže mať negatívny vplyv na zdravie aj ďalších generácií potomkov. Vzhľadom na fakt, že chýbajú údaje o genetických a epigenetických rizikách vakcín, jedná sa o hazard nielen so súčasnou ale aj nasledujúcimi generáciami potomkov.“

 

Juraj Droba – predseda Bratislavského samosprávneho kraja (SaS) (odpoveď od hovorcu):

„Bratislavský samosprávny kraj dáva možnosť, nie povinnosť sa očkovať. Veľkokapacitné očkovacie centrum Bratislavského kraja čaká na pokyny Ministerstva zdravotníctva SR. S očkovaním detí vo veku 12-16 rokov súvisia viaceré zmeny v chode centra a to najmä čo sa týka organizácie personálu aj časových dispozícií.

BSK má však za to, že ideálnym riešením by bolo, ak by očkovanie detí od 12 do 16 rokov prešlo do rúk pediatrov v ambulanciách, ktorí túto kategóriu klientov poznajú lepšie.

Juraj droba predseda BSK
Na snímke Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja

Predseda BSK Juraj Droba má jedného syna a to prvostupniara na ZŠ, ktorý do tejto očkovacej kategórie nepatrí.“

 

Milan Uhrík – europoslanec (Republika):

„Nie je prijateľné, aby boli deti nútené očkovať sa vakcínou proti koronavírusu, ktorá bola schválená len podmienečne, pre núdzové použitie a pod silným tlakom politiky, biznisu a tisícov lobistov. Deti rozhodne neohrozujú dospelých a potvrdzujú to aj analytici z platformy Dáta bez pátosu.

V hnutí Republika v tom máme jasno. Kto sa chce dať zaočkovať, nech sa dá. Je to jeho slobodné rozhodnutie. Ale nikoho by sme do toho nemali tlačiť, vydierať ho a už vôbec nie trestať, ak sa ktosi slobodne rozhodne ponúkanú vakcínu odmietnuť.

Uhrík
Na snímke europoslanec Milan Uhrík

Možno by si naša vláda mala vziať príklad od Texasu. Tamojší republikánsky guvernér zakázal Covid pasy a zároveň nariadil, že žiadna prevádzka, ani vládny subjekt ich nebude môcť pýtať. Toto je rozhodnutie, ktoré skutočne oslobodzuje.“

 

Marián Tkáč – historik:

„Odpoviem takto: Čínske biologické laboratórium vo Wu-chane, z ktorého unikol vírus covidu, financuje dr. Fauci, propagátor proticovidovej vakcíny. Laboratórium je súčasťou spoločnosti GlaxoSmithKline, patriacej spoločnosti Pfizer, ktorá vyrába a predáva vakcínu proti covidu. GlaxoSmithKline je riadené finančným oddelením Black Rock, a to spravuje aj financie Open Foundation (Sorošova nadácia). Black Rock je tiež hlavným akcionárom spoločnosti Microsoft, ktorú vlastní Bill Gates. Ten je sponzorom WHO a zároveň akcionárom spoločnosti Pfizer. Toto – toľko nenáhodných prepojení boháčov – je pre mňa dostačujúci dôvod, že v celom pandémiovo-covidovom ošiali ide najmä o obrovské sumy ziskov.

Zároveň verím slovám finančného experta a záhadného ľudomila Jacquesa Attaliho, ktorý vyhlásil:  „Budúcnosť bude o hľadaní spôsobu ako znížiť počet obyvateľov… Samozrejme, nebudeme schopní popraviť ľudí, ani postaviť tábory. Zbavíme sa ich tým, že ich presvedčíme, že je to pre ich dobro. Nájdeme alebo spôsobíme niečo, pandémiu zameranú na určitých ľudí, na tom nezáleží, tomu slabí a ustráchaní podľahnú. Hlupák tomu uverí a požiada o liečbu. Postaráme sa o to, aby sme liečbu podrobili panoráme, ktorá bude riešením. Výber hlupákov sa preto uskutoční sám: na bitúnok pôjdu sami.“ Podobne sa vyjadril aj Brzezinski a iní. Mám pocit, že nevídanou reklamou očkovania, ktorej sme svedkami, sa tieto slová, ktoré nikdy Attali nepoprel, potvrdzujú, že naozaj ide o „jatky“.

Na snímke Marián Tkáč

A k tomu: vakcíny dostatočne neodskúšané, pripravované aj z potratených, teda nenarodených detí, vakcíny za ktoré ich výrobcovia nechcú brať zodpovednosť, vyhlásenie mnohých odborníkov o ich neznámych dôsledkoch, ktoré môžu prísť ihneď, ale aj o tri roky, a už aj reálne úmrtia po očkovaní, ktoré sa prísne utajujú, sú pre každého, kto rozmýšľa dostatočnými dôvodmi nedať zaočkovať ani seba, ani svojich blízkych a už tobôž nie deti! Veď deti na covid neumierajú. A okrem toho a navyše: ak je očkovanie také perfektné, prečo aj zaočkovaní potrebujú „náhubky“?

Mám zlý pocit, že chorých neliečime, a zdravých prenasledujeme. Všetko to do seba zapadá, preto nesmieme podľahnúť úsiliu o zmenšenie počtu ľudí na planéte a o nastolenie totálnej diktatúry, akú dejiny nepoznali. Zlí ľudia, ktorí si myslia, že ovládajú svet, sa o to dávno, systematicky usilujú už prinajmenšom od roku 2010, určite od olympiády v Londýne v roku 2012, kde dokonca v úvodnom programe pobehujú lekári, sestričky a choré deti. Zastrašujú nás, vymývajú nám mozgy a debilzujú nás. Je v televíznej miestnosti okrem kameramana a dvoch moderátorov, ktorým vďaka náhubkom nerozumieť, naozaj aj vírus?

Nedajme sa ohlupovať! My, dobrí ľudia, ak takými ešte sme, nesmieme strácať odvahu. A nepodľahnúť. Verme, že nám aj Boh pomôže, ale my sami mu dajme k tomu dôvod.“

 

Štefan Hrušovský – lekár:

„Svojim známym nebudem odporúčať, aby dali zaočkovať deti vo veku 12 až 18 rokov proti COVID-19. Smrtnosť tejto infekcie v uvedenej vekovej kategórii je nulová. A ani pri chrípke sa neočkuje po prebehnutej vlne, ale pred ňou.

Štefan Hrušovský, testovanie
Na snímke Štefan Hrušovský

O ohľaduplnosti voči starším tu nemôže byť ani reči: vari majú mamičky vystaviť svoje deti vakcinačnému experimentu, aby možno ochránili svojich rodičov?! Ja tento postup považujem za ďalší medicínsky kotrmelec, ktorý sa objavuje s takou prudkosťou, ba brutalitou, že odborná i laická verejnosť nemôže racionálne zareagovať.“

Zuzana Franková

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

icon FOTO DŇA

Vybrali sme

Ľuboš Ferus by sa mal v septembri postaviť pred dva rôzne súdy v jeden deň

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar)   Ľuboš F., považovaný za bývalého bosa nitrianskeho podsvetia, sa opätovne postaví pred Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku. Ako vyplýva z rozpisu činnosti ŠTS, hlavné pojednávanie s ním a ďalším obžalovaným je naplánované na pracovisku Banská Bystrica na 16. septembra "Prokurátor Úradu špeciálnej…

Dnes bude veľká, prechodne zmenšená oblačnosť

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Dnes bude na území Slovenska prevažne veľká, miestami prechodne zmenšená oblačnosť. Na viacerých miestach sa postupne môžu vyskytnúť prehánky, dážď, miestami búrky, ktoré môžu byť aj intenzívne. Informuje o tom Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) Najvyššia denná teplota dosiahne 22 až 28, v Above…

Zmarenie zásahu inšpekcie ministerstva vnútra iniciovali mainstreamoví novinári. Minister Mikulec sa priznal, že konal na ich podnet

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Minister vnútra Roman Mikulec sa priznal, že zásah úradu inšpekčnej služby bol zmarený na jeho žiadosť. Učinil tak na podnet mainstreamových novinárov, ktorí od skorých ranných hodín monitorovali situáciu pred inšpekciou a na ministra vnútra sa obracali s otázkami, prečo z inšpekčnej služby vyrazilo 20 policajtov…

Naď: „Do zahraničných operácií budú chodiť iba vojaci očkovaní proti COVID-19.“ Nepovinné očkovanie zaradili do povinnej očkovacej schémy

0 icon

Bratislava/Nikózia 31. júla 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Do zahraničných operácií budú vysielaní iba vojaci očkovaní proti ochoreniu COVID-19. Rezort obrany doplnil vakcínu do očkovacích schém. Povinná bude pred odchodom na misiu kdekoľvek na svete. Pre médiá to potvrdil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) „Každý vojak, ktorý odchádza do operácií a…

Slávna nemecká speváčka Nena upadla do nemilosti: „Burcuje“ občanov proti korona opatreniam

0 icon

Berlín 31. júla 2021 (HSP/Roman Bednár/Foto:Screenshot YouTube)   Patrí k najúspešnejším speváčkam nemeckej hudobnej histórie. Predalo sa už viac ako 25 miliónov jej hudobných nosičov. Je aj úspešnou skladateľkou a herečkou. Jej obrovská popularita, ktorá sa rýchlo šírila aj do zahraničia, sa začala v roku 1983 hitom 99 Luftballons. Nena…

„Pyrrhovo víťazstvo Ruska.“ Bývalý dánsky politik chce použiť Nord Stream 2 proti Moskve

0 icon

Kodaň 31. júla 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Sputnik-Dmitrij Leltschuk)   Bývalý dánsky minister zahraničia Uffe Ellemannn-Jensen vyzval západné krajiny, aby využili všetky dostupné prostriedky, aby zmenili plynovod Nord Stream 2 v "Pyrrhovo víťazstvo Moskvy" Bývalý minister priznal, že plynovod je takmer hotový, a to nehľadiac na prieťahy kvôli sankciám. Jedným z faktorov, ktoré…

Generálny štrajk na Slovensku? Nespokojnosť občanov s opatreniami vlády sa stupňuje

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR-Jakub Kotian,Facebook)   Víkendové rokovanie parlamentu, ktoré prijalo kontroverzný zákon zvýhodňujúci zaočkovaných, malo dozvuky. Skupina tisíc až tisícpäťsto protestujúcich protestovala proti prijatiu tohto zákona pred Prezidentským palácom, zrejme v snahe zabrániť jeho podpísaniu Bohužiaľ, v čase protestov bol zákon už dávno podpísaný - prezidentka ho podpísala…

Prvý tlačený Špeciál nájdete v novinových stánkoch

0 icon

    Priatelia, vážení čitatelia S radosťou vám dávame do pozornosti naše prvé tlačené vydanie - Špeciál Hlavných správ. Mali by ste ho nájsť v predajniach s novinami a časopismi a vo všetkých novinových stánkoch. Je to naša prvotina, prvý pokus vydať Hlavné správy na papieri a vyjsť tak v ústrety tým z vás, ktorí máte takúto…

Bieloruský prezident Lukašenko poveril premiéra, aby poslal Tichanovskej balíček so sušienkami

0 icon

Minsk 31. júla 2021 (HSP/Sputnik/Foto:TASR/AP-Sergei Shelega/BelTA Pool Photo via AP)   Bieloruský prezident Alexander Lukašenko poveril premiéra Romana Golovčenka, aby opozičnej političke Svetlane Tichanovskej poslal niekoľko balení sušienok V stredu ráno sa s ňou v Bielom dome stretol americký prezident Joe Biden. Tichanovská požiadala prezidenta, aby podporil "nenásilný prechod k…

Olympijské hry bez budúcnosti?

0 icon

Bratislava 31. júla 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Kiichiro Sato)   V tomto roku 2021 sa konajú olympijské hry 2020 v Tokiu, ktoré sú vnímané ako kontroverzné nielen v samotnom Japonsku, ale aj v mnohých ďalších krajinách. Ešte zaujímavejším faktom je veľký nezáujem sveta o organizáciu LOH 2032, ktoré nakoniec Medzinárodný olympijský výbor (MOV)…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Ján Droppa

TV Covid (TA3)

0icon

Voľakedy mala TA3 hlavnú náplň info – správy. Zdesil som sa, že za posledné týždne má náplň Covid. Prepnem sem-tam a stále covid, nič iné. Mal by som podať trestné oznámenie za šírenie poplašnej správy, Ale médiá sa bránia – vraj prevzaté z objektívnych svetových spravodajstiev. Kedy, a ako sa…

Pavol Lazar

Pravdy, lži a omyly späté s protestom pred prezidentským palácom dňa 29.07. mojimi očami.

0icon

Pravdy, lži a omyly späté s protestom pred prezidentským palácom dňa 29.07. mojimi očami. 1. "Generálny štrajk".

Marián Moravčík

Riadenie pandémie sa čoraz viac podobá na systematický zločin proti ľudskosti

0icon

Keď sa pred necelým rokom začali distribuovať prvé „vakcíny“ proti Covid-19, sprevádzali ich informácie o tom, že ich účinnosť je viac ako 90 %. Ak by to bola pravda, ich použitie by veľmi rýchlo redukovalo šírenie vírusu a napríklad už pri súčasnom percente zaočkovanosti slovenskej populácie by sme mohli s…

Ivan Holek

Poznajme pravdu o záplavách v Nemecku a spamätajme sa!

0icon

Očista zeme od negatívnych ľudských mentálnych energií pokračuje! O prepojení týchto negatívnych energií so vznikom prírodných katastrof som hovoril už v súvislosti s tornádom na Morave, čo ale mnohí nechcú akceptovať. Avšak pri apokalyptických záplavách v Nemecku je toto prepojenie ešte očividnejšie.

Boris Mesár

Vakcíny proti Covid-19 vedú k novým infekciám a úmrtnosti: Dôkazy sú ohromujúce

0icon

Prípadové štúdie krajín. Úmrtnosť a chorobnosť Prvýkrát bol publikovaný na Global Research 27. mája 2021 Tento článok doktora Gérarda Delépina bol prvýkrát publikovaný vo francúzštine na našom francúzskom webovom serveri mondialisation.ca https://www.mondialisation.ca/lhecatombe-post-vaccinale-setend-dans-le-monde/5656922 Tento článok jednoznačne ukazuje, že úmrtnosť a chorobnosť sa v dôsledku očkovania dramaticky zvýšila. Zvýš

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Pláž je pre teba to najlepšie! Prečo je to tak?

0 icon

Pláž môže byť pre nás veľmi prospešná , emocionálne i fyzicky. Je to najlepší liek, keď sa cítime nahnevaní, úzkostní alebo vystresovaní. Okrem toho, že zlepšuje naše celkové duševné zdravie, môže tiež liečiť kožné ochorenia a dokonca nám pomáha spáliť pár kalórií. Čo je na pláži najlepšie? Voda

Admirál Canaris ako dvojitý agent? 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o nemeckom admirálovi Canarisovi. Keď bol v roku 1933 menovaný na čelo vojenskej rozviedky, za cieľ si vytýčil vybudovanie špionážnej siete v Španielsku. Dosť mu v tom pomáhalo osobné priateľstvo s Francom a to, že hovoril plynule španielsky. Canaris mal mnoho priateľov medzi Židmi a snažil sa ich v čo najväčšej miere zachrániť. Ako…

Rampy pre ľudí so zdravotným postihnutím vymysleli už starí Gréci

0 icon

Rampy pre ľudí so zdravotným postihnutím, ktoré dnes väčšinou umožňujú hladký vstup do mnohých verejných budov, nie sú moderným vynálezom. Starí Gréci stavali podobné kamenné rampy, aby pomohli jednotlivcom, ktorí mali problémy s chôdzou alebo výstupom na schody. Pravda, vtedy chodili na sväté miesta úplne všetci. To robí z tohto bezbariérového prístupu…

Aké spotrebiče sú tí najväčší požierači elektrickej energie?

0 icon

Viete, kde sa vo vašej domácnosti spotrebuje najviac elektriny? Možno ste ani netušili, že hodina pozerania do televízora vás stojí 3 centy. A také vysávanie? Jedna hodina za 20 centov. Kto by to bol povedal, že pracujeme aj doma za takú almužnu, však? Medzi najväčších žrútov by ste zrejme aj vy…

Pearl Harbor: Provokácia? 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku z mini série Pearl Harbor. O tom, že väčšina Američanov vo vojne sympatizovala skôr s Britmi, ako s nacistami, asi ani nemusíme hovoriť. Najjasnejšie to potvrdzuje nečakaný výber Wendella Willkieho za kandidáta republikánov v prezidentských voľbách z roku 1940. Ako bývalý demokrat a podnikateľ získal nomináciu napriek odporu zo strany časti republikánov. Bol…

Armádny Magazín

Skončia americkí vojaci v kotli? Tisícky Talibancov chcú zaútočiť na vojenskú základňu v Afganistane

0 icon

Afganistan, 31.júl 2021 (AM) – Taliban pred niekoľkými hodinami zahájil ofenzívu na Gozarech a Karoch a plánoval do niekoľkých hodín zahájiť útok na mesto Herát, odkiaľ budú mať militanti priamy prístup na americkú základňu v Šindande, kde je niekoľko stoviek amerických vojakov a stále môžu byť rozmiestnené rôzne druhy zbraní. 

Vzdušná prevaha. Ruská stíhačka preletela vedľa stíhačky F-35. Video

0 icon

Rusko, 31.júl 2021 (AM) – Na webe sa objavilo unikátne video, kde je možné vidieť ako sa stíhačka ruských vzdušných síl Su-30SM dokázala priblížiť k stíhačke F-35 talianskeho letectva na vzdialenosť len dvoch metrov, čím demonštrovala, že má nad bojovým lietadlom NATO piatej generácie jasnú prevahu.  

„Führer bol všade.“ Ako Hitler sedel vo väzení v Moskve, slúžil i v námorníctve USA

0 icon

Slovensko, 31.júl 2021 (AM) –  „Jedného dňa sa ma dôstojník, ktorý kontroloval poriadok na lodi, opýtal, ako sa volám,“ spomínal William Patrick. „Hitler,“ odvetil som. „Teší ma, Hitler!,“ rozosmial sa dôstojník. „Ja sa volám Hess.“ Námorník si spočiatku myslel, že dôstojník žartuje, lenže ten hovoril čistú pravdu.   Do US armá

Bez konkurencie. Rusi spustili na vodu atómovú ponorku Krasnojarsk. Video

0 icon

Rusko, 31.júl 2021 (AM) – V Severodvinsku bola spustená na vodu najnovšia jadrová ponorka Krasnojarsk za účasti vrchného veliteľa ruského námorníctva Nikolaja Evmenova. 30. júla sa uskutočnil slávnostný ceremoniál spustenia raketovej ponorky štvrtej generácie s jadrovým pohonom Krasnoj

Lukašenko: V prípade potreby pre bezpečnosť vstúpia do Bieloruska Ozbrojené sily Ruska

0 icon

Bielorusko, 31.júl 2021 (AM) – Prezident Bieloruska prvýkrát informoval o rozmiestnení ruských vojsk na území republiky. Včera na stretnutí s miestnymi aktivistami o aktuálnych otázkach sociálno-politickej situácie Alexander Lukašenko povedal, že je pripravený povoliť nasadenie ruských ozbrojených síl v Bie

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali