139. časť Neznáme slovenské dejiny: Z čoho vychádza Nový svetový poriadok (NWO)?

Bratislava 18. apríla 2021 (HSP/Kresba:Marián Tkáč)

 

Ideologickým zdrojom NWO je neomarxizmus alebo kritická teória, produkt Frankfurtskej školy, ktorá vznikla ako Inštitút sociálneho výskumu na Frankfurtskej univerzite v roku 1923. Je pokračovateľom marxizmu, aj keď nevychádza z pôvodných marxistických myšlienok, základom neomarxizmu sú protokoly staršieho dáta, kde boli v širšom rozsahu rozvinuté myšlienky na ovládnutie spoločnosti spôsobom, ktorý je dnes charakteristický pre mimovládne organizácie, teda tretí sektor

neznáme slovenské dejiny
Kresba:Marián Tkáč

Ak revolúcia založená na Marxových tézach, ktorú v Rusku aplikoval Lenin, zlyhala, „revolúcia, ktorá v 60. rokoch (20. storočia) prepukla na univerzitných kempoch, bola úspešná“, píše o tom Patrick J. Buchanan v knihe Smrť Západu na strane 22. Veľmi silne zjednodušene, ide o akýsi nový hedonizmus, ktorý nie je schopný poskytnúť národom dôvod na pokračovanie v živote. Buchanan: „Kapitalizmus robotníkov nezbedačil. Marx sa mýlil. Ich osud sa v skutočnosti zlepšil a revolučne nepovstali preto, že ich duše dvetisíc rokov nasycovalo kresťanstvo, ktoré ich oslepilo v ich skutočných triednych záujmoch. Pokiaľ kresťanstvo a západná kultúra, imunitný systém kapitalizmu, nebudú vykorenené z duše západného človeka, marxizmus sa nemôže zakoreniť a robotníci, v mene ktorých sa malo bojovať, budú revolúciu zrádzať.

Prvým, kto to pochopil, bol Maďar György Lukács (1885-1971), vlastným menom György Bernát Löwinger maďarský marxistický filozof židovského pôvodu, agent Kominterny, minister kultúry za červenej vlády Bélu Kúna (Kohna) v roku 1919.  V máji 1919 ako veliteľ piatej divízie maďarskej červenej armády (Vörös Hadsereg) dal zastreliť v obci Poroszlo šesť vojakov na výstrahu pred sympatiami s postupom česko-slovenskej armády. Boli to Lajoš Csupor, František Malik, Ferdinand Fenyő, Emil Sück Emil, Lajoš Tóth a Karol Varga). Podľa vlastného životopisu, ktorý napísal v Moskve 2. decembra 1940 „Biela vláda Maďarska ma naháňala za viac ako 200 vrážd a požadovala moje zatknutie a trest smrti pre mňa.“ Napísal aj svoje krédo: „Videl som v revolučnej deštrukcii spoločnosti jediné riešenie“, a tá zmena nemôže prebehnúť bez zničenia starých hodnôt, a tak uplatnil „kultúrny terorizmus“, súčasťou ktorého bolo zavedenie radikálneho sexuálneho vzdelávania v maďarských školách. Deti sa učili o voľnej láske, slobodnom pohlavnom styku, archaickej povahe zákonov rodiny, zastaranosti monogamie, nezmyselnosti náboženstva, ktoré človeka pripravuje o všetky rozkoše. A ženy vzývali, aby sa búrili proti sexuálnym zvyklostiam doby. Tak mala byť zničená rodina, kľúčová inštitúcia kresťanstva (Buchanan, s. 108).

V roku 1923 založil Lukács a členovia nemeckej komunistickej strany na univerzite vo Frankfurte nad Mohanom „Inštitút marxizmu“ podľa modelu Marx-Engelsovho inštitútu v Moskve. Po istých úvahách mu dali menej provokatívny názov „Inštitút sociálneho výskumu“. V roku 1930 sa stal šéfom inštitútu obdivovateľ Markíza de Sade (tvorcu sadizmu) Max Horkheimer, ktorý začal meniť marxizmus na kultúrne hnutie. Ak pre starých marxistov bol nepriateľom kapitalizmus, pre neomarxistov sa stala nepriateľom západná kultúra.

Keďže celá prvá generácia Frankfurtskej školy bola židovského pôvodu (okrem už spomenutých Theodor Adorno, Walter Benjamin, Max Horkheimer či Herbert Marcuse) – po nástupe Hitlera k moci v roku 1933 emigrovala do Ameriky a jej novým pôsobiskom sa stala Columbia University v New York City. Toto hnutie si dalo za cieľ pretvoriť svet nie formou priamej revolúcie, ale jej plazivou odrodou trvajúcou desaťročia. Víťazstvo sa dosiahne vtedy, keď z duše západného človeka zmizne kresťanská viera, po tom, čo kultúrne a vzdelávacie inštitúcie zaujmú spojenci a agenti revolúcie. Do praxe sa začali uvádzať základné myšlienky hnutia, ktoré majú dva smery: politický a kultúrny. Druhú vetvu zhrnuli do niekoľkých zásadných bodov, a tie do jednej výstižnej vety: Skazíme Západ tak, až bude smrdieť! Skrýva sa v nej: útok proti rodine, vymývanie mozgov mládeže, deprimovanie populácie disharmonickou hudbou, šírenie drog, rozloženie kresťanskej morálky a boj proti kresťanstvu ako takému. Na svet prišiel koncept očierňovania oponentov myšlienok hnutia, ktorí takto musia namiesto vecného argumentovania čistiť svoje mená.

 

Základné princípy neomarxizmu:

1) osobitná trestnosť rasových zločinov;

2) zavádzanie nového jazyka, zmena obsahu a pojmov;

3) sexuálna výchova a šírenie homosexuality medzi deťmi;

4) podkopávanie autority učiteľov a školy;

5) podpora prisťahovalectva k zničeniu kultúrneho rázu krajiny/národa;

6) rozšírenie užívania drog;

7) útok na náboženstvo;

8) neistý právny systém nastavený proti obetiam zločinu;

9) závislosť na štáte a jeho príspevkoch;

10) ovládnutie oznamovacích prostriedkov;

11) oslabovanie úlohy rodiny a jej rozbitie, útoky na autoritu otca, odmietanie rozdielnych úloh otca a matky, popretie práv rodičov ako hlavných vychovávateľov detí, vyhlásenie žien za vykorisťovanú triedu a mužov za vykorisťovateľov.

Neomarxizmus zavádza mantru chudoby, pričom zdieľanie prostriedkov a výrobných zdrojov, to bola téza pôvodného marxizmu. Západná civilizácia bude teraz donútená schudobnieť. Pokles nezamestnanosti bude vykúpený prácou v montážnych halách a na pracovných miestach s podpriemernými a krátenými mzdami. Tie uvrhnú ľudí do neofeudalizmu a obmedzia pohyb.

Výzvami pápeža Františka na uctievanie chudoby a zdieľanie zdrojov s ostatnými v mene dobra, sa potvrdzuje jeho prepojenie s NWO. František sa osobne prihlásil k snahe o zmenu ekonomického a politického štýlu riadenia planéty, v roku 2020 založil pod patronátom predsedu Pápežskej rady Justitia et pax, ghanského kardinála Turksona (*1948) nevládnu organizáciu „Rada inkluzívneho kapitalizmu“, ktorá sa stala partnerom Veľkého resetu. Rada sa nijako netají svojimi globálno-ozdravnými ľavicovo-kapitalistickými úmyslami. Stanovisko pápeža je ideologickým „odobrením potreby chudoby“ v západnej civilizácii, k pripravenosti na chudobu a zdieľanie nielen výrobných zdrojov, ale aj peňazí, bývania a jedla s ostatnými ľuďmi bez ohľadu na náboženstvo či farbu pleti. Globálne schudobnenie západnej civilizácie vychádza prvý raz v histórii priamo z Vatikánu ako oficiálna doktrína (viac tu).

Tu niekde je zrejme aj koreň ochoty hierarchie katolíckej cirkvi k viac či menej poslušnému prijímaniu, či dokonca odporúčaniu opatrení proti Covidu-19, ktoré nemajú za cieľ nič iné, ako strašenie a prípravu na ďalšie opatrenia. Predstaviteľom cirkví už akoby nešlo o Boha, ale o…? O čo? Najväčším nepriateľom Boha je podľa Biblie satan, šelma s číslom 666.

Pravda, nie všetky nápady či túžby ďalšieho vývoja planéty Zem  podľa predstaviteľov a priaznivcov NWO, neomarxistov a všetkých ich formálnych i neformálnych zoskupení sa musia do bodky naplniť. Záleží na sile „druhej strany“, či im dokáže zabrániť alebo ich aspoň čiastočne oslabiť či obmedziť, a na to potrebuje(me) pravdivé informácie. Tu sa ukazuje sila informácií, ktorých je „na trhu“ nespočetné množstvo, a sú rôzne. Len pravdivých je čoraz menej. Zo strany tvorcov nových systémov sú však pravdivé správy a poznatky utajované a poprekrúcané, práve preto treba o nich vedieť. Nezabúdajme: informácie (ale aj dezinformácie) a z nich vyplývajúce vedomosti vládnu svetu.

Marián Tkáč

(Kapitola t knihy „V slovenskom zrkadle“, ktorá vychádza vo vydavateľstve Torden.)

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Právničky bubnujú na poplach: Do roku 2025 sa nemožno dovolať posúdenia pandemických nariadení slovenskými súdmi

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (HSP/Foto:SITA-Alexandra Čunderlíková)   Diktatúra v priamom prenose využíva právne vákuum, ktoré umožnilo súčasnej vláde na rozdiel od zahraničia nehorázne zaobchádzanie s občanmi. Časopis Právne listy uverejnil tento týždeň právny text sudkyne Okresného súdu v Bratislave JUDr. Dany Jelinkovej Dudzíkovej, ktorý sme dali okomentovať bývalej zástupkyni vlády…

SMER blahoželá prezidentke. Slovensko sa podľa strany vydalo gréckou cestou a pridať ide najmä neprispôsobivým rodinám. Fico špekuluje, kvôli čomu to Matovič robí

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Dnes v Národnej rade (NR) SR poslanci hlasovali o viacerých dôležitých návrhoch, ktoré môžu tak rozvrátiť verejné financie, ako aj celú vládnu koalíciu. „Začnem v mene klubu SMER - sociálna demokracia obrovským blahoželaním prezidentke Slovenskej republiky, pani Čaputovej", uvádzajú predstavitelia SMERu "Napriek tomu,…

Smer-SD chce podporiť novelu zákona o hospodárskej mobilizácii, uviedol Blanár

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:HSP/JB)   Smer-SD chce podporiť novelu zákona o hospodárskej mobilizácii v Národnej rade (NR) SR. Uviedol to podpredseda parlamentu Juraj Blanár (Smer-SD) v rámci diskusie k novele s tým, že ešte o tom budú v strane diskutovať. Podotkol, že predložením novely koalícia potvrdila, že už dávno…

Čo sa deje v NAKE? Riaditeľ odboru Bratislava NAKA Ján Štefanák odchádza z funkcie

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR)   Riaditeľ odboru Bratislava Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) Ján Štefanák podal žiadosť o uvoľnenie zo služobného pomeru k 15. máju. TASR to potvrdil hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka Na odchod Štefanáka upozornil portál televízie Joj noviny.sk. Svoj odchod oznámil aj riaditeľ NAKA Branislav…

ŠÚKL po zaočkovaní mnohých ľudí: Vakcína AstraZenecy aktuálne prináša benefit len pri ľuďoch 50+. Závažné prípady nezvyčajných krvných zrazenín boli zaznamenané najmä u očkovaných do 50 rokov

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Matthias Schrader)   Ukazuje sa, že pri nízkej cirkulácii vírusu má vakcína benefit len u populácie nad 50 rokov. Na sociálnej sieti na to upozornil Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL). Zdôvodňuje to tým, že pravdepodobnosť nákazy a následného úmrtia na ochorenie COVID-19 u mladšej populácie…

COVID automat nie je dogma, môže sa meniť, uviedol Lengvarský

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Nový COVID automat nie je žiadnou dogmou. Ide o živý materiál. S vývojom epidemiologickej situácie aj s počtom zaočkovaných sa bude meniť. Vo štvrtok na to upozornil minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) „To, že je teraz prijatý, neznamená, že práce na ňom…

Najzaočkovanejšia krajina sveta hlási vysoké počty prípadov. O situáciu sa zaujíma aj WHO

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (HSP/Foto:TASR/AP-Attila Balazs/MTI via AP)   Minulý týždeň sme priniesli informáciu, že hoci majú Seychelské ostrovy  najväčšie percento zaočkovaných ľudí na svete, nákaza sa tam rýchlo šíri a museli preto sprísniť opatrenia. Dôvody stúpajúcej chorobnosti stále nie sú celkom jasné „Napriek všetkému mimoriadnemu úsiliu, ktoré vynakladáme, je…

ÚS dostal podanie od prezidentky k ústavnosti referenda, rozhodne do 60 dní

0 icon

Košice 13. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann)   Ústavný súd (ÚS) SR vo štvrtok dostal podanie od prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá žiada o posúdenie ústavnosti predmetu navrhovaného referenda o skrátení volebného obdobia Národnej rady (NR) SR. „Plénum Ústavného súdu rozhodne o danej veci v zákonnej lehote 60 dní,“ uviedla pre…

Miešanie vakcín od rôznych výrobcov zvyšuje pravdepodobnosť miernych vedľajších účinkov

0 icon

Bratislava 13. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:Pixabay)   Dospelí majú väčšiu pravdepodobnosť miernych a stredných vedľajších účinkov po očkovaní proti koronavírusu, ak im podajú vakcíny rôznych výrobcov. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na výsledky novej štúdie Pri kombinácii vakcín od rôznych výrobcov ľudia po druhej dávke častejšie hlásili…

Súd zamietol žalobu Čistého dňa voči Natálii Blahovej, za výroky, ktoré odzneli v parlamente pri odvolávaní exministra Richtera

0 icon

Trnava 13. mája 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian, Martin Baumann)   „Súd zamietol žalobu s odôvodnením, že Blahová dostatočne preukázala pravdivosť svojich vyjadrení a tiež dal veľký dôraz na slobodu slova, ktorá je veľmi potrebná v takýchto citlivých kauzách, keď sa poukazuje na veci verejného záujmu,“ uviedol právny zástupca žalovanej strany…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Slavěna Vorobelová

Matovičova zaťatá sekera bude bolieť

0icon

Nie tak dávno sa začalo očkovať proti koronavírusu. Oslavné ódy na vakcináciu nemali v mediálnom priestore konca kraja. Až došlo k zvláštnemu úmrtiu učiteľky po podaní vakcíny AstraZeneca aj u nás na Slovensku. No nikto netuší či takýchto prípadov nemohlo byť aj viac, len boli zamlčané. Ako prvá však bola spochybnená vakcína Sputnik…

Erik Majercak

Biden volal Putinovi. O čom sa rozprávali? Čo dali papať masmédiám a o čom sa reálne rozprávali

0icon

Biden volal 13. apríla prezidentovi Putinovi. Podľa Bieleho domu – stanovisko tu – o bezpečnostných otázkach a novej zmluve START. Potom teda Biden hovoril, že bude brániť národné záujmy USA, že bráni suverenitu Ukrainy. Že je znepokojený zhromažďovaním vojsk na hraniciach a že RF to má celé deeskalovať. Navrhol osobné str

Pavel Jacz

„Grácie“ Remišová a Bottóová-Cigániková vytýkali Kollárovi porušenie koaličnej zmluvy. To má prvky despotizmu a diktatúry.

0icon

Včera sa zase okato ukázalo, ako to tu riadi od svojho základu dnešná nesúrodá vládna koalícia. Ako považuje, občanov za volov, ktorí ich zaujímajú najmenej i napriek tomu, že by išlo o ich blaho. Kollár so svojou partou chcel podporiť nový a myslím si, že rozumný zákon z dielne Hlas…

Boris Mesár

COVID- 19 ,konečne vychádza pravda na povrch !

0icon

CDC pripúšťa, že pochybila. Vírus sa takmer vôbec nešíri vonku New York Times píše, že Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) pripúšťa, že sa spoliehalo na chybné štúdie, ktoré uvádzali 10-percentnú pravdepodobnosť prenosu covid-19 vonku, v skutočnosti je prenos vonku pod 1% Po použití "nesprávneho výpočtu" na podporu povinného…

Tony Belohorec

Stačilo málo a dieťa v bratislavskom výťahu nemuselo zomrieť

0icon

Pred časom ma jeden známy, nie zrovna úspešný architekt presviedčal o svojich kvalitách. Chcel, aby som mu zveril projektovanie a stavbu domu. Problém je, že za celý svoj život nenaprojektoval jediný dom. Ani ten svoj. Firma, ktorá mu jeho dom postavila, ho stavala na základe obrázku, nakresleného do piesku. Asi…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Na zničenie sveta by stačila aj malá jadrová vojna, hovorí štúdia

0 icon

Tím vedcov uverejnil analýzu toho, čo by mohla priniesť jadrová vojna medzi Indiou a Pakistanom. Záver? Bola by to úplná katastrofa pre celý svet. Bezprecedentný nedostatok potravín na celej planéte a pravdepodobné hladovanie trvajúce viac ako desať rokov - to je scenár, ktorý môže svet očakávať, ak India a Pakistan…

Prečo je more slané, keď sa doňho vlievajú sladkovodné rieky?

0 icon

Keby sa všetka soľ z morí rovnomerne rozložila po pevnine, vytvorila by vrstvu vysokú vyše 150 metrov — siahala by približne do výšky 45. poschodia. Odkiaľ všetka táto soľ pochádza, zvlášť keď berieme do úvahy, že do oceánov sa vlieva mnoho potokov a riek so sladkou vodou, pričom moria aj oceány zostávajú slané? Jedným zo zdrojov…

TOP10: Najkrajšie národné parky Európy, poznáš všetky?

0 icon

Pri potulkách po Európe by bola chyba držať sa iba mestských oblastí. Ak nepatríš medzi klasických turistov, mal by si vidieť aj nádherné scenérie v týchto národných parkoch. Od anglickej oblasti jazier po park Gran Paradiso v talianskych Alpách sú národné parky perfektným spôsobom, ako zažiť a oceniť jedinečnú krajinu, ktorá sa vyskytuje…

Tragédia tunelu smrti - 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku o tragickej udalosti, ktorá sa stala tretieho marca v roku 1944. Po tom, čo prednosta zazrel červenú lampu, zostúpil z plošiny kabíny a v tom išiel muž mávajúci červenou lampou k zemi. Sotva stihol poznamenať: „Všetci sú mŕtvi!“ Náčelník ho vzal na svoju stanicu a zisťoval, čo sa prihodilo. Bol to brzdič z vlaku…

Ostrovy Phantom existujú už stovky rokov, no stále sú neobjavené

0 icon

Čo sa stane, ak chceš nájsť nejaké miesto, kam sa potrebuješ dostať, ale nemáš ani najmenšiu šajnu, kde to je? Vytiahneš GPS v mobile a hurá do cieľa. Ostrovy Phantom sa ale nedarí nájsť už stovky rokov. Počas plavby z Manily do Mexika v roku 1528 španielsky kapitán Alavaro de Saaverda…

Vo svete IT

AKTUÁLNE: V Nemecku zakázali kontroverzné nové podmienky používania služby WhatsApp!

0 icon

Nové podmienky služby WhatsApp klopú pomaly, ale isto na dvere. Už 15. mája majú nabrať na účinnosti. Nie všetci sú z nich nadšení, hoci väčšina z nás ich už potvrdila. Ešte v apríli tohto roka sme vám priniesli správy o tom, že nemecký regulátor, hamburský komisár pre ochranu údajov, Johannes…

Ak nájdeme život na Marse, tak sa tam nemuseli vyvinúť. Odkiaľ by sa tam však vzal? Vedec hovorí o možnom pôvode!

0 icon

Život mimo našej planéty môže znieť ako sci-fi, ale aj napriek tomu, mnoho vedcov a astronómov po ňom aktívne pátra. Ak by sa nám ho podarilo nájsť, a to aj v prípade jednoduchej formy, znamenalo by to, že život nie je tak unikátnym, ako si myslíme, ale mohol sa vyvinúť…

Poco M3 Pro 5G od Xiaomi sa objavil v renderoch: Bude novinka bestsellerom tohto roku?

0 icon

Spoločnosť Poco len nedávno potvrdila prítomnosť Pro verzie modelu Poco M3 a už tu máme i jeho dizajn. Ten však nebude identický so základným modelom, ktorý zaujal výrazným rámčekom pre kameru a tiež neprehliadnuteľným logom spoločnosti. Podľa všetkého bude smartfón vychádzať z nám známeho Redmi Note 10 5G a získa…

Ak nepotvrdíte nové podmienky používania služby WhatsApp do 15. mája, tak stratíte prístup k týmto funkciám!

0 icon

Nové podmienky používania služby WhatsApp plnia plátky mnohých médií. Dôvodom je, že nielen mnohí používatelia ich považujú za kontroverzné, ale ozval sa aj nemecký úrad, konkrétne hamburský komisár pre ochranu údajov, Johannes Caspar. Hoci sa naprieč viacerými médiami objavili správy, že ak nepotvrdíte nové podmienky služby WhatsApp, tak vám bude…

Analytik objavil chyby v protokole WiFi, ktoré ohrozujú milióny zariadení a to už 24 rokov!

0 icon

Málo kto si spomenie na časy, kedy sme sa pripájali k internetu výlučne cez kábel. Technológia WiFi zažila svoj najväčší rozmach v čase nástupu vysokorýchlostného internetu, kedy sa stala konvenčnou technológiou. Najnovšie výskumník Mathy Vanhoef upozorňuje na viacero chýb v protokole WiFi, ktorých pôvod siaha do roku 1997, teda do…

Armádny Magazín

Vojenskí zástupcovia Švédska, Dánska a Nórska navštívili pozície ukrajinskej armády na frontovej línii Donbasu

0 icon

Ukrajina, 13.máj 2021 (AM) –Delegáciu prijal veliteľ Ozbrojených síl Urajiny generálmajor Eduard Moskalev a šéf ukrajinskej strany JCCC generálmajor Sergej Salkucan. Ako píše agentúra „Korrespondent“, tlačová služba ústredia takzvanej operácie zjednotených síl informov

Šefčovič: Pokiaľ ide o Rusko, zdôraznili sme potrebu zostať jednotní pri riešení tejto strategickej výzvy

0 icon

Slovensko, 13.máj 2021 (AM) –"Európska únia zostane jednotná, pokiaľ ide o globálnu výzvu, ktorú predstavuje Ruská federácia a v tejto súvislosti zvýši „stabilitu“ Ukrajiny a celého Východného partnerstva." Podpredseda Európskej komisie Maroš Šefčovič to vyhlásil na tlačovej konferencii po Rade ministrov EÚ pre všeobecné záležitosti. „Pokiaľ ide o Ru

Čínska štátna televízia predviedla na videozáberoch najnovší čínsky „strieľajúci" nôž

0 icon

Čína, 13. máj 2021 (AM) – V Číne bola verejne odprezentovaná modernizovaná verzia čínskeho „strieľajúceho" noža QSB-11, určeného pre prieskumné a špeciálne jednotky. Na videozáberoch Čínskej štátnej televízie bola zbraň predvedená v akcii počas výcviku špeciálnych s

Combined Effort 2021: Slovenskí a poľskí protilietadlovci preverujú svoje spôsobilosti na spoločnom cvičení

0 icon

Slovensko, 13.máj 2021 (AM, MOSR) –V priestoroch Centra výcviku Lešť si slovenskí a poľskí protilietadlovci preverujú svoje spôsobilosti na spoločnom bilaterálnom cvičení Combined Effort 2021. Priamo v priestoroch centra cvičí takmer 800 vojakov a vojačiek, pričom na oboch stranách slovensko-poľskej hranice s

Proti Čínskej invázii. Japonsko, USA a Francúzsko uskutočňujú prvé spoločné cvičenia na japonskej pôde

0 icon

Japonsko, 13.máj 2021 (AM) – Japonské pozemné jednotky sa pridali k americkým a francúzskym kolegom pri ich prvom trojstrannom cvičení na japonskej pôde, pretože sa snažia posilniť vojenské väzby uprostred rastúcej čínskej asertivity v regióne.   Cvičenie „ARC21“ sa začalo v utorok na základni Ainoura pozemných síl v prefektúre Na

Svetlo sveta

Je dovolené, aby katolík, ktorý je súčasťou inej sekty pristupoval k sviatostiam?

0 icon

Otázka: Je to v poriadku keď človek, ktorý je v sekte napr. scientológii prehlasuje, že každý kresťan katolík môže byt v sekte a pristupovať k sviatostiam? Odpoveď o. Gajdoš, predseda liturgickej komisie: V Kristovej cirkvi sa vždy považovalo zapretie viery za jedno z najvážnejších previnení – spolu s vraždou a…

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali