NAŽIVO

Hokejistom Calgary Flames sa v novom ročníku NHL nedarí. Na ľade Utahu prehrali 1:3, čo bola už štvrtá prehra zverencov Ryana Husku v neprerušenej sérii. Slovenský útočník Samuel Honzek opäť nechýbal v zostave Flames a opäť nebodoval.

Honzek
Na snímke center Barrett Hayton (27) z Utahu Mammoth sa raduje z gólu, vpravo Slovák Samuel Honzek z Calgary Flames počas zápasu zámorskej NHL Calgary Flames – Utah Mammoth / Foto: TASR/AP-Melissa Majchrzak
Čítať viac | 09:47

Východoindonézsku provinciu Papua postihlo zemetrasenie s magnitúdou 6,5, potvrdil americký geologický úrad. Žiadne informácie o prípadných škodách bezprostredne známe neboli a úrady nevydali ani varovanie pred prívalovou vlnou cunami.

09:45

Izraelská armáda identifikovala pozostatky ďalších dvoch rukojemníkov, ktoré odovzdalo palestínske militantné hnutie Hamas v rámci dohody o prímerí.

09:36

Bývalý poradca amerického viceprezidenta Mikea Pencea Thomas Rose zložil vo Washingtone prísahu a stal sa novým veľvyslancom Spojených štátov v Poľsku. Roseovu nomináciu potvrdil americký Senát minulý týždeň.

09:35

Spoločnosť Meta Platforms plánuje do roku 2028 investovať viac ako 1,5 miliardy dolárov do nového dátového centra v americkom štáte Texas. Ide o súčasť rozširujúcich sa investícií do infraštruktúry umelej inteligencie.

09:34

Násilie na zhromaždení v hlavnom meste Peru si vyžiadalo jednu obeť a desiatky zranených, uviedol prezident José Jeri. Jeho nástup do úradu pred niekoľkými dňami nedokázal potlačiť rozhnevané protesty proti politickej triede krajiny.

09:32

Ceny ropy vzrástli približne o 1 %, keď trhy zareagovali na vyhlásenie amerického prezidenta Donalda Trumpa, že indický premiér Naréndra Módi mu prisľúbil zastavenie nákupu ruskej ropy. Tá sa na celkovom dovoze ropy do Indie podieľa približne tretinou.

09:05

Organizácia Spojených národov (OSN) pre výživu a poľnohospodárstvo vznikla v roku 1945 v kanadskom Quebecu, termín 16. október sa neskôr stal aj Svetovým dňom výživy. Po 80 rokoch špecializovaná agentúra Organizácie Spojených národov prichádza s témou „Ruka v ruke za lepšie potraviny a lepšiu budúcnosť“. Zdôrazňuje, že cieľ odstránenia hladu a podvýživy možno dosiahnuť len globálnou spoluprácou naprieč sektormi aj generáciami.

09:04

Uruguajský senát schválil návrh zákona, ktorý legalizuje eutanáziu. Krajina sa tak podľa agentúry AP stala prvou v Latinskej Amerike, kde zákon dovoľuje vážne chorým pacientom získať legálnu pomoc pri ukončení svojho života. Kolumbia a Ekvádor túto prax dekriminalizovali prostredníctvom rozhodnutí Najvyššieho súdu.

08:55

Generálny riaditeľ Medzinárodnej agentúry pre atómovú energiu Rafael Grossi oznámil, že opravy elektrického vedenia pri ukrajinskej Záporožskej jadrovej elektrárni by sa mali začať už čoskoro. Cieľom je obnoviť jej napojenie na elektrickú sieť.

08:47

Najmenej jedna osoba zahynula a dve ďalšie utrpeli zranenia pri útoku na východoukrajinské mesto Horlivka, uviedli ruské úrady okupujúce oblasť.

08:33

Nemecký minister obrany Boris Pistorius a jeho ukrajinský náprotivok Denys Šmyhaľ podpísali dohodu o posilnení spolupráce v oblasti obrany. Dokument podpísali na okraji ministerskej schôdzky členských štátov NATO v Bruseli.

08:26

Poľsko sa nepripojilo k iniciatíve PURL, ktorá predpokladá nákup amerických zbraní pre Ukrajinu krajinami NATO.

Minister obrany Władysław Kosiniak-Kamysh to oznámil v komentári pre Business Insider.

Dodal, že krajina sa zúčastňuje aj iných formátov na podporu Kyjeva. Minister označil iniciatívu za „vážnu“ a poznamenal, že otázka účasti Poľska zostáva otvorená.

07:40

Trump vyhlásil, že Spojené štáty sú v obchodnej vojne s Čínou.

„Už sme v jednej. Pozrite, máme 100-percentné clá. Keby nebolo ciel, neexistovali by sme – neboli by sme ničím. Nemali by sme žiadnu obranu. Viete, Čína na nás uvaluje clá už roky, ale v tejto kancelárii sme nikdy nemali nikoho, kto by cítil potrebu reagovať rovnako,“ povedal Trump.

07:39

Americký prezident Donald Trump vyhlásil, že izraelské sily by mohli okamžite obnoviť operácie v Gaze, ak Hamas nedodrží dohodu o prímerí.

V rozhovore pre CNN zdôraznil, že rozhodnutie o obnovení vojenských operácií by mohlo byť prijaté „hneď ako poviem slovo“.

„Izraelská armáda sa vráti do ulíc Gazy, hneď ako poviem slovo. Ak by Izrael mohol ísť a rozbiť ich na kúsky, urobil by to,“ povedal americký líder.

Trump tiež uviedol, že USA zvažujú útoky na pozemné ciele kartelu vo Venezuele.

Trump: Izrael obnoví boje v Pásme Gazy hneď, ako poviem
Na snímke americký prezident Donald Trump / Foto: TASR/AP-John McDonnell
07:37

EÚ chce zakázať predaj cigariet s filtrom, informuje Euronews.

Dokument ešte nebol zverejnený, zatiaľ sa píše len o úniku informácií z Európskej komisie. Plánuje sa niekoľko zákazov a obmedzení, ale hlavným argumentom sú obavy o životné prostredie. Miliardy ohorkov z týchto cigariet každoročne znečisťujú životné prostredie. Odporcovia však poukazujú na to, že bez filtrov by fajčiari vdychovali viac dechtu a toxínov.

07:29
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

ZOH14-Hokej: Svatoš: "Olympiáda je zážitok na celý život"

Košice 7. februára (TASR) – Olympiáda je výnimočná udalosť, ku ktorej smeruje svoje úsilie množstvo športovcov a spomienky na ňu zostávajú v pamäti do konca života. Úspechy spod piatich olympijských kruhov majú väčšiu váhu než akékoľvek iné. Niektorí sa na ZOH ešte objavia, pre iných môže byť táto olympijská skúsenosť prvou aj poslednou, čo bol aj prípad hokejového útočníka Mareka Svatoša v Turíne v roku 2006.

Pred ôsmimi rokmi bol súčasťou tímu, ktorý suverénnym spôsobom vyhral svoju B-skupinu. Zdolal v nej silné tímy USA či Rusko, ale aj neskorších víťazov Švédov. Slovenský hokejový tím napokon po prehre vo štvrťfinále obsadil 5. miesto. Ako Svatoš povedal v rozhovore pre TASR, z talianskej olympiády si priniesol príjemné zážitky a s odstupom času si túto reprezentačnú skúsenosť veľmi váži.

-Je tomu už osem rokov, čo ste na ZOH v Turíne reprezentovali Slovensko. Cesta turnajom sa pre tím trénera Františka Hossu skončila vo štvrťfinále. Aké spomienky sa vám s touto olympiádou spájajú?

"Mám na ňu len dobré spomienky. Veľký úspech sme tam síce neurobili, ale pre mňa osobne to bola veľká skúsenosť. Bol som ešte mladý a bola to moja prvá olympiáda. Veľmi som sa na to tešil. Počas samotných zápasov som bol trochu nervózny, veď je to najdôležitejší hokejový turnaj. Hral som na ňom s výbornými hráčmi, z ktorých viacerí už dnes nehrajú. Bola tam veľmi dobrá partia a aj preto sú moje spomienky na Turín pozitívne."

.

-Slováci začali turnaj piatimi víťazstvami v rade, po ktorých prišla štvrťfinálová prehra, ktorá znamenala koniec. V Turíne sa vo výbornom svetle predstavil brankár Peter Budaj, ktorý svojimi výkonmi výrazne prispel k spomínaným triumfom. Práve Peter bol vtedy vaším klubovým spoluhráčom a v reprezentačnom výbere je aj tentoraz. So súčasným brankárom Montrealu Canadiens sa dobre poznáte, však?

"To áno. Spoločne sme do Turína cestovali a spolu sme aj bývali na izbe. Sme veľmi dobrí kamaráti na ľade aj mimo neho. Bývame vedľa seba a už roky sa poznáme. On fandil mne a ja jemu. Peťo je výborný chlapec a asi najväčší dobrák akého poznám. On je rád, ak sa darí mne a ja som takisto rád, ak sa darí jemu. Navzájom sa povzbudzujeme a fandíme si."

-Ste s Petrom aj teraz v kontakte?

"Samozrejme. Telefonujeme spolu aj keď je on teraz v Montreale. Leto trávime spoločne, v Denveri býva o dva domy nižšie. Deti máme v podobnom veku, takže sa stretávame prakticky celé leto."

.

-Napíšete mu do Soči?

"Určite mu zaprajem veľa šťastia, a keď dostane príležitosť ísť do bránky, nech vychytá nulu. Bolo by pekné, keby nášmu tímu pomohol k dobrému výsledku. Teší sa na olympiádu a určite sa posnaží podať čo najlepší výkon."

-Vráťme sa však do Turína. Aká atmosféra panovala v dejisku?

.

"Atmosféra bola výborná, ako na každom veľkom podujatí. Celé mesto žilo hokejom a to aj ľudia, ktorí tam boli doma. Olympiádou vtedy žije celý svet a je to výborná propagácia športu. Je to raz za štyri roky a každý sa na to teší. Bolo to vidieť aj v Turíne."

-Ako sme už spomenuli, základná skupina bola v slovenskej réžii, päť zápasov, päť víťazstiev. Vo štvrťfinále sa však očakávania slovenských fanúšikov nenaplnili, stopku vám vystavili Česi po prehre 1:3. Prečo to vtedy nevyšlo?

"Ťažko hovoriť, kde boli chyby. Každý dal do toho všetko. Taký je šport – niekedy to vyjde, niekedy nie. Mužstvo sme mali výborné a možno nám chýbalo len trochu šťastia. V základnej skupine sme hrali veľmi dobre, skončili sme prví, no ďalej to už nevyšlo. Je to škoda, pretože tak ľahko už také dobré mužstvo dokopy nedáme."

-Pre vás osobne bola účasť v Turíne prvou a zatiaľ aj poslednou olympijskou skúsenosťou. Odvtedy sa ZOH konali vo Vancouveri a teraz v Soči. Nemrzí vás, že ste nepridali ďalšie olympijské štarty?

"Som rád, že som mal možnosť byť aspoň na tej jednej olympiáde. Ja som šiel do reprezentácie vždy, keď som mohol. Na druhej strane som mal veľakrát smolu. Či už zranenia, alebo sme v reprezentačnom čase čakali dieťa. Pred olympiádou vo Vancouveri v roku 2010 som v Colorade hrával pomenej. Kariéra mi vtedy išla nadol, veľmi sa mi nedarilo, aj tomu sa preto dá pripísať neúčasť. V NHL som vtedy síce hral, ale nemal som formu, ktorá by ma do Vancoveru posunula. Áno, je mi ľúto, že som sa nedostal na viac olympiád, ale teší ma, že som aspoň túto jednu v Turíne absolvoval."

-Olympijský hokejový turnaj je tu čo nevidieť. Známe sú súpisky, zmien bude už len minimum. Čo myslíte, kto môže byť celkovým víťazom?

"Tak, ako na každú olympiádu, aj teraz vyskladala Kanada výborné mužstvo. Špičkou sú takisto Švédi, Rusi a tí budú bojovať o prvé priečky. Rusi hrajú doma, vyskladali mužstvo zo samých hviezd. Myslím si, že vyhrá to mužstvo, ktorého hráči budú ťahať za jeden koniec povrazu. Podľa mňa bude víťazom Rusko alebo Kanada."

.

-Nie je nič zriedkavé, že na vrcholných podujatiach favoritov zaskočia papierovo slabšie tímy. Príkladom je Švajčiarsko na posledných MS, ale aj bieloruský šok na úkor Švédov spred dvanástich rokov. Čo myslíte, dočkáme sa prekvapení aj tentoraz?

"Šport je nevyspytateľný. Veľakrát ‘vyskočí’ slabšie mužstvo, ktoré urobí dobrý výsledok. Ťažko však vopred odhadnúť, ktoré to bude. Nechám sa prekvapiť. Budem to sledovať a uvidíme počas turnaja."

-Momentálne v hokejovej kariére pokračujete v Košiciach, na konte však máte viac než 350 zápasov v prestížnej NHL. V nej ste sa naposledy objavili pred tromi rokmi v dresoch Nashvillu a Ottawy. Meno ste si však spravili v Colorade Avalanche, kde ste narazili na viacero hráčov zvučných mien. Ste v kontakte s niektorým z bývalých spoluhráčov?

.

"Ale áno. S Milanom Hejdukom si zavoláme a niekedy stretávam aj ďalších starších hráčov. Adam Foote býva tiež v Colorade, Sakicovci žijú tiež v Denveri. Niekedy sa s nimi počas leta stretnem. Či už počas leta pri tréningu alebo mimo. V Denveri je veľa hráčov, ktorí tam po skončení kariéry zostanú. Bývanie v horách a celkovo v tom meste je jedno z najlepších v Amerike. Veľa hráčov tam zostáva aj po skončení kariéry."

-Uvažujete podobne?

"Áno. Určite chcem, aby tam vyrastali moje deti a chodili tam do školy. Aj manželka je odtiaľ, takže aj ja budem tráviť väčšinu času tam."

.

-Spomenuli ste Milana Hejduka. Tento bývalý český reprezentant v úvode sezóny ohlásil koniec bohatej kariéry. Čo teraz robí?

"Venuje sa deťom. Má dvojičky, Mareka a Davida, a s nimi chodí po turnajoch. Snaží sa ich naučiť to, čo vie on a toho je veru dosť. Užíva si čas s rodinou. Tých osem mesiacov sezóny je pre rodinu ťažkých, takisto aj pre hráčov. Teraz si preto užíva voľno."

-Hokejový turnaj v Soči začína v stredu 12. februára. Zverenci Vladimíra Vůjtka nastúpia na svoj prvý zápas o deň neskôr proti USA. Čo myslíte, kam to môže slovenský tím dotiahnuť?

"Už sme spomenuli outsiderov, ktorí niekedy spravia dobrý výsledok. Uvidíme, či zranení hráči nakoniec naše mužstvo posilnia. Určite nemáme také mužstvo, aké majú Kanaďania, Švédi či Rusi. Stretne sa tam však hokejová špička. Momentálne máme málo mladých hráčov, výrazne menej ako v minulosti. Budem však držať palce, aby urobili čo najlepší výsledok. Dúfam, že sa pošťastí spraviť taký výsledok, aby boli spokojní ako fanúšikovia, tak aj samotní hráči. Skôr som však pri zemi. Ako som už povedal, nechám sa prekvapiť."

-Roky ste žili v USA, plánujete sa tam aj usadiť. Známych hráčov máte aj v iných mužstvách. Budete držať palce aj inému tímu okrem Slovenska?

.

"To nie. Spomedzi mužstiev budem držať palce iba Slovákom. Keď tam uvidím hráčov, s ktorými som hral, alebo proti nim, tak budem držať palce im ako jednotlivcom."

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Sablič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

.
.
.

Advokát Ribár pre HS: Čurillovci si mysleli, že sú zákon, účel svätil prostriedky. Kajúcnici dostávali beztrestnosť, nevinní sedeli vo väzbe

Informácie o skupine vyšetrovateľov a operatívcov NAKA, označovaných ako „čurillovci“, sa nás z médií valia už roky. Kým jedna skupina…

16. 10. 2025 | Rozhovory | 16 min. čítania | 0 komentárov

.

Vávra: „Tieto „kecy“ musia skončiť! Progresivizmus patrí na smetisko dejín!“

Český scenárista počítačových hier a zakladateľ spoločnosti Warhorse Studios Daniel Vávra vyjadril svoj názor na rozmach progresivizmu, ktorý je citeľný všade…

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Marine Le Penová na súde neuspela

Štátna rada Francúzska zamietla odvolanie Marine Le Penovej proti jej vylúčeniu z volieb. Právna sága sa však týmto nekončí

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nehorázny útok. Bezvýznamní pritakávači z Bruselu sa opäť priživujú na Slovensku

Český europoslanec Zdechovský už je u nás dobre známa značka so svojimi krížovými výpravami na Slovensko. V tomto ťažení sa…

16. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kto hovorí v mene neziskového sektora? Kto je vlastne partnerom štátu pre MNO?

Kým vláda žiada od mimovládok viac transparentnosti, ich „hlavný zástupca“ – Komora MNO – sa stráca v tieni cudzej platformy.…

16. 10. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 9 min. čítania | 0 komentárov
.

Generála zarazili výroky Tuska v súvislosti s plynovodom Nord Stream

V akej Európe žijeme? Máme tu „lídrov“, ktorí nevedia čo hovoria, alebo naopak vedia až veľmi dobre? Takúto otázku som…

16. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Blanár podpísal podporu intersex ľudí

Naši ministri musia niekedy konať dvojako: Veď uspokojiť treba domáceho voliča, ale aj západných partnerov…

16. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Rusko varuje: Britské a ukrajinské spravodajské služby pripravujú nové sabotážne útoky. Sú známe ciele

Rusko má informácie, že britské a ukrajinské spravodajské služby pripravujú sabotážne útoky proti plynovodu Turkish Stream, uviedol riaditeľ FSB Alexander…

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Slovensko a Rakúsko zablokovali 19. sankčný balík proti Rusku

Stáli predstavitelia členských štátov pri Európskej únii sa v stredu nedohodli na 19. balíku sankcií proti Rusku. Podľa televízie Euronews…

16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Dodávka Tomahawkov bude znamenať priamy útok USA. Tie sa ruskej reakcie vôbec neobávajú

Ak USA poskytnú Ukrajine rakety Tomahawk, budú ich pravdepodobne ovládať samotní Američania, píše Financial Times

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kaliňák: Rezort obrany SR podpísal v Bruseli dve významné dohody

Podpredseda vlády SR a minister obrany Robert Kaliňák v stredu večer potvrdil, že Ministerstvo obrany (MO) SR podpísalo zmluvu s…

16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinskí utečenci sa domov pravdepodobne nevrátia – zostanú v európskych krajinách

Podľa nového prieskumu by sa v krajnom prípade vrátilo domov po vojne len 3 % ukrajinských utečencov, informuje denník Mandiner

16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Výrazná zmena. Kontrola chatu nateraz dostala stopku

Navrhovaný zákon EÚ, ktorého cieľom je skenovať online komunikáciu za účelom ochrany detí pred sexuálnymi predátormi na internete, bol odložený…

16. 10. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
.

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Aktualizované 16. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Reputační problém…

Psát o příměří v Gaze a Trumpově mnohabodovém mírovém plánu na Blízkém Východě bylo zcela zbytečné. Stejně všichni řešili Filipa…

16. 10. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
16. 10. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Obľúbenci Bruselu: liberálni inkvizítori

Áno, hovoríme o organizácii OCCRP , ktorú založil Drew Sullivan, bývalý vesmírny inžinier a neskôr globálny „moralista”, ktorý hrdinsky vyhlasuje:…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Lavrov prezradil čo Putin “doniesol” Trumpovi pri stretnutí na Anchorage

Ruský minister zahraničných vecí Lavrov uviedol, že Putin na Aljaške priniesol Trumpovi odpoveď na návrhy, ktoré Witkoff priniesol do Moskvy…

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

„Prestaňte financovať potraty, namiesto toho podporujte matky“ – ich ochrana nie je krokom späť

V Bruseli sa zhromaždili pro-life skupiny s cieľom požadovať politiku, ktorá pomáha ženám v tehotenstve, namiesto toho, aby ich tlačila…

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Polícia začala v súvislosťami s výrokmi Petra Kotlára trestné stíhanie

Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave začalo na základe trestného oznámenia poslancov za stranu Sloboda a Solidarita na Petra Kotlára…

15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Máte skvelý zrak? Tento hlavolam vás dokonale preverí

Máte skvelý zrak? Tento hlavolam vás dokonale preverí! Hlavolamy sú posilňovacím prostriedkom pre váš mozog! Tieto úlohy so svojimi zvratmi…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

„Sopliak!” (Roztržka Hlina – Bartek)

Neuveriteľné, ako sa menič strán Alojz Hlina opustil v televíznom vysielaní

15. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Vodiči kamiónov, ktorí neodhadli výšku svojho vozidla. Odniesli si to mosty

Vodiči kamiónov, ktorí neodhadli výšku svojho vozidla. Odniesli si to mosty. Vodiči kamiónov, ako vám každý povie, sú veselá partia.…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Premiér Fico nenechal na podnikateľoch nitku suchú. Vláda podľa neho nie je Otlkánek, ktorého bude len tak hocikto fackovať

Vláda SR nie je Otlkánek a nebude ju hocikto fackovať len preto, lebo je to v súčasnosti v móde. Odkázal…

15. 10. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinský nacista Stepan Bandera má dnes dve výročia

Ukrajina, 15. októbra 2025 - Presne v tento deň pred 75 rokmi Nemci vydali ukrajinskému nacistovi Stepanovi Banderovi falošný Ausweis…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

PS straší skupinou Brat za Brata. Polícia a spomínaná skupina reagujú

Žiadna paralelná spravodajská štruktúra nejestvuje. Polícia tak reagovala na vyjadrenie poslancov Progresívneho Slovenska v súvislosti s aktivitami skupiny Brat za…

15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
Trump o Hamase

15. 10. 2025


Toto sú tie najdivnejšie fotografie, ktoré nájdete na internete

Táto stránka na Instagrame zhromažďuje tie najdivnejšie fotografie a tu sú tie najlepšie. Internet predsa nemôže byť len o mačiatkach…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Na D1 pred Bratislavou došlo k tragickej nehode, pri nehode zahynul člen strany Demokrati

Na diaľnici D1 na 33. kilometri v smere do Bratislavy došlo v stredu ráno k dopravnej nehode dodávky a nákladného…

15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Aktualizované 15. 10. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

„Mier v Gaze“ je svadba bez ženícha a nevesty. Nie je to len nevydarený vtip – je to podvod

USA, 15. októbra 2025 - Takto charakterizoval podpísanie „mierového dokumentu“ o sektore Gaza bývalý analytik CIA Larry Johnson. „Chápem, prečo…

16. 10. 2025 | 0 komentárov

Minister vnútra: Toto je „výsledok opozičného štvania“

Matúš Šutaj Eštok , minister vnútra SR, odmieta všetky prejavy nenávisti a dôrazne odsudzuje schvaľovanie obzvlášť závažných trestných činov

15. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Hokejistom Calgary Flames sa v novom ročníku NHL nedarí. Na ľade Utahu prehrali 1:3, čo bola už štvrtá prehra zverencov Ryana Husku v neprerušenej sérii. Slovenský útočník Samuel Honzek opäť nechýbal v zostave Flames a opäť nebodoval.

Honzek
Na snímke center Barrett Hayton (27) z Utahu Mammoth sa raduje z gólu, vpravo Slovák Samuel Honzek z Calgary Flames počas zápasu zámorskej NHL Calgary Flames – Utah Mammoth / Foto: TASR/AP-Melissa Majchrzak
Čítať viac | 09:47

Východoindonézsku provinciu Papua postihlo zemetrasenie s magnitúdou 6,5, potvrdil americký geologický úrad. Žiadne informácie o prípadných škodách bezprostredne známe neboli a úrady nevydali ani varovanie pred prívalovou vlnou cunami.

09:45

Izraelská armáda identifikovala pozostatky ďalších dvoch rukojemníkov, ktoré odovzdalo palestínske militantné hnutie Hamas v rámci dohody o prímerí.

09:36

Bývalý poradca amerického viceprezidenta Mikea Pencea Thomas Rose zložil vo Washingtone prísahu a stal sa novým veľvyslancom Spojených štátov v Poľsku. Roseovu nomináciu potvrdil americký Senát minulý týždeň.

09:35

.

ETS2 – pokuta za dýchanie alebo nová európska daň na občana. Sami si spočítajte prirážku

Slovenský občan, ktorý kúri plynom a chodí autom do práce, sa stane platcom novej uhlíkovej dane. Nepriame poplatky za emisie…

15. 10. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Komentáre | 11 min. čítania | 0 komentárov

Kéry: „Brusel chce dať deťom „právo“ meniť pohlavie. Bez súhlasu rodičov, v akomkoľvek veku!“

Poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru, Marián Kéry upozorňuje na praktiky Európskej únie, na jej smerovanie, ktoré sa viac…

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Wilders sa vracia do politiky

Pravicový holandský politik Geert Wilders sa vracia do predvolebnej kampane, píše AP

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pijete alkohol? Spôsobuje státisíce prípadov rakoviny ročne, varuje WHO

Alkohol je príčinou výskytu státisícov prípadov rakoviny ročne. Náklady pre Európu dosahujú miliardy eur, varuje WHO

15. 10. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Americkí vojaci sa domnievajú, že dodávka rakiet Tomahawk Ukrajine priblíži USA k priamej konfrontácii s Ruskom

Americkí vojaci sa domnievajú, že dodávka rakiet Tomahawk Ukrajine priblíži USA k priamej konfrontácii s Ruskom, píše The New York…

15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 10. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

Marián Tkáč

Marek Brna

Andrej Sablič

Milan Šupa

Ivan Štubňa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov