“Sme presvedčení, že tieto pamäte by sa pokojne mohli stať najúspešnejšou publikáciou svojho druhu na svete,” vyhlásil Thomas Rabe, šéf nemeckého vydavateľstva Bertelsmann, ktorého citovala stanica BBC.
Vydavateľstvo v roku 2017 zaplatilo za práva na Obamovej knihu, ako aj na pripravovanú knihu jej manžela, amerického exprezidenta Baracka Obamu, 60 miliónov dolárov.
Bertelsmann vlastní 75-percentný podiel vo vydavateľstve Penguin Random House, ktoré knihu Becoming vydalo.
Obamová v autobiografii opisuje svoje detstvo, prácu, materstvo a čas strávený v Bielom dome. Publikácia si získala priazeň kritikov pre univerzálny prístup k čitateľom každého veku a pohlavia. Obamová (54) v knihe zároveň kritizuje súčasného amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Bývalá prvá dáma Trumpovi vyčíta najmä to, že jej manžela obvinil, že sa nenarodil v Spojených štátoch a nie je preto legitímnou hlavou štátu.