NAŽIVO

María Corina Machadová zverejnila „manifest slobody“, v ktorom predostrela svoju víziu Venezuely bez Nicolása Madura.

13:31

Inflácia v eurozóne sa v októbri spomalila k 2 %, teda k úrovni inflačného cieľa. Uviedol to v stredu štatistický úrad Európskej únie Eurostat, ktorý zverejnil konečné údaje a potvrdil predbežný odhad. Úrad zároveň potvrdil aj predbežné údaje jadrovej inflácie, ktorá zotrvala na úrovni spred mesiaca. Informoval o tom portál RTTNews.

13:24

Súdny dvor Európskej únie (EÚ) v stredu zamietol žalobu spoločnosti Amazon proti rozhodnutiu Európskej komisie (EK), ktorým sa určuje, že platforma Amazon Store predstavuje „veľmi veľkú online platformu“. Na rozsudok súdu upozornil spravodajca TASR.

13:24

Osobný bankrot v súčasnosti neplní ozdravnú funkciu pre dlžníkov v bezvýchodiskovej situácii. Stáva sa skôr únikovou cestou pre tých, ktorí sa chcú čo najjednoduchšie vyhnúť splneniu svojich záväzkov, upozornili Asociácia slovenských inkasných spoločností (ASINS) a Slovenská komora exekútorov (SKE). Požadujú preto zmeny v pravidlách osobného bankrotu, ktoré by sa mali týkať najmä preverovania príjmov, majetku a finančnej situácie dlžníkov ešte pred jeho schválením.

13:22

Holandská vláda prestala uplatňovať kontrolu nad výrobcom čipov Nexperia a vrátila ju tak čínskemu vlastníkovi Wingtech Technology. Ukončila tým spor s Pekingom, ktorý viedol k pozastaveniu dodávok čipov pre automobilový priemysel. Informovali o tom agentúry DPA a Bloomberg.

výroba čipov Nexperia
Na snímke sídlo výrobcu počítačových čipov Nexperia v holandskom Nijmegene / Foto: TASR/AP-Peter Dejong
12:56

Ministerka hospodárstva SR Denisa Saková (Hlas-SD) pripravila pre teplárov biznis na výrobu elektriny z plynu za stovky miliónov eur a pre domácnosti vyššie ceny elektriny. Uviedol to poslanec Národnej rady (NR) SR za opozičnú stranu Sloboda a solidarita (SaS) Karol Galek s tým, že Slovensko takúto elektrinu nepotrebuje. SaS preto vyzýva Sakovú, aby spomenutú výzvu zrušila.

Táto „rozdávačka“ je podľa neho škandalózna z piatich dôvodov. Prvým je, že Saková plánuje zaťažiť ceny elektriny pre domácnosti v čase, keď súčasne plánuje ich dotovanie.

12:54

Kremeľ vyjadril poľutovanie v súvislosti s rozhodnutím poľských úradov zatvoriť aj posledný ruský konzulát v Gdansku a považuje ho za snahu „zredukovať na nulu“ diplomatické vzťahy s Ruskou federáciou. Podľa agentúry Reuters to na brífingu v Moskve v stredu uviedol hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Po zatvorení diplomatickej misie v Gdansku nebude mať Rusko v Poľsku už žiadne konzuláty, iba veľvyslanectvo vo Varšave.

12:50

Poľské bezpečnostné zložky v stredu oznámili, že zadržali prvých podozrivých z účasti na aktoch diverzie na železnici. Hovorca ministra koordinátora špeciálnych služieb Jacek Dobrzyňski uviedol, že podozrivých zadržala Agentúra pre vnútornú bezpečnosť (ABW) a polícia a vyšetrovatelia zabezpečili množstvo dôkazov. Informovala o tom agentúra PAP.

Tusk železnica-jd2025111925
Na snímke poľský premiér Donald Tusk (druhý zprava) navštívil miesto, kde bola poškodená železničná trať Mika v blízkosti mesta Deblin v Poľsku / Foto: TASR/AP-KPRM
12:48

Spojené štáty v utorok schválili objednávku Ukrajiny na modernizáciu a údržbu systémov protivzdušnej obrany Patriot za odhadovanú cenu 105 miliónov dolárov. Objednávka zahŕňa výmenu odpaľovacích zariadení M901 za M903, ktoré môžu vystreliť viac rakiet naraz. Informovala o tom agentúra AFP.

12:47

Rozsiahly požiar, ktorý vypukol v pobrežnom meste Óita na juhozápade Japonska, si vyžiadal najmenej jednu obeť a ďalšej osobe spôsobil ľahké zranenia, uviedol v stredu tamojší úrad pre riadenie reakcií na katastrofy. TASR o tom informuje podľa správ agentúr AP a Reuters.

požiar Japonsko-jd2025111924
Na snímke dym stúpajúci nad budovami po požiari v meste Oita na juhu Japonska / Foto: TASR/AP-Kyodo News prostredníctvom AP
12:43
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

V košickej zoo sa u kačíc objavila vtáčia chrípka

Na Slovensku sa potvrdilo druhé nálezisko vtáčej chrípky na Slovensku. Ide o chov vtákov chovaných v ZOO Košice. Informoval o tom dnes Michal Feik z Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. O prvom ohnisku vtáčej chrípky v SR, v domácom drobnochove v rodinnom dome v mestskej časti Bratislava-Dúbravka, agrorezort informoval 29. decembra

❚❚
.

Podľa Feika 2. januára súkromný veterinárny lekár starajúci sa o vtáky chované v ZOO Košice spozoroval klinické príznaky u štyroch kusov kačice pižmovky lesklej (Cairina moschata). Vtáky boli následne odchytené, utratené a v ten istý deň odoslané na laboratórne vyšetrenie do Národného referenčného laboratória pre aviárnu influenzu (Veterinárny ústav Zvolen). Laboratórium v utorok (3. 1.) potvrdilo prítomnosť vírusu aviárnej influenzy subtypu H5 vo vyšetrovaných vzorkách. Určovanie typu neuraminidázy zatiaľ pokračuje.

Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS) SR podľa Feika bezodkladne prijala potrebné opatrenia. Ohniskom nákazy bol vymedzený areál ZOO Košice, ktorý následne pre verejnosť uzavreli až do odvolania. V súčasnosti pokračuje v ZOO epizootologické šetrenie a prijímajú sa príslušné opatrenia. Na základe prvotného vyšetrenia v ZOO sa zistilo, že sa tam chová 341 kusov vnímavých zvierat (vtákov).

.

Podľa MPRV sa vytýčilo tzv. ochranné pásmo (polomer 3 km od ohniska) a tzv. pásmo dohľadu (10 km od ohniska). Tieto pásma zasahujú do územnej pôsobnosti okresov Košice-mesto, Košice-okolie a Prešov. Príslušné regionálne veterinárne a potravinové správy v súčasnosti nariaďujú príslušné veterinárne opatrenia na zamedzenie ďalšieho šírenia nákazy. Ide už o druhý nález vírusu aviárnej influenzy subtypu H5, tzv. vtáčej chrípky na Slovensku. Prvý nález bol identifikovaný 27. decembra v Bratislavskej Dúbravke.

“Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka vyzýva chovateľov, aby dodržiavali biologickú ochranu chovov a zabránili kontaktu s divo žijúcimi vtákmi, ktoré migrujú Európou. V prípade akýchkoľvek podozrení úhynu vtáctva, najmä väčšieho množstva, prosíme chovateľov, ale aj verejnosť, aby bezodkladne informovali štátnu alebo regionálnu veterinárnu a potravinovú správu,” vyhlásila šéfka MPRV SR Gabriela Matečná.

“Aj keď doteraz nebol potvrdený prenos tejto vtáčej chrípky na človeka, opatrnosti nikdy nie je dosť,” upozornila Matečná. Obyvateľom Slovenska odporúča najmä vyhýbať sa kontaktu so živou hydinou a vtáctvom a dôkladné tepelné spracovávanie potravín z hydiny, minimálne pri teplote 70°C a dĺžke aspoň 20 minút. Tiež odporúča konzumáciu dostatočného množstva zeleniny a ovocia, dodržiavanie pitného režimu, treba zvážiť aj očkovanie proti chrípke.

“Nemáme dôvod na paniku, ale obozretnosť je namieste,” povedal ústredný riaditeľ ŠVPS SR Jozef Bíreš. Vírus podľa neho cirkuluje vo voľne žijúcom vtáctve a môže sa objaviť v ktorejkoľvek časti Slovenska.

V košickej zoo sa u kačíc objavila vtáčia chrípka

.

Štátna veterinárna a potravinová správa SR potvrdila výskyt vtáčej chrípky HPAI subtypu H5 u kačíc pyžmovky lesklej v Zoologickej záhrade v Košiciach. Zariadenie je až do odvolania zatvorené a ihneď po potvrdení nákazy tam boli prijaté potrebné opatrenia, aby sa zabránilo jej šíreniu.

“Boli spozorované klinické príznaky, ktoré svedčili na aviárnu influenzu. Následne bol daný stav nahlásený na Regionálnu veterinárnu a potravinovú správu Košice – mesto. Inšpektor, ktorý bol poverený, prišiel, odobrali sa vzorky, utratili sa štyri kusy kačíc pyžmových a boli odoslané na referenčné pracovisko do Zvolena, kde následne 3. januára v poobedňajších hodinách nám bol oznámený pozitívny výsledok na influenzu HPAI subtyp H5 a ďalší serotyp bude neskôr,“ uviedol veterinárny lekár ZOO Košice Juraj Skalický.

U spomínaných kačíc spozorovali zmenu správania, stratu plachosti, dezorientáciu a nechutenstvo. “Predpokladá sa, že nákaza pochádza od voľne žijúceho vtáctva,” tvrdí Skalický s tým, že na ostatné zvieratá by sa ochorenie preniesť nemalo. “Cicavcov by sa to nemalo týkať. U vtákov voľne žijúcich, ako aj v zoo je to riziková nákaza, ale dodržaním bezpečnostných a hygienických predpisov by sa tomu malo predísť. Nepredpokladáme, že je daný typ prenosný na ľudí,” povedal Skalický.

V zariadení ihneď po potvrdení nákazy prijali potrebné opatrenia, ako napríklad dezinfekciu vstupov, náradia, používanie rúšok, ako aj hygienického brodu pre autá. ZOO je pre verejnosť zatvorená do odvolania, respektíve do potvrdenia prvých negatívnych testov.

“Práve prebieha čas prázdnin, lyžovačiek na susednom svahu. Naša denná návštevnosť v týchto dňoch je od 50 do 150 návštevníkov. Samozrejme, deti a lyžiari budú sklamaní, ale nedá sa nič robiť. To opatrenie je v rámci toho, aby sa to nešírilo ďalej a aby bola verejnosť, návštevníci a naši zamestnanci ochránení,” uviedol pre TASR riaditeľ ZOO Košice Erich Kočner.

.

Hovoriť o stratách je podľa jeho slov predčasné. “Pretože nevieme, koľko dní budeme zatvorení a nevieme, ako dlho to bude trvať, takže dnes je veľmi predčasné sa na takúto tému vyjadrovať,” zdôvodnil riaditeľ.

Ako doplnil, odborní zamestnanci vyvinú a vyvíjajú všetko úsilie, aby boli škody minimálne alebo žiadne. Viaceré zvieratá, ktoré v košickej zoo chovajú, patria totiž medzi vzácne a ohrozené druhy. “S mnohými sme zapojení do medzinárodných projektov na ich záchranu. Máme tu napríklad veľmi vzácneho vtáka – Kačicu Bernierovu z Madagaskaru. Všetky, ktoré žijú na planéte, sú majetkom malgašskej vlády. Je to tiež druh, ktorý je zazimovaný od októbra ako tropický druh,” dodal Kočner.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.

USA tajne rokujú s Ruskom o mieri. Na povrch sa dostáva 28-bodový plán

Washington v spolupráci s Moskvou tajne vypracoval 28-bodový plán na ukončenie konfliktu na Ukrajine. Portál Axios vypátral návrhy, ktoré by…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Správny súd zrušil personálny rozkaz o postavení Pavla Ďurku mimo služby, informoval Kubina

Správny súd v Bratislave v stredu zrušil personálny rozkaz, ktorým minister vnútra Matúš Šutaj Eštok postavil mimo služby vyšetrovateľa bývalej…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Hrošia koža ukrajinskej premiérky. Na pozadí korupčného škandálu žiada ďalšie miliardy

Maďarský denník Mandiner konštatuje, že ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková musí mať horšiu kožu. V jednej vete sľubuje rozsiahle čistky vo…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Susko: Zmena Trestného zákona je prvý krok, chystáme ďalšiu sériu opatrení

Zmena Trestného zákona v prípade drobných krádeží je len prvým krokom k riešeniu narastajúcej drobnej kriminality. Nasledovať majú ďalšie opatrenia…

19. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Trump počas večere vyjadril obdiv Ronaldovi. Vďaka futbalovej hviezde si získal väčší rešpekt u syna

Prezident Spojených štátov amerických Donald Trump včera na oficiálnej večeri v Bielom dome privítal okrem saudskoarabského korunného princa Mohammeda bin Salmána…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Gyimesi pre HS: Machala kritizuje liberálov, ale jeho rezort ich dotuje. Ministerstvo kultúry financuje protivládne maďarské médiá a niektorí žiadatelia nedodržali ani základné formálne podmienky

Jedna a tá istá ruka píše na sociálnych sieťach kritiku na liberálne médiá a na druhý deň im podpisuje dotácie.…

19. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Rozhovory | 6 min. čítania | 0 komentárov

Rusko kritizovalo dohodu Francúzska s Ukrajinou o dodávke bojových stíhačiek Rafale

V utorok 18. novembra sa Rusko kriticky vyjadrilo voči Francúzsku kvôli podpísaniu dohody, ktorá by mohla Ukrajine poskytnúť až 100…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Krv, spravodlivosť a odvaha: Príbeh Katovej dcéry

Možno pripísať zločin bosoráctvu? Krátko po skončení tridsaťročnej vojny vytiahnu z rieky v bavorskom meste Schongau umierajúceho chlapca. Napínavý román…

19. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

“Zelenskyj stráca kontakt s realitou”

„Zelenskyj stráca kontakt s realitou“: pod takýmto nadpisom vyšiel článok v britskom denníku The Telegraph

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nemecko si uvedomuje technologickú dominanciu USA

Paríž a Berlín signalizujú nové spojenectvo v oblasti technologickej nezávislosti Európy, uvádza Politico.

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

„Kričte, musia sa nás báť, už sa nás boja…“ Mikloško má jasný odkaz pre KDH

Pred 36 rokmi som prežil najkrajšie dní svojho života. Po 40 rokoch totality, ktorá padla na smetisko dejín, sme získali…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Do Kyjeva pricestovali vysokopostavení predstavitelia Pentagónu, aby diskutovali o mierových rokovaniach

Do Kyjeva pricestovali vysokopostavení predstavitelia Pentagónu, aby diskutovali o mierových rokovaniach, píše Politico

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Železničná sabotáž v Poľsku je veľmi podozrivá

Rušňovodič vlaku na severovýchode Poľska objavil v nedeľu v noci prerušené koľajnice. K incidentu došlo na železničnej trati spájajúcej Varšavu…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Európska komisia dnes predstaví plán na „vojenský Schengen“

Ak dôjde k útoku na členský štát EÚ, za aký čas by mali ostatné členské štáty povoliť prechod vojenských jednotiek…

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Štúdia zistila, že ultra-spracované potraviny majú negatívny vplyv na všetky dôležité ľudské orgány

Najväčšia vedecká štúdia na svete varuje, že konzumácia ultra-spracovaných potravín predstavuje obrovskú hrozbu pre globálne zdravie a blahobyt, uvádza The…

19. 11. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zaujímavosti | 5 min. čítania | 0 komentárov

Pri drobných krádežiach sa má opäť zaviesť pravidlo trikrát a dosť

Za drobnú krádež sa má do Trestného zákona opätovne zaviesť pravidlo „trikrát a dosť“. Platiť by mala teda trestnosť priestupkovej…

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Ukrajinci, ktorí zabili Slováka, vyviazli s podmienkou

Ukrajinci, ktorí pred rokom v Česku na smrť dobili Slováka, sa včera dostavili pred súd

19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď digitálny štát zlyháva a politici to zistia až vtedy, keď zasiahne ich samotných

Elektronická schránka mala zjednodušiť komunikáciu so štátom. Namiesto toho sa z nej stal nástroj, ktorý môže občana pripraviť o práva,…

19. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

Beztrestne zrušili slobodu prejavu a zanechali rozvrátené verejné financie. Aj toto dovolila “Nežná”

Občania žiadali v roku 1989 zmenu na dvoch frontoch: v oblasti ekonomickej, kde sme vnímali zaostávanie za Západom v pestrosti…

19. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj pricestoval do Ankary. Plánujú sa rokovania s tureckým prezidentom Erdoğanom

Zelenskyj pricestoval do Ankary. Tam je tiež prítomný tajomník NSDB Umerov, ktorý predtým letel do Spojených štátov

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Demokrat Naď najprv nazýval ľudí opicami, teraz ich chce “vykúriť” preč zo Slovenska

Exminister obrany Jaroslav Naď si na proteste 17. novembra opäť uletel. Počas prejavu pred prívržencami opozičných strán vykrikoval, že počas…

19. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Na železničnej stanici v Košiciach sa vykoľajil vozeň vlaku

Na železničnej stanici v Košiciach došlo v stredu ráno k vykoľajeniu osobného vlaku. Ako pre TASR spresnila hovorkyňa Železníc Slovenskej…

19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Aktualizované 19. 11. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Postrehy z reprezentácie: Dúfajme, že Calzona konečne našiel poriadneho strelca a začne hľadať pravého obrancu

Slovenská futbalová reprezentácia po novembrovom asociačnom termíne dosiahla svoj cieľ a kvalifikovala sa do baráže o MS 2026 v USA, Kanade a Mexiku. Sokoli…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Rumunsko spolupracuje s nemeckou veľmocou na posilnení vojenskej obrany

Rumunsko plní požiadavky NATO na posilnenie pozemných síl a zároveň pomáha oživiť miestnu ekonomiku, uvádza Remix News

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Cenzúru majú v DNA. Čo by progresívci najradšej urobili s STVR

V priebehu vlády predošlých troch garnitúr preukázali verejnoprávne médiá akútny nedostatok objektívnosti. Pripúšťal sa dominantne jeden jediný správny názor na…

19. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Český Trump“: Ficovi a Orbánovi sa črtá spojenec. Európskej únii a Ukrajine nepriateľ?

Česká republika sa posúva doprava a medzi „elitou“ Európskej únie rastú obavy, čo bude so stratégiu voči Ukrajine?

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Berlínom otriasla vlna strelieb, viacero obetí sa stalo terčom útokov po celom meste

Vyšetrovatelia majú podozrenie, že násilie je živené spormi medzi rôznymi skupinami vrátane organizovaných „imigrantských gangov“

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj môže prísť o moc kvôli korupčnému škandálu s Mindičom

Zelenskyj môže prísť o moc kvôli korupčnému škandálu s Mindičom, píše The Wall Street Journal v článku „Vyšetrovanie korupcie na…

18. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 11. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

María Corina Machadová zverejnila „manifest slobody“, v ktorom predostrela svoju víziu Venezuely bez Nicolása Madura.

13:31

Inflácia v eurozóne sa v októbri spomalila k 2 %, teda k úrovni inflačného cieľa. Uviedol to v stredu štatistický úrad Európskej únie Eurostat, ktorý zverejnil konečné údaje a potvrdil predbežný odhad. Úrad zároveň potvrdil aj predbežné údaje jadrovej inflácie, ktorá zotrvala na úrovni spred mesiaca. Informoval o tom portál RTTNews.

13:24

Súdny dvor Európskej únie (EÚ) v stredu zamietol žalobu spoločnosti Amazon proti rozhodnutiu Európskej komisie (EK), ktorým sa určuje, že platforma Amazon Store predstavuje „veľmi veľkú online platformu“. Na rozsudok súdu upozornil spravodajca TASR.

13:24

.

Vojna je výhodný biznis pre amerických a ukrajinských politikov

Podľa online magazínu amerického think-tanku Quincy Institute for Responsible Statecraft, ktorý sa špecializuje na zahraničnú politiku USA, spoznávame Pompea v…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Nervozita ve vzduchu…

Nebyl jsem jediný, komu zrušili facebookový profil. V posledních dnech takto „zmizela“ celá řada lidí, které jsem sledoval. Zdá se,…

19. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

Nemecké mestá po minuloročnom útoku v Magdeburgu rušia vianočné trhy

Nemecko si pripomenie tragický atentát na vianočných trhoch v Magdeburgu. Aké kroky podnikajú mestá v oblasti bezpečnosti?

19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
19. 11. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Jeffrey Sachs: Veľký vplyv USA na Ukrajine od roku 2014

USA, 18. novembra 2025 - Zvrhnutie zvoleného prezidenta Janukovyča, voľba nového vodcu a masívne financovanie mnohých amerických mimovládnych organizácií a hnutí…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Premiér požiadal Rutteho o posilnenie protivzdušnej obrany Slovenska

Predseda vlády SR Robert Fico privítal v utorok na Úrade vlády SR generálneho tajomníka NATO Marka Rutteho. Fico ho požiadal…

18. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 11. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Dvojgólový Adam Liška odohral najlepší zápas v sezóne

Slovenský útočník Adam Liška bol v utorok strojcom víťazstva Severstaľu Čerepovec proti Dinamu Minsk v KHL. Liška do utorka v…

19. 11. 2025 | 0 komentárov

Z USA bolo deportovaných 50 občanov Ukrajiny

Z USA bolo deportovaných 50 občanov Ukrajiny, informoval hovorca Štátnej pohraničnej služby Andrej Demčenko

18. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
18. 11. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Gustáv Murín

René Pavlík

Ivan Štubňa

Jozef Bugár

Miroslav Urban

Milan Šupa

.
.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov