Washington 19. novembra (TASR) – Spojené štáty dnes oznámili, že stále pracujú na detailoch bezpečnostného paktu s Afganistanom. Popreli tým správu, že obe krajiny sa dohodli na konečnom texte zmluvy, ktorá určí charakter prítomnosti amerických vojakov v stredoázijskej krajine po roku 2014, informovala agentúra Reuters.
Hovorca afganskej vlády predtým uviedol, že Washington a Kábul dosiahli dohodu na konečnej verzii bilaterálnej bezpečnostnej zmluvy, ktorú tento týždeň predložia na schválenie afganským kmeňovým a politickým lídrom.
Hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí USA Jen Psakiová však novinárom povedala, že obe strany stále musia doriešiť určité záverečné otázky. O dohode podľa nej dnes hovoril telefonicky šéf americkej diplomacie John Kerry s afganským prezidentom Hámidom Karzajom.