futbal

NAŽIVO

Armáda Ruska vypustila do útokov na území Ukrajiny 138 útočných dronov rôznych typov. Ukrajina tvrdí, že zneškodnila 114 z nich. Zaznamenaných bolo 24 útokov dronov na 14 rôznych miestach.

14:06

Roskomnadzor zaviedol „reštriktívne opatrenia“ voči aplikácii FaceTime od spoločnosti Apple. Zdôvodnil to tým, že aplikácia sa údajne zneužíva na páchanie trestnej činnosti.

14:05

Nemecko poskytne Ukrajine prostredníctvom rozvojovej banky KfW ďalších 100 miliónov eur na opravu jej energetickej infraštruktúry zničenej vo vojne s Ruskom.

13:30

Demokrati sa nevzdávajú pokusov zablokovať vojenskú operáciu USA vo Venezuele.

Skupina senátorov na čele s Timom Cainom, Adamom Schiffom a vodcom menšiny Chuckom Schumerom, ako aj republikánskym senátorom Random Paulom predložili novú rezolúciu, v ktorej vyzývajú Trumpa, aby prestal používať vojenské sily, „pokiaľ to nie je povolené vyhlásením vojny alebo konkrétnym povolením na použitie vojenskej sily“ v súvislosti s potenciálnymi vojenskými akciami proti Venezuele bez súhlasu Kongresu.

Pripomíname, že predchádzajúcu podobnú rezolúciu Senát už začiatkom novembra zamietol.

12:58

Nemecká vláda poskytne Ukrajine prostredníctvom rozvojovej banky KfW ďalších 100 miliónov eur na opravu jej energetickej infraštruktúry zničenej vo vojne s Ruskom. Na svojej stránke to oznámilo nemecké ministerstvo hospodárstva.

12:55

Obdobie, keď sa jeden z rodičov staral o dieťa na materskej, respektíve rodičovskej dovolenke, sa bude započítavať do dôchodku. Vyplýva to z novely zákona o sociálnom poistení, ktorú poslanci Národnej rady SR vo štvrtok definitívne schválili. Za návrh hlasovalo všetkých 142 prítomných poslancov. Novela bude účinná od januára budúceho roka.

12:06

Hnutie Progresívne Slovensko kritizuje navrhované zvýšenie dane z pridanej hodnoty pre všetky sociálne podniky od začiatku roka 2026 z aktuálnych päť percent späť na 19 percent. Podľa hnutia ide o vážny zásah do rozpočtov samospráv a prípadné zneužívanie sociálnych podnikov mal štát riešiť inak.

12:06

Ruský prezident Vladimir Putin uviedol, že jeho päťhodinové rokovania s vyslancami USA o ukončení vojny na Ukrajine boli „potrebné“, „užitočné“ a bola to zároveň „náročná práca.“ Dodal, že niektoré návrhy boli pre Kremeľ neprijateľné. Putin to uviedol v rozhovore pre televíziu India Today, ktorý poskytol pred svojou návštevou v Naí Dillí začínajúcou sa vo štvrtok. Hoci celé interview ešte nebolo odvysielané, ruské štátne agentúry TASS a RIA Novosti citovali niektoré Putinove výroky.

12:05

Francúzsky prezident Emmanuel Macron vyzval Čínu, aby sa pripojila k úsiliu jeho krajiny zastaviť ruské útoky na kritickú infraštruktúru Ukrajiny, povedal to počas návštevy Pekingu.

12:03

Vo Francúzsku izolovali dvoch ľudí, u ktorých sa potvrdil blízkovýchodný respiračný syndróm (MERS) — vírusové ochorenie spôsobené koronavírusom MERS-CoV. Obaja pacienti, ktorí sú momentálne v „stabilizovanom“ stave v nemocnici, absolvovali nedávno cestu na Arabský polostrov, uviedlo francúzske ministerstvo zdravotníctva vo vyhlásení.

11:37
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Turnaj v Katari je plný politiky

Aj ministerka vnútra Nancy Faeserová (SPD) ukázala pásku na ruke – prvýkrát od roku 1945. Zostáva nejasné, či tento prejav solidarity podnieti katarské vedenie k prepracovaniu práva šaría tak, aby sa prispôsobilo nemeckej citlivosti, píše David Boos pre The European Conservative

futbal
Ilustračné foto
❚❚
.

Majstrovstvá sveta vo futbale v Katare sa ešte len začali, ale namiesto toho, aby slúžili ako zdroj zábavy, sa turnaj v roku 2022 stal plným politiky. V Nemecku sa stal platformou pre najnovšiu súťaž v signalizovaní cnosti. Od roku 2010, keď bolo oznámené, že Katar bude hostiteľom majstrovstiev sveta 2022, je táto arabská krajina v Nemecku kritizovaná za množstvo porušení ľudských práv vrátane zlého zaobchádzania s homosexuálmi a neľudských pracovných podmienok migrujúcich pracovníkov, ktorí stavali štadióny pre turnaj.

Tieto porušenia však unikli nemeckej pozornosti, keď v apríli tohto roku minister hospodárstva Robert Habeck (Zelení) navštívil Katar v zúfalom pokuse uzavrieť so šejkami dohodu o dodávkach plynu s cieľom získať energetickú nezávislosť od Ruska. Kataru, ktorý sa zaviazal k dlhodobým zmluvným záväzkom, a Nemecku, ktoré nemá potrebné terminály na skvapalnený zemný plyn na obchodovanie s Katarom, sa nepodarilo uzavrieť dohodu. Habeck sa vrátil s prázdnymi rukami, čo uvoľnilo ruky nemeckým športovcom a novinárom, aby pokračovali v otvorenej kritike diskriminačnej politiky Kataru.

V týždňoch pred majstrovstvami sveta sa zintenzívnil zápal medzi nemeckou športovou komunitou, ktorá sa cítila pokrytecky, keď športovala, zatiaľ čo práva homosexuálov boli potláčané, a sľúbila, že počas turnaja bude nosiť pásky “one love” na znak solidarity s touto komunitou. Nemecké médiá, ktoré sa previnili tým, že divákom na diaľku poskytli prostriedky na hanebnú spoluúčasť, diskutovali o tom, či by diváci nemali bojkotovať majstrovstvá sveta. Niekoľko dní pred otvorením turnaja totiž nemecký televízny moderátor Micky Beisenherz poskytol rozhovor, v ktorom obvinil divákov majstrovstiev sveta v Katare, že “Hitlerujú spolu” (“Hinschauen ist Mit-Hitlern”) s utláčateľským režimom v Katare.

.
Micky Beisenherz
Na snímke Micky Beisenherz

Po rozhovore s Beisenherzom sa na Twitteri rozšíril meme s hashtagom #mithitlern.

Keď sa však FIFA, medzinárodný orgán zodpovedný za dohľad a presadzovanie futbalových pravidiel, na začiatku turnaja rozhodla potrestať hráčov s páskou “one love”žltou kartou, kapitán nemeckého národného tímu, brankár Manuel Neuer, si to rozmyslel a s páskou sa rozlúčil. Tweeteri a novinári na Twitteri vyjadrili svoje sklamanie pod hashtagom #WMderSchande (v angličtine #WorldCupofDisgrace).

Niektorí dokonca začali pásku na ruke nosiť sami. Okrem športových hlásateľov začali pásky na ruku s politickými odkazmi nosiť aj mnohí odvážni Nemci – tí, ktorí momentálne nie sú v Katare. Dokonca aj nemeckú ministerku vnútra Nancy Faeserovú (SPD) bolo vidieť, ako hrdo ukazuje pásku na ruke počas zápasu – prvýkrát pre nemeckého ministra od roku 1945. Zostáva nejasné, či toto cvičenie solidarity prinúti katarské vedenie prepracovať právo šaría tak, aby sa prispôsobilo nemeckej citlivosti, alebo či to pozitívne ovplyvní budúce rokovania Roberta Habecka o plyne.

To, čo sa začalo ako ľudové hnutie, preniklo do podnikových inštitúcií a niekoľko odvážnych spoločností nasledovalo tento príklad, medzi nimi aj nemecký reťazec supermarketov Rewe. Rewe po oznámení Neuerovho odmietnutia nosiť pásku na ruke zrušil sponzorstvo nemeckého národného tímu. Aspoň tak to bolo mediálne zamýšľané. V skutočnosti sa spoločnosť Rewe už v októbri – keď Neuer ešte plánoval nosiť pásku – rozhodla nepredĺžiť končiacu sa zmluvu. Ale nevadí – Neuerova voľba poskytla príležitosť na vyjadrenie cnosti a Rewe v tlačovej správe označil “škandalózny postoj” FIFA za “absolútne neprijateľný”.

 

.

Deň pred debutom Nemecka na majstrovstvách sveta 23. novembra sa útočník Thomas Müller prihlásil na svojom účte na Instagrame a fanúšikom, ktorí očakávali, že profesionálni športovci sa kvôli politickému bodu vzdajú svojho životného sna štartovať na majstrovstvách sveta, tvrdo odkázal: “Títo ľudia budú sklamaní,” povedal skúsený útočník.

Nie je prekvapením, že nemeckí novinári na Twitteri vyjadrili sklamanie z toho, že futbalisti si radšej vyberú šport ako smrť na politickom kopci.

.

 

Keď nemecký tím nastúpil proti svojmu vyzývateľovi z Japonska, začal odvážnym gestom: všetci hráči si počas tímovej fotografie zakryli ústa. Predpokladalo sa, že ide o tichý komentár k politike FIFA týkajúcej sa náhubkov, hoci vzhľadom na pretrvávajúcu náklonnosť Nemecka k maskám COVID to mohlo byť pripomenutie prítomným na štadióne, aby si “nasadili masky”.

Zápas sa skončil víťazstvom Japonska 2:1. Väčšie obavy ako prehra domáceho tímu však vyvolávalo 9,23 milióna Nemcov, ktorí pri sledovaní zápasu mohli “Hitlerovať”. Nemecký tím bude najbližšie hrať so Španielskom, čo pre Nemcov v prípade prehry znamená vyradenie z turnaja. Prehra môže byť v tomto prípade dobrým znamením pre demokraciu, pretože by práve mohla potlačiť tie hitlerovské čísla.

 

Ďalším znepokojujúcim momentom bolo, že 22. novembra katarská polícia zadržala skupinu anglických fanúšikov oblečených ako križiaci. Kráľ Karol III. ani pápež František neboli k dispozícii, aby sa vyjadrili k tomuto neúspechu christianizačného úsilia Západu na Blízkom východe.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.

Druhá egyptská rana z Bruselu: zásah do bývania, o ktorom sa na Slovensku mlčí

Francúzsko zakázalo prenájmy. Pôjde Slovensko rovnakou cestou?

04. 12. 2025 | Komentáre | 7 min. čítania | 0 komentárov

.

Zelenskyj by mal byť „v najbližších dňoch mimoriadne opatrný“

Noviny Der Spiegel uverejňujú vyhlásenia európskych lídrov, ktoré zazneli v pondelok počas telefonického rozhovoru so Zelenským

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Belgicko je odhodlané vzdorovať plánom siahnuť na ruské aktíva: „Nebudeme sa zadlžovať. Ani dnes, ani zajtra, nikdy“

Belgicko tvrdí, že Európska únia presadila plán využiť zmrazené ruské aktíva bez toho, aby riadne zohľadnila finančné a právne riziká…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Je to potvrdené: špičky EÚ sa kompletne zbláznili“

Exminister školstva Juraj Draxler vo svojom najnovšom príspevku na sociálnej sieti rozoberá plány Európskej komisie na financovanie Ukrajiny, pričom uvádza,…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Machala: Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku, cieľom je dať viac váhy slovenčine

Ministerstvo kultúry pripravuje zákon o štátnom jazyku. V relácii spravodajskej televízie TA3 to uviedol generálny tajomník služobného úradu Ministerstva kultúry…

04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Kultúra | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami

Dmitrij Medvedev pohrozil Európskej únii vojnou a reparáciami v prípade konfiškácie zmrazených aktív Ruskej federácie

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Darček pre mamku, babku, sestru, kamarátku? S týmto určite zabodujete

Nemáte ešte darček pre svoju nežnú polovičku, mamku či sestru. Mohli by vás zaujať tieto knižné kombinácie, ktoré sú len…

04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | | PR článok | 3 min. čítania | 0 komentárov

Blaha sa vyjadril ku krokom SAV: Za kritiku poprava

V liberálne naladenej Slovenskej akadémii vied prebiehajú čistky. Riaditeľ SAV Martin Venhart sa prekecol, že využije reštrukturalizáciu – v hľadáčiku je hlavne…

04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Mladí Nemci sú hnaní do vojny. Študenti sa búria proti povinnej vojenskej službe a zvolávajú štrajk

Nemeckí študenti sa spojili a vyhlasujú štrajk: Zajtra sa namiesto školy vyberú do ulíc protestovať proti povinnej vojenskej službe, o…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

O nás bez nás: Brusel by obišiel slovenské a maďarské veto

Európska únia plánuje dotovať Ukrajinu zmrazenými ruskými aktívami stoj čo stoj. Ako ďaleko sú bruselskí úradníci skutočne ochotní zájsť?

04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Učiteľ nazval Ukrajincov svoločou, načo ich Poliaci napadli a zbili

V Poľsku učiteľ nazval ukrajinských teenagerov „svoločou“, načo poľskí školáci na nich zaútočili priamo pred školou

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Ryba smrdí od hlavy“

Jednou z hlavných tém pravicovej konferencie tink tanku MCC Burssels s názvom Battle for the Soul of Europe (Bitka o dušu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pri tragickej nehode auto narazilo do mosta, vodič zhorel v aute

Záchranné zložky zasahovali v noci zo stredy na štvrtok pri tragickej dopravnej nehode. Došlo k nej neďaleko obce Kolíňany v…

04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Belgický premiér vyhlásil, že neverí vo víťazstvo Ukrajiny

Belgický premiér Bart De Wever vyhlásil, že neverí vo víťazstvo Ukrajiny a obáva sa, že v prípade konfiškácie ruských aktív…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenského protiútok nebude. Stráca pôdu pod nohami

Oslobodenie detektíva NABU Magamedrasulova znamená faktický krach projektu úradu prezidenta na protiútok proti protikorupčným orgánom

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Škandály, ktoré sú prepletené s Európskou komisiou už dávno presahujú mieru slušnosti

Po tom, ako sa médiami prehnala správa, že Federica Mogheriniová, bývalá šéfka únijnej diplomacie bola obvinená z podvodu, sa oprávnene…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Lekára z Los Angeles, ktorý predal hercovi Matthew Perrymu ketamín, odsúdili na trest odňatia slobody

Salvador Plasencia sa priznal k podaniu ketamínu hercovi v mesiaci pred jeho smrťou na predávkovanie v Los Angeles v roku…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Fínsko nemá v úmysle poskytovať Ukrajine žiadne bezpečnostné záruky

Fínsko nemá v úmysle poskytovať Ukrajine žiadne bezpečnostné záruky, vyhlásil premiér krajiny Petteri Orpo, ktorého slová cituje Yle

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Tatar asi nepomôže Slovensku na vianočnom turnaji. Otázna je aj olympiáda

Slovenský hokejista Tomáš Tatar v pondelok 1. decembra oslávil 35. narodeniny a onedlho sa stane prvýkrát otcom. Okrem týchto príjemných…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Švajčiarsko zahadzuje svoju neutralitu

Švajčiarsko ruší zákaz predaja zbraní krajinám, ktoré sú zapojené do vojenského konfliktu. Na úkor vojny na Ukrajine hazarduje so svojou…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Meta začala v Autrálii vymazávať účty deťom mladším ako 16 rokov

Spoločnosť Meta začala v Austrálii vymazávať účty používateľom sociálnych sietí Facebook, Instagram a Threats, ktorí majú menej ako 16 rokov

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Bude Ursula von der Leyenová ďalšou na rade?

V Bruseli tento týždeň prebehli razie v diplomatickom zbore EÚ. Chápadlá korupčnej chobotnice siahajú do najvyšších kruhov. Ku najnovšej kauze

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zvrat v kauze kontroverzného nákupu NITC Voderady. Zasiahol Drucker

Minister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR poverený vedením Úradu podpredsedu vlády SR pre Plán obnovy a znalostnú ekonomiku Tomáš…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pápež Lev XIV. prijal na osobnej audiencii prezidenta Petra Pellegriniho

Pápež Lev XIV. vo štvrtok prijal slovenského prezidenta Petra Pellegriniho na osobnej audiencii v Apoštolskom paláci vo Vatikáne. Po jej…

04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Aktualizované 04. 12. 2025 | Svetonázor | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump: Mali pomerne dobré stretnutie s prezidentom Putinom

Prezident USA Donald Trump v stredu vyhlásil, že verí, že ruský prezident Vladimír Putin chce ukončiť vojnu na Ukrajine, hoci…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Európska únia pokračuje v útokoch na Maďarsko

Strana Fidesz v Európskom parlamente – frakcia Patrioti pre Európu – reagovala obhajobou suverenity Maďarska a požadovaním zodpovednosti za korupciu…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Výber sviečky odhalí energiu vo vašom vnútri

Výber sviečky môže byť prekvapivo presným zrkadlom toho, akú energiu v sebe nosíte a ako reagujete na životné výzvy. Tento…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Hra na zdržovanou pro dva?

Dostal jsem vynadáno, že se v posledních dnech zabývám takřka výhradně zahraniční politikou a málo řeším náš domácí rybníček a…

04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Česky | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Armáda Ruska vypustila do útokov na území Ukrajiny 138 útočných dronov rôznych typov. Ukrajina tvrdí, že zneškodnila 114 z nich. Zaznamenaných bolo 24 útokov dronov na 14 rôznych miestach.

14:06

Roskomnadzor zaviedol „reštriktívne opatrenia“ voči aplikácii FaceTime od spoločnosti Apple. Zdôvodnil to tým, že aplikácia sa údajne zneužíva na páchanie trestnej činnosti.

14:05

.

Ako dokážu lekárske organizácie manipulovať s verejnou mienkou

Americkú lekársku politiku v oblasti „liečby“ transrodových detí riadi progresívna ideológia a nie veda. Proces rencenzného konania správy o pediatrickej…

04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Slafkovský po 24 hodinách znovu s gólom v presilovej hre

Po včerajšom kanadskom derby s Ottawou aj dnes Montreal na domácom ľade privítal ďalší kanadský celok - Winnipeg Jets a…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Srbská vláda schválila zatvorenie jedinej ropnej rafinérie v krajine v dôsledku amerických sankcií proti Rusku

Srbsko nedostalo od Spojených štátov kladnú odpoveď ohľadom licencie na pokračovanie dodávok ropy do rafinérie srbskej ropnej spoločnosti NIS v…

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Najstarší dažďový prales na Zemi: Objavte pôvod najstarších pralesov sveta

Dažďový prales je jedným z najstarších a najcennejších ekosystémov na planéte a jeho starobylé korene odhaľujú históriu Zeme starú desiatky…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Svätec dňa: Svätá Barbora

Príbeh odvahy a svetla

04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov
04. 12. 2025 | Svetonázor | 3 min. čítania | 0 komentárov

Ako Rusko ničí ukrajinskú „stenu dronov“

Rusko, 3. decembra 2025 - „Ruské jednotky postupujú v smere Zaporožia tempom, ktoré nám zaručuje splnenie všetkých úloh, ktoré pred nami…

04. 12. 2025 | 0 komentárov

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron

Rumunsko zničilo ukrajinský námorný dron Sea Baby v Čiernom mori, informuje ministerstvo obrany krajiny

03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
03. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Milan Šupa

Gustáv Murín

Viktor Pondělík

Miroslav Urban

Marek Brna

Michal Durila

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov