Prezidentské voľby v USA

NAŽIVO

V piatok sa pred sídlo veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti uskutoční protest, ktorého cieľom je protestovať proti ukrajinskému vydieraniu Maďarska blokovaním ropovodu Družba.

Včera 20:24

Iránska televízia uviedla, že drony vypustené Revolučnými gardami zasiahli loď USS Abraham Lincoln.

Včera 20:08

Trump odvolal ministerku pre vnútornú bezpečnosť USA Kristi Noemovú.

Včera 20:07

Britská polícia prepustila tri osoby podozrivé zo špionáže pre Čínu. Je medzi nimi aj manžel poslankyne Labouristickej strany Joani Reidovej.

Včera 20:05

Péter Magyar odkázal Zelenskému, že žiadny zahraničný líder sa nemôže vyhrážať žiadnemu Maďarovi, a to ani členom odchádzajúcej Orbánovej vlády.

Včera 19:55

Trump označil Zelenského za prekážku uzavretia dohody s Ruskom. Podľa Trumpa je Putin pripravený rokovať o ukončení vojny na Ukrajine.

Včera 19:54

Poslanecká snemovňa nevydala Babiša ani Okamuru na trestné stíhanie. Parlament tak nevyhovel žiadosti súdu.

Včera 19:53

Arákčí povedal, že Irán nežiada ani prímerie, ani rokovania s USA. Irán zatiaľ neplánuje uzavrieť Hormuzský prieliv.

Včera 19:52

Hegseth vyzdvihol americkú operáciu zameranú na zneškodnenie lodí údajne pašujúcich drogy v Tichom oceáne a v Karibiku. Táto operácia je podľa neho natoľko úspešná, že je teraz náročné nájsť nové ciele.

Včera 19:51

Izraelská polícia oznámila, že všetky posvätné miesta vo východnej časti Jeruzalema zostanú až do konca tohto týždňa pre verejnosť zatvorené.

Včera 19:50

Prezident Libanonu Džúzíf Awn požiadal Macrona, aby zabránil Izraelu v útokoch na južné predmestia Bejrútu.

Včera 19:47

Irán zaútočil dronmi na americké veliteľstvo v Arbíle v Iraku. Pri útoku nebol zranený žiadny maďarský vojak.

Včera 19:02

Skupina konzervatívnych anglikánskych duchovných oznámila vznik Rady Globálnej anglikánskej konferencie pre budúcnosť. Podľ agentúry Reuters ide o priame spochybnenie autority arcibiskupa z Canterbury.

Včera 18:18

Medzinárodná agentúra pre atómovú energiu vyjadrila znepokojenie z opakovaných a zintenzívnených útokov na energetickú infraštruktúru Ukrajiny, predstavujúcich hrozbu pre jadrovú bezpečnosť.

Včera 18:17

Ministerstvo zdravotníctva Libanonu uviedlo, že počet mŕtvych po útokoch Izraela v Libanone sa zvýšil na 102 a zranenia utrpelo od pondelka 638 ľudí.

Včera 18:16

Trump chce byť osobne zapojený do výberu budúceho iránskeho lídra. Syna Chameneího označil za neprijateľnú voľbu.

Včera 18:14
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Biden má aktuálne viesť o štyri milióny hlasov. Trump: “Nemal by si neoprávnene nárokovať úrad prezidenta.” Súdy zamietli zastavenie sčítavania hlasov v okrese Clark v Nevade a štáte Pensylvánia

Americký prezident Donald Trump varoval v piatok svojho vyzývateľa, prezidentského kandidáta Demokratickej strany Joea Bidena, aby si nenárokoval úrad prezidenta, informovala agentúra DPA

Prezidentské voľby v USA
Na snímke japonská a americká zástava pred TV monitorom znázorňujúcim živé vysielanie k výsledkom prezidentských volieb v USA s hlavnými protagonistami, americkým prezidentom Donaldom Trumpom (vpravo) a demokratickým kandidátom na prezidenta USA a bývalým americkým viceprezidentom Joeom Bidenom (vľavo)
❚❚
.

“Joe Biden by si nemal neoprávnene nárokovať úrad prezidenta. Aj ja by som si mohol uplatňovať tento nárok. Súdne konania sa práve začínajú!” napísal Trump na Twitteri pred očakávaným prejavom Bidena.

Biden má podľa prognóz amerických médií víťazstvo na dosah. Ako informovala stanica CNN, v piatok večer washingtonského času (nadránom SEČ) plánuje vystúpiť s prejavom v meste Wilmington v štáte Delaware, a to spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou.

To, či sa Biden na pódium postaví už ako novozvolený prezident, záleží od stále nespočítaných hlasov v niekoľkých kľúčových štátoch, uviedla CNN.

.

 

Súd zamietol zastavenie sčítavania hlasov v okrese Clark v Nevade

Americký federálny sudca v súvislosti s prezidentskými voľbami zamietol žiadosť republikánskych predstaviteľov o zastavenie sčítavania korešpondenčných volebných lístkov v okrese Clark v štáte Nevada

Prezidentské voľby v USA
Na snímke členovia volebného okrsku sčítavajú hlasy poslané poštou počas amerických prezidentských volieb v meste West Chester v americkom štáte Pensylvánia

Informovala o tom v sobotu spravodajská stanica CNN.

Po dvojhodinovom pojednávaní sudca Andrew Gordon uviedol, že “nie je vo verejnom záujme prerušenie dokončenia procesu spočítavania hlasovacích lístkov”. Podľa jeho slov by to poškodilo “stovky, ak nie tisícky legálne odovzdaných hlasovacích lístkov”.

Sudca poznamenal, že otázky týkajúce sa kontroly podpisov na hlasovacích lístkoch sú otázky “zahŕňajúce štátne zákony a mali by ich interpretovať štátne súdy, najmä sudcovia Najvyššieho súdu zvolení občanmi štátu Nevada”.

.

Podľa priebežných výsledkov utorňajších prezidentských volieb vedie kandidát Demokratickej strany Joe Biden v Pennsylvánii – v štáte, kde potrebuje zvíťaziť šéf Bieleho domu Donald Trump, aby sa udržal v úrade, uviedla CNN. Podľa nej Biden vedie aj v štátoch Georgia, Nevada a Arizona.

 

 Najvyšší súd zamietol zastavenie sčítavania hlasov v Pensylvánii

Najvyšší súd Spojených štátov zamietol v piatok žiadosť republikánov v Pensylvánii o okamžité zastavenie spočítavania hlasov, ktoré boli v tomto štáte doručené poštou po dni prezidentských volieb, teda po 3. novembri.

Podľa agentúry AFP sudca Najvyššieho súdu USA Samuel Alito medzitým nariadil Pensylvánii, aby pokračovala v oddeľovaní neskoro prichádzajúcich hlasovacích lístkov, čím potvrdil rozhodnutie, ktoré už urobil najvyšší volebný úradník tohto štátu.

Republikánska strana v Pensylvánii sa obrátila na Najvyšší súd Spojených štátov v piatok s tým, že “nie je jasné, či všetky okresné volebné komisie v povolebnom chaose dodržiavajú” nariadenie o oddeľovaní korešpondenčných volebných lístkov.

.

 

CNN uvádza, že Biden má aktuálne celkovo 253 voliteľských hlasov, zatiaľ čo Trump 213.

 

Biden zrejme vystúpi s prejavom aj napriek nejasným výsledkom

Prezidentský kandidát americkej Demokratickej strany Joe Biden pravdepodobne vystúpi v piatok večer miestneho času s prejavom aj napriek tomu, že výsledky volieb nie sú dosiaľ známe, informovala stanica CNN s odvolaním sa na svoj zdroj

Joe Biden
Na snímke kandidát Demokratickej strany na prezidenta Spojených štátov Joe Biden

Podľa neho bude Biden hovoriť o svojom rastúcom náskoku pred republikánom a šéfom Bieleho domu Donaldom Trumpom, ak by do začiatku prejavu neboli známe výsledky.

Podľa predchádzajúcich správ mal Biden vystúpiť v piatok večer v meste Wilmington v štáte Delaware spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou.

CNN najnovšie s odvolaním sa na Bidenov volebný tím uvádza, že Harrisová bude stáť po boku prezidentského kandidáta, ale nebude rečniť.

Biden: Chystáme sa voľby vyhrať

Hoci ešte nie je oficiálne známy víťaz amerických prezidentských volieb, čísla hovoria, že je to jasné; chystáme sa ich vyhrať, vyhlásil v piatkovom prejave kandidát Demokratickej strany na prezidenta Spojených štátov Joe Biden

Na snímke kandidát Demokratickej strany na prezidenta Spojených štátov Joe Biden

Demokratický kandidát vystúpil s prejavom v meste Wilmington v štáte Delaware. Prítomná bola aj kandidátka na viceprezidentku Kamala Harrisová.

.

„Vyhráme tento zápas. Stačí sa pozrieť na to, čo sa stalo od včera. Pred dvadsiatimi štyrmi hodinami sme boli pozadu v Georgii, teraz sme vpredu a v tomto štáte vyhráme. Pred dvadsiatimi štyrmi hodinami sme boli pozadu v Pensylvánii a teraz sa chystáme v Pensylvánii zvíťaziť… Vyhrávame v Arizone, vyhrávame v Nevade – a v skutočnosti sa náš náskok v Nevade zdvojnásobil. Sme na ceste získať viac ako 300 hlasov voliteľov… Tento zápas vyhráme s jasnou väčšinou, s národom za nami,“ vyhlásil Biden.

 

Biden zatiaľ vedie nad Trumpom o vyše štyri milióny hlasov

Kandidát Demokratickej strany na prezidenta Spojených štátov Joe Biden vedie po utorňajších voľbách nad republikánom šéfom Bieleho domu Donaldom Trumpom o viac ako štyri milióny hlasov z približne 145 miliónov odovzdaných, informovala v sobotu spravodajská stanica BBC

Donald Trump, Joe Biden
Na televíznej obrazovke fotografie zobrazujúce amerického prezidenta Donalda Trumpa a amerického prezdientského kandidáta Joea Bidena

Biden si dosiaľ zaistil celkovo 253 hlasov voliteľov, zatiaľ čo Trump 214, uvádza BBC. Podľa CNN je pomer 253 ku 213.

Ak by Biden vyhral v Pensylvánii všetkých 20 hlasov voliteľov, získal by ich celkovo 273 a stal by sa tak 46. prezidentom Spojených štátov. Na zvolenie je potrebných minimálne 270 hlasov voliteľov.

.

Georgia (16 hlasov voliteľov), kde v súčasnosti vedie Biden o vyše 4000 hlasov, je tradične republikánsky štát a od roku 1992 ho v prezidentských voľbách nezískal žiadny demokrat.

Biden vedie o viac ako 22.000 hlasov v Nevade (šesť hlasov voliteľov) a o necelých 30.000 hlasov v Arizone (11 hlasov voliteľov).

Trump vedie v Severnej Karolíne (15 hlasov voliteľov) o viac ako 76.000 hlasov, dodala BBC.

 

 O senátoroch za štát Georgia sa rozhodne až v januári

O obsadení oboch kresiel v americkom federálnom Senáte za štát Georgia sa rozhodne až v januári. Tieto súboje medzi tamojšími úradujúcimi republikánskymi senátormi a ich demokratickými vyzývateľmi zohrajú zrejme kľúčovú úlohu v tom, ktorá zo strán bude mať väčšinu v hornej komore Kongresu. Informovala o tom v sobotu agentúra DPA.

.

Z piatkových výsledkov hlasovania vyplýva, že súčasný senátor, republikán David Perdue nezískal v utorkových voľbách 50 percent hlasov potrebných na priame víťazstvo nad demokratom Jonom Ossoffom. Stretnú sa tak v druhom kole hlasovania stanovenom na 5. januára.

V ten istý deň budú voliči rozhodovať aj o druhom senátnom kresle za Georgiu, ako ukázali výsledky už skôr v priebehu týždňa. Tento súboj zvedú súčasná republikánska senátorka Kelly Loefflerová a jej demokratický súper Raphael Warnock.

Obe strany majú podľa DPA na základe doterajších výsledkov volieb istých po 48 kresiel v 100-člennom Senáte. Očakáva sa však, že republikáni získajú dva mandáty v štátoch Severná Karolína a Aljaška, kde zatiaľ neboli vyhlásené oficiálne konečné výsledky.

Znamená to, že demokrati by museli získať obe kreslá za Georgiu, aby bol pomer hlasov v Senáte vyrovnaný. Ak by sa prezidentom stal ich kandidát Joe Biden, ktorý v sčítaní v kľúčových štátoch vedie, rozhodujúce hlasy v Senáte by v prípade vyrovnaných hlasovaní mala právo odovzdávať jeho viceprezidentská kandidátka Kamala Harrisová.

Georgia, kde aktuálne vedie Biden o vyše 4000 hlasov po sčítaní 99 percent hlasovacích lístkov, je tradične republikánsky štát, v ktorom v prezidentských voľbách nezvíťazil žiadny demokrat od roku 1992.

 

Biden zvýšil svoj náskok v štáte Georgia

Kandidát Demokratickej strany na prezidenta USA Joe Biden zvýšil počas pokračujúceho sčítania hlasov svoj náskok v štáte Georgia, informovala v sobotu televízia CNN. Biden vedie aj v ďalších kľúčových štátoch Pensylvánia, Arizona a Nevada, pričom úradujúci republikánsky šéf Bieleho domu Donald Trump si udržuje náskok v Severnej Karolíne.

.

Biden si dosiaľ zaistil celkovo 253 hlasov voliteľov, zatiaľ čo Trump ich má podľa CNN zatiaľ 213 a podľa stanice BBC 214. Na zvolenie je potrebných najmenej 270 hlasov voliteľov, bývalého demokratického viceprezidenta tak od víťazstva naďalej delí len 17 voliteľských hlasov.

Ak by Biden vyhral v Pensylvánii a získal tamojších 20 voliteľov, mal by ich celkovo 273 a stal by sa tak 46. prezidentom USA. V tomto štáte aktuálne vedie pred Trumpom o takmer 28.900 hlasov po sčítaní 96 percent z takmer siedmich miliónov hlasovacích lístkov.

V Georgii (16 hlasov voliteľov) sa náskok Bidena do sobotňajšieho skorého rána zvýšil na 7248 hlasov z vyše 4,8 milióna odovzdaných lístkov, z ktorých sčítali už 99 percent.

Trump by na víťazstvo potreboval získať Pensylvániu i Georgiu, ktorá je tradične republikánskym štátom, kde od roku 1992 v prezidentských voľbách nevyhral žiadny demokrat.

V Nevade (šesť hlasov voliteľov) vedie Biden o necelých 22.700 hlasov z celkových vyše 1,3 milióna a v Arizone (11 hlasov voliteľov) o takmer 30.000 hlasov z viac ako 3,3 milióna.

Trump má náskok v Severnej Karolíne (15 hlasov voliteľov) o viac ako 76.000 hlasov z 5,5 milióna odovzdaných.

 

.
Republikán McConnell prisľúbil “pokojné odovzdanie moci”

Líder republikánov v americkom Senáte Mitch McConnell opätovne prisľúbil “pokojné odovzdanie moci” v prípade, že sa prezidentom USA stane demokrat Joe Biden. Informovala o tom v sobotu britská stanica BBC

Mitch McConnell
Na snímke Mitch McConnell

“Pokojné odovzdanie moci prebieha od roku 1792, každé štyri roky začíname s novým vedením,” povedal McConnell reportérom v štáte Kentucky, ktorý zastupuje vo federálnom Senáte.

Úradujúci prezident USA Donald Trump počas kampane najprv odmietol sľúbiť pokojné odovzdanie moci v prípade svojej porážky. Minulý mesiac však potvrdil, že podporuje riadne odovzdanie prezidentského úradu, ktoré však podľa jeho slov nebude potrebné, pretože voľby vyhrá práve on.

Od utorňajšej volebnej noci však Trump obviňuje demokratov z pokusu o “ukradnutie” volieb bez toho, aby svoje tvrdenia podložil dôkazmi. Prezident už dlhodobo hovorí o volebných podvodoch, ako aj o ovplyvňovaní priebehu volieb. Jeho tím podľa prezidentových slov preto plánuje právne napadnúť všetky štáty, ktoré najnovšie, v poslednom vývoji sčítavania hlasov, získal jeho súper Biden.

“V našej skvelej krajine to musí fungovať takto – každý legálny hlas by mal byť započítaný. Akýkoľvek nezákonne odovzdaný hlas započítaný byť nemôže,” napísal McConnell v piatok na Twitteri.

Zároveň dodal, že na volebný proces musia dohliadať pozorovatelia Demokratickej aj Republikánskej strany a súdy majú vyriešiť akékoľvek spory, ktoré môžu počas volieb nastať.

 

.
Vo Filadelfii zatkli dvoch ozbrojených mužov

Polícia v americkom meste Filadelfia v noci na piatok zatkla dvojicu mužov neďaleko budovy, v ktorej úrady sčítavajú volebné hlasy, informovala v sobotu na svojej webovej stránke stanica CNN. Muži sa údajne snažili do mesta doručiť “nákladné auto plné falošných hlasovacích lístkov”.

Mužov zatkli na základe podozrení, že pri sebe majú strelné zbrane. Zadržali ich vo Filadelfii v americkom štáte Pennsylvánia pred budovou Convention Center. To je jedno z miest, na ktorých prebieha sčítavanie hlasov z utorkových prezidentských volieb.

Textové správy potvrdili, že muži sa zaujímali o proces sčítavania hlasov, uvádza CNN s odvolaním sa na stanicu KYW-TV.

Muži mali podľa polície pri sebe strelné zbrane a muníciu. Federálny prokurátor uviedol, že v ich aute značky Hummer úrady našli nálepky a čiapku s logom hnutia konšpiračných teórií QAnon.

Muži boli obvinení z držania strelnej zbrane bez povolenia a nosenia zbrane na verejnosti. Vyšetrovanie prípadu pokračuje.

Úradujúci prezident Donald Trump potrebuje v Pennsylvánii zvíťaziť, aby sa udržal v úrade. V tomto štáte podľa priebežných výsledkov vedie jeho súper – demokratický kandidát Joe Biden.

 

.
Voľby môže rozhodnúť Pensylvánia i kombinácia iných štátov, píše CNN

Víťazstvom v štáte Pensylvánia by demokratický kandidát Joe Biden získal 270 hlasov voliteľov potrebných na víťazstvo v amerických prezidentských voľbách, napísala v sobotu na svojej webovej stránke stanica CNN.

Demokratický kandidát však môže potrebných 270 hlasov voliteľov získať aj bez Pensylvánie, píše CNN a dodáva, že víťazstvá v najmenej dvoch štátoch z trojice Arizona, Georgia a Nevada by Bidena “dostali” do Bieleho domu.

Biden si v sobotu počas pokračujúceho sčítavania hlasov udržiava pred svojím súperom úradujúcim prezidentom Donaldom Trumpom náskok v štátoch Arizona, Georgia, Nevada a Pensylvánia. Trump je na čele v Severnej Karolíne.

Biden si dosiaľ zaistil celkovo 253 hlasov voliteľov, zatiaľ čo Trump ich má podľa CNN zatiaľ 213. Na zvolenie je potrebných najmenej 270 hlasov voliteľov.

Ak by Biden vyhral v Pensylvánii a získal tamojších 20 voliteľov, mal by ich celkovo 273 a stal by sa tak 46. prezidentom USA.

Trump by na víťazstvo potreboval získať Pensylvániu i Georgiu (16 hlasov voliteľov), ktorá je tradične republikánskym štátom. Od roku 1992 tam v prezidentských voľbách nevyhral žiadny demokrat.

 

.
Trump odišiel do golfového klubu, spočítavanie hlasov sa naťahuje

Do golfového klubu v Sterlingu v štáte Virgínia, pri americkom hlavnom meste Washington D.C. Spočítavanie hlasov odovzdaných v prezidentských voľbách sa totiž naťahuje a v rozhodujúcich štátoch vedie Trumpov demokratický súper Joe Biden, pripomenula situáciu tlačová agentúra AFP.

Trump sa v posledných dňoch objavil len dvakrát pri Bielom dome a prihovoril sa národu.

Biden sa blíži k víťazstvu a Biely dom má na dosah – víťazstvo v dôležitom štáte Pensylvánia, kde vedie, by mu zabezpečilo dostatok hlasov v Zbore voliteľov. Práve to určuje, kto sa po voľbách stane prezidentom USA.

Trump však vyhlásil: “Voľby som vyhral – o mnoho hlasov!” Toto tvrdenie napísal aj na sociálnej sieti Twitter, ktorá prezidentov tvít skryla.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.

Nový diskusný systém Kvôli mnohým sťažnostiam na diskusný systém Disqus, ktorý sme doteraz používali, sme sa rozhodli implementovať na stránku nový diskusný systém Quantam.
Nejaký čas budú tieto dva diskusné systémy na stránke fungovať paralelne, ale potom diskusný systém Disqus odpojíme a zostane iba nový diskusný systém Quantam.
Vytvorte si preto prosím svoj profil v novom diskusnom systéme Quantam, je to veľmi jednoduché.
Vaše názory, pripomienky a postrehy nám píšte na mail hlavnespravy@hlavnespravy.sk



.


Krajčovič pre HS: Tento rok bude pre obchod, ale aj spotrebiteľov jedným z najťažších

Slovenský spotrebiteľ je unavený. Päť rokov kríz zmenilo spôsob, akým nakupujeme. Maslo, káva, ale aj mäso sa dnes predávajú už…

06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť kritizoval Zelenského

Trump opäť kritizoval Zelenského a nazval ho prekážkou ukončenia vojny, píše denník Politico

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico po výrokoch ukrajinského prezidenta vyjadril solidaritu Orbánovi

Premiér SR Robert Fico vyjadril vo štvrtok plnú solidaritu predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi v súvislosti s predchádzajúcimi vyjadreniami ukrajinského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Kuba tiež padne“: Trump v rozhovore pre Politico predpovedal pád komunistického režimu

Predpokladal, že zhoršenie situácie na ostrove je čiastočne výsledkom tlaku zo strany USA, vrátane zastavenia dodávok venezuelskej ropy, ktorá kedysi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Vyvolení, očista, stopka z Bruselu. Ochrana zostáva, ale po starom

Reforma mala vyčistiť „hniezdo“. Po zásahu ÚS a signáli z Bruselu sa systém vracia do starých koľají

06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.

Zelenskyj sa vyhrážal Orbánovi likvidáciou. Szijjártó reagoval

Zelenskyj sa dnes pred médiami nepriamo vyhrážal, že môže dať Orbána zabiť. Naznačil, že s Orábnom môže komunikovať “armáda ich…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Krajčovič pre HS: Tento rok bude pre obchod, ale aj spotrebiteľov jedným z najťažších

Slovenský spotrebiteľ je unavený. Päť rokov kríz zmenilo spôsob, akým nakupujeme. Maslo, káva, ale aj mäso sa dnes predávajú už…

06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

Trump opäť kritizoval Zelenského

Trump opäť kritizoval Zelenského a nazval ho prekážkou ukončenia vojny, píše denník Politico

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Fico po výrokoch ukrajinského prezidenta vyjadril solidaritu Orbánovi

Premiér SR Robert Fico vyjadril vo štvrtok plnú solidaritu predsedovi maďarskej vlády Viktorovi Orbánovi v súvislosti s predchádzajúcimi vyjadreniami ukrajinského…

06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

„Kuba tiež padne“: Trump v rozhovore pre Politico predpovedal pád komunistického režimu

Predpokladal, že zhoršenie situácie na ostrove je čiastočne výsledkom tlaku zo strany USA, vrátane zastavenia dodávok venezuelskej ropy, ktorá kedysi…

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Vyvolení, očista, stopka z Bruselu. Ochrana zostáva, ale po starom

Reforma mala vyčistiť „hniezdo“. Po zásahu ÚS a signáli z Bruselu sa systém vracia do starých koľají

06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Fínska vláda chce zrušiť zákaz rozmiestňovania jadrových zbraní na svojom území

Fínsko plánuje zrušiť obmedzenia, ktoré zakazujú prítomnosť jadrových zbraní na jeho území, aby zosúladilo svoju legislatívu s politikou jadrového odstrašovania…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Szijjártó si šiel do Moskvy potvrdiť záruky dodávok ruskej ropy

Maďarský minister zahraničných vecí hľadal v Moskve záruky pre dodávky ruskej ropy, píše Hungary Today. Chcel zabezpečiť, aby aj napriek…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Susko odhalil pravdu o vyšetrovaní daňových podvodov, korupcie a ekonomickej kriminality

Verejnosti je dlhodobo prezentovaný názor, že Slovensko je rajom pre podvody a korupčné kauzy. Minister spravodlivosti Boris Susko však tvrdí, že…

05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Ekonomika | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

„Maďarsko je v pohotovosti“. Viktor Orbán oznamuje mimoriadne opatrenia

Teroristické organizácie, ktoré sa premiestnili do západnej Európy, môžu pre vojnu v Iráne „prejsť do akcie“, varuje maďarský premiér Viktor…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Recepty pre zdravé črevo. Či jednoduchá a účinná prevencia rakoviny hrubého čreva

Nech je jedlo vaším liekom. Ak čakáte knihu o najlepšej diéte alebo recepty na zázračné chudnutie z prášku, či ako…

05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Kultúra | 2 min. čítania | 0 komentárov

NAŽIVO o dianí na Blízkom východe: Irán pohrozil útokmi na izraelské veľvyslanectvá po celom svete

V tomto článku aj dnes pokrývame vojnový konflikt na Blízkom východe, ktorý vypukol v sobotu útokom Spojených štátov amerických a…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 9 min. čítania | 0 komentárov

Národniari vyzývajú Fica, aby Slovenská republika blokovala pôžičku pre Ukrajinu

Jedinou krajinou, ktorá blokuje pôžičku pre Ukrajinu, je podľa Slovenskej národnej strany Maďarsko, avšak obe krajiny, Maďarsko aj Slovensko, majú…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Karta sa obrátila. USA žiadajú Ukrajinu o pomoc

USA požiadali Ukrajinu o pomoc v súvislosti s iránskymi dronmi, píše Focus

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Družba, Zelenskyj, Orbán a Fico sú hlavné témy európskej tlače

Niekoľko zahraničných denníkov informuje o najnovších informáciách v prípade vyšetrovania odstávky ropovodu Družba

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Traja poprední lídri naznačili, že Izrael vtlačil USA do vojny s Iránom

Marco Rubio, Mike Johnson a Tucker Carlson naznačujú, že Izrael vtlačil USA do vojny proti Iránu, informuje Life Site News

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Ukrajina riskuje, že v apríli zostane bez vonkajšej pomoci

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Aktualizované 05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Stratené milióny a smrť generála: Príliš vysoký účet

Nové poznatky o stíhaní bývalej politickej opozície vyrážajú dych. Narobili totiž prievan aj vo vašej peňaženke…

05. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

K poškodeniu ropovodu Družba podľa SIS nedošlo

Slovenská informačná služba tvrdí, že 27. januára nedošlo k poškodeniu ropovodu Družba, ktoré by zabránilo preprave ropy na územie Slovenska…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Majiteľ CSG Michal Strnad prehovoril o údajnom prepojení jeho skupiny na ministra Kaliňáka

Majiteľ CSG Michal Strnad prehovoril o údajnom prepojení jeho skupiny na ministra obrany Roberta Kaliňáka. Podľa medializovaných informácií spoločnosť Fingood,…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Maďarsko „zvíťazí silou“ a prinúti Ukrajinu odblokovať tranzit ropy cez „Družbu“

Maďarsko „zvíťazí silou“ a prinúti Ukrajinu odblokovať tranzit ropy cez „Družbu“, vyhlásil Orbán

06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
06. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nebude to len pár týždňov. USA urobili zásadný krok

Vojna v Iráne môže trvať až do septembra, píše Politico

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Británia sa domnieva, že jej základňu na Cypre v nedeľu napadli

Británia sa domnieva, že jej základňu na Cypre v nedeľu napadli dronom Hizballáh alebo proiránski bojovníci v Iraku, informuje The…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V rámci akcie Kajúcnik dal vyšetrovateľ ÚIS podnet na väzbu pre dvoch obvinených

Vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby v rámci akcie Kajúcnik podal podnet na väzobné stíhanie dvoch obvinených Jána Čurillu a Pavla Ďurku…

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vstúpi Azerbajdžan do vojny proti Iránu?

Útok bezpilotných lietadiel na letisko v Nachičevane, z ktorého Baku obvinilo Irán a už sľúbilo odvetu, vyvolal špekulácie, že Azerbajdžan…

05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Cynizmus ako režim dňa

Raketové mapky, dvojitý meter a krajina bez PVO. Hrozbu vyrobili, hrozbou strašia

04. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Presuň zápalku a vytvor 5 obdĺžnikov: Otestuj svoje IQ za 13 sekúnd

Presuň zápalku a dokáž, že tvoje logické myslenie je na vyššej úrovni. Táto rýchla výzva preverí tvoju pozornosť, predstavivosť aj…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Prezident ukončil disciplinárku šéfa SIS, potrestá ho zrážkou zo mzdy

Prezident SR Peter Pellegrini ukončil disciplinárne konanie voči riaditeľovi Slovenskej informačnej služby Pavlovi Gašparovi. Za dopravnú nehodu z minulého roka…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Kováčik zvolal tlačovku. Vyhlásil, kedy odíde z čela SFZ

Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik takmer týždeň po znovu zvolení na piatkovej konferencii zväzu tvrdí, že chce vraj tejto…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

V piatok sa pred sídlo veľvyslanectva Ukrajiny v Budapešti uskutoční protest, ktorého cieľom je protestovať proti ukrajinskému vydieraniu Maďarska blokovaním ropovodu Družba.

Včera 20:24

Iránska televízia uviedla, že drony vypustené Revolučnými gardami zasiahli loď USS Abraham Lincoln.

Včera 20:08

Trump odvolal ministerku pre vnútornú bezpečnosť USA Kristi Noemovú.

Včera 20:07

Britská polícia prepustila tri osoby podozrivé zo špionáže pre Čínu. Je medzi nimi aj manžel poslankyne Labouristickej strany Joani Reidovej.

Včera 20:05

.

Minister športu má ostrý odkaz pre kolegu z vlády: Taraba „robí radosť milionárom“

Minister športu Rudolf Huliak má pre svojho kolegu, ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (SNS),  pikantný odkaz – podľa neho Taraba…

05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fanúšikovia Dunajskej Stredy vyzliekli hráčov z dresov po zahanbujúcej pohárovej prehre

V stredu večer DAC Dunajská Streda, ktorá je v Niké lige na druhej priečke, prehrala v pohárovom zápase Slovnaft Cupu…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Premiér diskutoval so študentami Gymnázia Malacky o Európskej únii či konflikte na Blízkom východe

Predseda vlády SR Robert Fico vo štvrtok diskutoval so študentami Gymnázia Malacky. Témou bola Európska únia, ale aj aktuálny vojnový…

05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbánov tvrdý odkaz Zelenskému: „Nedovolíme, aby nás vtiahol do jeho vojny, ide o budúcnosť Európy"

Maďarsko, 5. marca 2026 - Pod zámienkou útokov na svoju infraštruktúru v Ľvovskej oblasti na konci januára Ukrajina zastavila dodávky…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Juraj Králik: Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu o SNG za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne

Zistenia Najvyššieho kontrolného úradu SR o Slovenskej národnej galérii (SNG) za obdobie 2022 – 2024 sú mimoriadne vážne. Skonštatoval to…

05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
05. 03. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Djokovič predpovedá niečo z ríše snov

Srbský tenista Novak Djokovič je presvedčený, že sa americká tenisová legenda Serena Williamsová vráti na súťažne kurty. Priznal, že sa…

05. 03. 2026 | 0 komentárov

Bieda európskej politiky vo svetle iránskeho konfliktu

V dôsledku kumulatívneho efektu sebazničujúcich energetických sankcií EÚ voči Ruskej federácii a útokov USA a Izraela na Irán a následnou…

04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov
04. 03. 2026 | Zo zahraničia | 11 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Peter Zajac-Vanka Ing.

Gustáv Murín

Anton Čapkovič

Miroslav Ondrej

Ivan Štubňa

.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov