Volodymyr Zelenskyj

NAŽIVO

Kriminálna polícia z Komárna v spolupráci s Pohotovostným policajným útvarom v Nitre zadržala v piatok dopoludnia 47-ročného väzňa na úteku. Väzeň ušiel z pracoviska v Hurbanove 8. januára tohto roka, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre. Hľadaný muž bol zadržaný v Zemianskej Olči v okrese Komárno. Následne bol eskortovaný na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Komárne z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov.

19:10

Nemecké ministerstvo vnútra oznámilo, že Nemecko a Izrael uskutočnili spoločné cvičenie na obranu proti prípadnému rozsiahlemu kybernetickému útoku.

18:55

Trump opäť vyhlásil, že Ukrajina a Rusko sú „veľmi blízko“ k mieru.

„Myslím si, že majú šancu. Snažíme sa. Ukončil som osem vojen. Myslel som si, že všetky budú možno tvrdšie ako táto. Ale Zelenskyj a Putin sa nenávidia. A to veľmi komplikuje situáciu. Ale myslím si, že sme veľmi blízko k dosiahnutiu dohody,“ povedal americký prezident.

18:54

Polícia pripomína vodičom víkendovú uzáveru diaľnice D2 medzi Kútmi a Malackami. Dopravné obmedzenia potrvajú od soboty (31. 1.) 22.00 h do nedele (1. 2.) 6.00 h. Dôvodom je osádzanie novej lávky pre peších a cyklistov ponad diaľnicu. Obchádzková trasa povedie po starej ceste cez obce Sekule, Moravský Sv. Ján a Veľké Leváre. Vyznačená bude dopravným značením. „Žiadame vodičov o trpezlivosť a rešpektovanie dopravného značenia,“ odkázala Bartošová.

18:38

Americké ministerstvo spravodlivosti zverejňuje viac ako tri milióny nových strán spisov súvisiacich s prípadom sexuálneho delikventa Jeffreyho Epsteina. Zverejnenie spisov z federálneho vyšetrovania Jeffreyho Epsteina je doteraz najrozsiahlejšie a zahŕňa tisíce videí a fotografií. Reportéri New York Times prechádzajú tento materiál.

18:37

Sýrska vláda dosiahla dohodu s Kurdmi, ktorých pozície Damask nedávno napadol na severe krajiny. Informuje o tom BBC.

Podľa informácií médií boli práva Kurdov uznané a ich oddiely sa pripoja k sýrskej armáde.

Dohodu sprostredkovali USA. Veľvyslanec Washingtonu v Turecku a osobitný vyslanec pre Sýriu Tom Barrack označil dohodu za „fundamentálny a historický míľnik na ceste Sýrie k národnému zmiereniu, jednote a trvalej stabilite“.

Dohode predchádzali týždne bojov. Sýrskym jednotkám sa podarilo dobyť rozsiahle oblasti na severovýchode krajiny, ktoré boli viac ako 10 rokov pod kontrolou „Sýrskych demokratických síl“.

18:14

Do Iránu smeruje obrovská flotila, ktorá je väčšia ako tá, ktorá bola vyslaná do Venezuely, vyhlásil Trump.

„Ak nedospejeme k dohode, uvidíme, čo sa stane,“ dodal.

Pripomíname, že Irán už odmietol požiadavky USA týkajúce sa jadrového a balistického programu.

18:14

Nórske ministerstvo zahraničných vecí oznámilo, že Nórsko sa pripojilo k sankciám EÚ proti iránskym aktérom po smrti tisícov demonštrantov v Iráne.

18:13

Trumpova administratíva uvalila sankcie na viacerých iránskych predstaviteľov vrátane ministra vnútra Eskandara Mómeního, ktorého obvinila z potláčania celonárodných protestov.

18:12

Sudánske mesto al-Ubajjid sa stalo v piatok terčom dronových útokov. Podľa svedkov došlo k zásahu viacerých zariadení napojených na vládu krajiny.

18:11

Turecko vyslalo stíhačky F-16 do Somálska. „Turecko vyslalo do Somálska stíhačky F-16,“ uviedol vládny predstaviteľ pre AFP bez ďalších podrobností.

17:59

Súd rozhodol, že americká prokuratúra nemôže žiadať trest smrti pre Luigiho Mangioneho obžalovaného z vraždy riaditeľa zdravotnej poisťovne UnitedHealthcare.

17:35

Dánska vláda predstavila reformu, na základe ktorej bude môcť krajina deportovať cudzincov odsúdených na najmenej jeden rok vo väzení za závažné trestné činy.

17:34

Námestník ruského ministra zahraničných vecí Alexandr Gruško vyhlásil, že EÚ je stranou konfliktu na Ukrajine a z toho dôvodu by nemohla dohliadať na dodržiavanie prípadného prímeria.

17:33

Sedem škôl a deväť verejných inštitúcií v maďarskej Hajducko-bihárskej stolici dostalo e-mail s bombovou hrozbou v ukrajinskom jazyku.

16:54
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Teď už přijde jen zděšení…

Tak nám prezident Zelenský odmítl americký návrh mírové smlouvy, která počítala s tím, že by konflikt zamrzl podle stávající linie fronty, Krym by byl uznán ruským, Ukrajina by nevstoupila do NATO a pak tam byla celá řada dalších technikálií. Odmítl smlouvu především kvůli Krymu, kterého se Ukrajina nehodlá vzdát. Díky tomu odmítl Mark Rubio přijet na schůzku do Londýna a poslal místo sebe jen nějakého podržtašku a jsem zvědavý, jestli dnes (ve čtvrtek) dojde na avizovaný podpis dohody o nerostech

Volodymyr Zelenskyj
Na snímke ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj / Foto: SITA/AP-Evgeniy Maloletka
❚❚
.

O den dříve se Putin nechal slyšet, že by byl pro zastavení bojů podél stávající linie fronty…

Já osobně naprosto souhlasím s pohledem Oskara Krejčího, který tvrdí, že ruské vítězství znamená obsadit celý „ruskojazyčný půlměsíc“ na Ukrajině, včetně měst Charkov a Oděsa. Putin samozřejmě může vyhlásit za vítězství klidně i současný stav, ale to mu obyčejní Rusové jako vítězství nevezmou. Byl by to jen odklad a podklad pro budoucí konflikt. Stejně tak si Rusko dalo do ústavy přivtělení čtyř ukrajinských regionů a je velký rozdíl licitovat o území nepřítele a nebo licitovat o svoje vlastní. Ani Putin nemůže porušovat svou vlastní ústavu.

Zelenský zase hned na začátku války vyhlásil vítězství. Ukrajina osvobodí všechna svá území včetně Krymu. Všechno ostatní je ukrajinská prohra.

Američané zase avizují, že buď budou obě strany s americkými návrhy souhlasit, nebo jdou od toho. Trump mnohokrát prohlásil že to není jejich válka (může za ni Biden) a že má lepší věci na práci, než se dohadovat s nějakými východňáry.

Já čtu celou situaci tak, že Putin v posledních dnech prostě vyšel Američanům vstříc. Nejprve návrhem velikonočního příměří (při kterém ale Rusové reagovali na jakoukoliv ukrajinskou činnost v předních liniích) a udělal tím na Zelenského dlouhý nos. Podruhé pak svou vstřícností ohledně zastavení bojů podél současné fronty. Udělal to, protože věděl, že Zelenský dohodu o Krymu odmítne.

.

Kdyby to Zelenský neodmítl, měl by okamžitě na krku povstání svých nácbatalionů a obyvatelstvu by se rovněž špatně vysvětlovalo, že po milionu mrtvých a ohromných materiálních ztrátách jsou přesně tam, kde byli v roce 2022. Jen tehdy ovládali trochu víc území. Tragédie Ukrajiny vznikla v prvních měsících války, kdy její představitelé slíbili svému lidu vítězství a nechali se ukolébat báchorkami o převaze Západu a vojenské pomoci „dokud bude potřeba.“

Kam teď situace směřuje? Jednoznačně k americkému odchodu z této války. Viníkem už v očích Američanů není Rusko, ale Ukrajina. Rus je teď vstřícný, je ochoten „na to malé nedorozumění“ zapomenout a vrátit se ke vzájemně výhodnému obchodování. Ukrajina je teď ten kverulant, který odmítá americké návrhy, ne Rusko. Veškeré potřebné záminky k opuštění té „hodné ukrajinské demokracie“ už Zelenský Trumpovi dodal.

Ukrajina zůstane sama. I kdyby Němci dodali henty rakety Taurus, i kdyby se Leyenová upodporovala. Je úplně jedno, jestli teď budou mééédia volat po „totální válce proti Rusku,“ Rusové už v té totální válce dávno jsou. Už tři roky budují válečnou ekonomiku a jde jim to od ruky, že to vidí i Mezinárodní měnový fond nebo Světová banka. Evropa si za poslední tři roky dokázala zdražit energie a vyzdvihnout do funkcí politiky typu Fiala či Nerudová. Dokázala si zkrachovat nejvíc firem od roku 1989, dokázala si zavřít doly na uhlí a pojevilo se také pětatřicetileté odstraňování „toxické maskulinity,“ takže nejenom že se nikomu za takový režim nechce bojovat a ti, kteří mají dostatečně vymytý mozek, ti jsou zase nebinární Alžbětka a mohli by si na frontě zlomit nehet.

Jak to napsal americký bloger Big Serge? Pro Ameriku je teď nejjednodušší, když nechají špinavou práci v Evropě na Rusech. Ať už Donald Trump myslel svou mírovou iniciativu jakkoliv, může si nad dalším americkým vojenským dobrodružstvím umýt ruce. Nic zvláštního, Washington hodnotovou propagandu dělá, ale sám jí nevěří a také jí nepodléhá. Američané se navíc nestahují z války jen tak, aby zachovali status quo. Stahují se, aby s Ruskem obchodovali, aby ho pokud možno vytrhli z náruče Číny, zkrátka, aby ukončili ruskou izolaci, která nikdy izolací ani nebyla. Jen se to obnovování vztahů obejde bez Ukrajiny a bez Evropy.

Nastává pravý čas pro naše liberální hrdiny, aby osvědčili své evropské hodnoty. Nějaké sbírání trhaviny nebo tetelení se nad smrtí ruských turistů v Egyptě už stačit nebude. Teď bude zapotřebí napsat žádost prezidentovi a odjet na frontu a tam ukázat generálu Syrskému, že Rusko je těsně před porážkou. Nastává čas osvědčit svou víru v Českou televizi a ostatní hybridní bruselskou propagandu. Bude to dost blbá válka… bez amerických družic, bez amerických datalinků, bez amerických zpravodajských služeb. Bude vypadat zhruba tak, jako zhroucení fronty v Kurské oblasti, kde Američané zase udělali vstřícné gesto Rusům. Vypnuli tam Ukrajincům svoji zpravodajskou podporu a během několika dní bylo vymalováno.

.

Teď už přijde jen zděšení. Zděšení nad tím, jak důležití byli Američané. Zděšení, jak málo znamená Brusel i Německo. Zděšení nad tím, co jsme si sami nadrobili…

… a také zděšení nad naší vládou, která je v té válce tak zaháčkovaná, že stejně jako Zelenský nemůže couvnout.

Daniel Vidlák

 

Článok pôvodne vyšiel na portáli vidlakovykydy.cz

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Erik Majercak

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.

„Strana nepokojov“. Reakcia Ruska na energetické prímerie

Spôsob, akým bola téma energetického prímeria prezentovaná v informačnom priestore Ruskej federácie, bol veľmi príznačný z hľadiska pozície siete blogerov…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Trumpa čaká dilema

Americký prezident Donald Trump stojí pred voľbou, od ktorej závisí budúcnosť systému jadrových obmedzení medzi Washingtonom a Moskvou, píše The…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Belousovová reaguje na kritiku Rizmana : „Ospravedlniť by sa mal niekto iný, nie ja“

Politička Anna Belousovová v nedávnom príspevku na sociálnej sieti upozornila na audit, ktorý vykonalo Ministerstvo financií SR a týkal sa…

30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Daniel Bombic, obžalovaný z extrémizmu, ostáva vo väzbe

Obžalovaný Daniel Bombic bude naďalej stíhaný väzobne. Rozhodla o tom dnes samosudkyňa Špecializovaného trestného súdu Eliška Šnajderová, ktoré zamietla jeho…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Tajomník OSN varuje pred finančným kolapsom organizácie

Generálny tajomník Organizácie spojených národov António Guterres varoval pred „nevyhnutným finančným kolapsom“ organizácie v dôsledku neplatenia príspevkov a kvôli rozpočtovým…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Nastupujúca holandská vláda sľúbila zachovať podporu Ukrajine: “Čas na rozhovory s Moskvou ešte neprišiel”

Nastupujúca holandská vláda v piatok prisľúbila plnú podporu Ukrajine a záväzok dodržať výdavky na obranu podľa štandardov Organizácie Severoatlantickej zmluvy

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Recept na dlhovekosť: Ako sa stravujú najzdravší ľudia na svete

Aké je tajomstvo dlhého a zdravého života? Je skutočne veľmi jednoduché… Knihu nájdete TU

30. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Kultúra | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zlato, striebro a bitcoin rastie. Čo je za tým?

Dnes prudko klesla cena zlata, striebra a bitcoinu, zatiaľ čo dolár začal posilňovať

30. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

EÚ zvažuje zákaz vstupu ruským vojakom, ktorí bojovali na Ukrajine

„Z Buče do Bruselu nemôže viesť žiadna cesta,“ vyhlásil estónsky minister zahraničných vecí, keď vyzval na celoeurópsky zákaz vstupu bývalých…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Valachová pre HS: 91-ročná pani profesorka mi odhalila svoje rituály. Každý sa môže dožiť vysokého veku – pokojne aj 120 rokov

Moderátorka podcastu Odznova Martina Valachová vo svojich rozhovoroch pravidelne predstavuje ľudí, ktorí sú nielen zaujímaví a majú čo povedať, ale…

30. 01. 2026 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Rozhovory | 12 min. čítania | 0 komentárov

USA neposkytli Ukrajine sľúbených 250 miliónov dolárov na energetiku

Spojené štáty americké neposkytli Ukrajine 250 miliónov dolárov na energetiku, ako jej predtým sľubovali. Informuje o tom agentúra Reuters s…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina. Ako ďalej?

S Ukrajinou som sa zoznamoval mnoho rokov. Nielen cez knihy a štúdium jej dejín. Prvýkrát som bol v Kyjeve roku…

30. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 6 min. čítania | 0 komentárov
.

Kremeľ komentoval vyhlásenie Zelenského, že „neodovzdáme Donbas a ZJE bez boja“

„ZJE je už viac ako dva roky pod kontrolou Ruskej federácie. Vzniká jedna otázka, či to znamená, že kyjevský režim…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kráľovná sprostredkovateľov- Nadácia Pontis v číslach: koľko stojí uzol a komu tečie najväčší prúd

Nadácia Pontis v číslach: koľko stojí uzol a komu tečie najväčší prúd

30. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Komentáre | 6 min. čítania | 0 komentárov

Trump prezradil, čo mu Putin povedal a sľúbil

Americký prezident Donald Trump tvrdí, že požiadal ruského prezidenta Vladimira Putina, aby počas chladného obdobia neútočil na Kyjev a ďalšie…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Pred 93 rokmi Londýn priviedol k moci Adolfa Hitlera

Rusko, 30. januára 2026 - 30. januára 1933 sa stal nemeckým kancelárom. Hlavnou úlohou Hitlera bolo rozpútať vojnu proti Rusku - ZSSR,…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Opozícia obkukala správanie Matoviča

Opozícia sa definitívne zmenila na poslušného panáčika Igora Matoviča. Čo sa rétoriky a správania týka určite. Myslí si generál Jozef…

30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Jasná sa zmení na najväčšie zimné ihrisko. Olympijský festival ponúka zábavu pre fanúšikov

Nechce sa vám cestovať stovky kilometrov do Talianska, ale chcete zažiť pravú olympijskú atmosféru takpovediac naživo? Stačí prísť v dňoch…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Vo štvrtok večer v Bratislave smerovali dva vlaky oproti sebe

Vo štvrtok večer v úseku Bratislava – Vinohrady smerovali krátkodobo dva vlaky oproti sebe. Rušňovodič vlaku R 10737 prešiel návesť…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Regióny | 2 min. čítania | 0 komentárov

Fotografie, ktoré dokazujú, že nie všetko máme pod kontrolou

Pod kontrolou máme v živote veľa vecí, aspoň si to radi myslíme, no realita nás občas s obľubou vyvedie z…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Slovensko odignorovalo tému LGBTi na európskej pôde

Zástupcovia SR sa nezúčastnili rokovania o zákaze konverzných praktík. V čom je háčik?

30. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj rýchlo zosmutnel: "Rusi presmerovali útoky na našu logistiku"

Ukrajina, 30. januára 2026 - Zelenskyj potvrdil, že v noci neboli útoky na energetiku, ale teraz ruské ozbrojené sily kladú…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Európska komisia začala konanie proti Slovensku pre zmeny v ochrane oznamovateľov

Európska komisia v piatok oznámila, že začala konanie o porušení povinnosti (infringement) proti Slovensku. Dôvodom je nedávne prijatie zákona o…

30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Aktualizované 30. 01. 2026 | Z domova | 7 min. čítania | 0 komentárov

Čurný rázne reagoval po zastavení toku miliónov eur z ministerstva športu: "Chodí to ako kačka, kváka to ako kačka, tak je to kačka” 

Na štvrtkovej tlačovej konferencii šéf rezortu cestovného ruchu a športu Rudolf Huliak oznámil, že po vážnych zisteniach hlavného kontrolóra zastavuje…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

O lžiach o premiérovi, ktoré šíri portál Politico

Poslanec a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry sa vyjadril k nedávnym správam, ktoré o slovenskom premiérovi priniesol probruselský…

30. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Irán uzatvorí Hormuzský prieliv pre cvičenia s bojovou streľbou. Trump sa môže pridať aj s jeho flotilou

Irán, 30. januára 2026 - Veľká Británia sa pravdepodobne nezapojí do možného útoku USA na Irán, uvádza britský denník The…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Fotografie ľudí, ktorí preskočili brífing o zdravom rozume

Fotografie majú schopnosť zastaviť čas a zachytiť momenty, ktoré by inak ostali len nepríjemnou spomienkou alebo varovaním pre ostatných. V…

30. 01. 2026 | 0 komentárov

Macron označil stretnutie s Ficom za „strategické prebudenie“

Predseda vlády SR Robert Fico sa vo štvrtok v Paríži stretol s francúzskym prezidentom Emmanuelom Macronom. Podľa jeho slov viedli…

29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
29. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kriminálna polícia z Komárna v spolupráci s Pohotovostným policajným útvarom v Nitre zadržala v piatok dopoludnia 47-ročného väzňa na úteku. Väzeň ušiel z pracoviska v Hurbanove 8. januára tohto roka, informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Nitre. Hľadaný muž bol zadržaný v Zemianskej Olči v okrese Komárno. Následne bol eskortovaný na Okresné riaditeľstvo Policajného zboru v Komárne z dôvodu vykonávania ďalších procesných úkonov.

19:10

Nemecké ministerstvo vnútra oznámilo, že Nemecko a Izrael uskutočnili spoločné cvičenie na obranu proti prípadnému rozsiahlemu kybernetickému útoku.

18:55

Trump opäť vyhlásil, že Ukrajina a Rusko sú „veľmi blízko“ k mieru.

„Myslím si, že majú šancu. Snažíme sa. Ukončil som osem vojen. Myslel som si, že všetky budú možno tvrdšie ako táto. Ale Zelenskyj a Putin sa nenávidia. A to veľmi komplikuje situáciu. Ale myslím si, že sme veľmi blízko k dosiahnutiu dohody,“ povedal americký prezident.

18:54

.

Gašpar: Ukrajinci si musia uvedomiť, že Európa nie je nikomu podriadená a Slovensko už vôbec nie!

Podpredseda NR SR Tibor Gašpar vo svojom príspevku na sociálnej sieti hovorí, že pomoc sa dá poskytovať, ale jej podmienkou…

30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Washington reaguje na pokutu EÚ voči platforme X Elona Muska

Washington sa postavil proti Bruselu po tom, ako regulačné orgány Európskej únie začiatkom tohto mesiaca udelili pokutu platforme X Elona…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Venezuela-Krym a dilema Iránu pre Trumpa. Začne veľká vojna na Blízkom východe?

Západné médiá sú plné správ, že USA môžu v najbližšej dobe zaútočiť na Irán, hoci poznamenávajú, že Trump ešte neprijal…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

Vdova po Alanovi Rickmanovi varuje po smrti manžela pred „ťažkými“ príznakmi rakoviny pankreasu

Herec známy najmä z filmu „Harry Potter“ zomrel vo veku 69 rokov 14. januára 2016 po šesťmesačnom boji s rakovinou…

30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ďalšia počiatočná detská dojčenská výživa bola kontaminovaná cereulidom

Počiatočná detská dojčenská výživa z Nemecka bola kontaminovaná cereulidom. Ide o výrobky Aptamil Pronutra Pre, značka Aptamil vyrobené pre spoločnosť…

30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
30. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Erik Majercak

Anton Čapkovič

Andrej Sablič

Ivan Štubňa

Michal Durila

Peter Bielik

.
.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov