ropa

NAŽIVO

Armáda Izraela uviedla, že počas náletu na Libanon zabila člena Kuds, ktorého obviňovala z plánovania útokov proti Izraelu.

Včera 19:56

Vo dvoch vlakoch smerujúcich z Ukrajiny do Maďarska bola nahlásená bomba. Jedná sa o rýchliky Transcarpathia a Ruthenia (Zakarpatská a Podkarpatská Rus).

„Ukrajinskí pyrotechnici skontrolovali vlaky a podľa našich informácií sa v oboch prípadoch ukázalo, že ide o falošný poplach: odborníci nenašli žiadne výbušné zariadenia ani iné zdroje nebezpečenstva,“ napísali v odpovedi na otázku novín.
Hrozba prišla od neznámeho volajúceho.

Včera 19:54

Denník Aftonbladet uviedol, že polícia prešetruje incident vo švédskom meste Boden, pri ktorom na Prvý sviatok vianočný zahynula jedna žena a ďalšie dve zranené osoby museli hospitalizovať.

Včera 19:17

Muža bez známok života našli vo štvrtok ráno v Prievidzi. Polícia príčiny jeho úmrtia vyšetruje, začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Pre TASR to potvrdila vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Ingrid Krajčíková. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné v súčasnej dobe poskytnúť viac informácií,“ uviedla Krajčíková.

Včera 19:04

Zelenskyj oznámil, že telefonoval s Witkoffom a Kushnerom. Zelenskyj uviedol, že viedli veľmi dobrý rozhovor, a obom poďakoval za konštruktívny prístup a intenzívne úsilie.

Včera 18:21

Rusko je pripravené poskytnúť krajinám NATO právne záruky, že nemá v úmysle útočiť na členské štáty NATO. Uviedla to hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Marija Zacharovová.

„Konkrétna forma sa dá určiť počas rokovaní, ale musí ísť o plnohodnotný medzinárodný právny akt. Rusko zostáva otvorené serióznym rokovaniam, na rozdiel od väčšiny západných krajín, ktoré si zvolili vojensko-politickú a ekonomickú eskaláciu, ktorá sa transformovala na nátlak,“ povedala a dodala, že práve tieto štáty sú „plne zodpovedné za eskaláciu situácie a premárnené príležitosti“.

Včera 18:16

Michelle Bolsonarová oznámila, že Bolsonaro sa podrobil úspešnej operácii v dôsledku slabinovej prietrže.

Včera 18:14

Kráľ Karol III. apeloval počas svojho tradičného vianočného posolstva národu na ľudí, aby sa miesto konfliktov sústredili na láskavosť a jednotu.

Včera 17:36

Jisrael Kac uviedol, že Izrael nikdy nestiahne všetkých svojich vojakov z Pásma Gazy.

Včera 17:13

Hlavný index burzy Dow Jones Industrial Average vzrástol o 289,40 bodu (0,60 %) na 48.731,81 bodu. Index burzy S&P 500 zaznamenal rast o 22,34 bodu (0,32 %) na 6932,13 bodu, uviedla agentúra Reuters. V obidvoch prípadoch to predstavuje nový rekord, pričom S&P 500 smeruje za celý rok k rastu takmer o 18 %.

Včera 16:14

Poľská armáda informovala, že Poľsko zaznamenalo v blízkosti svojho vzdušného priestoru nad Baltským morom ruské prieskumné lietadlo. Z oblasti ho eskortovali poľské stíhačky.

Včera 16:13

Včera 16:11

Sýrske úrady počas operácie vykonanej v spolupráci s koalíciou vedenou USA zabili vysokopostaveného lídra Islamského štátu.

Včera 15:41

Ministerstvo zahraničných vecí Ruskej federácie vyhlásilo, že v rokovaniach s USA o Ukrajine dochádza k „pomalému, ale stabilnému pokroku“.

Tiež vyhlásilo, že Moskva je pripravená pokračovať v spolupráci s Washingtonom „v rámci dohôd dosiahnutých na samite na Aljaške“.

Pripomíname, že Zelenskyj oznámil 20-bodový plán, na ktorý teraz čaká reakcia Ruskej federácie.

Včera 15:28

Cena ropnej zmesi Brent s dodávkou vo februári dosiahla na záver stredajšieho (24. 12.) obchodovania 62,24 USD za barel. Oproti predchádzajúcej uzávierke to znamená pokles o 14 centov (0,22 %). Cena ľahkej ropy WTI, rovnako s februárovým kontraktom, uzatvorila na úrovni 58,35 USD/barel. V porovnaní s predchádzajúcou uzávierkou to predstavuje pokles o tri centy alebo 0,05 %.

Včera 15:27

Londýnska biskupka Sarah Mullallyová vo svojej vianočnej kázni upozornila, že celonárodná diskusia o imigrácii rozdeľuje britskú spoločnosť.

Včera 15:26
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Šok v dodávkach ropy je na spadnutie

Keď začiatkom tohto týždňa výkonný riaditeľ spoločnosti Aramco povedal, že roky nedostatočných investícií narušili rovnováhu medzi ponukou a dopytom na trhu s ropou, malo to byť pre tých, ktorí majú rozhodovacie právomoci, varovným signálom. Namiesto toho generálny tajomník OSN opäť pokarhal ropný priemysel za “hodovanie” na rekordne vysokých ziskoch a vyzval vlády, aby za to zaplatili, píše špecializovaná stránka Oil Price

ropa
Ilustračné foto
❚❚
.

Medzitým výpadok produkcie OPEC minulý mesiac dosiahol 3,58 milióna barelov ropy za deň – čo sa rovná približne 3,5 % celosvetového dopytu – a Spojené štáty pokračovali v predaji ropy zo svojich strategických ropných rezerv.

Tieto zdanlivo nesúvisiace správy majú niečo veľmi dôležité spoločné. Obe jasne naznačujú, že sa blíži nedostatok ponuky na globálnej úrovni. Keď sa k tomu pridá správa, že ruský vývoz ropy by mohol po decembrovom vstupe embarga EÚ do platnosti klesnúť približne o 2,4 milióna barelov denne, nedostatok ropy sa stáva viac-menej nevyhnutným.

Dopyt po rope zostáva napriek množstvu problémov odolný a ani ceny nad 100 USD za barel ho začiatkom tohto roka nedokázali výraznejšie obmedziť. Teraz sa ceny trochu zmiernili, ale do embarga zostávajú ešte asi dva mesiace. Keď začne platiť, ceny určite vyskočia, pretože alternatívne dodávky sú obmedzené. A Spojené štáty budú musieť v určitom okamihu začať dopĺňať svoje zásoby ropy, pretože sa vyčerpávajú.

.

Denník Wall Street Journal tento týždeň upozornil na tento problém. Autor Jinjoo Lee citoval Úrad pre energetické informácie, ktorý uviedol, že úroveň štátnych zásob sa v týždni do 16. septembra znížila o ďalších 7 miliónov barelov, čo znamená, že celkový stav bol 427 miliónov barelov. A toto číslo bolo najnižšou úrovňou zásob od roku 1984. Zároveň je to prvýkrát, čo je v štátnych zásobách menej ropy ako v komerčných zásobníkoch, uviedol Lee.

Možno ešte horšie je, že administratíva neplánuje v dohľadnom čase začať s dopĺňaním štátnych zásobníkov. V správe zo začiatku tohto mesiaca ministerstvo energetiky poprelo správu agentúry Bloomberg, že čaká na pokles cien ropy pod 80 USD za barel, aby mohlo začať s dopĺňaním štátnych zásob.

To naznačuje, že ministerstvo energetiky neplánuje bezprostredne začať s dopĺňaním štátnych zásob, čo je dôvod na obavy, pretože výpadky v dodávkach ropy nebývajú zjavné, kým sa nestanú bolestivými. A šok v dodávkach do Európy určite príde. Ak k tomu pripočítame mierny rast ťažby ropy v USA a vyhlásenia vedúcich predstaviteľov priemyslu, že USA nebudú schopné zachrániť Európu ropou alebo plynom, situácia sa stáva dosť pochmúrnou.

Medzitým, čo EÚ začína diskutovať o cenovom strope na ruskú ropu, americkí senátori okrem embarga presadzujú aj zvýšený sankčný tlak na odberateľov ruskej ropy, aby sa zabezpečilo, že druhý cenový strop, na ktorom sa dohodla skupina G7, bude fungovať. Ak sa jedno z týchto posledných úsilí skončí rozhodnutím prijať opatrenia, nemalo by byť pochýb o tom, že Rusko odpovie presne tak, ako povedalo, že odpovie: žiadny predaj ropy pre obmedzovateľov cien. A to znamená ešte menej ropy.

Zdá sa, že mnohí ľudia na vedúcich pozíciách si túto hrozbu neuvedomujú. Reprezentantka Rashida Tlaibová sa tento týždeň na vypočutí v Kongrese opýtala šéfov najväčších amerických bánk, či už vypracovali stratégiu na ukončenie investícií do ropy a plynu ako celku. Táto otázka naznačuje, že najnovší vývoj ponuky a dopytu – a cien – unikol pozornosti poslankyne Tlaibovej rovnako, ako unikol pozornosti Antonia Guterresa.

.

Odpoveď, ktorú Jamie Dimon z JP Morgan poskytol na otázku poslankyne Tlaibovej na stredajšom vypočutí, však patrí do knihy. “To by bola pre Ameriku cesta do pekla,” povedal Dimon v azda najstručnejšom konštatovaní, že ekonomiky fungujú na rope a plyne a budú fungovať na rope a plyne ešte mnoho desaťročí, nech sa energetická transformácia bude uberať akýmkoľvek smerom.

Dôkazy máme všetci priamo pod nosom: Európa. Napriek všetkému úsiliu premeniť sa na krajinu s najnižšími emisiami na svete – čo sa jej na chvíľu podarilo – sa Európe darilo nie vďaka lacnej slnečnej a veternej energii, ale vďaka lacnému plynu a bohatej rope. Teraz, keď tieto zdroje zmizli, sa európske hospodárstva začínajú rozpadať.

Vyhnúť sa ponukovému šoku v oblasti ropy bude za súčasných okolností ťažké.

 

.
Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Zdeno Drdol

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.

Rusko je pripravené poskytnúť krajinám NATO právne záruky

Moskva by mohla vydať dokument, ktorý by sa dotkol všetkých členských štátov NATO – ale nie tak, ako by si…

25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vo dvoch vlakoch smerujúcich z Ukrajiny do Maďarska bola nahlásená bomba

Rýchliky Transcarpathia a Ruthenia boli vo štvrtok večer vystavené bombovej hrozbe, potvrdila agentúra Telex pre denník Mandiner

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Mindiča našli v Izraeli

Pravá ruka Zelenského Timur Mindič, ktorý je hľadaný na Ukrajine, bol vypátraný v Izraeli: povedal, že „nemôže“ prezradiť svoje stanovisko…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kedy by sa mohla skončiť vojna na Ukrajine? Trumpov predstaviteľ stanovil dátum

Podľa predstaviteľa Spojených štátov pri NATO sa mierové rokovania blížia ku konečnej dohode

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

India sa pripravuje na konflikt s Čínou

India aktívne buduje cesty, tunely a pristávacie dráhy v Himalájach, pripravujúc sa na možné budúce konflikty s Čínou, informuje The…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Gašpar rozdával darčeky opozičným lídrom. Pozrite sa, čo by dostali Šimečka, Gröhling, Majerský či Matovič

Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar sa počas Vianoc rozhodol obdarovať štyroch opozičných lídrov. Pozrite sa, čo by si u Gašpara pod…

25. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo sa deje v Kupjansku a prečo?

Včera sa v sieti ruských vojenských verejných skupín, ktoré predtým aktívne podporovali Prigožina a viedli kampaň proti veleniu armády RF,…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

„Zelenskyj ide na to“. Čo znamenajú vyhlásenia o príprave volieb na Ukrajine?

Tento týždeň okolo témy prezidentských volieb na Ukrajine kolujú rôzne správy. Prečítajte si tri možné varianty

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj vo vianočnom príhovore zaželal Putinovi smrť

V tradičnom prejave na Štedrý večer ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril želanie Ukrajincov, aby „Putin zahynul“

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Turecko prekazilo militantom Islamskému štátu plánovaný teroristický útok

Turecké úrady zadržali 115 podozrivých členov teroristickej organizácie Islamský štát , ktorí mali podľa informácií plánovať útoky počas vianočných a…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny – Armáda Ruskej federácie po dlhej prestávke pokračuje v postupe v Sumskom regióne

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Vianočné posolstvo pápeža Leva XIV.: „Ak by sme všetci dokázali vcítiť sa do utrpenia druhých, svet by sa zmenil“

Pápež Lev XIV. vo svojej prvej vianočnej homílii odsúdil „nezmyselnosť“ vojny a „otvorené rany“, ktoré zanecháva, pričom vyjadril nádej na…

25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nór Bakken mal v čase smrti na sebe výškovú masku. Údajne hlásil problémy po tretej dávke vakcíny

Zosnulý nórsky biatlonista Sivert Guttorm Bakken, ktorého našli mŕtveho v hotelovej izbe v Taliansku, mal na sebe výškovú masku, čo…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Ťažké roky a platy

Slovákov čaká ťažký rok. Platovo sme na chvoste Únie

25. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Hunter Biden označil Ukrajinu za „ohnisko zla“

Hunter Biden, „podarený“ syn bývalého amerického prezidenta Joea Bidena, nazval Ukrajinu „ohniskom zla“ s „neuveriteľnou mierou korupcie“ a svoju prácu…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

„Ukrajina sa môže rozpadnúť“

Ešte dlho pred vojnou na Ukrajine Putin varoval USA, že Moskva bude brániť vstupu Ukrajiny do NATO – aj prostredníctvom…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Bosnianska volebná komisia “čiastočne” zrušila výsledky prezidentských volieb v Republike srbskej

Bosnianska volebná komisia v stredu zrušila výsledky v 136 volebných miestnostiach pre „nezrovnalosti“ počas novembrových predčasných volieb na post nástupcu…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Viktor Orbán odmieta logiku “vojnovej ekonomiky”

„V Maďarsku budeme mať Vianoce bez vojny, ale nebezpečenstvo vojny ešte nepominulo,“ varoval maďarský premiér Viktor Orbán v televíznom programe…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Odmietne Kremeľ 20-bodový mierový plán Zelenského?

Americký denník The New York Times sa domnieva, že Kremeľ odmietne 20-bodový mierový plán, ktorý predložil ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj,…

25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Trump na Štedrý deň zaútočil na demokratov ako na „radikálnu ľavicovú spodinu“

Americký prezident Donald Trump využil Štedrý deň ako príležitosť na ostrú kritiku opozičných demokratov, ktorých označil za „radikálnu ľavicovú spodinu“,…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Spájanie kontinentov? Na Africkom pohári národov sa objavuje reklamná kampaň Európskej komisie

Mnohí fanúšikovia futbalového Afrického pohára národov, ktorý sa od 21. decembra koná v Maroku, si počas úvodných zápasov na reklamných…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Moskovský patriarcha: "Súčasná Európa už nevytvorí novú, postkresťanskú kultúru a civilizáciu – jednoducho zmizne z dejín"

Brusel, 25. decembra 2025 - Pred týždňom Európska komisia vylúčila Federáciu katolíckych rodinných asociácií Európy zo všetkých zdrojov financovania EÚ…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Európska únia ostro odsudzuje americké sankcie voči piatim európskym predstaviteľom

Európska únia a niektoré členské štáty ostro reagovali na americké sankcie voči piatim európskym predstaviteľom zapojeným do regulácie technologických spoločností,…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Advokát Karlosa Vémolu sa vyjadril k drogovej kauze

Počas vianočného obdobia športových i šoubiznisových fanúšikov zaskočila správa o veľkej razii vo vile českej hviezdy - najznámejšieho MMA bojovníka…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Kresťania na Slovensku i vo svete slávia jeden z najväčších sviatkov

Slávnosť Narodenia Pána, ktorá je popri Veľkej noci a Turícach najväčším cirkevným sviatkom, slávi vo štvrtok väčšina kresťanov na Slovensku…

25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

"Ak je pripravená zvonku, tak aj zvnútra" – expert varuje pred severokórejskou jadrovou ponorkou

Pchjongjang, 25. decembra 2025 - Líder KĽDR navštívil miesto, kde prebieha výstavba jadrovej ponorky. Podľa správ z Pchjongjangu bude výtlak…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Rozdiely, ktoré vás potrápia: Nájdete ich na tomto obrázku?

Rozdiely medzi dvoma takmer identickými obrázkami dokážu poriadne potrápiť aj tie najbystrejšie oči. Táto populárna vizuálna výzva preverí vaše sústredenie,…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

USA vytvárajú viac problémov, ako ich riešia, tvrdí prieskum Politico

Väčšina občanov v Nemecku, Francúzsku a Kanade považuje Spojené štáty za krajinu, ktorá vytvára viac problémov, ako ich rieši. Vyplýva…

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Pavel Durov označil francúzskeho prezidenta Macrona za homosexuála

Pavel Durov nazval francúzskeho prezidenta Macrona homosexuálom

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Armáda Izraela uviedla, že počas náletu na Libanon zabila člena Kuds, ktorého obviňovala z plánovania útokov proti Izraelu.

Včera 19:56

Vo dvoch vlakoch smerujúcich z Ukrajiny do Maďarska bola nahlásená bomba. Jedná sa o rýchliky Transcarpathia a Ruthenia (Zakarpatská a Podkarpatská Rus).

„Ukrajinskí pyrotechnici skontrolovali vlaky a podľa našich informácií sa v oboch prípadoch ukázalo, že ide o falošný poplach: odborníci nenašli žiadne výbušné zariadenia ani iné zdroje nebezpečenstva,“ napísali v odpovedi na otázku novín.
Hrozba prišla od neznámeho volajúceho.

Včera 19:54

Denník Aftonbladet uviedol, že polícia prešetruje incident vo švédskom meste Boden, pri ktorom na Prvý sviatok vianočný zahynula jedna žena a ďalšie dve zranené osoby museli hospitalizovať.

Včera 19:17

Muža bez známok života našli vo štvrtok ráno v Prievidzi. Polícia príčiny jeho úmrtia vyšetruje, začala trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Pre TASR to potvrdila vedúca oddelenia komunikácie a prevencie Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Trenčíne Ingrid Krajčíková. „Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie nie je možné v súčasnej dobe poskytnúť viac informácií,“ uviedla Krajčíková.

Včera 19:04

.

Od začátku to budilo jen pohoršení…

Představte si to. Spasitel, Kristus král, Boží syn… a on se narodí ve chlívě jako nemanželské dítě. Syn tesařův. Žádný…

25. 12. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Česky | 4 min. čítania | 0 komentárov

Je čas skoncovať s liberálnou migračnou politikou

„Verejná bezpečnosť v Európe sa výrazne zhoršila tým, že európske krajiny považovali nelegálnu migráciu za humanitárnu otázku” - upozornil György…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská, píše The Washington Post, ktorý analyzuje návrh mierovej dohody, ktorý prezident…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ruský rubeľ sa na konci roka dostal do top 5 najvýnosnejších aktív

Ruský rubeľ sa na konci roka dostal do top 5 najvýnosnejších aktív po platine, striebre, paládiu a zlate, informuje Bloomberg

25. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Ekonomika | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Rubín: Kráľ drahokamov a symbol moci

Rubín je už tisíce rokov považovaný za kráľa drahokamov a patrí medzi najuznávanejšie a najcennejšie farebné kamene na svete. Jeho…

25. 12. 2025 | 0 komentárov

Tvrdý zásah. Američania uvalili sankcie na európskych úradníkov za cenzúru

Americká podtajomníčka ministerstva zahraničných vecí Sarah Rogers zverejnila zoznam piatich Európanov, ktorých Washington sankcionoval za extrateritoriálnu cenzúru Američanov, informuje CNN

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Zdeno Drdol

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov