„Sme živými svedkami napĺňania tretieho fatimského tajomstva.“ Rozhovor so šéfredaktorom mesačníka Catholic Family News

Bratislava 1. februára 2021 (HSP/Christianitas/Foto:Screenshot Youtube,TASR/AP-Evan Vucci)

 

Zhovárali sme sa so šéfredaktorom mesačníka Catholic Family News Dr. Brianom McCallom o prezidentských voľbách v USA a očakávanom stupňovaní represií proti odporcom globalizmu. Otázky kládol M. Semín

Dr. Brian McCall
Na snímke Dr. Brian McCall

Nebolo to vlani po prvýkrát, čo sme v súvislosti s prezidentskými voľbami v USA počuli, že sú historické a prelomové. Tentoraz však išlo naozaj o viac alebo sa mýlim?

Jednoznačne. Prezident Trump totiž verejnosti odhalil existenciu tzv. tieňového štátu (deep state), ktorý chce krajinu riadiť bez ohľadu na to, kto je zvolený. Čo svedčí o tom, že nie je, na rozdiel od svojich predchodcov, súčasťou onoho „deep state“.

Asi aj preto už vopred varoval, že služobníci tohto „deep state“ urobia všetko pre to, aby zvíťazil Biden – aj za tú cenu, že budú voľby zmanipulované. Čo sa aj stalo. Prečo teda boli Trump a jeho tím na tento scenár tak zle pripravení? To sa naozaj nemohli pred tými očakávanými podvodmi nejako poistiť?

Nie som si istý záverom, že Trump bol aj so svojím tímom zle pripravený na voľby. Je totiž potrebné porozumieť tomu, ako sú organizované voľby v Spojených štátoch. Prebiehajú na lokálnej úrovni, kedy sa priebeh volieb riadi rozdielnymi pravidlami päťdesiatich štátov únie a tisícov okresov. Neexistuje jeden štandardizovaný postup, ktorým by sa riadili Spojené štáty ako celok.

 

A to je jediný dôvod, prečo Trump nedokázal lepšie čeliť volebným podvodom?

Samozrejme, že nie. „Deep state“ je so všetkými svojimi spolupracovníkmi nesmierne rozsiahly. Ide teda o podstatne silnejší štruktúru, než sú Trumpovi priaznivci. Biblicky videné, bol to boj Dávida s Goliášom. Naviac má „deep state“ skúsenosti z neočakávane prehratých volieb v roku 2016, takže vie, kam má svoje zločinné zámery smerovať. Za týchto okolností mohol Trumpov volebný tím len ťažko urobiť viac, než len vopred pred chystanými volebnými podvodmi varovať.

 

Americkí katolíci vkladali nádeje do posledného Trumpom navrhnutého a Senátom schváleného člena Najvyššieho súdu Amy Coney Barrettovej. A to nielen preto, že by mohla byť jazýčkom na váhach pri rozhodovaní o otázkach, súvisiacich s ochranou nenarodeného života či v iných bioetických sporoch, ale aj z dôvodu jej deklarovanej vernosti pôvodnému zmyslu americkej ústavy. Na prekvapenie mnohých sa však Najvyšší súd odmietol zaoberať zákonnosťou priebehu prezidentských volieb, čo do značnej miery rozhodlo o tom, kto bude na ďalšie štyri roky americkým prezidentom. Tušíte, prečo sa tak stalo?

Máme veľmi málo informácií on tom, prečo sa sudcovia Najvyššieho súdu takto rozhodli, kto ako argumentoval, či kto ako hlasoval. Pozitívne vieme len to, že dvaja sudcovia verejne oznámili, že boli ochotní sa sťažnosťami na regulárnosť volieb meritórne zaoberať. Z toho však nevyplýva, že boli aj jediní.

 

Takže nevieme, ako sa k veci stavala Barrettová?

Nevieme. Ale aj keby hlasovala proti, tak sa nedozvieme, ak by to sama nepovedala, čo ju k tomuto postoju viedlo. Kolujú však historky o tom, že na Trumpom vymenovaných sudcov bol vyvíjaný neskutočný nátlak, v dôsledku čoho boli prakticky umlčaní.

 

Americký súdny systém vás teda sklamal?

Jednoznačne. Systém ako celok zlyhal. Súdny systém je tu na to, aby mohli byť plne vypočuté obe strany sporu. Namiesto toho – od toho najvyššieho až po tie miestne – súdy na nájdenie spravodlivosti svorne rezignovali.

 

Tušíte, koho vlastne katolíci väčšinovo volili?

Podľa väčšiny agentúr, ktoré však kvôli ich poplatnosti nastupujúcemu režimu musíme brať s rezervou, to bolo tak pol na pol. Niektoré výskumy prisudzujú Bidenovi tesne pod 50 percent, iné niečo málo nad 50. Tu ale predsa nejde o to, ktoré z týchto dvoch čísel viac zodpovedá realite. Skutočnosť, že prakticky polovica amerických katolíkov je ochotná mať za prezidenta kandidáta, ktorý ide v podpore potratového priemyslu zatiaľ zo všetkých prezidentov najďalej, je vlastne súdom nad stavom Cirkvi v Amerike. Za normálnych okolností by predsa Biden nemohol dostať ani jeden katolícky hlas.

Joe Biden
Na snímke americký prezident Joe Biden
A čo americkí biskupi, tí sa k voľbe Bidena nejako vyjadrovali?

Až na pár výnimiek sa k voľbám buď vôbec nevyjadrovali, alebo podporili Bidena. Niekoľko amerických biskupov na čele s biskupom Stricklandom jasne vyhlásili, že je Biden pre katolíkov nevoliteľný, ich hlas však bol jasne menšinový. Biden ďalej nerušene predstieral, že je katolík a že si teda zaslúži podporu veriacich. Umožnili mu to biskupi, ktorí Bidenovi v príkrom rozpore s kánonickým právom udeľovali sväté prijímanie, ako sa napokon stalo aj v deň samotnej inaugurácie. Tým, že nebránili tomu, aby verejný hriešnik a heretik, ktorý odmieta neomylné učenie Cirkvi o neprípustnosti potratu, antikoncepcie a povahe manželstva, smel pristupovať k stolu Pána, vysielajú dezorientovaným katolíkom signál, že smú Bidena voliť.

 

Nedomnievate sa, že niektorí konzervatívni či Tradícii verní katolíci vkladali do Trumpa až príliš veľké nádeje, prípadne, že úmyselne prehliadali jeho niektoré sporné či chybné postoje?

Áno, pripúšťam, že niektorí komentátori neboli vo svojom hodnotení vždy prísne objektívni. Ak mám hovoriť za redakciu Catholic Family News, my sme sa o objektívnosť rozhodne snažili. Hoci sme voľbu Trumpa jednoznačne podporovali, vedeli sme, že nie všetky jeho názory či postoje sú z katolíckeho hľadiska správne. Nesmieme však dopustiť, aby sa nedokonalé stalo nepriateľom dobra. Bolo by nespravodlivé prehliadať, že pre katolícku vec urobil viac, ako všetci jeho prezidentskí predchodcovia.

 

Považujete za jednu z jeho chýb podporu, ktorej sa od neho a jeho administratívy dostalo vakcinačnej Operácii Warp Speed?

Áno. V jeho prípade ide však o istú anomáliu. Trump bol k vakcínam vždy skôr odmeraný a tiež obhajoval právo na odmietnutie očkovania tými, ktorí k nim majú vážne výhrady.

 

Ako si teda jeho konanie vysvetľujete?

Trump predsa vedel, že korupciou opradené farmaceutické spoločnosti budú chcieť vakcínu proti COVID-19 vyrábať. Urobili by tak, aj keby bol proti. Osobne si myslím, že chcel, aby sa ich pokrytectvo prejavilo skôr, než bude falošná pandémia oficiálne odtrúbená. Napokon, všimnime si, že sa so schválením prvej vakcíny čakalo do chvíle, než sa začala šíriť správa o Bidenovom volebnom víťazstve. Svoj skutočný postoj k novým vakcínam dal najavo aj tým, že sa sám očkovať nenechal.

 

A čo súdite o Trumpovom tvrdení, že toho pre „LGBT komunitu“ urobil viac, ako ktorýkoľvek iný americký prezident?

Myslím si, že v skutočnosti takým nebol. A ani takým byť nechcel. Jeho praktické činy tradičnú rodinu a manželstvo skôr podporovali. Tak napríklad zvrátil rôzne prohomosexuálne opatrenia v armáde, zavedené ešte Barackom Obamom. Keď sa o „LGBT osobách“ vyjadroval pozitívne, tak vždy len v tom zmysle, že nemajú byť diskriminované, teda že im nemá byť upierané právo pracovať v oblastiach, či na pozíciách, na ktoré sú odborne spôsobilé.

 

Akú úlohu zohral pri kampani pre Trumpa arcibiskup Viganò?

Určite prispel významnou mierou k tomu, že tradiční a aj niektorí konzervatívni katolíci pochopili povahu konfliktu, ktorý prebieha. Tieto voľby predsa neboli o politických programoch v oblastiach, ako je miera štátnej regulácie, organizácia zdravotníctva či energetika, ale o samotných princípoch fungovania štátu.

 

Ako teda prispeli Viganòve listy Trumpovi aj americkej verejnosti k pochopeniu tejto skutočnosti?

Jeho vyhlásenia jasne preukázali prepojenie medzi „deep state“ a tým, čo nazval „deep church“. Katolíci, ktorí odmietajú vnímať hĺbku cirkevnej krízy a registrovať existenciu „deep church“, ktorá tejto kríze predchádza, však Viganove listy mohli len ťažko pochopiť. Ale tým, ktorí sú si vedomí určitých vážnych problémov – čo i len v kontexte Františkovho pontifikátu – iste pomohli otvoriť oči. V zmysle duchovnom i geopolitickom.

 

Geopolitickom?

Áno – Donald Trump predstavoval vážnu prekážku pre globálne ambície komunistickej Číny.

 

Neprehnal to však arcibiskup Viganò, keď Trumpa vidí ako niekoho, kto zadržiava príchod Antikrista? (2 Sol 2: 6-7)

Nemyslím si. Viganò jasne hovorí, že tým, kto príchod Antikrista zadržiava, je na prvom mieste Cirkev, respektíve pápež. Oveľa závažnejšie je, keď tak pápež nerobí. Po celé kresťanské dejiny existuje medzi duchovnou a svetskou mocou určitý pomer. Pokiaľ tým, kto príchod Antikrista zadržiava, je pápež, tak mocní tohto sveta, akými boli v minulosti napríklad vládcovia Svätej ríše rímskej, mu v tejto úlohe asistujú. Ak sa pápež tejto roly vzdá, môžu vzniknutú medzeru v istom zmysle zaplniť práve títo svetskí vládcovia. Či už vedome alebo nevedome, Donald Trump túto úlohu určitým spôsobom, bez toho, aby o to stál, či si toho bol vedomý, hral.

 

Domnievate sa, že striedanie stráží v Bielom dome môže zásadným spôsobom zmeniť chod vašej krajiny?

Verím Viganovým slovám, že Biden je bábkou čínskej komunistickej strany. Celkom určite bude jej záujmy, či už priamo alebo nepriamo, obhajovať.

 

Ste azda toho názoru, že vám hrozí podobné prenasledovanie, akému sme čelili my v ére Sovietskeho zväzu?

Nemyslím si, že to bude rovnaké. Hoci v jadre je komunizmus všade rovnaký, čínski komunisti používajú na presadzovanie svojich cieľov iné prostriedky, než Sovieti. Akokoľvek sa nezdráhajú používať otvorené represie v podobe väzníc, pracovných táborov a mučenia, v krajinách, v ktorých chcú uplatniť svoj vplyv, budú postupovať jemnejšie. Kým Sovieti chceli dobyť svet svojimi tankami, ktoré by všetkým každý deň pripomínali, kto je v ich krajine pánom, Číňania budú postupovať subtílnejšie, aby si ľudia príliš neuvedomovali, že to nie sú ich elity, kto v krajine vládne.

 

Môže sa táto stratégia prejaviť aj v živote Cirkvi?

Určite. Čínski komunisti sa útlaku nevyhýbajú, súčasne však tým, ktorí sú ochotní ku kompromisom v náuke aj vedeniu cirkvi, umožnia náboženský život v nimi ovplyvňovanej organizácii. Svojho času vytvorili tzv. Vlasteneckú asociáciu, ktorá je podriadená strane a vláde. U menej uvedomelých katolíkov vytvorili zdanie, že žijú katolíckym životom, bez toho, aby si títo všimli, že štruktúra, v ktorej sa taký život odohráva, katolícka nie je. Boli natoľko úspešní, že si pre tento model naklonili aj súčasnú Svätú stolicu.

 

A ako to súvisí s Bidenom?

Biden je v istom zmysle podobný. Nemožno očakávať, že povedie štát spôsobom, akým to robili Sovieti. Zachová zdanie tradičného republikanizmu, do jeho krvného riečiska však vnesie boľševické princípy. Možno k nejakému otvorenému prenasledovaniu katolíkov dôjde, väčšinou sa to však bude podobať tomu, pre čo sa vžil pojem „biele mučeníctvo“. Ľudia budú vyhadzovaní zo zamestnania, či im bude bránené v profesijnom vzostupe, a tí, ktorí sa odmietnu držať „straníckej línie“, budú ostrakizovaní a vylučovaní zo spoločenského života. Sovieti podcenili význam „mučeníkov krvi“. Číňania sú prefíkanejší, a práve o to aj nebezpečnejší.

 

Nie je však vplyv Číny na súčasný stav v USA trochu preceňovaný? Naozaj sa potrebujete báť konfuciánskych komunistov, keď máte svojich centrálnych bankárov, kozmopolitných technokratov či euroatlantických architektov práve prebiehajúceho Veľkého resetu?

Jedna z vecí, ktorá je po rokoch, kedy bol Trump v úrade, celkom zrejmá, je, že všetky tieto sily – čínsky komunizmus, slobodomurárstvo, centrálne bankovníctvo, „deep church“ – sú vzájomne previazané. Tvoria viac frontov v jedinej vojne. Všetky majú rovnaký cieľ – globálnu tyraniu a jedno spoločné panteistické vyznanie. Skôr než hľadať priame dôkazy o tom, či má čínska komunistická strana pod kontrolou elity v USA – akokoľvek by vyplávali v posledných dňoch takéto dôkazy na povrch – pozornosť si zaslúži iný vodca, ktorý stojí tak za americkými, ako aj čínskymi globalistami.

 

Myslíte niekoho, kto má pod kontrolou celú šachovnicu?

Presne tak. Týmto vodcom je onen starodávny nepriateľ ľudského pokolenia, ktorý neúnavne pracuje na prípravách príchodu svojho najúčinnejšieho nástroja – Antikrista. Preto americké a európske elity postupujú spolu s čínskymi komunistami bok po boku, bez toho, aby boli podriadení spoločnému pozemskému veleniu, ale ako strategickí spojenci, sledujúci spoločný cieľ. Bez toho, aby si uvedomovali, že tým len urýchľujú návrat Krista a teda aj ich slávnostné odsúdenie k večnému pobytu v pekle.

 

Späť k Trumpovi, ak môžem. Stiahne sa teraz do ústrania alebo sa pokúsi o nejakú formu návratu?

Prezident Trump dal jasne najavo, že nemieni odísť do politického dôchodku a tráviť svoj voľný čas golfom. Keď opúšťal Biely dom, nechal sa počuť, že sa „čoskoro vráti“ a že „to najlepšie ešte len príde“. 26. januára oznámil otvorenie Úradu bývalého prezidenta, ktorý chce pôsobiť na podporu amerických záujmov. Preto tiež ten protiústavný pokus znemožniť Trumpovi prostredníctvom druhého impeachmentu opäť kandidovať na prezidenta. Ako zbaviť niekoho úradu, kto v ňom nie je, to mi hlava jednoducho neberie. Postup Demokratov a ich spojencov z radov Republikánov je jedným slovom nezákonný.

 

A nechystá sa Trump založiť vlastnú stranu?

Ak niečo také zvažuje, čo ja neviem, tak by som to nepovažoval za šťastné. Americké dejiny ukazujú, že tretie strany nebývajú úspešné a len drobia hlasy. Povedal by som, že sa skôr pokúsi o premenu Republikánskej strany v silu, ktorá je opozíciou „deep state“. Je tiež možné, že založí mediálnu spoločnosť, ktorá by poskytla alternatívu nielen v oblasti spravodajstva, ale aj sociálnych sietí. Tým, ako sa „deep state“ stále hlbšie prepája s veľkými technologickými firmami, tým väčší počet ľudí opúšťa ich platformy. Tých niekoľko dnes existujúcich alternatív však nemá dostatočné zdroje na to, aby boli na BigTech plne nezávislé. Videli sme to na príklade siete Parler, závislej na hostingu u firmy Amazon. Jeff Bezos jednoducho vypovedal zmluvu a bolo po Parleri. Trump však má dostatok financií na to, aby firmám zo Sillicon Valley konkuroval. Preto si myslím, že energia vložená do budovania nového mediálneho priestoru je oveľa užitočnejšia, než zakladať novú politickú stranu.

 

A to je všetko, čo od Trumpa očakávate?

Samozrejme zo všetkého najviac by som si prial, a za to sa musíme modliť, aby sa stal katolíkom. Len si predstavme, koľko dobrých vecí by mohol urobiť! Chcete prezradiť môj tajný sen? Trumpa prijme do katolíckej Cirkvi arcibiskup Viganò a potom spoločne vyzvú pápeža, aby zasvätil Rusko. Poznám jedného sväto žijúceho kňaza, ktorý trvá na tom, že Donald Trump má v príbehu fatimského posolstva svoje miesto. Uvidíme, čo je na tom pravdy.

 

Z vašich slov je zrejmé, že medzi udalosťami v USA a posolstvom z Fatimy vidíte nejakú súvislosť…

Som presvedčený o tom, že sme živými svedkami napĺňania tretieho fatimského tajomstva. Mohli sme žiť v ére mieru, ktorá by bola zlatým vekom Cirkvi. Nie je tomu tak, pretože žiadny z pápežov doteraz nezasvätil Rusko Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie. Doba, v ktorej žijeme, mohla byť iná, tak ako mohol byť iný osud revolučného Francúzska, keby sa prostredníctvom kráľa zasvätilo Najsvätejšiemu Srdcu Ježišovmu.

 

Sme teda trestaní za neplnenie vôle nebies…?

Myslím, že niektorí ľudia kladú príliš veľký dôraz na tresty v podobe vojen či prírodných katastrof. Iste, Panna Mária predpovedala vojny a prenasledovanie, ak nebude jej výzva vypočutá. Som však toho názoru, že obsah neuverejnenej časti tretieho tajomstva obsahuje primárne inú podobu trestu, v niečom ešte horšiu, než sú tie fyzické.

 

Teda tresty duchovné?

Presne tak. Sestra Lucia hovorila o diabolskom zmätení. Domnievam sa, že tretie tajomstvo predpovedá tresty morálnej a duchovnej povahy a takú mieru zmätku, ktorá môže zmiasť aj vyvolených. Pamätajme na Kristove slová, že sa máme viac báť tých, ktorí zabíjajú dušu, než tých, čo zabíjajú telo. Učiť, že cudzoložstvo môže byť súčasťou Božieho plánu pre dušu človeka alebo že katolíci a moslimovia uctievajú toho istého Boha, je z nadprirodzeného hľadiska horší zločin, než ktorý páchali Sovieti na telách svojich obetí.

 

Ako teda pristupovať k situácii v Cirkvi a vo svete, aby sme si uchovali nielen vieru, ale aj nádej?

Nesmieme sa nechať vlákať tými čiastkovými výhrami „deep state“ a „deep church“ do pasce zúfalstva. Dejinám predsa nevládne človek, ale Boh. Preto tiež vopred vieme, kto je v tejto vojne víťazom. Preto SURSUM CORDA – hore srdcia!

 

Viac článkov s náboženskou tématikou nájdete v kategórii Svetonázor.

Pošlite nám svoj príbeh s Bohom.

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

V bojoch s povstalcami zabili dlhoročného čadského prezidenta Idrissa Débyho

0 icon

N'Djamena 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Pascal Guyot/Pool Photo via AP, File)   Čadského prezidenta Idrissa Débyho v utorok zabili počas bojov s povstalcami. Pri moci bol vyše 30 rokov. Informovala o tom tlačová agentúra AP. Správu o jeho smrti oznámil prostredníctvom štátnej televízie a rozhlasu vrchný vojenský veliteľ. Oznámenie prišlo iba niekoľko…

Sulík chce, aby Sputnik V zostal na Slovensku: „Môže zachrániť ľudské životy“

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Milan Kapusta)   Vracať vakcínu Sputnik V naspäť do Ruska by podľa ministra hospodárstva Richarda Sulíka bolo chybou. Ako ďalej uviedol na utorkovej tlačovej besede, testy vakcíny na Slovensku dopadli dobre a ak budú výsledky obdobné aj v Maďarsku, bude to podľa neho ešte lepšie a…

Žilinský krajský súd potvrdil Judite za vraždu trest 12 rokov a štyri mesiace

0 icon

Žilina 20. apríla 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Krajský súd (KS) v Žiline potvrdil v utorok 18-ročnej Judite za obzvlášť závažný zločin vraždy nepodmienečný trest odňatia slobody 12 rokov a štyri mesiace Podľa obžaloby mala zavraždiť 16-ročného spolužiaka Tomáša 16. mája 2019 v jednom z bytových domov na sídlisku Vlčince v…

Matematik Kollár o pozitívnom covidovom trende: „Momentálne v dátach nevidíme žiadne náznaky niečoho, čo by nás varovalo“

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Screenshot TV Joj)   Podľa matematika Richarda Kollára sviatky Veľkej noci dopadli na Slovensku z epidemiologického pohľadu veľmi dobre. Vyhlásil to v rozhovore pre spravodajstvo TV Joj Na Slovensku sa tento týždeň začína s uvoľňovaním prísnych pandemických pravidiel. Vláda aj epidemiológovia pred Veľkou nocou avizovali, že…

Hygienici sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov, apeluje Remišová

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Regionálne úrady verejného zdravotníctva sa musia opäť vrátiť k trasovaniu kontaktov. Myslí si to predsedníčka strany Za ľudí Veronika Remišová. Upozornila na to, že aj keď čísla nakazených klesajú, štát nesmie situáciu podceniť, ak nechceme zažiť tretiu vlnu pandémie „Regionálne úrady verejného zdravotníctva…

Blaha sa pýta, či ho budú špehovať, alebo ho rovno zatvoria, keďže podľa ministra Naďa predstavuje „bezpečnostné riziko“

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Foto:Facebook)   Poslanec Ľuboš Blaha zo Smeru-SD zverejnil na sociálnej sieti reakciu na vyjadrenia ministra obrany Jaroslava Naď z OĽaNO o tom, že Blaha má predstavovať "bezpečnostné riziko" Minister Naď v rozhovore pre Denník N označil politického oponenta Ľuboša Blahu ako "bezpečnostné riziko". Blaha to v…

Prokurátor žiada predĺženie väzobného stíhania pre obvinených v rámci akcie Víchrica

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Ján Krošlák)   Dozorový prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry žiada predĺženie väzobného stíhania pre obvinených v rámci akcie Víchrica. Informovala o tom televízia Joj na svojom spravodajskom portáli noviny.sk Predĺženie väzby sa týka stíhaného už bývalého sudcu Richarda M., sudcu Dávida L. a podnikateľa Miroslava K. Obvinení…

Miroslav Kollár sa stal členom strany Spolu-občianska demokracia

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Nezaradený poslanec Národnej rady SR (NR SR) Miroslav Kollár vstúpil do mimoparlamentnej strany Spolu - občianska demokracia (Spolu) Na dnešnej tlačovej konferencii to oznámil predseda Spolu Juraj Hipš. Kollár bol predtým členom strany Za ľudí, ktorú po nezhodách v koalícii opustil 17.…

Rakúsko o protiruských sankciách: Je nutné zamerať sa na dialóg s Moskvou a upustiť od zavedenia ďalších sankcií

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 (HSP/Sputnik/Foto:SIITA/AP-Lisi Niesner)   Viedeň sa domnieva, že je potrebné zamerať sa na dialóg s Moskvou a upustiť od zavedenia ďalších sankcií, píše denník Welt s odvolaním sa na rakúskeho ministra zahraničia Alexandra Schallenberg "V tejto chvíli sa musíme zamerať na to, aby sme prispeli k deeskalácii…

Gröhling: Počet zatvorených škôl klesol na 300. Prijímacie skúšky na stredné školy budú prezenčne

0 icon

Bratislava 20. apríla 2021 AKTUALIZOVANÉ (SITA/HSP/Foto:SITA-Martin Medňanský, Pixabay)   Počet zatvorených škôl klesol na 300. V diskusnej relácii rádia Expres Braňo Závodský naživo to uviedol minister školstva, vedy, výskumu a športu Branislav Gröhling (SaS) Dodal, že vrátane zatvorených škôl sa nevyučuje prezenčne v 914 triedach. V materských školách je 60…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Matej Kečkéš

Klamstvá mainstreamu

0icon

Existuje veľa lží a poloprávd, ktoré šíri mainstream. Veľa z nich má za účel zničiť ľudského ducha a spiritualitu v ľuďoch. Napr. mainstream dokáže propagovať laserové operácie zraku, ktoré sú pomerne drahé, oproti takej očnej joge, ktorá je úplne zadarmo, akurát treba mať pri nej viac trpezlivosti. Totižto laserová operácia…

Gabriel Dragon

Rusi len chcú mať zdravé bandurky...

0icon

Ako si Rusi mohli dovoliť tak drzo zhromažďovať vojská na svojom vlastnom území, zatiaľ čo na opačnej strane hranice zoskupuje ťažkú techniku Ukrajinská armáda a NATO pod záštitou vojenských cvičení? Čoho sa Rusi tak nepochopiteľne boja? Veď po poslednom veľkom „brúsení šablí“ na západe od Ruska ich padlo len 26 miliónov.…

Marián Tkáč

Slováci proti Rusom?

0icon

Jednou z najväčších chýb Slovenskej republiky z rokov 1939-1945 bol vstup do vojny proti Sovietskemu zväzu. Kto pozná dejiny vie, že vojnu ZSSR vyhlásil predseda vlády Tuka sám, „lebo vedel, že vyhlásenie vojny by snem nebol schválil.“ Tragika veci bola v tom, že túto protiústavne a protiprávne, a proti vôli národa vyhlásenú vojnu…

Radovan Hrádek

Martin Koller a jeho pohľad na Vrbětice

0icon

Stojí za prečítanie. Objektívne a pravdivé. ______________________________________________________________ NOVAREP 19 4 21 Vrbětice 2021 Jako Goebels před Mnichovem K tragické explozi, či explozím ve Vrběticích jsem psal článek krátce, po tragickém výbuchu. Vyšel tehdy ještě na Parlamentních listech, což v současnosti určitě nehrozí. Při pohledu na komedii, kterou prezentují česká média,…

Pavel Polák

Naša svetlá budúcnosť. Časť II

0icon

Globálne vojnové napätie    Médiá a administrácia USA sa zameriavajú na zvyšovanie napätia po celom svete. Schválne používam termín administrácia, pretože ten nešťastný starček, trpiaci stareckou demenciou a ktovie, čím ešte dosadený škandalóznym volebným podvodom globálnych elít do kresla najmocnejšej krajiny sveta americkú politiku iste neriadi. Vidíme tu zvyšovanie napätie na hranici…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Čo sa skrýva za čudným správaním tvojho psa? 1. časť

0 icon

Možno si si začal viac všímať, že tvoj pes ťa rád sleduje, keď si v kúpeľni či na wc, prílišne obľubuje vankúše alebo robí kruhy pred tým, ako si ľahnete a zaspí. Takéto správanie sa dá ľahko vysvetliť, čo znamená, že ti dnes objasníme, čo sa za tým skrýva a ty si už…

Tehotný muž ako absolútne nereálna vec? Odpoveďou môže byť pivo :)

0 icon

Keď párik očakáva dieťa, ide pravdepodobne o jedno z najkrajších období života. Je to obdobie vzrušenia, očakávania a určite aj nervozity. Ale čo ak by namiesto ženy bol tehotný muž? Prirodzene, všetka pozornosť sa v tomto období sústredí na budúcu mamičku. Ona je predsa tá, ktorá pod srdcom nosí drahocenný poklad. Je preto prirodzené a pochopiteľné, že…

Záhadná vražda ryšavky 1. časť

0 icon

Počas druhej svetovej vojny Nemci okupovali väčšinu Európy. Neutrálne krajiny - Španielsko, Portugalsko, Švajčiarsko a Švédsko - slúžili ako liahne intríg a špionáže. Obzvlášť významné bolo Švédsko, pretože vďaka jeho strategickej polohe tam mali nemeckí, sovietski a britskí agenti de facto voľné ruky. V rámci trojdielneho článku sa spoločne pozrieme na vraždu záhadnej ryšavky.…

TOP10+: Fakty o vesmíre, ktoré znejú ako falošné, ale sú pravdivé

0 icon

Dokonca aj tí, ktorých vesmír nijako nezaujíma, sú veľakrát prekvapení správami o vesmíre, galaxiách a našej planéte. Moderní vedci sa pritom vôbec nebránia generovať stále nové a nové fakty a dávať ich na svoje informačné kanály. Ich objavy stále dokazujú všetkým na našej planéte, ako málo toho vieme o tejto…

Oceán zachytený v tých najkrajších farbách

0 icon

Oceán pred nami ukrýva ešte mnoho tajomstiev, ktoré čakajú na objavenie. Pozri sa cez objektívy účastníkov súťaže Ocean Art Underwater Photo na krásy, ktoré sa ukrývajú pod hladinou. Oceán, aj keď sa zdá byť iba modrou nehybnou plochou, ukrýva v sebe toľko farebnosti a rozmanitosti, že nejednému z nás sa…

Vo svete IT

Pozor na tento nenápadný odkaz, ktorý sa šíri službou WhatsApp. Neklikajte na neho, ide o malware!

0 icon

Platforma WhatsApp v posledných týždňoch dostáva skutočne zobrať. Len niekoľko dní dozadu obehla technologickú komunitu správa okolo možnosti sledovania aktivity používateľov tretími stranami, či o bezpečnostnej medzere, ktorá umožňuje viac menej hocikomu zablokovať účet obete. Všetko, čo k tomu je potrebné, je poznať mobilné číslo používateľa. Pozor na malware šíriaci sa WhatsAppom…

Redmi K40 Game Enhanced Edition: poznáme dizajn i dátum predstavenia hernej novinky!

0 icon

Redmi K40 Game Enhanced Edition je úplný názov smartfónu, ktorý si doteraz držal väčšinu informácií v tajnosti. V posledných dňoch však začali na povrch pomaly vyplávať informácie o pripravovanom smartfóne a dozvedeli sme sa napríklad o použitom displeji, či dokonca čipsete. Teraz však už vieme naisto, kedy bude smartfón predstavený.…

Huawei má oči pre plač. Spoločnosť vypadla z rebríčku najpredávanejších výrobcov smartfónov. Takéto sú čísla!

0 icon

Nie je žiadnym tajomstvom, že spoločnosť Huawei je pod enormným tlakom zo strany amerických úradov. Hoci nedávne finančné výsledky spoločnosti odhalili, že rok 2020 bol mierne lepším v porovnaní s rokom 2019, tak aj napriek tomu, spoločnosti nie je moc do reči. Dôvodom sú klesajúce predaje smartfónov.  Huawei vypadol z…

Apple očakáva, že iPhone 13 bude opäť predajným trhákom. Naskladniť plánuje až 100 miliónov zariadení

0 icon

Od nadchádzajúcej série iPhone 13 od spoločnosti Apple sa už v týchto dňoch očakáva, že na jeseň tohto roka prinesie zásadné vylepšenia vo viacerých oblastiach. I keď doposiaľ ide iba o špekulácie a prípadne čiastočne uniknuté informácie, už dnes vieme, že série iPhone 13 by mohla byť naozaj trhákom. Túto…

Dve najznámejšie aplikácie, ktoré ponúkali alternatívny prístup k Facebooku, boli odstránené z Google Play

0 icon

Natívna aplikácia sociálnej siete Facebook je mnohými používateľmi preferovanou. Nájde sa však aj veľká skupina používateľov, ktorí nie sú s ňou spokojní. To je aj jeden z dôvodov, prečo vývojári tretích strán prinášajú alternatívne aplikácie, ktoré častokrát disponujú funkciami, ktoré aplikácii Facebooku chýbajú, prípadne je upravené rozhranie aplikácie takým spôsobom,…

Armádny Magazín

Ukrajina s tým nesúvisí: USA vysvetlili presun desiatok vojakov do Poľska

0 icon

USA, 20.apríl 2021 (AM) – Americké ministerstvo obrany vysvetlilo, prečo presunuli niekoľko desiatok bojovníkov do Poľska. Pentagón rýchlo ubezpečil, že Ukrajina s tým nemá nič spoločné. Vyhlásil to hovorca vojenského oddelenia John Kirby na brífingu. Poznamenal, že hovoríme o bežných cvičeniach, ktoré nemajú nič spoločné so zhor

Asymetrická odpoveď: Veľvyslanectvá Českej republiky a USA dostali zákaz najímania ruských občanov

0 icon

Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová uviedla, že veľvyslanectvá Českej republiky a Spojených štátov amerických v Rusku už nebudú môcť najímať ruských občanov. Predtým sa im podarilo získať „veľmi veľké množstvo ľudí“ z radov Rusov. V éteri programu „60 minút“ na televíznom kanáli „Rusko-1“ Zacharovová

Ruské letectvo zasiahlo teroristickú základňu pri Palmyre. Zabili až 200 militantov

0 icon

Rusko, 20.apríl 2021 (AM) – Rusko pred prezidentskými voľbami zasiahlo teroristov, ktorí plánovali teroristické útoky a útoky na štátne inštitúcie vo veľkých mestách v Sýrii.   https://twitter.com/ferozwala/status/1384230763839643650   Ruské vzdušné sily zaútočili na teroristov v Sýrii. Je zr

USA stupňujú napätie. Torpédoborce smerujú do Čierneho mora

0 icon

USA, 20.apríl 2021 (AM) – Dva americké torpédoborce Donald Cook a Roosevelt opäť opustili základňu na gréckom ostrove Kréta a smerujú do Čierneho mora. Oznámil to šéfredaktor portálu BlackSeaNews“ Andrey Klimenko.   Americké ministerstvo obrany sa pred týždňom rozhodlo nevyslať raketové torpédoborce do Čierneho mora, aby zabránili „ďa

Analytik Štefec: Základný problém je načasovanie kauzy Vrbětice a jej otvorenie práve teraz

0 icon

Česko, 20. apríl 2021 (AM, Sputnik) – S vojenským analytikom a bývalým riaditeľom výzbrojnej služby ministerstva obrany Jaroslavom Štefcom sa vraciame k výbuchu muničného skladu vo Vrběticích. Expert považuje kauzu za spravodajskú hru a tiež upozorňuje na z jeho hľadiska problematické načasovanie. Ako uvádza

Svetlo sveta

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

0 icon

V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

Arcibiskup Sheen: Pilát a najväčší justičný omyl

0 icon

Súdny proces, o ktorom budem dnes rozprávať je proces, na ktorom bolo prítomné celé ľudstvo. Jednotlivci, ktorí sa na tomto procese nachádzajú, v skutočnosti zastupujú jednotlivé kategórie ľudí. Súdny proces sa odohrával pred miestne najvyšším predstaviteľom Rímskej ríše, ktorý sa nazýval Poncius Pilát. Na to, aby sme boli schopní porozumieť…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali