Rudolf Steigauf odsúdený na 40 mesiacov nepodmienečne za vyjadrenia na facebooku: V mojom prípade nejde o ochranu ľudských práv menšín

Slovensko 10. novembra 2016 (HSP/Foto: HSP)

 

Člena Slovenskej ľudovej strany (SĽS) Rudolfa Steigaufa odsúdil Okresný súd v Revúcej za jeho statusy na sociálnej sieti Facebook na 40 mesiacov nepodmienečne. O prípade sme vás informovali v pondelok (viac TU).

Aktuálne vám prinášame rozhovor so samotným Rudolfom Steigaufom, ktorý nám ozrejmil ďalšie skutočnosti jeho prípadu.

 

Na snímke Rudolf Steigauf
Na snímke Rudolf Steigauf

 

Ako sme už informovali, za vaše prezentovanie svojho názoru na sociálnej sieti vám súd určil trest 40 mesiacov nepodmienečne. Predtým ste však však odmietli podrobiť sa trestnému rozkazu. Ako ste pred súdom odôvodnili odpor voči trestnému rozkazu?

Odpor voči trestnému rozkazu som odôvodnil tak, že som sa ničoho nedopustil, že nie som vinný, že mám podľa Ústavy SR právo na názor a, že tento celý môj prípad je politickou perzekúciou a politickým krytím, že sa nejedná o spravodlivosť.

 

Poznáte už odôvodnenie sudcu, prečo určil výšku trestu 40 mesiacov nepodmienečne? Uplynula už zákonom stanovená lehota?

Rozsudok mi ešte nebol doručený, takže odôvodnenie sudcu stále nepoznám a ani si to ho neviem predstaviť, že ako si také niečo dokáže zdôvodniť. Predpokladám, že to bude perla nad perlu. Sudca má 30-dňovú lehotu na napísanie rozsudku, ktorá uplynula 4. 11. 2016.

 

Prečo sa podľa vás prokurátor zameral práva na vaše vyjadrenia, hoci sa na sociálnej sieti nachádza mnoho kritiky týkajúcej sa neriešenia rómskej problematiky?

Toto by som takto nenazval, že prokurátor sa na mňa zameral, ale vietor fúka z Prezídia Policajného zboru v Bratislave z oddelenia extrémizmu a diváckeho násilia. A tam vidím dve možnosti, buď prišlo na mňa trestné oznámenie, alebo skôr anonymne na mňa niekto upozornil, alebo je to  výsledok politického tlaku na policajtov, ovplyvneného mimovládnymi sionistickými organizáciami, ktorých úlohou je okrem iného, šíriť nenávisť v našej spoločnosti na všetko slovenské, ubíjať vlastenectvo a národné cítenie atď. Polícia je zneužívaná pre politické ciele, je zneužívaná vlastizradnou vládnou garnitúrou na likvidáciu politických protivníkov, odporcov a kritikov.

Takže vlastne aj prokurátor, aj vyšetrovateľ je malý pánko, lenže keby boli spravodlivými tak: vyšetrovateľ by ani nezačal trestné stíhanie, keby ho aj začal a prokurátor by bol spravodlivý, tak obvinenia zruší a vôbec nepodá obžalobu na súd, a keď to aj tak urobil a sudca by bol spravodlivý, tak bez debaty ma vyhlási nevinným. Vyšetrovatelia, prokurátori i sudcovia neslúžia ušľachtilým cieľom, zákonu a spravodlivosti, ale slúžia bezpráviu a zlu. Buď sú úplatní, alebo vyslovene zbabelí slabosi.

A aj podľa toho usudzujem, som o tom presvedčený, že v mojom prípade nejde o ochranu ľudských práv menšín, ale o politickú perzekúciu mojej osoby, lebo na Facebooku sú páchané trestné činy plné nenávisti, navádzajúce na fyzickú likvidáciu ľudí rôznymi spôsobmi, ktoré v mojich príspevkoch nenájdete, nájdete tam vlastne „chcenie“ úpravy diskriminačných zákonov namierených proti Slovákov na úkor menšín, kritiku systému, vlád a jej neschopnosti a vlastizrady.

 

Ide podľa vás o politický rozsudok, keďže ste členom Slovenskej ľudovej strany?

Podľa mňa ide teda jednoznačne o politickú perzekúciu mojej osoby, ako člena Slovenskej ľudovej strany Andreja Hlinku. Už samotná strana je strašiakom tohto systému a ostatných politických strán, je to strana najstaršia slovenská ľudová, je spätá s históriou Slovenska a Slovákov. Padla v nemilosť nepriateľov Slovenska a slovenskej štátnosti a samostatnosti. Strana je spätá s osobou Andreja Hlinku a s Pánom Prezidentom Tisom (pánom a prezidentom s veľkým P).

Na snímke Rudolf Steigauf
Na snímke Rudolf Steigauf

 

V dnešnej dobe drvivá väčšina politikov a strán odmieta prijať časť našej histórie v súvislosti s autonómiou Slovenska, v súvislosti s našim prvým samostatným Slovenským štátom. A keď ju aj prijímajú, ale úplne inak aké sú skutočnosti. Úplne v negatívnom zmysle špinia svoj národ, jeho históriu a naše osobnosti, čím jasne dávajú najavo, že slúžia každému len nie slovenskému národu. A keďže sa ja verejne prezentujem aj v na akciách v Bratislave, ako člen SĽS AH, propagujem stranu, čím vlastne strana, ktorá je desaťročia potláčaná a jej predstavitelia zabíjaní, súdení, prenasledovaní, akoby vstávala z popola, tak presne pre toto sa začala šikana mojej osoby. Dvakrát som bol v Bratislave protizákonne a bezdôvodne zadržiavaný, neskôr prepustený bez vznesenia obvinenia.

Moje aktivity sú nasmerované aj k rehabilitácii Pána Prezidenta Tisa a aj pre toto toľká nenávisť a šikana voči mne.

 

Viete o konkrétnych ľuďoch, ktorým by vaše výroky spôsobili ujmu?  Vypovedali nejaký svedkovia na súde?

Celý môj prípad je vedený voči mne úplne jednostranne, v môj prospech nebolo vykonané vôbec nič, celkom úplne jednostranné. Nemyslím si, že som mohol svojimi výrokmi spôsobiť niekomu ujmu, ale s určitosťou viem, že pravda, realita a fakty, ktoré sú v mojich výrokoch obsiahnuté, vyvolali a vyvolávajú už dlhodobú nenávisť voči mojej osobe zo strany cigánskeho etnika, nadávky a urážky, rôzne prirovnania ku všetkému možnému sú bežné na Facebooku, či už verejne, alebo v správach.

Toto etnikum nie je schopné prijať pravdu, fakty a pravdu si zamieňajú so slovom nenávisť, rasizmus a nacizmus, čiže keď ja vyslovím pravdu, poukážem na fakty, na neprávosti, tak okamžite sa do mňa pustia ako osy, že šírim nenávisť a som Hitler, gestapák, fašista a všetko možné. No a viem, že moje výroky nahnevali a hnevajú systém, vládnych zbabelcov, slabochov a prospechárov, ktorí panáčkujú sion-mimovládkam, USA ambasáde a Izraelu, tak ako sa povie, že pichám do osieho hniezda.

Pravda a politika sa nemajú v láske. Kritika je neprípustná a dovoliť si poukázať na neschopnosť a zbabelosť, viesť, spravovať a budovať Slovenský štát a oddane slúžiť slovenskému národu je hrdelný zločin. Budiť národné povedomie, otvárať národu oči a dodávať mu odvahu, tak to je potrebné okamžite potlačiť, odstrániť. Akonáhle sa črtá niekde v diaľke sila osobnosti, tak ju treba okamžite zneškodniť, znemožniť a zosmiešniť, likvidovať a nedopustiť, aby nejaká osobnosť naviazala na seba stovky, tisícky ľudí – to je hrozba pre zločincov. Keby boli spravodliví, tak sa nemusia ničoho obávať.

…Nie je nič nebezpečnejšie ako sila osobnosti. Ak je obdarená tvorivou silou ducha, môže vykonať viac než milión tých, medzi ktorými sme zasiali rozkol…Tých jednotlivcov, ktorý sa nepostavia do radu a svojimi činmi alebo slovami ohrozujú vytvorenie Nového svetového poriadku (NWO),je treba znemožniť, treba ich označiť, spraviť ich posmešnými a v konečnom dôsledku ich aj fyzicky zlikvidovať…- úryvky z protokolov sionských mudrcov.

 

S odstupom času zmenili by ste niektorý zo svojich výrokov, na ktorý sa zameral prokurátor?

Svoje postoje nezmením, držím sa svojho smerovania, cieľov a presvedčenia i keď sa deje to čo sa deje. Nedám sa zastrašiť a jedine smrť ma môže zastaviť. Nedám sa ani kúpiť a nezapredám sa diablovi. I keď by som si musel odsedieť, čo neverím, že sa stane, tak aj tak budem robiť to čo robím, nezídem zo svojej cesty.

Tak ako sa vyjadril pred súdom, jeden z mojich vzorov – Andrej Hlinka, keď ho súdili ohľadne boja za práva slovenského ľudu a aj odsúdili, tak to vnímam aj ja, úplne rovnako sa s tým stotožňujem: „Mňa nepremeníte! Mňa nezlomíte! Slovákom som sa narodil, Slovákom som a Slovákom budem. A keď vyjdem zo žalára, zas len budem pokračovať tam, kde som prestal. Do posledného dychu budem bojovať za sväté práva slovenského ľudu, za božské práva slovenského národa.“

 

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

NAJNOVŠIE

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Štátny tajomník MZVEZ SR Martin Klus sa v Luxemburgu zúčastní na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti

0 icon

Bratislava 19. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Lajos Sóos)   Štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Martin Klus sa v utorok, 19. októbra 2021, zúčastní na zasadnutí Rady pre všeobecné záležitosti (GAC) v Luxemburgu Hlavnou témou rokovania ministrov a štátnych tajomníkov pre európske záležitosti členských krajín Európskej únie (EÚ)…

Prezidentka: Hlas Edity Gruberovej zostáva navždy v nás

0 icon

Bratislava 19. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Hlas Edity Gruberovej zostáva navždy v nás, uviedla prezidentka SR Zuzana Čaputová po pondelkovej správe o úmrtí opernej speváčky. TASR o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec "Edita Gruberová patrila medzi najlepšie sopranistky na svete. Diváci jej kričali 'bravó' v Mníchove, v Bruseli,…

Berlínska galéria vrátila a znova zakúpila obraz ukradnutý nacistami

0 icon

Berlín 19. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:Pixabay)   Berlínska Stará národná galéria v pondelok vrátila a následne opätovne zakúpila maľbu francúzskeho impresionistu Camilla Pissarra, ktorú zo zbierky židovského právnika Armanda Dorvilla ukradli počas druhej svetovej vojny nacisti. Informovala o tom v pondelok agentúra AFP Berlínska Stará národná galéria v pondelok vrátila a…

Zalmay Khalilzad sa vzdal postu vyslanca USA pre Afganistan

0 icon

Washington 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jose Luis Magana)   Americký vyslanec pre Afganistan Zalmay Khalilzad v pondelok podal demisiu. Podľa agentúry AFP o tom v utorok informovalo americké ministerstvo zahraničných vecí. Šéf diplomacie Antony Blinken potvrdil Khalilzadov odchod s tým, že funkciu prevezme jeho zástupca Thomas West Khalilzad sa počas leta…

V britskom parlamente si minútou ticha uctili zavraždeného poslanca Amessa

0 icon

Londýn 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Jessica Taylor/UK Parliament via AP)   Minútou ticha si v pondelok britský parlament uctil pamiatku dlhoročného poslanca Konzervatívnej strany Davida Amessa, ktorého počas stretnutia s občanmi v sobotu dobodal Brit somálskeho pôvodu Ali Harbi Ali. Polícia vyšetruje možný islamistický motív činu "Nikdy nedovolíme, aby páchatelia skutkov…

Šípky sú hodnotné pre množstvo vitamínov či minerálnych látok

0 icon

Bratislava 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Erika Ďurčová)   Šípky sú hodnotné pre množstvo vitamínov, minerálnych látok a flavonoidov. Pravidelnou konzumáciou extraktu zo šípok je možné znížiť hladinu cholesterolu v krvi, krvný tlak a tiež udržať optimálnu hladinu glukózy. Na sociálnej sieti to pripomenul Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) Bratislava hlavné mesto…

Borrell: EÚ je pripravená prijať ďalšie sankcie voči Bielorusku

0 icon

Brusel 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA/AP-Darko Bandic)   Európska únia je pripravená uvaliť sankcie na bieloruskú štátnu leteckú spoločnosť Belavia s cieľom zastaviť nelegálnu migráciu do EÚ. Oznámil to v pondelok šéf európskej diplomacie Josep Borrell, píše agentúra AFP "Sme pripravení implementovať sankcie voči štátnej (leteckej) spoločnosti Bieloruska," povedal Borrell po…

Slovinský premiér viní z nárastu infekcií demonštrantov

0 icon

Ľubľana 18. októbra 2021 (SITA/AP/HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák)   Slovinský premiér pripísal nárast prípadov nákazy ochorením COVID-19 v krajine protestom zo začiatku mesiaca, ktoré sprevádzali strety polície a oponentov očkovania a pandemických obmedzení Janez Janša sa tak vyjadril, keď v parlamente odpovedal na kritiku opozície za to, že polícia použila na demonštrantov…

Víťaz primárok Márki-Zay chce posilniť jednotu opozície

0 icon

Budapešť 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Laszlo Balogh)   Kandidát opozície na post predsedu maďarskej vlády pre budúcoročné parlamentné voľby Péter Márki-Zay označil v pondelok za najdôležitejšiu úlohu nadchádzajúcich týždňov vybudovať jednotu opozície V rozhovore pre komerčnú spravodajskú stanicu Inforádió Márki-Zay priznal, že v priebehu primárok mal konflikty s viacerými opozičnými politikmi,…

Muž chcel podpáliť ženu, obvinili ho z pokusu o vraždu

0 icon

Trenčín 18. októbra 2021 (TASR/HSP/Foto:SITA-Ministerstvo spravodlivosti Slovenskej republiky)   Obvineniu z pokusu o vraždu čelí 47-ročný Myjavčan. V piatok (15.10.) ráno mal pod vplyvom alkoholu poliať benzínom 28-ročnú ženu a zapáliť ju. Po vzniku požiaru z miesta ušiel. Polícia ho v krátkej dobe vypátrala a zadržala. Súd akceptoval návrh trenčianskeho…

Podkasty

Video Podcast

icon

Bratislava Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot YouTube)   Výtržnosti z nedeľňajšieho zápasu francúzskej...

Podkast Konrád verí v postup, podľa Daňa je tím dobre poskladaný

icon

Bratislava 23. augusta 2021 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   Už iba tri dni delia slovenských hokejových reprezentantov od úvodného duelu na finálovom turnaji olympijskej kvalifikácie v Bratislave, na ktorom budú bojovať o miestenku na ZOH 2022 do Pekingu. Z kvalifikačnej D-skupiny postúpi len víťaz, takže v konkurencii Rakúska, Poľska a Bielor Nice 23. augusta 2021 (TASR/HSP/Foto:Screenshot...

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

René Pavlík

Trianon a historik

0icon

Trianon a historik. Trianon predstavuje sto rokov hnisajúci vred v hlave každého Maďara. Chrastičku zmierenia vždy 4. júna rozožerie celoštátny plač a škrípanie zubov na panychíde za veľkým Uhorskom. Krutovládu Maďarov nad porobenými národmi ukončila prvá svetová vojna.  Oni sa s tým nevedia zmieriť. Stále kujú pikle a hľadajú spôsob, aby…

Gustáv Murín

Umelo škandalizovaný Kažimír zažíva vlastnú "medicínu"

0icon

Rozhľadenejším je dávno jasné, že sa tu k moci dostala politická zberba na čele s Psychopatovičom, ktorá nemá zábrany porušovať nielen všetko čo nasľubovali, ale prekračovať aj elementárne hranice politickej etiky a zásad demokracie. Takže tu máme už nimi osvedčené divadielko, kedy potrebujú dostať „svojho človeka“ na vyhliadnuté miesto a tak to miesto „vyčistia“. Technológia…

Marek Tencer

Cenzúra už zasiahla aj mňa a to za posledný mesiac až dvakrát.

0icon

Ako to celé začalo? Dňa 26.4.2020 som na Sme napísal článok "Prečo moje rúško neochráni teba a tvoje mňa." V diskusii pod článkom bolo 100 percent negatívnych reakcii a tak môj blog po niekoľkých hodinách od napísania presunuli na vedlajšiu stránku Sme čo sa rovnalo cca pätinovej čítanosti oproti čítanosti…

Peter Štrba

Jordan Peterson a ďalšia tvrdá feministka

0icon

Prinášam vám ďalší výborný rozhovor, v ktorom sa kanadský profesor psychológie Jordan Peterson rozpráva tentoraz s redaktorkou magazínu GQ Helen Lewisovou. O zaujímavosti tejto diskusie svedčí aj fakt, že v počte pozretí na YouTube (42 miliónov) prekonala ešte aj tú známejšiu s Kathy Newmanovou z Channel 4 (33 miliónov). Témami…

Dušan Hirjak

Komu patrí demokratický a právny štát v kapitalizme ? Časť VI.

0icon

Štátna moc ako demokratická autorita môže významne a pozitívne udržiavať požiadavku politickej rovnosti s majetkovou nerovnosťou. Samotné využitie kritéria osobnej voľby všetkých občanov je veľmi dôležité, pretože môže dávať záruky pre udržanie štátnej suverenity a tým aj udržanie na uzde všetke tie nadnárodné korporácie, ktoré sa hrajú na Boha a…

TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Čo ti chce povedať telo, keď zažiješ deja vu?

0 icon

Povedzme, že ideš lyžovať prvýkrát v živote, ale zrazu, keď stúpiš na sneh, máš pocit, že si to už predtým robil. No, práve si zažil deja vu. Aj keď sa to javí ako zriedkavý jav, 60 - 80%  ľudí malo niekedy deja vu. Môže to však znamenať, že tvoje telo vysiela signál, aby ťa…

Perfektne načasované fotografie, ktoré dajú zabrať tvojmu mozgu

0 icon

Možno nie si najlepším fotografom sveta, ale niekedy sa všetko vo vesmíre uloží do jedného obrovského celku a jediné čo musíš urobiť, je stlačiť spúšť na svojom fotoaparáte. Jednoducho povedané, si v tej správny čas na správnom mieste. Z času na čas práve dokonalé načasovanie robí z obyčajnej fotografie unikát.…

Muži v žiarivých brneniach: biblické bytosti alebo mimozemšťania? 2. časť

0 icon

„Zjavilo sa sedem mužov v hodvábnych odevoch, ktoré sa podobali gréckym tógam, a v žiarivých topánkach. Rovnako stavali na obdiv brnenie a pod týmto brnením bolo vidieť honosnú purpurovú bielizeň mimoriadnej krásy. Zdalo sa, že dvaja z nich majú vyššie postavenie než ostatní. Ten, ktorý vyzeral na veliteľa, mal tvár…

Prečo hranolky chutia tak zle, keď už sú studené?

0 icon

Hranolky rozhodne nie sú pre naše telo a trávenie najzdravšie, no raz za čas padne dobre aj zhrešiť. Tenké, chrumkavé a dozlatista upražené – presne také patria k najobľúbenejším pokrmom nielen medzi deťmi na celom svete. Hranolky patria podľa prieskumov k najobľúbenejším prílohám na všetkých kontinentoch. Hodia sa k mäsu,…

Slovanský Enoch alebo poznávací výlet po nebesiach: 1. časť

0 icon

V minulých sériách článkov sme rozoberali Etiópsky Enoch. Tentokrát sa v našej sérii pozrieme na ten slovanský. Ten sa na rozdiel od etiópskej verzie nezaoberá činmi synov Božích na zemi, teda maximálne len okrajovo. Pochopiteľne tu nechýba varovanie pred blížiacou sa globálnou katastrofou, čo bol pravdepodobne jeden z hlavných dôvodov,…

Armádny Magazín

Zomrel bývalý minister zahraničných vecí USA a vojenský vodca Colin Powell

0 icon

USA, 18. október 2021 (AM) – Colin Powell, bývalý americký minister zahraničných vecí a vojenský vodca, vedúci zboru náčelníkov štábov , zomrel vo veku 84 rokov . Príčinou smrti boli komplikácie koronavírusovej infekcie, informovala jeho rodina na Facebooku. Zdôrazňuje sa, že napriek očkovaniu ochorel.   Generál Colin Powell urobil kariéru ako prof

Signum laudis, najvyššie vojenské vyznamenanie Rakúsko-Uhorska

0 icon

Slovensko, 18. október 2021 (AM) –  Signum laudis je najvýznamnejším vojenským vyznamenaním Rakúsko-Uhorska. Tvorcom tohto vysokého vojenského vyznamenania bol v roku 1890 rakúsky cisár František Jozef I. a vyznamenanie predstavovalo formu cisárskeho uznania za obzvlášť hrdinský vojenský čin. Existov

Politológ Satanovskij varuje pred rizikom 3.svetovej vojny v dôsledku japonského revanšizmu

0 icon

Rusko, 18. október 2021 (AM) – Politológ sa vyjadril k vyhláseniam japonského premiéra Fumia Kišidu, ktorý považoval za potrebné v blízkej budúcnosti zrevidovať obrannú stratégiu krajiny, pričom v nej položil možnosť preventívneho úderu na nepriateľské vojenské ciele.   Najnovšie vyhlásenia japonských úradov naznačujú, že sa krajin

Odpoveď amerického herca Deana Reeda na Solženicynove klamstvá o ZSSR

0 icon

USA, 18. október 2021 (AM) – Pred 50 rokmi dal populárny americký spevák a herec Dean Reed slušnú odpoveď na ohováranie Sovietskeho zväzu disidentovi Alexandrovi Solženicynovi. Hercove slová po polstoročí nestratili na aktuálnosti.   Myslím si, že mnohí budú súhlasiť, že nikto zo spisovateľov sovietskej éry nespôsobil tak obrovské škody na…

Ukrajina sa stáva kolóniou Veľkej Británie

0 icon

Ukrajina, 17. október 2021 (AM) – Londýn má v úmysle podporovať ukrajinské námorníctvo dodávkami rakiet a vojnových lodí. Podľa veľvyslanca Ukrajiny vo Veľkej Británii Vadima Prystajka budú na Ukrajine čoskoro ďalšie dve operačné vojnové lode. Pôjde o dve mínolovky na boj proti pri pobreží krajiny. Potom sa začne výstavba ďalších dvoch lodí: jednej…

Svetlo sveta

Pastiersky list KBS pri príležitosti návštevy pápeža Františka na Slovensku

0 icon

Pri príležitosti blížiacej sa návštevy Svätého Otca na Slovensku prinášame pastiersky list slovenských biskupov. List prinášame v plnom znení. _______ Drahí bratia a sestry, viac ako rok je naša spoločnosť poznačená pandémiou, ktorá priniesla strach do všetkých oblastí života. Akosi podvedome sme si hovorili: kedy už konečne príde nejaká dobrá správa;…

Biskupi rozhodli o zrušení dišpenzu od povinnosti účasti na bohoslužbách

0 icon

Na 99. plenárnom zasadaní KBS v Badíne sa v dňoch 15. a 16. júna 2021 zúčastnili všetci slovenskí katolícki biskupi, členovia KBS. V rámci zasadania zvolili na nasledujúce obdobie 5 rokov generálneho sekretára KBS. Stal sa ním banskobystrický biskup Mons. Marián Chovanec. Za predsedu Liturgickej komisie bol zvolený rožňavský biskup Mons.…

Ako dlho je po prijatí Eucharistie prítomný Kristus v človeku?

0 icon

Eucharistia je najväčším pokladom Katolíckej Cirkvi. Ježiš pod spôsobom chleba je prítomný v Eucharistii a to svojím telom, dušou a božstvom. Prítomnosť Krista v Eucharistii nekončí v momente nášho prijatia, ale pretrváva do chvíle, kedy sa rozpustí posledná čiastočka konsekrovaného chleba. Ako príklad si môžeme uviesť príhodu zo života svätého…

Sv. Ján Nepomucký – mučeník spovedného tajomstva

0 icon

Ján z Pomuku sa narodil niekedy okolo roku 1340, v dedinke Pomuk.  Na mieste, kde dnes stojí barokový kostol sv. Jána Nepomuckého, stál podľa ústneho podania domček, kde sa Ján narodil. O jeho vzdelaní je málo známe. S istotou vieme, že študoval na pražskej univerzite. Vieme, že od roku 1369…

Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov

0 icon

The post Medzinárodný modlitbový deň k úcte Panny Márii Matky všetkých národov appeared first on Svetlo Sveta.

FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali