Putin hovorí, že USA využívajú Ukrajincov ako “potravu pre delá” a snažia sa predĺžiť vojnu

Bratislava 17. augusta 2022 (HSP/kremlin/Foto:TASR/AP-Mikhail Klimentyev, Sputnik, Kremlin)

 

Vladimir Putin v prejave, v ktorom obvinil Washington zo snahy predĺžiť konflikt na Ukrajine, opätovne kritizoval USA a odsúdil nedávnu návštevu predsedníčky Snemovne reprezentantov Nancy Pelosiovej na Taiwane

Vladimir Putin
Na snímke ruský prezident Vladimir Putin

Na moskovskej medzinárodnej bezpečnostnej konferencii si ruský líder vzal na mušku “západné globalistické elity”, ktoré podľa neho “vyvolávajú chaos, podnecujú staré a nové konflikty, ako aj snahu zachovať si hegemóniu a moc, ktorá sa im vymyká z rúk”.

Povedal, že “Spojené štáty a ich vazali hrubo zasahujú do vnútorných záležitostí suverénnych štátov”, keďže ich obvinil z organizovania “provokácií, prevratov, občianskych vojen, pričom hrozbami, vydieraním a nátlakom sa snažia prinútiť nezávislé štáty, aby sa podriadili ich vôli”.

“Takzvaný kolektívny Západ zámerne ničí európsky bezpečnostný systém,” povedal Putin v utorok a potom sa vrátil k opakovanej kritike NATO za “budovanie vojenskej infraštruktúry”.

Povedal, že aby si Západ “udržal svoju hegemóniu”, urobil z obyvateľov Ukrajiny “potravu pre delá”, ignoroval šírenie “neonacistickej ideológie” – v narážke na jedno z odôvodnení svojej invázie – a “naďalej zásobuje kyjevský režim zbraňami”.

“Situácia na Ukrajine ukazuje, že USA sa snažia predĺžiť tento konflikt,” povedal Putin a odsúdil politiku Washingtonu v iných častiach sveta.

“Ako viete, nedávno sa Spojené štáty opäť zámerne pokúsili priliať olej do ohňa a rozdúchať situáciu v ázijsko-tichomorskom regióne,” povedal v narážke na návštevu Pelosiovej na Taiwane 2. augusta.

Táto cesta vyvolala hnev Pekingu, ktorý na ňu reagoval nariadením vojenských cvičení v okolí samosprávneho ostrova, ktorý si nárokuje ako súčasť Číny. Putin je blízkym spojencom čínskeho vodcu Si Ťin-pchinga, ktorého podpora mu pomohla prekonať globálnu kritiku jeho invázie na Ukrajinu.

Podľa Putina Pelosiovej cesta nebola len cestou “nezodpovednej političky”, ale “starostlivo naplánovanou provokáciou”, ako aj súčasťou “vedomej stratégie USA na destabilizáciu” tejto časti sveta.

Išlo tiež o “bezostyšnú demonštráciu neúcty k suverenite iných krajín a k ich medzinárodným záväzkom”, uviedol Putin v prejave.

Hovorca amerického ministerstva zahraničných vecí v reakcii na Putinove vyjadrenia uviedol, že Putinove obvinenia zo zasahovania USA do diania v cudzích krajinách “sú viac než neúprimné”.

 

Prinášame vám prejav prezidenta Putina v plnom znení

Dámy a páni,

Dovoľte mi, aby som vás privítal na jubilejnej 10. moskovskej konferencii o medzinárodnej bezpečnosti. Za uplynulé desaťročie sa vaše reprezentatívne fórum stalo významným miestom diskusií o najnaliehavejších vojensko-politických problémoch.

Dnes je takáto otvorená diskusia mimoriadne aktuálna. Situácia vo svete sa dynamicky mení a formujú sa obrysy multipolárneho svetového poriadku. Stále viac krajín a národov si volí cestu slobodného a suverénneho rozvoja založeného na vlastnej osobitosti, tradíciách a hodnotách.

Proti týmto objektívnym procesom sa stavajú západné globalistické elity, ktoré vyvolávajú chaos, rozdúchavajú dlhodobé a nové konflikty a presadzujú takzvanú politiku zadržiavania, ktorá sa v skutočnosti rovná rozvratu akýchkoľvek alternatívnych, suverénnych možností rozvoja. Robia teda všetko pre to, aby si udržali hegemóniu a moc, ktoré sa im vymykajú z rúk; snažia sa udržať krajiny a národy v zajatí toho, čo je v podstate neokoloniálnym poriadkom. Ich hegemónia znamená stagnáciu pre zvyšok sveta a pre celú civilizáciu; znamená tmárstvo, zrušenie kultúry a neoliberálnu totalitu.

Využívajú všetky prostriedky. Spojené štáty a ich vazali hrubo zasahujú do vnútorných záležitostí suverénnych štátov tým, že inscenujú provokácie, organizujú prevraty alebo podnecujú občianske vojny. Vyhrážkami, vydieraním a nátlakom sa snažia prinútiť nezávislé štáty, aby sa podriadili ich vôli a dodržiavali pravidlá, ktoré sú im cudzie. Robia to s jediným cieľom, a to zachovať si svoju nadvládu, stáročný model, ktorý im umožňuje vyciciavať všetko na svete. Takýto model sa však dá udržať len silou.

Preto kolektívny Západ – takzvaný kolektívny Západ – zámerne podkopáva európsky bezpečnostný systém a vytvára stále nové vojenské aliancie. NATO sa plazí na východ a buduje svoju vojenskú infraštruktúru. Okrem iného rozmiestňuje systémy protiraketovej obrany a zvyšuje úderné kapacity svojich útočných síl. Pokrytecky sa to pripisuje potrebe posilniť bezpečnosť v Európe, ale v skutočnosti sa deje pravý opak. Navyše návrhy na vzájomné bezpečnostné opatrenia, ktoré Rusko predložilo v decembri minulého roka, boli opäť ignorované.

Na udržanie svojej hegemónie potrebujú konflikty. Práve preto odsúdili ukrajinský ľud na to, aby ho používali ako kanónenfutr. Realizovali protiruský projekt a pričinili sa o šírenie neonacistickej ideológie. Prizerali sa, keď obyvatelia Donbasu zabíjali tisíce ľudí, a naďalej dodávali zbrane vrátane ťažkých zbraní na použitie kyjevským režimom, čo robia aj teraz.

Za týchto okolností sme prijali rozhodnutie uskutočniť na Ukrajine špeciálnu vojenskú operáciu, rozhodnutie, ktoré je plne v súlade s Chartou Organizácie Spojených národov. Bolo jasne stanovené, že cieľom tejto operácie je zaistiť bezpečnosť Ruska a jeho občanov a ochrániť obyvateľov Donbasu pred genocídou.

Situácia na Ukrajine ukazuje, že Spojené štáty sa snažia tento konflikt vyvolať. Rovnakým spôsobom konajú aj inde a podnecujú konfliktný potenciál v Ázii, Afrike a Latinskej Amerike. Ako je všeobecne známe, USA nedávno podnikli ďalší zámerný pokus o rozdúchanie plameňov a vyvolanie problémov v ázijsko-tichomorskom regióne. Americká eskapáda smerom k Taiwanu nie je len výletom nezodpovedného politika, ale súčasťou cieľavedomej a zámernej stratégie USA, ktorej cieľom je destabilizovať situáciu a zasiať chaos v regióne a vo svete. Je to drzá demonštrácia neúcty k iným krajinám a ich vlastným medzinárodným záväzkom. Považujeme to za dôkladne naplánovanú provokáciu.

Je zrejmé, že týmito krokmi sa západné globalistické elity okrem iného snažia odvrátiť pozornosť vlastných občanov od naliehavých sociálno-ekonomických problémov, ako sú klesajúca životná úroveň, nezamestnanosť, chudoba a deindustrializácia. Chcú preniesť vinu za vlastné neúspechy na iné krajiny, konkrétne na Rusko a Čínu, ktoré obhajujú svoj názor a vytvárajú suverénnu rozvojovú politiku bez toho, aby sa podriaďovali diktátu nadnárodných elít.

Vidíme tiež, že kolektívny Západ sa snaží rozšíriť svoj blokový systém na ázijsko-tichomorský región, podobne ako to urobil s NATO v Európe. Na tento účel vytvára agresívne vojensko-politické zväzy, ako je AUKUS a iné.

Je zrejmé, že znížiť napätie vo svete, prekonať vojensko-politické hrozby a riziká, zlepšiť dôveru medzi krajinami a zabezpečiť ich udržateľný rozvoj je možné len prostredníctvom radikálneho posilnenia súčasného systému multipolárneho sveta.

Opakujem, že éra unipolárneho sveta sa stáva minulosťou. Bez ohľadu na to, ako silno sa beneficienti súčasného globalistického modelu držia známeho stavu vecí, je odsúdený na zánik. Historické geopolitické zmeny sa uberajú úplne iným smerom.

A samozrejme, vaša konferencia je ďalším dôležitým dôkazom objektívnych procesov formovania multipolárneho sveta, na ktorej sa stretávajú zástupcovia mnohých krajín, ktorí chcú diskutovať o bezpečnostných otázkach na rovnakom základe a viesť dialóg, ktorý zohľadňuje záujmy všetkých strán bez výnimky.

Chcem zdôrazniť, že multipolárny svet založený na medzinárodnom práve a spravodlivejších vzťahoch otvára nové možnosti na boj proti spoločným hrozbám, ako sú regionálne konflikty a šírenie zbraní hromadného ničenia, terorizmus a počítačová kriminalita. Všetky tieto výzvy sú globálne, a preto by ich nebolo možné prekonať bez spojenia úsilia a potenciálu všetkých štátov.

Tak ako doteraz sa Rusko bude aktívne a asertívne podieľať na takomto koordinovanom spoločnom úsilí; spolu so svojimi spojencami, partnermi a spolubojovníkmi bude zlepšovať existujúce mechanizmy medzinárodnej bezpečnosti a vytvárať nové, ako aj dôsledne posilňovať národné ozbrojené sily a ďalšie bezpečnostné štruktúry tým, že im poskytne moderné zbrane a vojenskú techniku. Rusko zabezpečí svoje národné záujmy, ako aj ochranu svojich spojencov a podnikne ďalšie kroky na budovanie demokratickejšieho sveta, v ktorom budú zaručené práva všetkých národov a kultúrna a civilizačná rozmanitosť.

Musíme obnoviť rešpektovanie medzinárodného práva, jeho základných noriem a zásad. A, samozrejme, je dôležité podporovať také univerzálne a všeobecne uznávané agentúry, akými sú OSN a ďalšie platformy medzinárodného dialógu. Bezpečnostná rada OSN a Valné zhromaždenie, ako to bolo pôvodne zamýšľané, majú slúžiť ako účinné nástroje na znižovanie medzinárodného napätia a predchádzanie konfliktom, ako aj na uľahčenie zaistenia spoľahlivej bezpečnosti a blahobytu krajín a národov.

Na záver chcem poďakovať organizátorom konferencie za ich významnú prípravnú prácu a všetkým účastníkom prajem vecné diskusie.

Som presvedčený, že fórum bude aj naďalej významne prispievať k posilňovaniu mieru a stability na našej planéte a uľahčovať rozvoj konštruktívneho dialógu a partnerstva.

Ďakujem vám za pozornosť.

 

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

PODKASTY

 Odoberať kanál

NAJČÍTANEJŠIE

VYBRALI SME

Prezidentka prijala nových veľvyslancov Nórska a USA

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová prevzala v stredu poverovacie listiny od nových veľvyslancov Nórska Alexa Vodicku Winthera a Spojených štátov amerických Gautama A. Ranu "Nórsko sa v kontexte energetickej krízy stáva naším významným partnerom, dodávky plynu z Nórska pokryjú až 30 percent našej spotreby,"…

Zisk zdravotných poisťovní sa má regulovať

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Súčasný systém nakladania so zdravotnými odvodmi sa má upraviť. Zaviesť sa má tzv. optimálny výsledok hospodárenia, ktorý má zabezpečiť reguláciu zisku zdravotných poisťovní. Vyplýva to z návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, ktorý v stredu schválila vláda "Regulácia…

Matovič Sulíkovi: Rišo, to do akej špiny si svoju stranu “odborníkov” vtiahol?

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Dnes začala mimoriadna schôdza o návrhu na odvolanie Igora Matoviča (OĽANO) z funkcie ministra financií, svoj príhovor predniesol hlavný aktér Igor Matovič ako aj predstavitelia strán, ktorí ho chcú odvolať. V parlamente bolo horúco. Matovič sa neskôr ozval aj na sociálnej…

Vodič prevážal migrantov zo Sýrie, vyskočil z idúceho auta a ušiel

0 icon

Moravské Lieskové 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj)   Devätnásť ilegálnych migrantov zo Sýrie objavila policajná hliadka v automobile Fiat Ducato v obci Moravské Lieskové v okrese Nové Mesto nad Váhom. Vodič vyskočil z idúceho automobilu a policajtom ušiel. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti "Policajná…

Po Česku zavádza kontroly na hraniciach so Slovenskom aj Rakúsko. “Obrovská hanba,” reagujú politici

0 icon

Viedeň/Bratislava 28. septembra AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/Foto: Foto:TASR/AP-Gareth Fuller/PA via AP)   Slovensko je zodpovedné za stráženie svojho úseku hraníc schengenského priestoru, čo je necelých 100 km. Skutočnosť, že po Česku zavádza kontroly na hraniciach aj Rakúsko, naznačuje, že Slovensko v tejto úlohe zlyháva. Hraničné kontroly Česko i Rakúsko zavádzajú pre zvýšený…

Naživo: Začalo sa dramatické odvolávanie ministra financií. Matoviča podporujú a o jeho zotrvaní vo funkcii zdá sa rozhodnú traja opoziční poslanci

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto: TASR - Martin Baumann)   "Výkon funkcie člena vlády a ministra financií a predtým predsedu vlády poníma Igor Matovič ako one man show, ako priestor pre násilné presadzovanie svojich často neodborných myšlienok, ako nástroj boja o moc a realizáciu svojich súkromných vojen a ako…

V Prahe je opäť rušno. Proti vláde protestovali desaťtisíce ľudí

0 icon

Praha 28. septembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:Twitter)   Na Václavskom námestí v Prahe sa na Deň Českej štátnosti zišli nižšie desiatky tisíc ľudí na demonštrácii proti vláde Petra Fialu (ODS). Hromadnú akciu s názvom Česká republika na 1. mieste organizujú rovnakí ľudia, ktorí na začiatku septembra zvolali na Václavské námestie v…

Lengvarský: Možnosti zvýšenia platov zdravotníkov sa ešte riešia

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Pavol Zachar)   Pri niektorých zdravotníckych povolaniach sa rieši, či je možné ich platy zvýšiť ešte viac. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Reagoval tak na novinársku otázku, prečo sa presunulo rokovanie k návrhu zákona o úprave…

Európa je pripravená na zimu bez ruského plynu. Ako to dokázala?

0 icon

Moskva 28. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/DPA-Stefan Sauer/dpa-Bildfunk)   Európa horúčkovito nakupuje skvapalnený zemný plyn, ktorý jej umožní zaobísť sa túto zimu bez dodávok ruského plynu, uvádza agentúra Bloomberg. Ako sa však uvádza v článku Ann Kohovej, EÚ by musela nakupovať viac paliva na hotovostnom trhu, čo by zvýšilo konkurenciu zo strany…

Marian Kotleba: Zradcovia zo Smeru, Hlasu, OĽaNO, SaS a Sme rodina hlasovali za vstup Švédska a Fínska

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (HSP/Foto:Screenshot Facebook/Marian Kotleba)   Marian Kotleba vo videu na Facebooku upozorňuje na dôsledky včerajšieho rozhodnutia parlamentu- schváliť vstup Fínska a Švédska do NATO Kotleba vo videu informuje, že včera 126 "zradcov" podporilo rozšírenie organizácie NATO, ktorú označil za zločineckú, o Fínsko a Švédsko. "126 zradcov týmto"…

NAJNOVŠIE

BLOG

Peter Kohút

Televízia TA3 úmyselne a protizákonne zabránila vystúpiť vlasteneckým kandidátom v televíznej diskusii k voľbám

0icon

  Televízia TA3 vedome, úmyselne a protizákonne znemožnila vstúpiť v televíznej relácii k voľbám dňa 26.9.2022 Ľubomírovi Goliašovi, kandidátovi na predsedu Prešovského samosprávneho kraja a dňa 27.9.2022 Ren&a

Gustáv Murín

Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla

0icon

Práve vychádza aj elektronická verzia tejto unikátnej encyklopédie zločinu na Slovensku. Elektronická verzia obsahuje prvú polovinu printovej verzie, konkrétne Obete a udalosti mafiánskeho vyČÍŇANIA 1990 – 2021, ale zato je oproti printovej verzii aktualizovaná a rozšírená. Napríklad:  

Dušan Hirjak

Hlavná priorita pre SR: založenia Antivojnového frontu obyvateľov SR za udržanie mieru v Európe a vo svete

0icon

Udalosti na Ukrajine sa nás, občanov SR, bytostne dotýkajú, ale nie v tom istom smere, ako to robí vládna moc a ako to prezentujú média. Vojnový konflikt na Ukrajine, v ktorom proti sebe stoja dve vojenské zoskupenia – „demokratický“ Z&aa

Boris Mesár

Referendum v republikách : už po 4 dňoch sú referendá právoplatné . 

0icon

Ako viete dnes je posledný deň na absolvovanie referenda v DĽR, LĽR ako aj v Záporožskej a Chersonskej oblasti . No už po štyroch dňoch v každej s republík hlasovalo viac ako 50 % oprávnených voličov . Tu je stručný prehľad : DĽR :Takmer 1,5 milióna ľudí hlasovalo v DNR počas štyroch dní…

Milan Šupa

Odhaľovanie tajomstiev astrálneho sveta

0icon

Žijeme v dobe súdu a očisty zeme, kedy by ľudia nemali mať nijaké duchovné tajomstva. Naopak, mali by byť plne duchovne vedomí, aby mohli vedome kráčať k Svetlu a jeho cestami. Aby pri tom dokázali vedome využiť všetky pomoci, ktoré sa im ponúkajú.

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

FOTO DŇA

Na snímke s predĺženou expozíciou sú svetlá automobilov a kamiónov na diaľnici v nemeckom Frankfurte nad Mohanom skoro ráno 27. septembra 2022

Autor: TASR/AP-Michael Probst

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Prezidentka prijala nových veľvyslancov Nórska a USA

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:TASR-Pavel Neubauer)   Prezidentka SR Zuzana Čaputová prevzala v stredu poverovacie listiny od nových veľvyslancov Nórska Alexa Vodicku Winthera a Spojených štátov amerických Gautama A. Ranu "Nórsko sa v kontexte energetickej krízy stáva naším významným partnerom, dodávky plynu z Nórska pokryjú až 30 percent našej spotreby,"…

Zisk zdravotných poisťovní sa má regulovať

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook)   Súčasný systém nakladania so zdravotnými odvodmi sa má upraviť. Zaviesť sa má tzv. optimálny výsledok hospodárenia, ktorý má zabezpečiť reguláciu zisku zdravotných poisťovní. Vyplýva to z návrhu novely zákona o zdravotných poisťovniach z dielne Ministerstva zdravotníctva (MZ) SR, ktorý v stredu schválila vláda "Regulácia…

Matovič Sulíkovi: Rišo, to do akej špiny si svoju stranu “odborníkov” vtiahol?

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR - Jaroslav Novák)   Dnes začala mimoriadna schôdza o návrhu na odvolanie Igora Matoviča (OĽANO) z funkcie ministra financií, svoj príhovor predniesol hlavný aktér Igor Matovič ako aj predstavitelia strán, ktorí ho chcú odvolať. V parlamente bolo horúco. Matovič sa neskôr ozval aj na sociálnej…

Vodič prevážal migrantov zo Sýrie, vyskočil z idúceho auta a ušiel

0 icon

Moravské Lieskové 28. septembra 2022 (TASR/HSP/Foto:Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj)   Devätnásť ilegálnych migrantov zo Sýrie objavila policajná hliadka v automobile Fiat Ducato v obci Moravské Lieskové v okrese Nové Mesto nad Váhom. Vodič vyskočil z idúceho automobilu a policajtom ušiel. Informovala o tom trenčianska polícia na sociálnej sieti "Policajná…

Po Česku zavádza kontroly na hraniciach so Slovenskom aj Rakúsko. “Obrovská hanba,” reagujú politici

0 icon

Viedeň/Bratislava 28. septembra AKTUALIZOVANÉ (HSP/TASR/Foto: Foto:TASR/AP-Gareth Fuller/PA via AP)   Slovensko je zodpovedné za stráženie svojho úseku hraníc schengenského priestoru, čo je necelých 100 km. Skutočnosť, že po Česku zavádza kontroly na hraniciach aj Rakúsko, naznačuje, že Slovensko v tejto úlohe zlyháva. Hraničné kontroly Česko i Rakúsko zavádzajú pre zvýšený…

Naživo: Začalo sa dramatické odvolávanie ministra financií. Matoviča podporujú a o jeho zotrvaní vo funkcii zdá sa rozhodnú traja opoziční poslanci

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (HSP/Foto: TASR - Martin Baumann)   "Výkon funkcie člena vlády a ministra financií a predtým predsedu vlády poníma Igor Matovič ako one man show, ako priestor pre násilné presadzovanie svojich často neodborných myšlienok, ako nástroj boja o moc a realizáciu svojich súkromných vojen a ako…

V Prahe je opäť rušno. Proti vláde protestovali desaťtisíce ľudí

0 icon

Praha 28. septembra 2022 AKTUALIZUJEME (HSP/Foto:Twitter)   Na Václavskom námestí v Prahe sa na Deň Českej štátnosti zišli nižšie desiatky tisíc ľudí na demonštrácii proti vláde Petra Fialu (ODS). Hromadnú akciu s názvom Česká republika na 1. mieste organizujú rovnakí ľudia, ktorí na začiatku septembra zvolali na Václavské námestie v…

Lengvarský: Možnosti zvýšenia platov zdravotníkov sa ešte riešia

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 AKTUALIZOVANÉ (TASR/HSP/Foto:TASR-Martin Baumann, Pavol Zachar)   Pri niektorých zdravotníckych povolaniach sa rieši, či je možné ich platy zvýšiť ešte viac. Po stredajšom rokovaní vlády to uviedol minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO). Reagoval tak na novinársku otázku, prečo sa presunulo rokovanie k návrhu zákona o úprave…

Európa je pripravená na zimu bez ruského plynu. Ako to dokázala?

0 icon

Moskva 28. septembra 2022 (HSP/Foto:TASR/DPA-Stefan Sauer/dpa-Bildfunk)   Európa horúčkovito nakupuje skvapalnený zemný plyn, ktorý jej umožní zaobísť sa túto zimu bez dodávok ruského plynu, uvádza agentúra Bloomberg. Ako sa však uvádza v článku Ann Kohovej, EÚ by musela nakupovať viac paliva na hotovostnom trhu, čo by zvýšilo konkurenciu zo strany…

Marian Kotleba: Zradcovia zo Smeru, Hlasu, OĽaNO, SaS a Sme rodina hlasovali za vstup Švédska a Fínska

0 icon

Bratislava 28. septembra 2022 (HSP/Foto:Screenshot Facebook/Marian Kotleba)   Marian Kotleba vo videu na Facebooku upozorňuje na dôsledky včerajšieho rozhodnutia parlamentu- schváliť vstup Fínska a Švédska do NATO Kotleba vo videu informuje, že včera 126 "zradcov" podporilo rozšírenie organizácie NATO, ktorú označil za zločineckú, o Fínsko a Švédsko. "126 zradcov týmto"…

Podkasty

Naši ministri financií – smieme porovnávať neporovnateľné?

icon

Bratislava 8. júla 2022 (HSP/Foto:TASR-Jaroslav Novák) Minister financií je kľúčová pozícia v každej vláde. Slovensko v časoch druhej svetovej vojny bolo hospodársky úspešným štátom. Jeho ekonomiku riadili vzdelaní muži s morálnymi zásadami. Karvaš, Zaťko, Medrický, Pružinský. Vďaka nim prežívalo Slovensko cez vojnu hospodársky zázrak. Ako dôkaz nech poslúži nie všetkým známa vec: z celej Európy...

Aj sudca tvrdí: blokovanie je v rozpore s judikatúrou Európskeho súdu pre ľudské práva

icon

Bratislava 1. marca 2022 (HSP/Foto:TASR-Dano Veselský) Po tom, čo ho urýchlene schválila Hegerova vláda a ešte v ten deň – v piatok – v noci schválila Národná rada, po podpise Čaputovej vyšiel už v sobotu 26. februára v Zbierke zákonov zákon o niektorých opatreniach v súvislosti s vojenským konfliktom na Ukrajine. A doň sa „vlúdil“ aj text, ktorý umožňuje Národnému bezpečnostnému...

Máme tu zákonné oprávnenie na cenzúru?

icon

Bratislava 27. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Slovenská ústava hovorí v článku 26 odsek 3 jasne: „Cenzúra sa zakazuje.“ Zuzana Čaputová podpísala v sobotu 26. februára zákon o mimoriadnych opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine. Ten ešte v piatok stihla schváliť vláda a aj Národná rada SR. Podľa tohto zákona mimoriadnu situáciu bude možné vyhlásiť aj v prípade hromadného...

Kto je večne nespokojný? Nuž, národnostná menšina, najnovšie „komunita“ slovenských Maďarov

icon

Bratislava 26. februára 2022 (HSP/Foto:Pixabay) Naša najväčšia menšina, najnovšie „komunita“, teda slovenskí Maďari, neúnavne dávajú najavo, že sú tu, a že máločo „slovenské“ sa im páči. A aby ich bolo počuť ešte väčšmi, a aby prekonali päť potrebných percent do parlamentu, v septembri 2021 sa formálne zlúčili tri etnické strany a vytvorili Alianciu. Do čela postavili Krisztiána Forróa....

Budeme môcť parkovať ešte na chodníku? Kocúrkovo? Alebo poslanci hlasujú nevediac o čom?

icon

Bratislava 24. februára 2022 (HSP/Foto:TASR-Pavol Zachar) Ďalší dôkaz, že čo vezme parlament do rúk, to pokazí. Na takej na prvý pohľad banalite, ako je parkovanie na chodníkoch potvrdil, že zákony sa prijímajú narýchlo a bez toho, aby páni poslanci a dámy poslankyne vedeli, čo činia. Že schválili zákaz parkovania na chodníkoch, ktorý vstúpi do platnosti...

the_ad_group(59762); ?>

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Peter Kohút

Televízia TA3 úmyselne a protizákonne zabránila vystúpiť vlasteneckým kandidátom v televíznej diskusii k voľbám

0icon

  Televízia TA3 vedome, úmyselne a protizákonne znemožnila vstúpiť v televíznej relácii k voľbám dňa 26.9.2022 Ľubomírovi Goliašovi, kandidátovi na predsedu Prešovského samosprávneho kraja a dňa 27.9.2022 Ren&a

Gustáv Murín

Mafia na Slovensku – stručné dejiny zla

0icon

Práve vychádza aj elektronická verzia tejto unikátnej encyklopédie zločinu na Slovensku. Elektronická verzia obsahuje prvú polovinu printovej verzie, konkrétne Obete a udalosti mafiánskeho vyČÍŇANIA 1990 – 2021, ale zato je oproti printovej verzii aktualizovaná a rozšírená. Napríklad:  

Dušan Hirjak

Hlavná priorita pre SR: založenia Antivojnového frontu obyvateľov SR za udržanie mieru v Európe a vo svete

0icon

Udalosti na Ukrajine sa nás, občanov SR, bytostne dotýkajú, ale nie v tom istom smere, ako to robí vládna moc a ako to prezentujú média. Vojnový konflikt na Ukrajine, v ktorom proti sebe stoja dve vojenské zoskupenia – „demokratický“ Z&aa

Boris Mesár

Referendum v republikách : už po 4 dňoch sú referendá právoplatné . 

0icon

Ako viete dnes je posledný deň na absolvovanie referenda v DĽR, LĽR ako aj v Záporožskej a Chersonskej oblasti . No už po štyroch dňoch v každej s republík hlasovalo viac ako 50 % oprávnených voličov . Tu je stručný prehľad : DĽR :Takmer 1,5 milióna ľudí hlasovalo v DNR počas štyroch dní…

Milan Šupa

Odhaľovanie tajomstiev astrálneho sveta

0icon

Žijeme v dobe súdu a očisty zeme, kedy by ľudia nemali mať nijaké duchovné tajomstva. Naopak, mali by byť plne duchovne vedomí, aby mohli vedome kráčať k Svetlu a jeho cestami. Aby pri tom dokázali vedome využiť všetky pomoci, ktoré sa im ponúkajú.

Armádny Magazín

Čína uviedla do prevádzky svoju najpokročilejšiu obojživelnú útočnú loď

0 icon

Čína, 28.september 2022 (AM) – Hongkonské noviny South China Morning Post uvádzajú, že stavba obojživelnej útočnej lode typu 075 LHD, ktorá je určená na umiestnenie a vypustenie helikoptér a bezpilotných lietadiel, bola dokončená. Píšu o tom používatelia čínskych sociálnych sietí Weibo a WeChat, ktorí ako dôk

USA vyslali torpédoborec Zumwalt na pobrežie Číny, aby „vytvorilo novú úroveň zložitosti v bojovom priestore“

0 icon

USA, 28.september 2022 (AM) – Hlavný americký stealth torpédoborec Zumwalt zamieril do západného Pacifiku, aby predviedol plnú silu americkej flotily pred Čínou. Informuje o tom CNN.   Podľa velenia americkej 7. flotily loď dorazila 26. septembra do Japonska, predtým navštívila námornú základňu na Guame. Úlohou lode je vyvesiť americkú vlajku pr

Lupara je späť

0 icon

Turecko, 28.september 2022 (AM) – Legendárna brokovnica Chicaga 30tych rokov je späť! Výrobca Dexter prináša novinku - brokovú dvojku s extrémne krátkymi hlavňami a celkovou dĺžkou 52cm.   Základom je kvalitná broková dvojka, ktorá bola v továrni skrátená na požadovaných 52cm s hlavňou 23cm. Dexter Lupara v balení ponúka klasickú pažbu…

O záchrane ruských pilotov stíhačky Su-34 zostrelených pri Kupjansku

0 icon

Rusko, 28.september 2022 (AM) – 24. septembra pri meste Kupjansk v Charkovskej oblasti pri ústupe od cieľa zničeného v dôsledku bombardovania v „šedej zóne“ zostrelili Su-34 ruských vzdušných síl. Verejnosť o tom informoval dobre informovaný bloger Fighterbomber, ktorý uviedol zaujímavé detaily nedávnej záchrany ruských pilotov počas operácie na Ukrajine.  

Neznámy príbeh sirôt, zachránených československými legionármi

0 icon

Slovensko, 28.september 2022 (AM) – Na tom, že sa táto téma zjavila v českej a dnes už aj v slovenskej verejnosti má zásluhu predstaviteľ olomouckej legionárskej obce, pôvodom Slovák, dnes plukovník v. v. Ozbrojených síl ČR

FOTO DŇA

Na snímke s predĺženou expozíciou sú svetlá automobilov a kamiónov na diaľnici v nemeckom Frankfurte nad Mohanom skoro ráno 27. septembra 2022

Autor: TASR/AP-Michael Probst

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali