Igor Matovič

NAŽIVO

Kallasová uviedla, že clá uvalené USA na európskych spojencov v súvislosti so snahou Washingtonu získať Grónsko oslabujú prosperitu na oboch stranách Atlantiku a nahrávajú Číne a Rusku.

07:04

Vo vyjadrení pre portál Politico Trump vyzval na ukončenie vlády ajatolláha Alího Chameneího v Iráne.

06:56

Predstavitelia európskych krajín odmietli Trumpove vyhrážky zavedením ciel voči ôsmim európskym krajinám, ak sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi. EÚ podľa ostu na ne dôrazne odpovie.

06:34

Úrady v Indonézii pátrajú po malom osobnom lietadle, s ktorým v sobotu stratili kontakt. Na jeho palube sa nachádzalo desať ľudí.

06:31

V troch severných okresoch Žilinského kraja sa môže tvoriť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Ide o okresy Námestovo, Čadca a Tvrdošín. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Včera 19:57

Tvorcovia menovej politiky USA by vzhľadom na „krehkosť“ na trhu práce mali byť pripravení na ďalšie zníženie úrokov, myslí si viceguvernérka amerického Federálneho rezervného systému (Fed) Michelle Bowmanová. „Ak nenastane jasné a trvalé zlepšenie podmienok na trhu práce, mali by sme byť pripravení na upravenie menovej politiky tak, aby sa priblížila k neutrálnej úrovni,“ povedala v piatok (16. 1.). Informovala o tom správa agentúry AFP.

Včera 19:33

Predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová, predseda Európskej rady António Costa a predstavitelia štyroch juhoamerických krajín – Brazílie, Argentíny, Uruguaja a Paraguaja – podpísali v sobotu v paraguajskej metropole Asunción historickú obchodnú dohodu medzi Európskou úniou (EÚ) a zoskupením Mercosur. Informovala o tom agentúra AFP.

„Vybrali sme si spravodlivý obchod pred clami, vybrali sme si produktívne dlhodobé partnerstvo pred izoláciou,“ povedala Von der Leyenová na slávnostnom ceremoniáli, ktorý sa konal v sídle Centrálnej banky Paraguaja, kde bola 26. marca 1991 podpísaná zmluva o založení združenia Mercosur (Spoločný trh juhu).

Mercosur-jd2026011744
Na snímke zľava slovenský eurokomisár pre obchod a hospodársku bezpečnosť Maroš Šefčovič, predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva a brazílsky minister zahraničných vecí Mauro Vieira pózujú počas vyhlásenia po stretnutí v rámci obchodnej dohody medzi Európskou úniou a juhoamerickým zoskupením Mercosur v brazílskom Riu de Janeiro / Foto: TASR/AP-Bruna Prado
Včera 19:29

Americký prezident Donald Trump v sobotu oznámil, že na osem európskych krajín uvalí od 1. februára desaťpercentné clo, ktoré bude platiť dovtedy, kým sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi. Clo sa neskôr môže zvýšiť až na 25 percent. Informovala o tom agentúra AFP.

Včera 19:28

ChatGPT bude po novom obsahovať reklamy. Reklama sa vyskytne v bezplatnej verzii chatu a modeli Go, zatiaľ čo používatelia platených programov budú môcť službu naďalej používať bez reklám.

Spoločnosť OpenAI uviedla, že reklama neovplyvní kvalitu odpovedí chatbota. Inzerenti tiež nebudú mať prístup k obsahu konverzácií používateľov so systémom.

Včera 19:27

Vo viacerých okresoch môže byť v noci zo soboty na nedeľu (18. 1.) od mínus 15 do mínus 18 stupňov Celzia. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa pred nízkymi teplotami. Informuje o tom na svojom webe.

Včera 18:11

Trump oznámil clá na tovar od spojencov Dánska uprostred sporu o Grónsko.

Od 1. februára 2026 sa bude na všetok tovar dovážaný do Spojených štátov z Dánska, Nórska, Švédska, Francúzska, Nemecka, Spojeného kráľovstva, Holandska a Fínska uplatňovať 10 % clo.

Od 1. júna 2026 sa plánuje zvýšenie cla na 25 %.

Včera 18:02

Päť ľudí prišlo v sobotu popoludní o život pri páde dvoch lavín v regióne Pongau v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko. Informovala o tom agentúra APA.

Prvá lavína sa uvoľnila v katastri obce Bad Hofgastein krátko popoludní v oblasti nazývanej Schmugglerscharte v nadmorskej výške približne 2200 metrov. Masy snehu tam strhli lyžiarku, ktorú sa už nepodarilo zachrániť. Jej manžel, ktorý sa v tom čase nachádzal neďaleko nej, nešťastie prežil bez ujmy.

Včera 17:45

Francúzsky prezident Emmanuel Macron a prezident irackého Kurdistanu Nečirvan Barzání v sobotu v spoločnom telefonickom rozhovore naliehali na ukončenie bojov v Sýrii, uviedol Macronov úrad v Paríži, o čom informovala správa agentúry AFP.

Obaja prezidenti „vyzvali všetky strany na okamžitú deeskaláciu a trvalé prímerie“, uvádza sa vo vyhlásení.

Včera 17:42

Taliansky expremiér a bývalý šéf Európskej centrálnej banky (ECB) Mario Draghi získa prestížnu medzinárodnú Cenu Karola Veľkého za zásluhy o európsku jednotu, uviedli v sobotu organizátori. Informovala o tom agentúra DPA.

Správna rada ocenila 78-ročného Draghiho za to, že „s cieľavedomosťou a neochvejným odhodlaním dosiahol veľké veci pre Európu“.

Mario Draghi.
Na snímke Mario Draghi / Foto: SITA/AP-Teresa Suarez
Včera 17:40

Miliardár Elon Musk požaduje od spoločnosti OpenAI, ktorá stojí za jazykovým modelom ChatGPT, až 109,4 miliardy USD (94,17 miliardy eur). Informuje o tom správa agentúry DPA.

Musk tvrdí, že mu patria „neoprávnené zisky“, keďže patril k spoluzakladateľom firmy a na začiatku ju finančne podporil, ako vyplýva z dokumentov podaných v piatok (16. 1.) na kalifornskom súde.

Včera 17:37

Českí občianski demokrati si v sobotu na kongrese v Prahe zvolili nového predsedu. Je ním exminister dopravy ČR Martin Kupka, ktorý v prvom kole voľby porazil svojho protikandidáta Radima Ivana. Kupka na čele ODS nahradil bývalého českého premiéra Petra Fialu. Informovala o tom správa servera iDnes.cz.

Martin Kupka-jd2026011732
Na snímke z decembra 2024 vtedajší minister dopravy ČR Martin Kupka / Foto: TASR-Barbora Vizváryová

 

Včera 15:13

Colná politika amerického prezidenta Donalda Trumpa znamená pre nemecké hospodárstvo trvalú záťaž napriek dosiahnutej obchodnej dohode medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou, upozorňuje ekonomický inštitút Ifo. Informáciu priniesla správa agentúry DPA.

Včera 14:21

Akcie v USA v piatok (16. 1.) takmer stagnovali, no za celý týždeň sa oslabili. Trhy spracovávali nové vyjadrenia prezidenta Donalda Trumpa týkajúce sa americkej centrálnej banky (Fed) a geopolitiky. Informovala o tom správa CNBC.

Včera 14:13

Až 29 % zamestnávateľov na Slovensku očakáva v nasledujúcom období pokles počtu svojich zamestnancov. Zvyšovanie ich počtu očakáva iba 25 % firiem. Čistý index trhu práce na Slovensku, ktorý vyjadruje rozdiel medzi podielom zamestnávateľov plánujúcich zvyšovať počet zamestnancov a podielom tých, ktorí počítajú s jeho znižovaním, tak dosahuje záporné hodnoty. Vyplýva to z prieskumu ManpowerGroup Employment Outlook Survey pre 1. štvrťrok 2026, ktorý oslovil v októbri 2025 celkovo 39.063 zamestnávateľov v 41 krajinách.

Včera 14:12
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Prvenstvo v despotizme? Zaviedol totalitný nový normál v Európe a ešte sa tým chváli?

Igor Matovič so svojou atómovou bombou sa zapíše do histórie ako iniciatívny testovač zavedenia digitálnej totality, ktorá začína Covid pasmi. Už sa ním inšpirovali aj ďalšie krajiny presne podľa plánu budovateľov krajších zajtrajškov pre seba (t.j. svetovú elitu) a veľký reset. Čo všetko nový totalitný normál znamená?

Igor Matovič
Na snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič
❚❚
.

Totalitarizmus znamená, že každá oblasť života je nalinajkovaná totalitnou vládou či s ideológiou alebo bez nej. Napokon aj dnes sa ideológia len skrýva za ekonomické a mocenské záujmy. Ako ináč nazvať tú technologickú modernosť, ktorú tak veľmi Igor Matovič pretláča v rámci EÚ – Covid pasy s QR kódom? Bez toho už nič človek nevybaví, hocikam nemôže zájsť. Výrobcovia vakcín a testov, do ktorých si zainvestoval – čo je verejne známe – Bill Gates, hlavný to sponzor Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO), si prídu na svoje aj s investormi do týchto každému nanútených produktov. A to je len začiatok. Veď chorôb je veľa a potenciál príjmov z nich ako i pre technologické riešenia Microsoftu je astronomický.

Igor Matovič si znova blahoželá: „Strašne musia byť tí Dáni hlúpi, ak opakujú po Slovensku! Milujem reči vševedkov o tom, ako nikto tie hlúpe AG testy na svete nepoužíva. V skutočnosti ich už používajú masívne desiatky krajín a nám pomohli odhaliť viac ako 400 tisíc pozitívnych ľudí s cenou ani nie 1000 eur na jedného. #PravdaLieči

Ak podľa dánskej štúdie je polovica pozitívnych falošná, tak 2 000 eur nás stálo odchytenie jedného pozitívneho. A naozaj nebolo iného efektívneho a lacnejšieho riešenia, ktoré by zároveň nevyrobilo 8 mld dlh, 20 tisíc mŕtvych a navyše totalitu? Jasné, že bolo, ale najprv dočítajme Igorov status:

.

Pridáva mediálnu správu: „Dánsko dáva milióny eur denne na testovanie, aby otvorilo ekonomiku. Väčšinu už tvoria antigénové testy, v pondelok ich spravili vyše 400 tisíc. Testy, vďaka ktorým môžu ísť ľudia do reštaurácie či ku kaderníkovi, však platia iba tri dni.“ No nie je to úžasné? Pravidelné šprtanie v nose je nový ideál zdravia jednotlivca a národov. Ak sa Vám to zunuje, tak si treba dať šľahnuť syntetickú RNA do krvi.

A tých mRNA genových terapií prezentovaných ako vakcína alebo liek bude ešte neúrekom. Agentúra Reuters informovala, že už 150 ich čaká na schválenie. Veď aj tie budú súčasťou Covid pasov, ako to Európska komisia ešte v roku 2019 plánovala pre všetky očkovania. WHO agenda 2030 ich chce nanútiť všetky a všetkým na svete. Bill Gates sa netají. Vo všetkých rozhovoroch ako svoju víziu prezentuje viac mRNA vakcín… Ak to je tak prelomová medicínska technológia, prečo musí byť všetkým nanucovaná? Dokonca odstavili DNA vakcíny ako AstraZeneca či Johnson&Johnson (práve teraz v Dánsku), hoci aj Pfizer a Moderna majú podobné problémy so zrazeninami.

Za vstup do prevádzky bez Covid pasu v Dánsku zaplatíte 330 eur pokutu, prevádzky medzi 400 až 6 000 eur. Koľko to bude u nás, dozvieme sa až z nového protipandemického zákona. Pre otestovanie pilotného projektu plošného testovania (rozumej aj pokračujúceho Covid Automatom) sme zohli chrbát pod hrozbou pokuty 1650 Eur. Aj vďaka tomu sa pilot podaril a teraz môže byť implementovaný aj v iných krajinách Európy. Dánsko patrí medzi prvé krajiny v EÚ, kde spustili QR kódy pod zámienkou, aby opatrne otvorili ekonomiku. Podobne Británia. Veď keby už otvorili a korony by zas nebolo ako minulé leto aj bez očkovania, ako by mohli také Covid pasy odôvodniť?

Už minulé leto sa vedelo, že covid je sezónny a úzko súvisí so slnečným žiarením a dostatkom vitamínu D3 v tele. Za cenu jedného testu mohla vláda nakúpiť balíčky v dávke 4 000IU pre každého na zimu, čo by zľahčilo priebeh ochorenia (ako odporúčalo bezlockdownové Fínsko s minimom úmrtí). Ľudia by neskončili v nemocnici, mohli by sa premoriť. Rizikoví sa mohli zatiaľ izolovať namiesto izolovania tých produktívnych a zdravých, ktorí by si prekonaním covidu vytvorili prirodzenú imunitu na desaťročia. Lenže kto by potom potreboval vakcíny? Ochota nerizikových očkovať sa je nízka nielen u nás. Za skonštatovanie tejto pravdy dostal šéf NCZI politickú popravu od nášho despotu.

Eurodespoti v Bruseli dúfajú, že k očkovaniu prinútia nerizikových tým, že zavedú Covid pasy pre letecké spoločnosti a prevádzky. Aby Covid pasy (test alebo vakcína) boli podmienkou cestovania, žiadajú najskorumpovanejšie a najzadĺženejšie štáty EÚ – juh na čele s Gréckom.

.

Po Covid pasoch je už len krok k vysnívanému digitálnemu ID (občianskemu preukazu) Billa Gatesa, čo prezentoval ako ID2020 alianciu (práve aj s farmafirmami) v Davose v decembri 2019. Následne možno pristúpiť k menovej reforme a nahradiť zhumpľované meny digitálnymi menami bez hotovosti. No nebude tento technologicky svet hneď krajší?

Ak stále bude korona zúriť sťaby nové varianty, tak okrem preočkovávania rok čo rok sa bude treba pozrieť aj do Číny, ako sa úspešne vďaka totalitárnej kontrole vysporiadala s vírusom. Systém udeľovania sociálnych kreditov tu už otestovali. Len komunistickej strane poslušní občania majú prístup k univerzitám, pôžičkám, rýchlovlakom a pod. Ktorý despota by to nebral, keď dnes nemá problém so segregáciou ľudí pri vychádzke do prírody či kaviarne? Ani netreba žiaden mikročip, aby tým znakom šelmy bol práve QR kód na mobile v ruke, bez ktorého už ani nenakúpite.

Kontrola populácie sa však dlhodobo zameriava na zníženie svetovej populácie aj vďaka financovaniu Gatesovcami. Nový normál nebude zrejme podľa predstáv Matoviča o zvýšenej pôrodnosti, ale naopak. Poslušní dostanú univerzálny základný príjem od centrálnych bánk až dovtedy, kým sa s takýmito stimulačnými balíčkami nepremiestni všetok kapitál (rozumej výroba, hnuteľný i nehnuteľný hmotný i nehmotný majetok) do rúk najbohatších korporácií, ktoré dostávajú oproti odrobinkám pre jednotlivcov miliardy. Títo majú prostriedky skupovať, kým občania bojujú o svoje základné slobody. Komunizmus znova zakvitne a Matovič bude stále pripomínať svoje prvenstvo cez impulzívne statusy.

Alebo sa konečne pokorne pozrie pravde do očí a kým je vo vláde, postaví sa odvážne na odpor tejto totalite, k zavedeniu ktorej doteraz iniciatívne napomáhal?

Jana Ray Tutková

.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.

Diabol sa ukrýva v detailoch

Bývalý správca policajných sociálnych sietí David Púchovský (Hoaxy & podvody) sa nevzdáva boja o pozornosť. Tentoraz zverejnil svoju „prednášku pre…

17. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Trumpove ambície v Grónsku: Rusko a Čína určite „pustili do gatí“

Reakcia Európy na Trumpove ambície v oblasti Grónska je žalostne smiešna, konštatuje generál Jozef Viktorín

18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kurňa, vzpamatujte se!

Předchozí tři roky v politice měly jednu výhodu. Člověk se postupně dozvěděl OFF – o fšech fšechno. Mám spoustu přátel…

18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Opozícia opäť bije do premiéra, ale Slovensku nepomáha

Poslanec Juraj Krúpa očividne nechápe rozdiel medzi zmluvami o obrannej a hospodárskej spolupráci. Okrem toho sa pustil do premiéra, ktorému…

18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
18. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

KDH sú kresťanskí demokrati merkelovského typu, ich prirodzenými partnermi by mali byť vlastenci, nie Šimečka s Trubanom. Majerský nestíha byť županom aj predsedom strany.

Nedávno sa opäť otvorila téma prípadnej povolebnej spolupráce medzi stranou Smer a hnutím Republika. Z obidvoch strán zaznieva jasné áno,…

17. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Rozhovory | 18 min. čítania | 0 komentárov
.

USA a Slovensko podpísali dohodu o posilnení civilného jadrového programu

Minister energetiky USA Christopher A. Wright a predseda vlády SR Robert Fico podpísali v piatok vo Washingtone medzivládnu dohodu o…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov

Unikla nahrávka, ako vyzeral rozhovor Zelenského a Macrona s Trumpom o „ultimáte“ Putinovi

Vo Francúzsku bola zverejnená nahrávka rozhovoru medzi Trumpom a Zelenským z 10. mája 2025. Macron, Merz, Tusk a Starmer navštívili…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Trump sa už údajne rozhodol, čo urobí s Iránom

Wall Street Journal informuje, že Trump sa rozhodol neurobiť útok na Irán kvôli varovaniam od ľudí blízkych jeho okoliu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nečakané odhalenie: Fero Joke a pokrytectvo liberálneho tábora

Stalo sa to v programe Adela trochu inak: humorista Fero Joke priznal, že niektorí liberáli sa správajú ako falošní moralizátori

17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Ruský politológ hovorí o jadrovom útoku v Európe, ak lídri EÚ neprestanú brániť mierovej dohode. Prvé na rane má byť Nemecko

Rusko by mohlo do roka spustiť jadrové útoky na Britániu a Nemecko, ak bude Európa naďalej „blokovať mierovú dohodu“ o…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Disciplinárny proces s Danielom Lipšicom sa blíži ku koncu

Na pôde Najvyššieho správneho súdu SR by mal vo štvrtok 22. januára pokračovať disciplinárny proces s prokurátorom Generálnej prokuratúry SR…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Petr Pavel chce Ukrajine dodať bojové lietadlá

Český prezident Pavel sľúbil Zelenskému bojové lietadlá schopné zostreľovať drony, informuje agentúra Reuters

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Chlapec spadol z lanovky vo Vysokých Tatrách, zasahovali leteckí záchranári

K pádu dieťaťa z lanovky došlo v sobotu dopoludnia na Štrbskom Plese vo Vysokých Tatrách. Na mieste zasahovali leteckí záchranári

17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Generálny tajomník OSN varoval pred mocnými silami, ktoré v dnešnom svete pôsobia proti globálnej spolupráci

Vo svete v súčasnosti pôsobia mocné sily, ktoré sa snažia narúšať globálnu spoluprácu, varoval v sobotu v Londýne generálny tajomník…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Postaví sa Ukrajina proti USA v otázke Grónska?

Uprostred škandálu okolo pokusov USA o odobratie Grónska od Dánska mnohí diskutujú o tom, ako zareagujú spojenci Kodane – krajiny…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Podľa Stoltenberga je potrebné viesť dialóg s Ruskom „ako so susedom“

Bývalý generálny tajomník NATO Stoltenberg vyzval na dialóg s Ruskom „ako so susedom“. Uviedol to v rozhovore pre nemecký časopis…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vynikajúca správa! Vlhová oznámila svoj návrat po takmer dvoch rokoch, chce súťažiť aj na ZOH

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová na sociálnej sieti zdieľala video, v ktorom sa prihovorila svojim priaznivcom a oznámila informácie o jej…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

.

KOMENTÁRE

Oslobodený Harabin vracia úder

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Štefan Harabin na súdnom pojednávaní v kauze hanobenia rasy a národa na Najvyššom súde SR

Európsky plán, slovenský problém

16. 01. 2026 | 0 komentárov
Európsky plán

Miliónová pokuta, ktorá „zmizla“ v dohode o urovnaní

Kontajnerové mestečko v Lešti ukazuje, ako sa dá „časovou tiesňou“ obísť súťaž a zo zmluvnej sankcie spraviť vyjednávací žetón

17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny: Odborník odhadol, že až 150-tisíc Kyjevčanom môže prasknúť zamrznuté potrubie

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Aktualizované 17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 10 min. čítania | 0 komentárov

Pracovníci Veľvyslanectva SR v Teheráne sú už v bezpečí, ministerstvo radí občanom urýchlene opustiť krajinu

Šéf slovenskej diplomacie Juraj Blanár rozhodol o evakuácii personálu a dočasnom uzatvorení Veľvyslanectva SR v Teheráne. Dôvodom je zhoršujúca sa…

17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Kto napokon rozhodol že nebude útok na Irán?

Rusko, 17. januára 2026 - Verím, že Donald Trump sám prijal rozhodnutie nezaútočiť na Irán. Sledoval som, ako ho tlačili…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

.

Manévre Číny okolo Taiwanu pripomínajú americký scenár vo Venezuele

Čína podľa japonských novín Nikkei Asia nacvičuje únosovú operáciu v štýle Madura proti Taiwanu

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Nič osobné, len biznis. Prvá ropa z Venezuely bola dodaná Trumpovmu sponzorovi

USA, 17. januára 2026 - Sadzby za prepravu tankermi prudko vzrástli v dôsledku posledných udalostí vo Venezuele. Zásah Washingtonu do…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Najvyššia hora v slnečnej sústave: Olympus Mons

Najvyššia hora v slnečnej sústave sa nenachádza na Zemi, ale na Marse. Hoci sa ľudstvu Mount Everest javí ako vrchol…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Kadyrov mladší mal mať vážnu autonehodu

Syn Ramzana Kadyrova bol hospitalizovaný po vážnej autonehode, informuje ruský opozičný denník „Kavkaz Realii“ s odvolaním sa na svoje zdroje

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
Hrnko pre HS

16. 01. 2026


Použila Americká armáda vo Venezuele vysokofrekvenčné mikrovlnné zbrane?

USA, 17. januára 2026 - Americká armáda mohla počas operácie na zajatie venezuelského prezidenta Nicolasa Madura použiť silné sonické alebo…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Interiérový dizajn: 15 nápadov, ktoré vás prinútia vylepšiť váš domov

Interiérový dizajn je o hľadaní rovnováhy medzi estetikou, funkčnosťou a osobným štýlom, no v praxi to často vôbec nie je…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

V rámci „integrácie” migranti znásilňovali študentov

Rezidenčný komplex s názvom Stek Oost bol v roku 2018 predstavený ako vzorový projekt riešenia bytovej a migračnej krízy. Podľa…

17. 01. 2026 | 0 komentárov

Machadová navždy ostáva nositeľkou Nobelovej ceny za mier, potvrdil jej výbor

Nobelova cena mieru je neoddeliteľná od osoby, ktorá ju získala, uviedol v piatok Nobelov výbor v reakcii na štvrtkové oznámenie…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Kallasová uviedla, že clá uvalené USA na európskych spojencov v súvislosti so snahou Washingtonu získať Grónsko oslabujú prosperitu na oboch stranách Atlantiku a nahrávajú Číne a Rusku.

07:04

Vo vyjadrení pre portál Politico Trump vyzval na ukončenie vlády ajatolláha Alího Chameneího v Iráne.

06:56

Predstavitelia európskych krajín odmietli Trumpove vyhrážky zavedením ciel voči ôsmim európskym krajinám, ak sa nevyrieši otázka získania Grónska Spojenými štátmi. EÚ podľa ostu na ne dôrazne odpovie.

06:34

Úrady v Indonézii pátrajú po malom osobnom lietadle, s ktorým v sobotu stratili kontakt. Na jeho palube sa nachádzalo desať ľudí.

06:31

V troch severných okresoch Žilinského kraja sa môže tvoriť hmla s dohľadnosťou 50 až 200 metrov. Ide o okresy Námestovo, Čadca a Tvrdošín. Upozorňuje na to Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ), ktorý vydal výstrahy prvého stupňa. Informuje o tom na svojom webe.

Včera 19:57

.

Pochybujem, že sa KDH podarí spojiť konzervatívne sily, komentuje publicista

Zámer predsedu KDH Milana Majerského pokúsiť sa v nadchádzajúcich parlamentných voľbách spojiť na kandidátnej listine tohto hnutia konzervatívne sily môže…

17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Tisíce ľudí v Kodani protestovali proti Trumpovým snahám o získanie Grónska

Tisíce ľudí vyšli v sobotu do ulíc dánskej metropoly na protest proti snahám amerického prezidenta Donalda Trumpa získať kontrolu nad…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Herec Matthew McConaughey bojuje proti AI po svojom

Herec Matthew McConaughey si dal zaregistrovať svoju ikonickú frázu „alright, alright, alright“ ako ochrannú známku, aby zabránil jej zneužívaniu umelou…

17. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zaujímavosti | 4 min. čítania | 0 komentárov

Chameneí obvinil USA z podnecovania protestov a Trumpa vinní za obete

Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí v sobotu vyhlásil, že úrady „musia zlomiť chrbát buričom“ a obvinil amerického prezidenta…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Kuba dokáže vyrobiť len polovicu elektriny, ktorú potrebuje

Kuba v roku 2025 vyrobila len približne polovicu elektriny, ktorú potrebuje na pokrytie svojej spotreby, informuje agentúra AFP na základe…

17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
17. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Anton Čapkovič

Marek Brna

Ivan Štubňa

René Pavlík

Michal Durila

Marek Horňanský psychológ

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov