NAŽIVO

Minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD) navštívil počas Štedrého dňa vojakov v Mierove (okres Dunajská Streda), ktorí monitorujú vzdušný priestor SR. Minister vo videu na sociálnej sieti príslušníkom vzdušných síl poďakoval za ich službu.
  „Aj napriek tomu, že sú Vianoce, chrániť naše nebo je nevyhnutné. A preto som sa chcel poďakovať za túto službu, zaželať zároveň aj v mene všetkých ostatných pokojnú službu všetkým príslušníkom Ozbrojených síl SR, ktorí sú v práci, ale aj všetkým ostatným ozbrojeným zborom, či už policajtom alebo príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ povedal.
Kaliňák vo videu adresoval poďakovanie aj hasičom, zdravotníkom, záchranárom, vodičom a všetkým tým, „ktorí majú službu aj počas vianočných sviatkov a starajú sa o to, aby chod Slovenska ani na chvíľu nezastal“.

Včera 16:34

Pri pečení alebo smažení treba vždy dávať pozor, aby nedošlo k vznieteniu potravín na panvici. Ak k požiaru dôjde, horiaci olej sa neodporúča hasiť vodou. Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na to upozornil na sociálnej sieti. Apeluje tiež na to, aby ľudia nenechávali zapnuté spotrebiče bez dozoru.
„Ak je to možné, pokúste sa zabrániť ďalšiemu zahrievaniu oleja vypnutím spotrebiča. Panvicu prikryte pokrievkou, plechom na pečenie, navlhčite utierku a panvicu ňou prikryte,“ radia hasiči. Pomôcť môže aj hasiaca deka, ktorá zamedzí prístup vzduchu a požiar udusí. S horúcou nádobou by sa už potom nemalo manipulovať, až kým nevychladne.

Včera 16:04

Prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Adrián Mifkovič navštívil na Štedrý deň hasičskú stanicu v Trnave. Stretol sa s príslušníkmi zboru a poďakoval im za ich každodennú službu a nasadenie. Informovalo o tom Prezídium HaZZ.
„Ďakujeme všetkým hasičom za ich profesionalitu, odvahu a obetavosť. Prajeme čo najmenej výjazdov a veľa pokoja v kruhu blízkych,“ doplnilo Prezídium HaZZ na sociálnej sieti

Včera 15:18

USA a Rusko budú v najbližšej dobe rokovať o Ukrajine, vyhlásil Peskov.

„Dmitrijev podrobne informoval Putina o výsledkoch svojej cesty do Miami. Na základe získaných informácií Moskva sformuluje svoje ďalšie stanovisko a v najbližšej dobe bude pokračovať v kontaktoch prostredníctvom existujúcich kanálov,“ povedal hovorca Kremľa.

Včera 12:07

V Lozorne v okrese Malacky si na 2. sviatok vianočný zahrajú Štefanský stolnotenisový turnaj. Informuje o tom obec na webe.
V športovom klube Lozorno na Športovom námestí sa turnaj začína o 9.00 h. Záujemcovia si môžu zahrať v dvoch kategóriách dvojhry – pre registrovaných a neregistrovaných hráčov.
Registrácia je možná polhodinu pred začiatkom turnaja.

Včera 11:30

Trumpov tím sa dnes môže spojiť s Putinom, vyhlásil Zelenskyj.

„Bolo stretnutie s našou skupinou – Umerovom, Gnatovom. Potom mali Američania stretnutie s Dmitrijevom. A všetko vysvetlili, ukázali, odovzdali, pokiaľ chápem. Neviem, v akom formáte bude ich ďalší rozhovor. Možno s Putinom. Pravdepodobne to bude zajtra (v stredu). Zajtra (v stredu) večer by sme mali dostať všetko,“ povedal prezident v rozhovore, ktorý sa uskutočnil včera, ale médiá ho zverejňujú dnes.

Včera 11:00

USA sa podarilo dohodnúť s Lukašenkom na prepustení viac ako 250 politických väzňov, okrem iného vďaka dodávkam prostriedkov na chudnutie.

O tom v rozhovore povedal osobitný vyslanec prezidenta USA John Cole, informuje The Wall Street Journal.

Včera 10:59

Osem ľudí vrátane niekoľkých detí zahynulo, keď riaditeľka materskej školy stratila kontrolu nad SUV a auto sa zrútilo do jazera v juhovýchodnej Číne.

Včera 08:52

Pápež Lev XIV. v utorok vyzval na celosvetové prímerie na sviatok Božieho narodenia (25. decembra).

Včera 07:20

V rámci rokovaní o ukončení vojny na Ukrajine sa momentálne diskutuje o štyroch dokumentoch, ktoré sa zaoberajú 20-bodovým mierovým plánom či otázkou bezpečnostných záruk. V rozhovore pre televíziu Fox News to povedal veľvyslanec USA pri NATO Matthew Whitaker. Podľa neho je teraz na ťahu Rusko.

Včera 07:19

Poslanci oboch komôr parlamentu najľudnatejšieho austrálskeho štátu Nový Južný Wales v stredu miestneho času schválili kontroverzný balík sprísnených zákonov o vlastníctve zbraní a rozšírení právomoci úradov, ktoré môžu až na tri mesiace zakázať protesty. Prijatím legislatívnych zmien reagujú na masovú streľbu na pláži v Sydney zo 14. decembra. Informuje o tom TASR na základe správy portálu verejnoprávnej televízie ABC News.

Včera 07:19

Do Moskvy pricestovala sýrska vládna delegácia. Podľa agentúry SANA by sýrsky minister zahraničných vecí Asad Šajbání a minister obrany Murhaf abú Kasra mali s ruskými predstaviteľmi rokovať o otázkach spoločného záujmu.

23.12.2025 | 19:52

Časti južného Francúzska postihli rozsiahle záplavy. V departemente Hérault v okolí mesta Montpellier sa z brehov na mnohých miestach vyliala rovnomenná rieka.

23.12.2025 | 19:38

Pred nemecký súd sa postavil muž, ktorého zadržali vo Švajčiarsku pre údajný plán podpaľačstva a útokov pomocou výbušnín na nákladnú dopravu v Nemecku. Nemecká spolková prokuratúra uviedla, že sudca umiestnil muža do väzby z dôvodu podozrenia zo špionáže pre Rusko.

23.12.2025 | 19:27

Volker Türk upozornil na to, že v Mjanmarsku narastá pred nadchádzajúcimi voľbami násilie. Civilisti sú podľa neho taktiež vystavení vyhrážkam ozbrojených povstaleckých skupín, ktoré sú proti konaniu volieb.

23.12.2025 | 19:07

Komunistická strana Vietnamu podporila návrh, aby generálny tajomník To Lam zostal v tejto vrcholnej funkcii ďalších päť rokov.

23.12.2025 | 19:03

Generálny štáb ukrajinskej armády oznámil, že ukrajinské jednotky sa stiahli z mesta Siversk v Doneckej oblasti, kde má Rusko značnú prevahu v ľudskej sile a technike a pokračuje v ofenzíve.

23.12.2025 | 18:27

Palestínska samospráva odsúdila izraelský plán zriadiť na okupovanom Západnom brehu Jordánu ďalších 19 osád a obvinila ho zo sprísnenia kontroly nad palestínskym územím.

23.12.2025 | 18:21

Britský súd uznal dvoch mužov za vinných z plánovania teroristického útoku v štýle atentátov spáchaných Islamským štátom. Cieľom mala byť židovská komunita v Anglicku.

23.12.2025 | 17:58
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Potraviny môžu pre zvýšenie minimálnej mzdy zdražieť, tvrdí Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora

Rozhodnutie vlády o zvýšení minimálnej mzdy na budúci rok o 60 eur na 580 eur môže spôsobiť zdražovanie cien potravín. V tlačovej správe na to upozorňuje Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK)

❚❚
.

“Väčšina potravinárskych podnikov totiž nevie utlmiť úpravu minimálnej mzdy vo vlastnej ekonomike a bude nútená rokovať o zvýšení odbytových cien. Bude teraz na zvážení každého jedného výrobcu, či pristúpi k úprave odbytových cien a či to jeho odberatelia akceptujú,” tvrdí komora. Rozhodnutie vlády podľa SPPK jednoznačne smeruje k tomu, že je nevyhnuté upraviť odbytové ceny potravín podľa toho, ako rastú mzdy.

Nárastom sumy minimálnej mzdy sa podľa komory totiž nezvýši len samotná minimálna mzda, ale aj mnohé mzdové príplatky. “Minimálna mzda je totiž naviazaná na 42 iných právnych predpisov, čo má následne priamy dosah na ekonomiku jednotlivých podnikov v podobe ďalšieho rastu osobných nákladov zamestnávateľov,” uviedol predseda Únie potravinárov Slovenska Stanislav Voskár. Podpredseda SPPK Marián Šolty tvrdí, že vláda je najdôležitejším článkom pri určovaní minimálnej mzdy. “Na rovinu by mala povedať, že zvýšenie miezd bude mať za následok zvýšenie nákladov firiem v celom národnom hospodárstve,” povedal. Položil si pritom otázku, či si krajina môže dovoliť takéto zvýšenie najnižších hrubých zárobkov v časoch spomaľovania rastu hrubého domáceho produktu Slovenska.

Rozhodnutie vlády o zvýšení minimálnej mzdy na 580 eur považuje Slovenský zväz pekárov za bezohľadný zásah do stability potravinárskeho sektora. Slovenskí pekári vnímajú výšku a spôsob prijatia tak zásadného opatrenia ako rozhodnutie, ktoré absolútne nezohľadňuje stav potravinárskeho odvetvia a je prijaté bez akéhokoľvek vyčíslenia dopadov na podnikateľský sektor. “Napriek ekonomickej nestabilite odvetvia sme boli za obdobie posledných dvoch rokov nútení znášať opakované a podstatné zvyšovanie mzdových nákladov, pričom sme nedostali možnosť tieto zvýšené náklady kompenzovať do podoby zvýšenia cien,” uvádzajú pekári v tlačovej správe. Podľa zväzu pekárov sa Slovensko nevyhne opätovnému a veľmi zásadnému zdraženiu vstupných cien.

.

Podľa predstaviteľov zväzu by však stačilo prijať spolu s minimálnou mzdou aj jednoduché kompenzačné opatrenia, ktoré by umožnili pekárom postupne stabilizovať svoje odvetvie. “Takýmito nástrojmi sú napríklad zachovanie úrovne príplatkov minimálne na úrovni roku 2019 a neviazať ich na minimálnu mzdu 580 eur, ktorá bude platiť v roku 2020, prípadne zrušiť odvodové zaťaženie pre zamestnancov a zamestnávateľov z tej časti mzdy, ktorá je zaťažená príplatkami za prácu vo sviatok, prácu cez sobotu a nedeľu a počas noci. Žiaľ, na túto tému s nami okrem Ministerstva pôdohospodárstva nikto nechcel diskutovať,” uviedla predsedkyňa Slovenského zväzu pekárov Tatiana Lopuchová.

Pekári upozorňujú na to, že od roku 2018 sa museli popasovať už v tom čase so zásadným zvýšením minimálnej mzdy zo 480 eur na 520 eur, od mája minulého roka do súčasnosti museli čeliť ďalšiemu zásadnému zvyšovaniu mzdových nákladov v podobe zavedenia nových príplatkov za prácu v noci, prácu v sobotu a nedeľu ako aj prácu počas štátneho sviatku, resp. ich zvýšenia. “Za obdobie od 1. januára 2019 do 1. januára 2020 sa teda zvýšili náklady štyrikrát, pričom takúto intenzitu záťaže v podobe kontinuálneho navyšovania mzdových nákladov jednoducho nie je možné zvládnuť,” zdôraznila Lopuchová.

Minimálna mesačná mzda na Slovensku sa od začiatku budúceho roka zvýši zo súčasných 520 eur na 580 eur. V stredu o tom rozhodla vláda. Najnižší hrubý zárobok za každú odpracovanú hodinu stúpne na 3,333 eura zo súčasných 2,989 eura. Čistý príjem zamestnanca pracujúceho za minimálnu mzdu tak oproti tomuto roku vzrastie o 46,39 eura na 476,39 eura. Za takýmto nárastom sumy čistej minimálnej mzdy však nie je len zvýšenie hrubého zárobku o 60 eur, ale aj nárast nezdaniteľnej časti základu dane na rok 2020 z 19,2-násobku na 21-násobok životného minima, ktoré nedávno schválil parlament.

Minister práce a sociálnych vecí Ján Richter dostal od vlády úlohu, aby pracoval na odviazaní príplatkov za prácu v noci či cez víkend od minimálnej mzdy a aby sa tieto príplatky naviazali na priemernú mzdu. “Niet víťazov, ani porazených,” povedal Richter. Podľa neho je dôležité, aby ľudia mali motiváciu pracovať. “Je to kompromis medzi chceným a možným, chceli sme viac,” povedal na tlačovej besede šéf KOZ Marián Magdoško. Dodal, že odborári budú ďalej bojovať za zvyšovanie minimálnej mzdy.

 

.

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.

Slepá ulička v otázke Donbasu. Čo prezrádza zverejnený 20-bodový plán Zelenského?

Zelenský zverejnil 20 bodov mierového plánu, ktorý je podľa jeho slov momentálne v procese schvaľovania zo strany USA a Ruska

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Pavel Durov označil francúzskeho prezidenta Macrona za homosexuála

Pavel Durov nazval francúzskeho prezidenta Macrona homosexuálom

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská

Zelenskyj po prvýkrát vyhlásil, že je pripravený stiahnuť vojská, píše The Washington Post, ktorý analyzuje návrh mierovej dohody, ktorý prezident…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Tvrdý zásah. Američania uvalili sankcie na európskych úradníkov za cenzúru

Americká podtajomníčka ministerstva zahraničných vecí Sarah Rogers zverejnila zoznam piatich Európanov, ktorých Washington sankcionoval za extrateritoriálnu cenzúru Američanov, informuje CNN

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Orbán vyhlásil, že v budúcom roku môže v Európe vypuknúť vojna

„To nemožno vylúčiť,“ odpovedal maďarský premiér na otázku denníka Magyar Nemzet, či bol rok 2025 posledným mierovým rokom pre Európu

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Divadlo Progresívneho Slovenska a šokujúci výrok Remišovej

Rozmýšľam, ako nazvať spôsob „privítania“ dokončenia stavby dvoch tisícročí zo strany našej progresívnej časti spoločnosti. Slušné slová nenachádzam a v…

24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu

Zelenskyj zverejnil 20 bodov mierového plánu, ktorý sa prerokúva na rokovaniach v USA. Na základe jeho informácií o viacerých bodoch…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

 V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 8 min. čítania | 0 komentárov

Zomrela manželka Daniela Heviera Mária

V utorok vo veku 77 rokov zomrela po krátkej a ťažkej chorobe rozhlasová redaktorka a prekladateľka Mária Hevierová. TASR o…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Nové dokumenty o Epsteinovi obsahujú viaceré zmienky o Donaldovi Trumpovi

Nová séria dokumentov týkajúcich sa vyšetrovania Jeffreyho Epsteina, zverejnená v utorok, obsahuje množstvo odkazov na prezidenta Donalda Trumpa, vrátane záznamov…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

Zástupca ministra zahraničných vecí Ruskej federácie Riabkov spresnil svoje vyhlásenie, že Ukrajina a Rusko sú „na prahu“ mierovej dohody

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

História vianočného stromčeka. Spája sa s viacerými legendami

So vznikom tradície vianočných stromčekov je spojených viacero legiend. Podľa jednej z nich sa prvý vianočný stromček objavil v 7.…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

“Odtrhnutí od reality!” Bývalý poľský premiér varuje Európu, že zastrašovanie vlastných spoločností sa stáva náhradou stratégie

Bývalý poľský premiér Leszek Miller vyhlásil, že strach v Európe z „nevyhnutnej vojny s Ruskom“ sa stal politicky výhodnou konštrukciou,…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Blackout môže nastať kedykoľvek. Čo sa deje po ďalšom masívnom útoku?

23. decembra Rusi opäť masívne zaútočili na Ukrajinu – použili viac ako 600 dronov a desiatky rakiet, z ktorých väčšina…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Minister opäť nakúpil základné vianočné potraviny, oproti minulému roku ho vraj stál výrazne menej. Aká je vaša skúsenosť?

Nákup základných potravín pred Vianocami je oproti minulému roku lacnejší o viac ako 23 percent. Uviedol to minister pôdohospodárstva a…

24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Farmári vyšli do ulíc. Jeden z najdôležitejších bodov je vo veľkej miere ignorovaný

Zatiaľ čo sa Brusel zameriava na protesty poľnohospodárov, obchodné dohody a environmentálne požiadavky, jeden z najdôležitejších tlakových bodov v európskom…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vianočné večere sa v regiónoch líšili, o slovo sa hlásia aj zabudnuté recepty

Hoci sú dnes ryba a zemiakový šalát považované za takmer neoddeliteľnú súčasť štedrovečernej večere, pohľad do histórie ukazuje oveľa pestrejšiu…

24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

.

Nemecko prvýkrát od roku 2011 deportovalo sýrskeho zločinca

Nemecko prvýkrát za viac ako desať rokov deportovalo sýrskeho zločinca do jeho domovskej krajiny, informuje europeanconservative

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Prečo sa zrazu Grónsko stáva prioritným cieľom pre USA?

USA, 24. decembra 2025 - Na konci roka sa americký prezident Donald Trump rozhodol pripomenúť si svoje želania z obdobia…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Američania pohrozili venezuelskému prezidentovi Madurovi. Kritizovalo ich Rusko

Včera na Bezpečnostnej rade OSN Američania pohrozili venezuelskému prezidentovi Madurovi. Kritizovalo ich Rusko

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Nové informácie v prípade Vémolu. Polícia zadržala viacero osôb. Hrozí im 10 až 18-ročný trest

AKTUALIZOVANÉ o 9:30 - Policajti a príslušníci Colnej správy zasahovali v utorok 23. decembra u Karlosa Vémolu v jeho dome…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Rusko a Čína sľubujú podporu Venezuele, zatiaľ čo Trump zvyšuje tlak na Madura

Americký prezident Donald Trump opäť vyzval venezuelského prezidenta, aby odstúpil z funkcie a vyhlásil, že Spojené štáty si ponechajú alebo…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Vodič autom narazil do zastávky plnej ľudí, hlásia zranenia

Štyria ľudia utrpeli ťažšie zranenia po tom, čo v pondelok podvečer narazil vodič so svojím vozidlom do autobusovej zastávky v…

24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kresťania začínajú sláviť Vianoce

Viac ako dve miliardy kresťanov v rôznych častiach sveta začínajú v stredu sláviť Vianoce. V predvečer veľkého sviatku, Narodenia Pána…

24. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Vianočný darček a osobnosť: Ktorý vianočný darček prezradí, aký ste typ?

Vianočný darček môže byť oveľa viac než len milá pozornosť pod stromčekom. Tento sviatočný test vám pomôže zistiť, aký typ…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Menej morálky, viac pragmatizmu. Európa sa podľa rumunského prezidenta v ére Trumpa mení

Európski lídri strávili veľkú časť roka 2025 hľadaním odpovede na otázku, ako spolupracovať s Donaldom Trumpom – alebo ešte horšie,…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Krádež jedla na štýl domácich miláčikov: Veselé momenty, ktoré pobavia každého

Krádež jedla v podaní domácich miláčikov vie byť poriadne zábavná, najmä keď sú prichytení priamo pri čine. Hoci väčšina ľudského…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Turisti v Ríme budú musieť budúci rok zaplatiť, aby sa mohli priblížiť ku Fontáne di Trevi

Úrady tvrdia, že cieľom je zabrániť turistom, aby „jedli zmrzlinu alebo pizzu pri pamiatke, ktorá si zaslúži náležitú úctu“. Informuje…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Čo požadujú Maďari od svojich politikov?

Podľa výskumu je 85 percent Maďarov hrdých na svoju maďarskú identitu, pre deväť z desiatich ľudí je určujúcim faktorom vlastenectvo…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Minister obrany SR Robert Kaliňák (Smer-SD) navštívil počas Štedrého dňa vojakov v Mierove (okres Dunajská Streda), ktorí monitorujú vzdušný priestor SR. Minister vo videu na sociálnej sieti príslušníkom vzdušných síl poďakoval za ich službu.
  „Aj napriek tomu, že sú Vianoce, chrániť naše nebo je nevyhnutné. A preto som sa chcel poďakovať za túto službu, zaželať zároveň aj v mene všetkých ostatných pokojnú službu všetkým príslušníkom Ozbrojených síl SR, ktorí sú v práci, ale aj všetkým ostatným ozbrojeným zborom, či už policajtom alebo príslušníkom Zboru väzenskej a justičnej stráže,“ povedal.
Kaliňák vo videu adresoval poďakovanie aj hasičom, zdravotníkom, záchranárom, vodičom a všetkým tým, „ktorí majú službu aj počas vianočných sviatkov a starajú sa o to, aby chod Slovenska ani na chvíľu nezastal“.

Včera 16:34

Pri pečení alebo smažení treba vždy dávať pozor, aby nedošlo k vznieteniu potravín na panvici. Ak k požiaru dôjde, horiaci olej sa neodporúča hasiť vodou. Hasičský a záchranný zbor (HaZZ) na to upozornil na sociálnej sieti. Apeluje tiež na to, aby ľudia nenechávali zapnuté spotrebiče bez dozoru.
„Ak je to možné, pokúste sa zabrániť ďalšiemu zahrievaniu oleja vypnutím spotrebiča. Panvicu prikryte pokrievkou, plechom na pečenie, navlhčite utierku a panvicu ňou prikryte,“ radia hasiči. Pomôcť môže aj hasiaca deka, ktorá zamedzí prístup vzduchu a požiar udusí. S horúcou nádobou by sa už potom nemalo manipulovať, až kým nevychladne.

Včera 16:04

Prezident Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Adrián Mifkovič navštívil na Štedrý deň hasičskú stanicu v Trnave. Stretol sa s príslušníkmi zboru a poďakoval im za ich každodennú službu a nasadenie. Informovalo o tom Prezídium HaZZ.
„Ďakujeme všetkým hasičom za ich profesionalitu, odvahu a obetavosť. Prajeme čo najmenej výjazdov a veľa pokoja v kruhu blízkych,“ doplnilo Prezídium HaZZ na sociálnej sieti

Včera 15:18

USA a Rusko budú v najbližšej dobe rokovať o Ukrajine, vyhlásil Peskov.

„Dmitrijev podrobne informoval Putina o výsledkoch svojej cesty do Miami. Na základe získaných informácií Moskva sformuluje svoje ďalšie stanovisko a v najbližšej dobe bude pokračovať v kontaktoch prostredníctvom existujúcich kanálov,“ povedal hovorca Kremľa.

Včera 12:07

V Lozorne v okrese Malacky si na 2. sviatok vianočný zahrajú Štefanský stolnotenisový turnaj. Informuje o tom obec na webe.
V športovom klube Lozorno na Športovom námestí sa turnaj začína o 9.00 h. Záujemcovia si môžu zahrať v dvoch kategóriách dvojhry – pre registrovaných a neregistrovaných hráčov.
Registrácia je možná polhodinu pred začiatkom turnaja.

Včera 11:30

.

Premiér spolu s ministrom dopravy navštívili mestský dopravný podnik v Bratislave, ocenili nasadenie zamestnancov, ktorí pracujú aj počas sviatkov

Premiér Robert Fico spolu s ministrom dopravy Jozefom Rážom navštívili mestský dopravný podnik v Bratislave. Vianočnú návštevu absolvovali v skorých…

24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Taliansku našli mŕtveho elitného nórskeho biatlonistu

Nórsky biatlonista Sivert Guttorm Bakken zomrel vo veku 27 rokov. Uchádzal sa o miesto v nórskej reprezentácii pre Zimné olympijské…

24. 12. 2025 | 0 komentárov

Prichádza ochladenie, popoludní miestami sneženie, na juhu aj dážď so snehom

Dnes bude blačno až zamračené, popoludní v severnej polovici územia postupne miestami zmenšovanie oblačnosti. Miestami sneženie, na juhu aj dážď…

24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Najvyšší vojenský veliteľ líbyjskej armády zahynul pri havárii lietadla neďaleko Ankary

Veliteľ líbyjských ozbrojených síl a štyria ďalší poprední vojenskí predstavitelia zahynuli v utorok večer, keď sa ich lietadlo zrútilo krátko…

24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
24. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Ďalší úder na ochranný kryt Černobyľu: Nech to Boh nedopustí

Sarkofág černobyľskej jadrovej elektrárne sa môže zrútiť v prípade nového úderu – na to nie je potrebný ani priamy zásah…

23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
23. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

Erik Majercak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov