protestujúci pred Úradom vlády SR

NAŽIVO

Hasiči z Rajca a Žiliny zasahujú vo štvrtok popoludní pri úniku hydroxidu sodného v Rajeckej Lesnej (okres Žilina). Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.
Doplnilo, že na zásah bolo vyslaných 10 príslušníkov HaZZ z hasičských staníc v Rajci a Žiline so štyrmi kusmi techniky.

13:26

V roku 2025 zaznamenali hasiči v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) celkovo 3947 výjazdov k rôznym udalostiam. Išlo najmä o požiare, dopravné nehody, technické zásahy a zásahy pri úniku nebezpečných látok. Hasičský a záchranný zbor o tom informoval na sociálnej sieti.
Najviac bolo dopravných nehôd – 1252. Nasledovali technické zásahy v počte 1234 a 1197 požiarov. Pri úniku nebezpečných látok zasahovali v 65 prípadoch. Súčasťou činnosti hasičov bolo aj 199 cvičení s cieľom udržiavať vysokú úroveň pripravenosti.
Z pohľadu jednotlivých mesiacov bol najvyťaženejší júl, keď hasiči vyrazili k zásahom 404-krát. Najpokojnejším mesiacom bol január s 228 výjazdmi. Zásahy sa najčastejšie sústreďovali do popoludňajších hodín medzi 15.00 a 19.00 h. Najmenej výjazdov zaznamenali v noci medzi 1.00 a 4.00 h. Z hľadiska dní v týždni bol najrušnejším piatok, najmenej výjazdov pripadlo na nedeľu.

13:07

Európska únia znížila maximálnu povolenú cenu ruskej ropy na 44,1 dolára za barel, uvádza sa v dokumente schválenom Európskou komisiou.

Nový „cenový strop“ nadobúda účinnosť 1. februára. Prechodné obdobie pre zmluvy uzavreté pred týmto dátumom potrvá do 16. apríla.

Európska únia 3. septembra minulého roka znížila cenový strop pre ruskú ropu zo 60 dolárov na 47,6 dolára za barel, čo bude platiť do 31. januára. K obmedzeniam sa pridali Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo, Kanada, Japonsko, Nový Zéland a Austrália.

V rámci 18. balíka sankcií Európska únia rozhodla, že „strop“ ceny ruskej ropy bude „pohyblivý“ – stanovený o 15 % nižšie ako trhová cena za ostatných 10 týždňov.

Rusko už cenový strop pociťuje. Koncom decembra Moskva oznámila stratu „biliónov dolárov“ v dôsledku nízkych cien ropy.

12:57

K policajnému zásahu, keď miestny muž ohrozoval svoj život nožom, došlo vo štvrtok ráno v obci Jasov v okrese Košice – okolie. Informovala o tom košická krajská polícia na sociálnej sieti.
Policajnú hliadku vyslali v skorých ranných hodinách do Jasova na Medzevskú ulicu na preverenie oznámenia. Po príchode na miesto sa k hliadke nikto neprihlásil, preto bol prostredníctvom operačného strediska kontaktovaný oznamovateľ. „Následne z dvora rodinného domu vyšiel muž, ktorý ohrozoval svoj život nožom. Policajti okamžite zakročili, nebezpečný predmet mu odobrali a zabránili sebapoškodeniu,“ uviedla polícia.
Vzhľadom na mužove vyjadrenia o osobných a rodinných problémoch na miesto privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Následne ho previezli na psychiatrické oddelenie v Košiciach.
„Oznámenie bolo preverované, pričom na mieste bolo zistené bezprostredné ohrozenie života, ktorému policajti zabránili včasným zásahom,“ skonštatovala polícia.

12:36

Cudzinecká polícia, oddelenia dokladov aj dopravné inšpektoráty zostanú v pondelok (19. 1.) na celom Slovensku zatvorené. Dôvodom je odstávka systémov. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Matej Neumann.
„Dôvodom je naplánovaný technický zásah v komunikačnej infraštruktúre, ktorý nie je možné vykonať bez odstávky. Za prípadné spôsobené nepríjemnosti sa ministerstvo vnútra ospravedlňuje,“ dodal Neumann.

12:28

K dopravnej nehode sanitného vozidla došlo vo štvrtok (15. 1.) nadránom v obci Cejkov v okrese Trebišov. Vozidlo následne zostalo prevrátené na boku. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Košiciach na sociálnej sieti.
Trebišovskí hasiči boli k dopravnej nehode vyslaní krátko pred 4.30 h. „Po príchode na miesto hasiči zistili, že účastníkmi nehody boli dve osoby, ktoré sa pri nehode nezranili,“ uviedol HaZZ.
Sanitné vozidlo následne postavili späť na kolesá za pomoci vozidla s hydraulickou rukou hasičov z Košíc.

12:14

Policajti zaznamenali počas minulého týždňa na cestách v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) celkovo 68 škodových udalostí a 16 dopravných nehôd. Ani pri jednej nehode neasistoval alkohol. Trnavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.
„Za minulý týždeň bola pri dopravnej nehode na cestách Trnavského kraja usmrtená jedna osoba. Jedna osoba sa pri dopravnej nehode zranila ťažko a deväť osôb utrpelo na cestách ľahké zranenia,“ priblížili policajti.
Polícia vykonala počas 2. kalendárneho týždňa v Trnavskom kraji 3084 dychových skúšok, z toho 27 bolo s pozitívnym výsledkom – 13 u vodičov a 14 u cyklistov. Osem vodičov sa dopustilo prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

11:45

V obci Liptovská Štiavnica v okrese Ružomberok došlo vo štvrtok doobeda k dopravnej nehode dodávky s traktorom, ktorá si vyžiadala zranenie. Informovalo o tom operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.
Na mieste zasahujú štyria príslušníci Okresného riaditeľstva HaZZ v Ružomberku s jedným kusom techniky.

11:40

Vo štvrtok ráno zostalo bez elektriny pre poškodenie vodiča na vzdušnom vedení vysokého napätia približne 2000 odberných miest v niektorých častiach Dolného Kubína, konkrétne v Malom Bysterci, Záskalí, Beňovej Lehote, ale aj v obciach Veličná, Istebné a Párnica. TASR o tom informoval špecialista externej komunikácie spoločnosti Stredoslovenská distribučná (SSD) Miroslav Gejdoš.
„Pracovníci SSD intenzívne pracujú na oprave poruchy a obnove dodávky elektriny. Ak sa nič neskomplikuje, malo by sa im to podariť v priebehu najbližších dvoch až troch hodín,“ uviedol Gejdoš.
Pre výpadok elektriny je dočasne mimo prevádzky aj lyžiarske stredisko na Kubínskej holi. „Ide o situáciu na strane distribútora, ktorú nie je možné z našej strany ovplyvniť. Podľa aktuálnych informácií je predpoklad obnovenia prevádzky od 12.30 h. Robíme maximum pre to, aby sme Kubínsku otvorili hneď, ako to technické podmienky dovolia,“ informovali z lyžiarskeho strediska Kubínska.

11:20

V meste Topoľčany sa v minulom roku narodilo 110 detí, z toho 58 dievčat a 52 chlapcov. V závere roka žilo v meste 23.627 obyvateľov. Približne 27 percent z nich bolo mužov v produktívnom veku, necelú štvrtinu tvorili ženy vo veku do 55 rokov, informovala radnica.
V minulom roku sa do Topoľčian prisťahovalo 325 ľudí, odsťahovalo sa 534 ľudí. Celkový počet obyvateľov mesta oproti minulému roku mierne poklesol o 1,1 percenta. V rovnakej miere klesol počet mužov a žien v produktívnom veku, ako aj detí do 18 rokov. Naopak, počet ľudí v seniorskom veku mierne vzrástol.
Najväčšou skupinou obyvateľstva v Topoľčanoch sú ľudia nad 60 rokov, ktorí aktuálne predstavujú viac ako tretinu obyvateľstva. Najmenšiu časť tvoria deti a mládež do 18 rokov, je ich približne 14 percent.

11:05

Rusko vo štvrtok oznámilo, že vyhosťuje diplomata pôsobiaceho na ekonomickom oddelení britského veľvyslanectva v Moskve.

10:54

Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR navrhuje zmeniť metodiku vyhodnocovania verejnej optimálnej siete ambulancií. Zaviesť chce taktiež minimálny počet ambulancií pri vybraných pediatrických špecializáciách aj geriatrii.

10:53

Trnavskí krajskí cestári boli počas noci zo stredy (14. 1.) na štvrtok v nepretržitom nasadení najmä na juhu kraja. Dôvodom boli nízke teploty spojené s mrholením a hustou hmlou. Informoval o tom odbor komunikácie Úradu Trnavského samosprávneho kraja (TTSK).
Po 3.00 h vyrazili na preventívny posyp aj posádky zo stredísk Správy a údržby ciest TTSK v Galante a Seredi. „Podľa predpovedí by nepriaznivé poveternostné podmienky mali pretrvať až do soboty. Vodičov preto žiadame o zvýšenú opatrnosť,“ upozornila krajská samospráva.

09:55

Európska únia od 1. februára znižuje strop ceny ruskej ropy zo 47,6 USD na 44,1 USD za barel, uvádza sa v rozhodnutí Rady EÚ.

09:51

Irán už otvoril svoje vzdušné priestory, ktoré boli predtým uzavreté, vyplýva to z údajov portálu Flightradar24.

09:51

Trump chce, aby akákoľvek vojenská intervencia USA v Iráne bola rýchla a viedla k pádu režimu, ale jeho poradcovia mu to nemôžu zaručiť, informuje NBC News s odvolaním sa na zdroje.

Prezident USA oznámil svojmu tímu pre národnú bezpečnosť, že nechce vyprovokovať zdĺhavú vojnu trvajúcu týždne alebo mesiace. Poradcovia sa však obávajú, že USA nemusia mať v regióne dostatok zdrojov na odvetný úder proti Iránu.

08:28

Francúzsko sa pripojí k vojenskej misii Európy v Grónsku, informuje agentúra AFP.

07:14

Pentagón presúva údernú leteckú skupinu z Juhočínskeho mora do oblasti zodpovednosti Centrálneho veliteľstva USA, ktorá zahŕňa Blízky východ. Informovala o tom televízna stanica NewsNation s odvolaním sa na zdroj.

Presun bude podľa odhadov zdroja trvať približne týždeň. Rozhodnutie bolo prijaté na pozadí rastúceho napätia medzi administratívou Trumpa a Iránom, ako aj diskusií vo Washingtone o možnej podpore odporcov iránskych orgánov.

07:02

Iránsky minister zahraničných vecí Abbás Arákčí v stredu vyhlásil, že Teherán je pripravený na diskusiu so Spojenými štátmi. Potvrdil tiež, že iránska vláda má situáciu v krajine v súvislosti s celonárodnými protestami „pod kontrolou“.

06:59

Americký prezident Donald Trump v stredu vyhlásil, že jeho administratíva bola informovaná o tom, že „zabíjanie a popravy v Iráne sa skončili“.

06:58

Brazílsky prezident Luiz Inácio Lula da Silva a ruský prezident Vladimir Putin v stredu vyhlásili, že Južná Amerika by mala zostať regiónom „mieru“ po tom, čo USA odviedli venezuelského vodcu Nicolása Madura.

06:57

Americké federálne bezpečnostné zložky v stredu v meste Minneapolis postrelili do nohy jednu osobu po tom, ako údajne „násilne napadla“ agenta, informovalo ministerstvo pre vnútornú bezpečnosť (DHS).

06:57

Demokratická členka Snemovne reprezentantov Kongresu USA predložila návrh na ústavnú žalobu (impeachment) voči ministerke pre vnútornú bezpečnosť Kristi Noemovej.

06:56
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Pred Úradom vlády v sobotu protestovalo množstvo ľudí, policajti použili aj slzný plyn a vodné delo. Zadržaných bolo niekoľko osôb

Množstvo ľudí, medzi nimi aj fanúšikovia ultras, protestovalo v sobotu pred Úradom vlády SR. Žiadali odstúpenie premiéra Igora Matoviča (OĽANO). Nesúhlasia ani s opatreniami proti šíreniu nového koronavírusu. Zasiahla proti nim polícia

protestujúci pred Úradom vlády SR
Na snímke protestujúci pred Úradom vlády SR
❚❚
.

Zdá sa, že premiér Igor Matovič má problém. Napriek vyhlásenému núdzovému stavu sa pred úradom vlády stretlo asi najviac občanov na demonštrácii proti vláde od Kuciaka.

Počas zhromaždenia niektorí protestujúci hádzali za bránu úradu vlády zapálené svetlice. A na adresu premiéra vykrikovali vulgarizmy a kopali do brány. Ľudia na Slovenskú majú dosť chaotických a nekompetentných opatrení. Mnohých sa situácia dotýka aj po ekonomickej stránke, keď stratili zamestnanie alebo alebo skrachovali. Na proteste tak hlasno dávali najavo svoju nespokojnosť.

Polícia následne proti občanom vytvorila koridor pred bránou a múrmi úradu. Voči niektorým demonštrantom použila aj slzný plyn. Neskôr polícia použila aj vodné delo.

.

Prvotné informácie hovorili o tom, že sa na mieste pod dozorom polície nachádzalo približne 400 až 500 ľudí. Podľa niektorých medializovaných správ vyšli do bratislavských ulíc tisícky ľudí.

protest
Na snímke zásah polície s obrneným vodným delom počas protestu

Na proteste sa zúčastnil osobne aj europoslanec Milan Uhrík. Vysvetlil, že protest nemal organizátora, a prišli tam aj chuligáni, ktorí robili neporiadok.

“Bolo tam však aj kopec slušných ľudí, ktorí stáli v okolí a ktorí boli pre titulky bulváru “nezaujímaví” na fotenie. Atmosféra protestu však bola celkovo obrazom vybičovaných emócií v spoločnosti, za ktoré je zodpovedná Matovičova arogantná, chaotická a neschopná vláda. Ako sme podporili protestujúcich v uliciach, tak podporíme aj legislatívne kroky v parlamente. Jednoducho, bojujeme za Slovensko na všetkých úrovniach,” uviedol Uhrík.

 

Polícia na mieste protestu zadržala niekoľko osôb

Polícia počas sobotného protestu v Bratislave zadržala niekoľko osôb. Viac informácií poskytne, keď to situácia dovolí. TASR o tom informoval hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

.

“Dnešné neohlásené zhromaždenie sa v priebehu pár minút zmenilo na zhluk agresívnych ultrapravicových radikálov v niektorých prípadoch i pod vplyvom alkoholu,” uviedlo svoju verziu Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Bratislave na sociálnej sieti. Ako dodalo, zúčastnené osoby aj napriek opakovaným výzvam polície použili zápalnú pyrotechniku, ktorou sa navzájom zranili, keď jeden z prítomných ju vhodil medzi zhromaždených.

protest
Na snímke kordón policajtov pred Úradom vlády SR

Obyvatelia centra Bratislavy a náhodní okoloidúci sa obrátili so žiadosťou o pomoc na policajný zbor. “Viaceré protiprávne konania zúčastnených osôb prerušila poriadková jednotka, ktorá vytvorila kordón na prehradenie priestoru. Keďže útočníci od tohto konania opakovane neupustili, poriadková jednotka použila donucovacie prostriedky, a to slzotvorný plyn a špeciálnu vodnú striekačku na obnovenie verejného poriadku,” doplnila polícia. Dodala, že na mieste bolo zranených viacero osôb, medzi nimi aj príslušníci policajného zboru.

Zhromaždenie sa konalo v čase núdzového stavu, kedy je platný zákaz zhromažďovania sa osôb v skupinách viac ako šesť ľudí. “Z miesta zhromaždenia ultrapravicových radikálov sa stalo bezpečnostné riziko,” uzavrela polícia.

 

Na neadekvátny zásah polície reagovali viacerí politici

Blaha sa vyjadril takto a veľmi presne vystihol podstatu a správanie Matovičovej moci, keď ho nazval Tyranom: “Nie, toto nie sú zábery z Bieloruska. Toto nepácha “zlý” Lukašenko. Toto je robota Igora Matoviča. Veľkého demokrata.”
1. Vodné delá na protestujúcich Slovákov. Za to, že vyjadrujú názor. Tak čo, pán minister Korčok, uvalíte teraz sankcie na vlastnú vládu?
2. Spomeňte si, kto naposledy použil vodné delá na ľudí. Daniel Lipšic počas Radičovej vlády. Proti ľuďom, čo protestovali proti Gorile.
3. Za osem rokov vlády Smeru žiadne vodné delá. Ani pri majdane. Polícia nikomu ani vlások neskrivila. Ale hlavne, že my sme tí zlí.
4. Teraz je pri moci slušnovláda a prvé, čo urobia, sú vodné delá na ľudí. Ale hlavne, že oni sú tí najväčší demokrati.
5. Vonku je hnusná zima, čiže si viete predstaviť, aké to je dostať vodným delom – nebude covid, bude zápal pľúc. Hrôza!
6. A táto vláda ide poučovať o demokracii Lukašenka. Táto vláda kope do Smeru. Títo násilníci! Že ich hanba nefackuje!
7. Tí ľudia zjavne nič nerozbíjajú, ani nikomu neubližujú – len vyjadrujú kritický názor na Matoviča.
8. Každý, kto na Slovensku proti svojim občanom použil násilie, veľmi skoro skončil. Spomeňte si na Lipšica. Toto iste čaká aj Matoviča. Za toto musí zaplatiť. Tyran!

.

Kritickí sú aj občania. Erika Š. sa na sociálnej sieti vyjadrila napríklad takto: “…vodné delá nepoužil voči Slovákom Fico za 12r svojho pôsobenia, ale Vy ste to urobili pri prvej príležitosti. Čo ste urobili pre to, aby k takejto situácii nedošlo? Celé leto ste si vyvaľovali šunky, celá vláda a delili si miliardy, ktorých použitie stále neuzrelo svetlo sveta…..”

 

Uhrík z ĽSNS kladie dôraz na to, že právo demonštrovať občanom nikto nevezme

Myslím, že úplne najdôležitejšie posolstvo z dnešného protestu je, že Slováci konečne ukázali, že ich trpezlivosť má svoju hranicu – a že vláde nedovolia zobrať im už aj to posledné, čo im zostalo – právo protestovať proti chaotickým, ničivým a často aj úplne nezmyselným opatreniam, ktoré ich pripravujú o živobytie
Iste, na proteste to bolo akčné, okrem množstva slušných ľudí tam prišli aj futbaloví chuligáni. Prišiel tam hocikto, kto chcel… Aj my sme sa tam prišli ako poslanci len tak pozrieť, aby sme videli, koľko ľudí tam príde. Nemalo to organizáciu, lebo Matovič organizáciu cez núdzový stav zakázal. Ale tak to už raz chodí – protest je protest, a ak má mať účinok, tak to nemôžu byť len čajové dýchanky pri čítaní básní, nad ktorými každý len mávne rukou…
Mimochodom, keď boli takéto isté protesty v Bielorusku, tak slovenské presstitútky ich ospevovali a označovali “občianskym bojom za slobodu”. O protestoch Black Lives Matter ani nehovorím, tam nevadilo, ani keď protestujúci rozbili pol mesta… veď predsa protestovali proti belošskému rasizmu. Keď však ľudia na Slovensku povstanú proti arogantnej a deštruktívnej vláde, ktorá ľuďom pod hrozbou väzenia zakáže ešte aj právo na protest – tak sú to zrazu “výtržníci”…
Tak či tak, aj akčná atmosféra tohto protestu bola jasným dôkazom vybičovaných emócií, do ktorých sme dostali spoločnosť nie my, ale vláda, ktorá sa k ľuďom správa ako k nejakým bezprávnym otrokom a nepríčetný premiér, ktorý občanom nadáva do štekajúcich psov a ničí im životy svojim chaotickým a neprofesionálnym vládnutím. Toto nemá už s bojom proti Covidu nič spoločné, to je jednoducho ťahanie Slovenska do bažín.
Pre tých, ktorí nás kritizujú, že ako sme si len mohli dovoliť porušiť nariadenia vlády dávam do pozornosti článok 32 Ústavy Slovenskej republiky [viď obrázok]. A pripomínam, že vláda sa zodpovedá občanom, nie občania sa zodpovedajú vláde! Nie sú to občania, ktorí majú vláde čo vysvetľovať, ale Matovič, ktorý má čo vysvetľovať občanom!
Za Slovensko, za práva ľudí sa postavíme opäť, vždy a všade – či už v rozpravách Europarlamentu alebo Národnej rady, či už na odborných fórach, v mediálnych diskusiách alebo aj na drsnej ulici. Pretože Slovensko je naša vlasť, a my si ho nedáme!

 

MV SR: Zhromaždenie v čase pandémie bolo nanajvýš nezodpovedné

Sobotné zhromaždenie občanov a ultras fanúšikov v Bratislave v čase pandémie bolo nanajvýš nezodpovedné. Pre TASR to povedala Petra Friese z kancelárie Ministerstva vnútra (MV) SR. Šéf rezortu vnútra Roman Mikulec (OĽANO) na sociálnej sieti uviedol, že demonštranti neujdú spravodlivosti.

“Je naozaj úbohé, že v čase, keď u nás alarmujúco narastá počet nakazených koronavírusom, je vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa, sa nájdu ľudia, ktorí nič z toho nerešpektujú,” podotkol Mikulec. Demonštrácia, ktorá podľa neho nemá skutočný obsah a jej jedinou úlohou je provokácia, je zúfalým pokusom ultras a radikálnej pravice upútať na seba pozornosť.

Ministerstvo aj polícia sa tvária a informujú, ako keby na demonštrácii proti Matovičovej vláde boli iba ultras a pravicoví radikáli. To samozrejme nie je pravda. Na proteste proti asi najnepopulárnejšej vláde aká tu kedy bola a vláde s najnižšou autoritou protestovalo aj mnoho obyčajných občanov, ktorí už majú dosť neschopnosti tejto vlády.

protestujúci
a snímke protestujúci počas príchodu pred Úrad vlády SR

Na margo zásahov policajtov Friese priblížila, že vykonaniu služobného zákroku proti protestujúcim musí predchádzať zváženie jeho následkov.

Mikulec doplnil, že nikto z demonštrujúcich nereagoval na výzvy polície, aby sa rozišli vzhľadom na vyhlásený núdzový stav a zákaz zhromažďovania sa, ktorý platí na Slovensku. Poďakoval zároveň policajtom za ich “fantastickú prácu”. “Nie, nenecháme sa vyprovokovať. Nepristúpime na ich primitívnu hru, keďže ich jediným cieľom je vyvolať roztržku a pobiť sa,” hovorí minister.

Friese zároveň pripomenula, že ak bol na zhromaždení účastník pozitívne testovaný na ochorenie COVID-19 a nedodržal karanténu, dopúšťa sa trestného činu.

.

 

protest
Zásah polície počas protestu

 

Záchranári počas sobotného protestu v Bratislave ošetrili dve osoby

Záchranári počas sobotného protestu fanúšikov v Bratislave ošetrili dve osoby. Išlo o muža a ženu. TASR o tom informovala hovorkyňa Operačného strediska Záchrannej zdravotnej služby (OS ZZS) SR Alena Krčová.

“Ženu údajne zasiahla letiaca dlažobná kocka do hlavy, muž mal otvorenú tržnú ranu na ruke,” priblížila Krčová. Záchranári ich po ošetrení previezli do nemocnice. Počas prevozu boli pri vedomí a v stabilizovanom stave.

 

.

 

Policajti sa na protestujúcich pripravovali

Bratislavskí policajti v súvislosti so sobotným zhromaždením futbalových fanúšikov v hlavnom meste pripravili bezpečnostné opatrenia. Dopravní policajti mali  monitorovať dopravno-bezpečnostnú situáciu v Bratislave. Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo (KR) Policajného zboru (PZ) v Bratislave na sociálnej sieti

protivládny protest
Na snímke protestujúci pred Úradom vlády SR počas neohlásenej protivládnej demonštrácie v Bratislave 17. októbra 2020

Opatrenia budú zamerané na ochranu života, zdravia, majetku ľudí a verejného poriadku. Policajti budú v prípade komplikácií usmerňovať dopravu v Bratislave. Vyzývajú preto vodičov, aby rešpektovali ich pokyny. O prípadných zmenách v doprave budú priebežne informovať.

“S občanmi, ktorí sa rozhodnú aj napriek týmto okolnostiam neoznámeného zhromaždenia zúčastniť, budú komunikovať policajti Antikonfliktného tímu Krajského riaditeľstva PZ v Bratislave. Ich snahou bude konštruktívne komunikovať so zúčastnenými, predchádzať prípadným konfliktným a agresívnym prejavom správania,” uviedla polícia.

.

Ak osoby porušia opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva SR, okresné úrady ich môžu sankcionovať do výšky 1659 eur, v blokovom konaní do 1000 eur, upozorňuje polícia.

Účastníkom pripomína, že ak sa zhromaždenia zúčastní osoba pozitívne testovaná na ochorenie COVID-19, ktorá nedodržiava karanténu, dopúšťa sa trestného činu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Trestná sadzba je v tomto prípade štyri až desať rokov odňatia slobody.

“V prípade spáchania útoku na verejného činiteľa zo strany účastníkov zhromaždenia je možné uložiť za takéto konanie v zmysle zákona trest odňatia slobody na 12 až 25 rokov,” uviedli policajti.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

.
.
.

Trump opäť obviňuje Zelenského. Prečo a čo to znamená?

Dnes Trump po pomerne dlhej prestávke opäť obvinil Zelenského, že práve on, a nie Putin, je hlavnou prekážkou mierovej dohody

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

.

Putin vystupuje s vyhláseniami o medzinárodnej politike a vojne na Ukrajine

Ruský prezident Vladimir Putin vystúpil s vyhláseniami o medzinárodnej politike a vojne na Ukrajine.Poznamenajme, že ide o prvé vyhlásenia prezidenta…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Merz tvrdí, že v Nemecku sú vysoké platy a plánuje zasiahnuť

Nemecký kancelár Friedrich Merz vyhlásil, že v Nemecku sú príliš vysoké platy, a vyzval Nemcov, aby viac pracovali

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V konflikte medzi Iránom a Izraelom vystupuje Rusko a mediátor

Izrael a Irán vedú prostredníctvom Ruska rokovania o neútočení, informuje The Washington Post s odvolaním sa na zdroje

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo chce Putin dosiahnuť ostreľovaním ukrajinských energetických zariadení?

Najčastejšia odpoveď na túto otázku, ktorú často uvádzajú aj predstavitelia ukrajinskej vlády, je, že Kremeľ sa týmto spôsobom snaží prinútiť…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
.

Macron zvolal mimoriadne zasadnutie vojenského kabinetu

Francúzsky prezident Emmanuel Macron zvolal na dnes mimoriadne zasadnutie vojenského kabinetu, aby diskutoval o Trumpových nárokoch na Grónsko a o situácii…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka: Prokurátor začal pre kúpu outletu Voderady trestné stíhanie

Prokurátor odboru závažnej kriminality Generálnej prokuratúry SR začal trestné stíhanie pre zločin porušovania povinnosti pri správe cudzieho majetku v prípade…

15. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Skladačka, ktorú začal spájať Šimečka a spol. začína do seba nádherne zapadať

Všetko do seba zapadá, všetko sedí a ide podľa progresívneho zámeru a plánu. Skladačka, ktorú začal spájať Šimečka a spol.…

15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

Zákaz sociálnych sietí pre deti sám o sebe nestačí, treba im ponúknuť alternatívu

Zákaz sociálnych sietí pre deti sám o sebe nestačí. Tvrdí to riaditeľ občianskeho združenia IPčko a psychológ Marek Madro. Myslí…

15. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Olympijské kontroverzie: Hráči z KHL nech vraj „zhoria v Pekle”

Šport by mal spájať všetkých – súhlas? Na Slovensku sa však vieme „posekať” aj kvôli národnému hokejovému tímu. Do extrémov

15. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

Máčovský pre HS: Veterné elektrárne krachujú po celom svete. Na Slovensku ich chcú stavať stovky. Sú za tým obrovské peniaze

Daniel Máčovský je asi najhlasnejším kritikom veterných elektrární na Slovensku. Spolu s tímom dobrovoľníkov zozbieral stovky vedeckých štúdií z celého…

15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Rozhovory | 20 min. čítania | 0 komentárov

Verejný ochranca práv: V prípade Lučanský proti Slovenskej republike poukazujem na systémové nedostatky podmienok kolúznej väzby

Európsky súd pre ľudské práva povolil verejnému ochrancovi práv Róbertovi Dobrovodskému, ako tretej strane, vstup do konania v prípade Lučanský…

15. 01. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 8 min. čítania | 0 komentárov

Policajti im mali dať facky. Konanie policajtov v škole v Stráňach pod Tatrami nie je trestným činom, rozhodlo ÚIS

Minuloročné konanie policajtov v Základnej škole v Stráňach pod Tatrami nie je trestným činom. Vec bola odstúpená nadriadenému na disciplinárne…

15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Réway mal pri odchode do zámoria autonehodu

Kontroverzný hokejista Martin Réway, ktorého koncom minulého roka vyhodili z Liptovského Mikuláša a ktorý sa dostal do slovnej prestrelky z…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Keď sa sankcie otočia: USA zasiahli voči agentom globálneho cenzúrno-priemyselného komplexu

USA zakázali vstup do krajiny piatim európskym aktérom spojeným s tlakom na platformy. Brusel kričí o zásahu do suverenity, no…

15. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Kto stojí za škandálom okolo čínskeho veľvyslanectva v Londýne?

Veľká Británia, 15. januára 2026 - Britské médiá tvrdia, že pod novým čínskym veľvyslanectvom v Londýne sa plánuje výstavba skrytého…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

„Dobrý čas na to, aby sme začali piť.“ Takto zhodnotila situáciu vo svete šéfka diplomacie EÚ Kaya Kallasová

Informovali o tom Politico dvaja ľudia, ktorí sa zúčastnili na súkromnom rozhovore s Kallasovou v priestoroch Európskeho parlamentu

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

Trump vyhlásil, že Ukrajina, a nie Rusko, bráni uzavretiu mierovej dohody

„Myslím si, že on je pripravený uzavrieť dohodu. Myslím si, že Ukrajina je menej pripravená na dohodu,“ povedal Trump agentúre…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Situácia sa vyostruje. Európske krajiny vyslali do Grónska vojenský personál

Európske vojenské jednotky majú vo štvrtok začať prichádzať do Grónska. Francúzsko, Švédsko, Nemecko a Nórsko v stredu oznámili, že vyšlú…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Keď sa rúca propaganda

Roky nám súčasná slovenská opozícia a jej spriaznené médiá vtĺkali do hláv jednu mantru: NATO je naša záruka bezpečnosti, ochranný…

15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Uhrík: „Ďalšia rana pre ľudí, toto je zrada našich farmárov“

Europoslanec Milan Uhrík a Miroslav Suja (hnutie Republika) spoločne informujú o tom, že slovenská vláda zradila slovenských poľnohospodárov, keď hlasovala…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

„Neustály hejt“. Medzi Zelenským a Kličkom došlo k hádke

Zelenskyj vo svojom večernom prejave vyhlásil, že Kyjev podľa jeho odhadov urobil „značne menej“ ako ostatné regióny a v posledných…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajinská tajná služba by zasahovala do maďarských volieb

Srbská stránka s názvom Vaseljenska zverejnila dva dokumenty pochádzajúce od Bezpečnostnej služby Ukrajiny, podľa ktorých vláda Volodymyra Zelenského už v…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Zabitý Ferdinand…

Po včerejším kritickém článku začneme dneska na optimističtější notu, byť konec textu asi moc veselý nebude. Vězte, přátelé, že fejsbůk…

15. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

Neprijala dohodu o vine a treste za vraždu svojho 3-ročného syna

Na čadčianskom pracovisku Okresného súdu Žilina sa vo štvrtok konalo pojednávanie k návrhu dohody o vine a treste pre 31-ročnú…

15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Vémola by mohol byť prepustený na kauciu. Orgány už riešia aj jeho exotické zvieratá

Český MMA zápasník Karlos Vémola obvinený z účasti na drogovom biznise je stále vo vyšetrovacej väzbe - momentálne vo väzenskej…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Výpadok elektriny v Berlíne odhalil slepé miesto Nemecka v oblasti ľavicového extrémizmu

Odmietnutie nemeckého establišmentu, teda vládnucej elity, uznať nárast ľavicového extrémizmu prispelo k vytvoreniu podmienok pre útok skupiny „Vulkan“ , ktorý…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Bombardéry môžu prísť. Irán uzavrel vzdušný priestor pre všetky lietadlá

[caption id=\"attachment_121084\" align=\"alignnone\" width=\"680\"]

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Batériová kyselina. Aký je jej chemický názov a aké ma vlastnosti?

Batériová kyselina je základnou chemickou látkou používanou ako elektrolyt v olovených akumulátoroch. Zohráva kľúčovú úlohu pri chemických reakciách, ktoré umožňujú…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Tvar prstov prezrádza vašu osobnosť: Ste praktik alebo snílek?

Tvar prstov môže podľa viacerých psychologických a behaviorálnych pozorovaní naznačovať, aký typ osobnosti ste. Rovnako ako spôsob, akým stojíte, sedíte,…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Hasiči z Rajca a Žiliny zasahujú vo štvrtok popoludní pri úniku hydroxidu sodného v Rajeckej Lesnej (okres Žilina). Informovalo o tom Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline.
Doplnilo, že na zásah bolo vyslaných 10 príslušníkov HaZZ z hasičských staníc v Rajci a Žiline so štyrmi kusmi techniky.

13:26

V roku 2025 zaznamenali hasiči v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) celkovo 3947 výjazdov k rôznym udalostiam. Išlo najmä o požiare, dopravné nehody, technické zásahy a zásahy pri úniku nebezpečných látok. Hasičský a záchranný zbor o tom informoval na sociálnej sieti.
Najviac bolo dopravných nehôd – 1252. Nasledovali technické zásahy v počte 1234 a 1197 požiarov. Pri úniku nebezpečných látok zasahovali v 65 prípadoch. Súčasťou činnosti hasičov bolo aj 199 cvičení s cieľom udržiavať vysokú úroveň pripravenosti.
Z pohľadu jednotlivých mesiacov bol najvyťaženejší júl, keď hasiči vyrazili k zásahom 404-krát. Najpokojnejším mesiacom bol január s 228 výjazdmi. Zásahy sa najčastejšie sústreďovali do popoludňajších hodín medzi 15.00 a 19.00 h. Najmenej výjazdov zaznamenali v noci medzi 1.00 a 4.00 h. Z hľadiska dní v týždni bol najrušnejším piatok, najmenej výjazdov pripadlo na nedeľu.

13:07

Európska únia znížila maximálnu povolenú cenu ruskej ropy na 44,1 dolára za barel, uvádza sa v dokumente schválenom Európskou komisiou.

Nový „cenový strop“ nadobúda účinnosť 1. februára. Prechodné obdobie pre zmluvy uzavreté pred týmto dátumom potrvá do 16. apríla.

Európska únia 3. septembra minulého roka znížila cenový strop pre ruskú ropu zo 60 dolárov na 47,6 dolára za barel, čo bude platiť do 31. januára. K obmedzeniam sa pridali Švajčiarsko, Spojené kráľovstvo, Kanada, Japonsko, Nový Zéland a Austrália.

V rámci 18. balíka sankcií Európska únia rozhodla, že „strop“ ceny ruskej ropy bude „pohyblivý“ – stanovený o 15 % nižšie ako trhová cena za ostatných 10 týždňov.

Rusko už cenový strop pociťuje. Koncom decembra Moskva oznámila stratu „biliónov dolárov“ v dôsledku nízkych cien ropy.

12:57

K policajnému zásahu, keď miestny muž ohrozoval svoj život nožom, došlo vo štvrtok ráno v obci Jasov v okrese Košice – okolie. Informovala o tom košická krajská polícia na sociálnej sieti.
Policajnú hliadku vyslali v skorých ranných hodinách do Jasova na Medzevskú ulicu na preverenie oznámenia. Po príchode na miesto sa k hliadke nikto neprihlásil, preto bol prostredníctvom operačného strediska kontaktovaný oznamovateľ. „Následne z dvora rodinného domu vyšiel muž, ktorý ohrozoval svoj život nožom. Policajti okamžite zakročili, nebezpečný predmet mu odobrali a zabránili sebapoškodeniu,“ uviedla polícia.
Vzhľadom na mužove vyjadrenia o osobných a rodinných problémoch na miesto privolali rýchlu zdravotnú pomoc. Následne ho previezli na psychiatrické oddelenie v Košiciach.
„Oznámenie bolo preverované, pričom na mieste bolo zistené bezprostredné ohrozenie života, ktorému policajti zabránili včasným zásahom,“ skonštatovala polícia.

12:36

Cudzinecká polícia, oddelenia dokladov aj dopravné inšpektoráty zostanú v pondelok (19. 1.) na celom Slovensku zatvorené. Dôvodom je odstávka systémov. TASR o tom vo štvrtok informoval hovorca Ministerstva vnútra (MV) SR Matej Neumann.
„Dôvodom je naplánovaný technický zásah v komunikačnej infraštruktúre, ktorý nie je možné vykonať bez odstávky. Za prípadné spôsobené nepríjemnosti sa ministerstvo vnútra ospravedlňuje,“ dodal Neumann.

12:28

.

Nemecko po sérii sexuálnych útokov a útokov nožom zo strany „skupín mužov“ v termálnych kúpeľoch zaviedlo obmedzenia založené na pohlaví

V dôsledku sexuálnych útokov termálne kúpele obmedzili nerovnováhu medzi pohlaviami pravidlom, že žiadne pohlavie nesmie prevyšovať druhé pohlavie o viac…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Dráma v Studenom Potoku: Turistu napadli 3 psy

Na nástupišti železničnej stanice v Studenom Potoku v okrese Poprad došlo v utorok predpoludním k útoku troch psov na 67-ročného…

15. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

„Island by sa mal stať 52. štátom“

Kandidát na post veľvyslanca USA na Islande Bill Long počas stretnutia s americkými kongresmanmi žartoval, že táto krajina sa stane…

15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
15. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

USA sťahujú svojich vojakov zo základní na Blízkom východe

USA stiahli časť personálu zo svojich vojenských základní na Blízkom východe

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Višňovský upozorňuje Juraja Slafkovského: "Médiá mu nedajú dýchať, no nebude sa môcť vyhovárať"

Bývalý elitný reprezentačný obranca a dlhoročná tvár Los Angeles Kings Ľubomír Višňovský sa pred začiatkom Zimných olympijských hier vyjadril v…

15. 01. 2026 | 0 komentárov

Sú známe podrobnosti razie u Tymošenkovej

Spolupracovník Julie Tymošenkovej priblížil, ako prebiehala prehliadka NABU v sídle strany „Batkyvšina“ a zverejnil podrobnosti o prípade političky

14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
14. 01. 2026 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Michal Durila

Anton Čapkovič

Marek Horňanský psychológ

Gustáv Murín

Marek Brna

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov