PAHREBA. Posledný klinec do rakvy dolára a kvetinka na hrob Medzinárodného menového fondu

Bratislava 5. júla 2015 (HSP/Foto:FB)

 

To sú teda novinky! Až 57 štátov odklepli vznik Ázijskej infraštruktúrnej investičnej banky. Čína, Rusko a India ratifikovali zriadenie banky BRICS. Medzinárodný menový fond mieni zaradiť čínsky jüan medzi globálne rezervné a obchodované meny ako dolár, libra, euro.

Ilustračné foto
Ilustračné foto

Ahoj, Jožo, čítaš noviny? Je to napínavé: v Grécku to vrie! Dnes je tam referendum.

Kašlem ti na tvoje Grécko! Aké napínavé, čo je tam zaujímavého? Tento cirkus trvá už viac rokov a bude pokračovať ešte dlhšie. Je to fraška. Európska únia Grékov nepustí von, pretože nechce, aby padli do náručia Rusom a Číňanom. Predali by im zopár ostrovov a splatili by svoje dlhy. A ešte viac ako Európa sa toho boja Američania. Gréci si toho vedomí a snažia sa z toho vytĺcť čo najväčší kapitál – ako politický, tak aj finančný. Toto divadielko je zaujímavé iba pre tých, ktorí veria tomu, čo hlásia v televíznych správach. Sú tu oveľa zaujímavejšie a napínavejšie udalosti ako Grexit.

A čo také? Navštívili nás mimozemšťania, politici prestali klamať, konečne budeme mať mzdy ako v Nemecku alebo nebodaj Ukrajinci nám vrátia Podkarpatskú Rus?  

Nič také. Nečítaš noviny? V Pekingu 57 štátov schválili založenie Ázijskej infraštruktúrnej  investičnej banky! Jaj-jaj, je to predposledný klinec do rakvy Medzinárodného menového fondu. Nečudujem sa tomu, že sa Američania na tomto podujatí nezúčastnili ani ako hostia – no nenaštvalo by ťa, keby ti z ničoho nič hodili na krk ťažkého konkurenta?

Počkaj, kedy sa z teba vykľul taký znalec? Odkedy si sa stal finančným analytikom? To sú mimoriadne zložité veci. Myslíš si, že tomu dokážeš rozumieť?

No a? Čím som horší ako tí sopľaví analytici, finanční experti, politológovia a iní amatéri, ktorí furt strašia v televíznych správach? Všetkým im ešte ani mlieko v puse neuschlo, ale sú to už machri a odborníci z firiem s krkolomnými „angloamerickými“ názvami! Narýchlo si niečo prečítajú v dennej tlači a idú nás poučovať. Na podobných „expertov“ potrebuješ iba poriadnu metlu. Nie som horší ako oni. Na rozdiel od nich viem nielen kvákať, čo si naštudovali, ale viem aj používať fakty, informácie a mozog – to posledné tým expertom akurát chýba. Jednoducho na všetko si musíš prísť sám.

Prosím ťa, čo tomu môžeš rozumieť? Nie si finančník. Buď rád, ak dokážeš si prepočítať peniaze v peňaženke. Finančné trhy a banky nechaj na odborníkov.

A čo je na tom? Veď aj slepý vidí, že tá Ázijská infraštruktúrna investičná banka ohrozí Svetovú banku a Ázijskú rozvojovú banku, v ktorých Američania hrajú prím – presne to isté je aj v prípade Medzinárodného menového fondu. Blíži sa ich kaput! A Američania sú najviac naštvaní kvôli tomu, že do tej banky vstúpili aj ich najväčší spojenci – Anglicko a Nemecko.  To je kriminál! Dokonca Nemci budú štvrtým najväčším podielnikom v tejto banke a robia všetko, aby Frankfurt nad Mohanom a nie Londýn sa stal sídlom regionálneho oddelenia banky pre Európu. Je zaujímavé ešte aj to, že aj keď Čína má v tejto banke najväčší podiel,  nebude mať dominantné postavenie. Peking napríklad nebude mať právo veta ako USA v rámci Svetovej banky. Toto je demokracia! Pôjdem si zháňať juane…

To sú všetko čarbanice vidlami po vode. Boh vie, ako to ešte dopadne.

Veď práve, že vie – a vie to presne: bude to posledný klinec do rakvy doláru. Američania si môžu pískať. A veď to ešte nie je všetko. Čína, Rusko a India ratifikovali zriadenie banky BRICS. Poskytne financie na infraštruktúru a rozvojové projekty krajín BRICS – Brazília, Rusko, India, Čína a Juhoafrická republika. Pozor, to nie sú hračky! V tejto BRICS-ke žije 40 percent obyvateľov Zeme! A to bude ďalší klinec do rakvy zelenáča – doláru. A takisto bude to tvrdá konkurencia voči Medzinárodnému menovému fondu a Svetovej banke.

Viem, niečo som počul. Ázijská infraštruktúrna investičná banka má v súčasnosti v talóne 100 miliárd dolárov a do roku 2020 bude mať 730  miliárd. No a?

Čo no a? Ale nešťastná Ázijská rozvojová banka, ktorá onedlho začne prepadávať, má iba 160 miliárd dolárov. Európania sú čoraz frustrovanejší z dominancie USA vo Svetovej banke, Ázijskej rozvojovej banke a MMF, kde Spojené štáty pravidelne vetujú rozhodnutia, ktoré sa im nepáčia a veď disponujú iba 20 percentami hlasov. Je to spravodlivé? Čína sa tohto práva dobrovoľne vzdala. Táto nová banka je to perfektná alternatíva a dobrá perspektíva. Niet sa čomu čudovať, že do nej húfom valia európski finančníci – dokonca aj ti najvernejší spojenci Washingtonu. Ako sa hovorí, svoja košeľa… Keď ide o biznis, o prachy, vytvárajú sa iné koalície… Politika je politika, ale peniaze sú dôležitejšie. Toto je zaujímavé! Čo je tam po Grécku? Nech Gréci predajú zopár ostrovov, hneď splatia všetky dlhy a bude pokoj.

To zasa nie je také jednoduché. A čo sa ti nepáči na MMF a Svetovej banke?

Je to nespravodlivé. Sú ovládané Spojenými štátmi od roku 1945 a preto Washington má   obrovskú moc a až príliš ovplyvňuje politické udalosti, ako aj ekonomický vývoj  rozvíjajúcich sa krajín. Spravidla boli mnohomiliardové pôžičky pre tieto krajiny návnadou s permanentnou hrozbou ich pozastavenia v prípade nenaplnenia očakávaných politických rozhodnutí v prospech Washingtonu, alebo investičných aktivít podporovaných Washingtonom pre banku alebo korporáciu. Dobrým príkladom, ako aj dnes vedia USA „ekonomicky vykrútiť ruku“ štátu, je tlak vytvorený vládou USA a ich súdmi na Argentínu, aby súhlasila s podmienkami vyžadovanými pokútnymi „bankstermi“ z USA, týkajúcimi sa splatenia štátneho dlhu. A páni spoza oceánu používajú aj brutálnejšie metódy…

To sú ojedinelé príklady a situácia možno nie je až taká zlá.

Ale veď podobných príkladov je habadej. Všimni si, ako vláda USA a „banksteri“ sa snažia vyšťaviť venezuelské devízové rezervy a tak iniciovať kolaps meny, infláciu dovážaných tovarov a pripraviť podmienky pre ďalší štátny prevrat a politickú intervenciu v tejto krajine. A ako sa pripravoval Irak. Sýria, Afganistan a pod.? Veď nie hneď tam Američania poslali vojakov… A čo Ukrajina? USA ovplyvnili MMF, aby bola do funkcie ministerky financií dosadená tieňová bankstérka, občianka USA, „private equity CEO“ Natália Jaresková. Jej schválenie do funkcie bolo podmienkou, aby Ukrajina získala pôžičku od Medzinárodného menového fondu. A teraz riadi celý finančný sektor Ukrajiny. V prospech koho?.. A keď to tak všetko zhrnieš do kopy – kto vlastní všetko riadi na Ukrajine – Ukrajinci? Kdeže…

Nepreháňaj, nie vždy sú za peniazmi nejaké politické ciele.

Máš pravdu, nie vždy – ale takmer vždy… A čo teraz máme? Čína a nová Ázijská banka radikálne zníži ekonomický a politický vplyv USA nad rozvíjajúcimi sa krajinami.  Strategicky významný rast jüanu ako globálne obchodovanej a rezervnej meny zapríčinia zlom v hegemonickej nadvláde USA v globálnych ekonomických inštitúciách. A Rusi, Argentínci a spol. Číňanom radi pomôžu. Hlavne Rusi. Spojené štáty prakticky otvorene snažia sa zlikvidovať Rusko – vojensky, finančne, politicky. Stále sa ich snažia rozhádať so susedmi, s nami – s Európou. USA vyvíjajú svoje najväčšie úsilie proti Rusku, snažia sa jedným úderom sekery odťať všetky ekonomické a iné prepojenia EÚ a Ruska. A za pomoci sankcií chcú zmariť naše vzťahy s Východom.

No určite. Nemajú nič iné na starosti? To sú iba konšpirácie.

Vôbec nie. Minimálne od roku 2010 sú USA čoraz nervóznejšie z rastúcej obchodnej a surovinovej integrácie Európy a Ruska. Prečo vybuchla Ukrajina? Len tak, bola to „ľudová revolúcia“? Pekná rozprávka, ale realita je oveľa horšia, špinavšia a krvavejšia. „Niekto“ vyvolal tento bordel na Ukrajine, aby sa do toho zamontovali Rusi. A potom začal tlačiť EÚ, aby uvalila sankcie proti Rusku – to je abeceda. Rusi a Číňania chcú rovnoprávnosť, nechcú svetového hegemóna, vládcu. Ale Američania sa tejto úlohy nechcú vzdať. Niet sa čomu čudovať, že v prvom rade Číňania a Rusi budú robiť všetko, aby Američania stratili svoje vedúce postavenie vo svete. Preto spolupracujú a vytvárajú spoločnú banku.

Kurník, to máš z vlastnej hlavy alebo si to všetko prečítal v „múdrych“ knihách?

Aj – aj. A načo máme internet? Tam nájdeš ozaj odborné vysvetlenia expertov – nie tých sopliakov z televíznych správ. Preto kým sa USA sústreďujú na podkopanie hospodárskych vzťahov medzi Európou a Ruskom, Čína zatiaľ pomaly a potichu buduje vzťahy s Európou.  Preto vznikla Ázijská infraštruktúrna investičná banka – a zajtra to bude jüan ako oficiálne akceptovaná obchodná mena. Zbohom, dolár! A toto je iba začiatok…

Chceš povedať, že Čína vyhlásila ekonomickú a finančnú vojnu Amerike?

Nazvi to ako chceš, ale zmysel si presne vystihol… Čína predstavuje obrovské  nebezpečenstvo pre ekonomickú hegemóniu USA v Európe a vôbec v celom svete. Američania bezhlavo a slepo pokračujú v ekonomickej avantúre v Európe proti „ruskej hrozbe“, ktorá neexistuje. A Čína sa k nim pomaly zakráda z druhej strany. Najprv položí dolár, potom všetky tie Svetové banky a MMFy a neskôr aj samotnú Ameriku. A bude to spravodlivé: kto druhému jamu kope, sám do nej spadne – aj dva razy… Číňania zatĺkajú posledný klinec do rakvy doláru a americkej hegemónie a Rusi im na hrob hodia kvetinku: tá slovanská súcitiaca duša! Ale radi sa zúčastnia na tomto pohrebe…

Mohol by si sa externe zamestnať ako Nostradamus. To sú všetko iba mýty.

Ako hovorieval deduško Lenin, sme tu na to, aby sme mýty zrealizovali na skutočnosť. A uvidíš, onedlho v televízie budú dávať priamy prenos z pohrebu doláru. Mal by si sa poponáhľať a objednať si veniec…

Eugen Rusnák

 

Pošlite nám tip

Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.

icon NAJČÍTANEJŠIE

iconNAJNOVŠIE

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

NAJNOVŠIA KARIKATÚRA

POČASIE NA DNES

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali

Vybrali sme

Vatikán po pol roku opäť ožil audienciami za účasti pútnikov

0 icon

Vatikán 12. mája 2021 (HSP/TK KBS/Foto:TK KBS-SpC-Vatican)   Svätý Otec sa dnes, 12. mája, po viac ako šiestich mesiacoch opäť stretol naživo s veriacimi pri generálnej audiencii. Na Nádvorie sv. Damaza prišiel medzi ľudí už o 9:00 a prechádzajúc popri zábradliach sektorov venoval čas konverzovaniu, pozdravom, prijímaniu darčekov i požehnaniu…

Veľvyslanectvo USA v Rusku pozastavilo poskytovanie väčšiny konzulárnych služieb

0 icon

Moskva 12. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:Wikimedia)   Veľvyslanectvo USA v Moskve pozastavilo od stredy poskytovanie väčšiny konzulárnych služieb pre amerických občanov a okrem výnimočných prípadov zastavilo tiež vydávanie víz. Kroky súvisia s drastickým znížením počtu zamestnancov americkej diplomatickej misie, ktorým Rusko reagovalo na obdobné kroky a sankcie zo strany USA, informuje…

Matovič rokuje v Pittsburgu s vedením U. S. Steelu o budúcnosti závodu v Košiciach

0 icon

Bratislava 12. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA/Branislav Bibel)   Minister financií Igor Matovič rokuje v Pittsburgu s najvyšším vedením spoločnosti U. S. Steel. Ako informuje expremiér na sociálnej sieti, verí, že o skvelej budúcnosti ich závodu na východnom Slovensku „Po rokovaniach s predstaviteľmi U.S. Steel, ktoré som viedol ako premiér, dnes ich…

K reprezentácii SR sa pred MS pripoja aj Studenič, Skalický a Pospíšil, z NHL už zrejme nik nepríde

0 icon

Bratislava 12. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR/SZĽH-Andrej Galica)   K slovenskej hokejovej reprezentácii sa pred majstrovstvami sveta v lotyšskej Rige pripoja aj útočníci Marián Studenič, Pavol Skalický a Kristián Pospíšil. Ako informoval Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH) na svojom webe, zväzový šéf a generálny manažér národného tímu Miroslav Šatan rieši aj možný…

Je čas, aby sme uvoľnili opatrenia a zrušili núdzový stav, vyjadrila sa Remišová. Reagovala aj na očkovanie neregistrovanými vakcínami

0 icon

Bratislava 12. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Je čas zrušiť núdzový stav a zákaz vychádzania. Pred stredajším rokovaním kabinetu to uviedla podpredsedníčka vlády a ministerka pre investície Veronika Remišová (Za ľudí) "Pandemická situácia sa celkovo lepší, nie je dôvod, aby sme mali zákaz vychádzania a núdzový stav," skonštatovala Remišová, s…

Klus: Slovensko sa zapojí do testovania COVID pasov

0 icon

Bratislava 12. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:TASR-Jakub Kotian)   Slovensko sa naďalej pripravuje na spustenie takzvaných COVID pasov. Vo svojom profile na sociálnej sieti o tom informoval štátny tajomník Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí Martin Klus (SaS), ktorý sa dnes v Bruseli zúčastnil zasadnutia Rady pre všeobecné záležitosti „Stále je tu…

ICC sa súvislosti s izraelsko-palestínskym napätím obáva vojnových zločinov

0 icon

Haag 12. mája 2021 (TASR/HSP/Foto:TASR/AP-Tsafrir Abayov)   Hlavná prokurátorka Medzinárodného trestného súdu (ICC) Fatou Bensoudaová vyjadrila v stredu obavy ohľadom eskalácie násilia medzi Izraelom a Palestínčanmi. Podľa nej v tejto súvislosti mohlo dôjsť k páchaniu vojnových zločinov podľa Rímskeho štatútu Medzinárodného trestného súdu. Informovala o tom v stredu agentúra AFP…

Špeciálny prokurátor je presvedčený o tom, že bývalý riaditeľ SIS nemusí byť zbavený mlčanlivosti

0 icon

Bratislava 12. mája 2021 (SITA/HSP/Foto:SITA-Branislav Bibel)   Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic je presvedčený o tom, že bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby (SIS) Vladimír Pčolinský nemusí byť zbavený mlčanlivosti. Uviedol to v relácii Na telo plus na Tvnoviny.sk. Vladimír Pčolinský by mal byť zbavený mlčanlivosti podľa ministra práce, sociálnych vecí a…

Začneme už čoskoro očkovať Sputnikom?  Matovič tvrdí, že to brzdí už len zopár krokov

0 icon

Bratislava 12. mája 2021 (HSP/Foto:TASR - Martin Baumann)   Igor Matovič (OĽaNO) tento týždeň zverejnil na sociálnej sieti, že čoskoro bude možné očkovať sa Sputnikom. Ministerstvo zdravotníctva v reakcii ale uviedlo, že zatiaľ nemá oficiálnu informáciu o tom, že ruská strana súhlasila so začatím očkovania vakcínou na Slovensku. Expremiér v…

Drahý outfit Meghan Markleovej naštval užívateľov internetu

0 icon

Sussex 12. mája 2021 (HSP/Sputnik/Foto:Screenshot video/Youtube)   Vysoké náklady na oblečenie a šperky vojvodkyne zo Sussexu rozhnevali používateľov internetu. Fotografie a komentáre boli zverejnené v Daily Mail Manželka princa Harryho Meghan Markleová nahrala videosprávy pre online akciu Vax Live v americkej televízii, kde hovorila o vplyve pandémie koronavírusu na ženy.…

Blog - redakcia Hlavných správ nezodpovedá za obsah blogerských príspevkov

Milan Marko

Nachádza sa Slovensko na konci globálnej hry „Monopoly“?

0icon

Ak by Slovensko hralo hru Monopoly, tak by už dávno, aj s niekoľkými ďalšími proti ruskými borcami ako Ukrajina, či Lotyšsko, dávno skončila. Asi každý pozná hru Monopoly a ak nie, v krátkosti vysvetlím pravidlá najpopulárnejšej stolovej hry na svete: Štyria hráči začínajú s rovnakým budgetom, hádžu kockou a posúvajú…

Rene Molnaru

Na facebooku sa vytvorila nová skupina DOMOBRANA, jej členovia žiadajú zrušiť premlčacie lehoty

0icon

Občianska domobrana navrhuje zrušiť premlčacie lehoty, čo myslíte, kto by išiel do basy ako prvý ak by boli podvody nepremlčateľné, spočiatku aspoň tie na daniach a odvodoch, podvody veľkých rozsahov a hlavne porušovanie ľudských práv ekonomickými útokmi, potom budeme rozširovať. Podľa mojich skúsenosti s nevymožiteľnosťou práva je prax taká, že…

Ivan Štubňa

George Soros – ekonomicko – politický terorista a sociopat

0icon

Odtajnené dokumenty CIA ukazujú, že George Soros sa zameral na rozklad Sovietskeho zväzu a Ruska, aby udržal tzv. „západné záujmy“... Mimovládne organizácie Georga Sorosa  od začiatku svojho založenia mali za úlohu prenikať do bývalých sovietskych štátov. Z odtajnených dokumentov CIA vyplýva, že Soros v spolupráci so CIA dlhodobo mobilizoval a mobilizuje svoje…

Gustáv Murín

Kolíkovej politická agónia. Nezabúdame!

0icon

Politickej plienke Kiskových podvodov pri odvolávaní v parlamente očividne „lepilo“. Dostihla ju dilema politickej slúžky, ktorá si myslela, že keď bude verne slúžiť jednému pánovi, bude v kresle ministerky večne. Lenže zabudla na Psychopatoviča a jeho mstivosť (veď bola prvá, ktorá pomohla k jeho pádu z kresla premiéra). Kolíkovú zachránil…

Pavel Jacz

Ako si ministerka Kolíková natrúsila do vlastných úst!

0icon

Ako vieme, hlasovanie o jej zotrvaní na ministerskom kresle vyšlo v jej prospech, ale nie celkom jednoznačne i napriek tomu, že to predpovedal redaktor JOJ-ky Petrus, ktorý ako povedal včera v Novinách TV JOJ divákom, nezostane do konca nočného odvolávania, pretože víťaz dlhého tenisového zápasu je jasný a navyše svojim…

icon TOP ZA 7 DNÍ Z BLOGU

TopDesať

Ostrovy Phantom existujú už stovky rokov, no stále sú neobjavené

0 icon

Čo sa stane, ak chceš nájsť nejaké miesto, kam sa potrebuješ dostať, ale nemáš ani najmenšiu šajnu, kde to je? Vytiahneš GPS v mobile a hurá do cieľa. Ostrovy Phantom sa ale nedarí nájsť už stovky rokov. Počas plavby z Manily do Mexika v roku 1528 španielsky kapitán Alavaro de Saaverda…

Do práce na bicykli za lepším zdravím? Za pokus to stojí

0 icon

Vravíš, že cyklistika je pre teba len hobby, bicykel vidíš len cez víkend a aj to z neho len utrieš prach v rámci sobotného upratovania? Vyber sa na bicykli za lepším zdravím! Nejdeme ťa nútiť bicyklovať o dušu, ideme ti len poradiť, ako posunúť svoj život k lepšiemu. Stačí, keď si…

Ktoré časti tela si si doteraz umýval nesprávne?

0 icon

Naša pokožka je domovom približne 1,5 bilióna mikróbov. Ale nie všetky sú pre nás zlé, niektoré sú dokonca dôležité pre naše zdravie. Preto niektoré časti tela nepotrebujeme umývať mydlom a iné by sme si mali každý deň dôkladne umyť.   1. Chodidlá

Malbork: Hromadné hroby - 2. časť

0 icon

Pokračujeme druhou časťou článku s názvom Hromadné hroby v Malborku. Marlbork, mesto v Poľsku, patrilo stovky rokov pod nemeckú správu, resp. pod Prusko. Hromadné hroby, ktoré sa začali objavovať od 90. rokov minulého storočia, oplývajú svojim neznámym pôvodom. Jeden z robotníkov, ktorí realizovali výkopové práce, len veľmi ťažko niesol, že sa na kope nachádzalo…

TOP10+: Geniálne nápady, pri ktorých si povieš iba: WOW

0 icon

Dobrý dizajn vždy priťahuje pozornosť. Môžeš ho vidieť pritom vo všetkom, čo nás obklopuje. A vtedy si povieš len: WOW. Množstvo z nich je síce primitívnych, ale v jednoduchosti je krása. Našťastie existujú aj špeciálne príklady dizajnu, ktoré si nebudeš chcieť nechať pre seba a podelíš sa o WOW efekt…

Vo svete IT

Koniec MIUI v Poco smartfónoch? Poco UI bude náhradou za nadstavbu od Xiaomi!

0 icon

Po viacerých pokusoch oddelenia spoločnosti Poco od materského Xiaomi prichádza ďalší krok. Spoločnosť orientovaná na indický trh už predstavila i vlastného maskota, neskôr i vlastný testerský program a teraz sledujeme snáď posledný krok pre úplné odpútanie sa od Xiaomi. Podľa posledných informácií z portálu Xiaomiadictos.com Poco plánuje predstaviť vlastnú nadstavbu…

Google pre Chrome pripravuje zaujímavú funkciu. Prehliadač ponúkne nové možnosti interakcií. Oceníte ich?

0 icon

Google aktívne pracuje na prehliadači Chrome, ktorý postupne vylepšuje a dolaďuje. Nedávno sme napríklad písali o funkcii sledovania cien produktov v e-shopoch, či o nových možnostiach ovládania prehrávaných multimediálnych súborov. Rovnako sme písali aj o rôznych vylepšeniach „na pozadí“, ktoré zlepšili nielen výkon prehliadača, ale aj jeho bezpečnosť. Najnovšie portál androidpolice upozorňuje na…

Prečo mobilný Phishing prostredníctvom SMS správ naberá zo strany hackerov na významne?! Toto je hlavný dôvod!

0 icon

Phishing je typ útoku, s ktorým sa môžeme stretávať najmä v online svete. Ide o útok, kedy podvodník rozošle väčšie množstvo podvodných e-mailov a čaká, kým sa niekto „chytí“. O tohto je odvodený aj názov rybárčenie. Najčastejšie útočníci za týmto účelom využívajú e-mailové správy. V posledných mesiacoch sa môžeme s týmto typom útoku stretnúť čoraz častejšie…

KUGOO KIRIN Mini 2 – zábavná no najmä bezpečná detská elektrická kolobežka

0 icon

Overený výrobca vo svete elektrických kolobežiek, KUGOO, prichádza na trh s novinkou v podobe detskej elektrickej kolobežky. Zoznámte sa so zábavným, no najmä bezpečným modelom KIRIN Mini 2. Kolobežku momentálne nájdeš aj v skvelej ponuke na e-shope Geekmaxi.com za 179,99 eur s bezplatným doručením.  KUGOO KIRIN Mini 2 za 179,99…

Projekt rádiového teleskopu na Mesiaci sa posúva dopredu: Akým prekážkam musí čeliť?

0 icon

Mesiac je svojou rotáciou viazaný na Zem, čo znamená, že vždy je ku nám otočená len jedna jeho strana. Tá druhá, ktorá je odvrátená, sa nazýva Odvrátená, alebo aj temná strana Mesiaca, hoci sa svojim výzorom nelíši od tej privrátenej, píše portál Universe Today. V čom je ale odvrátená strana výnimočná…

Armádny Magazín

Oscarový režisér Oliver Stone apeloval na rusofóbov v USA: Je to samovražda"

0 icon

USA, 12.máj 2021 (AM) – Americký režisér, scenárista a producent, držiteľ troch ocenení Oscara Oliver Stone apeloval na rusofóbov v USA, ktorí „bojujú“ proti Rusku. Amerika je podľa neho na „samovražednej ceste“.   Stone vyzval USA, aby ukončili kampaň proti Rusku a nesnažili s

Populárny revolver Colt Anaconda opäť žiadaný

0 icon

USA, 12.máj 2021 (AM) – Spoločnosť Colt oznamuje návrat legendárneho dvojčinného revolveru kalibru 44 Magnum. Urýchli nový český vlastník proces opätovného uvedenia najikonickejších produktov spoločnosti Colt na trh?   Je to oficiálne: dvojčinný revolver Colt Anaconda 44 Magnum , ďalšia klasika z kultovej série Colt Snake, sa po desaťročiach neprítomnosti vracia…

Americká loď zahájila varovnú paľbu na iránske lode v Hormuzskom prielive

0 icon

USA, 12.máj 2021 (AM) – Loď americkej pobrežnej stráže vypálila niekoľko varovných výstrelov na iránske lode v Hormuzskom prielive, informuje BBC.   Stalo sa tak 10. mája po tom, čo sa 13 lodí iránskych islamských revolučných gárd (IRGC) priblížilo do vzdialenosti asi 140 metrov od lodí amerického námorníctva. Po 30 varovný

Izrael pokračuje v ostreľovaní Gazy. Zabil vysokého veliteľa teroristickej skupiny Palestínsky islamský džihád

0 icon

Palestína, 12.máj 2021 (AM) – Izraelské sily potvrdili zabitie Sameha Fahima Al-Mamlouka, vysokého vojenského veliteľa teroristickej skupiny Palestínsky islamský džihád (PIJ) pri nálete izraelských vzdušných síl, ktorý v Gaze zabil aj ďalších veliteľov PIJ z hnutia Hamas.   [caption id="attachment_34

Šojgu o implementácii posolstva prezidenta Putina: Pre študentov univerzít bude k dispozícii vojenský výcvik

0 icon

Rusko, 12.máj 2021 (AM) – Šéf rezortu obrany uviedol, že vojenský výcvik budú mať k dispozícii študenti univerzít štátov Ruskej federácie. "Chcel by som zdôrazniť, že vojenský výcvik bude k dispozícii študentom všetkých univerzít federálnych štátov, ktorí budú na to pripravení," uviedol minister obrany. Sergej Šojgu pripomenul, že na konci apríla uspo

Svetlo sveta

1.5. Svätý Jozef robotník

0 icon

V cirkevnom roku sú dva dni venované sv. Jozefovi. Dňa 19. marca ho uctievame ako ženícha Panny Márie a pestúna Božieho syna. 1. mája ako príkladného robotníka. Jozef bol predovšetkým Máriiným zákonitým manželom. Mária nemohla dostať čnostnejšieho a lepšieho manžela a ochrancu. Aj Jozef bol po jej boku istotne šťastný. Jozef bol jednoduchý tesár, remeselník, robotník. Pracoval vo svojej…

Čo robil Ježiš v Bielu sobotu keď ho svet považoval za mŕtveho?

0 icon

Po ukrižovaní Ježiša nastalo na zemi ticho Bielej soboty. Napriek tomu mal Ježiš “veľa práce.” V modlitbe Verím v Boha sa modlíme, že Ježiš po ukrižovaní “zostúpil k zosnulým.” V skutočnosti preklad v iných jazykoch ako napríklad v angličtine a francúzštine, je ešte presnejší: “zostúpil do pekla.” Katechizmus Katolíckej cirkvi…

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov

0 icon

Emeritný pápež Benedikt XVI. má dnes,16. apríla, 94 rokov. Ako nástupca pápeža svätého Jána Pavla II. viedol Katolícku cirkev od 19. apríla 2005 do svojej prekvapujúcej demisie v roku 2013. Bol 265. pápežom v histórii Katolíckej cirkvi. Prijal meno Benedikt s odkazom na „mierového pápeža“ Benedikta XV. a patróna Európy…

Tvoja duša si zaslúži viac ako jarnú detoxikáciu

0 icon

Zobral som si do rúk noviny, ktoré som najprv letmo preletel, či niečo ma v nich zaujme. Veď to poznáte. Taký letmý nastrel. A veru zaujalo. Bolo pôstne obdobie, tak som myslel skôr na niečo, čím by pookriala moja duša. Niečo duchovné. Veď aj názov novín tomu zodpovedal, išlo o…

V utorok 6.4. sme si s Mons. Gavendom uctili sv. Metoda v Devíne pri príležitosti 1136. výročia jeho úmrtia.

0 icon

V utorok 6. apríla 2021 uplynulo 1136 rokov od smrti sv. Metoda. Daniela Suchá, predsedníčka o. z. Cyrilometodiada, a Mons. Marián Gavenda si uctili svätého Metoda položením venca k pamätníku sv. Cyrila a Metoda pred Kostolom Svätého kríža v Devíne. J. E. Mons. František Rábek, predseda Rady KBS pre vedu,…

icon FOTO DŇA

Facebook icon

Vážení čitatelia, prosíme vás, aby ste sa prihlásili na našu novú facebookovú stránku. Facebook nám totiž zmazal niektoré účty, ktoré starú stránku spravovali