NAŽIVO

Ruský plynárenský koncern Gazprom zvýšil tento rok dodávky plynu do Číny prostredníctvom plynovodu Sila Sibíri o viac než štvrtinu. Oznámil to tento týždeň šéf Gazpromu Alexej Miller. Informovala agentúra Reuters.

19:29

Predaj smartfónov zahraničných značiek vzrástol v Číne v novembri o takmer 130 %. Informovala agentúra Reuters.

19:28

Briti zvýšili v posledný deň pred vianočnými sviatkami nákupnú aktivitu v centrách miest aj maloobchodných parkoch. To je dobrá správa pre britský maloobchod, pre ktorý sa tento rok nevyvíjal najlepšie. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

19:27

Odpočet DPH pri nákupe firemných áut sa od januára 2026 zmení. Po novom sa obmedzí na 50 % hodnoty DPH pri vozidlách, ktoré sa využívajú aj na súkromné účely.

Úprava je súčasťou prijatého tretieho konsolidačného balíčka.

19:26

Poľský prezident Karol Nawrocki a jeho americký náprotivok Donald Trump spolu dnes telefonicky rokovali o transatlantických vzťahoch a regionálnej bezpečnosti v kontexte vojny na Ukrajine. Informuje agentúra PAP.

18:14

Český premiér Andrej Babiš prostredníctvom sociálnej siete X uviedol, že mu dnes telefonoval americký prezident Donald Trump.

Rokovali spolu o vojne na Ukrajine, migrácií, Európe či o Vyšehradskej skupine (V4).

18:11

Palestínčan v piatok na severe Izraela zámerne narazil autom do skupiny ľudí, pričom usmrtil staršieho muža a následne dobodal nožom mladú ženu. Izraelský minister obrany v súvislosti s oboma násilnými činmi nariadil armáde, aby jej príslušníci zasiahli proti dedine na okupovanom Západnom brehu Jordánu, z ktorej útočník pochádza.

Izrael Palestínčan
Na tejto fotografii, ktorú izraelská polícia zverejnila v piatok 26. decembra 2025, sú izraelskí policajti na mieste, kde podľa úradov došlo k podozreniu z útokov vozidlom a nožom v meste Afula na severe Izraela / Foto: SITA/AP-Israel Police via AP
Čítať viac | 17:39
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Naď prosí SaS o zodpovednosť a volá po zdravom rozume: “Ide o všetko!” Bojí sa, že príde o kreslo?

Dnes zasadne mimoriadna Republiková rada strany SaS. Má rozhodnúť, či a za akých podmienok liberáli zostanú v koalícii. O slovo sa dnes dopoludnia na sociálnej sieti prihlásil minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO), ktorý vyzýva SaS, aby zotrvala v koalícii. Straší ich fašistami, návratom mafie a príklonom krajiny k Moskve

Na snímke Jaroslav Naď
❚❚
.

Zatiaľ nie je jasné s akým záverom príde SaS, hovorí sa o tom, že prídu s podmienkou, že Igor Matovič musí z vlády odísť, inak odídu oni. Teda budú predčasné voľby.

Naď vo svojom profile  na sociálnej sieti zverejnil pár bodov k tomuto vážnemu rozhodnutiu, ktoré môže viesť k rozpadu súčasnej vlády:

“Hneď na začiatku poviem, že áno, vzťahy Igora a Richarda sú veľmi napäté a zložité. Od blízkeho priateľstva sa dostali až k tomu, že si mnohokrát nevedia prísť na meno. A nie, nie je to chyba iba jedného z nich, obaja majú pekne za ušami. Žiadne osobné vzťahy však nikdy nesmú byt dôležitejšie, ako záujmy občanov a vlasti. Nikdy a žiadne. Navyše, najväčšie úspechy sme dosiahli, keď oni dvaja ťahali za jeden povraz… (napríklad, ale zďaleka nielen Volvo..)

.

Každopádne OĽANO a SaS si boli ako strany (ale tiež aj ľudia v oboch táboroch) veľmi blízki vyše desaťročie. Spoločný boj proti mafii, neprávostiam, za spravodlivosť, za prozápadné smerovanie, atď atď, to všetko nás spájalo a stále spája. Vždy keď OĽANO organizovalo väčšie či menšie demonštrácie či eventy (pred Bonaparte, k 17/11, proti Jankovskej, atď), vždy sme SaS prizvali, pretože to bol a stále je náš najprirodzenejší partner v boji proti zlu a mafii.

A presne to je pointa. Ak SaS odíde z tejto vlády, čo nikto nepožaduje a ani nechce a je to iba a jedine ich rozhodnutie, tak umožnia návrat mafie späť. Presne tak, ako sa to udialo po páde Radičovej vlády. Akurát, že tento návrat bude pre Slovensko ešte tragickejším. Fico s Pellegrinim a fašistami vedia, že to je ich jediná možnosť úniku pred spravodlivosťou. Keď teraz vidia, že OČTK majú voľné ruky, obrovsky sa boja, že ich spravodlivosť konečne dostihne a ich pomsta po prípadnom návrate k moci bude tragická pre spravodlivosť na Slovensku, teda vlastne pre celú spoločnosť. A SaS vlastne svojim odchodom z vlády pripustí to, proti čomu roky bojuje. Opätovný únos demokracie, návrat mafie a možno aj ďalšie politické vraždy na Slovensku. Naozaj toto ľudia zo SaS chcú? Vážne o tom pochybujem, poznám ich inak…

Pri politických rokovaniach lídri SaS argumentujú, že im prieskumy spoločnosti AKO ukazujú, že je pre nich výhodné, aby odišli z vlády, pretože Igor Matovič je nepopulárny a oni majú teraz vyššiu popularitu. To naozaj v tak náročnom období, keď je vojna na Ukrajine s masívnym dopadom aj na Slovensko, keď doma bojujeme z celých síl za spravodlivosť a proti mafii, keď ešte stále čelíme najväčšej pandémii v novodobej histórii, tak teraz budeme dávať do popredia stranícke záujmy pred záujmami vlasti a občanov a budeme sa orientovať podľa prieskumov verejnej mienky? My sme dostali od ľudí dôveru na spravovanie tejto krajiny v dobrých aj zlých časoch a nie na zutekanie uprostred, lebo nám to ukazujú prieskumy verejnej mienky… Naozaj toto ľudia zo SaS chcú? Vážne o tom pochybujem… Poznám ich ako ľudí, ktorí chcú spravodlivosť, ktorí sú féroví, ktorí chcú pomôcť Slovensku a Slovákom. Určite nechcú návrat mafie, šialenú korupciu, klaňajúcich sa politikov Putinovi a vraždy novinárov.

A presne toto hrozí, ak by odchod SaS z vlády spôsobil predčasné voľby. Áno, SaS by možno získala viac hlasov ako v ostatných voľbách, ale demokratické strany by celkovo prehrali na plnej čiare, pretože by opäť raz voličom ukázali, že nevedia vydržať ani 4 roky. A Smer, Hlas a fašisti s nimi vo vláde, by mali možno aj ústavnú väčšinu a už len potom by sme všetci videli, čo znamená únos demokracie, smerovanie k Moskve, politické prenasledovanie a úpadok štátu ako takého. Toto naozaj chce SaS? Určite nie, tak ju nepoznám, preto tomu zbytočnému riskovaniu naozaj všetkého absolútne nerozumiem.

Nie, v súčasnosti naozaj nie je lepšia alternatíva pre Slovensko, ako koaličná vláda OĽANO, Sme rodina, SaS a Za ľudí. Uvedomujem si všetky problémy, nezhody, aj chyby, vrátane tých našich v OĽANO. Lepšia reálna alternatíva však neexistuje. Len horšie. Preto drahých priateľov v SaS prosím, aby neurobili rozhodnutie, ktoré bude smerovať k pádu vlády. Naopak, poďme všetci naspäť k rokovaciemu stolu a poučme sa z chýb, ktoré sme urobili. Čo ja môžem sľúbiť je to, že aj my v OĽANO urobíme všetko pre zlepšenie situácie. Nominácia ministrov je však nielen v zmysle koaličnej zmluvy, ale aj v zmysle zdravého rozumu v rukách jednotlivých strán. A to treba aj rešpektovať, presne tak, ako my rešpektujeme nominácie iných strán v koalícii.

.

Môžem však všetkých uistiť, že na predčasných voľbách sa my dohadovať určite nebudeme. Takýto blud sa už udial na nezmyselnom konci Radičovej vlády a my na tejto zrade občanov Slovenska participovať nebudeme. Ani keď to niekomu tak vychádza v prieskumoch. Stabilita a zodpovednosť je v súčasnosti to najdôležitejšie. Ostatné voľby, sú len politikárčením. Na tom participovať nebudeme. Ak ich bude niekto chcieť, bude si to musieť odhlasovať s mafiou a fašistami. My ale chceme vládnuť so súčasnou koalíciou aj naďalej. Poučiť sa z chýb a dovládnuť celé 4 roky.”

V závere svojho statusu minister obrany zdôraznil, že teraz ide o všetko, o budúcnosť krajiny, zodpovednosť a spravodlivosť. “SaS si dnes má možnosť vybrať. Prosím o zodpovednosť a volám po zdravom rozume,” dodal Naď.

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.
.

.

Blogy

Zdeno Drdol

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.

Plánované stretnutie Zelenského a Trumpa svedčí o výraznom pokroku v rokovaniach

Plánované stretnutie Volodymyra Zelenského a Donalda Trumpa v nedeľu svedčí o výraznom pokroku v rokovaniach, píše Axios

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

Európa má v úmysle dokončiť dohodu o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu v januári

Európa má v úmysle dokončiť dohodu o bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu v januári, informuje Euractiv

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čína oznámila sankcie voči 10 Američanom a 20 americkým obranným spoločnostiam

Čína oznámila sankcie voči 10 Američanom a 20 americkým obranným spoločnostiam, vrátane pobočky Boeing, v súvislosti s predajom zbraní Taiwanu,…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Američania v Nigérii tvrdo udreli na militanov z teroristickej organizácie Islamský štát

Prezident USA Donald Trump vo štvrtok vyhlásil, že americké sily uskutočnili na severozápade Nigérie smrtiace útoky proti „spodine“ z Islamského…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Mindič vyhlásil, že ho “urobili obetným baránkom”

Timur Mindič vyhlásil, že ho „urobili obetným baránkom“ v korupčnom prípade

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Peskov: Kremeľ analyzoval informácie od Dmitrijeva po návrate z USA

Kremeľ už analyzoval informácie, ktoré získal od Dmitrijeva po návrate z cesty do Spojených štátov, informoval hovorca Kremľa Dmitrij Peskov

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

“Ak Putin odmietne mierový plán, budeme musieť radikálne zmeniť pravidlá hry,” vyhlásil Graham

„Zmocniť sa lodí prepravujúce ruskú ropu.“ Vyzval americký senátor Lindsey Graham, keď sa obrátil na Trumpa

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

26. 12. 2025 | Aktualizované 26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Aktualizované 26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov

Zlomená a porazená, Európska komisia Ursuly von der Leyenovej je potápajúca sa loď

Zasadnutie Európskej rady tento týždeň malo byť pre Ursulu von der Leyenovú najväčšou hodinou. Po sérii trpkých verejných ponížení –…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Putin znovu zdôraznil požiadavku na celý Donbas

Ruský prezident Vladimir Putin na včerajšom stretnutí s ruskými podnikateľmi vyhlásil, že Rusko neustúpi od svojej podmienky, aby celý Donbas…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj môže v najbližších dňoch navštíviť Trumpovu rezidenciu na Floride

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj môže v najbližších dňoch navštíviť Trumpovu rezidenciu na Floride, píše Kyiv Post s odvolaním sa na…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Ukrajina sa pokúša zničiť ekonomiku Ruska

Ukrajina použila riadené strely Storm Shadow na útok na ropnú rafinériu Novošachtinsk v ruskej oblasti Rostov, ktorá je kľúčovým dodávateľom…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Rozšírené cestovanie i politické rozhorčenie. Takto nám končí rok

Obnovená letecká linka Poprad – Gdansk a nová vlna nevôle proti Petrovi Pellegrinimu. To sú len niektoré momenty posledných dní…

26. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
.

Macron sa prostredníctvom cenzúry snaží premeniť Európu na „digitálny gulag“

Spoluzakladateľ Telegramu Pavel Durov si opäť vzal na mušku francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona a jeho blízkeho spojenca Thieryho Brentona, architekta…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Protikresťanský teror u našich susedov

Poškodené kríže, nápisy „islam zvíťazí” a „Alláhu akbar” nastriekané na múry kresťanských kostolov, predmety pripomínajúce bomby počas bohoslužieb: nejde o…

26. 12. 2025 | 0 komentárov

Tajomstvo západných ekonomík. Dobehneme ich vôbec niekedy?

Stále slýchame zlé zvesti o tom, ako nám Západ „uteká” a vraj ho nedobehneme, ani keby nám šiel oproti. V…

26. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Komentáre | 5 min. čítania | 0 komentárov

V zóne špeciálnej vojenskej operácie boli eliminovaní ďalší traja americkí žoldnieri

Ukrajina, 26. decembra 2025 - Ruská armáda naďalej čistí front od zahraničných vojakov. Ďalší traja občania Spojených štátov, ktorí odišli…

26. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Ukrajina nebude schopná samostatne financovať voľby

Ukrajina nebude schopná samostatne financovať voľby kvôli deficitu štátneho rozpočtu, vyhlásil poradca úradu prezidenta Mychajlo Podoljak

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

V Japonsku útočník pobodal v továrni na pneumatiky 14 ľudí

Štrnásť ľudí zranil muž pri útoku bodnou zbraňou, ku ktorému došlo v továrni v meste Mišima v strednom Japonsku, uviedol…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Aká je skutočná farba vody?

Farba vody sa môže na prvý pohľad javiť ako samozrejmá, no v skutočnosti ukrýva množstvo informácií o prostredí, ktorým preteká.…

26. 12. 2025 | 0 komentárov

Trochu víc…

Věříte někdo v německé znovuvyzbrojení? Friedrich Merz přednedávnem ohlásil obrovský balík peněz a dokonce říkal něco o tom, že zbraně…

26. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Česky | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Farba šťastia: prečo je žltá symbolom radosti a optimizmu

Farba šťastia je najčastejšie spájaná so žltou, ktorá v ľuďoch vyvoláva radosť, energiu a optimizmus. Táto asociácia vychádza z psychológie…

26. 12. 2025 | 0 komentárov

Elitná internátna škola v Massachusetts sa otriasa škandálom učiteľa

Bývalý učiteľ dejepisu na škole Miss Hall’s School údajne zneužíval študentky, zatiaľ čo vedenie školy nezakročilo. Informuje o tom spravodajský…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Výpadok elektriny v San Franciscu ponechal 130 000 ľudí v tme

Tretina zákazníkov energetickej spoločnosti PG&E v meste zostala bez elektriny, čo spôsobilo výrazné narušenie dopravy a dopravné zápchy. Informuje o…

26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Mnohí z tých, ktorí pomohli ZSSR skonštruovať atómovú bombu, zostávajú dodnes nepomenovaní

Rusko, 26. decembra 2025 - Mená mnohých zahraničných dobrovoľníkov Moskvy, vďaka ktorým ZSSR získal informácie, ktoré uľahčili vytvorenie vlastnej atómovej…

26. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Šimkovičová: Rok Ľudovíta Štúra pripomenul význam ochrany slovenského jazyka

Rok 2025 ako Rok Ľudovíta Štúra poskytol príležitosť pripomenúť si dôležitosť ochrany i rozvoja slovenského jazyka. Pri bilancii série podujatí,…

26. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Stavjaňa opäť na Slovensku, postaví sa na striedačku HKM Zvolen

Známy český hokejový tréner Antonín Stavjaňa bude opäť pôsobiť na Slovensku. Po anabázach v Nitre, Trenčíne, bratislavskom Slovane a Košiciach…

26. 12. 2025 | 0 komentárov

Veriaci si 26. decembra pripomínajú sv. Štefana, prvého mučeníka

Druhý sviatok vianočný je pre veriacich kresťanov dňom spomienky na diakona a prvého mučeníka sv. Štefana, ktorý bol pre vieru…

26. 12. 2025 | Aktualizované 26. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Aktualizované 26. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Zomrel John Robertson, futbalový „Picasso“ a dvojnásobný víťaz Európskeho pohára majstrov

Vo veku 72 rokov zomrel bývalý škótsky futbalový krídelník a legenda anglického klubu Nottingham Forest John Robertson. „Lesníci“ o tom…

26. 12. 2025 | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Ruský plynárenský koncern Gazprom zvýšil tento rok dodávky plynu do Číny prostredníctvom plynovodu Sila Sibíri o viac než štvrtinu. Oznámil to tento týždeň šéf Gazpromu Alexej Miller. Informovala agentúra Reuters.

19:29

Predaj smartfónov zahraničných značiek vzrástol v Číne v novembri o takmer 130 %. Informovala agentúra Reuters.

19:28

Briti zvýšili v posledný deň pred vianočnými sviatkami nákupnú aktivitu v centrách miest aj maloobchodných parkoch. To je dobrá správa pre britský maloobchod, pre ktorý sa tento rok nevyvíjal najlepšie. Informovali o tom agentúry AP a DPA.

19:27

Odpočet DPH pri nákupe firemných áut sa od januára 2026 zmení. Po novom sa obmedzí na 50 % hodnoty DPH pri vozidlách, ktoré sa využívajú aj na súkromné účely.

Úprava je súčasťou prijatého tretieho konsolidačného balíčka.

19:26

.

Nádaská: Vo vianočnom Prešporku boli v uliciach obľúbené tzv. betlehemské hry

V uliciach a na námestiach vianočného Prešporku sa kedysi hrávali obľúbené divadelné predstavenia, tzv. betlehemské hry. Obyvatelia sa chodili na…

26. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov

Farmaceuti radia, ako zvládnuť najčastejšie zdravotné ťažkosti počas Vianoc

Vianočné sviatky sú obdobím pokoja a rodinných stretnutí, no zároveň aj časom, kedy sa častejšie objavujú zdravotné ťažkosti súvisiace s…

26. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Ekonomika | 4 min. čítania | 0 komentárov

Svätec dňa: Svätý Štefan

Patrón diakonov a mučeníkov

26. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov
26. 12. 2025 | Svetonázor | 2 min. čítania | 0 komentárov

Rusko je pripravené poskytnúť krajinám NATO právne záruky

Moskva by mohla vydať dokument, ktorý by sa dotkol všetkých členských štátov NATO – ale nie tak, ako by si…

25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Aktualizované 25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Vo dvoch vlakoch smerujúcich z Ukrajiny do Maďarska bola nahlásená bomba

Rýchliky Transcarpathia a Ruthenia boli vo štvrtok večer vystavené bombovej hrozbe, potvrdila agentúra Telex pre denník Mandiner

25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
25. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.
.

Blogy

Zdeno Drdol

Michal Durila

Marek Brna

Miroslav Urban

Gustáv Murín

Milan Šupa

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov