NAŽIVO

Štúdia uvádza, že nemecká mládež vo veku 16 až 18 rokov v porovnaní s minulým rokom trávi menej času na najpoužívanejších sociálnych sieťach.

14:27

Merz povedal, že Trumpovi zaslala Ukrajina v spolupráci s európskymi spojencami svoju reakciu na mierový plán predložený USA. Podľa jeho slov obsahuje aj odpovede na otázku územných ústupkov, ktoré je Ukrajina ochotná urobiť.

13:52

Poslanci rakúskeho parlamentu schválili návrh zákona o zákaze nosenia šatiek v školách pre dievčatá mladšie ako 14 rokov, a to s účinnosťou od školského roka 2026/27.

13:52

Kremeľ informoval, že Putin sa stretne v piatok s Erdoganom v Ašchabade. „Zajtra bude prezident pracovať v Ašchabade, pripravuje sa na návštevu Turkménska. Uskutoční sa tam medzinárodné fórum venované Medzinárodnému roku mieru a dôvery. V rámci tohto fóra má prezident naplánovaných niekoľko bilaterálnych stretnutí vrátane schôdzky s tureckým prezidentom Recepom Tayyipom Erdoganom,“ povedal Peskov.

13:50

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová po rokovaní s dezignovaným českým premiérom Andrejom Babišom ocenila jeho podporu posilňovania konkurencieschopnosti Európskej únie.

13:20

Poverený príslušník Okresného dopravného inšpektorátu v Prešove obvinil 20-ročného muža z obce v okrese Košice z trestného činu marenia výkonu úradného rozhodnutia. TASR o tom informovala hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.
Ako uviedla, v utorok (9. 12.) večer viedol osobné auto po obci Varhaňovce. Policajná hliadka ho zastavila a podrobila kontrole. „Zistila, že mladík nie je držiteľom vodičského oprávnenia a že má uložený zákaz činnosti viesť všetky druhy motorových vozidiel s platnosťou do augusta 2026,“ povedala Ligdayová s tým, že bol umiestnený do cely policajného zaistenia.

12:35

Počas minulého týždňa sa na cestách v Trnavskom samosprávnom kraji (TTSK) nestala žiadna tragická dopravná nehoda. Policajti zaznamenali celkovo 87 škodových udalostí a 21 dopravných nehôd. Pri dvoch dopravných nehodách asistoval alkohol. Trnavská krajská polícia o tom informovala na sociálnej sieti.
„Za minulý týždeň nedošlo na cestách Trnavského kraja k žiadnej tragickej nehode. Nikto sa pri dopravnej nehode ťažko nezranil a desať osôb utrpelo na cestách ľahké zranenia,“ priblížili policajti.
Polícia počas 49. kalendárneho týždňa vykonala 3417 dychových skúšok, z toho 14 bolo s pozitívnym výsledkom – šesť u vodičov a osem u cyklistov. Traja vodiči sa dopustili prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

11:57

Venezuelská opozičná líderka a laureátka Nobelovej ceny za mier María Corina Machadová uviedla, že urobí „všetko, čo bude v jej silách“, aby sa vrátila do Venezuely a ukončila „tyraniu“ v krajine.

Machadová tak urobila tak počas návštevy Nórska, kde Nobelovu cenu za ňu prevzala dcéra. Informuje agentúra AFP.

Machadová
Na snímke venezuelská opozičná líderka a laureátka Nobelovej ceny za mier María Corina Machadová a predseda nórskeho parlamentu Masud Gharahkhani / Foto: TASR/AP-Ole Berg-Rusten/NTB Scanpix, Pool Photo via AP
11:27

Maďarský premiér Viktor Orbán privítal novú stratégiu národnej bezpečnosti Spojených štátov. Tá okrem iného navrhuje „užšiu spoluprácu s cieľom oddelenia Maďarska, Rakúska, Talianska a Poľska od Európskej únie“.

11:26

Hlavné mesto Vietnamu Hanoj už viac ako týždeň dusí jedovatý smog. Smog zahalil panorámu mesta a poškodzuje zdravie obyvateľov. Kvalita ovzdušia dnes klesla na jednu z najhorších na svete. Informuje agentúra AFP.

11:24

Štát podporí modernizáciu Vodného diela Gabčíkovo a štátnych teplární sumou asi 125 miliónov eur. Na modernizáciu turbín VDG pôjde 42 miliónov eur a do teplární patriacich pod MH Teplárenský holding 83 miliónov eur. Uviedli na tlačovej konferencii minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS) s ministerkou hospodárstva Denisou Sakovou (Hlas-SD).

11:22
Zobraziť všetky

NAJČÍTANEJŠIE










.

Maďarič: Opozícia začala šírením nenávisti, súboje s SDKÚ-DS bývali vecnejšie

Maďariča prekvapilo, že potom, čo sa začala rodiť koalícia opozičné strany zareagovali hystericky a nenávistne, čím podľa neho naznačili, aká bude ich opozičná politika

❚❚
.

Programové vyhlásenie vlády je pozitívnym kompromisom medzi programovými predstavami koaličných strán a rešpektovaním imperatívu daného voličmi, ktorým je hľadanie cesty k spolupráci. “Situácia je o to zložitejšia, že máme úplne neštandardnú opozíciu. S veľkou časťou z nej ani nemôžeme dúfať, že by tam boli nejaké zmysluplné programové súboje,” povedal v TABLET.TV minister kultúry Marek Maďarič (Smer-SD).

Kompromis, ku ktorému pristúpili koaličné strany, podľa neho umožnil vytvoriť kabinet na základe výsledkov volieb a vyhnúť sa alternatíve úradníckej vlády. Subjekty, ktoré ostali v opozícii, však podľa neho nielenže nedali vláde sto dní, ale ani jeden. “Je to veľmi čudná zmes od pravicových extrémistov až po strany, ktoré vznikli pár mesiacov pred voľbami a sú skôr združením rodinných príslušníkov ako klasické politické strany. A až po strany, ktoré sú postavené len na kritike a deštrukcii,” povedal Maďarič.

“Ja si len s nostalgiou môžem spomenúť na koalično–opozičné súboje z čias, keď bola napríklad SDKÚ vo vláde a Smer v opozícii. Tam naozaj išlo aj o programy a strany mali svoje štandardy,” poznamenal minister.

.

“Mňa prekvapilo, potom, čo sa začala rodiť táto koalícia, ako hystericky a nenávistne zareagovali opozičné politické strany a tým naznačili, aká bude ich opozičná politika. V prvom okamihu to bolo šírenie nenávisti voči bývalým opozičným stranám, že z ich pohľadu niečo zradili,” uviedol minister. Za absurdné považuje aj to, ak si politik uzurpuje právo vytvárať zoznamy ľudí, ktorí nemajú zastávať verejné funkcie. “Lebo si nejaký opozičný poslanec povedal, že takto to podľa neho je a on je ten meritórny človek, ktorý to vyšetrí, odsúdi a možno nakoniec aj vykoná rozsudok,” povedal Maďarič.

Podľa premiéra Roberta Fica rieši programové vyhlásenie vlády prierezovo najmä štyri politiky, zvyšovanie zamestnanosti, znižovanie regionálnych rozdielov, boj proti korupcii a funkčný štát. “Doplnil by som aj piatu charakteristiku a to sú vonkajšie výzvy a príležitosti. A jasne deklarovaná proeurópska a proatlantická orientácia,” povedal Maďarič.

“Chceli by sme, aby, tak ako v predchádzajúcom volebnom období, ľudia o štyri roky pocítili, že sa v dôležitých parametroch a výzvach v porovnaní so súčasnosťou situácia zlepšila. Niekde na to budú treba systémové alebo reformné opatrenia a niekde je to kontinuita s tým, čo sa robilo doteraz,” dodal.

Program vlády v oblasti kultúry podľa neho rešpektuje princíp kontinuity aj dialógu. Medzi tri priority patrí zvýšenie prostriedkov na obnovu národných kultúrnych pamiatok s previazanosťou na cestovný ruch, vstup súkromných zdrojov do kultúry formou sponzorských zmlúv a zriadenie fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

“Stále ešte prekonávame názor, že kultúra je luxus, ktorý spotrebúva zdroje,” povedal Maďarič s tým, že kultúra sama dokáže produkovať pracovné miesta a prinášať ekonomický profit v synergii s cestovným ruchom, ale aj priemyslom.

.

Na prvé počutie sa podľa neho ľuďom nemusí zdať populárne primerané zvýšenie koncesionárskych poplatkov. Pri dnešnom trende bulvarizácie obsahu súkromných médií je však podľa neho úloha verejnoprávnych médií nezastupiteľná. Zvýšenie poplatkov by podľa neho napríklad posilnilo nezávislosť RTVS, umožnilo by ponúknuť divákom štvrtý celoplošný televízny okruh a aj aktívnejší vstup do filmových koprodukcií.

Minister chce dosiahnuť zvýšenie miezd zamestnancov v rezorte kultúry, podporiť vyčerpanie eurofondov určených na podporu kreatívneho priemyslu a pokračovanie v digitalizácii.

Za úspešný považuje aj Rok Ľudovíta Štúra, ktorým sme si vlani pripomenuli 200. výročie narodenia tejto významnej osobnosti. Ministerstvo podľa neho fungovalo ako koordinátor, poskytlo niektorým projektom podporu, ale nikoho sa k spolupráci nesnažilo nútiť. “Vtiahli sme do toho samosprávy, rôzne inštitúcie, médiá. A bol z toho veľmi úspešný rok, ktorý prehĺbil znalosť o našej histórii a tejto osobnosti. A preto by som chcel, aby sme niečo podobné zopakovali. Ako najideálnejší sa mi javí rok 2019, kedy si budeme pripomínať sté výročie úmrtia Milana Rastislava Štefánika,” povedal Maďarič.

V diskusii reagoval aj na účasť slovenských autorov na nadchádzajúcom festivale v Maďarsku. “Je to medzinárodný knižný veľtrh alebo festival v Budapešti. Patrí k tým významnejším v Európe. Dostali sme ponuku byť čestným hosťom,” povedal s tým, že ponuku sprostredkoval László Szigeti z vydavateľstva Kalligram. “Dáva to našej literatúre veľmi dobrú možnosť preniknúť na miestny knižný trh. Výsledok je veľmi dobrý. V Maďarsku vyjde 40 knižných publikácií slovenských autorov. My sme oslovovali maďarských vydavateľov a vybrali si prevažne súčasných autorov,” dodal.

Za významné podujatie považuje aj prebiehajúci Týždeň slovenského filmu. “Keď som začal pracovať na vzniku Audiovizuálneho fondu, ešte za prvej vlády Roberta Fica, ktorá začala v roku 2006, najprv som musel získať filmársku obec, aby sa za niečo spojila,” vysvetlil Maďarič. Slovenský film išiel v tomto období podľa neho “takmer ku dnu”. Problém bola podľa neho privatizácia Koliby, ale aj názor, ktorý pretrvával v prvých rokoch po Nežnej revolúcii a podľa ktorého mal tvorbu slovenských filmov generovať trh. To sa však podľa Maďariča ukázalo ako ilúzia.

.

“V malom štáte s malým počtom obyvateľov bez nejakej systematickej podpory nemôžu filmy vznikať. Keď sme podmienky vytvorili, postupne začala stúpať kvantita slovenských filmov. V roku 2006 boli možno tri slovenské filmy. Posledné roky máme, čo sa týka našich väčšinových filmov a koprodukcií, dobrú dvadsiatku, a s minoritnými koprodukciami možno aj tridsať filmov,” poznamenal Maďarič s tým, že začala stúpať aj kvalita snímok.

“Dôsledkom je, že už môžeme mať druhý ročník Týždňa slovenského filmu, v rámci ktorého si môžu milovníci slovenského filmu pozrieť prehliadku toho najlepšieho, čo minulý rok vzniklo. Vyvrcholením je Slnko v sieti, udeľovanie národných filmových cien. Môžeme ho už robiť každý rok, lebo súťaž je plnohodnotne obsadená,” dodal. Ceny Slnko v sieti sa budú udeľovať v soboru 16. apríla.

Minister sa venoval aj polemike ohľadom kvót na slovenskú hudbu, vrátane novej, v rádiách. “Takéto stanovenie kvót nie je v európskom priestore ničím výnimočným. Čo chcú ľudia počúvať, sa vytvára aj samotnou vysielacou politikou,” povedal. Pre rádio je podľa neho jednoduchšie zaradiť zahraničný hit, ktorý už má za sebou masívny marketing a poslucháč už s ním prišiel do kontaktu, ako promovať novú slovenskú pesničku.

Všetky rádiá však majú z hľadiska zákona rovnakú štartovaciu pozíciu. V konečnom dôsledku, ak pristúpia k tejto regulácii pozitívne, pomôžu podľa ministra vytvoriť poslucháčske návyky aj na novú slovenskú hudbu. Tie rádiá, ktoré hrajú len retro, majú podľa ministra možnosť požiadať o výnimku z novej hudby.

“Musí ubehnúť nejaké obdobie, aby sme to zhodnotili. Vždy je možná cesta späť, ale ja som presvedčený o tom, že si naši poslucháči radi zvyknú na povedzme štvrtinu slovenského hudobného obsahu v éteri. Stále, aj podľa tohto zákona, bude mať v éteri absolútnu prevahu zahraničná hudba,” uzavrel minister.

 

 

Prihláste sa k odberu newslettra Hlavných správ
Pošlite nám tip
.


.

ĎALŠIE Z HS

.

.

Blogy

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

.
.
.

Poslanci Národnej rady SR odvolali Ferenčáka z čela výboru pre európske záležitosti

Poslanci Národnej rady SR odvolali Jána Ferenčáka (Hlas-SD) z funkcie predsedu parlamentného výboru pre európske záležitosti

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 4 min. čítania | 0 komentárov

.

V reakcii na masové protikorupčné protesty odstupuje bulharská vláda

Bulharský premiér Rosen Žeľazkov oznámil vo štvrtok demisiu svojej vlády v reakcii na rozsiahle protikorupčné protesty. Žeľazkov pôsobil vo funkcii…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Kto sa pokúsil zabiť Mindiča? Stopy vedú na ukrajinskú ambasádu

Kolomoyskyj na súde vyhlásil, že atentát na Mindiča v Izraeli, o ktorom hovorí, spáchal človek, ktorý získal zbraň na ukrajinskom…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 2 min. čítania | 0 komentárov

Žilinka považuje pozmeňujúci návrh k trestnej novele za škodlivý

Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka považuje pozmeňujúci návrh k novele Trestného zákona k použiteľnosti dôkazov získaných od spolupracujúcich osôb za…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Z domova | 1 min. čítania | 0 komentárov

Prišiel návrh na vznik “jadrovej päťky”

Vo Washingtone sa diskutuje o vytvorení skupiny „jadrovej päťky“ C5 za účasti USA, Číny, Indie, Japonska a Ruska namiesto „veľkej…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
.

Porušuje Grand Power sankcie a predáva do Ruska? Kuracina pre HS objasnil celú situáciu

Nedávno sa v niektorých slovenských médiách objavili informácie o tom, že napriek sankciám, zbrane od slovenskej zbrojovky Grand Power sa naďalej predávajú…

11. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Rozhovory | 7 min. čítania | 0 komentárov

Európa je pripravená súhlasiť s tým, že Ukrajina urobí určité územné ústupky

Európa je pripravená súhlasiť s tým, že Ukrajina urobí určité územné ústupky, vyplýva to zo slov Merza

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Čo je horšie než vražda?

Pre slávu sa niekedy oplatí vraždiť. Alebo urobiť aj niečo oveľa horšie… Aj tieto slová vystihujú strhujúcu novinku s názvom:…

11. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | | 1 min. čítania | 0 komentárov

Cez konsolidáciu idú nakupovať zbrane, zbláznili sa?

Europoslanec Milan Uhrík vo svojom príspevku na sociálnej sieti informuje o nákupe zbraní za 58 miliárd eur cez konsolidáciu

11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 2 min. čítania | 0 komentárov
.

Čas nie je na strane Kyjeva

Talianska premiérka Georgia Meloniová nalieha na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, aby Ukrajina urobila územné ústupky s cieľom dosiahnuť mier

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Púchovský obvinil ministra z klamstva, pomohol si nezákonnými praktikami?

Niekdajší admin policajného Facebooku sám seba usvedčil, že sa dostal k informáciám zo súdu, na ktoré nemá ani ako asistent…

11. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Komentáre | 4 min. čítania | 0 komentárov

Tusk môže „koalícii ochotných“ dvoriť koľko chce. Poľsko je z mierových samitov vylúčené

Napriek snahe poľského premiéra Donalda Tuska zalíškať sa západným spojencom bolo Poľsko v súvislosti s Ukrajinou odsunuté na vedľajšiu koľaj,…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

Príde Fero Joke kvôli sexuálnemu obťažovaniu o sponzorov? To sotva

Podpredseda parlamentu Tibor Gašpar sa vyjadril k nedávnej kauze sexuálneho obťažovania, ktorej hlavným aktérom je progresívne naladený komik vystupujúci pod…

11. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 5 min. čítania | 0 komentárov
.

Slávna ruská tenistka bude od budúceho roka reprezentovať inú krajinu

Tenistka Anastasia Potapovová už nebude hájiť farby Ruska. Dvadsaťštyriročná rodáčka zo Saratova na Instagrame napísala, že od roku 2026 bude…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Kolízií vlakov pribúda: Náhoda alebo sabotáž?

Poslednú dobu ani nie je týždeň bez toho, aby sa na slovenských železniciach nestala nejaká mimoriadna udalosť.  Incidentov pribúda a niektorým…

11. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Z domova | 3 min. čítania | 0 komentárov

Brusel tlieska ukrajinskému teroru, ktorý postihuje nás

Na dvojaký meter, ktorý úplne preniká aj do energetickej politiky EÚ, upozornil vo svojom stredajšom prejave v Istanbule maďarský minister…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

To najdôležitejšie z Ukrajiny

V  tomto článku vás budeme v priebehu dňa informovať o najdôležitejších udalostiach na frontoch Ukrajiny z pohľadu ruskej a ukrajinskej…

11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Aktualizované 11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 6 min. čítania | 0 komentárov

.

Ochrana oznamovateľov zostáva. Končí sa len nedotknuteľnosť vyvolených

Novela o ochrane oznamovateľov nemení práva tých, ktorí nahlasujú nezákonnosti. Mení niečo iné. Čo presne? A je krik opozície na…

11. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Komentáre | 8 min. čítania | 0 komentárov

Americký analytik: Dobytie Krasnoarmejsku ruskými ozbrojenými silami naznačuje, že všetko sa rozhodne na bojisku

USA, 11.decembra 2025 - Rusi nazývajú Pokrovsk Krasnoarmejskom, konštatuje Ted Snyder z The American Conservative. A dáva radu: preto by…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Dávajte si pozor na “transfóbne” vyjadrenia, aby vás jedného dňa nestíhali

Stovky a stovky eur na pokutách, vyše desaťtisíc eur za súdne trovy. To je bilancia írskeho učiteľa, ktorý v zásade…

11. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Komentáre | 3 min. čítania | 0 komentárov

Vyšívanie ako majstrovské dielo? Kreativita ľudí nemá žiadne hranice

Vyšívanie je jednou z tých techník, ktoré aj z najobyčajnejších predmetov dokážu vytvoriť malé umelecké skvosty. V posledných rokoch zažíva…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Obchod so zbraňami prekvitá, a víťazom je…

Podľa údajov Štokholmského medzinárodného inštitútu pre výskum mieru globálne vojenské výdavky v roku 2024 vzrástli o 9 % na rekordných…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 7 min. čítania | 0 komentárov

Slovan hrá v Skopje o všetko. Ak chce živiť šancu na postup, musí bodovať

Futbalisti slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava vo štvrtok nastúpia na piaty zápas hlavnej časti Európskej konferenčnej ligy 2025/2026, keď v…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Rokovania USA a EÚ o poskytnutí bezpečnostných záruk Ukrajine sa stali „nepríjemnými“

Rokovania USA a EÚ o poskytnutí bezpečnostných záruk Ukrajine sa stali „nepríjemnými“, informuje Politico s odvolaním sa na vysokopostaveného úradníka…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Britský výsadkár zomrel na Ukrajine pri údajnom pozorovaní ukrajinských síl v bojovej zóne, ktorú britská vláda oficiálne neschválila

Veľká Británia, 11.decembra 2025 - Londýn „neochotne“ priznal vyslanie britských výsadkárov na Ukrajinu, píše The Guardian.  

11. 12. 2025 | 0 komentárov

.

Island sa stáva piatou krajinou, ktorá bojkotuje Eurovíziu 2026 kvôli Izraelu

Island sa pripája ku Španielsku, Slovinsku, Holandsku a Írsku, ktoré sa na podujatí nezúčastnia ani ho nebudú vysielať. Informuje o…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 3 min. čítania | 0 komentárov

Gepard – kráľ rýchlosti, ktorý vládne suchozemskej ríši

Gepard je známy ako neprekonateľný vládca rýchlosti a najrýchlejšie suchozemské zviera na svete. Tento elegantný predátor dokáže spojiť neuveriteľné zrýchlenie…

11. 12. 2025 | 0 komentárov

Balázs Orbán: Masová migrácia je najväčšou hrozbou pre Európu

Maďarský špičkový stratég varoval, že Európa je „uväznená“ v masovej migrácii a nevyhrateľnej zástupnej vojne na Ukrajine, pretože jej lídri…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

USA zadržali ropný tanker pri pobreží Venezuely

USA zadržali ropný tanker pri pobreží Venezuely, informuje agentúra Bloomberg

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

NAŽIVO

Štúdia uvádza, že nemecká mládež vo veku 16 až 18 rokov v porovnaní s minulým rokom trávi menej času na najpoužívanejších sociálnych sieťach.

14:27

.

Florida zasiahla proti lekárskym skupinám, ktoré presadzovali transrodové procedúry u detí

Florida v utorok podnikla právne kroky proti trom zdravotníckym organizáciám, ktoré propagujú transrodové zákroky na deťoch, zistil spravodajský portál The…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 4 min. čítania | 0 komentárov

V okrese Lučenec zišiel z cesty autobus, skončil v priekope

V okrese Lučenec zišiel z cesty autobus, skončil v priekope. Informuje o tom polícia, ktorá zasahuje na mieste dopravnej nehody

11. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Regióny | 1 min. čítania | 0 komentárov

Zelenskyj navrhol Verchovnej rade vypracovať zákony o voľbách počas vojny

Zelenskyj vyhlásil, že navrhol Verchovnej rade vypracovať zákony o voľbách počas vojny

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

Trumpova administratíva našla viac ako 60 000 detí migrantov, ktoré Biden ignoroval

Bidenova administratíva „stratila prehľad o 300 000 deťoch“, povedal Trumpov pohraničný cár Tom Homan, informuje o tom spravodajský portál LifeSiteNews

11. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | | 2 min. čítania | 0 komentárov

.

NAJČÍTANEJŠIE










Dánsko po prvýkrát označilo USA za možnú bezpečnostnú hrozbu

Dánsko po prvýkrát označilo USA za možnú bezpečnostnú hrozbu, uvádza agentúra Bloomberg s odvolaním sa na správu dánskej zahraničnej a…

11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov
11. 12. 2025 | Zo zahraničia | 1 min. čítania | 0 komentárov

.

ĎALŠIE Z HS

.

Blogy

Ivan Štubňa

Milan Šupa

René Pavlík

Marek Brna

Miroslav Urban

Dušan Hirjak

.
.
.
HS

NAŽIVO

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov