Val d’Isere 22. decembra (TASR) – Tina Weiratherová z Lichtenštajnska sa usadila na čele po 1. kole obrovského slalomu Svetového pohára v alpskom lyžovaní. Vo francúzskom stredisku Val d’Isere dosiahla najrýchlejší čas 1:08,23 min, druhá Švédka Maria Pietiläová-Holmnerová bola pomalšia o 0,66 s. So stratou 0,85 s na vedúcu Weiratherovú patrí tretia priečka Švajčiarke Lare Gutovej.
NAŽIVO
Prezident SR Peter Pellegrini vymenoval za podpredsedníčku Najvyššieho súdu SR Teréziu Mecelovú. Vymenovací dekrét jej odovzdal vo štvrtok v Prezidentskom paláci v Bratislave.
Čítať viac | 16:21Nemecká polícia uviedla, že výbuch plynu v bytovom dome v Nemecku si vyžiadal životy trojčlennej rodiny.
16:20Kaczyňski vylúčil možnosť povolebnej spolupráce s Konfederáciou koruny poľskej, ktorú vedie Grzegorz Braun.
16:19Talianske úrady pozastavili alebo obmedzili výlety turistov k lávovým prúdom sopky Etna na ostrove Sicília. Na protest proti tomuto rozhodnutiu sa v stredu konalo protestné zhromaždenie turistických sprievodcov.
16:18Prezident SR Peter Pellegrini vo štvrtok prijal v Prezidentskom paláci predsedu českej vlády Andreja Babiša počas jeho návštevy SR. Stretnutie podľa prezidentskej kancelárie potvrdilo spoločný záujem zachovať a ďalej rozvíjať mimoriadne blízke slovensko-české vzťahy. Pellegrini vyzdvihol obnovenie pravidelného politického dialógu medzi oboma krajinami.
Čítať viac | 16:09Krádež káblov v Španielsku narušil cestovný poriadok vysokorýchlostných vlakov. Ako vo vyhlásení na platforme X uviedol štátny správca železničnej infraštruktúry (Adif), z dôvodu krádeže kábla medzi Córdobou a Guadajosom v Andalúzii meškali diaľkové i regionálne vysokorýchlostné vlaky.
Čítať viac | 16:01Hlavná poradkyňa maďarského premiéra pre otázky zahraničných Maďarov Katalin Sziliová adresovala otvorený list predsedníčke Európskej komisie (EK) Ursule von der Leyenovej, v ktorom vyzýva Brusel, aby zakročil proti nedávnej legislatívnej zmene na Slovensku týkajúcej sa Benešových dekrétov.
Čítať viac | 15:51Americký prezident Donald Trump v stredu vyhlásil, že chce v budúcom roku zvýšiť obranný rozpočet Spojených štátov o polovicu na astronomických 1,5 bilióna dolárov, aby sa vysporiadal s „ťažkými a nebezpečnými časmi“.
Čítať viac | 15:46Ministerstvo zahraničia Ruska obvinilo USA z vyvolávania napätia a ohrozovania medzinárodnej lodnej dopravy. Reagovalo tak na zadržanie tankera Marinera plaviaceho sa pod ruskou vlajkou v severnej časti Atlantického oceánu zo strany amerických námorných síl.
15:41Zranenia vyžadujúce si prevoz do nemocnice utrpelo pri štvrtkovej popoludňajšej dopravnej nehode v Košťanoch nad Turcom (okres Martin) dieťa, ktoré na priechode pre chodcov zrazil autobus. Informovala o tom žilinská krajská policajná hovorkyňa Zuzana Šefčíková.
Čítať viac | 15:37V Nemecku sa vo štvrtok začal súd so Sýrčanom, ktorý bol obvinený z účasti na krvavých zločinoch spáchaných teroristickou organizáciou Islamský štát (IS) počas občianskej vojny v Sýrii.
Čítať viac | 15:21Spojené štáty prestávajú dodržiavať medzinárodné pravidlá a postupne sa odkláňajú od svojich spojencov, vyhlásil vo štvrtok francúzsky prezident Emmanuel Macron vo svojom každoročnom príhovore k francúzskymi veľvyslancom v Elyzejskom paláci.
Čítať viac | 15:16Rodiny obetí požiaru v bare Le Constellation vo švajčiarskom lyžiarskom stredisku Crans-Montana, podali žalobu na švajčiarskej prokuratúre.
15:14Taliansko investuje 112,6 milióna eur do vybudovania prvého výcvikového strediska pre pilotov stíhačiek F-35 mimo územia USA.
15:13Zelenskyj oznámil, že návrh dokumentu o amerických bezpečnostných zárukách pre Ukrajinu je „v podstate pripravený“ na predloženie Trumpovi.
15:12Premiér SR Robert Fico opakovane vyhlásil, že SR sa nebude zúčastňovať na ďalšej vojnovej pôžičke Ukrajine. Chce však s Ukrajinou udržiavať vzájomne výhodné bilaterálne vzťahy. Avizoval napríklad, že sa plánuje ďalšie spoločné rokovanie vlád. Malo by sa konať na území Ukrajiny. Vyplýva to z vyjadrenia Fica na štvrtkovej tlačovej konferencii k novinárskej otázke o tohtotýždňovom samite tzv. koalície ochotných.
Čítať viac | 15:06Trump dnes podpísal prezidentské memorandum, ktoré Spojeným štátom nariaďuje vystúpiť zo 66 medzinárodných organizácií, ktoré neslúžia americkým záujmom.
Vrátane 35 organizácií mimo systému OSN a 31 agentúr OSN.
15:01Bratislavský policajný vyšetrovateľ obvinil v prípade novembrovej lúpeže šperkov v bratislavskom obchodnom centre v neprítomnosti 35-ročného rumunského občana Popa V. za obzvlášť závažný zločin lúpeže spolupáchateľstvom v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Pre TASR to uviedla bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková. Vysvetlila, že rozhodnutie o obvinení musí teraz byť doručené do iného štátu a treba počkať na konanie miestnych bezpečnostných zložiek.
Čítať viac | 14:57Čína kritizovala USA za „svojvoľné zadržanie“ tankera Marinera plaviaceho sa pod ruskou vlajkou, ktorý po niekoľkých týždňoch prenasledovania zadržali v severnej časti Atlantického oceánu.
14:50V americkom Minneapolise v štáte Minnesota vyšli vo štvrtok do ulíc tisícky ľudí po tom, čo príslušník americkej imigračnej služby ICE zastrelil 37-ročnú ženu. Incident vyvolal ostrú reakciu miestnych predstaviteľov, ktorí odmietli tvrdenia federálnej vlády, že jej konanie predstavovalo „domáci terorizmus“.
Čítať viac | 14:41Vo štvrtok ráno došlo na ceste z Michaloviec smerom na obec Vinné k dopravnej nehode osobného motorového vozidla. Vodič v pravotočivej zákrute neprispôsobil rýchlosť jazdy aktuálnemu stavu a povahe vozovky, následkom čoho zišiel mimo cesty, narazil do betónového múrika a vozidlo sa prevrátilo na strechu. Ako informovala košická krajská polícia na sociálnej sieti, po nehode došlo k vznieteniu vozidla.
Čítať viac | 14:23Minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj Blanár vo štvrtok telefonoval so šéfom dánskej diplomacie Larsom Lokke Rasmussenom. Dánskemu kráľovstvu vyjadril v mene Slovenska podporu v súvislosti s aktuálnou situáciou ohľadom Grónska.
Čítať viac | 14:10Polícia objasnila dve lúpeže, ku ktorým došlo začiatkom roka na území Bratislavy. V oboch prípadoch skončili obvinení muži vo väzbe.
Čítať viac | 13:50Petr Pavel považuje Macinkové slová spochybňujúce nestrannosť ústavných sudcov za politický faul. „Prezident republiky považuje slová ministra zahraničných vecí spochybňujúce nestrannosť ústavných sudcov v relácii Interview ČT24 za politický faul. Ústavných sudcov schvaľuje hlasovaním Senát Parlamentu ČR, navrhuje a po schválení senátormi vymenúva prezident republiky,“ uviedla KPR.
13:48


















